Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika caius

Odnotowano 677 pozycji dodanych przez caius (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-06 )



Sort by                Order  

#141665 Prośba o pomoc

Napisano przez caius on 2010-12-08, godz. 10:25 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

. Stawiam na uczynność i miłość wobec braci, niż na jakąś "wiedzę", która tak na prawdę nic nie wnosi. "Wiedza nadyma, ale to miłość buduje."

Staram się wspierać Świadków Jehowy, bo nieraz łatwo się domyśleć co jest przyczyną ich "dołów". Kiedyś u nas w zborze zauważyłem, że pewna siostra była dosyć mocna przybita i w ogóle..., pewnie miała swoje problemy i na pewno wątpliwości, to wpadłem na pomysł ... i ugotowałem jej pierogów... :)



Dwd to bardzo szczytny cel i wielkośc Twojego serca kiedyś będzie wynagrodzona wiele nas łączy,bo ja mialem podobne nastawienia i altruizm do braci był obecny w moim życiu a nawet nadużywany przez innych,ale kiedy widziałem,że bracia przechodzą problemy emocjonalne to była to wina głównie starszych i z nimi walczyłem a braci potrzebujących odwiedzałem jak starszy.



#141662 Twoja ocena Przekładu Nowego Świata

Napisano przez caius on 2010-12-08, godz. 10:13 w Przekład Nowego Świata

W przekładzie PNS uderza mnie częste używanie "nowo mowy" np. Lojalna życzliwość zamiast łaska itp.



Raczej Nik : niezasłużona życzliwośc a greckie charis może oznaczac nadużycie łaski - nieoczekującą wynagrodzenia ... łaską.



#141659 Prośba o pomoc

Napisano przez caius on 2010-12-08, godz. 09:42 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

eee... to Ty już jesteś stary lis ;) a ja myślałem, że się miotasz. każdy znajduje swój własny sposób na przetrwanie i jak widzę Ty też :)


powodzenia :)


Raczej stary wyga-wyjadacz,który nie pozwoli sobie pluc w twarz i mówic,że deszcz pada ... dwd uważaj,bo powoli stajesz sie renegatem a tak będzie Ci trudniej tworzyc drugi obóz - oponentów ,musisz byc ostrożny jak wąż,ale nie jak ten z Edenu ... ten był cieńki bolek. :)

Ja postanowiłam odejść ze zboru w zeszłym, a później wycofałam się z powziętej decyzji. Nierozsądnie postąpiłam. Straciłam mnóstwo życiowej energii, a efektu pozytywnego nie ma żadnego. Drugi raz zebrać się w sobie będzie ciężko. :(


Nie przejmuj się Ida prędzej czy później podejmiesz najwłaściwszą decyzję w w swoim życiu i ja w to wierzę i teraz jest Ci cieżko z znanych mi powodów,ale musimy się wszyscy razem wspierac a dwd to tylko kropla w morzu,że następni będą wątpic i jak śnieżna kula powiększała wartościowych odstepców do wolności i miłości. :)



#141650 Musisz koniecznie obejrzeć

Napisano przez caius on 2010-12-08, godz. 08:58 w Humor

kocia wiara może wszystko pokonać ;)

http://www.cda.pl/vi...co-inny-parkour



co za obrazowa metafora duchowej jednostki spejalnej "GROM",(a kocia wiara była wymysłem pewnego księdza proboszcza,który widząc pięknych i ładnie wyglądających i wyszkolonych świadków porównał do kotów,którzy z zewnątrz wyglądaja ładnie,a wewnątrz są wredni,przebiegli jak kocury,które i tak chadzają własnymi ścieżkami wąskimi,bo za szerokie drogi to dla nich łatwizna i głupota :D )


I będą głosic z "dachów domów" i wspinac się coraz wyżej w duchowej karierze aż osiągną ... prezesa z CK - Naczelnego Generała.



#141646 Prośba o pomoc

Napisano przez caius on 2010-12-08, godz. 08:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

witaj dwd!
Ja niestety po kilkunastu latach prowadzenia podwójnego życia w końcu położyłam papier. Ale 15 lat udawalam że jestem swiadkiem :)
Na forum jest wiele osób które sa świadkami a nie są.... czyli mają dwa życia :) Na pewno się ujawnią :)
Pozdr



Jak sie jest świadkiem,to zawsze podkreślają,że podwójne życie,to zło-hipokryzja,ale teraz wiemy,że jest to remedium na przetrwanie,a zarazem źródło nowych informacji,które pomagają innym spojrzec w nowym świetle ich permanentne nowe światła.które kompromitują tą sektę jako ... zmienną-sinusoidalną paranoję.



