Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika kjt

Odnotowano 487 pozycji dodanych przez kjt (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#126073 Dlaczego wykluczeni i odłączeni unikają kontaktu ze Swiadkami Jehowy?

Napisano przez kjt on 2009-10-16, godz. 17:00 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nigdy nie byłem odstępcą ani wykluczonym, ale doskonale pamietam, że w ramach "studium" "głosiciele" wykazywali mi z Biblią w ręku, że ignorując "odstępców" postępują zgodnie ze Słowem Bozym.



#126072 Ilu Żydów opuściło Egipt?

Napisano przez kjt on 2009-10-16, godz. 16:54 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Spróbujcie odpowiedziec zatem na dwa pytania:
1. a ilu mieszkańców liczył wtedy Egipt?
2. dlaczego ludność Izraela tak drastycznie zmalała w następnych wiekach? (por. powrót z Babilonu kilkaset lat później - ok. 40 tysiecy



#126054 "wzór osoby" - co to ma niby znaczyć?

Napisano przez kjt on 2009-10-16, godz. 09:35 w Dusza nieśmiertelna

Czy ja mam wszystko rozumieć jak tego dokona i gdzie przechowuje ten wzór, odcisk, pamięć, zapis, czy jakkolwiek to nazwiemy?

Popatrz, przychodzicie do ludzi, często z twierdzeniami o tym, że w KK nie ma logiki, krytykujecie istnienie dogmatów, a jak was zapytać o uzasadnienie logiczne elementarnych zasad waszej wiary...
Jehowizm jest dobry tylko dla ludzi bardzo leniwych umysłowo, którzy nie kuszą się nawet o formulowanie pytań.



#126053 Badania (OBOP, CBOS)

Napisano przez kjt on 2009-10-16, godz. 09:18 w Strony neutralne

Dokładnie w ten właśnie sposób.
Ale też znam jedno małżeństwo, gdzie on jest ultrakatolikiem, a ona jehowitką.
I żyją już tak 20 lat razem.



#126052 Ilu Żydów opuściło Egipt?

Napisano przez kjt on 2009-10-16, godz. 08:58 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

W tej chwili mamy największy przyrost naturalny w dziejach, i wynosi on około 14 promili rocznie.



#126049 Najnowsza książka Włodzimierza Bednarskiego o ŚJ już w sprzedaży

Napisano przez kjt on 2009-10-16, godz. 08:53 w Książki na temat ŚJ

Ciekawą pozycją mogłoby byc opracowanie dotyczące pokolenia 1914, roku 1995, ktory w moim odczuciu byl kompromitacją (...)

Spójrz na to "okiem ksiegowego". Każda taka "kompromitacja" była finansowym sukcesem "organizacji".
:)

Skoro literatura ŚJ nie ma żadnej wartości to, dlaczego nie daje spać po nocach jej przeciwnikom, którzy piszą posty między 2 a 5 tą rano, jeżeli jest lipna, to nie warto jej czytać, tylko należałoby zająć się szlachetniejszymi rzeczami, a jeśli jest kloaką to jak nazwać tych, co się w niej grzebią?

Jednym słowem, – jeżeli ktoś deprecjonuje wartość dyskutowanego przedmiotu, degraduje mimowolnie również swój status.

Chodzisz po górach? Jeśli chodzisz, to czy kiedy zobaczysz człowieka, który pomylił szlak i zamiast do schroniska podąża w kierunku przepaści, ostrzeżesz go?
Stąd się bierze to "grzebanie w kloace", jak określasz poznawanie "pokarmu na czas słuszny", aby jak najwięcej ludzi ustrzec przed twoim losem.



#126048 Ilu Żydów opuściło Egipt?

