Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika shakal

Odnotowano 28 pozycji dodanych przez shakal (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#85718 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez shakal on 2008-03-06, godz. 22:31 w Zwyczaje Świadków Jehowy

:)



#75844 "Jehovah's Witnesses and the Question Of Blood" (pdf)

Napisano przez shakal on 2007-09-01, godz. 23:25 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Podaję za forum JWD:

Broszura "Jehovah's Witnesses and the Question Of Blood" (z 1977 roku), pdf
(drugi link do tej broszury: pdf)


Witam. Linki nie działają. Czy mogę prosić o wstawienie ponowne?

Pozdrawiam.



#45645 Dyskusje na forum ŚJ, nasze komentarze

Napisano przez shakal on 2006-12-12, godz. 15:33 w Strony Świadków Jehowy

:lol: :lol: :lol:

Zaprawde powiadam Ci, czynu swego żałuję bardzo.
Ciekawośc do usunięcia postu zmusiła mnie, gdyż nigdy takiego prawa w przeszłości nie posiadałem
i bardzo zdziwiła mnie możliwość wykonania tego, więc kliknąłem, a tu SZAST PRAST i nie ma :ph34r:

Tylko jakoś nie mogę się doczekać na odpowiedzi na moje posty :unsure:



#45521 Dyskusje na forum ŚJ, nasze komentarze

Napisano przez shakal on 2006-12-11, godz. 23:35 w Strony Świadków Jehowy

na forum Forum SJ sekcja Dyskusje. Byc moze podyskutujemy tutaj na ktorych z tematow ktory nas zainteresuje.



#44699 Nowe forum ŚJ

Napisano przez shakal on 2006-12-08, godz. 23:56 w Strony Świadków Jehowy

Hej.

Wszedłem tutaj
jhwh.tk

Kliknąłem na tej stronce w lewym dolnym na pokoik
tlen://room|id|100378@c|/

W pokoiku znalazłem troche wypowiedzi
[quote]
22:02:17 ~Gaga-tka
tylko nie kazdy uzywa tej rury
22:03:57 ~Przystojny Macho
musze was pozegnac
22:04:03 ~Przystojny Macho
moje fanki czekaja<lol
22:16:14 ~wynaturzenie
http://www.chatkrk.nazwa.pl/

Kliknąłem więc w ten linczek powyżej...

I zgłupiałem :unsure: O co chodzi


Ps. I sie dopisalem na forum Moj post by Shakalek



#44448 PNŚ popiera doktryny Świadków Jehowy

Napisano przez shakal on 2006-12-08, godz. 01:31 w Przekład Nowego Świata

SO - szybka odpowiedz... 40 lat minelo jak jeden dzien - witaj AOL... To byly czasy... I ...................

JESTEM ZDZIWIONY!

Forum ma sie dobrze :D:D



#44447 ŚWIETA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA..........

Napisano przez shakal on 2006-12-08, godz. 01:27 w Boże Narodzenie & Sylwester

G..... prawda :ph34r:



#44445 Świadkowa

Napisano przez shakal on 2006-12-08, godz. 01:06 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Narazie jest dobrze. Cywilny mamy, akceptacje mojej osoby jako chrzescijanina, i najdrozsza istotka w drodze - synus! Kochamy i szanujemy. cdn



#44444 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez shakal on 2006-12-08, godz. 00:57 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Pewien parafianin tłumaczył księdzu:
- Wie ksiądz, ja to jestem wierzący, ale nie praktykujący.
Na to ksiądz:
- Ja jestem nudystą, ale też nie praktykuję.
- Przecież to bez sensu - zdziwił się parafianin.
- No właśnie - odparł ksiądz.
:lol:

pzdr


Wróciłem ze "zczworzoną" mocą :lol:
Jestem CHRZEŚCIJANINEM :) Zostałem oczyszczony - teraz oczyszczam się z oczyszenia... ;) Pozdrawiam!



