Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Ilyad

Odnotowano 74 pozycji dodanych przez Ilyad (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#50502 Początki Watch Tower

Napisano przez Ilyad on 2007-01-22, godz. 10:20 w Tematyka ogólna

autorowi tego watku chyba chodziło o poczatek organizacji SJ - więc jak dla mnie, poczatek tej grupy nalezy liczyc od momentu wyboru Rutheforda


Gdyby Russell pojawił się dzisiaj w WTS ze swoimi poglądami zostałby uznany za niebezpiecznego wichrzyciela. :D Był przeciwny wszelkim instytucjom religijnym, twierdzącym że jedynie u nich jest Zbawienie. Mam gdzieś w kompie sporo urywków z jego pism w tym temacie. Zainteresowanym - chętnie podeślę



#50499 Dusza - Kazn 9:5,10

Napisano przez Ilyad on 2007-01-22, godz. 09:19 w Dusza nieśmiertelna

Mirku w nienawiści do Straznicy Co. zapedziles sie sam do absurdalnych stwierdzen


Te stwierdzenia nie są wcale takie absurdalne. Strażnicowo- adwentystyczne postrzeganie świata umarłych (tzn. niebyt, anihilacja) jest w chrześcijaństwie raczej dziwactwem i nie wyłączając z tego pism uczniów apostołów i literatury wczesnochrześcijańskiej. Spróbuj też w sposób HERMENEUTYCZNY odczytać rozmowę Saula z duchem Samuela w En-Dor (1 Sam. 28 rozdz.) ;)



#49210 porozmawiam przez gg

Napisano przez Ilyad on 2007-01-12, godz. 07:36 w Szukam kontaktu

Chętnie z kimś poGGadam: 2059434. Jestem z tych raczej uparcie wierzących :D. Wywalili mnie za "odstępcze" poglądy... <_<



#49137 uparcie wierzący z podlaskiego...

Napisano przez Ilyad on 2007-01-11, godz. 10:33 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jesteśmy niewielką grupą - kościołem domowym z Białegostoku. Niewielką lecz aktywną :rolleyes: Większość z nas to ex-SJ. Spotykamy się regularnie na "łamaniu chleba" przy Słowie Bożym. Jeżeli odszedłeś z "Jedynej" lecz nadal wierzysz, wierzysz że wierzysz bądź chcesz uwierzyć i jesteś z okolic- napisz.
Warto wierzyć. ;)
[email protected]



#28756 Prośba o radę jaka BIBLIA jest ok?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-19, godz. 17:00 w Ogólne

Ciekawe czy doczekamy sie Biblii Etiopskiej ? Zawiera .....81 ksiag :rolleyes: Zawiera jako KANONICZNE moje ulubione apokryfy ks. Henocha i ks. Jubileuszow :D

Pozdrawiam Pokojem Bozym



#28752 Jak to jest z Kanonem NT u ŚJ ?.

Napisano przez Ilyad on 2006-05-19, godz. 16:22 w Sola Scriptura

Witam
To prawda ze nie wszystkie OBECNE pisma NT od poczatku uznawano powszechnie za natchnione, czy to jednak oznacza ze powinnismy na nowo formulowac kanon NT ? Jaki jest twoj kanon NT ?

Pozdrawiam Pokojem Bozym



#28677 Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-18, godz. 22:30 w Dusza nieśmiertelna

Pawel 77 pisae:

pamietasz co napisal pawel
jesli nie ma zmartwychwstania to jestesmy ludzmi najbardziej pozalowania godnymi


jedzmy pijmy bo jutro pomrzemy.

rozumiesz te texty
jesli nie zmartwychwstania to nie ma sensu bycia chrzescijaninem


Strzelasz w próżnię przyjacielu :) Wierzę w zmartwychwstanie

dlatego opis w 1sam 28 jest sprzeczny z tym co biblia na ten temat sie wypowiada


Nieprawda. Jeżeli odrzucasz WYRAŹNĄ naukę 1 Sam 28 rozdz. że medium skontaktowało się ze zmarłym Samuelem to twoja sprawa. Jeżeli argumenty podane przeze mnie i innych ciebie nie przekonały, TRUDNO. Odrzucasz kluczowe wersety w tym temacie. W obliczu tego nie mogę prowadzić dalej z tobą dyskusji.

dokladnie to ten fragment narusza pismo


Powinieneś więc TĘ SZATAŃSKĄ NAUKĘ wykreślić ze swojej Biblii, skoro tak bardzo kłuję cię w oczy. :D Wykreśl też ten werset:
Izaj. 14:9
9. Kraina umarłych zadrżała w dole przez ciebie, by wyjść na twoje spotkanie, gdy przyjdziesz, dla ciebie budzi duchy wszystkich zmarłych władców ziemi, wszystkim królom narodów każe wstać z ich tronów,
(BW)

Pamiętaj jednak:
1 Piotr. 1:25
25. Ale Słowo Pana trwa na wieki. A jest to Słowo, które wam zostało zwiastowane.
(BW)

