Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika MadHamish

Odnotowano 112 pozycji dodanych przez MadHamish (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-03 )



Sort by                Order  

#19248 Jeśli kochasz Boga

Napisano przez MadHamish on 2006-02-21, godz. 11:51 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Zagluszarka bardzo mi sie podoba! :D A nasi Administratorzy i Forumowicze mogliby sie poczuc przynajmniej jak Radio Wolna Europa. ;) :lol:

Pozdrawiam,
Mad :D



#19358 Jeśli kochasz Boga

Napisano przez MadHamish on 2006-02-23, godz. 12:08 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Na to wyglada. Ale wciaz zaznaczam, ze tylko wedlug przyjetej na tym forum nomenklatury, ktorej tworca jest niejaki brat Jaracz. B)



#19352 Jeśli kochasz Boga

Napisano przez MadHamish on 2006-02-23, godz. 11:35 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Czyli Stefan Kolanus nie jest ŚJ, ale zwykłym odstępcą?

Wedlug przyjetej tu nomenklatury nie jest swiadkiem, hihihi.

Pozdr.



#19362 Jeśli kochasz Boga

Napisano przez MadHamish on 2006-02-23, godz. 12:21 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Przyznam Ci tym razem racje. Ciesz sie z tego, poki mozesz. Nie zawsze jestem taka laskawa... ;) :D

Pozdr.



#7900 Niebezpieczne kongresy

Napisano przez MadHamish on 2005-07-02, godz. 18:29 w Obowiązki teokratyczne

Ja też byłam kilka lat temu na zgromadzeniu. W Sosnowcu. Przyszłam tylko na połowę programu i byłam w spodniach, do tego bez plakietki. Wpuścili mnie bez problemu, ale jak wychodziłam grubo przed zakończeniem programu, to mnie bardzo dokładnie otaksowali, czy nie wynoszę jakichś sprzętów fotograficznych, czy coś w tym stylu. :D :D

A o tym, że porządkowi mogą wyprowadzić kogoś ze zgromadzenia, doskonale wiem, bo przed laty wyprowadzili mojego znajomego (nie był wykluczony) i do dzisiaj nie wiadomo, za co. <_< Może jego teść, wpływowy starszy, nie chciał go widzieć. :P



#8076 JEDEN NA JEDNEGO

Napisano przez MadHamish on 2005-07-06, godz. 15:58 w Humor

Oludu, ludu! :D Teraz to już całą pewnością pojawią się w Nadarzynie zasieki i kałachy. Może nawet jakąś fosę zbudują? :D :D Albo Zeppeliny zakupią, żeby się bronić przed atakami z powietrza. :lol: :lol:



#19310 Smutna wiadomość

Napisano przez MadHamish on 2006-02-22, godz. 21:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Zastanawialam sie nad przyczyna tych wszystkich samobojstw, problemow psychiatrycznych itp. i cos Wam powiem. Moim zdaniem, u podstaw tego wszystkiego musi lezec poczucie winy. Osamotnienie, alienacja itd. nie sa typowe tylko i wylacznie dla sJ, ale poczucie winy i zwiazana z tym niska samoocene przypisalabym przede wszystkim swiadkom. Dziala to w prosty sposob: zbor stawia wymagania, my nie potrafimy im sprostac, bracia patrza na nas krzywo i delikatnie sugeruja, ze "zasmucamy" Jehowe, my nie chcemy zasmucac Jehowy, wiec znow sie staramy, ale znowu nie potrafimy sprostac, rosnie presja ze strony braci, a u nas rosnie poczucie winy, obniza sie nasza samoocena, osadzamy sie negatywnie, cierpimy, nie mozemy poradzic sobie z bolem, a zwiezyc sie nie mamy komu, bo bracia i siostry odesla nas do zrodel, czyli do straznic, ktore znowu powiedza nam, jak mamy nie zasmucac Jehowy i tak w kolo Macieju. W pewnym momencie mozemy sami siebie skazac na "potepienie" i uznac, ze Bog sie od nas odwrocil, bo popelnilismy grzech przeciw Duchowi Swietemu, a wiec grzech niewybaczalny. Zaczynamy sie zastanawiac, jak "nowy swiat" bedzie wygladal bez nas i znowu cierpimy. Ludziom, ktorzy sa w organizacji nie mozemy lub boimy sie zwierzyc, bo nas osadza, albo zaczna przeprowadzac sledztwo, ktore jest nam nie na reke, gdyz nikt nie lubi mowic o swoich potknieciach,a ludziom, ktorzy nigdy nie byli w organizacji tez nie mozemy o naszych rozterkach opowiedziec, bo nas nie zrozumieja. I tak czujemy sie samotni jak bezdomny pies i potepieni przez samych siebie. W pewnym momencie zaczynamy miec wszystkiego dosyc i... wieszaja nam klepsydre, jak to ladnie ktos juz wczesniej ujal.

