Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Agape

Odnotowano 631 pozycji dodanych przez Agape (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#121749 Michael Jackson

Napisano przez Agape on 2009-07-01, godz. 23:00 w Nowości z kraju i zagranicy

Sa doniesienia (na innych Forach) ze Jackson nie byl oficjalnie ochrzczony, a jedynie nieochrzczonym glosicielem. Kiedys podawano odlaczenie takiego jak rownorzedne z wykluczeniem.
Czy sa jakies pewne wiadomosci?
http://www.jehovahs-...Baptised-or-Not

Jest w tej sprawie list hiszpanskiego rzecznika Swiadkow Jehowy sprzed 4 lat. Tlumaczenie:


RZECZNIK SWIADKOW JEHOWY. MADRYT.

W ciagu ostatnich tygodni powtarzano w mediach, ze piosenkarz Michael Jackson jest swiadkiem Jehowy. Chrzescijanscy Swiadkowie Jehowy pragna wyjasnic, ze byl nim do 1987 roku, w ktorym to przestal byc czlonkiem naszej spolecznosci ze wzgledu na to, ze jego sposob zycia i pewne zachowania byly niezgodne z modelem zycia chrzescijanskim za jakim Swiadkowie Jehowy opowiadaja sie i bronia. Nie wydajemy opinii osadzajacych ta osobe. Jednak trzeba powiedziec, ze czyny jakie sie mu zarzuca , jesli sa prawdziwe, moga byc jedynie zakwalifikowane jako nikczemne, bestialskie pogwalcenie chrzescijanskiej i ludzkiej moralnosci.

ANÍBAL IVÁN MATOS CINTRÓN




#121092 ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Napisano przez Agape on 2009-06-22, godz. 06:53 w Tematyka ogólna

Ja jestem przekonana, że gdybym nie została ŚJ podjęłabym inne decyzje odnośnie mojego wykształcenia i na pewno nie wstąpiłabym w związek małżeński w wieku 19 lat. Moje życie mogłoby się potoczyć inaczej. Wybory, których dokonałam pod wpływem organizacji okazały się bardzo złe dla mnie. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że to JA ich dokonałam i poniosłam (ponoszę) ich konsekwencje.

Mam podobne doswiadczenia. Bycie SJ, przyjecie doktryny (a takze pierwsze lata bedac juz poza) wplynelo na moj sposob postrzegania zycia a tym samym na wazne zyciowe decyzje jakie podjelam, rezygnacje z realizowania marzen. Uwazam jednak, ze nie ma sensu sie zamartwiac, bo skad moge wiedziec, czy moje zycie potoczyloby sie lepiej gdybym SJ nie zostala? Moze akurat jest odwrotnie? Na pewno potoczyloby sie inaczej, ale czy bylabym szczesliwsza? Szczescie tkwi w czlowieku i nie zalezy az tak bardzo od okolicznosci jak nam sie wydaje.

Dla mnie i wielu innych był to błąd młodości i w tym wypadku winę ponoszą śJ i środowisko, które swą postawą nas "popchnęło" do organizacji.

Tez tak uwazam. Jesli ktos z nadzieja "lyknal" nauki WTS-u to miedzy innymi dlatego, ze to w czym wczesniej tkwil nie mialo mu za wiele do zaoferowania.



#120872 Czy świadków Jehowy trzeba "ratować"?

Napisano przez Agape on 2009-06-18, godz. 06:54 w Tematyka ogólna

A to że organizacja „ dała przyzwolenie” na urzywanie frakcji krwi rozumiem jako ustępstwo jakie miało też miejsce gdy Jehowa ustąpił Izraelitom i pozwolił im mieć więcej niż jedną żonę. Oczywiście są to dwie różne rzeczy to widać tylko zasada jest ta sama. Poza tym mam podstawy by twierdzić, że Jehowa pozwala na samodzielne postępowanie tych którzy przewodzą ludowi, bo i np. Mojżesz dawał polecenia narodowi Izraelskiemu bez wcześniejszej konsultacji z Jehową i On na to pozwalał. Nawet więcej, bo jest napisane, że Jehowa robił jak Mojżesz mówił. To brzmi wielko.