Być może z czasem odejdziesz do KRAINY UMARŁYCH, jednak te wersety nadal będą TRWAŁY i w twoim przekonaniu WPROWADZAŁY W BŁĄD. :(

i potwierdza klamstwo szatana
a jakie to chyba znasz


Model "świadkowy" stanu umarłych ( że nie istnieją) po prostu nie sprawdza się. Powoduje TEGO WŁAŚNIE RODZAJU sztuczne, chore problemy: "musimy odrzucić wypowiedź Pisma że duchem był Samuel, ponieważ w innym miejscu Pismo mówi że umarli nie są niczego świadomi". Ja z tym problemem borykałem się 14 lat. Przy założeniu że umarli ŚPIĄ problem ten po prostu ZNIKA. WSZYSTKIE WERSETY mówiące w tym temacie POZOSTAJĄ ZE SOBĄ W ZGODZIE ! Po prostu ciężko przyjąć ci to do wiadomości.

saul za pomoca szatana wywoluje ducha ktory podaje sie za samuela


No, to całkiem potężny ten twój OSZUST, CZYTA W BOŻYCH MYŚLACH !:
1 Sam. 28:19
19. Nadto wyda Pan Izraela wraz z tobą w ręce Filistyńczyków i jutro będziesz ty i twoi synowie ze mną. Również i obóz izraelski wyda Pan w ręce Filistyńczyków.(BW)

Mało tego że OMAMIŁ pisarza natchnionej księgi ! :D

wytlumacz mi prosze jak to jest ze pismo nie powinno byc naruszone a tu jest zaprzeczenie rzetelnosci pisma


Już mówiłem. NIE MA ŻADNEGO ZAPRZECZENIA. Twoje założenia odnośnie stanu umarłych są po prostu błędne ! B) Biblia mówi że umarli po śmierci przebywają w KRAINIE UMARŁYCH w stanie NIEŚWIADOMOŚCI, przypominającym sen. Biblia nie mówi że ich NIE MA. Oni są, TYLKO ŚPIĄ i nie wolno nam się z nimi kontaktować.

jeszcze bym byl wstanie zrozumiec gdyby to Bog uczynil tzn.wzbudzil samuela aby powiadomil saula o tym co ma zrobic. tylko ze z tego textu wynika ze Bog nie chcial odpowiadac na prosby saula. czyzby samuel dzialal na wlasna reke?


Ja natomiast przez szereg lat indoktrynacji, jakiej byłem poddawany w WTS, nie potrafiłem zrozumieć jak Biblia MA SŁUŻYĆ DO WYKRYWANIA BŁĘDÓW, skoro WPROWADZA W BŁĄD CZYTELNIKÓW w tak WAŻNEJ KWESTII, jaką jest STAN UMARŁYCH ?. Przyjąłem więc inne założenie przy rozważaniu Biblii: "Pismo nie może być naruszone", a założenia w tą zasadę uderzające są Z GRUNTU NIEPRAWDZIWE.:

Jan. 17:17
17. Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.(BW)

Nie znam mechanizmu, który pozwolił medium obudzić Samuela ze Szeolu. Biblia go po prostu nie wyjaśnia. Tak po prostu jest i już. Nie jest to potrzebne dla naszego zbawienia.

QUOTE 
Taki tok myślenia prowadzi WPROST do absurdu w rodzaju: to nie Pan Jezus zmartwychwstał - był to podszywający się pod Niego Szatan. Czy odrzucasz natchnienie 1 ks. Samuela ?




to twoj komentarz?
zmartwychwstanie nie jest sprzeczne z nauka pisma 


Oczywiście że zmartwychwstanie nie jest sprzeczne z nauką Pisma. Swoim przykładem starałem się wykazać że skoro BIBLIA OKŁAMUJE NAS w 1 Sam. 28 rozdz., mówiąc że DUCHEM BYŁ SAMUEL, jak starałeś się do tej pory wykazać, to może OKŁAMUJE NAS TEŻ ŻE TO PAN JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ, a w istocie zjawą ukazującą się apostołom był PODSZYWAJĄCY SIĘ POD JEZUSA demon. To jest właśnie absurd, do jakiego prowadzi twoje rozumowanie braciszku !

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28416 Jak u SJ wygląda kwestia zmartwychwstania?.

Napisano przez Ilyad on 2006-05-17, godz. 07:31 w Dusza nieśmiertelna

Uciekinier napisał:

Biblia mówi o duszy jako o życiu, a nie czymś niematerialnym i nieśmiertelnym.