#29804 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez shakal on 2006-05-29, godz. 07:44 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cześć Ludziska & Znajomi! Czytam i czytam (mam zaległości :P:P) i jedno mi się nie zgadza - ŚJ czasami idą na kompromisy. :) Dobra ide czytac dalej. Masakra, ale postow przyroslo :P



#15835 PNŚ popiera doktryny Świadków Jehowy

Napisano przez shakal on 2006-01-04, godz. 10:13 w Przekład Nowego Świata

Życzę Wam Wszystkim udanych postów i jak najwięcej nie-do-podważenia argumentów na różne, ciekawe tematy, które miałem przyjemność czytać, a nieraz nawet uczestniczyć w nich. Za godzinę wyjeżdżam z PL i wrócę w lipcu. Oczywiście postaram się utrzymać z forum kontakt, jeżeli będzie taka możliwość w kraju, do którego zmierzam ;) Torby spakowane, 5 kg materiału dowodowego :lol: i przedemną dłuuuuuuugie rozmowy na temat WTS i okołotematowe. Więc, 3mcie się zdrowo i do przeczytania!



#15747 Świeta a Świadkowie

Napisano przez shakal on 2006-01-02, godz. 11:00 w Boże Narodzenie & Sylwester

Dear Sebol ;) Co skomentowałeś w tym poście, bo nie mogę się doszukać :) Poważnie mówię.



#15744 opinia "świadka"

Napisano przez shakal on 2006-01-02, godz. 01:55 w Oceń forum

Organizacji uratowała wielu od chańbiącego życia,pełnego grzechu i rozpaczy.
Alkoholicy,złodzieje,bandyci.prostytutki itp. zmienili się na ludzi praworządnych i "religijnych"zmienili obyczaje,zachowanie.

Przyznasz mi rację czy znów jestem jakis nawiedzony?



Racja - jeżeli uratowanie to wypranie mózgu za pomocą WTS Prawd(ziw)a Biel.

Nie udaje się to większości instytucji poństwowych i religijnych w Polsce.


Nie prawda. Powinienem zamieścić argumenty, ale tak samo Ty ich nie przedstawiasz, więc czuję się ułaskawiony. Masz tu adresy paru organizacji i zapytaj u źródeł, czy im się udaje, czy też nie - jak twierdzisz.

AZYL POD PSIM ANIOŁEM
http://www.psianiol.org.pl
Opiekuje się zwierzętami skrzywdzonymi przez ludzi i takimi, które uległy wypadkom. Porzucone przygarnia do Azylu i szuka dla nich nowych rodzin. Zapobiega nadmiernemu rozmnażaniu. Pomaga innym ośrodkom opiekującym się zwierzętami.


CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ (CEO)
http://www.ceo.org.pl
Rozwija praktyczne umiejętności i wspiera postawy obywatelskie niezbędne w demokratycznym państwie. Prowadzi niepubliczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Współorganizuje akcję "Szkoła z klasą", na którą właśnie prowadzi zbiórkę publiczną.


FUNDACJA DZIECI NICZYJE
http://www.fdn.pl
Pomaga dzieciom maltretowanym fizycznie, psychicznie, wykorzystywanym seksualnie oraz zaniedbywanym, ich rodzicom i opiekunom. Prowadzi badania mające na celu wypracowanie zintegrowanego systemu pomocy oraz szkolenia dla osób stykających się w pracy zawodowej z przypadkami krzywdzenia dzieci.


FUNDACJA "POŻYWIENIE DAREM SERCA"
http://www.fpds.org.pl
Działa w porozumieniu z Kuratorium Oświaty. Dostarcza posiłki do ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz szkół specjalnych. Organizuje też dla dzieci różne uroczystości. Działa na terenie Warszawy, ale trwają przygotowania do rozszerzenia działalności na Radom i Lublin. Fundacja "Pożywienie - darem serca"


FUNDACJA ROBINSON CRUZOE
http://www.fundacjar...rg.pl/index.php
Dzieciom wychodzącym z domów dziecka pomaga odnaleźć się w dorosłym świecie. Uczy je samodzielności i kreatywności, pomaga organizować staże w przyjaznych firmach. Organizuje również szkolenia dla kadry domów dziecka.