Smutne to, ale chyba prawdziwe. :(

Pozdrawiam,
Mad :D



#19307 Smutna wiadomość

Napisano przez MadHamish on 2006-02-22, godz. 21:08 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tez jestem ciekawa, Henryku.

Pozdrawiam,
Mad :D



#19309 Służba głoszenia... pracujesz ponad plan...

Napisano przez MadHamish on 2006-02-22, godz. 21:26 w Obowiązki teokratyczne

Naginanie "godzinek" uwazam za powszechny proceder. Pewna moja znajoma glosicielka wychodzila z domu, zaczepiala jakas osobe na ulicy, w ten sposob zaczynajac gloszenie, a potem spacerkiem szla na oddalony o pre ladnych kilometrow "teren osobisty". W ten sposob za kazdym razem doliczala sobie dobrze ponad godzine. Mysle, ze w dalszym ciagu tak robi i wydaje mi sie, ze robia tak prawie wszyscy. Widzicie, to jest potega i magia statystyki. B)

Pozdrawiam,
Mad :D



#8262 Czy PUBLICZNIE można głosić swe poglądy?

Napisano przez MadHamish on 2005-07-08, godz. 17:25 w Nowości z kraju i zagranicy

Eeee, Profanka, teraz sezon ogórkowy, więc trochę na odpowiedź poczekamy. :D
A jesienią już nikomu nie będzie się chciało pikiet robić, bo to plucha i zimno, więc cały projekt w łeb weźmie. ;) :lol:



#19341 Służba głoszenia... pracujesz ponad plan...

Napisano przez MadHamish on 2006-02-23, godz. 10:55 w Obowiązki teokratyczne

Dla mnie obowiazek raportowania "godzinek" jest tak samo pomylony, jak katolicka spowiedz. W pierwszym przypadku powinnismy sie przeciez rozliczac z tych godzinek przed Bogiem, a rozliczamy sie przed wszechpoteznymi starszymi, a w drugim, powinnismy blagac o wybaczenie Boga, a klekamy przed ksiedzem. :blink: Powiem krotko: czysta paranoja!

Pozdrawiam,
Mad :D



#8215 Czy PUBLICZNIE można głosić swe poglądy?

Napisano przez MadHamish on 2005-07-07, godz. 18:12 w Nowości z kraju i zagranicy

Jakie właściwie akcje sugerujesz, Iszbin? Ogromnie ciekawa jestem! ;) :D :D



#19345 Służba głoszenia... pracujesz ponad plan...

Napisano przez MadHamish on 2006-02-23, godz. 11:12 w Obowiązki teokratyczne

Nie pamietam, niestety... :unsure: B)



#7787 Pilnie zważaj na proroctwa Daniela!

Napisano przez MadHamish on 2005-06-30, godz. 15:27 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Ponieważ od zeszłego tygodnia studiuje się "Daniela" :D , zaczęłąm pilnie chodzić na zebrania, hehehehe. Zobaczymy, co z tego wyniknie. :D



#15346 Grudniowa NSK

Napisano przez MadHamish on 2005-12-18, godz. 01:26 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

I wy sadzicie, ze jak ktos czyta taka ksiazke pierwszy raz, to zauwazy cos takiego? SJ sa chyba lepszymi psychologami... ;)

Pozdrawiam,
Mad :D



#7898 Zadośćuczynienie (?)

Napisano przez MadHamish on 2005-07-02, godz. 18:10 w Tematyka ogólna

No widzisz, Jaracz. Czasami się z tobą zgadzam! :D

Nie sądzę, by kiedykolwiek ktokolwiek wysądził cokolwiek od organizacji, gdyż w takich sprawach zawsze trzeba udowadniać, że na poszkodowanego wywarto nacisk, któremu w żaden sposób nie mógł się oprzeć. A przecież przez wiele lat działalność WTS była w Polsce nielegalna, więc osoby do niej przynależące przekraczały polskie prawo. Jak, wobec tego, mogą kogokolwiek skarżyć? :D

Co do przepraszania za błędy: zgadzam się! Takie przeprosiny byłyby świetnym dowodem pokory ciała kierowniczego. Ale czy kiedykolwiek się zdarzą? Wątpię.