Pojęcia duszy w Biblii nie da się tak uogólnić. Czasami słowo to oznacza istotę żywą: człowieka lub zwierzę a nawet owada, czasami życie, krew, czasami nawet padlinę, (niezbyt często w ST) duszą nazwano element, który opuszcza ciało w chwili śmierci człowieka.:

1 Król. 17:21-22
21. A rozciągnąwszy się nad dziecięciem po trzy kroć, wołał do Pana, mówiąc: Panie, Boże mój, niechaj się proszę wróci dusza dzieciątka tego w ciało jego.
22. I wysłuchał Pan głos Elijaszowy: i wróciła się dusza dziecięcia w ciało jego, i ożyło.
(BG)

Dusza opuszczająca ciało człowieka (tylko człowieka, nie zwierzęcia !) idzie do miejsca, które Biblia nazywa "Krainą Umarłych" (Sze'ol):
Dz.Ap. 2:26-27
26. Przeto rozweseliło się serce moje i rozradował się język mój, A nadto i ciało moje spoczywać będzie w nadziei,
27. Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani (sze'ol)I nie dopuścisz, by święty twój oglądał skażenie.
(BW)
Dusza człowieka to więc JEGO OSOBOWOŚĆ, która nie ginie bezpowrotnie w ziemi, lecz zostaje ZACHOWANA w "Krainie Umarłych".:
Dz.Ap. 2:31
31. Mówił, przewidziawszy to, o zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie pozostanie w otchłani (Hades, przetłumaczone w naszych bibliach często na piekło))ani ciało jego nie ujrzy skażenia.
(BW)
O duszach zwierząt nie mamy w Biblii takiej nauki. Giną one bezpowrotnie.

Dlatego Pan Jezus naucza:
Mat. 10:28
28. I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; .
(BW)

w Nowym Testamencie znaczenie duszy jest podobne, chociaż znacznie częściej niż ST wyrażnie rozgranicza duszę od ciała (znowu dotyczy to tylko ludzi):
Hebr. 4:12
12. Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca;
(BW)

dusze ludzkie potrafią wołać ludzkim głosem !:

Obj. 6:9-10
9. A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.
10. I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?
(BW)

Dusze umarłych nie są widoczne dla normalnych ludzi. To dziedzina duchowa. Może je dostrzec medium spirytystyczne, bądź prorok w natchnieniu Ducha:

1 Sam. 28:11-12
11. Rzekła kobieta: Kogo mam ci wywołać? I rzekł: Samuela mi wywołaj.12. Gdy ta kobieta ujrzała Samuela krzyknęła wielkim głosem i rzekła do Saula: Dlaczego mnie oszukałeś? Wszak ty jesteś Saul!
(BW)

Obj. 20:4
4. I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
(BW)


Dusza nie jest nieśmiertelna:
Jak. 5:20
20. Niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów.
(BW)
Duszę ludzką może zabić Bóg w "jeziorze ognia" - wtórej, ostatecznej śmierci:
"bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle"

Pierwsza śmierć duszy ludzkiej nie zabija, zabiją ją ostatecznie druga śmierć. Po śmierci ciała dusza przebywa w Szeolu w stanie przypominającym ziemski sen:

Mat. 9:24
24. Rzekł: Odejdźcie, bo nie umarła dziewczynka, lecz śpi. I naśmiewali się z niego.
(BW)

Jan. 11:11
11. To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu.
(BW)

Ze snu duszę może obudzić medium (1 Samuela 28 rozdz.), Bóg (Mat 17:3) lub następuje to przy zmartwychwstaniu w połączeniu z ciałem (obj. 20:5).

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28402 Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-16, godz. 22:57 w Dusza nieśmiertelna

jaki prorok?


Autor 1 ks. Samuela.

co jest pokretne?


Argumentacja nakłaniająca do NARUSZENIA PISMA !:
Jan. 10:35
35. Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże [a Pismo nie może być naruszone],
(BW)

Biblia twierdzi: I RZEKŁ SAMUEL
Ty zaś twierdzisz: I RZEKŁ SZATAN, lub ktokolwiek inny byle nie przyznać że Samuel.

Taki tok myślenia prowadzi WPROST do absurdu w rodzaju: to nie Pan Jezus zmartwychwstał - był to podszywający się pod Niego Szatan. Czy odrzucasz natchnienie 1 ks. Samuela ?

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28400 Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-16, godz. 22:39 w Dusza nieśmiertelna

Pawel77

dodam tylko ze ignorujesz te texty ktore podalem bo wytlumaczenie ich sprawilo by problem. taki unik prawda?


O których konkretnie mówisz wersetach. W ostatnim poście ich nie było. Produkowałeś się by uzasadnić że Pismo w 1 Sam. WPROWADZA NAS W BŁĄD, mówiąc że duchem był Samuel, czy nie ? Wcześniej podawałeś jedynie wersety które dowodzą że umarli po śmierci idą do Szeolu i są tam nieświadomi. One nie dowodziły ŻE UMARŁYCH NIE MA.

[B]w Biblii Poznańskiej odnotowano, że przeciw poglądowi o zjawieniu się ducha Samuela występowali niektórzy Ojcowie Kościoła (m.in.: Justyn, Tertulian, Bazyli Cyryl Jerozolimski); ich zdaniem była to ingerencja szatana. Z kolei Augustyn i Syr skłaniali się ku poglądowi, że to jednak był duch Samuela


Podane tam są źródła cytatów ?

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28394 Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-16, godz. 21:56 w Dusza nieśmiertelna

Pawel 77
Mam na dzieję nie wkurzysz się za mocno, za to że nie wszyscy uwierzą w Twoją pokrętną i zawiłą argumentację w jawny sposób ZAPRZECZAJĄCĄ PISMU ?