Ciekawe podejscie. Stawia Organizacje ponad Bogiem. W ten sposob moznaby uznac za sluszna i pochodzaca od Jehowy jakakolwiek nawet najbardziej absurdalna decyzje Ciala Kierowniczego.



#119247 Musisz koniecznie obejrzeć

Napisano przez Agape on 2009-05-21, godz. 22:06 w Humor

Chodzilo mi o jury, nie o publicznosc. :)



#119242 Musisz koniecznie obejrzeć

Napisano przez Agape on 2009-05-21, godz. 21:56 w Humor



Będziecie zaskoczeni !!!

Akurat to znalam i wydaje mi sie nieprawdopodobne zeby tak zupelnie nic nie wiedzieli i sie nie spodziewali, chyba jednak udawali zaskoczonych.



#118994 "Podobnie jak u krowy, tak i u młodej dziewczyny..."

Napisano przez Agape on 2009-05-19, godz. 15:58 w Seksualność

Ale dlaczego mamy sie uczyc akurat od bydla a nie na przyklad od szympansa bonobo? :)



#118036 Czy świadków Jehowy trzeba "ratować"?

Napisano przez Agape on 2009-04-30, godz. 11:04 w Tematyka ogólna

Przekonanie ze musi byc jakies wytlumaczenie albo ze na wszystko jest odpowiedz towarzysza raczej wszyskim SJ wiernym "niewolnikowi".
Witaj na forum, Robert :)



#118034 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Agape on 2009-04-30, godz. 10:55 w Nowości z kraju i zagranicy

No tak, ale jeśli już to świetny interes dla właścicieli restauracji, hoteli czy sklepów, jak już było wspomniane w tym wątku, bo raczej nie dla samych organizatorów zgromadzeń, czyli dla Świadków ... ;)

Ale dla WTS moze tak byc. Na przyklad w Argentynie niektore kongresy w tym roku beda sie znowu odbywac na stadionach, mimo ze sa sale zgromadzen. Co zroba z salami? Pewnie sprzedadza, a to juz interes.



#117925 Dlaczego kot jest lepszy od Windows?

Napisano przez Agape on 2009-04-28, godz. 14:19 w Humor

Kot nie z tej planety?

Dołączona grafika



#117811 Rozwód a Biblia

Napisano przez Agape on 2009-04-26, godz. 08:31 w Tematyka ogólna

Tak, masz rację, ale czas nagli. Nie lubię w tej kwestii czuć jego oddechu na plecach. Do czterdziestki zleci mi raz dwa, skoro w tym roku w maju skończę 33 lata... Strach mnie oblatuje :(

W dzisiejszych czasach ludzie zakladaja rodziny dopiero po 30, i to coraz pozniej po 30. Przynajmniej w moim otoczeniu tak jest. Ludzie zyja przecietnie coraz dluzej i coraz pozniej uniezalezniaja sie od rodzicow. AndreaZZ nie jestes zadnym wyjatkiem, znam mase osob takich jak Ty (moglabym Ci przedstawic kilka kolezanek ;) :lol: )

Czesiu,a czy każde małzenstwo da sie na tyle odbudować,ze wróca relacje miedzy malzonkami,takie jak były na poczatku małżenstwa?Jesli przez dluzszy czas mąż lekceważy zone,podkresla,ze jest na jego łasce utrzymania,kiedy ciągle oskarża ją o wszystkie swoje niepowodzenia[zla żona=brak błogoslawienstw],ciagle sie chełpi swoja nieskazitelnoscia,przy dzieciach wytyka jej uchybienia,w seksie dba tylko o swoje potrzeby.Powiedz,Czessiu,czy zona musi zabiegac o "odbudowe" czegos,co juz jest tylko fikcją?Zyje obok takiego "samca" i poprostu sie meczy,proszac Boga o sily do przetrwania. :angry:

Mysle ze samo malzenstwo moznaby odbudowac, ale na pewno relacja nie bedzie taka jak na poczatku. Chociazby ze wzgledu na to, ze jak juz sie okazalo jakim jest naprawde czlowiekiem, trudno odbudowac szacunek albo milosc. Chyba ze nastapilaby w nim jakas powazna wewnetrzna zmiana, a i wtedy potrzeba duzo czasu zeby z powrotem zaufac.



