Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika slawo66

Odnotowano 19 pozycji dodanych przez slawo66 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )


Sort by                Order  

#135156 Odchodzę !

Napisano przez slawo66 on 2010-08-07, godz. 05:02 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

ja jestem po odejściu od organizacji półtora roku i ani chwili nie żałuje tego kroku mam czyste sumienie wobec przyjaciół i znajomych nie czuje żebym kogoś oszukiwał swoboda wypowiedzi na różne kontrowersyjne tematy czuje się po prostu sobą i jest mi z tym bardzo dobrze żałuje tylko że nie przeprowadziłem tego "rozwodu" dużo wcześniej widocznie nie każdy może być Hansem Klosem Pozdrawiam



#129048 Poleganie na Biblii czy na własnym rozumie

Napisano przez slawo66 on 2010-01-09, godz. 06:15 w Ogólne

bo największy burdel to robią same religie podziały na tle religijnym konflikty na tle religijnym wojny na tle religijnym itp.a co do głównego wątku to sama biblia jest jak plastelina którą można dowolnie interpretować ile religij tyle interpretacji np objawienie tylko SJ interpretowali kilkanaście razy w zalezności od danej sytuacji na świecie



#127706 Czy Bóg istnieje?

Napisano przez slawo66 on 2009-12-06, godz. 08:21 w Ogólne

gdyby był Bóg nie byłoby głodu ani holokaustu amen.



#127356 Różnice w interpretacji Pisma Świętego

Napisano przez slawo66 on 2009-11-27, godz. 16:47 w Tematyka ogólna

Przeczytałem najważniejsze myśli i doszedłem do wniosku, że należy odróżnić
czy rozmawiamy o tekście i jego egzegezie czy o tekście i jego hermeneutyce

i że zależy to właśnie od owej hermeneutyki

Czyli, że jeśli nie pojmiemy Pisma "jako dziecko" to nic z tego nie będzie

a ponieważ - tak myślę - nie ma takich osób bo na każdego ma wpływ jakaś religia czy kultura
to nie należy się spodziewać wiarygodnej interpretacji

z tego wynika, że Boga nie da się odnaleźć dzięki analizie Biblii


dokładnie tak bo jeśli by było inaczej to zdecydowana większość ludzi na świecie byłaby katolikami takie jest przynajmniej moje zdanie



#127046 Różnice w interpretacji Pisma Świętego

Napisano przez slawo66 on 2009-11-21, godz. 00:43 w Tematyka ogólna

PŚ zostało spisane w taki sposób że każdy może je w dowolny przez siebie sposób interpretować w zależności od potrzeb przez to jest tyle setek denominacji chrześcijańskich



#123610 Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku

Napisano przez slawo66 on 2009-08-07, godz. 05:54 w Obowiązki teokratyczne

Czyżby była to relacja obejrzanego na żywo filmu? Coś późno trafił w Twoje ręce. :) Też uważam, że ten krążek DVD przedstawia pewną wartość. Ciekawe są dodatki o wzorach spotykanych w przyrodzie, o obiegu wody czy pokazanie galaktyk. Można odświeżyć swoją podstawową wiedzę z zakresu biologii czy chemii, pomóc dzieciom zrozumieć prawidłowości świata natury - chyba dobry materiał do studium rodzinnego lub wyręczenie w tym studium.


:D A co, może osobiście spotkałeś br. Jaracza. :D Stąd wiesz, kiedy wypowiadał prolog i epilog do filmu. Jeśli faktycznie jest w dobrej formie po udarze mózgu, to bardzo się z tego cieszę, bo wiem jak zwykle wyglądają ludzie po przejściu apopleksji.