Nadal pozostaje problem:
Biblia twierdzi: I RZEKŁ SAMUEL
Ty zaś twierdzisz: I RZEKŁ SZATAN

Jeżeli nadal utrzymujesz że to Ty masz rację, a NATCHNIONY PROROK myli się, to masz stary poważny problem. Nie gniewaj się jednak proszę że Ci nie uwierzymy. ;)

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28285 Dlaczego ODSTĘPCY wracają do organizacji ŚJ?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-16, godz. 10:32 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Paweł r. napisał:

Jak dla mnie poklepywanie po ramieniu bo komuś "dobrze" nie jest ogóle metodą rozwoju człowieka...


Zgadza się, dlatego powiedziałem:

Zburzenie im wszystkiego w co wierzą NIE DAJĄC NICZEGO W ZAMIAN byłoby okrucieństwem


Wpychanie niemowlętom "goloneczki zakrapianej wódką" (jak to HC określił) raczej nie wyjdzie im na zdrowie. Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć. Organizacje w rodzaju WTS postrzegam jako "matki", które wychowują młodych (nie koniecznie wiekiem, a poznaniem) chrześcijan. Po pewnym czasie "matka" nie potrafi już swojego dziecka wyżywić i nadchodzi czas gdy "dziecko" samo zaczyna szukać sobie pokarmu. Zaczyna "grzebać" w literaturze, internecie itd. Naturalnym procesem jest gdy w końcu chrześcijanin uwalnia się od "matki" i staje się "wolnym", nalerzącym tylko do Chrystusa. Niektórzy jednak nie rozwijają się prawidłowo i nigdy nie dochodzą do dojrzałości, pozostają dalej na "matczynym", "jednolitym pokarmie duchowym". Inni potszebują innej wolności - wolności absolutnej - wracają "do świata", tracą wiarę i "ptaki niebieskie wydziobują ziarno" (pozdr. HC :) w nich niegdyś zasiane - tych jest niestety najwięcej po odejściu z WTS - u. "Matka" jest więc potrzebna - do pewnego etapu rozwoju chrześcijanina. Nie jest więc dobrze na siłę wyrywać nieprzystosowane do życia niemowlęta spod matczynej opieki.
Wiele mówi mi też o słuszności takiego postępowania przypowieść o "przenicy i kąkolu". Słudzy gospodarza mówią mu: "pozwól że wyrwiemy spomiędzy przenicy kąkol". Pan na to: "NIE, pozwólcie ronąć obu AŻ DO ŻNIWA" Czas ŻNIWA jeszcze nie nadszedł, jest przed nami.

a gdyby wtedy one tego nie powiedziały do dziś nikt by wielu rzeczy jej w innym świetle nie ukazał...


Tak. Świadkowie jednak to moi bracia, podobnie jak wszyscy inni którzy kroczą "wąską drogą" za Panem. Odejście z WTS- u często wiąże się dla wielu z porzuceniem tej "wąskiej drogi". Wolę aby dla kogoś odejście z WTS-u przyczyniło się do jego dalszego rozwoju, nie UPADKU. :)

Pozdrawiam Pokojem Bożym
Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28274 Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-16, godz. 09:39 w Dusza nieśmiertelna

Pawel77 napisał:

czy zydzi madrosci syracha uznawali za natchnione

jesli tal lub nie to dlaczego?


A co ? Sugerujesz że księga ta jest inspirowana przez szatana, bo popiera egzystencję Samuela po śmierci ?



#28271 Dlaczego ODSTĘPCY wracają do organizacji ŚJ?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-16, godz. 09:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

LynnFargo napisał:

Ja np. rozmawiam o śJ. tylko z tymi śJ, którzy mają jakieś wątpliwości,
lub rzadko chodzą na zebrania, albo tym, którzy mnie pytają.


Masz wywarzony pogląd. Wielu SJ na ich etapie rozwoju chrześcijanina próba zburzenia ich zaufania do WTS-u może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Znam gorliwych, szczęśliwych świadków - nic im nie powiem.
Dlaczego miałabym odbierać im wszystko w co wierzą?
Czy mam prawo odbierać im szczęście, skoro się w tym dobrze czują?


Tego NIE WOLNO robić ! Zburzenie im wszystkiego w co wierzą NIE DAJĄC NICZEGO W ZAMIAN byłoby okrucieństwem. Dla wielu SJ ich Organizacja jest DOSŁOWNIE wszystkim co mają. Są całkowicie od niej uzależnieni.

Nie róbmy nic na siłę.


Racja. Jeżeli Pan zechce komuś otworzyć oczy z pewnością znajdzie na to sposób, jak dla ap. Pawła, zanim się nawrócił. Wkrótce nadejdzie czas kiedy "otworzą się oczy ślepych" (Iz. 35:5)

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28256 Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-16, godz. 08:05 w Dusza nieśmiertelna

Mirek napisał:

Jak można bowiem zabronić zwracania się do duchów zmarłych, gdyby one w ogóle nie istniały?