#141635 Wspólne zamieszkiwanie rodziny podzielonej wyznaniowo, prawa lokatorów

Napisano przez caius on 2010-12-08, godz. 07:45 w Świadkowie Jehowy i prawo

Ja mam nieodparte wrażenie,że WTS i ich lojalni szeregowi świadkowie przechodzą jakiś poważny i coraz pogłębiający się kryzys egzystencjonalno-schizofreniczny.
Kiedy ja byłem jeszcze świadkiem,to owszem,były różne poważne problemy,a nawet dramaty,ale teraz te wszystkie doniesienia,to normalnie zatrważa o palpitacje,arytmie,a nawet o zawał serca ;)



Jeżeli ojciec wykupił mieszkanie,a dzieci są dorosłe,to ma prawo decydowac jak okrutny prywaciarz,ale w stosunku do własnych dzieci???!!,to się w głowie i w sercu nie mieści,ale znając mechanizmy prania mózgu i psychomanipulacji można się wszystkiego spodziewac.!



#141632 Prośba o pomoc

Napisano przez caius on 2010-12-08, godz. 07:27 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witaj serdecznie DWD :)


Ja nie jestem też od ponad dwóch lat świadkiem,de facto nawet troche dłużej,bo byłem już nieczynny i nie chodziłem na zebrania,bo wątpliwości moje co do WTS-u nabrały dośc pokaźne apogeum racjonalności.
Bardzo dobrze rozumujesz i ze swoją liberalnością daleko zajdziesz jako człowiek,a nawet lepszy chrześcijanin,bo to co robi brooklyński "establishment - CK",to jawna polityka hipokryzji i ściemniania,a Bóg nie ma z nimi nic wspólnego,jedno co ich - CK - łączy to wspólne za kulisowe interesy rozbudowywania swojej korporacji.


Och ile ja starałem się i jakie piękne postępy duchowe robiłem i nawet raz pionierowałem przed okresem pamiątki i regularnie zdawalem owoc (nawet miałem inne przywileje oprócz sługi i starszego tych nie posiadałem i do nich nie dążyłem) i wiadomo częśc była zadowolona,częśc umiarkowanie,a jeszcze inna częśc - to już troszeczkę później - prześwietni starsi nie bardzo,bo miałem już zacny dorobek liberalizmu i racjonalności.


To co opisujesz świadczy o Twojej wrażliwości i uczciwości,ale to,że nie zdałeś od czasu do czasu sprawozdania(owocu),to nie świadczy,że nie jesteś dobrym chrześcijaninem,a wręcz przeciwnie dostrzegasz błędy czy doktrynalne czy zasadnicze postępowania i zachowania nie których i to stawia Cię na in plus w przyszłości.
Jeżeli jesteś od urodzenia w tej tzw."prawdzie",to będzie Ci ciężko (nie straszę Ciebie,ale przygotowuję nawet na najgorsze - wyrzeczenie się Ciebie przez najbliższych ... jak Ciebie wykluczą)


Wiesz dużo rad nie usłyszysz od exów,ale już to,że jednak myślisz racjonalnie,to dobry początek,a realna opozycja to utopia i walka z wiatrakami,bo ja rownież tworzyłem podobną opozycję tylko nas było dwóch,trzech i powiem,że nawet to nie było pyrrusowe zwycięstwo,to była klęska,ale dała innym do myślenia.
Dobrze wierzyc,że Bóg wspiera w tych sprawach,to bardzo dużo pomaga,ja zaczynałem coraz mniej wierzyc i może dlatego ponieśliśmy klęske??,kto wie,ponoc wiara przenosi góry,ale ja byłem już coraz bardziej zmęczony i z frustrowany,ale podświadomie wierzyłem w brew nadziei,że coś się zmieni :(


Wierz mi,że tu na forum znajdziesz dużo Ci przychylnych osób,które służą - ograniczoną - radą i potrafią Ciebie dobrze zrozumiec i zawsze będziesz - i teraz też jesteś ...póki jesteś takim wspaniałym człowiekiem - hipotetycznie zaużmy jak Cię wykluczą i staniesz się odstępcą,to znajdziesz przyjaciół. :)