FUNDACJA IM. STEFANA BATOREGO
http://www.batory.org.pl
Założycielem fundacji jest George Soros amerykański finansista i filantrop. Celem fundacji jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i państwa prawa w Polsce i innych krajach naszego regionu. Działa na rzecz zbliżenia między Wschodem i Zachodem, współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami polskimi i zagranicznymi.


ITAKA Fundacja Pomocy Ludziom Dotkniętym Problemem Zaginięcia
http://www.itaka.org.pl
Pomaga osobom tak zaginionym, jak i ich rodzinom oraz osobom zagrożonym zaginięciem. Prowadzi kampanie informacyjne, uruchomiła telefoniczne linie wsparcia, stara się zaktywizować środowiska dotknięte problemem. Na jej stronie internetowej dostępna jest baza danych osób zaginionych.


KOMITET OCHRONY PRA DZIECKA
http://www.kopd.pl
Prowadzi działalność z zakresu szeroko rozumianej ochrony praw i interesów dziecka. Ujawnia przypadki ich naruszania, pomaga ofiarom i rodzinom. Prowadzi kampanie uwrażliwiające społeczeństwo.


OŚKa Fundacja Ośrodek Informacji Środowisk Kobiecych
http://www.oska.org.pl
Wspiera organizacje i inicjatywy kobiece. Wszystkim zainteresowanym służy wiedzą na temat polityki równościowej, feminizmu, sytuacji kobiet w Polsce i na świecie. Promuje uczestnictwo kobiet w życiu publicznym i społecznym. Prowadzi bibliotekę oraz bazę organizacji kobiecych.


POLSKA AKCJA HUMANITARNA
http://www.pah.org.pl
Wypracowuje nowoczesną kulturę pomocy humanitarnej. Jej motto brzmi: "Uczynić świat lepszym przez zmniejszanie cierpienia i niesienie wartości humanitarnych". Angażuje całe polskie społeczeństwo w niesienie pomocy w sytuacjach kryzysowych na całym świecie.


STOWARZYSZENIE "OTWARTE DRZWI"
http://www.otwartedrzwi.pl
Za główne zadanie stawia sobie przeciwdziałanie bezrobociu wśród młodzieży. Walczy z wykluczeniem społecznym dzieci niepełnosprawnych oraz pochodzących ze skrajnie ubogich lub dysfunkcyjnych rodzin. Prowadzi szkolenia, pośrednictwo pracy, poradnictwo, zajęcia ogólnorozwojowe. Kładzie nacisk na umiejętności pracy w grupie.


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
http://www.wosp.org.pl
Fundacja Jurka Owsiaka przede wszystkim wyposaża szpitale w sprzęt do ratowania życia i prowadzi działania profilaktyczne. Raz do roku organizuje tak zwany finałWOŚP, kiedy to cała Polska wrzuca pieniądze do skarbonek wolontariuszy. Jednak pieniądze na pomoc dzieciom są zbierane przez cały rok.


WARSZAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI
http://www.hospicjum.waw.pl
Działa w promieniu 100 km od Warszawy. Zajmuje się domową opieką nad dziećmi chorymi nieuleczalnie, aby nie musiały spędzać swoich ostatnich chwil w szpitalach.

Przecież największymi zbrodniarzami byli "krzyżowcy" i nikt o tym nie chce pamiętać


Historykiem nie jestem więc zwrócę jedynie uwagę na zmianę tematu w stylu '...a u Was się biję murzynów'.

A reszta jest w porządku. Nie zapominaj popierać Swoich wypowiedzi argumentami. Pozdrawiam.



#15743 Pedofil-gwałciciel skazany

Napisano przez shakal on 2006-01-02, godz. 01:31 w Seksualność

Też mam takie odruchy Dementor'ze siedzący oto z założonymi nogami <_< a to z racji, że moja polówka jest ŚJ. Odruchy te jednak nie mają zbyt wiele wspólnego z ruchami Brown'a, zwłaszcza w sferze intensywności występowania ;) Sorry, ale prościej się nie dało, czyli na forum ataków jest stosunkowo mało, gdyż prowadzimy tu inteligentne konwersacje na poziomie, czyż nie? Więc, Danielu witam w gronie i zapraszamy do studiowania forum :)



#15742 ŚWIETA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA..........

