Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika sally11

Odnotowano 224 pozycji dodanych przez sally11 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-16 )



Sort by                Order  

#29737 Prześladowania tych którzy musieli odejść.....

Napisano przez sally11 on 2006-05-28, godz. 13:12 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

mam ogromny szacunek dla osob ,ktore odeszły i postanowiły (pomimo pszesladowan ) kroczyc wlasną drogą(drogą indywidualnosci i wolnosci).
pozdrawiam tych wszystkich i zycze powodzenia. "kocham was wszystkich za to"...

Dzieki za słowa wsparcia,jesli chodzi o mnie ,to rzeczywiscie,moja droga po odejsciu z organiozacji jest tak wyboista,że az strach.Najgorzej maja ci,ktorym bliska rodzina "umila "życie,a ja tak mam ,jak powiedzial moj mąż"sama sobie wybralam taki los depcząc jedyna prawdziwa religie,ale jest dla mnie szansa[!],bo jesli okaze skruche,to on owszem pomysli nad tym ,jak mi ulzyc."
Mogłabym mu po chamsku pokazać gest Kozakiewicza,ale ja wierze,że Bog wie ,ile moge wytrzymac i w odpowiedniej chwili wyciągnie mnie z tej studni,tak jak Jozefa i jeszcze być może zbawienie wejdzie do mojego domu.Pozdrawiam



#29728 Studium I ''

Napisano przez sally11 on 2006-05-28, godz. 11:11 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica



źródło: Słowo Nadziei, link


Dlaczego każdy ma słuchać i być otwarty na nauki Strażnicy, nato­miast nie czynimy tego sami w stosunku do innych nauk, społeczności itp.? Dlaczego „nie­wolnik wierny i rozumny“ zakazuje nam poddanym czytania innej lite­ratury, innego spojrzenia na Biblię?

Czyż naprawdę nie ma wiary, że „ta jego prawda“ się ostoi?

Doskonale wie, że to co głosi nie wiele ma wspólnego z Biblią Pewne przysłowie powiada: „W ciemności podejrzliwość rodzi potwory“. Światłość nie boi się ciemności tylko odwrotnie. „Niewolnik“ zabrania kontaktów z innymi wierzącymi, którzy mają szacunek dla Słowa Bożego – dlaczego?

Ponieważ na podstawie Biblii doszli do wniosku, że wiele nauk podawanych przez „organizację“ nie ma poparcia w Biblii - TO KTO JEST ODSTĘPCĄ OD BOGA I JEGO SŁOWA?

Wymyśleni odstępcy, których Towarzystwo Strażnica nazywa psa­mi, którzy wracają do wymiocin, lub przyrównuje do świń, które wracają do błota (2P.2:20).

Dzień sądny to rozstrzygnie.

Jeśliby ci ludzie wracali do żywiołów świata, można by ich tak nazwać, ale oni przedstawili "organizacji" jej błędne nauki. Co zrobiła ta „święta organizacja“, jak się chętnie z tym tytułem obnosi, z tymi pytaniami i niezgodnościami jakie jej przedstawiono?

Są jeszcze na świecie ludzie, którzy bardziej się boją Boga niż „niewolnika“.

Dlaczego nie opublikuje tych odstępczych nauk na łamach Strażnicy, aby inni wiedzieli przed jakimi naukami mają się strzec?! Dlaczego tak uporczywie zakazuje tym małym słuchania tego, co inni mają do powiedzenia z Pisma Świętego? Odpowiedź znajdujemy w tej samej Strażnicy:

"strońcie od nich (odstępców), przestańcie się z nimi zadawać, w ogóle nie przyjmujcie go do domu, ani nie zwracajcie się do niego z pozdrowieniem (Rzym. 16: 17; 1 Kor. 5:11; 1 Jan 2:9-10)

Są to dobre rady, ale kogo one do­tyczą? Oczywiście tych, którzy przekręcają Słowo! Ap. Paweł wyraźnie wskazał, kogo się wystrzegać: „tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia wbrew nauce którą przyjęliście“. Od kogo ci bracia w pierwszym wieku przyjęli tą naukę:

od samozwańców czy od Boga, przekazaną przez apostołów?