A co Cię tak szczególnie zachwyca? Organizacja, która wydaje wartościowe filmy i masę, kolorowych, "ciekawych" publikacji? Zgromadzenia okręgowe i inne mniejsze, na których możemy obserwować godny podziwu porządek spotkania religijnego? Utożsamianie się ze związkiem wyznaniowym, który słynie z gorliwości głoszenia swojej ewangelii? Uśmiechnięte twarze współbraci na widok Twojego przybycia na zebranko?
No coż...ja nie mogę powiedzieć, że Organizacja mnie zachwyca, skoro mnie nie zachwyca. Nie zachwyca mnie miejsce drugich owiec, jakie mi proponuje w Bożym/WTS-owskim planie zbawienia (pewnie mam za wysokie aspiracje);nie zachwyca mnie niefrasobliwą nauką o poszanowaniu świętości życia przez powstrzymywanie się od wszelkiej krwi( o przepraszam, od większych frakcji krwi), w której symbol życia przewyższa rzeczywistą wartość tego życia; nie zachwyca mnie "uświęcaniem" imienia Bożego ani pozycją wywyższonego anioła dla Syna Bożego. Straciłam entuzjazm dla wykładni niewolnika wiernego i roztropnego, bo okazało się, że rozmija się ona(interpretacja) z Duchem, w jakim spisano PŚ. A fundamentem naszej wiary, naszej prawdy, naszego zbawienia powinno być nieskażone, czyste Słowo Boże. Niemniej rozumiem, że wypracowana ze szczegółami wizerunkowość Organizacji może przyciągać i sprawiać wrażenie, że przynależymy do religii prawdziwej. W końcu ja sama długo w to wierzyłam.


I za to Cię bardzo szanuję, że bronisz niepopularnego ,na tym forum, zdania na temat Organizacji. :)


mnie również nie zachwyca tysiące osób które musiały ponieść śmierć z braku transfuzji krwi w tym również małe niewinne dzieci



#120541 Dlaczego nie jestem już starszym

Napisano przez slawo66 on 2009-06-15, godz. 07:30 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Marek, z całym szacunkiem, ale po chusteczkę pisałeś tej list? Przecież to żałośnie upokarzające! To skamlanie o sprawiedliwość w totalitarnej organizacji. Oczywiście, że usprawiedliwia cię ówczesny stan emocjonalny, ale dla wszystkich, którzy podobnie walczą i żebrzą o ludzkie odruchy, różnymi listami do centrali WTS mam jedną radę - trzeba zlać cały ten WTS ciepłym moczem !!

Nie jestem specjalistą, ale Twój ostatni post wskazuje na to, że sprawa wciąż cię zżera od środka. Trawi ci wątrobę i mózg jak gangrena! I w tym sensie WTS wciąż nad tobą tryumfuje. Wciąż ma w niewoli. Lepiej opanować emocje, zrobić bilans zysków i strat, wylizać rany i zlać, zlać i jeszcze raz zlać "ich" dokładnie! Niech się pławią w swoich urojeniach o armagedonie i raju do końca świata i o jeden dzień dłużej! Nas już to nie dotyczy. Pozdro, Marek!

dokładnie



#120536 Kto odziedziczy ziemię?

Napisano przez slawo66 on 2009-06-15, godz. 05:48 w Wizja Raju

No w głoszeniu, że to drugie owce coś odziedziczą, skoro tak naprawdę nie odziedziczą, a dostaną tylko etat stróża i ogrodnika.
Przypuśćmy, że ktoś Tobie zapodaje informację, że zostałeś właścicielem kamienicy, pod warunkiem, że ją wcześniej wyremontujesz i doprowadzisz do porządku, a potem okazuje się, iż nie doczytałeś drobnego druczku, gdzie pisze, że twoje "prawa własności" ograniczają się do dożywotniego użytkowania sutenery i pracy w charakterze ciecia. I pewnie skakałbyś z radości, co?
Czyż nie tak wygląda "dziedzictwo" drugich owiec?
Jest to identyczne z kwestią pośrednictwa Jezusa - On jest pośrednikiem jedynie dla 144000, a reszta to petenci w Urzędzie Brooklyn Inc. Ltd.

To podobnie jak z Salami Królestwa bracia budują budują a jak już wybudują to jest przepisywane na własność Towarzystwu



#120535 Dlaczego nie jestem już starszym

Napisano przez slawo66 on 2009-06-15, godz. 05:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

działanie zgodnie z zasadą dajcie mi człowieka a paragraf się na niego znajdzie jak za Stalina a gdzie tu miłosierdzie chrześcijańskie



#119928 ŚJ w "Pytaniu na śniadanie", TVP2

Napisano przez slawo66 on 2009-06-03, godz. 08:42 w Nowości z kraju i zagranicy

myślę nawet że to małżeństwo zaraportuje sobie jako głoszenie nie-oficjalne



#119922 ŚJ w "Pytaniu na śniadanie", TVP2

Napisano przez slawo66 on 2009-06-03, godz. 07:50 w Nowości z kraju i zagranicy

ładna reklamówka



#119918 ŚJ w "Pytaniu na śniadanie", TVP2

Napisano przez slawo66 on 2009-06-03, godz. 07:33 w Nowości z kraju i zagranicy

ponoć prądu zabrakło



#119915 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez slawo66 on 2009-06-03, godz. 06:16 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

w moim przypadku było troche inaczej zanim zostałem ŚJ byłem niewierzącym potem studium (niby wszystko układało się w logiczna całośc tzw niebieska książka) potem analiza doktryn bruklińskich i wtedy okazało się ile jest prawdy w prawdzie i wkońcu powrót do punktu wyścia



#119914 Trójmiasto grupa wsparcia dla exSJ

Napisano przez slawo66 on 2009-06-03, godz. 03:17 w Grupa Wsparcia

a czy jest ktoś ze Śląska



#119843 Moja kondycja psychiczna po rozłące z TS

Napisano przez slawo66 on 2009-05-31, godz. 19:19 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

dzięki będę uważał



#119832 Moja kondycja psychiczna po rozłące z TS

Napisano przez slawo66 on 2009-05-31, godz. 10:22 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Moja kondycja psychiczna najgorsza była gdy funkcjonowałam jako śJ ( no niby jeszcze jestem, ale tylko formalnie). Bycie w organizacji wcale mnie nie uszczęśliwiało :( , no może przez krótką chwilę (licząc w latach to może z 1 rok). Radością nie napawały mnie ani zebrania, ani większe zgromadzenia, ani głoszenie. Specyjalnie też z nikim się nie przyjaźniłam ze zboru, bo nie mogłam nikomu zaufać( i słusznie). Można by powiedzieć, że lata spędzone wśród świadków to lata wewnętrzej samokontroli, totalnego wyobcowania myślowego, marazmu, obniżonego nastroju, by nie rzec pernamentnej depresji. Po prostu była to droga donikąd.
Dopiero teraz, gdy powoli próbuję układać sobie życie poza organizacją, czuję, że zaczynam normalnie funkcjonować. Robię się bardziej otwarta w relacjach z obcymi ludźmi, łatwiej mi okazać empatię, zainteresowanie drugim człowiekiem i inicjatywę w wyświadczaniu bliźnim dobra. Przestałam kalkulować, czy mi się coś opłaca. Mam wrażenie, że staję się lepszym człowiekiem. Wierzę, że jest to proces wzrostowy :).

Ja mam podobne doświadczenia od miesiąca jestem ex sam się odłączyłem i od tego czasu czuje sie wolnym człowiekiem nareszcie mogę wyrażać swą opinie na każdy temat czy to w pracy czy w rodzinie głosowałem na1 ponieważ nareszcie czuje sie normalny rozłąka przeszła mi rewelacyjnie ponieważ jako ŚJ byłem sam w rodzinie i przez te 15 lat bycia nim nikt sie ode mnie nie odsunął



#119827 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez slawo66 on 2009-05-31, godz. 08:50 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Już to mam obecnie jestem na lekturze Dawkinsa Bóg Urojony



#119821 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez slawo66 on 2009-05-31, godz. 06:08 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

witam dołączam do listy 15lat ŚJ od miesiąca ex obecnie ateista



#119820 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez slawo66 on 2009-05-31, godz. 05:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witam wszystkich jestem tu nowy jako użytkownik forum chociaż wchodzę na nie już kilka lat ... ale od początku przez piętnaście lat byłem ŚJ od miesiąca nim już nie jestem (napisałem list pożegnalny) przedtem byłem w zasadzie ateistą po wstąpieniu do ŚJ stałem się wierzącym ale zaraz potem narastało coraz więcej wątpliwości (kwestia pokolenia) po kilku latach był internet itd wątpliwości coraz więcej następnie brak wiary ... z decyzją o odejściu ociągałem się ze 4 lata (ze względu na towarzystwo) obecnie jestem ateistą i jest mi z tym dobrze