Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika swiatlo7

Odnotowano 302 pozycji dodanych przez swiatlo7 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#118602 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez swiatlo7 on 2009-05-12, godz. 19:35 w Tematyka ogólna

Fly,

Możesz przybliżyć na czym polegało kłamstwo Jezusa? To poważne oskarżenie. Czy możesz je uzasadnić?

Pozdrawiam



#102771 Dusza - Łk 16:19-31

Napisano przez swiatlo7 on 2008-10-05, godz. 14:12 w Dusza nieśmiertelna

W katechizmie kkmmożna przeczytać:"Pismo Świete wyrażnie powiada,że wtedy dopiero stał się człowiek istotą żyjącą,gdy Bóg tchnął w niego duszę/1Mojż.2:7/Czy tak było w rzeczywistości? Otóż Biblia nie mówi,że Bóg tchnął w ciałó ludzkie DUSZĘ,lecz jedynie TCHNIENIE ŻYCIA./1Mojż.2:7BT/zaś w TCHNIENIU ŻYCIA (hebr.NISZMATH CHAJIM) nie można w żaden sposób dopatrywać się duszy nieśmiertelnej,gdyż to samo TCHNIENIE otrzymały także zwierzęta co wynika z 1Mojż7:22/por.Sal.3:19/'a one nie mają przecież nieśmiertelnej duszy.
Tak więc wypada się zgodzić,że TCHNIENIE ŻYCIA nie oznacza duszy nieśmiertelnej ani wogóle duszy lecz energię życia, lub pierwiastek życia,to witalną moc sprawiającą,że zarówno człowiek jak i zwierzęta żyją. Funkcją Boskiego TCHNIENIA ŻYCIA bło ożywienie ukształtownego przez Boga z prochu ziemi człowieka,który stał się wtedy "DUSZĄ ŻYJĄCĄ",czyli żywą istotą(NEFESZ CHAJJA)Kto więc upatruje w TCHNIENIU ŻYCIA duszę nieśmiertelną musi się również zgodzić z tezą iż taką samą duszę maja również zwierzęta.
Katolicka nauka mów,że "śmierć człowieka rozdziela duszę od ciała.To ostatnie rozsypuje się w proch.Duch natomiast trwa dalej, idzie do Boga,który jest dawcą/Ks.Fr.Dziasek/ Czy takie twierdzenie jest prawdziwe?Jasno tu widać,że nieprawnie utożsamiono tu dwa różne znaczeniowo terminy, mianowicie DUCHA wracającego do Boga z DUSZĄ oddzieloną od ciała.
Gdyby zgodzić się z tym twierdzeniem,należałoby wierzyć także,że dusze wszystkich bez wyjątku ludzi dobrych i złych podążają w chwili śmieci do nieba,gdzie przeebywają na wieki,ponieważ od Boga wyszły i do Niego wróciły.W tym momencie kk sam sobie zaprzecza bowiem uczy,że do nieba idą wyłącznie dusze, które w chwili rozłączenia się z ciałem nie mają żadnych grzechów

poslużyłeś się moim cytatem, który dotyczył czegoś konkretnego, do sformuowania swojej własnej wypowiedzi-w zasadzie nie związanej z tym co napisałem...
mogłeś chociaż odpowiedzieć na zapytanie w moim poście... :(
pozdrawiam



#102669 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-10-02, godz. 16:00 w Tematyka ogólna

gambit,
to co piszesz w kontekscie Jana Chrzciciela jest tylko Twoją dowolną interpretacją...ale masz do niej prawo :)
wcale nie musi oznaczać tego, co sugerujesz. Każdy kto jest w Niebie jest większy od nas ludzi zyjących na Ziemii. Od Jana Chrziciela, ode mnie od Ciebie...Jan Chrzciciel był uważany za wielka postać wśród ludzi natomiast Jezus swoją wypowiedzią dał do zrozumienia jak "wielcy" są ci, którzy są w Niebie. Wystarczy przeczytać ów fragment i nie dorabiać ideologii tam, gdzie nie potrzeba.
pozdrawiam



#102544 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-29, godz. 20:52 w Tematyka ogólna

gambit,
ja naturalnie mam inne wytłumaczenie i chyba wiesz jakie ono jest...
dziękuję za argumentację,ale dla mnie osobiście jest niewystarczająca. może innych przekonuje. trochę za dużo spekulacji jak na literalne traktowanie owych słów z Apokalipsy. Ale to może moje wyłącznie wrażenie..
pozdrawiam,



#102525 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-29, godz. 17:54 w Tematyka ogólna

henryku
przyznam szczerze,ze nie wpadłbym na tego typu teorie, że "Starcy" to uosobienie proroctw... Zbyt duża egzotyka jak dla mnie :)

gambit,
Skoro Starcy zostali wymienieni z osobna i 144000 tak samo, wniosek jest prosty. Starcy nie zaliczaja się do 144000. Co zatem robia w Niebie?