Jeśli nauka nie jest zgodna z Biblią, to ktokolwiek ją naucza „nie służy Panu naszemu Chrystusowi, ale własnemu brzuchowi i przez piękne, a pochlebne słowa, zwodzą serca prostaczków.“ (Rzym. 16:17-18)

Czy nie czyni tego "organizacja"? Czy nie odeszła od nauk naszego Pana Jezusa Chrystusa, zmieniając mu imię na Abaddon, czy Apollyon, co znaczy Niszczyciel. (Obj. 9:10,11)

My wiemy jak nasz Pan ma na imię i kim jest !!!

:rolleyes:

Bardzo dosadnie to okresliłes i jest to w 100% zgodne z moimi poglądami,napisz z ktorej straznicy cytowałes odnosnie postepowania z odstepca?
Zaden fanaczyczny swiadek nie odważy sie siegnac po inne opracowania nie mowiąc o odstepczej literaturze.Mam w domu sporo książek,"Kryzys sumienia"leży na samym wierzchu,a le jak znam swojego męża ,to obchodzi to wokól jak pies jeza i boi sie dotknąć.Teraz,kiedy jestem poza domem ,może odwazy sie ,bo go nikt nie bedzie widział,kto to wie ,może?.....



#29724 Nagroda dla 1000-go uzytkownika

Napisano przez sally11 on 2006-05-28, godz. 09:54 w Humor

Nagroda dla 1000-go uzytkownika zostanie przeslana na jego adres.

W sklad nagrody wchodzi paczka o objetosci 1 m^3 traktatow najnowszego wydania, rower na rozrzut traktatow po miescie w stylu "paperboy" i kapelusz licencji WT chroniacy nie tylko przed nowym swiatlem. Rower jest oczywiscie dobrze naoliwiony i bez hamulcow, bo nie zatrzymujemy sie niepotrzebnie na "naszej drodze". W razie wypadkow i skaleczen WT myje rece i nie placi rety inwalidzkiej.
Do przesylki dolaczona zostanie mala porcja "grzybkow do pizzy", ktore znacznie przyspiesza monotonna prace i rozluznia zmysly. (O tych grzybkach wspominal kiedys brat_jaracz) http://watchtower.or...indpost&p=18682
1m^3 = 1m x 1m x 1m (prosze sie przygotowac)

A juz niedlugo: Nagroda dla 2000 uzytkownika - czyli:

------------------------------------------------------------------------------------------------
-Bezposredni bilet do raju bez dyskusji z bogiem. Sponsorowany przez CK.-
------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale ty jestes pomysłowy gosc i masz niezłe poczucie humoru.Nagroda dla 2000 forumowicza jest swietna,może przypadnie na samego prezesa WTS,bo pewnikiem niedługo wszyscy uciekną z tej chorej pseudoreligii.Pozdrawiam i życze wiecej pomysłow ,ktore sa cool.



#29689 Tragedia w Mexico - Świadek Jehowy morduje rodzinę

Napisano przez sally11 on 2006-05-27, godz. 18:44 w Nowości z kraju i zagranicy

a mógłby ktoś ten tekst przetłumaczyć ;-)

Mam do was prosbe,czy jest ktos,kto moglby przetłumaczyc ten tekst?Pliiiiiizzzzzz!!!!Pozdrawiam wszystkich anglistow [i nie tylko!]



#29661 Prześladowania tych którzy musieli odejść.....

Napisano przez sally11 on 2006-05-27, godz. 14:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A ja jestem tym najgorszym odstępca,bo pluje jadem i szkaluje przenajswietrza organizacje i za to już Bog mnie odpowiednio potraktował,a jeszcze co mnie czekaaaaa!!!!!A ja im takie smsy pusciłam i maja nad czym mysleć,hehehe



#29142 Studium I ''

Napisano przez sally11 on 2006-05-23, godz. 08:09 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kto z Was Kochani Bracia, potajemnie i po cichutku odwiedzajacy nasze Forum, jest w stanie przeprowadzić dowód na słuszność wykładni Niewolnika o roku 607 p.n.e.?

