Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Agape

Odnotowano 631 pozycji dodanych przez Agape (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#115891 "Naukowcy wyprodukują sztuczną krew?"

Napisano przez Agape on 2009-03-25, godz. 22:18 w Kwestia krwi

Ale jak to ogólne stwierdzenie ma się do tematu sztucznej krwi? Twoim zdaniem to dobry czy niedobry wynalazek?

Moim zdaniem dobry. Krew w ten sposob wyprodukowana bylaby wolna od infekcji (HIV, hepatitis, itd.) no i moznaby ja przetaczac wszystkim, gdyz maja zamiar ja otrzymywac z komorek embrionow genetycznie zaprogramowanych do produkowania krwi o grupie 0 negatywnej.



#115842 "Naukowcy wyprodukują sztuczną krew?"

Napisano przez Agape on 2009-03-25, godz. 09:06 w Kwestia krwi

Nie koniecznie witaminy syntetyczne sa identyczne z naturalnie wystepujacymi, na przyklad witamina E wyprodukowana syntetycznie jest mieszanka 8 roznych stereoizomerow, z ktorych tylko jeden odpowiada naturalnej witaminie E.
Jesli chodzi o przyswajalnosc, to wiadomo (z badan) ze witaminy naturalne sa o wiele efektywniejsze niz syntetyczne, przyswajana jest procentowo wieksza ich ilosc i pozostaja dluzej w organizmie. Rozne sa przyczyny, na przyklad ze witaminy naturalnie wystepuja w towarzystwie innych substancji ktore wplywaja na ich wykorzystanie w organizmie. Np. taki betakaroten wystepujacy np. w marchewce a sprzedawany w kapsulkach nigdy nie wystepuje samotnie, w warzywie jest jedynie jednym z wielu karotenoidow. To samo z witamina C.



#115537 starzy wyjadacze

Napisano przez Agape on 2009-03-22, godz. 14:37 w Oceń forum

A szkoda, że nie umie się pochamować.

Niektórzy umieją sobie pochamować bez pohamowania ;)
Chamskie posty mogłyby wisieć, wszak świadczą jedynie o kulturze piszącego. Co obrażonemu przyjdzie z usunięcia wypowiedzi ?



#115520 hermetyczność ŚJ

Napisano przez Agape on 2009-03-22, godz. 10:37 w Tematyka ogólna

Zauważyłam, że jest to dość hermetyczne środowisko, lubiące wykluczać swoich członków. Przeczytałam, że wskazane jest unikanie "środowiska zewnętrznego", unikanie życia towarzyskiego, wskazane jest przyjaźnienie z ŚJ i tylko nimi.

Ale chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce.

Oprócz tego, że sami się izolują często również pilnują innych. U mnie w zborze tak było. Moi znajomi od początku bardzo się interesowali jak spędzam wolny czas, z kim się spotykam i gdzie, czy pójdę na studniówkę, jakie książki czytam, czy oglądam telewizję i co oglądam, itp. i lubili korygować moje podejście do tego typu spraw chociaż przeważnie byla to kwestia sumienia.
Również w internecie widać jak jedni drugich pilnują. Świadkowie pisujący na forach na których udzielają sie odstępcy i wyznawcy innych religii, wolą pozostawać anonimowi, wielu mialo problemy w zborze z tego powodu, gdyż na nich doniesiono.
Tak więc trudno jest byc świadkiem bez izolowania się. Być może są zbory bardziej liberalne, nie wiem, ale moje spostrzeżenia są jedynie takie.



#114794 Nowa propozycja

Napisano przez Agape on 2009-03-12, godz. 07:02 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A jedynie co można wymusić na "organizacji" to podawanie przyczyn odjścia z organizacji na życzenie zainteresowanego. Czy warto dla takiego efektu zakładać stowarzyszenie?

Dla Ciebie pewnie nie warto, dla wielu ex-SJ tak.



