Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Sebastian Andryszczak

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Sebastian Andryszczak (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#141708 UK: ŚJ skazany za nadużycia seksualne wobec trzynastolatki

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-08, godz. 23:31 w Seksualność

Nie spotkałam się z użyciem terminu "przedawkowanie" w odniesieniu do przestępczych czynności o charakterze seksualnym wobec ofiary wykorzystywania seksualnego.

Kiedyś spotkałem sie z niezbyt dokłądnym tłumaczeniem z angielskiego gdzie używano terminu "przedawkowanie" w odniesieniu do przestępstw finansowych (oszustw) - po polsku powiedzielibyśmy że przestępcę finansowego zgubiła chciwość i nieuwaga. Za dużo chciał, w tym sensie "przedawkował". Tamten (finansowy, z innego forum) artykuł zasugerował mi że słowo "przedawkowanie" może być w języku angielskim wieloznaczne. Stąd moje pytanie. Ale skoro już sie wyjaśniło że chodzi o narkotyki, to ok.



#141696 Wspólne zamieszkiwanie rodziny podzielonej wyznaniowo, prawa lokatorów

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-08, godz. 17:43 w Świadkowie Jehowy i prawo

na jakich przesłankach opieracie że dzieci mają (wg prawa świeckiego) prawo mieszkać?
czy pokrewieństwo ogranicza prawa własności?

ciekawi mnie także, co tzn. (w tym konkretnym przypadku) "podporządkować się zasadom"?

jeśli właściciel mieszkania żąda np. nie wyprawiania zakrapianych alkoholem imienin czy urodzin, mogę to zrozumieć.
nawet jeśli żąda nie przynoszenia choinki ani bombek w okresie świątecznym, także jeszcze mieści sie to w granicach mojego zrozumienia (wg mnie, wtedy naruszałby normy społeczne ale w mało drastyczny sposób który w mojej ocenie powinien być jeszcze tolerowany).

jeśli żada od dzieci że mają zaprzestać praktykowania dotychczasowej religii (np. nie chodzić do kościoła) i praktykować ŚJ, to juz jest przegięcie.



#141695 Zmiana finansowania budow sal krolestwa

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-08, godz. 17:36 w Obowiązki teokratyczne

Ale jeśli starsi rzeczywiście podpisują jakieś weksle, to własnym majątkiem ręczą, że zbór spłaci udzieloną mu pseudopożyczkę.
Innymi słowy, w takim wypadku pożyczka byłaby na niby, ale zabezpieczenie jej spłaty już całkiem realne ... ;)

Czy to jest legalne i czy w oparciu o treść deklaracji wekslowej (pożycza WTS zborowi czyli WTS przekłada forsę z lewej do prawej kieszeni) można by bronić sie powołaniem na art. 58 oraz art. 83 a także art. 5 kodeksu cywilnego (czynność pozorna, czynność fikcyjna, czynność niezgodna z zasadami współżycia) czy też jest weksel i nie ma zmiłuj się?



#141625 Prośba o pomoc

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-08, godz. 00:07 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

w tej chwili udziela się tutaj niejaki Iam, bluźnierca nadużywający imienia Jahwe (ja jestem)
inny aktywni SJ szybko sie powykruszali.



#141602 Zmiana finansowania budow sal krolestwa

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-07, godz. 20:18 w Obowiązki teokratyczne

skoro są weksle interesuje mnie treść tzw. "deklaracji wekslowej" -- i czy ona w ogóle istnieje?



#141601 pytanie rozwodnika: możliwość mediacji Nadarzyna w kwestii sp...

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-07, godz. 20:14 w Świadkowie Jehowy i prawo

Maksyma komorników i windykatorów to : dług musi byc spłacony!

Jacku a co mają napisać? prawdę? "egzekwujemy w całości co 5 zobowiązanie? (Taka jest statystyka).

Dlaczego więc windykatorzy nie upadają masowo? Bo jeśli kupują długi za 15% wartości i tylko co 5 zwindykują to są ciutke do przodu, jak zwindykują do 4 to już jest duży plus, a jak co 3 to w ogóle są genialni. I to dotyczy długów najczęściej wobec banków. Egzekucja długów bankowych jest stosunkowo prosta bo bank to "podmiot publicznego zaufania" przyjmuje się więc (błędnie) że jak coś wpisze w papiery to ma rację. Do pretensji zwykłych ludzi sądy już nie mają takiego zaufania, a i nie wszystko można dowieść (w końcu rozwodnicy kiedyś byli współmałżonkami ufali sobie i nie spisywali wszystkiego na piśmie) - to rodzi problemy. Z długami wobec podmiotów innych niż bank jest dużo dużo trudniej.