Napisano przez shakal on 2006-01-02, godz. 01:18 w Boże Narodzenie & Sylwester

Heh... Przyleciałem do Polski, w ten świąteczny czas, tylko po to by towarzyszyć mojej jedynej, najbliższej rodzinie jaka mi w Polsce została - tacie. Jest starszej daty i święta to dla niego coś szczególnego. Mimo tego, że lubię ten okres, to jakoś do choinki mi się nie tęskni, łamania opłatkiem nie praktykuję (większość i tak nie szczerze wypowiada życzenia - ale nie mnie oceniać - nie lubię i tyle ;) ), ale dla samotnego ojca przybyłem i nie żałuję. Po dwa, zgadzam się. Znajomi ŚJ za choinką to niezbyt przepadają, ale nastrój świąteczny to w domu jednak nastaje w tym czasie ;) Pozdrawiam.



#15741 Świeta a Świadkowie

Napisano przez shakal on 2006-01-02, godz. 01:04 w Boże Narodzenie & Sylwester

... co do wątku, córka mojego brata brała chrzest - i owszem wydarzenie to było duże w rodzinie, ale alkochlolu dowożonego ciężarówami nie pamiętam, wogóle nie pamiętam zeby był spożywany przy rodzinnym stole jakikolwiek, ale nawet jakby byl to nic zdrożnego w tym nie widzę!



No i właśnie. Nic zdrożnego nie widzisz drogi Kolego i ja też nie. Kierujemy się zasadą - Rób co uważasz i uważaj co robisz, czyż nie? ;) Przynajmniej większość nie-do-końca zindoktrynizowanych ;)



#15740 Stowarzyszenie

Napisano przez shakal on 2006-01-02, godz. 00:43 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jestem za, kto wie... Zobaczymy jak mi pójdzie z broadband'em <_< Pozatym nie przebywam w kraju, chyba że posada korespondenta zza granicy jest jeszcze wolna ;) Kto wie...

Ps. Gdzie wcięło mojego avatarka? Oto było [EDITED] pytanie :blink:



#15717 PNŚ popiera doktryny Świadków Jehowy

Napisano przez shakal on 2006-01-01, godz. 03:41 w Przekład Nowego Świata

Trzymamy za Ciebie kciuki - jak bedziesz w stanie to daj znać jak tam poszło wasze 'studium' biblijne


Było tak. Na początku powiadam Wam (taki noworoczno-humorystyczny ton), powiedziałem, że jestem w posiadaniu Watchtower Library 2004 CD.

20 minut przerwy - sypią się zdania typu:
-odstępca?! (przypominam, że to moje pierwsze spotkanie i wiedzą, żem nie ŚJ)
-skąd TO masz?!
-pamiętasz adres?
-każdy to mógł sfałszować!
-napewno jest przerobione przez odstępców (aż mi się cisło na usta - TEGO NIE TRZEBA PRZERABIAĆ! Ale wytrzymałem - nie tak chce rozmawiać!)
-dobra jak chcesz to zainstaluj - wira tam nie ma??

Potem, powiedzieli możemy Ci załatwić oryginał (free chyba :blink: )
Lepiej oryginał, choć może to też oryginał ale lepiej mieć nie na 'nieoryginalnej płytce (TDK też oryginalna przeca <_< )

A reszta spotkania upłynęła super - ani jednego tematu WTS czy coś w tym stylu, bo to było nasze pierwsze spotkanie (przypominam, że w ciągu next 3 miesięcy żenię się z moją dziewczyną i byłem odwiedzić pierwszy raz jej rodzinkę).

