Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika marlena

Odnotowano 27 pozycji dodanych przez marlena (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#47152 pytanie do ex-ów: co kiedyś, będąc ŚJ, robiliście 24-26 grudnia?

Napisano przez marlena on 2006-12-27, godz. 22:57 w Boże Narodzenie & Sylwester

U mnie w domu Mama szykowala jakies pysznosci nie dlatego zeby nam nie bylo przykro bo nasi koledzy obchodzili swieta tylko dlatego,ze sklepy byly pozamykane i tak sie przyjelo w te wolne od szkoly dni. Jak odeszlam od Prawdy pierwsze swieta spedzilam z moim Tata i to bylo takie naprawde magiczne choc nie mialo nic wspolnego z wiara. Teraz od 10 lat co roku ubieram choinke,dziele sie oplatkiem tylko dlatego,ze dla mnie jest w tym jakies wzuszenie.



#41659 Kolejne pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez marlena on 2006-11-20, godz. 22:51 w Tematyka ogólna

Nawiazujac do postu Artura uwazam za jak najbardziej uzasadnione iz SJ to sekta chociaz oni tego nie przyjmuja do wiadomosci.Manipulacja slowem i publikacjami jest tak oczywista dla tych ktorzy nie dali sie zmanipulowac,szkoda tylko tych ktorzy tego nie dostrzegaja. Interpretacja Biblii na ich wlasne potrzeby to bylo cos co najbardziej mnie draznilo.



#41655 Kolejne pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez marlena on 2006-11-20, godz. 22:42 w Tematyka ogólna

Ze mna bylo podobnie,rowniez KK nie dal mi odpowiedzi jak zyc szczesliwie, teraz odnnajduje ja w prostych przekazach Buddy. Czyn dobro i kochaj swiat.



#41424 Agresja wśród głosicieli śJ

Napisano przez marlena on 2006-11-18, godz. 13:57 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ten brat byl niejednokrotnie upominany przez starszych. A inni glosiciele ktorzy byli wyznaczani z nim do sluzby dostawali gesiej skorki.



#41342 Ankieta: zmartwychwstanie

Napisano przez marlena on 2006-11-16, godz. 23:43 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Marleno.
Królestwo Boże, to nie "pokarm i napój", ciepło w pupę i wygoda oraz brak zmartwień, lecz::
Rz 14:17 Bp „Królestwo Boże bowiem nie jest pokarmem i napojem, lecz sprawiedliwością, pokojem i radością w Duchu Świętym.”.
Nie będziemy "aniołkami" ze skrzydłami, które bez ustanku będą śpiewały hymny dziękczynne.
Zwróć uwagę, w jakim celu Bóg stworzył cały kosmos.
Istotom duchowym jest on niepotrzebny.
Żyją w "innych wymiarach", inny rodzaj egzystencji...
Ludzkość nie będzie się nudziła przez wieczność.
Abriello.
Panem Królestwa będzie Bóg - nie braciszkowie.
Chroń mnie Boże przed Królestwem rządzonym przez dzisiejszych przywódców religijnych!

Ludzkosc osiagnie stan doskonalosci wtedy nie bedzie celow,dazen tylko sluzba Bogu.Czy teraz moglbys tylko spedzac czas na wielbieniu Boga? Chyba,ze ludzie beda tak zaprogramowani,ze nic innego nie beda robic. Po prostu zapomna o doszesnym zyciu i o tym jakie daje przyjemnosci.



#41339 Dyskusje Świadków Jehowy z odstępcami

Napisano przez marlena on 2006-11-16, godz. 23:07 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A co teraz na to Twoja mama?

Ja odeszlam,a ona wciaz zyje w ciemni.Nadal z przerazeniem odnosi sie do moich przekonan i nie rozumie,ze to SJ pokazali mi gdzie szukac swiatla bozego. Bynajmniej nie u nich. Szanuje moja Mame ale zaluje jednego,ze nie moge z nia rozmawiac na tematy biblijne.Pewnie jeszcze wiecej bym dostrzegla niejasnosci.



#41338 Członkowie religii fałszywej - będą żyli wiecznie?

Napisano przez marlena on 2006-11-16, godz. 22:57 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

W Biblii nie jest doslownie napisane,ze bylo trzech magow ktorzy przybyli do Jezusa,nie wiem skad wziely sie te trzy imiona Kacper,Melchior i Baltazar.



#41332 Agresja wśród głosicieli śJ

Napisano przez marlena on 2006-11-16, godz. 22:29 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Z agresja sie nie spotkalam,ale z nachalnoscia tak.Glosilam kiedys z milym strszym bratem ktory wkladal noge miedzy drzwi tak aby nie mozna bylo ich zamknac.Kiedy powiedzial co mial powiedziec wreczal oslupialemu domownikowi co mial wreczyc wtedy zabieral noge. To bylo straszne i niebywale nachalne!