#117742 Rozwód a Biblia

Napisano przez Agape on 2009-04-24, godz. 10:20 w Tematyka ogólna

Bardzo smutne to co napisalas nowanna :( Ich nie obchodzi prawdziwy powod, bo jesli jest ci zle, czujesz sie nieszczesliwa, to prawdopodobnie jedynie z tego powodu ze cos szwankuje w twojej wiezi z Jehowa. Bo trudne sytuacje to proba albo przesladowanie, okazja zeby okazac swoja wiernosc i stanac po stronie "prawdy". SJ maja byc szczesliwi mimo wszystko, albo przynajmniej sprawiac takie wrazenie i spelniac obowiazki wobec organizacji.



#117544 Nowe forum

Napisano przez Agape on 2009-04-19, godz. 16:45 w Strony polemizujące z Brooklynem

Nowe forum "Dyskusje o Świadkach Jehowy i Towarzystwie Strażnica" :
http://brooklyn.org.pl/forum/



#117163 TS pozbywa się drukarni we Włoszech i Hiszpanii

Napisano przez Agape on 2009-04-15, godz. 10:08 w Obowiązki teokratyczne

Witam,
list nie jest datowany na dzień 1 kwietnia br, ale na 26 września 2002 roku. Proponuję dokładnie go przeczytać, a najlepiej dać do tłumacza przysięgłego i ze stemplem go komentować! Niech ktoś kto zna dobrze j.hiszpański pokusi się o jego tłumaczenie, OK?

Nie ten list otwierasz, patrz dwa tematy nizej:
list z 1 kwietnia
Nie ma za wiele do tlumaczenia, duzo teokratycznej gadki, jedyna wazna informacje JB juz napisala, w ciagu kilku miesiecy zaprzestana drukowania, magazynowania i rozsylania publikacji do krajow ktore dotychczas obslugiwal oddzial w Ajalvir.

Dyskusja na ten temat byla juz tutaj:
link



#116485 AKT APOSTAZJI by ANDREAZZ

Napisano przez Agape on 2009-04-04, godz. 08:53 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Komunmikat brzmiał: "Andrzej Okroj nie jest już świadkiem Jehowy". To wszystko, żadnego wersetu. Jak się z tym czuję? Wspaniale! Akurat na tym zebraniu mówiono o osobach, które mają wątpliwości co do tego, że nie wszystko co przepowiadał niewolnik się spełniło. Mówiono o takich osobach, by je unikać, ponieważ mogą zasiewać wątpliwości. Więc moje ostatnie zebranie miało wymowną puentę :)

Ciesz sie ze wersetu nie podali, slyszalam ze niektorym odstepcom (odlaczajacym sie na wlasne zyczenie) przy ogloszeniu dodawali werset z 1Kor 6:9,10 a to juz jest sugerowanie czegos.

On się pomylił Andrea. On chciał powiedziec: Andrzej Okroj nie jest już świadkiem ORGANIZACJI"  ;)

Swiadkiem Jehowy to ty możesz byc zawsze i nikt nigdy nie może ci tego zabronic.



:) Andrzej,ty już nie jestes ani Swiadkiem Jehowy,ani Swiadkiem Organizacji.
Ty,jak zechcesz mozesz byc nareszcie tym,o kim mówi Pan Jezus w Dziejach Apostolskich:"ALE WEZMIECIE MOC DUCHA SWIETEGO<KIEDY ZSTAPI NA WAS<I BEDZIECIE MI SWIADKAMI W JEROZOLIMIE I W CALEJ JUDEI<I W SAMARII<AZ PO KRANCE ZIEMI" :)

Moze niech Andreazz sam napisze czyim jest swiadkiem? ;)



#116470 AKT APOSTAZJI by ANDREAZZ

Napisano przez Agape on 2009-04-03, godz. 21:32 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Andrea, dopiero teraz przeczytalam ten watek, bardzo ciekawa i poruszajaca historia.
Jak sie czujesz teraz?



#116415 Śmieszne/ciekawe obrazki

Napisano przez Agape on 2009-04-02, godz. 21:51 w Humor

Dołączona grafika



#116355 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Agape on 2009-04-02, godz. 09:20 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A patrząc z punktu widzenia kobiety, której nikt nie rozbiera wzrokiem i która nie musi się obawiać porównawczych spojrzeń rzucanych przez inne kobiety, wcale nie musi być to takie złe. Nie twierdzę, że kobiety powinny cały rok zakładać na siebie worek, ale np. dla mnie bikini to o wiele za daleko. Dla niektórych nie jest to problem, ale dla wielu kobiet bardziej skromnych czy świadomych swoich niedoskonałości jest to na tyle duża przeszkoda, że rezygnują z pływania, bo nie chcą wyglądać jak dziwolągi w szortach i koszulkach.

A kogo obchodza porownawcze spojrzenia innych kobiet? Chyba tylko jakies niedojrzale zakompleksione nastolatki sie tym przejmuja. Swiadomosc niedoskonalosci wlasnego ciala nie powinien normalnej osobie przeszkadzac w cieszeniu sie zyciem. Jak komus sie nie podoba to niech nie patrzy, raz sie zyje a plywanie to szalenie przyjemna rzecz.



#116328 komitet sądowniczy

Napisano przez Agape on 2009-04-01, godz. 16:35 w Strony polemizujące z Brooklynem

Znalezione w sieci
W Belgii, bedacy przez 15 lat Swiadkiem Jehowy a wykluczony za stawanie w obronie wspolwyznawcy ktory mial konflikt ze starszym, wygral proces ze „Zborem Swiadkow Jehowy” o dyskryminacje na tle religijnym . Dowodami przedstawionymi w sprawie sa teksty z literatury WTS, miedzy innymi Straznica 15/04/1988, s. 28, NSK z sierpnia 2002 s.4, Straznica z 15/11/1981, s.19, Straznica z 15/11/1981, s.16.

Sad uznal, ze zostaly pogwalcone prawa czlowieka art.8 i 14(Prawo do poszanowania zycia prywatnego i rodzinnego i Zakaz dyskryminacji), Konstytucja, art. 149 i belgijskie prawo antydyskryminacyjne.

Tekst sentencji( w jezyku francuskim)

Tekst Konwencji Praw Czlowieka(po polsku)
Oficjalny formularz do zlozenia skargi(po polsku) w razie gdyby komus dziala sie podobna krzywda ;)



#116315 1. kwiecien

Napisano przez Agape on 2009-04-01, godz. 09:50 w Humor

Zastanawiam sie czy powrot pewnej osoby na forum n-k nie jest czasem sciema.

Zarty na Wikinews



#116299 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Agape on 2009-03-31, godz. 21:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A co powiecie o stylizacji wlosow?
Ukladanie na gel/ paste/ gume etc.

Ostatnio uslyszalem ze sprowadza to gniew Bozy na braci :o
co ciekawe jak przez rok nikogo to nei obchodzilo tak teraz prawie wszyscy bracia starsi apeluja do mlodziezy ze to podazanie za swiatem bla bla ...
to juz nei mozna miec nawet swojego stylu? nie mozna dobrze wygladac... O_o

:rolleyes: Czekamy na broszurke z uczesaniami.