#141596 pytanie rozwodnika: możliwość mediacji Nadarzyna w kwestii sp...

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-07, godz. 19:49 w Świadkowie Jehowy i prawo

tutaj starszyzna nic nie pomoże bo to nie ich działka. Gdyby z ewentualnym procesem wiązał się zarzut mocno medialny np. stroną nie-ŚJ byłaby kobieta a jej mąż, przykładny ŚJ i starszy zboru 2w1 miałby na koncie coś chętnie opisywanego przez media - to może i zbór by zainterweniował (ale i wtedy nie widze szans na powodzenie w sensie spłacenie długów)



#141558 Zmiana finansowania budow sal krolestwa

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-06, godz. 20:34 w Obowiązki teokratyczne

deklaracje składa grono starszych. I to już jest imienne, gdyż oni własnymi nazwiskami podpisują weksle.


starszy zboru pozna prawdę o prawdzie, ale nawet jako odstępca, będzie musiał spłacać kredyt na salę królestwa, pod rygorem egzekucji komorniczej na całym majątku osobistym obecnym i przyszłym



#141542 Miłość wzajemna w 1984

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-06, godz. 14:24 w Zwyczaje Świadków Jehowy

qwertry, zamiast się cieszyć że wydali świadectwo chrześcijańskiej gościnności jakiemuś "poganinowi" z kościoła katolickiego, to oni zaniechali gościnności?



#141529 Kolejni Odchodzą (zmarł John Barr)

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-06, godz. 03:18 w Nowości z kraju i zagranicy

szkoda że nie mogą przyjść z powrotem i rzec np.:

- w niebie króluje Trójca Święta
- w niematerialnym świecie istnieje tylko wielki potwór spagethi i nikt więcej
- po śmierci Allah daje muzułmanom 72 hurysy
- po drugiej stronie nic nie ma

bo w sytuacji gdy nie przychodza i nie opowiadają, ich skonfrontowanie nadziei z rzeczywistością nie przynosi żadnej korzyści pozostałym ludziom



#141526 UK: ŚJ skazany za nadużycia seksualne wobec trzynastolatki

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-06, godz. 01:22 w Seksualność

przedawkowanie seksu zdjęć czy narkotyków?



#141524 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-06, godz. 00:20 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sprostuję nie do końca prawdziwą informację o zwyczajach i wierzeniach ŚJ

Twoja luba nawet cywilnego nie dostanie od Organizacji Świadków (u nich można zawrzeć małżeństwo tylko w ramach tego samego wyznania, czyli też musiałbyś być ŚJ). Więc musicie coś wspólnie postanowić? Albo Ty zmieniasz wyznanie religijne albo Twoja dziewczyna...

Potwierdzam, że planowanie ślubu ŚJ z osobą innego wyznania jest niemile widziane w zborze a nawet może wywołać atak histerii starszyzny zborowej, jednakże (i to jest meritum mojego sprostowania) Ślub cywilny załatwia sprawę problemów z ludźmi w czerni.

Jeśli młodzi wzięliby ślub cywilny "po cichu" tak że starszyzna nic by nie wiedziała, odpadłby element odradzania (że "to sie nie spodoba Bogu") a związek zawarty przed urzędnikami cezara (państwa) byłby dla starszyzny wiążący i ważny.

"Siostro X, ty grzeszysz!" "nieprawda, to jest mój mąż" "od kiedy?!" "od przedwczoraj :)" "a to my przepraszamy, jeśli tak, to w porządku!"



#141516 Kolejni Odchodzą (zmarł John Barr)

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-05, godz. 21:51 w Nowości z kraju i zagranicy

kiedyś się zastanawiałem, czy oni po 90-tce naprawdę wiedzą czym kierują?

Może jak Leonid Ilicz niezbyt kontaktują co się dzieje z nimi z organizacja i ze światem?
Na ile dokucza im demencja starcza? Na ile zdziecinnieli? Na ile są sprawni umysłowo?

Bo w to że umieją (jeszcze) czytać z kartki, NIE powątpiewam skoro przemawiają na stadionach...
Wskazywałoby to na sprawność umyslową większą niż u schyłkowego Breżniewa, ale czy pełną?
Przy całym szacunku dla sędziwego wieku, po 90-tce mało kto jest w pełni sił umysłowych...