Powodzenia z opzycją i wiarą,a jeżeli będziecie dobrze przygotowani i mocno wierzyc,kto wie ... :)

P.S -
Iama się nie obawiaj za bardzo,"pies który głośno szczeka mało gryzie",ale ogólnie to w porządku i lojalny świadek i już zasługuje na mały szacun,że tak gorliwie trzyma się swoich(bardziej WTS-u) poglądów - wytrwały bojownik,ale rebelianci i rewolucjoniści tacy jak Ty to przyszłośc przemian w organizacji. :)



#141606 pytanie rozwodnika: możliwość mediacji Nadarzyna w kwestii sp...

Napisano przez caius on 2010-12-07, godz. 20:45 w Świadkowie Jehowy i prawo

Jacku a co mają napisać? prawdę? "egzekwujemy w całości co 5 zobowiązanie? (Taka jest statystyka).

Dlaczego więc windykatorzy nie upadają masowo? Bo jeśli kupują długi za 15% wartości i tylko co 5 zwindykują to są ciutke do przodu, jak zwindykują do 4 to już jest duży plus, a jak co 3 to w ogóle są genialni. I to dotyczy długów najczęściej wobec banków. Egzekucja długów bankowych jest stosunkowo prosta bo bank to "podmiot publicznego zaufania" przyjmuje się więc (błędnie) że jak coś wpisze w papiery to ma rację. Do pretensji zwykłych ludzi sądy już nie mają takiego zaufania, a i nie wszystko można dowieść (w końcu rozwodnicy kiedyś byli współmałżonkami ufali sobie i nie spisywali wszystkiego na piśmie) - to rodzi problemy. Z długami wobec podmiotów innych niż bank jest dużo dużo trudniej.



Jasne a... skutecznośc Lucjana Bohme( Andrzeja Chyra) nie pamiętasz?? :D ,tylko jedna tragedia może zmienic makiawelistycznego człowieka.


Najlepiej wybaczyc i umożyc dług ex żonie jeżeli nie jest za duży,a wtedy okażemy miłosierdzie i pokażemy,że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga,który nasze wielkie długi już umożył i dalej umaża ... ale łatwiej powiedziec,trudniej uczynic.



#141603 Gabinet zwierzeń

Napisano przez caius on 2010-12-07, godz. 20:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

. Wydaje mi się że skoro Bog jest miłością to nie nakładałby na ludzi ograniczeń pod karą śmierci, jak już samo życie zawiera w sobie tyle cierpień.



Natalia nie mieszajmy czy nie łączmy Boga z WTS-em czy innymi sektami,to jak mieszac i gasic pożar benzyną następują interakcje wybuchowe w postaci dramatów : śmierci (brak transfuzji czy brak wcześniejszych szczepień,morderstwa,samobójstwa),agnostycyzmy,ateizmy itp.



#141598 pytanie rozwodnika: możliwość mediacji Nadarzyna w kwestii sp...

Napisano przez caius on 2010-12-07, godz. 20:06 w Świadkowie Jehowy i prawo

Maksyma komorników i windykatorów to : dług musi byc spłacony!



#141579 Czy administrator i moderatorzy mogą czytać

Napisano przez caius on 2010-12-07, godz. 12:58 w Do administratorów...

Czesiek zadał pytanie do Admina i Moderatorów,ale na razie to my odpowiadamy i dalej jesteśmy ... ciekawi??;)



#141571 pytanie rozwodnika: możliwość mediacji Nadarzyna w kwestii sp...

Napisano przez caius on 2010-12-07, godz. 08:32 w Świadkowie Jehowy i prawo

Zgadzam się z qwerty , nie będzie łatwo . Śj , wcale nie są tacy dobrzy jak twierdzą . Przecież u śj , nie ma rozwodów !?!? . A Ty jesteś po rozwodzie a Ona nadal jest śj ?. To już coś mówi nam o zasadach , panujących w zborach !!! . :( :o



Jasne Romeo :D ich zasady może są ortodoksyjne ale i jakie wywrotowe i to też zależy na kogo padnie ... na tego bęc ! :P



#141568 Rok 607 już w sprzedaży !!!

Napisano przez caius on 2010-12-07, godz. 07:56 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Wielka mi rzecz 20 latek w chronologi starożytnej :)
(mieści się w granicach błędu statystycznego)

Proponuję rok 1914 przesunąć na 1934 i też będzie OK.

Hitler przejmuje władzę i za chwilę rozpęta II wojnę światową, jakiej
ziemia dotąd nie zaznała - przy niej I wojna to tylko rozgrzewka..
Od totalnej eksterminacji żydów do Hiroszimy i Stalina -

Czy to jakiś gorszy okres czasowy na obięcie władzy Chrystusa?



Czyli jaka konkluzja Oskar?? ... mają lepszych psychologów-manipulatorów niż historyków,bo historyk rozpatruje 1914 jako przedsmak II wojny światowej,bo 11 listopada - wojna pozycyjna - 1918 roku de iure zakończyła się ,a de fakto tak naprawdę nastąpiło zawieszenie broni,aby odrodzic się po przez preludium powstania NSDAP i wojny blitzkkrieg (wojny błyskawicznej 1939) czyli ta data 1934 byłaby słuszna i politycznie poprawna raczej ... niepoprawna ;)


Czyli 20 latek,ale już klasyk a modnie i bardzo patetycznie cytowac klasyków ... to takie cool mowiąc kolokwialnie :P



#141567 Gabinet zwierzeń

Napisano przez caius on 2010-12-07, godz. 07:29 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Można zaryzykowac stwierdzenie, że świadkowie o MEGA EGOIŚCI.
myślą tylko o własnym tyłku. Bo Jehowia obiecął im życie wieczne w raju.... więc zrobią wszystko. Nawet zmuszają sie do głoszenia ..... bo to obowiązek :) Jesli niebędą głosić Bóg nie da życia wiecznego.

Tak na zdrowy rozum, ale utopia, odwieczne marzenie życia wiecznego :) I wykorzystanie tego faktu genialny efekt. 8 milionów ludzi za darmo kolportuje gazetki, posłusznie robi co CK każe. Zrywa kontakty z rodziną....... Gdzie tu miejsce na miłość?
Chyba ten kto wymyślił religię, nie spodziewał się takiego rezultatu.



To nie jest tak Qwerty sama wiesz,bo również posiadasz Cialdiniego "Wywieranie wpływu na ludzi" i wiesz,że jak już raz na początku powiedzieli tak (klik CK) zadecydowało zaangażowanie (wrrr.).Następnie reguła społeczna dowodu słuszności - bo większośc niby ma rację - zadecydowała,że nastąpiło daleko idąca odpowiedzialnośc,a bez podobieństw - bo wielu świadków jest do nas podobnych mentalnie,fizycznie,ziomkowie itp. nie nastąpiła by wcześniej gdyby nie ... niepewnośc - niewiedza wielu (pluralistic ignorance) i jak stado "świń" jeden za drugim idą na rzeź.

Tak jest z wieloma sektami zarówno religijnymi czy ekonomicznymi ludzie mają uczucia i potrafią kochac,tylko permanentna indoktrynacja (pranie mózgu) i właśnie taka psychomanipulacja powodują uśpienie lub zamrożenie pozytywnych uczuc,a włącza się tylko automatyczny pilot,bo myślenie mają wyłączone i jak roboty zaprogramowane wykonują posłusznie rozkazy autorytetów z CK czy innych guru.



#141565 pytanie rozwodnika: możliwość mediacji Nadarzyna w kwestii sp...

Napisano przez caius on 2010-12-07, godz. 07:02 w Świadkowie Jehowy i prawo

Nadarzyn to tylko filia głównej centrali,która jest pozbawiona głównych prerogatyw i ja około 7,8 lat temu pisałem stosowne psimo - memoriał,które zostało z torpedowane dziwnym dlamnie językiem lapidarnym,ale nawet główna centrala - bo Nadarzyn tylko pośredniczy kolporacyjnie i w przygotowaniach do kongresów - Brooklyn jest z kostniały i zadufany korporacyjnie w sobie,aby się zajmowac Twoją ,moją czy innych sprawą poszkodowanych.


Musisz zrozumiec podstawową i fundamentalną sprawę ... świadkowie jehowy WTS - WATCHTOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY jest korporacyjną sektą,która pod płaszczykiem krzewienia tzw. "dobrej nowiny"(ewangelii) manipuluje milionami świadków i czci mamone jako swego amerykańskiego boga .... boga dulara!



#141555 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez caius on 2010-12-06, godz. 18:29 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

. Osoba , która od dziecka jest wychowana w rodzinie śj , popełni błąd to ma doradców . A osoba , która została śj w trakcie życia , z kim ma porozmawiać o swoich problemach ??? . :rolleyes: :(



Zawsze pozostaje alter ego i modlitwa,ale dla ateistów-komunistów to jak alter w drugim znaczeniu,także lepiej znaleśc sobie pokrewną duszę,albo starac się je rozwiązac u specjalisty lub samemu je rozwiązywac podejmując walkę przetrwania - ponoc człowiek przetrwa wszystko.

Aktualnie normalnie studiuje, uśmiecham się, mam wielu znajomych i nie żałuję niczego co robię, w przeciwieństwie do tego co zostało mi przedstawione w organizacji. Świat dla mnie nie jest zły, a to dla mnie kolejne doświadczenie po którym, inaczej postrzegam świat. Wiem że niektóre nauki przez nich głoszone są słuszne ale wiem też na ile pytań nie znają odpowiedzi i co jest niejasnego w ich przekazie. Zmarnowałem sobie kontakty z rodziną, znajomymi, zespołem, byłem zrujnowany i smutny. Wszystko przez to że tak został mi przestawiony mózg. Wszystko to co się tam widzi to iluzja w którą łatwo uwierzyć. Dzisiaj śmiało mogę stwierdzić że starsi sami sobie zaprzeczają i większość świadków robi błędy i popełnia wykroczenia i jest na to przymykane oko dlatego żeby zbory istniały. Oczyszczanie ich to ostateczność. Z wykluczonych robi się odrzutków i zbrodniarzy. W zborach panują rodziny które od wielu lat mają starszych w swoim otoczeniu i widać że jest tam podział na gorszych i lepszych.



Widzisz teraz Liberatorze,że wpadłeś jak słiwka w kompot i zrozumiałeś ułudę i obłudę,która zżera WTS od środka.Ja tez zmarnowałem sobie życie i z rodziną i jakoś muszę sie z tym uporac i po częsci uporalem,ale smród WTS-u będzie się nam jeszcze długo ciągnął,bo takie juz nasze życie exów-odstępców ... trzeba się z tym pogodzic.


Powodzenia :)



#141553 Czy administrator i moderatorzy mogą czytać

Napisano przez caius on 2010-12-06, godz. 17:51 w Do administratorów...

Nie widziałem jeszcze forum, na którym poszczególne posty i wiadomości pomiędzy użytkownikami byłyby szyfrowane.. Nawet jeśli nie ma takiej możliwości z panelu administracyjnego, to przy odrobinie wysiłku (3 minuty) można znaleźć te rozmowy w bazie danych..



Czyli Wielki Brat czuwa ;)



#141551 Czy administrator i moderatorzy mogą czytać

Napisano przez caius on 2010-12-06, godz. 17:34 w Do administratorów...

Też nie jestem pewien,bo mam swoje przypuszczenia :D



#141540 UK: ŚJ skazany za nadużycia seksualne wobec trzynastolatki

Napisano przez caius on 2010-12-06, godz. 11:49 w Seksualność

...A czy Świadek Jehowy ma coś wspólnego z BOGIEM?-nawet nazwa jest chybiona,nauki kłamliwe,Biblia przekłamana,wszystko zamotane i pod płaszczykiem"religi prawdziwej"serwowanie ludziom papki moze i smacznej na poczatku,ale jakże trujacej i zabojczej :angry:



Nie ma Kasztanowa,ale to tylko ironia,bo są jeszcze na tym forum użytkownicy,którzy bronią tego boga lub bardziej swoich lęków z personifikowanych,a ja mówię generalnie,że mój agnostycyzm to jak wahadło czasem wierzę,pośrodku agnostycyzm,czasem ateizm jak czytam takie doniesienia - to brakuję mi słów,jakie mógłbym czasem wyrzec później tego żałując nawet wykropkowane.:(



#141536 Gabinet zwierzeń

Napisano przez caius on 2010-12-06, godz. 11:06 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Natalio radujmy się ,że nie żyjemy w czasach ,kiedy w imię miłości do Boga składano dzieci w ofierze.
Świadkowie znaleźliby odpowiedni werset, aby powiedzieć ...Czy to ich wina to ,że kochają Boga?
W imię Boga można niemal wszystko. Czasami prostym ludziom to na dobre wychodzi.Gdy np. taki pijaczek zobaczy matkę boską w lesie , to nagle przestaje pić i zaczyna dobrze traktować rodzinę.Gdyby przestał pić z miłości do dzieci i żony, to takie płytkie by było ale dla Boga ,którego nigdy nie widział ....
Albo taki świadek co jak nim nie był , to bił żone, ale teraz nie bije , bo kocha Jehowę. Jak wiele ludzie są w stanie robić dla Boga a tak niewiele dla swoich bliźnich.



