Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Adelfos

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Adelfos (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#81322 Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?

Napisano przez Adelfos on 2007-12-16, godz. 22:39 w Tematyka ogólna

Domniemuję więc, że jest ona w niebie.

Przecież wg nauczania Strażnicy również.



#81285 Data narodzin Jezusa.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-15, godz. 22:24 w Boże Narodzenie & Sylwester

No ale jeśli przyjąć te 3,5 roku to nie ma siły: narodziny muszą przypadać na jesień.

W czasie Paschy wiosną jest podane, że Jezus miał pełną liczbę lat 12. Natomiast po chrzcie ok. 30, więc nie urodził się jesienią.
Jeśliby tak miało być wtedy o jego wieku w czasie dorocznego Święta Przaśników podano by liczbę przybliżoną.
"I gdy miał dwanaście lat, poszli do Jerozolimy na to święto, jak to było w zwyczaju" (Łukasz 2,42)
"A Jezus rozpoczynając działalność, miał lat około trzydziestu," (Łukasza 3,23)



#81282 Data narodzin Jezusa.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-15, godz. 21:11 w Boże Narodzenie & Sylwester

Przychylam się do wyliczeń, że publiczna służba Chrystusa trwała 3,5 roku. Jednak nie mógł on urodzić się jesienią, bo Łukasz relacjonuje, że w czasie chrztu w Jordanie miał ok. 30 lat. Natomiast w czasie swojej pierwszej Paschy miał lat 12.



#81280 Dwie natury w Chrystusie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-15, godz. 20:52 w Trójca

Jeżeli arianizm nie ma podstaw to co?

http://watchtower.or...o...ost&p=81272



#81272 Dwie natury w Chrystusie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-15, godz. 19:41 w Trójca

Czy to jest odpowiedż merytoryczna?

"Kim jest Jezus Chrystus?" (answer >>)



#81260 Przypuszczalna budowa raju.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-15, godz. 18:10 w Wizja Raju

zawsze może coś się popsuć w człowieku.

Szkoda że nie pamiętasz o tym przy łajaniu innych.



#81254 Jezus - am haarec - bożki

Napisano przez Adelfos on 2007-12-15, godz. 17:52 w Ogólne

dlaczego im nie zwrócił na to uwagi.

"Jeżeli Brat Efraim się nie myli"



#81249 Data narodzin Jezusa.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-15, godz. 17:43 w Boże Narodzenie & Sylwester

bo w tej porze roku pasterze trzymali nocą zwierzęta pod gołym niebem

Biedne owce przez resztę roku trzymane były pod zamknięciem.



#81236 Data narodzin Jezusa.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-15, godz. 15:53 w Boże Narodzenie & Sylwester

A skąd Strażnica wyprowadza datowanie, że miało to miejsce jesienią?



#81235 Dwie natury w Chrystusie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-15, godz. 15:41 w Trójca

Po pierwsze pismo Swiete przedstawia Jezusa za jego ludzkiej natury zupełnie inaczej jak to przedstawiają Trynitarze.

Arianizm też nie ma podstaw biblijnych.



#81231 WTS sprzedaje Betel

Napisano przez Adelfos on 2007-12-15, godz. 15:09 w Nowości z kraju i zagranicy

50 millionow $ za Standish Arms Hotel in Brooklyn, N.Y.

"Datki? Powiadacie..."



#81091 PIEKŁO

Napisano przez Adelfos on 2007-12-13, godz. 14:00 w Ogólne

Przed Sądem w Dniu Ostatnim Boga nie zgasisz tak łatwą gadką:

Przecież to wydarzenie nie nastąpi, bo zapowiada je nienatchniona Biblia ;)

Istnieje szeol, hades i gehenna, ale piekła nie ma.

Oddanie nazwy Gehenna terminem piekło jest zasadne, gdyż było to miejsce ogniste. To sam Chrystus "straszył" wyrzuceniem na wysypisko, a nie darzony antypatią Kościół.



#81082 Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?