Czy możesz nam go tu zaprezentować, posługując się samą i tylko samą Biblią ?

Czy tym samym jesteś w stanie zamknąć na zawsze usta wszystkim wątpiącym i odstępcom ?

Jeśli tak, to będę pierwszym fundatorem ''pieszej'' pielgrzymki na kolanach do Brooklynu z błagalną prośbą do CK o wybaczenie i ciężką pokutę. ;)

Ide z wami w pierwszej trójce,hehehehe.Pozdrawiam



#28827 imie Boże

Napisano przez sally11 on 2006-05-20, godz. 11:36 w Imię Boże

Czy zastanawialiscie sie kiedys nad tym,że w chwili smierci Pan Jezus nie wzywał swojego Ojca jako Jahwe czy Jehowa ,tylko formy od Elohim,czyli Eli Lama Sabachtani?Obecni pod krzyzem sądzili,ze wolajac Eli Pan Jezus wzywa proroka Eliasza.Jesli Imie W formie Jehowa było tym Imieniem,które wg Swiadkow Pan Jezus mial objawic ludziom,to dlaczego w tak decydujacym momencie swojego życia użył Imie Boze w formie Eli?Kiedy zadałam to pytanie zainteresowanemu,ktory nie boi sie ze mna rozmawiać,był bardzo zaklopotany i miał zapytać o to swiadkow na zebraniu,ale chyba stchórzyl.



#28041 Dowcip refleksyjny

Napisano przez sally11 on 2006-05-15, godz. 07:19 w Humor

Terebintku,jednym słowem znakomite!Pozdrawiam



#27767 w jaki sposób WTS zarabia taką kasę

Napisano przez sally11 on 2006-05-13, godz. 08:59 w Świadkowie Jehowy i prawo

Głupie co?

Wręcz przeciwnie! Bardzo piękne! :D

Nadmiar pieniędzy demoralizuje człowieka. Dlatego w Starym Testamencie prorok Boży prosi Jahwe o to, aby nie był za biedny, aby nie musiał iść żebrać, ani za bogaty, aby nie odwrócił swego serca od Boga. :)

pzdr. :)

Terebintku,jesli chodzi o Billa Gatesa,to on dzieli sie swoja fortuna ,bo o tym czytałam,nie jest obojetny na biede,jego żona dziala charytatywnie,ale organizacja????jak byłam w organizacji nigdy nie wrzucilam złotowki na jakies cele nieteokratyczne.Moim glupim tłumaczeniem było,że nasza "miłosc"objawia sie tym,ze poswięcamy czas i srodki na głoszenie dobrej nowiny,ktora ratuje życie innym,czyli jest to cenniejsze od wszystkich innych metod pomocy jakie stosuje swiat.I byłam swiecie przekonana o slusznosci takiego poglądu,za co teraz bardzo sie wstydze!
Ps.a gdzie twój awatarek?



#27761 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez sally11 on 2006-05-13, godz. 08:40 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Oczywiście Artur, ja nie obwiniam ani siebie, ani jej. Walczyłem o nią i dalej pewnie jakoś podświadomie walczył będe, jednak wiadome że jest to walka z "wiatrakami"...
Pozdrawiam i dziękuje za zrozumienie.

Jesli ta organizacja tak wrosla w serce twojej ukochanej,to nie ma sily,która by ja wyrwala.Przerabiam to od 4 lat w mojej rodzinie z wlasnym mężem,ktory powołuje sie na slowa Pana Jezusa:"Kto nie ma w nienawisci swojej ma tki ,zony rodziny,nie jest mnie wart"[cyt. z pamięci],chodzi o to ze nikt nie moze być dla swiadka ważniejszy,tyle tylko,zze nie od Jezusa,a od organizacji,niestety.A słowa z 1 Kor.13 rozdz.mój mąż udaje ze nie rozumie....Ty twoje bolesne doswiadczenie przeżyjesz,czas uleczy rany.Powiekszysz grono wrogów chorej WTS,mów o tym wszędzie,niech ludzie wiedza co znaczy "milość "w wydaniu swiadkowskim,aby inni nie musieli tego doświadczac na swojej skorze.Lepiej zapobiegac niż leczyć.Zycze ci wszystkiego dobrego.Jesli jeszcze masz sily,to walcz i módl sie,jesli potrafisz.