#116273 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Agape on 2009-03-31, godz. 12:36 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Przypomina mi się sprawa z moim chrztem. Wynurzając się z wody niestety zsunęło mi się ramiączko kostiumu, pokazując co nieco. Trochę mnie to speszyło. Gdybym miała przyzwoitą suknię nie doszłoby do tak żenującej sytuacji.

Ida

Na przyklad burquini ;)



#116044 chrzczenie dzieci u świadków

Napisano przez Agape on 2009-03-27, godz. 11:06 w Obowiązki teokratyczne

Qwerty -w porównaniu z niemowlętami chrzczonymi w Kościele katolickim i ewangelickim- młodzi śJ są jak dorośli :huh: :) :lol:

Z ta ogromna roznica, ze chrzest u SJ ma ogromne konsekwencje w przeciwienstwie do chrztu w KK lub ewangelickim.
SJ niech sobie chrzcza 10/letnie dzieciaki, nastolatkow, ale niech nie wymagaja zeby taka osoba nie zmienila pogladow na ich religie jak bedzie dorosla.



#116043 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Agape on 2009-03-27, godz. 11:01 w Zwyczaje Świadków Jehowy

To chyba kwesta zboru. Odkad pamietam to u nas w lato w nieklimatyzowanej sali wystepowali bez marynarek a i do sluzby chodzilo sie bez krawatow w upaly. Pamietam starszego ktory tez zakladal krotkie spodnie (spodnie garniturowe, rowniez prasowane w kant tylko obciete :D )

To chyba zalezy od tolerancji w zborze. W moim by cos takiego jak krotkie spodnie u faceta nie przeszlo. Tu gdzie mieszkam zaobserwowalam glosicieli w koszuli z krotkim rekawem, ale w dlugich spodniach i krawacie nawet w najwieksze upaly, nie sadze zeby w tym klimacie wytrzymali dluzej niz godzine na gloszeniu, chociaz na salach na pewno maja klimatyzacje.


E tam, dla mnie krawat w komplecie z dobrze skrojonym garniturem i dobrze dobraną koszulą pozostaną symbolami dobrego gustu.

Ewa, masz racje, z dobrze skrojonym garniturem i dobrana koszula, tylko jak ktos gustem nie grzeszy to bywa ze wyglada dziwacznie.



#116041 ZABAWA

Napisano przez Agape on 2009-03-27, godz. 10:50 w Humor

Nie... Tradycyjnie niewyspana, ale juz kawkuję z przyjemnoscią :)

ktoś pode mną ma juz prawo jazdy i nie musi o takich porach wstawac z lozka na jazdy ;)

Kilkanascie lat temu to bylo, ale pamietam jak wstawalam, nieraz mialam jazdy o 6 rano!
Osoba pode mna chetnie przespalaby caly dzisiejszy dzien.



#116000 "Naukowcy wyprodukują sztuczną krew?"

Napisano przez Agape on 2009-03-26, godz. 22:01 w Kwestia krwi

No, jeśli to z embrionów, to nie wszystkim. Jeśli dobrze rozumiem nagonkę kościoła kat. na in vitro, to robienie czegokolwiek z embrionami jest dla nich morderstwem, więc porządny katolik nie będzie mógł z takiej krwi skorzystać.


Przecietny katolik skorzysta.


Poza tym od zapowiedzi do uzyskania pierwszej partii sztucznej krwi nadającej się do użycie przez człowieka może minąć dużo czasu (o ile te zapowiedzi w ogóle da się zrealizować).

Cytowany artykul podaje, ze minie 10 lat zanim tak wyprodukowana krew trafi do szpitali. Na innych stronach wyczytalam, ze pierwsze transfuzje beda przeprowadzone za ok. 3 lata.

I jeszcze jedno. Czy to rzeczywiście będzie sztuczna krew? Czy może raczej krew otrzymana w sztuczny sposób?

Celem jest z komorek macierzystych embrionalnych otrzymac erytrocyty, one nie beda sztuczne; sztuczne beda najwyzej pozostale skladniki "sztucznej krwi".