Napisano przez Adelfos on 2007-12-13, godz. 13:10 w Tematyka ogólna

Jeśli chodzi o poruszone przeze mnie zagadnienie, to w sumie odpowiedzi mi nie udzielono na postawione przeze mnie pytanie, czy takie osoby też zasługują na szacunek, bo z definicji fungują jako osobniki ludzkiej rasy - a w zamian za to zostali oni zakwalifikowani bezpośrednio do przestępców i marginesu społecznego.

"pokój ci obcy Pedofilu!"



#81081 Przypuszczalna budowa raju.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-13, godz. 13:02 w Wizja Raju

Ponadto takie ujmowanie jak proponujesz, że wiedza Chrystusa była raczej typowa jak dla człowieka też jest możliwe.

"Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i antychrystem." (2 Jana 1,7)



#81066 Przypuszczalna budowa raju.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-13, godz. 01:16 w Wizja Raju

Co do wątku przyjścia Chrystusa na inspekcję powiem Ci, że złodziejstwa jest pełno wszedzie. Np tu w Polsce. Spośród kogo by się brali ci złodzieje, skoro prawie każdy w Polsce jest zarejestrowany w jakiejś parafii?

Nie reprezentuję żadnej z nich, więc nie do mnie z pretensjami. Akurat tego, co nazywasz złodziejstwem doświadczyłem także w zborze Świadkówjehowy. W skali ilościowej powinienem zostać oszukany ponad 200 razy przez katolików. Niestety, ale tyle razy nie ucierpiałem finansowo z ich strony. Całe te porównania - od których się odżegnuję - to spaczone postrzeganie rodzaju ludzkiego.

kontrowersyjne, to wszystko to co nie jest zalecane, bo mogłoby: Jak mówi się zagrażać ci, lub cię źle usposobić, albo jak się też powiada niepotrzebnie zająć czas, który możesz sensowniej wykorzystać. Są to np takie pozycje jak zjawiska parano wokół demonizmu. Reportaże wokół tych spraw.

Miało być o konkretach, a nie ogólnikowo o opracowaniach w większości w świeckim wykonaniu. Nie pytam o telewizyjny chłam modny w zależności od dekady, lecz o to jakie pozycje wydawnicze mniejszości wyznaniowych masz za sobą.

Te moje dywagacje dopuki nie będą potwierdzone czy przez naukę, czy inaczej jak w/w, lub upływ czasu, pozostaną jedynie tylko jakąś tam hipotezą. Choćby najbardziej były szlachetne te hipotezy, bo nie kolidujace z Biblią, dopuki nie zostaną udowodnione przez jakieś wiarygodne potwierdzenie, nie moga być uznawane za dogmaty. Mogą jedynie stanowić źródło pewnej luźnej wiedzy. Zresztą dlaczego miałbym uznawać, że moje dywagacje są dobrze trafione. Wcale tak nie uważam. Jednak wiem, że są logicznie zbudowane na wiedzy współczesnej plus biblijnej.

Wykazałem nieścisłości już kilkukrotnie. Jedną z nich jest wzmianka o udziale chrześcijan w bitwie Armagedonu w Objawieniu 17,14: "Ci [10-ciu królów] stoczą bitwę z Barankiem, ale Baranek ich zwycięży, ponieważ jest Panem panów i Królem królów. Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni"

Kimże oni są, jeśli chodzi o starszych? Powiem krótko strażnikami jedności poglądów, aby zbory działały jednomyślnie tak jak chcieli tego Chrystus i apostołowie. Z domniemań nie można budować dogmatów i zasad jeśli one nie są zatwierdzone przez np aniołów bożych.

Chyba raczej jedynozbawczości! Miałeś okazję porównać tytuły, które podałem?



#81065 Przypuszczalna budowa raju.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-13, godz. 00:38 w Wizja Raju

Przywracanie do życia w Raju

Stwierdzenie to stoi w wyraźnej sprzeczności z biblijną koncepcją zmartwychwstania.

Ten przykład o zupełnym braku złodziejstwa co podałem, dobrze oddziaływuje. Widzisz jak to kłuje w oczy? Nie dawało Ci to spokoju. Musiałeś się do tego ustosunkować.

Odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz co kryje się pod pojęciem obiektywizmu.



#80992 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-12, godz. 14:58 w Boże Narodzenie & Sylwester

Jestem ciekaw, jakby zostal potraktowany sj na tym forum gdyby sie przyznal, ze zrobil gdzies prowokacje.

Przecież mamy tego przykłady "na żywo", więc nikt nie musi się do niczego przyznawać; no i przypadki potraktowań też są do wglądu.



#80969 ŚJ w literaturze, filmie, etc.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-11, godz. 20:16 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Bardzo podobał mi się ten film [Doskonały świat].

Mam w jakości DVD z napisami oraz na VHS z polskim lektorem. Jak przerobię do mp4, to wrzucę na video.google.com i dam znać.

''Świadkej Jehowy z Biblią pod pachą o końcu świata przyjdzie i kraczetrzeba przepędzić tych proroków więc daj na tacę''

mp3 i text (>>)



#80967 Przypuszczalna budowa raju.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-11, godz. 17:24 w Wizja Raju

Otóż może ktoś zauważa, że podobna rzecz już się kiedyś w świecie stała. Było to właśnie z Jezusem. Jako młode dziecko i chłopiec miał inną osobowość. W tym czasie nie było duchowego Chrystusa w Niebie. Był dzieciak na ziemi, a jego mózg nie miał wtedy wiedzy jaką miał duchowy Chrystus. Wiedzę duchowego Chrystusa Jehowa wgrał w mózg dopiero w czasie chrztu. Być może nie całą jeszcze, bo np wiedza duchowego Chrystusa mogłaby się w ludzkim mózgu nie pomieścić. I tu dochodzimy do rozwiązania zagadki jak to zrobić, aby nie "zabijać" osobowości tego młodzieńca w biowylęgarni. Otóż Jezus jako chłopiec był wychowywany przez rodziców w świadomości, że jest on duchowo poczęty. Tę świadomość Maria miała, więc przygotowywała świadomość chłopca. Jest znany fakt, że jako dojrzły chłopiec był świadomy tego, że bóg Jehowa jest jego ojcem. Jest to epizot ewangieliczny jego chwilowego odejścia na dyskusję do świątyni i szukania jego przez rodziców. Skwitował to słowami, że był w domu swego ojca.

Zaledwie jeden akapit i już dwie wersje na temat Jezusowej pewności bycia Mesjaszem. Jeśli to od swojej rodzicielki dowiedział się o swoim pochodzeniu, wtedy Ojciec nic nie musiał jemu "wgrywać". Syn Boży jako zrodzony z ducha Świętego to poczucie po prostu miał. To raczej Maria była "uświadamiana" o majestacie dziecka, które poczęła.



#80966 Przypuszczalna budowa raju.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-11, godz. 16:50 w Wizja Raju

Czytanie "obcej literatury" jak ująłeś w większości mam już poza sobą. Wcale zaś tak przykładnie nie przestrzegam zakazu, abym nie wziął do ręki czegoś kontrowersyjnego. Na szczęście dzięki wyuczonej wnikliwości zawsze takie zbadanie czegoś innego sprowadza mnie spowrotem na doktryny Ś.J.

A jakież to kontrowersyjne wydawnictwa masz za sobą?

No a teraz sam oceń czy Chrystus tak wychowanych ludzi zaakceptuje? A może takich co kradną przy nadarzającej się okazji? Bo tych co odbieraja komuś coś gwałtem to raczej napewno nie. No nie?

Odbiegasz od tematu kontrastując różnice między elementem przestępczym a chrześcijańskopodobnym wyznaniem. Skonfrontuj postępowanie mniejszości wyznaniowych w obrębie chrześcijaństwa.

Jakbym miał cel forsować to w szerszym gronie wśród swoich nie zdziwiłbym się, gdybym spotkał się z oporem starszych. W końcu jest to hipoteza jeszcze nie udowodniona. I mieliby rację, bo założeniem Ś.J. jest ponadto bazowanie tylko na obecnym słowie bożym, tj Biblii. Takie są ustalenia.