#141512 Petycja w sprawie terminu "polski obóz koncentracyjny"

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-05, godz. 21:02 w Neutralność

o jakim referendum gospodarczym mówisz, Iam-ie?



#141510 Petycja w sprawie terminu "polski obóz koncentracyjny"

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-05, godz. 20:22 w Neutralność

dla mnie jest to prostowanie błędu historycznego

uważam że ŚJ jako grupa wyznaniowa oraz niektórzy sędziwi ŚJ jako
jednostki jako ofiary prześladowań nazistowskich mają szczególne
prawo moralne do prostowania takich błędów historycznych

uważam że nie jest to żadne "mieszanie sie do polityki"



#141507 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-05, godz. 19:02 w Oceń forum

Sebastian obrazowo i ironicznie przedstawił

tak, moją wypowiedź cechowała ironia.

powiedzcie mi czy nie jest zboczeniem i to mocno perwersyjnym uprawianie rozpusty z bestią (dzikim zwierzęciem)?
powiedzcie mi czy nie jest absurdem uprawianie rozpusty (lub jak woli Czesiek: szmacenie się) i to nawet nie za kilkaset złotych ale za kilkadziesiąt znaczków pocztowych?

Podkreślam że przedmiotem pokusy do współpracy z "szatańską Bestią" NIE była rezygnacja z wyznawanych zasad wymuszona np. przypiekaniem na ogniu, poparzeniami gorącym żelazkiem trzymanym przez prześladowcę, groźbą utraty zdrowia lub życia przez osobę bliską dla prześladowanego, zagrożeniem śmiercią głodową we więzieniu w którym nogi w nocy podgryzają szczury, itp. W takim wypadku miałbym dla nich nieco więcej wyrozumiałości...

Co więcej, ewentualne nie podpisywanie współpracy z ONZ nie wiązało się z rozłąką ze współmalżonkiem i dziećmi ani nawet z karą grzywny.

To szokujące, ale gdyby pracownicy strażnicowej centrali NIE byli NGO, to jedyne co im groziło to: musieliby odpłatnie zamawiać pewne publikacje, zapłacić amerykanskiej poczcie za znaczki albo ruszyć szanowne cztery litery i podreptać do biblioteki, pospacerować ulicami Nowego Yorku, wejść do gmachu biblioteki i poczytać plus ewentualnie pokserować wybrane strony na miejscu (nie znam zwyczajów amerykańskich wiec nie wiem czy za kserokopie wykonywane trzeba zapłacić).

Ci sami ludzie, redagujący strażnicę, mają czelność uczyć współwyznawców moralności i z powodu drobiazgów żądają od wspólwyznawców narażania się na utratę pracy lub inne prześladowania.

W moim subiektywnym odczuciu taka monstrualnie wielka hipokryzja do tego stopnia niszczy resztki wątpliwego autorytetu którym mogliby cieszyć sie pracownicy strażnicowej centrali, że w moim odczuciu nie można traktować poważnie tego co piszą... ale można z redaktorów strażnicy jedynie pożartować!



#141500 Zmiana finansowania budow sal krolestwa

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-05, godz. 13:26 w Obowiązki teokratyczne

urzędem centralnym właściwym dla kontroli pośrednictwa finansowego jest Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)
bez jej zgody nie powstanie żaden bank w Polsce

postępowanie nadarzyniaków nie zawiera ustawowych cech dzialalności bankowej (obciążanie ryzykiem depozytów)
gdyż Nadarzyn nie przyjmuje lokat od zborów ani od osób fizycznych, z obietnicą późniejszego ich oddania z procentem.
w tym sensie nie istnienie "banku nadarzyńskiego" nie stanowi złamania prawa.



#141478 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-04, godz. 17:58 w Oceń forum

qwerty, oni wypisali się z zupełnie innego powodu:

dopóki ONZ była szatańską bestią, oni mieli perwersyjną przyjemność uprawiania rozpusty z tą bestią
a kiedy ONZ przestała być bestią, to i z perwersyjnej przyjemności nici - to po co mieliby dalej należeć?!...

kumasz teraz o co chodzi?



#141477 Za jakie przewinienia można zostać wykluczonym?