pozdrawiam



#102476 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-29, godz. 06:46 w Tematyka ogólna

henryku,
nie odpowiedzialeś mi dlaczego "Starcy" są w Niebie..
Kościół wg nauki św. Pawła jest Ciałem Chrystusa, czy zatem ta ogromna rzesza ludzi, o których napisałeś nie zalicza się do Ciała Chrystusa?
pozdrawiam



#102460 Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-28, godz. 20:13 w Tematyka ogólna

gambit,
ja wiem co to znaczy "bedziesz ze mną w raju"
wiem, "gdzie" jest raj lub raczej czym jest raj..
tobie to chyba umyka
nie wiem czemu przytoczyles wypowiedź z Mat. i powiązałeś ją ze sceną z Łuk. ale oczywiście miałeś do tego prawo :)
pozdrawiam



#102443 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-28, godz. 17:13 w Tematyka ogólna

ciekawa teoria henryku..
co robią w Niebie? Czy wg ciebie jest Kościół i jeszcze jakaś inna grupa zbawionych?
cytat, który podałeś w swoim poście chyba dotyczył mimo wszystko czegoś innego niz sugerujesz.
pozdrawiam



#102429 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-28, godz. 15:33 w Tematyka ogólna

kbm,
próbuje uzyskać odpowiedź od henryka do jakiej grupy należą owi "starcy", czy do 144000 czy do jakiejś innej..
Pozdrawiam



#102425 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-28, godz. 14:39 w Tematyka ogólna

henryku,
zatem do jakiej grupy należą starcy?



#102419 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-28, godz. 12:55 w Tematyka ogólna

henryku,
a starsi, przed którymi są 144000 do jakiej grupy należą?
pozdrawiam



#102413 Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-28, godz. 11:13 w Tematyka ogólna

gambit
powinno ci raczej wystarczyc to, że to PAN JEZUS obiecał nawrócoemu łotrowi,że będzie z Nim w raju.. nie ma podstaw abyś podważał słowa (obietnice) Pana Jezusa. To On jest Panem prawa i wie co "jest w każdym człowieku". Skoro Pan Jezus mówi,że tak się stanie to po prostu tak się stanie-a raczej już się stało...



#82387 "ŚBN to pogańskie święto i ze Chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego"

Napisano przez swiatlo7 on 2008-01-05, godz. 22:30 w Boże Narodzenie & Sylwester

Ktos "madry" napisal,że Sweto Bozego Narodzenia to poganskie swieto...
Czy poganie,rzeczywiscie swietowali przyjscie Syna Bozego na swiat? Jesli tak, to chyba nie mozna ich juz nazwac poganami....?
Smieszy mnie postawa sJ, ktorzy probuja mi powiedziec kiedy mam sie cieszyc a kiedy nie. Wiem to najlepiej. Skoro przyjscie Jezusa Chrystusa na swiat jest radosnym wydarzeniem dla mnie-zamierzam sie cieszyc z tego powod...odobnie jak z Jego Zmartwychwstania. Jesli dla innych nie sa to powody do swietowania-to niech sie zastanowia doglebnie nad tym faktem.



#71324 Co to znaczy, że Jezus jest "Synem Bożym"?

Napisano przez swiatlo7 on 2007-07-26, godz. 17:55 w Trójca

hmmm. Tylko,że wszystko istnieje także dzięki Synowi Bożemu, przez którego wszystko i dla którego wszystko zostało stworzone...Poza tym czy mam rozumieć, że Bóg Ojciec już nie może być nazwany Panem? (por. Jud 4)
pozdrawiam



#67554 Poszukuję literatury Towarzystwa Strażnica

Napisano przez swiatlo7 on 2007-07-01, godz. 13:39 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Może ktoś się natknął na "Proroctwo" gdzieś w internecie...?
Potrzebuję skanu ze str.72 baaaaaaardzo :(



#67496 Poszukuję literatury Towarzystwa Strażnica

Napisano przez swiatlo7 on 2007-06-30, godz. 13:16 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Witam wszystkich :)

Mam prośbę...

Czy mógłby ktoś wkleić skan z 72 strony "Proroctwa" (1929)?
Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc...

Pozdrawiam :)



#66758 Dalsze uwagi dot. artykułu

Napisano przez swiatlo7 on 2007-06-23, godz. 08:44 w Trójca

stanislawcz,

Jeśli odnosisz się do jakiegoś postu, postaraj się zrozumieć o czym on jest. Ponadto, jeśli chcesz wygłaszać, że WTS nie pisze kłamstwa n/t pisarzy wczesnochrześcijańskich, najpierw zapoznaj się z tym, co naprawdę głosili, a potem porównaj z tekstem anonimowego autora "Strażnicy". Wtedy sam się przekonasz o tym co jest prawdą a co nie.

pozdrawiam



#66678 Czy Strażnica pomniejsza rolę Jezusa?

Napisano przez swiatlo7 on 2007-06-22, godz. 08:51 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

stanislawcz,

Tak sie jakoś składa, że mam w posiadaniu (oprócz BT z imieniem Jahwe) także inne katolickie przeklady..np. Christian Community Bible (imię Jahwe w ST) czy najbardziej popularny przekład na "zachodzie" New Jerusalem Bible, gdzie także imię Jahwe występuje ST w każdym miejscu, gdzie było.
Jakoś chyba katolicy nie usunęli tego imienia z Biblii...
Więc powtarzanie w kółko tych samych "herezji' (bo tak naucza Organizacja w każdym rozdziale ze swoich książek, gdzie omawiana jest kwestia Imienia Bożego czy na zebraniach) mija się z prawdą i to dalece.
Nie wierzysz?? Zerknij do "The New Jerusalem Bible" pocket edition i dopiero potem mów, że katolicy usunęli Imię Boże.
pozdr



#66567 Jak to jest z tą miłością braterską?

Napisano przez swiatlo7 on 2007-06-21, godz. 11:40 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Przykre to, ale dla śJ braćmi są wyłącznie członkowie Organizacji. Niestety, dla nich słowo "brat" nie rozciąga się na innych ludzi...



#66559 Czyimi swiadkami mają być chrześcijanie?

Napisano przez swiatlo7 on 2007-06-21, godz. 10:33 w Tematyka ogólna

Poza tym chrześcijanie byli prześladowani i cierpieli dla imienia Jezusa. Zakazywano nawet rozgłaszać im tego imienia-bez rezultatu. Jest to najważniejsze imię (Ef 1:21) i tylko w nim nasze zbawienie (Dz 4:12)



#66373 "Ofiarność Boga"

Napisano przez swiatlo7 on 2007-06-19, godz. 17:15 w Ogólne

szkoda, że nie można się wypowiedzieć z punktu widzenia "trynitarnego" :(
Bo skoro ktoś tak kocha...to nie poświęca kogoś innego...raczej sam oddaje życie....



#66340 Czy Strażnica pomniejsza rolę Jezusa?

Napisano przez swiatlo7 on 2007-06-19, godz. 11:15 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Jeśli nie widzisz różnicy między określeniem "Potężny Bóg" w odniesieniu do Jezusa, a określeniem "bóg" do szatana (zwłaszcza poczytaj sobie w jakim znaczeniu) to bardzo przykre. Czy wyrażenie "wiekuisty Ojciec" także nic dla Ciebie nie znaczy?



#66144 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez swiatlo7 on 2007-06-15, godz. 16:15 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witam Cię bardzo serdecznie Łukaszu :)

Cieszę się, że postanowiłeś napisać o sobie, o swoich spostrzeżeniach.
To jest bardzo ważna wypowiedź, z którą inni będą mogli porównać własne doświadczenia.

Pozdrawiam :)



#66077 Czy albuminy nadal są objęte biblijnym zakazem?

Napisano przez swiatlo7 on 2007-06-14, godz. 10:17 w Kwestia krwi

Brie,

Nie ratuję się czyjąś argumentacją. Chciałem, żebyś się zapoznała z tematem poświęconym głównie fragmentowi z Dz. Ot i podstępny plan ;)
Przedstawiłem Ci mnówsto argumentów-pozostawiam Ci je do przeanalizowania.
Dla mnie nauka śJ odnośnie krwi jest mało wiarygodna. Poczawszy od tego, że kiedys transfuzja nie była zakazana przez Organizację, skończywszy na tym, że transfuzja jest utożsamiana ze spożyciem. Wszystko jest bardzo naciągane i nielogiczne a ponadto sprzeczne z nauczaniem Jezusa.
Póki co to tyle...Może kiedyś wrócimy do dyskusji.
W międzyczasie życzę miłego dnia i "do napisania" :)

P.S. Nie mam szans, żeby usłyszeć od Ciebbie na temat Żydów?? ok :)



#66073 Czy albuminy nadal są objęte biblijnym zakazem?

Napisano przez swiatlo7 on 2007-06-14, godz. 09:17 w Kwestia krwi

Brie,

Pytasz czy trnansfuzja krwi jest powstrzymywaniem się od spożywania krwi zwierząt. Moja odpowiedź brzmi: TAK
Pamiętaj również, że krew zwierząt straciła moc przebłagalną z chwilą przelania krwi Jezusa. Już nie składamy ofiar ze zwierząt. Chrześcijanie począwszy od wieku I także tego nie robili. Prawo to zostało zniesione.
Odnośnie fragmentu z Dz polecam także temat poniższy:

"Czy w Dziejach Apostolskich zakazano transfuzji krwi? "

W omawianym przez nas przypadku właśnie mamy do czynienia z zaniechaniem i to w największym wymiarze. Przestrzegasz prawa, które nie obowiązuje i nigdy nie obowiązywało. Prawo Boże nie stoi w sprzeczności z ratowaniem życia nawet przy użyciu krwi-co zostało wykazane w moich postach i postach innych osób.

Dalej nie ustosunkowałaś się do własnej wypowiedzi n/t Żydów. Czekam na nie.