#27613 Dlaczego ODSTĘPCY wracają do organizacji ŚJ?

Napisano przez sally11 on 2006-05-12, godz. 07:58 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

HC mój synek wywiesil sobie w pokoju kolorowy napis:UMYSL JEST JAK SPADOCHRON,DZIAŁA WTEDY ,GDY JEST OTWARTY.
Mam prośbe,wytlumacz mi werset z Jana 3:16 "Albowiem BOG tak bardzo umiłowal SWIAT,żze dał swojego Syna jednorodzonego,aby KAZDY,kto w niego wierzy nie umarł,ale mial zywot wieczny."Pozdrawiam



#27391 Kim Jest Chrystus ?

Napisano przez sally11 on 2006-05-10, godz. 08:24 w Trójca

Dla Roberta ,Henryka i wielu inyych,z uwagi na to,ze rzadziej tu bywam krotko chce zapytać[jutro poczytam odpowiedzi],jak należy rozumiec slowa ap.Pawla w 1 Tym.6:14,15,16 i Obj.17:14 oraz Obj.19:13-16? Kogo one dotycza i o czym to swiadczy? Pozdrawiam



#27080 Czy Strażnica pomniejsza rolę Jezusa?

Napisano przez sally11 on 2006-05-08, godz. 13:44 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Moge potwierdzić prawdziwość tych słow,bo istotnie,cały czas modlilam sie do Jezusa mając na mysli Jego wspaniałą obietnice.A to, ze jest istotą boska nie podlega żadnej dyskusji,przeciez zostało to udokumentowane w innych działach tematycznych."Pan moj i BÓg mój",w pełni utożsamiam sie ze slowami Tomasza.Tak jak 2 tys.lat temu ,tak i teraz Jezus czyni cuda i modlmy sie ,aby tego doświadczać.Pozdrawiam.



#26556 Egzorcyzm

Napisano przez sally11 on 2006-05-03, godz. 14:24 w Tematyka ogólna

Czytałam kiedyś książke ,jesli sie nie myle Neill Anderson"Zrywajacy kajdany"Niesamowita,opisane Sa tam oznaki opętania i sposoby uwolnienia Sie w imieniu Chrystusa.Moga sie nad opetanym modlić chrzescijanie,a także sam opetany moze gromic złe moce.Temat jest bardzo ciekawy ,możemy podyskutować.



#26555 Patriotyzm i święta państwowe

Napisano przez sally11 on 2006-05-03, godz. 14:14 w Neutralność

Ewa,to jest jak najbardziej oczywiste,ale mnie przyszła do głowy inna kwestia,jesli chodzi o Hitlera,to jednak gest Heill Hitler miał na celu uwielbienie Wodza,więc tutaj SJ są ok.Tak mysle.Pozdrawiam



#26469 C. T. Russell pedofilem?

Napisano przez sally11 on 2006-05-02, godz. 13:23 w Seksualność

niestety tak to już jakoś jest na tym świecie, że faceci mają wiecej słabości ( chociazby nałogi albo sex ) i kobiety, pomimo tego że ich faceci ulegają pokusom, i tak ich kochają i wybaczają i starają się rozumieć............. niestety nie wiem co jest przyczyną.... może słabsza psychika u facetów? ............ Więc Maria też dobrze wiedziała co się święci, ale zwracając uwagę mężowi mówiła" ja ci wierzę ale co sobie ludzie pomyslą.... " No bo go kochała......... albo bała się zostać sama........ Może to drugie, większość ostatnich pobić dzieci przez konkubentów matek była tolerowana przez matki ze strachu aby nie opuścił ich ukochany facet. Ech i jak tu mieć dobre zdanie o chłopach ;) A baby sa niestety głupie, że dla chłopa albo za chłopa zrobią wszystko ;)