Dokładnie ! To tak jakby zabrać prawo jazdy człowiekowi sparaliżowanemu od szyi w dół. :D

5 Moj. 18:10-14
10. Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
11. Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych;
12. Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą.
13. Bądź bez skazy przed Panem, Bogiem twoim,
14. Gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.
(BW)

Izaj. 8:19
19. A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?
(BW)

Żaden z tekstów mówiących o stanie umarłych NIE TWIERDZI ŻE UMARŁYCH NIE MA, mówią one jedynie o tym że ich stan jest nieświadomy, oraz że nie wolno się z nimi kontaktować. Niektórzy na ich podstawie wyciągają pochopne wnioski. B)

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28245 Dlaczego ODSTĘPCY wracają do organizacji ŚJ?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-16, godz. 07:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

HC napisał:

Twoje slowa to tylko demagogia i zacheta do tego zebym opuscil bezpieczny port i rzucil sie gdzies .......... nie wiadomo gdzie ........


Nie przypominam sobie bym do czegokolwieć cię zachęcał. Jeżeli miałbyś odejść CAŁKOWICIE DO ŚWIATA, lepiej pozostań tam gdzie jesteś. Wielu z ludzi na tym forum to ludzie całkowicie zagubieni, poznali jednak PRAWDZIWE OBLICZE WTS-u i nie powrócą tam skąd wyszli. Próbuję pokazać im że Można rozwijać się duchowo bez KŁAMSTW, PSYCHOMANIPULACJI I sekciarstwa. Można bez piętna na sumieniu głosić Ewangelię i poznawać Boga i Chrystusa ! Odejście "do świata" jest w moim przekonaniu najgorszym z możliwych rozwiązań. Nie rozumiesz moich intencji.

bezpieczny port


Casami trzeba wybrać pomiędzy GORZKĄ PRAWDĄ a słodkim kłamstwem braciszku ! Ty nauczyłeś się okłamywać sam siebie, ja tego nie potrafiłem, chociaż WIERZ MI - na początku moich wątpliwości próbowałem. Twój "bezpieczny port" jest iluzją w twoim umyśle. Położyłeś swoją ufność w rupce ludzi KTÓRZY TWIERDĄ że są pośrednikami pomiędzy Bogiem a Ludźmi, "Kanałem Łączności":

Ps. 146:3-4
3. Nie pokładajcie ufności w książętach Ani w człowieku, który nic może pomóc!
4. Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego,
(BW)\

Dlaczego odmawiasz w takim razie prawa do bledow i wad nam - SJ ?


Różnica polega na tym że my "wolni" nie twierdzimy BEZPRAWNIE że jesteśmy "kanałem łączności", "arką", "prorokami" , "organizacją bożą" (1 Tym 2:5) i nie próbujemy BEZPRAWNIE manipulawać sumieniami innych braci "czy wolno wykupić legitymacją partyjną czy też nie", oraz "ile razy i jak uprawiać seks w małżeństwie" (1 Kor. 10:29). Nie stawiamy też LUDZKICH komentarzy wyżej lub na równi z Biblią. Za swoje pomyłki i błędy w transmisji z nieba odnośnie dat końca świata nie zwalamy winy na Bogu ducha winnych, "szeregowych" głosicieli. Niektórym to może przeszkadzać w WTS, np. dla mnie. Tobie JAK WIDAĆ NIE. Kłamstwo uczyniłeś swoim schronieniem braciszku ! :( Spójrz prawdzie w oczy.

po co byc czlonkiem spolecz,nosci "najblizszej" a nie tej "zgodnej" z z twoim zrozumieniem ? 


W kwestiach zasadniczych zgadzam się w zrozumieniu ze społecznością w której jestem. Biblia w tematach mniejszej wagi nie wypowiada się jednoznacznie. Panuje więc wolność (2 Kor. 3:17, Gal 2:4)

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28229 Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-16, godz. 06:37 w Dusza nieśmiertelna

Pawel77 napisal:

wyjasnij prosze
samuel opowiada o przyszlosci saula
lazarz zas byl wstanie nieswiadomosci?


Jeden i drugi był w stanie nieświadomości do chwili OBUDZENIA z Szeolu/ Hadesu. Samuel (jego dusza) był widzialny jedynie medium, natomiast dusza Łazarza powróciła do ciała. Fakt że Samuel zapowiada przyszłość Saula oraz zna jego położenie NIE DOWODZI że Samuel przez cały czas przebywania w Szeolu BYŁ ŚWIADOMY. Był prorokiem. Otrzymał informacje od Boga PO OBUDZENIU z Szeolu.

Mat. 9:24   24. Rzekł: Odejdźcie, bo nie umarła dziewczynka, lecz śpi. I naśmiewali się z niego.




i co dziweczynka spala?

obudzila by sie gdyby Jezus jej nie wzbudzil?


Sugerujesz że Pan Jezus KŁAMAŁ ? Posługuję się językiem biblijnym. Z ludzkiego punktu widzenia dziewczynka umarła. Jej ciało było martwe. Jej dusza SPAŁA w Szeolu/ Hadesie.

spali czy umarli


Pan Jezus i Ap. Paweł twierdzi że JEDNO I DRUGIE, Ty zaś że TYLKO TO DRUGIE.

czy potrzebuja zmartwychwzbudzenia czy obudzenia?


Niczego nie potrzebują. Są nieświadomi. Dzień Sądu - "Dzień Ostateczny" zadecyduje o ich życiu bądź śmierci.

mirku czy zydzi madrosci syracha uznawali za natchnione

jesli tal lub nie to dlaczego?


To bez znaczenia. Cytat ilustruje JAK SAMI ŻYDZI ODCZYTYWALI od tysiącleci tekst o obudzeniu ducha Samuela. Odczytywali go w odróżnieniu od Ciebie w sposób HERMENEUTYCZNY, czyli zgodnie z intencją pisarza. B)

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28063 Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-15, godz. 09:37 w Dusza nieśmiertelna

Pawel77 napisał:

nie koniecznie moze gdyby istnial cudzyslow to pisarz by go uzyl


Cieniutki dowód na poparcie tezy że duchem był demon, nie uważasz ?. B) W taki sposób można dowieść że to nie Dawid pokonał Goliata, tylko był to np. syn Saula , Jonatan tylko był PRZEBRANY za Dawida. <_< A może to wcale nie Pan Jezus umarł na krzyżu, tylko był to np. Judasz, tyko BYŁ PRZEBRANY za Pana Jezusa ? <_< Nie bracie ! Taki sposób myślenia prowadzi tylko do ABSURDU i w konsekwencji na MANOWCE ! Z 1. Sam. płynie więcej nauki:
- Saul WIERZYŁ w możliwość kontaktowania się z umarłymi. Powiedział do medium: "Samuela mi wywołaj."
- w swoim poglądzie raczej nie był odosobniony.
- gdyby NATCHNIONY AUTOR ks. Samuela był przekonany o możliwości kontaktowania się z duchami zmarłych, swoje sprawozdanie napisałby DOKŁADNIE Tak, JAK JEST NAPISANE.
- gdyby autor nie wierzył w możliwość takiego kontaktu, Z PEWNOŚCIĄ dałby temu wyraz MÓWIĄC OTWARCIE ŻE DUCHEM BYŁ DEMON ! Autor ks. Hioba w natchnieniu Ducha opisał nam WYRAŹNIE co kryło się za tragedią, jaka spotkała rodzinę Hioba, nawet gdy sam Hiob myślał że to Bóg go tym nieszczęściem dotknął (Hioba 1:12-13). Apostoł Paweł gdy spotkał dziewczynę "mającą ducha wieszczego" pod wpływem Ducha Świętego OD RAZU ZORIENTOWAŁ SIĘ W SYTUACJI co kryje się POD POZOREM prawdy (Dz. Ap 16:16-18)! Czyszby autorowi 1 Sam. trochę.....brakowało tego samego ducha, skoro KŁAMSTWA zwietrzyć nie potrafił ?

Biblia twierdzi: " I RZEKŁ SAMUEL"
Ty zaś twierdzsz: "TO BYŁ DEMON"

Jedno twierdzenie jest prawdziwe DRUGIE FAŁSZYWE. Odrzucenie natchnionego tekstu jest NARUSZENIEM PISMA, ( "Pismo NIE MOŻE BYĆ NARUSZONE" Jan 10:35), dlatego jest dla mnie nie do przyjęcia. Zastanów się do czego prowadzi takie rozumowanie.:
- Apostołowie nauczają że ST ma służyć "do WYKRYWANIA BŁĘDÓW" w wierzeniach chrześcijan,
- jezeli autor 1 Samuela byl w bledzie, to jak jego wypowiedz moze sluzyc DO WYKRYWANIA BLEDOW (2 Tym 3:16), skoro WPROWADZA W BLAD CZYTELNIKOW ?
Tam jest napisane ZE TO BYL SAMUEL. Napisane to zostalo dla naszego pouczenia, nie zas po to aby nas wprowadzic w błąd. :)

odsylam ciebie do
przypowiesci o bogaczu i Lazarzu. pointa tej przypowiesci jest ze wyrocznia jest prawo i prorocy.


Historia Bogacza i łazarza nie tłumaczy 1 Samuela. Odczytujesz teksty tam zawarte całkowicie sprzecznie z intencją pisarza a co za tym idzie AUTORA całej Biblii ! Zastanów się nad tym. Poczytaj też trochę o hermeneutyce.

i co lazarz powiedzial? opowiadal jak bylo w zaswiatach?


Nie opowiedał, bo był w stanie nieświadomości, przypominającym nasz sen:

Mat. 9:24
24. Rzekł: Odejdźcie, bo nie umarła dziewczynka, lecz śpi. I naśmiewali się z niego.

Jan. 11:11-13
11. To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu.
12. Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie.
13. Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie.

1 Kor. 15:6
6. Potem ukazał się więcej niż pięciuset braciom naraz, z których większość dotychczas żyje, niektórzy zaś zasnęli;

1 Tes. 4:13-15
13. A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei.
14. Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.
15. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
(BW)

Dobrze wiesz że mogę cytować dalej, tylko po co ? Zastanów się: wielu pisarzy Biblii twierdziło że ŚMIERĆ JEST SNEM, nie ANIHILACJĄ.

gdzie sie znajdowal lazarz piekle czysccu czy niebie?


Mówiąc językiem Biblijnym :W KRAINIE UMARŁYCH. Pisarze Biblii postrzegali śmierć bardziej jako stan OCZEKIWANIA, nie ANIHILACJI:
Job. 14:13-14
13. Obyś mnie ukrył w krainie umarłych, schował mnie, aż uśmierzy się twój gniew, wyznaczył mi kres, a potem wspomniał na mnie!
14. Gdy człowiek umiera, czy znowu ożyje? Przez wszystkie dni mojej służby będę oczekiwał, aż nadejdzie zmiana.

Tak ulubiony przez SJ werset przecież jasno o tym mówi:
Kazn. 9:10
"... w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości."
(BW)

gdzie twoim zdaniem przebywal samuel


Patrz na wersety wyżej. One jasno o tym mówią. Do czasu obudzenia przez medium Samuel przebywał w Szeolu (Krainie Umarłych). Medium obudziło go ze snu:
1 Sam. 28:15
15. Zatem rzekł Samuel do Saula: Przecz mi nie dasz pokoju, WZBUDZAJĄC MNIE ? Odpowiedział mu Saul: Jestem uciśniony bardzo, gdyż Filistynowie walczą przeciwko mnie, a Bóg odstąpił odemnie, i nie odpowiada mi więcej, ani przez proroki, ani przez sny; przetoż przyzwałem cię, abyś mi oznajmił, co mam czynić.
(BG)

Nie wierzę w nieśmiertelność duszy.

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28031 Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-15, godz. 06:19 w Dusza nieśmiertelna

Czesiek napisał:

Marcinie
odpowiedź jest prosta, podsłuchał Samuela, co mówił do saula, kiedy jeszcze żył.


Niestety myśląc w taki sposób, MUSISZ ZAKŁADAĆ że pisarz 1 Sam. BYŁ W BŁĘDZIE, ponieważ w jego przekonaniu medium rozmawiało z SAMUELEM, nie z DEMONEM podającym się za niego. To ryzykowne stanowisko: zakładać że NATCHNIONY PRZEZ BOGA autor był ZWIEDZIONY PRZEZ SZATANA. ;)

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28030 Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-15, godz. 06:02 w Dusza nieśmiertelna

Terebint napisał:

A nie pisze tam gdzieś w Biblii, że człowiek po prostu idzie do piachu? Śpi i czeka na zmartwychwstanie? Przez te kilkanaście wieków a la chrześciajństwa, zbyt wiele dziwnych rzeczy pojawiło się w tych społecznościach

.

Niestety nie. Biblia wyraźnie naucza że umarli po śmierci idą do konkretnego miejsca - "Krainy Umarłych" - Szeolu. To coś więcej niż alegoria. :
Kazn. 9:10
10. Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.
(BW)
Znajdują się tam w stanie przypominającym ziemski sen. Umarli przebywają tam do Dnia Sądu, który rozstrzygnie o ich późniejszym życiu bądź śmierci. Chyba że ktoś w między czasie OBUDZI takiego ze snu. Np. medium - jak było w przypadku Samuela, lub Bóg - jak mogło być w przypadku Eliasza i Mojżesza, rozmawiających z Jezusem. Jakiś czas temu założyłem podobny wątek na forum "Na Straży" - zainteresowanym podaję niżej link:
http://www.forum.nas...highlight=#9447

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#28021 Dlaczego ODSTĘPCY wracają do organizacji ŚJ?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-14, godz. 22:12 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

HC napisał:

Masz cos do zaoferowania coc, co byloby prawda ?


Wiesz, są w ogóle co najmniej TRZY RODZAJE PRAWDY ;) :D :
- święta prawda
- też prawda
- g...prawda.

Wszystko zależy od tego jakiej PRAWDY aktualnie POTRZEBUJESZ. Ktoś kto poznaje g...prawdę nie zawsze jest od razu gotowy by poznać tą pierwszą ŚWIĘTĄ prawdę. Do tego potrzeba DOJŻAŁOŚCI. Dlatego właśnie niemowlę potrzebuje MLEKA nie zaś POKARMU STAŁEGO ! (Żyd. 5:12). Prawda może uleczyć, ale niestety może też zabić. Wielu z uczestników tego forum zostali przez tę prawdę ZABICI. Ze mną było odwrotnie - prawda mnie uleczyła. Prawda jest ukryta w Biblii Braciszku. Jeżeli jesteś Jej naprawdę wierny, powinieneś wykazywać gotowość odrzucenia NAUK LUDZKICH choćby ICH AUTORZY nie wiadomo za kogo się podawali, jeżeli stoją one w sprzeczności z Biblią. :)

jana 6:66 Z tego powodu wielu jego uczniów odeszło do tego, co pozostawili, i już z nim nie chodziło. 67 Jezus rzekł więc do dwunastu: "Czyż i wy chcecie pójść?" 68 Szymon Piotr odpowiedział mu: "Panie, do kogo odejdziemy? Ty masz wypowiedzi życia wiecznego;


Jeżeli jesteś pośród tych, którzy NIE CHCĄ WIDZIEĆ bo mówią "Panie, dokąd pójdziemy", twoja pozycja w PRAWDZIE jest naprawdę ŻAŁOSNA. Zastanów się lepiej nad sobą, bo mówię ci : ODBIJE SIĘ TO POWAŻNIE NA TWOIM ZDROWIU PSYCHICZNYM. Najlepiej pomódl się przy tym. Niedawno spotkałem w hipermarkecie byłego brata, z którym niegdyś lubiłem chodzić do służby polowej, zarośniętego (chyba by się zamaskować), który na mój widok zareagował głośno: "Wojtek, tylko nie namawiaj mnie do żadnej religii, jestem kompletnym AGNOSTYKIEM". Nikomu tego nie życzę.

a jakie sa twoje slowa prawdy i zycia wiecznego ?