#114310 Dowcip tygodnia

Napisano przez Agape on 2009-02-28, godz. 11:06 w Humor

UWAGA!!!! Ze względu na wyjątkowe okoliczności odwołuję wybuch Armagedonu wstępnie przwidziany na 15 marca 2009r. i przenoszę na 15 kwietnia.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

:huh: Ja 15-go kwietnia nie moge. Chyba ze po Wielkanocy.



#114126 Strona randkowa Świadków jehowy

Napisano przez Agape on 2009-02-25, godz. 22:21 w Strony Świadków Jehowy

Moim zdaniem ludzie (rowniez SJ) coraz bardziej przyzwyczajaja sie do poznawania ludzi przez internet, stad coraz smielej szukaja drugiej polowy wlasnie w ten sposob.
Jesli chodzi o zony-pionierki, to w moim ex-zborze nie zauwazylam tego typu zjawiska, ze matka zaniedbuje rodzine dla gloszenia. Byly raczej bezdzietne pary gorliwych glosicieli (lubili mowic o nieposiadaniu dzieci w czasach konca), dziewczyny w wieku szkolnym, pare pionierek starszych wiekiem juz bez dzieci w domu. Zony starszych tez byly pionierkami, oprocz jednej ktora miala kilkoro dzieci wiec na pewno nie mogla sobie pozwolic na pionierowanie.
Nie zawsze slaba duchowo dziewczyna jest odpowiednia zona dla silnie wierzacego swiadka, a raczej on dla niej nie bylby dobrym mezem. Opocz gloszenia jest sporo innych kwestii typu rozrywka, ubior, wyksztalcenie itp. w ktorych gorliwy i letni swiadek moga sie nie zgadzac. Fanatycznie nastawiony do religii facet nie bedzie sie liczyl z bardziej liberalnym zdaniem zony.



#114097 nasza klasa

Napisano przez Agape on 2009-02-25, godz. 11:25 w Szukam kontaktu

Dobry jest komentarz pod tym zdjeciem:

Sylwia Katarzyna Pakuła (Kurz) dzisiaj 15:56
--------------------------------------------------------------------------------

Zmieniłeś wyznanie? Ty,taki porywczy, niepokorny samiec?!Zupełnie nie pasujesz mi do tych tak miło usposobionych ludzi...

Hehe, tez na to zwrocilam uwage :P Biada owcom ze zboru w ktorym zostanie starszym. ;)


ciekawa jestem czy czas poswiecony na dodanie takiego zdjęcia, też jest raportowany?
http://nasza-klasa.p...0217/gallery/22
a może to nowa forma głoszenia nieoficjalnego ? gościu wpadł na pomysł: napiszę gdzie byłem, to zaraz posypią się pytania.....

W innym profilu ktos pisze wprost:
O sobie

Z przyjemnością uczestniczę w głoszeniu Dobrej Nowiny, że dzisiejsze wydarzenia światowe spełniają proroctwa biblijne i zapowiadają bardzo bliskie już czasy, gdy nasz Stwórca usunie wszelkie problemy ludzkości oraz przeobrazi Ziemię w raj. Zapraszam na stronę: http://watchtower.org/p/index.html



#114096 ŚJ a Pączek w Tłusty Czwartek

Napisano przez Agape on 2009-02-25, godz. 11:20 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jednak mineło trochę czasu i nie daje mi spokoju myśl że wiadoma osoba nie jadła ich właśnie ze względów ...religijnych.
Stąd moje pytanie ? Jest to w ogóle możliwe żeby to miało miejce taka reakcja z takich pobudek ???

Oczywiscie ze z pobudek religijnych, przeciez SJ nawet jesli juz pija szampana w Sylwestra to bardzo uwazaja zeby czasem nie otworzyc o polnocy.



#113841 ŚJ a Pączek w Tłusty Czwartek

Napisano przez Agape on 2009-02-19, godz. 14:45 w Zwyczaje Świadków Jehowy

we Wrocku nie macie pączków?

We Wrocku sa, moze jak bede na wakacjach to nadrobie. :P



#113833 ŚJ a Pączek w Tłusty Czwartek

Napisano przez Agape on 2009-02-19, godz. 11:26 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Będę jedyną osobą z zerem na koncie?

Nie.
Tutaj nie ma czegos takiego jak paczki. :angry: Juz czternasty raz z rzedu nie swietuje Tlustego Czwartku.



#113758 Słaba wolna wola

Napisano przez Agape on 2009-02-17, godz. 07:18 w Ogólne

Jak sądzicie, czy będąc dajmy na to śJ-wy, wydaje nam się że sami decydujemy o tym iż postępujemy właściwie, czy faktycznie tak jest?

Postepujemy wg wlasnego uznania, a o tym czy czy jest to wlasciwe decyduje CK, KS, PS itp. ;)



#113757 Święte obrazki, nie koniecznie Świadków Jehowy

Napisano przez Agape on 2009-02-17, godz. 07:09 w Humor

Co konkretnie ocenzurowali?

Prawdopodobnie luckowi chodzi o to, ze usuneli to zdjecie z Panoramio.



#113756 Wrócili...

Napisano przez Agape on 2009-02-17, godz. 07:04 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja Wam powiem że sam to widzę po sobie, jak mnie wielu rzeczy, które dla mnie były, od zawsze, jak strasznie brakuje, jak często mam jednak poczucie winy, że zawiodłem, zwłaszcza rodziców itp.

Poczucie winy, ze sie zawiodlo rodzicow towarzyszy wielu ludziom. Nie sadze zeby bylo to dobre ani zdrowe, nie mozna opierac wlasnego szczescia na oczekiwaniach innych, nawet rodzicow. Dopoki ktos nie zada sobie pytania"czego JA pragne dla siebie" i zacznie bez wyrzutow sumienia ze nie spelnia czyichs oczekiwan isc WLASNA sciezka, nie bedzie potrafil znalezc celu w zyciu.



#113602 ŚJ w literaturze, filmie, etc.

Napisano przez Agape on 2009-02-13, godz. 23:15 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Dialog w filmie "The Women": "-Co pani sobie mysli... skradac sie do mnie w ten sposob? - A pani? Obchodzi pani dom jak Swiadek Jehowy!" :P



#113567 Donosicielstwo

Napisano przez Agape on 2009-02-13, godz. 10:51 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Czytuje sobie forum na n-k w ktorych biora udzial Swiadkowie Jehowy. JAK ONI SIE BOJA. Na poczatku niektorzy nieswiadomi niebezpieczenstwa wyrazali swoe opinie, po jakims czasie, jak forum zostalo namierzone okazalo sie ze maja z tego powodu nieprzyjemnosci ze strony nadzorcow. Jeden z nich napisal, ze nie zabronili uzywania forum, ale od tej pory wszystko zalezy od tego co napisze, musi uwazac zeby bronic stanowiska WTS. Ostatnio nawet zauwazylam, ze wiekszosc nie odpisuje na posty ludzi, o ktorych wiedza ze sa odstepcami. Nawet jak pozdrawiaja to "wszyskich forumowiczow oprocz odstepcow" :lol: To chyba kolejna wytyczna ze strony zboru. :P Inni nie chca ryzykowac i zakladaja konta fikcyjne.



#113566 Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"

Napisano przez Agape on 2009-02-13, godz. 10:34 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Na tym duńskim filmie modelowo pokazano jak się można oddalić od Organizacji, pod upaść duchowo itp. poznając kogoś na świeckiej imprezie...

To niech napisza jasno i wyraznie ze wlasnie o to chodzi, o swieckie towarzystwo w ktorym ktos z braci moglby poczuc sie zbyt dobrze, a nie wymyslaja jakies "tance plodnosci" na dyskotekach ktore "przeradzaja sie w orgie", bo to nieprawda. Dziwne ze w podobny sposob nie potepiaja tanca typu salsa, chociaz w salsotekach bywa o wiele bardziej "zmyslowo" niz na dyskotekach.
Uwazam ze jesli ktos idzie do zwyklego lokalu sobie potanczyc to nie znajdzie czegos innego chyba ze szuka po katach. Nie watpie ze sa ludzie ktorzy biora narkotyki albo ida szukac partnera na jedna noc ale takie rzeczy sa wszedzie, rowniez w miejscach gdzie sie nie tanczy. Na dyskotekach nikt nikogo nie wciaga w orgie ani nie zmusza do tanca plodnosci dla Matki Ziemi ;)



#113473 Stare małżeństwa w Nowym Świecie

Napisano przez Agape on 2009-02-11, godz. 22:43 w Wizja Raju

Nie pozwólmy, aby kierował nami sentymentalizm lub przeżycia uczuciowe.

Mnie tez (podobnie jak Emke) raza tego typu zdania. Czlowiek doskonaly to czlowiek bez emocji oprocz radosci wyplywajacej ze spelniania woli bozej.

Nie będzie smutnych tekstów literackich, bo na podstawie czego ? przeszłości ? jak teraz jest idealnie! Będą tylko dziękczynne i chwalebne do Boga.(Tylko albo aż).

Ciekawe spostrzezenie. Skoro smutku juz nie bedzie to bedzie musiala istniec jedynie radosna tworczosc. Na chwale boza oczywiscie.



#113400 Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"

Napisano przez Agape on 2009-02-10, godz. 22:33 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Taki duży i nie wie że na dyskotekach światusy "mieszajom krew" :P

a mówiąc poważnie, absurdalne wyobrażenia ŚJ o życiu w świecie 100x przebijają najbardziej mylne z wyobrażeń światusów nt. ŚJ

Jak ktos wyrabia sobie zdanie na ten temat na podstawie tekstow takich jak ponizszy, to nie ma sie czemu dziwic.

*** Przebudzcie sie! 81/2 s. 10 Co się dzieje w dyskotekach? ***

Swobodne, nieskrępowane wyrażanie pragnień seksualnych — przełamywanie oporów — oto sama esencja, dusza dyskoteki. Jest to z pewnością pozostałość dawnych tańców płodności, których uczestnicy zapamiętywali się w niepohamowanych, roznamiętniających ruchach prowadzących nierzadko do stosunku płciowego dla udobruchania „Matki Ziemi”, aby wydała nowe plony.

Co prawda niekoniecznie wszystkie dyskoteki zachęcają do nieuznawania żadnych hamulców, ale na ogół miejsca te kojarzą się ze stylem życia cechującym się swobodą seksualną. „Discomania różni się od większości poprzednich manii wyraźną tendencją do przeradzania się w orgie” — czytamy w czasopiśmie Esquire. „Disco to w podtekście orgia (...) Oferując możliwość natychmiastowego zaspokojenia wszelkich zachcianek seksualnych w atmosferze silnego pobudzenia wyobraźni, inspirowana przez dyskotekę orgia sprzyja wytwarzaniu się stanu niezwykłego uniesienia, prawdziwej ekstazy, uczucia oderwania się od rzeczywistości”.


Kolejny cytat z "Przebudzcie sie!" sugeruje ze nie jest mozliwe jednoczesnie chodzic na dyskoteki i zachowac czyste sumienie:

*** Przebudzcie sie! 97 22.12 s. 27 Czy dyskoteki techno to tylko niewinna rozrywka? ***

Skoro Pismo Święte potępia hulanki, inaczej „rozpasane uczty”, to czy mógłbyś chodzić na dyskoteki techno i jednocześnie zachowywać czyste sumienie przed Bogiem i ludźmi? (Galatów 5:21, Byington; 2 Koryntian 4:1, 2; 1 Tymoteusza 1:18, 19).