Reasumując, widać nastawienie na JAKIEKOLWIEK tematy: internet, nieoryginalne rzeczy - nie przypieczętowane przez WTS i tym podobne rzeczy - wiecie jakie (materiały dowodowe <_< ).

Ale rodzinka OK w sferze poza WTS-owej ;)

W zamian powiem, że mam prawie WSZYSTKO (ile tego jest chyba z 2 tusze czarne poszły na druki), czyli materiał do rozmowy, przedruki z ONZ (sprawa szkarłatnej bestii) Watchtower Library 2004 na CD, przedruki różnych pixów z netu z 'potwierdzonych' żródeł, rozmaite pytania, opracowania nieprawidłowości doktryn, nowe - stare światła itd itp - i jadę o tym porozmawiać z ukochaną, na co wyraziła zgodę - choć z gory założyła, że nie na wszystko mi odpowie, ale popatrzy na to (TO - by tyle tego :blink: ).

Pozdrawiam.
CDN



#15695 PNŚ popiera doktryny Świadków Jehowy

Napisano przez shakal on 2005-12-30, godz. 11:06 w Przekład Nowego Świata

Strażnica nr24 z 1981, s.7
Pozwólmy szczerym osobom porównać działalność głoszenia ewangelii o Królestwie, którą od stuleci prowadziły systemy religijne chrześcijaństwa, z pracą podjętą przez Świadków Jehowy po zakończeniu pierwszej wojny światowej w 1918 roku. Nie jest to jedna i ta sama ewangelia. Świadkowie Jehowy rzeczywiście głoszą "ewangelię", czyli "dobrą nowinę", gdyż mówią o niebiańskim Królestwie Boga, które zostało ustanowione po zakończeniu "czasów pogan" w roku 1914 wprowadzeniem na tron Jego Syna, Jezusa Chrystusa.


Dzięki.
Dziś ok 20 pm idę na spotkanie z rodziną mojej przyszłej żony, dokładnie z jej najstarszą siostrą i przyszłym mężem - oboje ŚJ. Jeżeli będą w posiadaniu Watchtower Library to pożyczę sobie. Dostanę też (to już wiem na pewno) Codzienne Badanie Pism na 2006 i kalendarz.
To wszystko dla mojej przyszłej (Boże ona ma kompletnie inne pojęcie o WTS niż osoby do których się udaję!), ale będę miał parę dni, co by sobie popatrzeć co tam w środku jest :ph34r:
W razie czego skorzystam z linku, za który dzięki.

Sprawa wygląda tak, że zbieram materiały o WTS i interesujących mnie tematach (wszystko co się nie zgadza w doktrynach, zmiana światła co jakiś czas, błędy przekładu NŚ, przynależność do ONZ - praktycznie wszystko jak widać).
Kupiłem 3 ryzy papieru, i od jutra drukarka na pełnych obrotach. Why?
Mam z Przyszłą bardzo dobry kontakt na poziomie zaufania sobie nawzajem a ona ma b. duży jak na ŚJ dystans do doktryn i WTS. Mam przywieżć wszystkie materiały jakimi dysponuję w Polsce (mieszkamy w UK wracam 4.01.06 i tam jeszcze nie mam neta) i sobie je przeanalizujemy razem. Więc, na poparcie czekokolwiek, muszę drukować wszystko co mi w rękę wpadnie, żeby nie urwać jakiegoś tematu w stylu 'możliwe, że to cytat ze Strażnicy, ale muszę ją zobaczeć'.

Trudny temat. Narazie cieszę się, że poznam kawałek jej rodziny, bo chociaż są zdoktrynizowani maksymalnie, to niosę im jakieś szanse na Nowe Światło swoją osobą B) Pozdrawiam ich z tego miejsca i oczywiście...

cdn.



#15625 Armagedon za 20-50 lat

Napisano przez shakal on 2005-12-27, godz. 22:57 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Wczoraj jeden z moich współpracowników opowiedział mi iż odwiedzili go nie dawno przedstawiciele ŚJ. Jeden z nich poinformował go, że koniec tego systemu rzeczy nastąpi za około 20 do 50 lat!!!! A już na pewno za życia tego pokolenia! Na pytanie jak to wyliczył zmienił temat rozmowy.

