Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika rhundz

Odnotowano 919 pozycji dodanych przez rhundz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-01 )



Sort by                Order  

#141240 Zbór Gdańsk - Matarnia nr 18390

Napisano przez rhundz on 2010-11-27, godz. 13:54 w Szukam kontaktu

masz racje ... ale sam wczoraj fecet sie skompromitował .. dowody były

znaczy nagrałeś całe spotkanie ;)?



#141200 Dusza - Łk 16:19-31

Napisano przez rhundz on 2010-11-26, godz. 13:00 w Dusza nieśmiertelna

:) Dokładnie.


Potwierdzał też ich naukę i w inny sposób.

Rabini na długo przed przyjściem Mesjasza starali się dociec jakie znaki będą Go wyróżniać spośród innych samozwańców (a w czasach Jezusa 'mesjaszy' było podobno na pęczki). Jednym z nich było właśnie to, że wierzyli, że nieśmiertelny duch krązy jeszcze przez 3 dni wokół ciała (cokolwiek przez to rozumieli). Zatem, wnioskowali, prawdziwy Mesjasz będzie w stanie wskrzesić umarłego po dłuższym czasie niż 3 dni. Tak więc, Jezus odczekał i gdy przyszedł do grobu Łazarza ten "już od CZTERECH dni był w gorbie". Wzbudził go z martwych, co było Mesjańskim Cudem, uznawanym przez faryzeuszy znakiem prawdziwości Mesjasza. (A jednak go odrzucili, pomimo jeszcze kilku takich cudów.)

Cytuję za artykułem "Cuda Mesjańskie": "Ten okres czterech dni spoczywania Łazarza w grobie miał wielkie znaczenie. Według bowiem nauki faryzeuszów duch człowieka po jego śmierci unosił się nad ciałem przez pierwsze trzy dni, toteż w ciągu trzech pierwszych dni istniała niejaka szansa ocucenia go z powrotem do życia. Ale czwartego dnia duch człowieka zstępował do szeolu (hadesu) i odtąd nie istniała już możliwość wzbudzenia go. Mógłby tego dokonać tylko cud zmartwychwstania. Fakt, iż Jeszua cztery dni zwlekał z wskrzeszeniem Łazarza, nie pozostawiał faryzeuszom możliwości wyjaśnienia tego  zmartwychwstania tezą o ocuceniu". 

NIe jest do 'dowód wprost', ale konkretne potwierdzenie tej nauki.


i te same 3 dni potwierdzała ta cała przez gambita wspominana 'encyclopaedia judaica', gdzie nie znalazłem tego cytatu o ktorym mowił, i który by potwierdzał, ze niesmiertelnosc zaczerpneli skads i wcale nie wierzyli

zatem drogi gambicie, cytujac te artykuly odnoszace sie do judaici nie podano nawet hasła docelowego, strony ani wydania, a kiedy ją znalazłem z cytatow mamy zupelnie inny obraz - po co dalej walczysz o przegraną sprawę? nawet nie kwapisz sie zeby spojrzeć do źródeł jak wiekszosc SJ, tylko przy pierwszym pro-pogladowym artykule wklejasz go jako pewniak.

a jesli dalej twierdzisz, ze dusza umiera razem z ciałem, to ją na czas życia sprzedaj diabełkowi, w koncu umrzesz to i diabeł straci na twojej smierci, a wiecznego zycia Ci nie da.



#141184 Jak kochać drugą osobę i nie grzeszyć?

Napisano przez rhundz on 2010-11-25, godz. 23:27 w Seksualność

A przedtem stworzył zwierzeta czyli Adama dał zwierzętom do zabawy :)
No chyba że z każdym stworzeniem robił cos bardziej fajnego :) Wtedy Kobieta jako ostatnie stworzone ogniwo jest najlepsza.....

chyba, ze na koniec przekombinował <_<



#141164 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez rhundz on 2010-11-25, godz. 20:35 w Oceń forum

jedyne osoby, którym iam psuje krew to jego szefowie z nadarzyna jak widza jak kompromituje Sj swoją niewiedza.

anonimowy sj w internecie dla innych sj jest tylko 'najprawdopodobniej fałszywym podszywajacym sie'



#141155 "W raju nie będzie..."

