Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Epoka

Odnotowano 244 pozycji dodanych przez Epoka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-12 )



Sort by                Order  

#130972 Mt 25:32-33

Napisano przez Epoka on 2010-03-04, godz. 21:43 w Jezus Chrystus

Pasterz jest jednoczesnie Barankiem? Jak sobie to wyobrazasz? Pomysl...
Widzisz pastwisko a na nim Pasterza, ktory jest jednoczesnie Barankiem?
Widziales kiedys cos takiego?
Zobacz, ze czegos tutaj brakuje, w tym stwierdzeniu i w takim rozumowaniu.

Tu zas zdarzenia sa umiejscowione na konkretnym planie, obrazie i w tym obrazie nie podobne jest by Pasterz byl jednoczesnie Barankiem.

W duchowym swiecie czas nie istnieje.



#104638 Ksiądz a starsi zboru

Napisano przez Epoka on 2008-10-30, godz. 14:14 w Strony polemizujące z Brooklynem

(...)
Przypisałaś mi złe pobudki i się pomyliłaś, co się zdarza.

Wybacz, ale ja lepiej wiem, co napisałam i co mną kierowało.

Napisalas: "Tym bardziej więc mnie rozśmieszyła wypowiedź tego bidoka, że starsi go odwiedzili dopiero po trzech latach. Skoro tak bardzo za nimi tęsknił, to dlaczego sam się do nich nie wybrał?"
Po prostu wysmiewasz tego czlowieka i to chcialam ci powiedziec.
Takie pokretne tlumaczenia starszych , ze nie wiedzieli gdzie mieszka itd. to przypominaja mi wyrachowana postawe Uczonych w Pismie. Myslisz, ze oni nie wiedzieli gdzie mial sie urodzic Mesjasz? Dobrze wiedzieli (MAT 2:4,5), tylko nie chcieli wiedziec. Tak bardzo nie chcieli wiedziec, ze po prostu postepowali tak jakby nie wiedzieli.



#104599 Ksiądz a starsi zboru

Napisano przez Epoka on 2008-10-29, godz. 22:19 w Strony polemizujące z Brooklynem

Proszę??? Napisałam, że domyślam się, że te wizyty to nic miłego.

Nie, nie Ewa. Ty nie napisalas, ze te wizyty to nic milego. Napisalas cos wiecej. Nie, nie bede cytowac. Nie mam na to czasu. Wnikliwi zobacza.
Zamiast polecac filmy, ktorych jeszcze nie ogladalas: patrz:

sA ja polecam "Tajne przez poufne" z Bradem Pittem (w reżyserii braci Coen).

Co prawda jeszcze nie widziałam filmu, ale po pierwsze: to komedia, po drugie: w takiej obsadzie, więc zabawa powinna być dobra ...

Przynajmniej mam nadzieję, że tak będzie

i szukac zabawy, pomysl o skrzywdzonych ludziach...
A jak lubisz George Clooney, ktory tez tam gra, to polecam filmik: "Michael Clayton" (ale oczywiscie to tylko film:))-cos o prawie, na ktore tak sie powolujesz...



#104588 Ksiądz a starsi zboru

Napisano przez Epoka on 2008-10-29, godz. 21:11 w Strony polemizujące z Brooklynem

Ewa
No domyślam się, że te wizyty to często nic miłego. Tym bardziej więc mnie rozśmieszyła wypowiedź tego bidoka, że starsi go odwiedzili dopiero po trzech latach. Skoro tak bardzo za nimi tęsknił, to dlaczego sam się do nich nie wybrał?

Agresja. To sie nazywa kopanie ofiary, albo jak kto woli "lezacego". Ciekawe dlaczego to robisz?