Czy ktoś wie coś na temat nowego światła w sprawie końca tego systemu rzeczy?


brednie  jeszcze nic nie zaswiecilo 


A skąd wiesz?

Dokładnie rozegrało się to u moich drzwi. Po tym jak to powiedział (wspomniany świadek odwiedzający mnie), a był to już praktycznie koniec naszej 1,5 godzinnej dyskusji na klatce schodowej (ludzie, ale mam cierpliwość), oznajmiłem mu, że nie potrzebuje następnych pogawędek i nauk w jego wykonaniu, gdyż bliska memu sercu osoba jest ŚJ, więc z nią prowadzę rozprawki i dysputy (taki prywatny nauczyciel, tylko jeszcze nie wiemy, kto tu kogo uczy). Wtedy się zdziwił nieco i spytał o nazwisko. Powiedziałem mu, że jej (mojej nażeczonej!) tata jest starszym jego zboru i wymieniłem nazwisko. Niestety On dziwnie zareagował, dał mi Strażnicę, Przebudźcie się i się zmył. Tyle go widziałem od tygodnia. Być może prowadził NADGORLIWIE B) jakieś swoje własne wyliczenia (o ktorych informował odwiedzanych), czy też kierował sie tymi wspomnianymi przez brata_jaracza i bał się odkrycia jego wniosków przez starszego zboru, więc zniknął. A rozmowa była dosyć ciekawa. W razie zainteresowania przytoczę w innym poście :)

PS. Czy ktoś może zna ten link do Biblioteki Strażnicy gdzie mogę odnaleźć numer STRAŻNICA — 1960/nr 10?? Bardzo pilne. Dzięki i pozdrawiam.



#15623 PNŚ popiera doktryny Świadków Jehowy

Napisano przez shakal on 2005-12-27, godz. 22:38 w Przekład Nowego Świata

• Is it true that the teachings of Jehovah’s witnesses are based on the New World Translation of the Bible?

The fact that the New World Translation bears out teachings of Jehovah’s witnesses does not prove that the teachings of Jehovah’s witnesses are founded upon this Bible translation. Since 1879 The Watchtower has been published, setting forth the things that Jehovah’s witnesses believe and teach. The New World Translation, which the Watchtower Bible and Tract Society has accepted as a gift from the New World Bible Translation Committee, first began to be published in part in 1950, and volumes of it have been coming out from time to time since then. Consequently, the formulation of the Bible doctrine of Jehovah’s witnesses did not wait upon the New World Translation, beginning in 1950.

Up until 1950 the teachings of Jehovah’s witnesses were based mainly upon the King James Version of the Bible, but in the course of years the publications of the Watchtower Bible and Tract Society in English alone have quoted from more than seventy different Bible translations produced in Christendom. This does not take into account the fact that our literature is published in more than 125 languages and that these foreign languages do not have the English New World Translation of the Holy Scriptures. In all parts of the world Jehovah’s witnesses are proving their Bible-based beliefs to the people by the copy of the Bible that the householder may have or that he may recognize as authoritative. So the New World Translation comes along merely as a confirmation of the correctness of the teachings of Jehovah’s witnesses and does not constitute the foundation of their teachings.

Zrodlo: Straznica 1 pazdziernik 1959. Biblioteka Straznicy(edycja 2001)-angielska



Jak zwykle się wtrącę nie w porę, ale to dla mnie bardzo istotne i ważne. Gdzie mogę znaleść wersję elektroniczną tej strażnicy, jaki jest adres tej Biblioteki Strażnicy? Jakieś linki może podacie, bo sam tekst mi nie wystarczy, a jedna osoba nie dowierza i musi zobaczeć na własne oczy! Dziekuję za szybką odpowiedź.



#9777 Świadkowa

Napisano przez shakal on 2005-08-29, godz. 23:46 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jeszcze jedno.
Gdyby ktoś chciał pogadać poważnie o SJ to siedzę
na http://www.polchat.p...t/?room=ABWEHRA

Przez jakąś złośliwość losu nie można usunąć tego pokoju.