A kimże oni są, że mieliby kwestionować Twoje szlachetne intencje? Skoro bazujesz na zapisie biblijnym*, tymbardziej powinni być zadowleni z tego, że codziennie czytasz Słowo Boże - Biblię.
*
___________

Wypełniaja one tylko luki wiedzy, której z Biblii nie da się pozyskać, a przypuszczenia te zazębiają się z wiedzą z Biblii.

Ja popieram teorię na podstawie Bibli wyłożoną np w w/w czerwonej ksiażce. (...) Moja fikcja uzupełnia to co Biblia nie określa i czego z niej się nie dowiemy, a co z nią się zarazem wiąże.




#80963 ŚJ w kabarecie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-11, godz. 15:49 w Humor

:lol: Ciekawe czy gdyby DNO w tych kabaretach przedstawiały świadków to podpadłoby to pod prześladowanie? :P

Przecież było na końcu o Świadkach Jehowy.



#80960 Biblia - tworzenie własnego kanonu

Napisano przez Adelfos on 2007-12-11, godz. 15:24 w Sola Scriptura

Adelfos, uwazam ze za duzo przebywales wsrod roznych sekt, dlatego dalej masz taki sam sposob myslenia, jak oni. Dlatego tez wlaczam Tobie "ignore".

Utrzymywanie znajomości z poszczególnymi osobami raczej świadczy o nie sekciarskim usposobieniu. Akurat nie o to pytałem, ale czego można się spodziewać po ofierze popkultury kreującym się na teologa. Założyłeś temat i w zależności od kierunku wiatru przedstawiasz "swoje" poglądy. Ja przynajmniej mam własne zdanie, a Ty jeszcze nie.
W ramach życzeń świątecznych dedykuję Konopielkę. Przeczytaj/obejrzyj, ale oczywiście w inne dni, co by się Pan Bucek nie rozgniewał;)



#80947 Przypuszczalna budowa raju.

Napisano przez Adelfos on 2007-12-10, godz. 20:46 w Wizja Raju

Nie pytałem o historię kontrreformacji, którą znam. Jednak dobrze, że o tym wspomniałeś, bo po dziś dzień istnieją wspólnoty, które powstały na gruncie idei tych pielgrzymów. A ta "pożyteczna istytucja" to tylko grupa kompilatorów ich opracowań. Stąd wynika m. in. kategoryczny zakaz czytania tzw. obcej literatury, do którego wzorowo się stosujesz. Działalność ubóstwianego C[iała]. K[lerowniczego]. to współczesna kontrewangelizacja, a metody są jednakie tyle że stosowane na płaszczyźnie emocjonalnej. I to nie ja zbaczam z tematu, tylko Ty na każde moje biblijnie uzasadnione negowanie proponowanej budowy Raju stwierdzasz, że masz wszystko poukładane dzięki publikacjom Strażnicy. Jednak te scenariusze nijak mają się nawet do jej nauczania. Lawirujesz zatem między lojalnością wobec tej organizacji a własnym hobby. Nie wiem co za fragmenty listów Pawłowych masz na myśli, bo nie kwapisz się, aby je przedstawić. Jedność poglądów? Porównaj książki: "Prawda, która prowadzi do życia wiecznego" i "Wiedza, która prowadzi do zycia wiecznego".



#80945 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2007-12-10, godz. 20:03 w Boże Narodzenie & Sylwester

A u was biją murzynów.

Zupełnie nie trafione nawiązanie, bo

Rozmawiamy o konkretnym przypadku.




#80944 "Strażnica": zmiany od stycznia 2008

Napisano przez Adelfos on 2007-12-10, godz. 19:26 w Obowiązki teokratyczne

a) nie będzie można dostać

Raczej ta opcja, skoro coraz więcej decyzji świadczy o wprowadzaniu oszczędności. Mam na myśli np. zmianę okładek w "kolorowych książeczkach" na papierowe.