#41331 Dyskusje Świadków Jehowy z odstępcami

Napisano przez marlena on 2006-11-16, godz. 22:18 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja wiem z doswiadczenia,ze Ci co za duzo pytaja,za wnikliwie dociekaja sieja herezje.Szkoda,ze nie widzieliscie przerazenia na twarzy mojej mamy gdy zaczelam wierzyc w to,ze istnieje zycie pozagrobowe i chcialam jej o tym powiedziec. Straszyla mnie gniewem bozym i wykluczeniem.Kto pyta znajduje prawde.



#41203 Gorzów Wlkp.

Napisano przez marlena on 2006-11-15, godz. 23:07 w Szukam kontaktu

Czy jest ktos z Gorzowa Wlkp?Z obecnych lub bylych SJ?



#41200 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez marlena on 2006-11-15, godz. 22:08 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

czy nie z kazdego gatunku zwierzat mial Noe wprowadzic do arki pare tak aby potem rozmnazaly sie i napelnialy ziemie? A co z innymi zyjacymi gatunkami,chociazby pajaki czy zostaly wprowadzone do arki czy przetrwaly Potop?



#41121 czy należy informować władze świeckie o "skruszonym" pedofilu?

Napisano przez marlena on 2006-11-15, godz. 13:52 w Seksualność

Z doswiadczenia wiem,ze wrecz namawiaja do milczenia. KS jest dla nich rozgrzeszeniem skruszonego. Sprawa zamknieta bo Bog kaze wybaczac. A czy ktos zapytal czy wybaczylam? Ochraniaja bo to jest religia prawdziwa i tam nie moze byc zlych zepsutych ludzi.Ci ktorzy sami sie zglaszaja po prostu wyprzedzaja fakt(starszych).



#41098 Ankieta: zmartwychwstanie

Napisano przez marlena on 2006-11-15, godz. 11:22 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Podejrzewam,ze niektorzy bracia tez marza o tym aby uwierzyc w pieklo.



#41095 Ankieta: zmartwychwstanie

Napisano przez marlena on 2006-11-15, godz. 10:59 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

jeszcze trzeba zapytac czy zechce zmartwychwstac. Wizja wiecznosci mi nie odpowiada tym bardziej,ze ci co zmartwychwstana nie beda sie zenic ani wychodzic za maz. Takie wieczne oddanie Bogu.



#41089 23,720 pedofilów

Napisano przez marlena on 2006-11-15, godz. 10:16 w Seksualność

to bylo 14 lat temu i Mama oraz ojczym nadal sa w organizacji, a bracia ciagle uwazaja ze nic sie nie stalo. najgorsze ze jego brat tez jest SJ,tez jest pedofilem tylko jest w innym zborze. To przywilej byc w takiej organizacji,tam jest duzo dzieci-nieswiadomych owieczek. Dlaczego to nie jest oglaszane,ze taki a taki jest pedofilem?



#41076 23,720 pedofilów

Napisano przez marlena on 2006-11-15, godz. 08:52 w Seksualność

Ktoś przyłapany na pedofilii, nawet gdy okaże skruchę i nie zostanie wykluczony, nie ma prawa wyruszać do służby z dziećmi a starsi mają tego pilnować. Gdyby delikwent wybrał się głosić z dzieckiem to, powiedzmy, złamałby warunki zawieszenia kary. Czekałaby go poważna rozmowa a w przypadku recydywy bezwzględne wykluczenie. Tak przynajmniej powinno to wyglądać.

Nawet jezeli kara bylo jedynie zakaz odpowiadania na pytania dotyczace niemoralnosci. Wiem jak bylo i dlatego to tak mnie dreczy. Jeszcze jedno ;nie wszyscy starsi w tym zborze wiedzieli o co chodzi a ci ktorzy przeprowadzili KS to oni w imie przebaczenia prosili aby tego nie zglaszac. Ja bylam za "mala"aby to zrobic a moja Mama fanatycznie sluchajaca braci zostala przekonana,ze wystarczy przebaczyc,bo rodzina jest najwazniesza.



#41057 23,720 pedofilów

Napisano przez marlena on 2006-11-14, godz. 21:43 w Seksualność

Nie chodzi o internetowe pogrozki,ale o to jak milosierni bracia starsi odnosza sie do takich oprawcow! A inne dzieci w zborach? Chociazby taki przyklad,maloletni glosiciel ktory idzie do sluzby z takim bratem pedofilem nie jest swiadom zagrozenia a brat ktory wie o slabosci takiego pozwala im pojsc razem ze zbiorki w teren? To kto kogo ochrania? Tego co okazuje skruche.