Napisano przez rhundz on 2010-11-25, godz. 15:01 w Wizja Raju

Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego Raj ma być na ziemi, skoro ani
Jezus, ani Apostołowie nic o tym nie wiedzą? a Biblia mówi, że ziemia
będzie kiedyś zniszczona (także nauka)...i będzie "nowa ziemia i nowe
niebo...a wszystko co dawne przeminęło" - Nie będzie nawet słońca i
całego Wszechświata, lecz Bóg ma nam świecić swym światłem miłości, więc
skąd nagle ten raj ziemski?


zeby upchać drugie owce gdzies w taki sposob, ze nie beda smordzic i sr.. wyprozniac sie na niebianskie kafelki.
a ci z gory beda mogli sobie sr.. wyprozniac sie na tych na dole, jak to robia dotychczas. oczywiscie ku chwale czystości kafelków niebianskich



#141144 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez rhundz on 2010-11-25, godz. 07:40 w Świadkowie Jehowy i prawo

Czy "obraza godności ludzkiej i naruszenie art. 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka" nie wystarcza? Dziwne.

nie starcza, poniewaz bronic godnosci ludzkiej mnie nauczli rodzice i im nie potrzebne były zadne prawa i umowy miedzynarodowe.

i ten lekki brak skromnosci rzuca w polskim spoleczenstwie jakis taki cień na Twoją osobę. mam nadzieje, ze nie jestes megalomanem jak lechu walesa.


powtorze sie, ze akcja mi sie podoba, ale wazne znac jest cel zalozyciela ;)



#141137 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez rhundz on 2010-11-24, godz. 22:56 w Świadkowie Jehowy i prawo

Nie, nie, to Artur wymyślił, że trzeba go pięć razy poprosić żeby upomniał się o swoją godność. Tak jakby komuś zależało na tym za niego.

wszystko ok, akcja dobra, popieram, podoba mi sie


ale nie widze wciaz jednego elementu skoro nie byles nigdy sj - Twojej motywacji nie widze.


ja nigdy nie bylem sj i mam motywacje by tu siedziec pomimo cenzurki i takich tam ( ;) ), ale Twojej wciaz nie umiem dostrzec.



#141069 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez rhundz on 2010-11-24, godz. 06:29 w Oceń forum

Wiesz kochana, nie znam sie na ONZ- cie, ale kiedyś mnie uczono że to Organizacja Narodów Zjednoczonych.
A zwrot "zapisać się " chyba oznacza przyjąc członkostwo albo raczej zostać członkiem.:)

No a ŚJ chyba jednak nie są narodem albo raczej państwem bo członkami ONZ są państwa. :(


A co do waszych wcześniejszych wywodów to zaczynam się czerwienić tak słodzicie. [...]

gramy niewiniątko, co?

wiesz, ze ONZ posiada rozne swoje sekcje i oddziały?

w 1991 roku WTS wysłał zgłoszenie checi członkostwa w DPI (Department of Public Information - wygoogluj sobie i zobacz, ze to komorka ONZ) i uzyskał je w 1992.

jak widzisz członkami wielkiego ONZ moga byc tez przerozne organizacje.



#141015 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez rhundz on 2010-11-23, godz. 07:36 w Oceń forum

jeśli ktokolwiek mi wykaże błąd posługując się Biblią to się ukorzę i zmienię

Trudno mnie jest przekonać do czegoś innego jeśli wcześniej przekonałem sie do czegoś.

o, nawet sam sobie w pewien sposób zaprzeczyłeś.



#141001 Zbór Gdańsk - Matarnia nr 18390

Napisano przez rhundz on 2010-11-22, godz. 22:48 w Szukam kontaktu

Przypatrz się jak w mediach rozmywają twarz przestępcy prowadzonemu w kajdankach

poniewaz nie jestes bezposrednim zagrozonym i bezpieczne z telewizorka sobie ogladasz. wiec przyklad jest kompletnie nieadekwatny i niewazny.

jesli jestes w bezposrednim niebezpieczenstwie masz prawo do wszelkiej obrony koniecznej, razem z zastrzeleniem/uszkodzeniem/spowodowaniem inwalidztwa napastnika wlacznie.


zadna ustawa o danych nie jest zlamana jesli MY na FORUM nie dostaniemy tych informacji i jesli maur wykorzystuje je i zbiera jako materiał dowodowy lub pomocniczy,


prsze Cie gambit, byc moze istnieje zagrozenie zdrowia/zycia a Ty z ochroną danych osobowych wyskakujesz :/
a artykul w gazecie mozna przeredagowac i zmienic imiona/nazwiska/adresy i tez jest O-K.
przestan probowac chronic organizację i ich czlonkow, członkostwa Ci to tam nie zwróci.