Kochana siostro nie uogólniaj,bo przecież nie wszyscy mężczyzni zdradzają,nie wszyscy znęcają sie nad rodziną.przeciez są tez i lepsi przedstawiciele tego gatunku,czyż nie?no cóż,nie kazdej z nas jest pisane szczescie rodzinne,ale to już inna bajka..........Pozdrawiam



#26443 Co w zamian

Napisano przez sally11 on 2006-05-02, godz. 07:00 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

.Swiadkow Jehowy jest okolo 3 mln,a wiemy ,ze ten powierzchowny image tak naprawde maskuje wasze prawdziwe oblicze,więc jaki procent waszej populacji cierpi na dewiacje psychiczne?Ja czytałam,ze 10 % ludzi  zwaszej orgznizacji ma

Skad te prafdziwe informacje ?

Jest nas ponad 6 mln , ale niewazna ilosc tylko jakosc

HC,Idz do logopedy,albo uzupełnij uzebienie.Jestes złosliwy ,a to nie zawsze jest cecha ludzi inteligentnych,czasami wyłazi małostkowosc i poprostu prymitywizm.Sorry,ale ani ilosc ani jakosc nie ma sie nijak do prawdziwego wielbienia Boga.Twoja uszczypliwosc nie sprzyja pokojowym relacjom,co już niektórzy forumowicze ci powiedzieli.Zycze pokoju Bożego.



#26392 Co w zamian

Napisano przez sally11 on 2006-05-01, godz. 11:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

z tym fanatyzmem moze nie jest az tak zle...i myslalem ze SJ jest ponad 6 mln. :unsure:

Prosze,aby ktos podał pelne dane.Nawet jesli i 6 mln.,to jaki to jest procent całej ludzkosci?),0,1 % chyba.



#26377 Co w zamian

Napisano przez sally11 on 2006-05-01, godz. 08:30 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Swiadkowie w tych swoich uczynkach już tak doszli do absurdu,że sa chyba gorsi od faryzeuszy,których potępił Pan Jezus,Ze "Przecedzaja komara,a polykają wielbłąda"

A mozna byloby sie dowiedziec cos na temat uczynkow tych ktorzy twierdza iz znaja prafdziejsza prafde ?

HC jak już cytujesz to bądz łaskaw cały mój post na ten temat pokazac,bo tam pisze o co mnie chodzi.A pozatym ,obserwując ta waszą dętą milosc blizniego,która ogranicza sie li tylko do miłosci braci w wierze,smiem twierdzic,że wasza neutralnosc tak naprawde ma za zadanie chronic wasze i tak nieliczne szeregi,to po primo.
Secundo:gdyby Brooklyn ogłosil,że dostał nakaz wyczyszczenia swiata z wrogów "Teokracji",pierwsi byscie wzieli sie do roboty,bo wasz fanatyzm jest wynikiem głebokiej psychomanipulacji,więc odpowiednio zaktywowane osrodki podswiadomosci waszej zareagowałyby ochoczo na zakodowaną tam nienawisc do wrogów waszej chorej sekty!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jest to zjawisko porownywalne do fanatyzmu fundamentalistow islamskich.
Ty sam juz nie wierzysz w to ,co piszesz,tylko nie mozesz wytrzymac,ze inni chrzescijanie tez nie biora udziału w wojnach,nie pala nie pija,sa porządnymi ludzmi,bo autentycznie mają Chrystusa.Swiadkow Jehowy jest okolo 3 mln,a wiemy ,ze ten powierzchowny image tak naprawde maskuje wasze prawdziwe oblicze,więc jaki procent waszej populacji cierpi na dewiacje psychiczne?Ja czytałam,ze 10 % ludzi zwaszej orgznizacji ma
powazne klopoty ze zdrowiem psychicznym,więc tacy ludzie moga byc nieprzewidywalni w swoich reakcjach na sugestie CK.
Miałam juz w domu próbke "miłosci",wiem,co mowie.



#26263 Patriotyzm i święta państwowe

Napisano przez sally11 on 2006-04-29, godz. 12:07 w Neutralność

a czy sędzia Rutheford nie przemawiał na kongresach z mównicy przyozdobionej flagami amerykańskimi?

Ale im sie żaroweczka przepaliła i maja nowe swiatlo,Teraz halogenowe,he,he,he



#26261 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez sally11 on 2006-04-29, godz. 12:04 w Tematyka ogólna

Zastanawia mnie zawsze że najwięcej uwagi świadkowie Jehowy zwracają Kościołowi Katolickiemu.Dlaczego tak jest? Na każdym zebraniu słychać jaki kosciół jest zły i tp. W każdej książce i broszurce zawsze jest coś o Kościele. Czemu akurat Kościół?Czemu nie muzułmanie, nie Żydzi, nie prawosławni? Czemu Kościół? Czemu nie uczycie tylko swojej doktryny? Na przykład - My uczymy tak, bo tak jest napisane w Biblii... A u śJ słychać ciągle - Kościół uczy tak, a jest inaczej... Czy tak nie jest?W takim razie dla KK spełnia sie proroctwo z Mt 24;24

A co ty sie tak dziwisz? Przecież to jasne,ze Kościoł Katolicki ma największe zasoby ludzkie,więc chodzi o to żeby obrzydzając jego nauki,przyciągnąć troche tych duszyczek do organizacji.Muzułmanow pewnie sie boją,bo tamci sa zdecydowani na radykalne posunięcia ,są też rownymi WTS fanatykami,więc nie ryzykują.Wolą katolików emablować swoją "miłoscia",az podstepnie uda im sie ich zwabić.Mysle,ze jest tu wina w Samym Kosciele Kat.bo ludzie nie znaja biblii,więc jak uda sie przekonać katolika,że Biblia to to samo,co Pismo Swiete,to chłoną ludziska te bajki i wpadaja w sidła sekty.



#26259 Patriotyzm i święta państwowe

Napisano przez sally11 on 2006-04-29, godz. 11:49 w Neutralność

Chciałbym się zapytać, jak Biblia zapatruje się na takie sprawy? Wg nauk strażnicy są zabronione, a "sztandardowym" przykładem w tej kwestii stali się trzej Hebrajczycy, którzy nie oddali pokłonu posągowi, co mogli przypłacić śmiercią.
Jak takie przykłady odnoszą się chrześcijan?

pzdr. :)

Jesli chodzi o 3 Herbrajczykow,to wg mnie powoływanie sie WTS na ich przykład i podciagniecie to do oddawania honorów symbolom pańtstwowym jest dowodem na to,że SJ myla pojecia i sa tępi.Przecież Nebukadnesar wymagał,aby temu posągowi oddano poklon i czesc,jaką oddaje sie prawdziwemu Bogu.On wiedział,ze Bóg Izraela zakazał oddawania czci jakiemukolwiek bogu[Daniela 3:28.] Babilończyk chciał ich przymusić do jawnego bałwochwalstwa,a gdzie tu jest balwochwalcza czesc przy powstaniu na dzwięk hymnu narodowego czy nie lekceważeniu flagi państwowej?Przez ten głupi zakaz tyle ludzi organizacja skazała na wiezienia i smierc.Jedna wielka bzdura.



#26253 Co w zamian

Napisano przez sally11 on 2006-04-29, godz. 11:23 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

to zapewne jest racja ale nic nie pisze o przyjmowaniu do serca WTS i chodzenia w WTS... zatem w zbawienie nie jest wkalkulowany kolportaż gazetek ;)
pozdrawiam