#41056 Dyskusje Świadków Jehowy z odstępcami

Napisano przez marlena on 2006-11-14, godz. 21:33 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Dobrze to w takim razie wlasna interpretacja Slowa Bozego przez SJ dodaje taka notke.



#41052 Dyskusje Świadków Jehowy z odstępcami

Napisano przez marlena on 2006-11-14, godz. 20:40 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ale gdzie jest miłość która ma być znakiem rozpoznawczym prawdziwych chrześcijan??
Jak by tak owa była w śród śJ to moi 'przyjaciele' odwiedzili by mnie chociaz raz w ciągu 3 miesięcy niechodzenia na zebrania, nieprawdaż??

1 Tym 5:8(NW) "Doprawdy, jeśli ktoś nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, ten wiary się zaparł i jest gorszy niż człowiek bez wiary"

Niesądzicie że ciekawy werset? A może on nie dotyczy odstępców? Ale skoro odstępca jest synem bądż żoną to czyż zerwanie kontaktów jest nie na miejscu? Chyba że WTS zapomniał dać notki że niedotyczy to wykluczonych.

Obawiam sie,ze z cala pewnoscia zapomnieli.



#41048 Czego poszukujecie na tym forum?

Napisano przez marlena on 2006-11-14, godz. 20:25 w Oceń forum

chce uspokoic sumienie,ze dobrze zrobilam odchodzac. Wiem,ze prawda jest w nas samych a nie w fanatyzmie ktorym rujnuja nasze umysly.Szkoda,ze moja Mama tego nie widzi,a co najgorsze nie rozumie.



#41046 Judasz

Napisano przez marlena on 2006-11-14, godz. 20:02 w Ogólne

Zgadzam sie z tym,e milosierdzie Stworcy nie zna granic i mysle,ze ktos musial to zrobic aby wykonalo sie dzielo. Wszystko bylo ustalone. Judasz wieszajac sie okazal gleboka skruche.



#40925 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez marlena on 2006-11-13, godz. 19:43 w Tematyka ogólna

Kiedy bylam mala ilustracje raju wzbudzaly moje przerazenie,gdyz nie bylam w stanie wyobrazic sobie wiecznosci.



#40749 23,720 pedofilów

Napisano przez marlena on 2006-11-12, godz. 14:17 w Seksualność

Idz do lokalnych medió i wszystko im opowiedz. Skoro złożyłas sprawę, to spotka go karai się nie bój. Oni nic nie moga zrobić.

i w tym jest problem,ze ja sama nic nie moge zrobic. Niewazne,to moje problemy i wlasnie dzieki temu odeszlam od Prawdy. Mam myslec,ze organizacjaSJ to sekta?



#40744 23,720 pedofilów

Napisano przez marlena on 2006-11-12, godz. 13:33 w Seksualność

To sie bracia cięzko zdziwią, bo nie mają statusu duchownych i nie chroni ich tajemnica spowiedzi choćby Dział Prawny stanął na głowie.

Jestem to w stanie udowodnić na podstawie dokumentów państwowych.

Nadchodzi ten moment, na który czekałem.

Nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi,bracia ze zboru ochraniaja pedofila! Moja mama jest nadal siostra i bracia starsi nie chca przyjac do wiadomosci,ze podala o rozwod. Prowadza rozmowy aby ich pogodzic. Powinni zglosic sprawe o molestowanie org.panstwowym ale nie zrobili tego i nadal chca zatuszowac sprawe.Co ja mam zrobic? jak pomoc Mamie,sobie i innym dzieciom,chociazby ze zboru do ktorego naleza?



#40682 23,720 pedofilów

Napisano przez marlena on 2006-11-11, godz. 23:22 w Seksualność

To, ze w wiekszosci przypadkow sprawa nie jest zgłaszana, to opinia człowieka, ktory pisał artykul i nie musi oddawac stanu faktycznego. Wiem, ze w Polsce bracia starsi mają wyraźny przykaz zgłaszania wszystkiego organom państwowym.

Azariaszu musze Cie niestety poinformowac,ze tak nie jest. Jestem ofiara molestowania przez ojczyma ktory jest SJ ,ja jestem poza organizacja. Bracia starsi przeprowadzili Komitet Sadowniczy i niestety skonczylo sie tylko na tym,ze ojczym mial zakaz odpowiadania na pytania dotyczace niemoralnosci. Sprawa ta nie zostala zgloszona organom panstwowym,a co najdziwniesze bracia twierdza,ze maja status duchownych i nie beda swiadkami na sprawie ktora zalozylam w sadzie przeciwko ojczymowi. Co TY na to? Gorzow Wielkopolski.