Pamiętam końcową scenę filmu To Verdener (Roździelone światy) kiedy Sara zapytała ojca czy ją kocha,ale czy bardziej kocha ją czy Boga (jehowę),ojciec odpowiedział : "Oczywiście,że Boga,On mnie stworzył i jest moim niebiańskim ojcem i dał mi życie wieczne" :(

Ślepe mechanizmy posłuszeństwa autorytetów zaciemniają trzeżwe myślenie i pogarszając dramaty egzystencjonalne przemieniając je w otchłań rozpaczy,a "milośc" do Człowieka -przedmiotu przemienia się w transakcję wiązaną - absurdem :" jak okażesz skruchę,możesz do nas wrócic i dalej będziemy kochającą się rodziną".



#141532 UK: ŚJ skazany za nadużycia seksualne wobec trzynastolatki

Napisano przez caius on 2010-12-06, godz. 08:59 w Seksualność

Boże, coż Ci zawiniła ta dziewczynka, że dopuściłes aby Twój Świadek tak ją krzywdził?



Czasami,a nawet więcej podzielam pglądy Grubego Draba,Padre Antonia i innych ateistów ... jak można tak bez końca tolerowac katusze,cierpienia,ogromny ból i rozpacz potajemnie krzywdzonych dzieci,to jest nie do pomyślenia ... wybacz boże,ale "grzeszę"??!!!,ja "grzeszę"!,że czasem coraz bardziej w Ciebie wątpie??! :( :( :(



#141523 gwarancja wolności sumienia i wyznania :))))

Napisano przez caius on 2010-12-05, godz. 23:01 w Świadkowie Jehowy i prawo

A jak tam nasze zwarte szeregi?? i nasza falanga shunningowa?? ... wreszcie i My powinniśmy ruszyc na Parlament i Biały Dom z banerami-transparentami z hasłem : Ostracyzm-Shunning to polskie ... Unikatowanie!! :)



#141522 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez caius on 2010-12-05, godz. 22:44 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Za mały był opór psychologiczny Was i Waszych rodziców i ... "zjawisko Romea i Julii" spaliło na panewce,za mało się chłopie starałeś i angażowałeś :),a teraz wzajemne oskarżenia gdy jest dziecko (bo tak naprawdę to tylko Wy sami wiecie,kto tak naprawdę zdradził),to powiększanie dramatu,a zawsze najgorzej w tym wszyskim wychodzi ... DZIECKO!!!



#141519 Petycja w sprawie terminu "polski obóz koncentracyjny"

Napisano przez caius on 2010-12-05, godz. 22:09 w Neutralność

Uważam że to sprawa indywidualna. Sprawa osobistego wyboru każdego. Niekiedy trudno odróżnić co jest a co nie polityką. Ale nie możemy również popaść w skrajność.



Oczywiście każdy ma wolną wolę,a indywidualnośc jest naszą pożądaną cechą,ale ja tu nie widzę żadnej skrajności - polski a niemiecki to nie skrajnośc to fakt,a faktem jest że nawet historią potrafią manipulowac,a petycja jest obroną naszej prawdy,a prawdą jest,że świadkowie z fioletowymi trójkątami byli w obozach niemieckich ! ... to nie ulega wątpliwości,wątpliwości mają Ci,którzy są neutralni i skrajnie pacyfistyczni (a pacyfiści ulegali nazistom i z nimi kolaborowali sic!)



#141517 Petycja w sprawie terminu "polski obóz koncentracyjny"

Napisano przez caius on 2010-12-05, godz. 21:59 w Neutralność

Czy może tylko zwykłe prostowanie błędu historycznego?



Jak najbardziej sie z tym zgadzam,ale to już nie są błędy historyczne,to nagminna ignorancja lub celowe granie na sensacji,którymi podpisuję się - tą petycję - obiema rękami i nogami :) ,także juz są cztery głosy potępiające :)