Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika felix007

Odnotowano 31 pozycji dodanych przez felix007 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#82773 ŚWIETA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA..........

Napisano przez felix007 on 2008-01-17, godz. 00:49 w Boże Narodzenie & Sylwester

Spotykam się z dziewczyną ( chyba powinienem napisać kobietą, bo ma 30 lat ) wychowaną w "prawdzie". Oczywiście nigdy nie miała w domu świąt i nie ubierała choinki. Kilka dni temu "zainteresowała się" moją choinką. Chyba z dwie godziny przestawiała mi ozdoby choinkowe. Bawiła się jak dziecko. Bała się, że źle poukładała bombki na choince, ale cieszyła się jak mówiłem, że teraz wygląda lepiej. Oczywiście wiem, że choinkę należałoby już rozebrać, a nie stroić, ale warto było, że postała trochę dłużej.



#82376 Stało się!

Napisano przez felix007 on 2008-01-05, godz. 17:16 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Witaj tu tygrysek z konta felixa.
Czytałam post Doris trudno mi uwierzyc w to ,że nagle tak oboje zmieniliście się o 180 C
Zastanawiam się co cię urzekło w nim?
Często nie raz dziewczyny mysla , że ja SJ to dobry kandydat i można go złapać a później pokaże kto gra pierwsze skrzypce......
Zastanawiam się czy poprostu od samego początku nie powiedzieliście sobie nie
..... w tym związku???



#75125 Problem z połączeniem

Napisano przez felix007 on 2007-08-24, godz. 14:34 w Do administratorów...

Stał się cud. Zalogowałem się domowego kompa. :)



#74764 Problem z połączeniem

Napisano przez felix007 on 2007-08-20, godz. 05:49 w Do administratorów...

Hm. mam problem ze znalezieniem własnego IP. Kolega założył mi router i komp pokazuje co innego niż wczesniej, a starego nie zapisałem. Na stronkę od routera też wejść nie mogę. Postaram się to jeszcze sprawdzić, bo chciałbym wchodzić na forum z własnego kompa, a nie z pracy czy od znajomych. Wiem, że to mój problem, ale piszę, aby nie wyglądało, że coś napisałem i się nie odzywam.



#72892 Problem z połączeniem

Napisano przez felix007 on 2007-08-08, godz. 14:20 w Do administratorów...

Mam problem z wejściem na stronę i forum. Pokazuje mi sie informacja, że nie ma takiego serwera lub, żebym zmienił dns. Nie ma znaczenia przez jaką przeglądarkę się łączę to i tak nie mogę wejść na forum z domowego kompa. Z każdegho innego innego wchodzę bez problemu. Wchodzę też na każdą inną stronę w internecie. Z internetem łączę się przez kablówkę w warszawie "aster city". Zastanawiam się czy to oni coś namieszali czy ja coś mam złego w kompie, ewentualnie czy dostałem bana ? Jak połączę się przez serwer proxy to wchodzę bez problemu, ale ciągłe zmiany w ustawieniu są kłopotliwe. Stąd moje pytanie czy mam bana na IP a jak mam to za co? Felix007



#64589 Film "Świadkowie Jehowy" w polskiej wersji - do pobrania

Napisano przez felix007 on 2007-05-30, godz. 16:00 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Film nie jest najnowższy, ale dobrze pokazuję tę "prawdziwą" religię. Mnie osobiście intersuje jak sj ( np. obecni na tym forum ) odbierają "inspekcję" Jezusa na ziemi w 1918 roku i wybór ich organizacji na podstawie ich ówczesnego nauczania.



#64453 Rozwód - zawiniona przyczyna rozkładu pożycia małżeńskiego

Napisano przez felix007 on 2007-05-29, godz. 19:26 w Świadkowie Jehowy i prawo

O rany. Jak miło. Hebercie napisałeś posłuszna Bogu! A nie organizacji z Brooklynu.



#64302 ilu świadków Jehowy walczyło na froncie? (część II.)

Napisano przez felix007 on 2007-05-28, godz. 17:51 w Neutralność

"Jeszcze raz podkreślę, że jesteśmy tylko ludźmi i Bog Jahwe, i Jezus muszą nam dozować swoje nauczanie stopniowo tak jak stopniowo uczy się dzieci od abecadla po algorytmy i jeszcze dalej ." Piękne zdanie, które "tłumaczy" wszystkie niedorzeczności wygłaszane przez SJ. Przez dwadzieścia stuleci żyły na ziemi same matoły, które albo nic nie rozumiały albo rozumiały opacznie, aż obajwili się Badacze, a potem SJ i spłynęło na nich za pomocą prądu elektrycznego olśnienie i prawie wszystko zrozumieli. Zrozumieli, że wszystko jest odwrotnie lub inaczej niż w Kościele Powszechnym. I tak stała się "Prawda". Już raz to pisałem w innym wątku, ale ciągle mnie to ciekawi. Co SJ robili w szkołach ? Spali na lekcjach ? Czytali coś jeszcze poza produktami stowarzyszenia ? Jak można tak wierzyć w bajki amerykańskich pseudokaznodzieji na początku XXI wieku ?



#64026 Małżeństwo a kwestia niemoralności przed ślubem

Napisano przez felix007 on 2007-05-25, godz. 11:05 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Czyli mówiąc krótko poleci z organizacji za brak skruchy a nie ślub. Gdy zdarzy się niemoralność musi wybrać albo miłość albo organizacja.



#64021 Małżeństwo a kwestia niemoralności przed ślubem

Napisano przez felix007 on 2007-05-25, godz. 10:22 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Małe pytanie do uczestników tego forum. Proszę o podanie podstaw "biblijnych" i "ludzkich" w naukach SJ w sprawie ewentualne małżeństwa panny SJ z kawalerm nieSJ, który na pewno SJ nie zostanie ( oczywiście "na pewno to Kopernik nie żyje", ale poza ewentualnym upadkiem na głowę i związku z tym osłabieniem funkcji mózgu nie przewiduję takiej sytuacji ). Otóż kilka tygodni temu oświecił mnie pan będący "starszym zboru", że jeżeli nie doszło do niemorlności między taką parą, to panna nie zostanie wydalona ze zboru, że się spotyka z obcym, nie zabronią jej też zawarcia związku małżeńskiego pod rygorem wydalenia. Oczywiście będa próbowali na dziesiątki sposobów "wybić" jej ten pomysł z głowy i mocno utrunią życie, ale nie sięgną po broń w postaci wydalenia. Natomiast jeżeli między taką parą doszło do niemormalności, to absolutnie taka panna musi zerwać ze swoim ukochanym i absolutnie nie mogą się pobrać. Gdyby ich nie usłuchała i spotykała się nadal lub zdecydowała na ślub to zostanie z organizacji wykluczona. Proszę o uwagi zarówno SJ jak i ex-SJ.



#61493 wpływ opuszczenia organizacji ŚJ na ilościową i jakościową zmianę życia seksu...

Napisano przez felix007 on 2007-04-27, godz. 06:59 w Seksualność

Drogi Hubercie chociaż w swoich postach bronisz jak umiesz doktryny SJ to widzę, że jesteś na dobrej drodze do pożegnania tej smutnej sekty i rozpoczęcia życia normalnego człowieka. Pytanie "trochę" poza tematem, ale chciałbym znać prawdziwy powód twojej przynależności do organizacji. Nie rozumiem jak dorosły inteligenty człowiek w XXI wieku może wierzyć w ciągle zmieniające się światełka "produkowane" przez amerykańskich pseudokaznodzieji. Przy obecnym dostępie do informacji jest to dla mnie całkowicie niezrozumiałe. Dla SJ posiadających jakieś minimum inteligencji, zdrowego rozsądku, wiedzy o historii, życiu i świecie mam tylko trzy rady: czytaj, rozmawiaj i myśl. Zwłaszcza myśl. Myślenie nie boli !!!!!!!


Często rozmawiam ze SJ i czytam ich wpisy na forum. Jak słyszę i widzę co mają do powiedzenia w takich sprawach jak inkwizycja, wojny krzyżowe, historia świata, kościoła i religii to zastanawiam się czy Oni w ogóle czytają jakieś książki i czy na pewno chodzili do szkoły.

I coś na rozluźnienie tematu. Cytat z filmu "Poranek kojota": "przetrzymywanie materiału genetycznego może być przyczyną groźnych chorób lub zatoru w mosznie" ( warto obejrzeć xcały film i zdrowo się pośmiać - oczywiście po "codziennym studium pism" ). Jednocześnie zwracam uwagę, że onanizm jest tylko substytutem seksu.



#13765 Wywieranie wpływu na ludzi

Napisano przez felix007 on 2005-11-13, godz. 23:11 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Trochę Cię zamęczymy, ale ja też proszę :D [email protected]



#13762 Bydgoszcz i okolice

Napisano przez felix007 on 2005-11-13, godz. 22:57 w Szukam kontaktu

Czy jest ktoś na forum z okolic Bydgoszczy ?



#13263 kobiety

Napisano przez felix007 on 2005-11-06, godz. 19:42 w Zwyczaje Świadków Jehowy

nio witam zaskoczyliście mnie, że tak wiele wpisów jest na temat dyskryminacji itd., ale ludki może to kobitki są dyskryminowane, ale zobaczcie i tak wszystko zwalamy na facetow ..Tygrysek ( gościnnie z kompa Felixa )



#12825 Z gabinetu śmiechu Towarzystwa Strażnica

Napisano przez felix007 on 2005-10-26, godz. 08:30 w Wizja Raju

Droga Lotko piszesz, że zawsze można znaleźć smaczek z lat 20 - tych. Oczywiście największe bzdury strażnica ( raczej ludzie twierdzący, że mają kontakt z bogiem i od Niego czerpią wiedzę ) pisała przez klikadziesiąt pierwszych lat. Ale "niestety" nie tylko wtedy. Można na ten temat napisac książkę, ale na forum nie ma tyle miejsca. Ze spraw "bieżących" też da sie wybrac koszyczek "smaczków". Sprawa krwi to po prostu kryminał. Wykształcenie - nadal jest zalecane proste życie, a wiedza ma prowadzić do złego. Nauka o pokoleniu 1914 roku zmieniala sie całkiem niedawno. Oczekiwanie na koniec świata w 1975 roku, niestety też jest w pamięci obecnie żyjących, a nie tylko z książek. Trucie o znakach końca świata nadal jest aktualne. Straszenie epidemiami i chorobami, jako znakami również. I można takie głupoty głościć tylko jak się nie zna historii. Wojny, głód itd. to tez straszak dla osób nie znających historii. Wiek XX był okresem spokojniejszym i bezpieczniejszym niż poprzednie, a zwłaszcza jego drugie 50 lat. Pisanie o przesladowaniach sj to po prostu nieznajmość faktów, zwłaszcza że znaczną część sami sj wywołali. Więzienie za odmowę odbycia zastępczej służby wojskowej to nie prehistoria. Sj siedzieli w więzieniu bo tak było wygodniej dla kierownictwa, a nie dlatego, że tak była wola Boga. Przesłuchania zwłaszcza kobiet w sprawach seksu, to też nie prehistoria tylko lata 70-te. Można tak ciągnąć w nieskończoność.
I jeszcze jedna kwestia, ale chyba najistotniejsza. CK sj najpierw stworzyło doktrynę, a potem przerobiło Biblię, i tego nie da sie ominąć. Dokonać przekładu bez znajomości języków Biblijnych to jest sztuka, której można autorom pozazdrościć. I pytanie do Lotki: czy nauka, że Bóg mieszka na Plejadach jest nadal aktualna ?



#12821 ŚJ - świetni psychoterapeuci

Napisano przez felix007 on 2005-10-26, godz. 07:24 w Tematyka ogólna

Trudno mi powiedzieć, czy przynależnośc do sj zwiększa ryzyko wystapienia choroby psychicznej, ale mam wrażenie, że poza osobami urodzonymi i wychowanymi w "prawdzie" łatwiej usidlić osoby słabsze psychicznie, zagubione, niewyksztalcone, "złamane" przez życie. Inna sprawa to, że ponieważ kobiet jest wśród sj znacznie więcej niż mężczyzn są One skazane na samotność lub niesamowite rozterki. Zwyczajnie nie wystarcza kawalerów dla panien i znajdują one swoją miłość poza org. W tym momencie zaczyna się "cyrk". Naciski, rozmowy, komitety, groźba wykluczenia i wszystkiego co sie z tym wiąże ( choć widzą one nadzieję w tym, że zawsze można wrócić, tylko trzeba przetrwać okres wykluczenia ). Dzięki takiemu, że ślub można wziąć tylko w Panu ( w Panu Prezesie ) kobiety narażone są na wielkie rozterki życiowe, graniczące z kłopotami psychicznymi. No chyba, że ck sj wprowadzi wielożeństwo. I nawet bajkowa perspektywa leżenia na lwie w raju i możliwość zawierania związków małżeńskich ( w tym rodzenia dzieci ) nie wydaje się rozwiązaniem. W końcu w raju też będzie wiecej kobiet niż mężczyn i nie starczy dla wszystkich.



#12633 Z gabinetu śmiechu Towarzystwa Strażnica

Napisano przez felix007 on 2005-10-23, godz. 10:00 w Wizja Raju

Droga Lotko. Można sięgać po starsze straszaki, aby sie trochę pośmiać - w końcu to dział forum o tytule "Humor". Choć przyznam szczerze nie zawsze chce mi sie śmiać jak czytam do jakich wniosków dochodzą twórcy doktryn sj. Do czego może doprowadzić pycha i żadza władzy. Za kwestie związane z krwią, przeszczepami, szczepionkami ci panowie powinni odpowiedzieć tu na ziemi, bez względu na to jaką karę wyznaczy im Bóg i nawet jeśli "na dzisiaj" miałoby to potwierdzić "znaki" o prześladowaniach wiernych sług bożych.
Ponieważ to dział humor wrócę do tego tematu. Moja babcia ( świętej pamięci, odeszła z tego świata i nie doczekała się końca świata, na który tak bardzo czekała ) była sj jakieś 50 lat ( niestety nie udało jej się skaptować nikogo z rodziny ) tłumaczyła mi między innymi, dlaczego KK i demokracja to coś złego. Twierdziła, że słowo katolicki pochodzi od słowa kat, demokracja od demonów, a znaki na niebie jako znaki zbliżającego się końca świata to np. sputniki i rakiety latające w kosmos. Niestety nie wiem, czy wyczytała to w straszakach czy tylko była to tylko luźna interpretacja jej wodzów ( straszych zboru ). Może ktoś na forum odpowie mi skąd te pomysły ? Z przyjemnością o tym poczytam, chyba że jest to tylko nauka przekazywana ustnie. Pozdrowienia.



#12629 Z gabinetu śmiechu Towarzystwa Strażnica

Napisano przez felix007 on 2005-10-23, godz. 07:16 w Wizja Raju

Droga Lotko. Sięganie po starsze straszaki jest jak najbardziej właściwe. Mnie osobiście najbardziej podoba się, że sj sami siebie nazwali szarańczą. Bardzo dobre i celne porównanie.



#12628 Chcę napisać książkę o PNŚ

Napisano przez felix007 on 2005-10-23, godz. 07:12 w Książki na temat ŚJ

Oczywiście droga Lotko. CK SJ zwykle najpierw coś nowego wymyśliło, a potem dopiero dokonało przeróbki Biblii.



#11992 Oceń procentowo poprawność nauk Świadków Jehowy

Napisano przez felix007 on 2005-10-13, godz. 06:45 w Tematyka ogólna

Moja opinia o tej organizacji na pewno będzie się różnić od osób, które miały przyjemność być w tej sekcie i do dziś "nie wyleczyły się" całkowicie. Cała doktryna powstała na założeniu, że grupa samozwańców uważa siebie za przedstawicieli Boga na ziemi. Przywódcy sekty ogłosili, że Bóg przemawia za ich pośrednictwem do ludzi, a sami otrzymują informacje od Boga za pośrednictwem Ducha Świętego ( pisanego małą literą ), który ich zdaniem jest czymś w rodzaju prądu elektrycznego. Na podstawie stworzonych wylkiczeń ( niekoniecznie przez siebie, bo czasami pożyczonych od innych adwentystów ) określili kilka dat końca świata, powrotu Jezusa na ziemię ( niewidzialnego, ale wyczuwanego przez nich samych ), bitwy w niebie, zmartwychwstania biblijnych proroków i wybranych przez siebie pomazańców. Cała doktryna opiera się na zanegowaniu głównie doktryny Kościoła Powszechnego. Czyli musi być odwrotnie albo chociaż inaczej nazwane niż w KRK. Np. Papież - Prezes, kościół - sala królestwa, Wielkanoc - Pamiątka, starsi różnych stopni - księża, Chrzest - Symbol, Trójca Święta - nie ma trójcy, Dusza - nie ma duszy, itd. A Biblia w przekładzie nowego świata to po prostu zmiana takestu Bożego pod swoją doktrynę. Nawet nazwa świadkowie Jehowy została przyjęta głównie w celu wyróżnienia się ( można o tym przeczytać na oficjalnej stronie wydawnictwa ). Za kwestię związaną z krwią przywódcy sekty powinni odpowiedzieć karnie już tu i teraz na ziemi. Śmierć tysięcy ludzi tylko po to, aby rozwijała się amerykańska spółka akcyjna zajmująca się drukiem pisemek i książek jest grzechem śmiertelnym. Wiem, że większość osób odwiedzających to forum ( związanych w przeszłości z sj ) nie zgodzi się z moim zdaniem, ale dla mnie doktryna oparta na fałszywych proroctwach, zmianach światła, psychomanipulacji nie jest wiarygodna.