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-04, godz. 17:51 w Obowiązki teokratyczne

Jacku, ja pamiętam że stara gwardia owszem nadużywała słowa "niemoralność" ale zawężała jednak przymiotnikiem "płciowa", przez co nie było wieloznaczności czy mówimy o kradzieży czy o przemocy czy o seksie nie-małżeńskim



#141429 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-03, godz. 00:17 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

a teraz to zagadałeś jak rasowy ŚJ albo jak rasowy słuchacz radia z twarzą :)

co ma wspólnego postawa jednostki z oceną całego świata (społeczeństwa)?
Opowiadanie Liberatora brzmi trochę jak świadectwo wilka o wystąpieniu z klubu
wegetarian :) Liberator jak widać od początku nie pasował do ŚJ i dobrze że odszedł



#141405 shunning po nie-świadkowemu

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-02, godz. 16:54 w Ogólne

oczywiście tam gdzie chodzi o majątek, pojawia się chciwość i pada ludziom na mózg

tam gdzie chodzi o poważne przestępstwa, też można zrozumieć odsuwanie sie od przestępcy, np. pedofila i mordercy który zgwałci a potem zabije 7 przedszkolaków.

szukałem jednak jakiegoś podobieństwa miedzy shunnningiem ŚJ a ostracyzmem nie-ŚJ i to mającym podłoże religijne. nasz kolega Iam podpowiada coś z ekskomuniką, ale nie widzę aby osoby które podlegają w katolicyzmie "ekskomunice z mocy samego prawa" byli jakoś szxzególnie napiętnowani społecznie. Jeśli już szukać czegoś legalnego w sensie świeckim a grzesznego z pkt widzenia wiary to chyba rozwód i ponowne małżeństwo (ale nawet tutaj, shunning dotyczy maleńkiej częśći procenta Polaków).

sumując, shunning na tle religijnym nie jest żadną powszechną normą w Polsce.



#141404 Za jakie przewinienia można zostać wykluczonym?

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-02, godz. 16:40 w Obowiązki teokratyczne

Za krew, za oszustwo, za kradzież można wykluczyć za samo sprowadzanie leku z innego kraju nie można. Bez obawy ŚJ mogą jeść czeską witamine C i nikt za to nie wyleci :)

jeśli te szwedzkie leki były robione z krwi, to ŚJ wyleciał nie za to że je sprowadził nie za to że akurat ze Szwecji a nie z sąsiedniej Norwegii, ale za to że leki te były oparte na krwi. Ewentualnie, mógł dopuścić się jakiegoś wałka, oszustwa aby zdobyć te leki oraz mieć pecha że wałek stał się sprawą publiczną (że się wydało).



#141363 "Nauczanie" w krajach niekatolickich...

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-01, godz. 17:23 w Obowiązki teokratyczne

to co Artur napisał kilka lat temu ma potwierdzenie w strażnicy i NSK. Pamiętam wzmianki o głoszeniu w Albanii, które uznano za nietypowe dlatego, że był to kraj oficjalnie ateistycznym większość obywateli nie wierzyła w Boga więc ŚJ "po prostu przedstawiali prawdy biblijne, bez potrzeby obalania nauk fałszywej religii".



#141362 Korzystanie ze stypendium, przyjęcie awansu

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-01, godz. 17:19 w Zwyczaje Świadków Jehowy

taka rezygnacja daje czasami niezłą przyjemność psychiczną

zrezygnowałem z kariery wojskowej, a napewno zostałbym generałem!
zrezygnowałem z kariery prawniczej, a napewno zostałbym Pierwszym Sędzią Sądu Najwyższego RP!
zrezygnowałem z kariery sportowej, a napewno zostałbym mistrzem olimpijskim!

no i ogólnie jestem super-hiper-wspaniały co jest nieweryfikowalne, ale nie podlega dyskusji

gdybym nie zrezygnował, być może dosłużyłbym się tylko stopnia kaprala...
gdybym nie zrezygnował, być może 20 lat nie uzyskałbym najmarniejszej aplikacji...
gdybym nie zrezygnował, być może nie zakwalifikowałbym sie nawet do trzeciej ligi...

ale zrezygnowałem, więc mogę kultywować własny mit, jak bardzo poświeciłem się Jehowie.



#141361 Święty Mikołaj

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2010-12-01, godz. 16:57 w Boże Narodzenie & Sylwester

Twierdzisz, że autor tego artykułu łże w żywe oczy?

Przypuszczam bardziej ignorancję czy mówiąc łagodniej płytką znajomość tematu niż świadome kłamstwo.

A Św. Mikołaj nie został przypadkiem skreślony z oficjalnego rejestru świętych (z dopuszczeniem tylko kultu lokalnego) w latach pięćdziesiątych?

na chłopski rozum: jakby skreślanie funkcjonowało i konkretną osobę skreślonoby z listy to chyba kult choćby lokalny nie wchodziłby w grę?