#7677 PODPIS do tytułu

Napisano przez MadHamish on 2005-06-28, godz. 13:32 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jak widzę, na obrazkach nawet Adam jest wygolony jak należy. Z całą pewnością używał Gilette. :D A Ewa ma koafiurę, która trzyma się tylko na dobrym lakierze :D
Mój przyjaciel z dzieciństwa został zaatakowany na zebraniu wtorkowym przez stare ciotki, bo... zaczął zapuszczać brodę. Wywiązała się dyskusja. Ja naiwnie podałam argument, że skoro Bóg stworzył facetowi brodę, to nie ma w niej niczego złego. I tu dowiedziałam się, że broda symbolizyje prznależność do subkultur satanistyczno-narkotycznych :o I jak wam się podoba taka odpowiedź? Bo mnie ręce opadły :P .



#7739 PODPIS do tytułu

Napisano przez MadHamish on 2005-06-29, godz. 14:14 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ja jeszcze tylko dorzucę, że jedna dziewczyna zapięła sobie na kostce łańcuszek. Zgorszenie było jak cholera :lol: Ale tak bywa głównie w małych miasteczkach i wioskach, gdzie wiatr historii nigdy nie wieje. Znacie to?
Gdy wieje wiatr historii
Ludziom i pięknym ptakom rosną skrzydła
Natomiast trzęsą sie portki pętakom.
;)
Gałczyński



#19235 watchtower.vodka.at

Napisano przez MadHamish on 2006-02-21, godz. 10:11 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Nie chce mnie zalogowac. Haslo zmienili, czy jak? ;)



#7854 Odwaga

Napisano przez MadHamish on 2005-07-01, godz. 15:46 w Tematyka ogólna

Staram się zrozumieć Wasze odczucia. Ja nadal jestem świadkiem, ale nie przeraża mnie, że mnie ktoś zobaczy, jak coś robię, a zrobiłam już wiele rzeczy, które nie wszystkim się podobają. Niektóre, być może, kwalifikują do natychmiastowego wykluczenia.

Nie boję się ani świadków, ani nie-świadków. Brzmi to okrutnie buńczucznie, bo przecież jakiegoś wielgachnego faceta, który może mi krzywdę zrobić, boję się, niezależnie od jego wiary. Zwłaszcza, jak mi grozi. :D Ale opinii ludzi się nie boję i dlatego serdecznie współczuję wszystkim tym, dla których cudze zdanie może problemem.

Proszę mnie dobrze zrozumieć! Z nikogo się nie śmieję.



#7893 Odwaga

Napisano przez MadHamish on 2005-07-02, godz. 17:20 w Tematyka ogólna

A gdzie Ty, Jaracz, wypatrzyłeś w moich postach obronę organizacji? :D Może czytaj je ze zrozumieniem, a nie odkodowyuj ich z tezą. :D :D



#15347 Patmosologia

Napisano przez MadHamish on 2005-12-18, godz. 01:41 w Do administratorów...

Bardzo dobra dyskusja! :lol: :lol: :lol:

Lantis, punkt dla Ciebie! :D

Pozdrawiam,
Mad :D



#20593 avatary

Napisano przez MadHamish on 2006-03-06, godz. 20:43 w Do administratorów...

Chcialam sobie zaladowac animowany avatar. Rozmiar pliku i obrazu jest odpowiedni, ale wciaz wyskakuje mi blad. :( Bede wdzieczna za pomoc.

Pozdrawiam,
Mad :D



#7786 Ile lat istnienia dajecie organizacji SJ ?

Napisano przez MadHamish on 2005-06-30, godz. 15:17 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Jest jeszcze jedna opcja, której nie wzięto pod uwagę w aniecie: WTS zreformuje się, a szeregi jego członków zlaicyzują się, jak to miało miejsce w wielu kościołach.

Nie mogę teraz podać ładnego cytatu, ale w książce pt. "Zarys dziejów religii" podano kilka etapów, jakie przechodzi większość kongregacji religijnych. Jeśli mnie pamięć nie myli, są to: grupowanie się wiernych wokół założyciela grupy, wyłonienie się we wspólnocie braterskiej przewodników (guru) po śmierci założyciela, podział wspólnoty braterskiej na grupy (patrz: głosiciele, pionierzy pomocniczy, pionierzy stali, słudzy pomocniczy), wyłonienie się kleru (kapłaństwa) i laicyzacja większości wiernych (patrz: księża i laiccy wierni). To tyle źródła, które pamiętam.



#7850 czy ŚJ zbierają informacje o tych, którym głoszą?

Napisano przez MadHamish on 2005-07-01, godz. 15:07 w Obowiązki teokratyczne

Nic mi nie wiadomo o prowadzeniu tajnych archiwów ludzi zamieszkałych na terenie danego zboru. Prawdą jest jednak, że zbory prowadzą szczegółową ewidencję swoich wiernych. To znaczy, każdy ma swoją kartotekę. :D Co się w niej wpisuje tak na pewno, to nie wiem, bo nie jestem siostrą starszą. :lol: :lol: