Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika wojtek37

Odnotowano 555 pozycji dodanych przez wojtek37 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-06 )



Sort by                Order  

#119961 ŚJ w "Pytaniu na śniadanie", TVP2

Napisano przez wojtek37 on 2009-06-03, godz. 21:52 w Nowości z kraju i zagranicy

Dosiu - jestem z Tobą, całym sercem. To co pokazała TV widziałem, i w zasadzie było to, w mojej ocenie - słodko pierdzące opowiadanie jak to jest u ŚJ OK, ale tak naprawdę, żadnie poważne pytania nie padły, na antenie.... a odpowiedzi były raczej enigmatyczne, owa bląd pani, nie sprecyzowała, że dziecko po wypadku, a bez transfuzji może i przeważnie umiera. A przecież mówiła, jak to Ona kocha swoje pociechy..... dla mie to sprzeczność, sama w sobie. A w zestawieniu z korzystaniem z antykoncepcji, zabrzmiało to raczej - iż są jako "bogowie" którzy decydują o poczęciu i śmierci potomstwa ...



#52300 ŚJ a Pączek w Tłusty Czwartek

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-15, godz. 21:03 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No ja spożyłem dziś jednego nawet dobrego, będąc poczęstowanym, pączka ale w domciu spożyłem z większym aetytem schaboszczaka :P :lol:



#52128 ŚJ a Pączek w Tłusty Czwartek

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-14, godz. 08:21 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Hej z tym obżarstwem pączkami, to ja bym nie przesadzał, bo ile można ich zjeść?. Ja jemzwyczajowo jednego jak mnie ktoś poczęstuje, bo najlepszym ciastkiem jest schabowy a ze słodyczy golonka :lol:



#125267 ŚJ a finanse rodziny

Napisano przez wojtek37 on 2009-09-16, godz. 22:02 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A Ja uważam,skoro Jezus ustanowił "głową rodziny" faceta, i tak to wyglądało w Izraelu, to chrześcijanin-mąż wierzący w Chrystusa, będzie rozsądnie i z "głową" zarządzał wydatkami.... więc nie przesadzajmy co....?



#56559 zwyczaje opisane w NT nie praktykowane przez ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-03-15, godz. 21:09 w Tematyka ogólna

Zauważyliście jak ŚJ się modlą, skłaniają oczy ku ziemi, a nie idą za radą Psalmisty.....

Ps 123:1-2 BT
"Pieśń stopni. Do Ciebie wznoszę me oczy, który mieszkasz w niebie. Oto jak oczy sług są zwrócone na ręce ich panów i jak oczy służącej na ręce jej pani, tak oczy nasze ku Panu, Bogu naszemu, dopóki się nie zmiłuje nad nami.


Dla tego Żydzi zawsze na modlitwie po dziś dzień zwracają swe serca i oczy ku niebu, nawet temu symbolicznemu. :lol:



#56659 zwyczaje opisane w NT nie praktykowane przez ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-03-16, godz. 17:01 w Tematyka ogólna

W czasie modlitwy podczas zebrania byłam chyba jedyną osobą która szukała "dziury" do nieba w suficie. I teraz wiem, że robiłam źle, ponieważ:
Lk 18:13 BT „Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika.”


No - no, pierwszy raz słyszę, od ŚJ że uważa się za celnika. Natomiast , zawsze WTS stwierdza i reszta braci ŚJ o swojej wysokiej postawie moralnej. Jak to pogodzić?. No i skoro jest tak jak piszesz to masz szczęście że Cię jeszcze nie usunęli ze zboru!.



#117302 zebrania śJ

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-16, godz. 21:42 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cóż, po dość długim czasie wybrałam się na mszę, w czasie której ksiądz tak pięknie mówił o pojednianiu z Bogiem. To po mszy chciałam sie wyspowiadać. Odczekałam swoje (spowiedź zaczynała się pół h później), podeszłam do konfesjonału (co kosztowało mnie duuuużo samozaparcia) i... księdzu zadzwoniła komórka. Potem, jak usłyszał, że jestem dość błądzącą "owieczką" to kazał mi przyjść kiedy indziej, bo on nie ma czasu i ktoś na niego czeka..


No tak, może gość był naprawdę umówiony w ważnej sprawie, naprzykład, ktoś umierał - tego nie wiesz. Ja bym tak szybko nie rezygnował, szatan wie o co walczyć....... . Emocje są złym doradcą. No może było i tak, że gość miał zły dzień, ale osąd pozostaw Bogu......



#117357 zebrania śJ

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-17, godz. 19:55 w Zwyczaje Świadków Jehowy

oj, oj oj....coż za wielka empatia...po prostu się rozpłaczę ze wzruszenia nad wczuwaniem się w położenie duszpasterzy


To sobie popłacz - ale sarkazm , jest tu nie na miejscu. Ktoś cierpi i pochopne ferowanie wyroków, w jakąkolwiek stronę, jest nie stosowne.



#117297 zebrania śJ

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-16, godz. 21:02 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cóż, KK nie jest mi szczególnie bliski, zwłaszcza po tym, jak mnie ostatnio w nim potraktowano...


A czy możesz podzielić się, tym co takiego, Cie w Nim spotkało?



#57607 Zaproszenia na Pamiątkę

Napisano przez wojtek37 on 2007-03-23, godz. 15:12 w Obowiązki teokratyczne

No ja dostalem tekowe zaproszenie od gościa wczoraj, i dziś od znajomej - tak czy inaczej daszbór ;)



#83663 Zaproszenia na Pamiątkę

Napisano przez wojtek37 on 2008-02-01, godz. 13:38 w Obowiązki teokratyczne

Jakiś bardzo amerykański jest ten Jezus na obrazku. ;) :huh:



#85999 Zaproszenia na Pamiątkę

Napisano przez wojtek37 on 2008-03-14, godz. 13:51 w Obowiązki teokratyczne

A czy warto pójść na taką "ichnią" pamiątkę?. - przecież będzie tylko wykład i dużo uśmiechów ?. :rolleyes: :blink:



#23567 zapraszam do siebie ŚJ i ex-ŚJ z W-wy i okolic

Napisano przez wojtek37 on 2006-04-06, godz. 15:35 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Bracie Dreamer, pomimo iż jestem katolikiem od urodzenia, ale świadomym swej wiary od jakiś 22 lat - To uważam, iż szczere i pokorne serce, które szuka prawdy , znajdzie je. Ja będąc jeszcze w liceum o mało nie zostałem ŚJ, i nie miałem łatwej drogi, bo nie było tyle pomocy co dziś w książkach, a ksiądz mimo iż się starał , nie za wiele wiedział jak mi pomódz. Lecz zachęcał mnie do studiowania tego czym żył pierwotny Kościół. No i tak to się zaczęło. Założyłem iż skoro pierwsi chrześcijanie, którzy znali Jezusa i później Apostołów i ich uczniów - otrzymali prawdziwy przekaz i depozyt wiary. Skoro Oni się mylili, to i wszyscy po nich. Tak więc dziś mogę po wnikliwych badaniach Pism Ojców Kościoła mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością że jestem we właściwym Kościele.

Nie obawiaj się tego sądu - to tylko ich ułomność będzie wystawiona na weryfikację z rzeczywistością. Ty zaś módl się za nich, tym samym .....

Rz 12 19-20 BT "Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. Jeżeli pragnie - napój go. Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę."



#30348 Z jakiego paragrafu zginął Jezus?

Napisano przez wojtek37 on 2006-06-02, godz. 07:45 w Ogólne

ja mysle ze dzis tez Jezusa zabiliby ci ktorzy w dlugich szatach chodza moze jeszcze szybciej niz zydzi za to ze by wytykal im:

modlenie sie do zmarlych
modlenie sie do jedgo matki
nauki o piekle i robieniu z Jego Ojca tyrana
nauki o czyscu ktora uderza w skutecznosc Jego ofiary
za zmiane przykazan
za swiecenie poganskiego dnia slonca
za liczne balwany ktorym sie klaniaja
itd.itp

Czy abyś nie za pewny w swym osądzie?. :blink:



#60854 Z "zapomnianych" nauk ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-04-18, godz. 10:53 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Sebastianie, starsi wyrazili zgodę na rozwiązanie świętego związku?. Ciekawe jakich użyli argumentów, i jak to się ,ma do budowania rodziny w konteście jedności, na którą tak ochoczo się ŚJ powołują kiedy chodzi o CK ?. :huh:



#43753 Wąż

Napisano przez wojtek37 on 2006-12-04, godz. 15:24 w Przekład Nowego Świata

Kiedyś , jeszcze jak chodziłem do podstawówki, pewnien ŚJ (bardzo zreszta sympatyczny gość) dowadniał mi, iż wąż przed kuszeniem poruszał się na nogach, zanim go Bóg przeklnął. ciekawe czy ktoś z was ma tak stare Strażnice z takim tekstem.



#2945 wykluczony

Napisano przez wojtek37 on 2004-12-28, godz. 20:08 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jeżeli kk opiera się w pełni na na Biblii, to ja jestem św Ambroży :D
A po za tym jeszcze nigdy w całym moim życiu nie widziałem, ani nie słyszałem o tym, żeby, jak to ujęłes, `kk nawracał` jakiegokolwiek ŚJ ^_^ Należę do tej religii już trochę lat, a jak dotąd nikt mnie nie próbował nawracać... Owszem katolicy nawracali, ale setki lat wczesniej, kosztem wielu istnień, lub poprostu chrzczono jakiegos władcę, przez co cały naród stawał się "cheścijański". Patrząc na historię katolicyzmu i czytając twoje słowa o tym, że kk opira się na Biblii, śmiać mi się chce do rozpuku:lol:
Natomiast ŚJ to robią, jeśli mozna to tak nazwać. Tak samo jak katolicy uważają się za religie prawdziwą, ale przynajmniej jak o czymś mówia to tak robią...
A jak twierdzisz, że katolików przybywa, to chyba opierasz się na danych z przed nie wiem ilu lat, takich rzeczy nawet nie pisz, bo jest całkiem inaczej. A jakby co, to prędzej można zaliczyc ŚJ do chrzescijan, niż katolików. ŚJ przynajmniej swoją wiare opierają na Biblii i postępuja wg. niej...
Poczytaj sobie uważnie Biblię czowieku a potem sprawdź czy kk opiera sie w pełni na Biblii ;)

Tak się składa, iż musze zadać kłam tym słowom, bo nie raz starałem się jako członek KRzK - zobrazować i uzasadnić błędność nauczania ŚJ. po czym zaczęto mnie unikać. Ale by nie być gołosłownym, mój przyjaciel odzyskał dziewczynę jeszcze na kilka dni przed "moczeniem w basenie" I jak narazie ma się ona dobrze w małżeństwie.



#35013 Wykluczeni?

Napisano przez wojtek37 on 2006-09-11, godz. 19:24 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Odejście może być dotkliwe, zwłaszcza w kontekście utraty znajomych (przyjaciół?), z którymi spędziło się ileś lat, biegało się od drzwi do drzwi, jeździło na ośrodki pionierskie... Tu wychodzi mechanizm sekty naszej "jedynie słusznej" organizacji, którą w celach marketingowych ochrzczono "prawdą". Zawsze pocieszam się tym, że wartość prawdziwego człowieka można poznać po tym, jak umie przeciwstawić się sztywnej literze prawa. Ponad przepisami tkwi człowieczeństwo. A jeśli ktoś tego nie potrafi dostrzeć, nie jest godzien uwagi. I można go pożegnać bez żalu.


Brycie Jaraczu, ale to by świadczyło o fakcie iż ŚJ nie budują na SKALE, którą jest Jezus Chrystus. Przecież takie rzeczy się zdarzają, i "cały świat się wali" - to ic nowego, wielu z chrześcijan tego doświadcza, a jednak dalej się Boga trzymają. :D



#61048 WTS porzuca nauke o roku 1935

Napisano przez wojtek37 on 2007-04-20, godz. 12:45 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Z tą liczbą symboliczną - to by było ciekawe, bo jeszcze tego od żadnego ŚJ nie słyszałem. :)



#142081 WTS nazwało zwracanie się do Jezusa "modlitwą"

Napisano przez wojtek37 on 2011-01-23, godz. 05:48 w Trójca

"Tak więc razem z Janem żarliwie się modlimy: „Amen! Przyjdź, Panie Jezusie”" (Wspaniały finał Objawienia bliski, Brooklyn 1993, s. 319).


Ten tekst, jeszcze do tego, wskazywał by, iż ŚJ wierzą w dogmat katolicki - "Świętych obcowanie"bo jak można modlić się razem ze zmarłym, skoro każdy szeregowy ŚJ wie że to pogański zwyczaj..., pogubili się chłopaki w Brooklinie...!



#38461 Wstrętnie TVN

Napisano przez wojtek37 on 2006-10-21, godz. 21:02 w Humor

No to, jest BOMBA,dla mnie super !. - :lol: taki mocherowski klimacik, piszę to, o zgrozo jako Katolik, doprawdy ubolewam, nad takim manipulowaniem ludźmi, że sami nie wiedzą co mówią. Ale też, bez przesady, proszę zauważyć, jaki jest niski poziom intelektualny rozmówców. To daje do myślenia, co nie?. Chyba raczej nie sądzicie iż po stronie PiS-u są sami tacy prostaczkowie?. Tam mają też tęgie głowy. <_<



#35890 Wnikliwe Poznawanie Pism

Napisano przez wojtek37 on 2006-09-22, godz. 18:08 w Obowiązki teokratyczne

HEJ, a co zawierają owe tajemnicze dwa tomy?. :) :unsure:



#52715 wizyta w kościele

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-19, godz. 18:49 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nikita, do kościoła chodziłem kilkanaście lat na mszę
Więc kitu mi nikt nie wciśnie :)


No tak, bo to Ty raczej kit innym starasz się wcisnąć :lol:



#54965 wizyta w kościele

Napisano przez wojtek37 on 2007-03-07, godz. 18:52 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Krk za przywoleniem św. Piotra wybuduje nową - większą i szerszą. :lol: :D :lol:


T raczej jest, mało oryginalne i bym powiedział sarkastyczne :angry: :huh:



#53521 wizyta w kościele

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-26, godz. 11:35 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nie wiem, czy wiecie ale protestant brat Roger, założyciel Wspólnoty ekumenicznej w Taize miał wiele atencji do modlitwy w Katedrach katolickich, mawiał, że tam naprawdę czuć obecność Boga, ciekawe, co?. A przecież nikt nie powie iż był to człowiek "małego formatu" czy wiary!?.