Ja nie mam takich słów. To JEZUS je ma. On jest "drogą, PRAWDĄ i życiem". Nadal jest moim Panem, bo podczas chrztu to Jemu ślubowałem wierność, pomimo że chrzecielna formuła brzmiała: "...W imię Ojca i Syna i ORGANIZACJI kierowanej przez Ducha Świętego.". Biblia nie przestała być Słowem Bożym. Po pewnym czasie, gdy uświadomiłem sobie czym jest A CZYM NIE JEST "WTS", spowodowało to pożogę w mojej głowie. Niedługo potem, gdy nieustawałem w modlitwie i ciągle zgłębiałem samodzielnie Biblię, na moim polu PRAWDY zaczęły ponownie kiełkować rośliny. Poznałem innych „wolnych chrześcijan”, którzy także pod wpływem Bożej łaski uwolnili się ze szponów różnych, „jednozbawczych” organizacji religijnych – wielu z nich poznałem pośród Badaczy Pisma Św.Dzisiaj jestem "wolnym chrześcijaninem". Społecznością najbliższą mojemu zrozumieniu Biblii jest społeczność "wolnych badaczy PŚw.", której jestem członkiem, choć nie jest to w moim odczuciu społeczność pozbawiona błędów i wad. Tak jednak musi być do czasu gdy "wszystkie panny się obudzą"(Mat. 25:1-13). Na razie śpią wszystkie - i mądre i głupie. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie:

Czy na prawdę dla Ciebie WSZYSTKO GRAŁO i nadal GRA ? w WTS ?




#27949 Dlaczego ODSTĘPCY wracają do organizacji ŚJ?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-14, godz. 09:25 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

HC napisał:

Nie wywyzszam sie ale nie stane rowniez z wami w szeregu ...................

Mówisz jak ten wierny brat z przypowieści o synu marnotrawnym. Czy na prawdę dla Ciebie WSZYSTKO GRAŁO i nadal GRA ? w WTS ? Ktoś mądry kiedyś powiedział że nikt nie jest bardziej ślepy od tego, kóry NIE CHCE WIDZIEĆ. Może to Ty braciszku ?



#27633 Dlaczego ODSTĘPCY wracają do organizacji ŚJ?

Napisano przez Ilyad on 2006-05-12, godz. 09:22 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Sebastian Andryszczak napisał:

A może istnieje tutaj ktoś, kto rozumowo odrzucił doktrynę organizacji, był święcie przekonany, że organizacja uczy kłamstwa, a później zmienił zdanie? i ponownie uwierzył w to, co wcześniej zanegował? Czy istnieją takie osoby?

Mi się to zdarzyło. Nie nawróciłem się jednak w całości do nauk WTS, jednak po latach zrozumiałem że w niektórych kwestiach mieli rację, a ja się myliłem. Chodzi mi o tę wypowiedź Pisma:
Łuk. 14:28-30
28. Któż bowiem z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie najpierw i nie obliczy kosztów, czy ma na wykończenie?
29. Aby gdy już położy fundament, a nie może dokończyć, wszyscy, którzy by to widzieli, nie zaczęli naśmiewać się z niego,
30. Mówiąc: Ten człowiek zaczął budować, a nie mógł dokończyć.
(BW)
Myślałem że człowiek musi najpierw "obliczyć koszty" zanim zostanie chrześcijaninem. Dzisiaj wiem że się myliłem, a ONI mieli rację ;)

POZA jestem 9 lat. Jak na razie "odnalazłem się" jako uczestnik zgromadzenia Wolnych Badaczy, chociaż z niektórymi "oklepanymi" poglądami badaczy całkowicie się nie zgadzam (np. pogląd na dokonaną Wtórą Obecność), jednak jak do tej pory w ogólnych zarysach podzielam zrozumienie BPŚw. Tu mam przynajmniej wolność samodzielnego rozważania i rozumienia Biblii. Osobom "poszukującym" nie potrafiłbym chyba niczego lepszego zaproponować. W końcu nikt nie każe mi we wszystko ślepo uwierzyć B)

Pozdrawiam Pokojem Bożym



#21405 szukam kontaktu

Napisano przez Ilyad on 2006-03-17, godz. 09:48 w Szukam kontaktu

Gobo napisał :" Do odchodzącej ;cześć ja także byłem kiedyś w organizacji jesli chcesz to możemy pogadać oto mój adres; [email protected]. gobo. "

Czy to ten sam ACROWN, którego znam ?

Pozdrawiam Pokojem Bożym