W zamian oferuje:

*** Przebudzcie sie! 97 22.12 s. 27 Czy dyskoteki techno to tylko niewinna rozrywka? ***

Widać więc wyraźnie, że chrześcijanie powinni się strzec niebezpiecznych dyskotek techno. Ale nie martw się. Jest mnóstwo innych form rozrywki. Wiele rodzin Świadków Jehowy na przykład organizuje zdrowe spotkania towarzyskie. Jeżeli są one dobrze zaplanowane i nadzorowane, orzeźwiają wszystkich obecnych pod względem duchowym i fizycznym. A co ważniejsze, budujące towarzystwo sprawia zadowolenie Jehowie, „szczęśliwemu Bogu”, który pragnie, by Jego słudzy zaznawali radości (1 Tymoteusza 1:11; Kaznodziei 8:15).




#113356 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez Agape on 2009-02-10, godz. 11:17 w Trójca

Dziecko owszem moze byc kobieta lub mezczyzna i na pewno bedzie. Wyrazami "kobieta" "mezczyzna" okreslamy plec czlowieka doroslego. Dziecko tez ma plec, jedynie jest jeszcze niedojrzale. Kwestia nazewnictwa. Wiec w niebieskiej strzalce "nie jest" wychodzacej od rozowego trojkata dziecka z jednej strony musi byc "jest".



#113355 Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"

Napisano przez Agape on 2009-02-10, godz. 11:08 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Generalnie wszelkie imprezy swieckie przez WTS sa uznawane za szatanskie.

Prawde zaczelam poznawac bedac w liceum. W moich czasach na udzial w studniowce patrzylo sie bardzo nieprzychylnie. Mlodzi (i mniej mlodzi) tlumaczyli dlaczego nie poszli: bo tam alkohol, seks i te rzeczy. A tu niespodzianka: studniowkowe zdjecia w klasowych galeriach na n-k wyjawily, ze jednak wiekszosc szla. :lol:



#113192 Czy WTS jest groteskowe

Napisano przez Agape on 2009-02-07, godz. 08:47 w Tematyka ogólna

Nienaturalna i wrecz groteskowa bywa modulacja glosu przez niektorych mowcow lub glosicieli. Niektorzy grubo z tym przesadzaja, niczym dzieciaki recytujace wierszyki.



#113191 Horoskopy

Napisano przez Agape on 2009-02-07, godz. 08:42 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Horoskopy sa durne i naprawde szufladkuja ludzi.
Ja na ten przyklad jestem Panna i kazdy chce mnie przeleciec.

:lol:
Ja jestem spod rogatego znaku i kazda panna mysli ze moze sobie przeleciec mojego meza. ;)



#113190 ZABAWA

Napisano przez Agape on 2009-02-07, godz. 08:37 w Humor

Czytałem wszystkie Opowieści z Narni
osoba poniżej ma dosyć mglistej pogody za oknem

Ma dosyc wiatru.
Osoba pode mna zaczyna dzien od kawy i internetu.



#113101 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Agape on 2009-02-05, godz. 21:45 w Szukam kontaktu

Czy myślisz, że znajdziesz to u ludzi, którzy dali się zmanipulować naukami z WTS i sami dalej starają się innych zmanipulować? A co zrobisz, jak pójdziesz do starszego po pomoc i dowiesz się, że twoje problemy to twoja wina bo jesteś słaba duchowo i powinnaś więcej głosić a nie zadawać pytań?

Zgadzam sie z Czeskiem, w organizacji nie ma ludzi nieszczesliwych, sa jedynie "slabi duchowo". Dla takich jest jedna rada: wiecej modlic sie, chodzic na wszystkie zebrania, czesciej czytac literature, wiecej glosic. A jak nie pomoze to jest kolejna rada: jeszcze wiecej glosic, jeszcze czesciej studiowac literature WTS, itd. az czlowiek nie bedzie mial chwili czasu na depresje.