Napisano przez kjt on 2009-10-16, godz. 08:34 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

A mnie te liczby absolutnie nie pasują, I ciągle mam przed oczami Herodota, który mnożył wszystko przez 10.:)



#126047 Badania (OBOP, CBOS)

Napisano przez kjt on 2009-10-16, godz. 08:15 w Strony neutralne

To mamy różne doświadczenia. Ja widziałem kilka małżeństw, które były zgodne do momentu, kiedy jedno z nich trafiło do "prawdy" i po bezskutecznym usiłowaniu przyciągnięcia współmałżonka do "światła" regularnie zaczęło z nim walkę.
Znam też jehowickie małżeństwo, które w końcu rozpadło się w bólach.
Pikanterii sprawie dodaje to, że współmażonek, jehowita w 3 pokoleniu, został wykluczony, gdyz pił, bił i zdradzał żonę (wykluczenie nastąpiło dopiero po tym, jak zapadł wyrok karny za znęcanie się nad rodziną, choć starsi musieli widzieć posiniaczoną od czasu do czasu twarz kobiety, a ta skarżyła się na postępowanie męża), a wtedy wystąpił do sądu z wnioskiem o odebranie ex-małżonce dzieci, bo ta w sekcie żyje.:)



#126016 Świadkowie Jehowy a uczciwość wobec pracownika i prawa

Napisano przez kjt on 2009-10-15, godz. 14:53 w Świadkowie Jehowy i prawo

Miałem przyjemność uczestniczyc w "robieniu kosztów" w firmie należącej do nadgorliwego "świadeczka".
Nie miał żadnego oporu przed wpuszczaniem w obieg "lewych" faktur, byle tylko mniej zapłacić państwu.
Zupełnie jak u katolika, choc mniejsze opory.:)



#126007 Badania (OBOP, CBOS)

Napisano przez kjt on 2009-10-15, godz. 08:32 w Strony neutralne

Myślę, że najlepszą ilustracją "prześladowań" ŚJ w naszym społeczeństwie była wypowiedź Anusiaka w jednym z odcinków "Włatców móch", chyba pt. "Ekolodzy" ( a moze "Ekologowie" wg Czesia?).
Otóż pokazując swoim kumplom bezdomnego A. stwierdził, że ów rzucił w niego kamieniem. Na pytanie, dlaczego?, odpowiedział:- Bo naprzód ja w niego trafiłem.



#126004 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez kjt on 2009-10-15, godz. 07:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dla mnie straszenie "armagiedonem" (pisownia przedwojenna) przez WT$ jest niczym innym, jak tylko chwytem marketingowym. Za kazdym razem, kiedy zaczynało sie głośno o zblizającym sie końcu przybywało świadeczków, a i pewnie darowizn na rzecz "organizacji". Zresztą R. Franz podaje w swojej książce dane z roku 1975.

W tej chwili zaś kolejne "przepowiednie" dot. "końca tego systemu rzeczy" mogą spowodować odpływ i obniżenie dochodów "organizacji". Po prostu WT$ jest przedsiębiorstwem ( w tej chwili a la holding) i tylko w takich kategoriach nalezy patrzeć na rózne "proroctwa" na przestrzeni wieku. Dla nas mówienie o tym, że w 1925 roku nastąpi zmartwychwstanie proroków starotestamentowych jest dowodem na delikatnie mówiąc kretyństwo Rutherforda. Ale patrząc na to okiem ksiegowego - toż to było genialne posunięcie.

I tak jest do tej pory - każda "przepowiednia" jest zabiegiem marketingowym.

Nawet zakaz transfuzji - bo przecież konsekwentność jego stosowania powinna skutkować zakazem jakichkolwiek przeszczepów (nie można przeszczepić jakiegokolwiek organu w którym nie znajdowałaby się krew) i wegetarianizmem. Przecież razem z mięsem pod różnymi postaciami nawet niejedzący kaszanki czy czerniny normalny europejczyk pochłania kilka litrów krwi w ciągu roku.
Ale to byłoby zbyt uciążliwe, i na dłuższą metę nie do wytrzymania dla "świadeczków".
A zakaz transfuzji dotyka jedynie jednostki, ale za to pozwala innym twierdzić, jaka ich wiara jest silna.
Bo przecież wybierając prawo Jehowy godzą sie nawet na śmierć.

No i podstawowa sprawa w dziedzinie psychiki - "organizacja" nie wymaga myślenia, daje natomiast gotowe odpowiedzi na wszystko.
Na dodatek na poziomie zrozumiałym dla każdego bez względu na poziom wykształcenia.
A raczej bez względu na jego niedostatek.
Wszystko, co jest sprzeczne z ustalonym obrazem świata jest atakowane i wyszydzane, jako pochodzące od dyjabła alias szejtana.



#125989 Żydzi nie maja nadziei na Raj na Ziemi ale w Niebie

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 20:45 w Wizja Raju

A gdzie to znalazłeś? Bo ja mam wszystkie XIII ikkarów i w żadnym nie ma nic na ten temat.



#125970 Dowód na istnienie Boga?

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 13:48 w Ogólne

Proszę bardzo - retrotranspozomy i rachunek prawdopodobieństwa.



#125967 Dowód na istnienie Boga?

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 13:35 w Ogólne

Eee tam, to spekulacje ;-). Być może każdy otrzyma dowód, a być może nie. To wszystko kwestia wiary, dopowiadania sobie i spekulacji. Pewne jest jedno - że nie możemy niczego być pewni.

Kant stwierdza, że religia oparta jest na problematycznej hipotezie opartej o czystą spekulację. Słowem - nie ma w niej nic poza dopowiadaniem sobie treści, których i tak sprawdzić nie możemy. Dzieli on ludzi na cztery typy:
1. RACJONALIŚCI: Trzymają się w granicach rozumowego poznania i nic nie orzekają o istnieniu Boga, bo rozum na to nie pozwala;
2. NATURALIŚCI: Odmawiają rzeczywistości temu, co nadprzyrodzone;
3. CZYŚCI NATURALIŚCI: Dopuszczają możliwość nadprzyrodzoności, ale nie uważają jej za konieczną;
4. SUPRANATURALIŚCI: Opowiadają się za istnieniem nadprzyrodzoności.

Ja tam chyba pozostanę przy racjonalizmie... ;-)

Zostawmy Kanta w spokoju.:)
Mnie osobiście do wiary w Boga przekonała genetyka.
I matematyka, nie spekulacja czy też uczucia.



#125963 Dowód na istnienie Boga?

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 12:59 w Ogólne

Myślę, że kazdy z nas otrzyma dowód.
Prędzej czy później.
I jeśli znajdzie chwilę, spojrzy wstecz, to zobaczy, że życie to jest lekcja.
Może niektórzy będą musieli ją powtarzać? :)



#125962 Z historii: oddawanie honorów fladze - decyzja sądu

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 12:30 w Neutralność

w jakim okresie obywatele określonego terytorium zaczeli się z nim identyfikowac ! kiedy na przykładzie Polski można było mówic o panstwowosci ? ja stawiam na druga połowe XIX w i XXw!

Błąd, sebolku.
Mylisz państwo z komcepcją narodu. Wcześniej panstwa istniały i idea państwowości była silnie rozwinięta pośród obywateli I RP chocby. Dopiero druga połowa XIX wieku przyniosła zrozumienie idei narodowej w Europie Środkowej - Ukraińcy, Czesi, słowiańscy Węgrzy od kilku stuleci czyli Słowacy, Polacy. Aniśmy byli pierwsi, ani tez ostatni. Podobnie Włochy (zjednoczenie za Garibaldiego), Niemcy...



#125961 szukam kontaktu

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 12:20 w Szukam kontaktu

ach no!


to faktycznie zle zrrozumialem :)

ale to i dobrze ^__^

ale tak czy inaczej, czy fakt, ze formalnie bedacych SJ w polsce jest tylko kilkuset nie powoduje klopotu?

Jaki? To nie ma bydź stowarzyszenie do walki z, ale stowarzyszenie pomocy dla.
Dla Jasia Kowalskiego, Zbysia Nowaka czy tez innej Doroty Lis, albo jaki Wilk np.:)
Bo generalnie społeczeństwo powinno zacząć sie organizować, nie tylko ex-SJ.



#125960 Skandal: WTS i kasa z papierosów

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 12:09 w Nowości z kraju i zagranicy

Jeśli cos w życiu jest naprawdę, nigdy sie nie konczy.
A jesli sie skonczyło znaczy to, że nigdy prawdziwie nie było.
( z pamięci za E.S.)
W tym sensie koło, i niekoniecznie religijnie.:)))



#125956 szukam kontaktu

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 11:41 w Szukam kontaktu

Nie zrozumiałeś mnie - tutaj nie chodzi o występowanie przeciwko komukolwiek, ale o obronę swoich praw.
I ich uświadamianie sobie.



#125949 Skandal: WTS i kasa z papierosów

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 10:34 w Nowości z kraju i zagranicy

To są nasze doświadczenia.
Moja droga ominęła ŚJ, twoja nie.
Ale ja tez musiałem w życiu zatoczyc koło:))



#125948 szukam kontaktu

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 10:31 w Szukam kontaktu

A nie myśleliście, że może warto by tak sformalizować wasze "odstepstwo"? Zresztą, nie tylko "odstępstwo (choc wg mnie jest to otwarcie oczu). Przecież problemów jest sporo, mają je nie tylko ex- ŚJ, ale także ci, których współmałzonek jest w "organizacji". A kiedy przychodzi do rozwodu - pojawia sie problen dzieci, wspolnego mieszkania itp. Może sie mylę, ale wydaje mi sie, że dużo osób po wykluczeniu nie potrafi samodzielnie załatwić wielu spraw bytowych, a znowu iść ze wszytkim do adwokata mija sie z celem nie tylko ze względu na koszty.
Proponuję wam założenie ogólnopolskiego stowarzyszenia pomocowego - organizacja non profit, za to będzie mogła występować zarówno przed sądem jak i przed organami administracji nie tylko sama w osobie, ale w imieniu członka. Ba, sama będzie mogła inicjować procesy np. w sprawach alimentacyjnych, kontaktów z dziećmi.
Statut napisze wam społecznie, społecznie przeprowadzę rejestrację, społecznie możecie na mnie liczyć w sprawach cywilnych, rodzinnych i administracyjnych.
Potrzeba 14 osób-załozycieli.
Pzdr



#125945 Skandal: WTS i kasa z papierosów

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 09:44 w Nowości z kraju i zagranicy

Właśnie odkrycie tego paradoksu sprawiło, że już nie jestem śJ :)

To ja jestem lepszy. Zauważyłem to przed.
Choc nieukrywam, ze pomogli mi pewni "starsi", którym pomagałem w ich byciu uczciwym inaczej.:)



#125943 Skandal: WTS i kasa z papierosów

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 09:26 w Nowości z kraju i zagranicy

Z przykładami się zgadzam, ale ostatnie zdanie? Przecież ŚJ na kazdym kroku powołują się na logikę. Więc ich wierzenia powinny być jak najbardziej racjonalne, nie uważasz?



#125941 polonizacja forum

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 09:21 w Do administratorów...

Na stronie głównej widzę taki tekst:
Szwecja: Odmowa przyznania ŚJ państwowych dotacji przez jb

Nie wiedziałem, jb, że pracujesz dla szwedzkiego rządu ;-)

To "przez" to popularna kalka z angielskiego "by", ale po polsku brzmi pokracznie. Może dałoby się to zmienić np. na:
Szwecja: Odmowa przyznania ŚJ państwowych dotacji [autor: jb]

Nie brzmi pokracznie, tylko znaczy, że:
jb odmówiła ŚJ państwowych dotacji. Taka ma władze.....:)
A ty polonizujesz forun, też jest takie info.



#125939 Skandal: WTS i kasa z papierosów

Napisano przez kjt on 2009-10-14, godz. 08:35 w Nowości z kraju i zagranicy

To nie jest to samo. ŚJ po prostu z jednej strony mówia o "zakazie spozywania krwi", a z drugiej strony pochłaniają jej kika litrów rocznie. Albo żona, albo szwagierka, db:)))))))