Zbyszku WTS nie ma nic wspólnego ze zbawieniem ,choćby nie wiem jak starali sie w tych bezsensownych uczynkach,to i tak ich para idzie w gwizdek,wg słow Ap, Pawła w liscie do Efezjan:2:8,""Albowiem łaską zbawieni jestescie przez wiarę,i to nie z was:Boży to dar" i dalej werset 9"Nie z uczynków,aby sie kto nie chlubił".Więc, jesli ich serca są przepełnione pychą.jesli im brak miłosci do calego rodzaju ludzkiego,jesli kłamstwem sie posługują w głoszeniu Slowa,to nie ma dla nich zbawienia i finał.Swiadkowie w tych swoich uczynkach już tak doszli do absurdu,że sa chyba gorsi od faryzeuszy,których potępił Pan Jezus,Ze "Przecedzaja komara,a polykają wielbłąda"
Udawają wielka milosc blizniego,bo odmawiają angazowanie sie w konflikty zbrojne,ale co z tego,kiedy nienawisc mają w sercu do wszystkich religii,nienawidzą odstępców,a co Pan Jezus powiedział?"Kto nienawidzi,juz jest mordercą".Zabijają literalnie samych siebie chocby zakazem krwi.A powiem wam znamienną rzecz ,jak moj ortodoksyjny mąż rozumie "nie zabijaj".Mielismy incydent z jego cielesnym bratem,który w sszale pijackim powybijał nam okna.wiele razy skakał do bicia ,a raz kiedy stanelam w obronie tesciowej,uderzył mnie i obiecał,że zabije.Moje dzieci zapytały taty,co by zrobił,gdyby nas ktos napadł i chciał zabic,a on odpowiedział,ze nigdy by sie nie posunąl do czynnej obrony siebie,czy kogokolwiek,zeby nie stworzyć zagrożenia dla zycia napastnika.Przeciez to jest chore,bo kogos nie uderzyłby,ale nas niejako poswięciłby,mogłabym byc bita i gwałcona,a mąż ze stoickim spokojem pewnie albo by sie modlił,albo kazał mi uciekać.Co wy na to?



#26230 nowe światlo w sprawie emblematow

Napisano przez sally11 on 2006-04-29, godz. 08:29 w Obowiązki teokratyczne



Czy Twój Zbór wierzy w niewidzialną obecność Jezusa od 1914?
I jak godzicie spożywanie emblematów do czasu przyjścia Jezusa z nauką iż on jakoby już przyszedł?

Sebastianie.
Mogę pisać tylko za siebie.
Jak wiesz, grup badackich jest w Polsce kilka...
Część z Braci nie wierzy w drugą obecność (niewidzialną).
Nasz Pan miał "przyjść" na ziemię i zabrać do Siebie Kośćiół, Małżonkę.
Ja wierzę, że "pieczętowanie na czołach" zakończyło się w 1874 r.
Można to porównać do odcięcia "kłosów" w czasie "żniwa". (Myślę, że Wiesz o czym piszę...)
Wynika to z proroctw chronologicznych.
- Żniwo, wiązanie kąkolu w snopki, zwózka przenicy do "stodoły", palenie kąkolu...
Czekam aż Chrystus (już kompletny z Kościołem) zajmie się sprawami świata w sposób dla wszystkich widoczny (ujrzy Go wszelkie oko).
Ten czas jeszcze nie nadszedł, choć wiemy że jest blisko.
Nie ma tu konfliktu ze spożywaniem "emblematów".

Henryku,ja nie rozumiem,czy to znaczy,że zapieczetowani w 1874 sa ta pszenicą czy kosciołem,Małzonką,ktory zostanie zabrany do nieba?To wobec tego co z ludzmi urodzonymi po 1874r.?,oni już nie mogą zostac zabrani do nieba?Przeciez kakol i pszenica mają rosnac do konca.A skad taka data? czy Wy Badacze też nie jestescie zwiedzonymi russelitami.Przepraszam ,jesli cie uraziłam,ale te daty bardzo mnie uczuliły i stą moje pytania.Pozdrawiam



#26229 Co w zamian

Napisano przez sally11 on 2006-04-29, godz. 08:12 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

naprawdę wierzycie, że łajdak w Arce przeżyje, a dobry człowiek poza Arką zginie?
przecież to zaprzeczałoby sprawiedliwości i miłości Bożej...

Każdy,kto przyjmie Pana Jezusa do swojego serca jako swojego osobistego Zbawiciela,odda Mu swoje życie w Jego rece,wyzna swoje grzechy i będzie za nie żałował,słowem,jeslisie narodzi na noeo,ma gwarancje zbawienia,pod warunkiem,ze od tej pory bedzie chodzil w Chrystusie.Pozdrawiam