Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Brie

Odnotowano 328 pozycji dodanych przez Brie (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-24 )



Sort by                Order  

#120033 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Brie on 2009-06-06, godz. 08:49 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

nie myli pojęć, ponieważ wiara jest codziennością życia każdego człowieka. Dopiero kiedy ograniczy się to pojęcie do stosunku człowieka względem Boga, wtedy twoje stwierdzeie byłoby prawdziwe.

Zgadzam się z Tobą Czesiek, każdy w coś tam wierzy, jedni wierzą w boga, inni nauce, a jeszcze inni wierzą w ufo. Problemem jest właśnie sprowadzanie znaczenia słowa "wiara" do pojęcia odnoszącego się tylko do wiary w boga, jakiegokolwiek.



#118319 ZABAWA

Napisano przez Brie on 2009-05-06, godz. 12:02 w Humor

Potrafi, choć za jajkami nie przepada za to za pietruszką owszem.

Osoba pode lubi oglądać horrory.


To o mnie, choć o dobry horror trudno, jest tylko cała masa kiepskich straszydeł ;)

Osoba pode mną jest fanem(fanką) dobrego, polskiego rocka.



#117647 Rozwód a Biblia

Napisano przez Brie on 2009-04-21, godz. 06:06 w Tematyka ogólna

A co zrobić, gdy żona biega na skargę do swoich rodziców bo mąż chce od niej seksu oralnego?


ble
Jak to, co zrobić? Sprawić, żeby żona polubila ten rodzaj sexu :) , wtedy nie będzie biegać na skargę do rodziców.



#117204 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Brie on 2009-04-15, godz. 19:24 w Tematyka ogólna

A ja myślę, że baran na ilustracji Strażnicy świadczy podprogowo o wyższości świąt Wielkiej Nocy na świętami Bożego Narodzenia :D
Ktoś zauważył tego człowieka w koszuli i krawacie? :) To chyba nieczynny głosiciel tak ucieka w popłochu, ale czy zdąży przed zagładą? ;)



#116502 Poznań

Napisano przez Brie on 2009-04-04, godz. 17:39 w Szukam kontaktu

a ja 35 minut od Rataj:-)

A ja godzinę od Poznania... :) Ale dopiero w maju. Teraz do Poznania mam "tylko" 15 godzin .;)



#116065 Pamiątka

Napisano przez Brie on 2009-03-27, godz. 14:41 w Obowiązki teokratyczne

A ja sie wybieram na Pamiatke w miejsce, gdzie mnie nikt nie zna :) No moze procz jednej osoby ;) bede w roli obserwatora, w zadnym wypadku nie bede sie ujawniac ;) Ciekawe, co z tego wyjdzie? Moze zaproponuja mi studium? :D



#116062 ZABAWA

Napisano przez Brie on 2009-03-27, godz. 14:20 w Humor

Chyba meteopatka :P

Wszystko co mam w zamysle realizuje w ciagu najblizszego czasu :P no tylko wakacje sie planuje wczesniej ;)

Osoba pode mna chce kupic samochod.


Wlasnie dostalam w prezencie :) ...ale taki malutki, do skladania, dam go mojemu siostrzencowi ;)

Osoba pode mna pracuje w weekend, ale ma wolne w przyszlym tygodniu.



#114381 Dowcip tygodnia

Napisano przez Brie on 2009-03-01, godz. 14:56 w Humor

dostajesz wypłatę 16-go? :P
Ja myślałem że kobieta potrafi w kilka godzin wydać dowolną ilość pieniędzy... ;P

Nie, 10-tego :P
Lubie wydawac, ale z glowa i nie w kilka godzin :P

Ja stawiam na 30 Lutego :)

Czyli na swiety nigdy hehe



#114380 Stuttgart i okolice

Napisano przez Brie on 2009-03-01, godz. 14:52 w Szukam kontaktu

Poszukuje osoby ze Stuttgartu lub okolic. Jezeli jest tu taka to zapraszam na PM. Plec, wiek, wyznanie nie gra roli. :)
A, cel niematrymonialny heh ;)



#114375 Dowcip tygodnia

Napisano przez Brie on 2009-03-01, godz. 14:36 w Humor

15 nie, bo nie zdaze wydac kaski z wyplaty, a to takie przyjemne :P Moze lepiej koniec miesiaca? Albo przed wyplata? heh



#114062 ŚJ a Pączek w Tłusty Czwartek

Napisano przez Brie on 2009-02-24, godz. 15:03 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ick bin ein Berliner ;)

Ich weiß, aber ich habe den Berliner gegessen. :P Der Berliner schmeckt sehr gut ;)



#113873 ŚJ a Pączek w Tłusty Czwartek

Napisano przez Brie on 2009-02-20, godz. 15:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Wczoraj byl tlusty czwartek mowicie..nie wiedzialam. Ja zjadlam dzis jedna berlinke albo berlinera, nie wiem, jak to sie tlumaczy. I wielki kawal tortu malinowego ;)



#111815 Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku

Napisano przez Brie on 2009-01-19, godz. 11:57 w Obowiązki teokratyczne

Terminy kongresów w Strażnicy? Zawsze były podawane w NSK z tego, co pamiętam.

To tylko wstępne prognozy. Tak więc się nie napalajcie nna te KOngresy w tych terminach i tych miejscach :P

Przeważnie terminy podawane o tym czasie były już pewne, no moze czasem były małe zmiany, ale niewielkie. Tak więc już się napalamy hehehe :P



#111750 Sprostowanie

Napisano przez Brie on 2009-01-18, godz. 10:50 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Dołączona grafika

Właśnie o to chodziło edd, dzięki. Od starszego dowiedziałam się, że ta ramka to właśnie sprostowanie dotyczące nauki o pokoleniu. Artykuł jest uzupełnieniem tego sprostowania.



#111634 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez Brie on 2009-01-16, godz. 14:46 w Tematyka ogólna

Przypomniała mi się dyskusja o kulcie obrazów w innym temacie. Tłumaczenie, że wersja katolicka dekalogu zawiera naukę o nieczynieniu podobizn i nie kłanianiu się im jest podobne do tłumaczenia, że kult obrazów, min. kult maryjny jest ściśle określony przepisami Kościoła. Ale i tak przepisy swoją droga, a ludzie swoją drogą, co prowadzi do nadużyć, zwłaszcza jeżeli ktoś nie zna wersji rozszerzonej pierwszego przykazania. I tak zamyka się błędne koło.



#111626 Omylna nieomylność publikacji Świadków Jehowy

Napisano przez Brie on 2009-01-16, godz. 12:46 w Tematyka ogólna

"Rozważmy, dzięki czemu niewolnik wierny i roztropny dostarcza we właściwym czasie pożywnego pokarmu duchowego. Jehowa oświadczył: „Obdarzę cię wnikliwością i pouczę cię o drodze, którą masz iść. Udzielę ci rad, mając oko zwrócone na ciebie” (Ps. 32:8)." A zatem to Jehowa zapewnia kierownictwo temu niewolnikowi. Możemy więc w pełni ufać udzielanym przez niego wnikliwym biblijnym wyjaśnieniom i wskazówkom"


Nie ma co, jeden werset, wyrwany z kontekstu i nie mający nic wspólnego z niewolnikiem ma być dowodem na poparcie Jehowy dla niewolnika?
Z tego wersetu wcale nie wynika, że Jehowa zapewnia kierownictwo niewolnikowi, bo zapewnia je każdemu, kto będzie słuchał Jego rad.



#111620 Jak liczna jest "rodzina Betel" na świecie?

Napisano przez Brie on 2009-01-16, godz. 10:52 w Obowiązki teokratyczne

Ma skrytkę pocztową na dobry początek.
http://jwrobel.homepage.t-online.de/

No i wygląda na to, że pewnie sam zrezygnował, bo jakiś tam interesik miał już nagrany. Rozumiem, że prowadzi jakąś działalność, popularyzuje wiedzę o więzionych Świadkach w czasie drugiej wojny światowej, ale pewnie nie tylko.



#111507 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Brie on 2009-01-15, godz. 12:37 w Boże Narodzenie & Sylwester

Znalezione na forum JWD – Sala Królestwa w Bega Valley:


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Trzeba przyznać, że takie zderzenie robi dziwne wrażenie. ;)



#111502 Jak liczna jest "rodzina Betel" na świecie?

Napisano przez Brie on 2009-01-15, godz. 12:29 w Obowiązki teokratyczne

Moze mu podziękowano za współpracę, bo dalej nie mógł tego robić. Względy zdrowotne albo inne. Zastanawia mnie, co taki człowiek pocznie ze sobą. Musi szukać innej pracy? Jedyna nadzieja pewnie w rodzinie, która będzie sie opiekowała nim na stare lata.



#111500 Sprostowanie

Napisano przez Brie on 2009-01-15, godz. 12:22 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Mam już tą Strażnicę. Chodziło o artykuł i ramkę ze Straznicy do studium z 15 lutego 2008 r.



#110151 Sprostowanie

Napisano przez Brie on 2009-01-05, godz. 12:52 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Jeżeli chodzi o to sprostowanie...
Myślę, ze może chodzić o tekst w ramce pt: "Czy można obliczyć długość trwania "tego pokolenia"? zamieszczony w Strażnicy z 15 lutego zeszłego roku, ale mogę się mylić. Niestety nie mam wszystkich Strażnic.



#110012 Sprostowanie

Napisano przez Brie on 2009-01-04, godz. 15:07 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Ma ktoś dostęp do wszystkich Strażnic do studium z 2008 roku? Sprostowanie się podobno pojawiło dotyczące pokolenia 1914 r w styczniu albo w lutym.



#109675 Nienawiść do WTS

Napisano przez Brie on 2009-01-01, godz. 22:46 w Tematyka ogólna

Przepowiadanie końca świata może wydać się tylko nieszkodliwym dziwactwem w porównaniu do rzezi wojen religijnych innych nacji.


A gdzie jest powiedziane, ze czyjś grzech będzie pomniejszony, bo kto inny popełnił większy grzech?



#109634 kawały inne

Napisano przez Brie on 2009-01-01, godz. 17:45 w Humor

Jaka jest różnica między żoną a kochanką?
40 kilo.

A jaka jest różnica między mężem a kochankiem?
40 minut.



#107653 Nowy styl NSK od stycznia 2009

Napisano przez Brie on 2008-12-07, godz. 12:43 w Obowiązki teokratyczne

Też mi to przyszło głowy. Policzyli i wyszło im za mało, a teraz się głowią, jak podnieść statystyki. Ale jak? Zmniejszyc ilość godzin na dane quantum? Wtedy pionier pomocniczy stałby się pełnoczasowym , a zwykły głosiciel pomocniczym, nie wiedząc o tym :lol: Chyba za duży przeskok :D i czy to działa wstecz?