#11667 Obj 19:10

Napisano przez felix007 on 2005-10-05, godz. 19:05 w Jezus Chrystus

Na tym polega problem Tygrysku, że nie widzisz różnicy. A może trzeba otworzyć oczy, umysł i serce ?



#11270 złoty środek, gdy nic nie pomaga?

Napisano przez felix007 on 2005-09-28, godz. 10:35 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Światło7 - trudno jakoś to przeżyję. Mam nadzieję, że Bóg mi to wybaczy.



#11264 złoty środek, gdy nic nie pomaga?

Napisano przez felix007 on 2005-09-28, godz. 10:26 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Trafileś w sedno Sebastianie. Kocham i akceptuję Tygryska takim jakim jest. Z jej wiarą i wachaniami. Tak chcę, aby została moją żoną, choćby wszyscy byli przeciwko nam. Próbuję jej otworzyć oczy na KK i świat, ktory nie jest wcale, aż tak zły, a wskazywać zło i fałsz organizacji. Zmiana wyznania nie jest warunkiem małżeństwa.



#10343 Proporcje płci w ŚJ

Napisano przez felix007 on 2005-09-11, godz. 21:23 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Często w strażnicy w dziale pytania cztelników możemy przeczytać taki fragment odpowiedzi: "Prawdziwą próbę dla oddanych Bogu chrześcijańskich żon, które mają niewierzących mężów jest" itd.
Moje pytanie brzmi jakie są proporcje ? Ile jest kobiet, a ilu mężczyzn wśród ŚJ. Interesuje mnie też rozkład "wiekowy" członków organizacji. Jeżeli ktoś ma na ten temat jakieś informacje proszę o podzielenie się nimi. Ja mam wrażenie, że przeważają panie w mocno średnim wieku.



#10054 Skad wy zwialiscie?

Napisano przez felix007 on 2005-09-06, godz. 06:43 w Do administratorów...

Drogi fOrm@c!ku rzeczywiście lepiej by było gdybyście zostali przy starej nazwie "badacze pisma świętego". Ewentualna zmiana nazwy powinna iść w kierunku pseudobadacze, dopisywacze, zmyślacze lub zmieniacze Pisma Świętego. Co do nazwy świadkowie Jehowy to skoro jesteś członkiem tej świetlanej organizacji to wiesz, że trzeba było czekać ponad 60 lat na "nowe światło i lepsze rozumienie" aby "dojść" do tej nazwy. Sama zmiana nazwy została dokonana przez drugiego prezesa ( wielbiciela trunków procentowych ) w celu odróżnienia, a nie wynika z nakazów Biblii. Odwiedź oficjalną stronę towarzystwa strażnica i przeczytaj to sobie. To nie jest wskazanie Boże, a jedynie działanie w celu odróżnienia po rozłamie w szeregach badaczy i przejęciu majątku towarzystawa przez pana R. Specjalnie na tę okazję jak to ma w zwyczaju towarzystwo znaleziono jeden werset w biblii i dorobiono do tego całą ideologię. Tak samo drugi prezes zrobił z krzyżem wymieniając go na pal. Czy można nazwać świadków chrześcijanami ? Pewnie niektórzy odpowiedzą, że tak, ale ja powtórzę za jednym z uczestników forum, że trochę niepełnymi. Nie przyjmujecie chrztu w imię Ojca, Syna i Ducha świętego, a symbol w imię Jehowy, archanioła Michała i prądu elektrycznego. Amen