#140981 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez rhundz on 2010-11-22, godz. 17:20 w Oceń forum

jeśli ktokolwiek mi wykaże błąd posługując się Biblią to się ukorzę i zmienię

jak Ci ktokolwiek pokaze i wykaze blad poslugujac sie biblią, to pierwsze co zrobisz to go zbluzgasz w glowie, potem schowasz biblie i wyciagniesz straznice i bedziesz kopiował te bzdety ze straznicy dalej, az ci sie skoncza straznice na dany temat, a potem zamilkniesz i uznasz, ze wygrales, bo nikt nie podwazyl zdania straznice wg Ciebie, mimo, ze na pewno zrobono to trzy razy wiecej niz miales straznic, ale dla ciebie i tak druczek straznicowy bedzie wazniejszy i nie bedziesz mial jak odpowiedziec na zagadanienie, wiec albo zaczniesz skrecac na bocznice i wiercic inne tematy a glowny pomijać (jak np. krew, krwinki, pepowina i posty dośki) i w koncu nic nie wyjasnisz i zaczniesz jezdzic po innych.

koniec koncow predzej sie selen 83 rozpada niż ty poglady na inne niz straznicowe zmieniasz.



#140979 uroczystości rodzinne

Napisano przez rhundz on 2010-11-22, godz. 17:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Chciałam zapytać, dlaczego moja kuzynka, która właśnie niedawno stała się świadkiem nie chce się z nami, czyli z rodziną spotykać.

pranie mózgu i chęć bycia na topie w organizacji

Zerwała kontakty i nie chce przyjść , jak to zawsze miała w zwyczaju, żeby porozmawiać.Czy ta wiara ma na celu rozluźnienie więzi rodzinnych?

w teorii czasami - w praktyce bardzo czesto

Podobno świadkowie nawet nie zjedzą ciastka które było upieczone na jakąś uroczystość rodzinną. Nie rozumiem tego. Czy ktoś mi wytłumaczy?

tak: skrajna głupota. i pranie mózgu.


Oczywiście jeżeli ktoś Ci powie,że ten pokarm jest poświęcony - powie świadkowi - to wtedy raczej nie powinien tego zjeśc,ale nie ze względu na własne sumienia,ale ze względu na sumienie tego katolika.Ja od początku kiedy bylem świadkiem uczestniczyłem w świętach Bożego Narodzenia i Wielkanocy,tylko nie śpiewalem kolęd i nie dzieliłem się opłatkiem czy jajkiem i nawet nie ukrywałem,że chodziłem do rodziców na święta.

zrobie kiedyś taką akcję, ze pojde do jakiegos koscioła i poprosze o wode swięconą a potem poświęce jakąś salę królestwa, wszystkich zgromadzonych a na starszych ostro poleje i sprawdzę czy są opętani wg katolickiej definicji



#140975 Zbór Gdańsk - Matarnia nr 18390

Napisano przez rhundz on 2010-11-22, godz. 16:06 w Szukam kontaktu

Myslałem o prasie, ja nagrałem mojego ojca jak w kompromitujący i nieudolny sposób broni swojej wiary. Myśle to pzredrukować do prasy. Dzieki za te adresy.

starszych i rozmowe z nimi tez koniecznie nagrac, zeby sie poznie nie zapierali ze dana osoba nigdy nie byla SJ a z nimi zadnej konwersacji nie bylo ;)



#140940 Ubiór (dżinsy itp.) u Świadka Jehowy

Napisano przez rhundz on 2010-11-22, godz. 11:52 w Zwyczaje Świadków Jehowy

eee ble teraz to już się czepiasz bardziej niż nawiedzony starszy.

Dzieciaki ubrane normalnie - u ŚJ do lasu nie chodzi się w habitach. a tą są naprawdę zwykłe jeansy i top

a teraz pomyslcie: wts powinno kupic jakas firme odiezowa i zalecic wszystkim SJ, ze maja sie ubierac tylko tam i tam, kupic potajemnie oczywiscie, bo tam i tam produkuja teokratyczne i niegorszace ubrania



BIZNES FULL



#140934 W jaki sposób następuje wykluczenie

Napisano przez rhundz on 2010-11-22, godz. 11:26 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Może jemu chodzi o to,aby ojciec nie miał obrony i pomocy ze strony braci,bo skoro będzie wykluczony,to nikt ze zboru się za nim nie stawi i będzie pozostawiony samemu sobie ... i słuszna logika.

oby nie stalo sie tak, ze po wykluczeniu ociec dostanie napadu szału i nie bedzie komu zgłaszac do dzielnicowego. albo nie bedzie jak



#140924 W jaki sposób następuje wykluczenie

Napisano przez rhundz on 2010-11-22, godz. 09:11 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

tak mam, po wykluczeniu .. jego droga zostanie skierowna do dzielnicowego ... a tam jak bedzie niegrzeczny nikt nie bedzie się bawił jak w zgromadzniu droga porosta >>>> prokuratura >>> a dalje konsekwncje prawne

czy nie lepsze byłoby to od razu?



#140814 Stosunek do wykluczonych i odłączonych

Napisano przez rhundz on 2010-11-20, godz. 08:50 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A ja dorzucę troszkę dziegciu:

Jam 1:17 ns Każdy dobry dar i każdy doskonały podarunek pochodzi z góry, bo zstępuje od Ojca świateł niebiańskich, a u niego nie ma zmienności obracania się cienia.

wiec dlaczego organiazacja akazuje zmieniac stosunek do wykluczonego, skoro wg Ciebie wasz bog jest stały i skoro go czcicie - powinniscie dazyc do doskonalosci jaką prezentuje


ACH no tak, zapomnialem, bo en sam bog wam nakazuje zmienić tą postawę, ale dalczego w ciagu jednej chwili mozna kogos znienawidziec, mimo, ze wczesniej byla to 'braterska milosc i jednosc w zborze'?

ACH no tak, przeciez 'braterska milosc i jednosc w zborze' tlumaczac na jezyk pospólstwa nie bedacego w arce religijnej wts oznacza 'nie wychylaj nosa i spelniaj liste tysiaca zakazow oraz nakazow, to bedziemy twoimi bracmi'


ACH ten wacztołer.....a dziegieć dobry na skórę jest.



#140797 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez rhundz on 2010-11-19, godz. 23:27 w Świadkowie Jehowy i prawo

Raczej nie ma polskiego odpowiednka shunningu-ostracyzmu,ale można wymyślic ... np. zgagagin,niecierpnik,odburznik, itp. :D

albo celowe i umyślne izolowanie się od wykluczonego/dawnego członka zarejestrowanego kosciola swiadkow jehowy w polsce majace charakter przemocy psychicznej



#140714 Internet

Napisano przez rhundz on 2010-11-19, godz. 07:06 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Aaron, który przez lata służył Jehowie, dał się zwieść odstępczym poglądom. Sądził, że przelotne zerknięcie na odstępcze strony internetowe mu nie zaszkodzi.



kurde jakie idealnie przebiegłe narzędzie do manipulacji :D

jak swiadek to bedzie czytał, to pierwsze co mu przyjdzie na mysl po zdaniu nr 1 to ten złoty cielec, a pozniej przeczyta o internecie i sobie pomysli, ze izraelici mieli internet :lol: :lol:


nie wiem jak to nazwac, ale widze w tym strasznie pefridną manipulację :)



#140713 Z KK do Sali Królestwa

Napisano przez rhundz on 2010-11-19, godz. 06:59 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Poczytałem sobie ten zapomniany wątek. jak bardzo przypomina mi moje doświadczenia w SK. Ale i nauka z niego płynie dla mnie: rzeczywiście dla wielu spotykanych tam ludzi, szczerze wierzących, należy się im szacunek. Następnym razem założę koszule i być może krawat (Ech jaki jestem buntowniczy :angry: ) To dziwne, że taki wątek, dla mnie bardzo ciekawy, nie jest kontynuowany. Warto podzielić się swoimi spostrzeżeniami z takich wizyt. Porównywać je... A jakby tak świadek udał się do kościoła i opisał swoje doświadczenia wyniesione z mszy. Co mu się podobało, a co nie... Ech, marzenia... :rolleyes:

rozmowa z pewną świadkówną:
"ale ja byłam kiedyś w kościele!
-i jak było?
nie wiem, nie widziałam środka
-to jak 'byłaś' skoro nie widziałaś?
bo weszłam tylko do przedsionka, ponieważ straszny mróz był na dworze"

doświadczenia wyniesione z mszy



#140597 Ilu Świadków Jehowy wierzy że Jezus jest Chrystusem?

Napisano przez rhundz on 2010-11-17, godz. 06:54 w Tematyka ogólna

Podobnie Jehowa zmienił sytuację grona niedoskonałych ludzi, podejmując kroki prawne w celu ich usynowienia.


czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić o co w tym kawałkuchodzi?



#140574 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez rhundz on 2010-11-16, godz. 18:16 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

sprawdzają się często dobrze jako straszak i zimny prysznic dla zainteresowanych, żeby przejrzeli na oczy, co się tam dzieje na przestrzeni lat, dobre są z nich znaki ostrzegawcze jeśli ktoś potrafi wyciągać wnioski sam i nie jest jeszcze zmanipulowany uśmiechami w garniturach i kieckach.

cytat z internetu nie działa tak dobrze jak skan publikacji albo papierowa wersja. siła przebicia i rażenia bywa fenomenalna, jeśli ten sam tytuł w dwóch publikacjach pokazuje dwie skrajne wersje wydarzeń. albo jeszcze lepiej: pokazuje karuzelę tych wersji wydarzeń B) .



z mojej strony polecam bardzo mocno jakies wciągające hobby obok pracy zawodowej, żeby umysł odciąć od wts'u



#140572 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez rhundz on 2010-11-16, godz. 18:06 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Dziękuję Wam wszystkim za dobre słowa :):):)

jak prawdziwa przystań dla EX-świadków.

Z mojej strony: jeśli masz jakieś stare kwiatki literaturowe towarzyszy strażniczych - nie wyrzucaj i nie niszcz, nam się przydadzą na pewno B) .


głowa do góry - życie Ci się zaczyna. będzie fajnie i ciężko.



#140532 Jak kochać drugą osobę i nie grzeszyć?

Napisano przez rhundz on 2010-11-16, godz. 07:01 w Seksualność

Różne są wybory wolnych ludzi....... a chyba najwazniejszą podstawa jest aby żyć nie krzywdząc nikogo, pomagając i wspierając innych.... to chyba takie serce człowieczeństwa.....

taką generalnie postawę prezentował Jezus, o prawie dwa tysiace lat wyprzedzając poglądowo swoją epokę, nic dziwnego więc, że go powiesili w tamtych czasach, gdzie człowieka można było kupić, sprzedać etc.
ale i z drugiej strony miał też tamte starodawne poglądy, bo niewolnictwa nie zniósł, hehe.

zapewne byli i inni, ale widocznie nie mieli siły przebicia (albo tej boskiej interwencji jesli ktoś jest wierzący i uważa Jezusa za Boga).

W moim polskim zborze az 4 dziewczyny w wieku rozrodczym odjechaly w sina dal,bo nie bylo kandydatow no i sie powykluczaly,a jedna to sie nawet krzyzem rzucila w kosciele:)A wszystko to po to,azeby przedluzac gatunek :PSwoja droga to mogly przeciez wyjsc za maz za 'obcego' i nikt by ich za to nie wykluczyl,tylko,ze one wolaly posprawdzac i zamieszkaly sobie z chlopakami przed slubem.

no i same plusy:
gatunek idzie dalej
wts ma mniej kontroli nad kimś
a i kobiety nie będą musiały siedzieć z wts'owymi mężami i rozbijać życia małżenskiego o mury strażnicy



#140476 Witam

Napisano przez rhundz on 2010-11-15, godz. 07:20 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Przyp 3:5
Zaufaj Jehowie całym sercem i nie opieraj się na własnym zrozumieniu.

o, spojrzcie, iam namawia by zaufać całym sercem dziadkom z bruklynu i zapomnieć o własnym mózgu.


iam iam iam ... kobieta sie wyrywa po kolei z tego trzęsawiska krok po kroku a Ty jej mówisz 'stój! jehowa chce byś utonęła'