#104576 Ksiądz a starsi zboru

Napisano przez Epoka on 2008-10-29, godz. 20:14 w Strony polemizujące z Brooklynem

Nie pełnili funkcji publicznych, tylko zostali sfilmowani jako osoby prywatne ;)

Gdzieś kiedyś znalazłam jakąś definicję "osoby publicznej", ale to było bardzo dawno temu i już nie pamiętam, gdzie. W każdym razie osoba publiczna to np. prezydent, premier, a nie starszy zboru, nawet jeśli idzie z wizytą do owieczki ;)

Aha, czyli uwazasz, ze ow Panowie, przyszli z towarzyska wizyta?



#104571 kawały inne

Napisano przez Epoka on 2008-10-29, godz. 19:42 w Humor

W Pakistanie zgwalcono niewidoma dziewczyne, ale jest swiadek. W Pakistanie potrzeba czterech swiadków, wiec gwalciciel jest wolny a dziewczyna siedzi w wiezieniu.
- Powiesz mi, dlaczego?
- Za cudzolostwo.



#104567 Ksiądz a starsi zboru

Napisano przez Epoka on 2008-10-29, godz. 18:59 w Strony polemizujące z Brooklynem

To wszystko na filmie dla normalnych ludzi, "swiatusow" wyglada jak najbardziej w porzadku. My jednak wiemy , ze tak nie jest.
-Co takiego sie stalo?

-Organizacja religijna zabrania palic, facet pali, no to mu mowia do widzenia (i nawet grzeczni sa).
ironia

No, ale to pierwsze reality show z wizyty ,,facetów w czerni,'' no i pierwsze w Polsce pożegnanie się z Organizacją za pomoca YouTube,

Myslicie, ze zrobic cos takiego to odwaga?



#104519 "Święto Zmarłych"

Napisano przez Epoka on 2008-10-28, godz. 22:21 w Tematyka ogólna

Zapala sie swiece na swiadkowskich pogrzebach, bo nigdy nie bylam?



#104300 Cienie Przybytku Lepszych Ofiar

Napisano przez Epoka on 2008-10-25, godz. 20:40 w Tematyka ogólna

Epoka
Od czasów "sedziego", który w swej pysze powiedział, że Bóg na zawsze odrzucił Izraela i państwo Izraelskie nigdy nie będzie odbudowane WTS naucza, że Bóg na zawsze odrzucił cielesny Izrael, a wszystkie obietnice ST dotyczące Izraela spełniają się na "organizacji śJ".
Ile warta jest ta nauka oparta na wywodach "sędziego" pokazuje mapa polityczna Bliskiego wschodu.

Moze po prostu kiedy zauwazono, ze za ideologia syjonistyczna podazaja"cudzoziemcy", "sedzia" postanowil zaadoptowac taki potencjal i wykorzystac do wciaz syjonistycznych celow??



#104223 Jesienna kampania i nowy traktat

Napisano przez Epoka on 2008-10-25, godz. 06:38 w Obowiązki teokratyczne

... to powinno się zostawić traktat w dzwiach, np wtykając w szczeliny futryny ;)

Wetknac w szczeline wolno...
A skrzynka jest na poczte.



#104080 Jesienna kampania i nowy traktat

Napisano przez Epoka on 2008-10-22, godz. 19:51 w Obowiązki teokratyczne

U mnie w klatce jest 15 mieszkań. Wystarczy wrzucić do każdej skrzynki po 10 sztuk i pionier stały ma 100% normy.

Do skrzynki nie wolno.



#103453 J 17:3

Napisano przez Epoka on 2008-10-15, godz. 20:49 w Przekład Nowego Świata

A takie mam pytanie: czy ktoś wie, czy sekty gnostyckie za czasów pierwszych chrześcijan były napiętnowane czy nie? Czy gnostycyzm był czy jest czymś złym?

Ojcowie Kosciola : Klemens Aleksandryjski i Orygenes wystepowali przeciwko gnostycyzmowi, chociaz przyjmowali gnoze.



#103315 Ocena (z przeniesienia)

Napisano przez Epoka on 2008-10-13, godz. 20:03 w Oceń forum

twój imaż który przybrałeś mówi sam za siebie kim jesteś

Wbiles sie dopiero w gajer szmaciany?
"czyco?"



#102538 144000

Napisano przez Epoka on 2008-09-29, godz. 20:16 w Tematyka ogólna

Oni także wyrzekli się dobrowolnie ziemskich praw i przywilei...

To znaczy co zrobili? Co to znaczy wyrzec sie dobrowolnie ziemskich praw i przywilejow?



#102292 144000

Napisano przez Epoka on 2008-09-25, godz. 22:27 w Tematyka ogólna

Dołączona grafika

Nie wyobrazam sobie Swiadka Jehowy w takiej scence z udialem "swiatusa".
KBM piszesz:
>>Ofiara Chrystusa złożona raz na zawsze wypełniła i zniosła konieczność składania jakichkolwiek innych ofiar.
Czy Spotkales sie kedys z wyrazeniem: Kompletny Chrystus?
Russell pisze ze Ofiara to Glowa i Cialo. Co o tym powiesz?



#101957 144000

Napisano przez Epoka on 2008-09-21, godz. 21:25 w Tematyka ogólna

"oddali członki swoje Bogu na oręż sprawiedliwości"

ale po co? jaki orez?

Podłożem każdego jednego grzechu jest pożądliwość. Ciało poddane różnym zmysłom kieruje się różnymi pożądliwościami

"Wskaz mi czlowieka, ktory umie nie byc potulnym niewolnikiem namietnosci(...)" pozadliwosci

Natomiast zostając naśladowcami Chrystusa - musimy "ukrzyżować" ciało podległe pożądliwościom i we wszystkich sprawach i dziedzinach życia poddać się kierownictwu Chrystusa, i postępować tak, jak On postępował, i jak postępował by na naszym miejscu

.
Czyli odmowic sobie jedzenia i wyrzec sie pragnienia wladzy? Bo o jakich innych pozadliwosciach Wzorodawcy rozmawiamy?



#101951 144000

Napisano przez Epoka on 2008-09-21, godz. 20:34 w Tematyka ogólna

No właśnie, duchowa...

Czyli jak?
Orygenes np. dokonal z posluszenstwa i zarliwosci wiary samookaleczenia...



#101949 144000

Napisano przez Epoka on 2008-09-21, godz. 20:10 w Tematyka ogólna

Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza.

(...)werset mówi sam za siebie bo taka powinna być nasza duchowa służba

Czyli jaka? Zlozenie ciala w ofierze?



#101941 144000

Napisano przez Epoka on 2008-09-21, godz. 18:51 w Tematyka ogólna

"Te ofiary duchowe - to zupełna wewnętrzna przemiana,(...)

Przemiana z czego w co?

witam
(...) abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza.
Rzym. 12:1(BW)

Jaki jest cel tych ofiar?



#101900 144000

Napisano przez Epoka on 2008-09-20, godz. 22:01 w Tematyka ogólna

Trzeba zrozumieć słowa ap.Piotra z 1Listu Piotra 2,4 "Wy również jako żywe kamienie jesteście budowani, jako duchowa świątynia, by stanowić Święte Kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar".

Drogi KMB, nie chce odbiegac od tematu, a twoje wywody sa interesujace. Czy moglbyc krotko napisac jakie to sa te duchowe ofiary, ktore Swiete Kaplanstwo sklada dzisiaj??



#100691 ŚJ a ROK 1984

Napisano przez Epoka on 2008-09-07, godz. 16:41 w Tematyka ogólna

"Wycisniemy z ciebie wszystko, po czym napelnimy cie sami" Orwell 1984
Potocznie zwane pranie mozgu jest takim wlasnie doswiadczeniem. Nie wszyscy SJ doswiadczaja tego stanu. Sa jednak zywe dowody, ludzie, ktorzy mogliby to potwierdzic. Nie tylko bowiem wykazywanie bledow w nauczaniu, jest istotne. Tu wiecej chodzi o to czego dokonuje sie na materiale ludzkich emocji. W tym sensie ja upatruje najwieksze zagrozenie dla jednostki ze strony organizaji SJ. To zas najtrudniej wykazac, o tym najtrudniej rozmawiac. Pole dzialania organizacji to wlasnie ludzkie emocje, umysl. Przy tym wykazywanie bledow nauczania jest mniej znaczace...Co myslicie?



#99074 POZNACIE PRAWDĘ a prawda Was wyswobodzi.....

Napisano przez Epoka on 2008-08-15, godz. 19:38 w Tematyka ogólna

[

quote name='yogiii' date='2008-08-13 09:08' post='98791']
Wiedza ? to tylko interpretacja. Tylko. Ważniejsze są uczucia ludzkie

.
Ciesze sie, ze tak uwazasz. Organizacja do ktorej nalezysz tak nie mysli. Generuje zlo, ktore uderza wlasnie w najglebsze ludzkie uczucia.

Każdy z nas ma swoje głębokie uczucia i nie jest kawałkiem mięsa testowanym przez całe życie żeby napisano o nim w książce o socjologii

.
Mozna byc 'owca na rzez' ale ty nic o tym nie wiesz...

Czy człowiek urodziłby się w środkowej Azji czy w USA i tam nadadzą mu religijne bądź ateistyczne podejście do głowy; trzeba samemu pomyśleć o tym jak takie narzędzie obrócić w dobro? bo jeśli my tego nie zrobimy to kto.


Swiadkowie Jehowy? (ironia)



#98753 POZNACIE PRAWDĘ a prawda Was wyswobodzi.....

Napisano przez Epoka on 2008-08-12, godz. 18:50 w Tematyka ogólna

'yogiii' date='2008-08-12 14:01' post='98739']
>>>Bardzo jest to przykre że większość rzeczy tu jest wręcz wmuszana poprzez np. ironię ... co sprawia że czytający tu ludzie są pod presją typowo ludzkich argumentów które da się przerzucić na każdą religię i każdą ideę.

Tu sie zgodze. Tez nie podobalo mi sie ironizowanie na tym forum. Szybko jednak dostrzeglam, ze taki ton nadawali liderzy forum(nie bede wymieniac, by nikogo nie pominac)... Niektorzy juz daleko odeszli, poza system Straznicy, niektorzy stoja w progu inni zas ogladaja sie za siebie, jeszcze innych zatrzymuje rodzina. Roznimy sie tez w zaleznosci od tego na jakim etapie wychodzenia z organizacji jestesmy. Wytwarza sie dystans a gdzie dystans tam tez ironia... Negatywne emocje znajduja sobie tez takie ujscie... Chodz osobiscie uwazam, ze ironia na tym forum utrudnia osoba postronnym zrozumienie tematu.

Ludzkich argumentow? a jakie inne argumenty masz na mysli?



#98651 "Farsa sądownicza Ś.J.

Napisano przez Epoka on 2008-08-10, godz. 23:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

To taka rzeźba ozdobna leżącego barana na skalniku. Nawet chciałem go zdjąć, ale żona go broni jak może.

LOL



#98650 Jak zostałeś Odstępcą

Napisano przez Epoka on 2008-08-10, godz. 23:09 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

(...)Raczej nie ja odszedłem, to ,,pasterze" uczynili mnie wyrzutka.(...)

gambit
Dedykuje ci slowa Jana 9 : 1-40 na pocieszenie ;)
Szczegolnie 28 wiersz: "Zlorzeczyli mu wiec, mowiac: Ty jestes uczniem jego, ale my jestesmy uczniami Mojzesza" i 34 wiersz:
"Odpowiadajac, rzekli do niego: Tys sie caly w grzechach urodzil i chcesz nas uczyc? I wyrzucili go."