Byłem, nie spotkałem, wyszedłem ;)
Pokoju nie da się usunąć, więc tak musi być :)
Pozdrawiam Arturze!



#9776 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez shakal on 2005-08-29, godz. 23:08 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Dziekuję wszystkim Forumowiczom za wypowiedzi :) W środę, tj 31.08 wyjeżdżam z Polski. Nie mam tam internetu założonego, ale kto wie <_< Narazie zostaje mi kawiarenka, przynajmniej raz w tygodniu ;) abym mógł dalej udzielać się na forum - w pewnym względzie jako człowiek doświadczony. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł poinformować wszystkich zainteresowanych o rozwoju sytuacji. Narazie mój nastrój przedstawia się tak: :unsure: z przyczyny opuszczania mojego, bądź co bądź ukochanego kraju! Pozdrawiam.



#9761 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez shakal on 2005-08-29, godz. 10:35 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Szczęście i beztroska skończy się, gdy dowiedzą się o tym starsi zboru.


Właściwie to oni już wiedzą, gdzyż była na rozmowie przedwczoraj. Bardzo się boją, by nie odeszła od organizacji. Rodzice powiedzieli jej wprost (tata - zatwardziały ŚJ), My nie będziemy Ci wybierać toważysza na drogę życia... Być może zaciemniali w tamtym momencie, jednak wciąź nie odczuwam, by było coś nie tak <_<

Jeżeli nie jesteś ŚJ i nie wykazujesz zainteresowania "Prawdą" bedzie nakaz zakończenia znajomości i ogromna presja psychiczna na Nią.


Świadkiem nie jestem i nie mam zamiaru. Zbyt wiele sprzeczności niesą w sobie nauki TS. Zainteresowanie wykazuję jednak Prawdą, nie 'Prawdą' i rodzice i organizacja moje stanowisko zna :ph34r: Presja psychiczna się skończy, gdyż w przeciągu kilku tygodni wyjeżdżamy razem z kraju. Ja byłem za granicą już pół roku, mam mieszkanie i pracę, Ona jest zdecydowana pojechać ze mną :rolleyes: Oczywiście w tym celu (tata - przesiąknięty do szpiku ŚJ), oznajmniając to rodzicom, musiała opuścić mieszkanie, by nie odczuwać do tego momentu presjii psychicznej, jeżeli takowa miałaby miejsce. Mieszka u siostry, ktora opuściła ŚJ wychodząc za mąż, za katolika. Hmmm.... <_<



#9747 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez shakal on 2005-08-29, godz. 00:49 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No właśnie... Dlaczego :blink:
By być z ukochaną kobietą MUSISZ zostać ŚJ?
Hmmm... Coś mi tu nie pasuję.
I do tego nie Twoja wola :(
Czekam na odpowiedź w tym temacie.
:unsure:

A po drugie primo ;)

Bóg nie jest mi obojętny więc mam świadomość, że jeżeli On nic nie zrobi to nigdy z nią nie będę.......


Hmmm.... Dzisiaj byłem po raz któryś -nasty z kolei na zabawie z moją Kochaną Gwiazdeczką ;) Na zabawie jest świetnie, tańczymy do białego rana w weekendy! Czasami jednak, zwłaszcza w chwilach euforii, gdy patrzymy sobie głęboko w oczy, zauważam, że się zamyśla... Wtedy po prostu mówię Jej:

Nie myśl tyle. Przegapisz Swoje szczęście! Bądź szczęśliwa, tego chcę od Ciebie. :rolleyes:

Pomaga! Wiem, że Ona też tego chce. W to wierzę! Bóg, nieważne, mój czy jej (choć to Ten sam) napewno nie ma nic przeciwko naszemu szczęściu. I tyle. Nie bawię się w jakieś wersety czyś coś w takich momentach. Proste słowa prosto z serca, z duszy - czynią najlepsze dobro i rezultaty! :wub: