Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ehomo

Odnotowano 320 pozycji dodanych przez ehomo (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#4713 Ślub ŚJ z katolikiem

Napisano przez ehomo on 2005-03-18, godz. 17:24 w Zwyczaje Świadków Jehowy

NSK 3/91 s.10

O czym trzeba pamiętać przy organizowaniu w Sali Królestwa uroczyści ślubnej?

Zakładamy, że nowożeńcy chcą przez tę uroczystość położyć nacisk na sprawy duchowe. Gdy starsi z komitetu służby wyrażą zgodę na skorzystanie z Sali Królestwa, będą oczekiwać, że Salą nie będzie gruntownie przemeblowywana; nie będą mieć jednak nic przeciwko wprowadzeniu drobnych zmian. Może na przykład zajść potrzeba innego ustawienia krzeseł, kwiatów itp.

Starsi mogą też razić zgodę na przeprowadzenie prób, jeśli nie będzie kolidować z planem zebrań i innych spotkań związanych działalnością zboru. Pozwoli to osobom mającym udział w programie tej uroczystości na lepsze przygotowanie się do niej. Trzeba jednak zachować rozsądek, jeśli chodzi o długość i drobiazgowość takich prób.

Jeśli młoda para poprosi o podanie na zebraniu służby krótkiego komunikatu o terminie i programie tej uroczystości, można to uczynić. Po usłyszeniu ogłoszenia każdy będzie zadecydować, czy wziąć w niej udział.
(Zob. W 20/84, s. 12 i 13 oraz NSK 8/89, s.7)



#9103 ŚJ w literaturze, filmie, etc.

Napisano przez ehomo on 2005-08-03, godz. 16:08 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Chyba z Kevinem Costnerem, gdzie powiedziano też że SJ nie wolno jeść waty cukrowej

:)



#7345 ŚJ a ROK 1984

Napisano przez ehomo on 2005-06-18, godz. 16:01 w Tematyka ogólna

G.Orwella pt: "ROK 1984"

Sposób myślenia - zdolność niemal odruchowego zatrzymania i zmiany toku myśli, gdy tylko przybierają potencjalnie niebezpieczny kierunek.

Umysł musi umieć się wyłączyć ilekroć zbacza na niebezpieczne tory (automatycznie, odruchowo) wymaga to niesłychanej gibkości umysłu

Taki gruntowny trening myślowy sprawia ze taka osoba z reguły niechętnie oddaje się jakimkolwiek głębszym rozważaniom a często nawet nie potrafi.


Ważne aby takim nie być

:)



#7358 ŚJ a ROK 1984

Napisano przez ehomo on 2005-06-19, godz. 10:39 w Tematyka ogólna

Dzisiaj można to zaobserwować w różnych grupach (w jednej bardziej w innych mniej). Jest też tak, że w takich grupach nie wszyscy ludzie myślą tak jak próbuje się wyuczyć. Przykład bohaterów z książki o tym świadczy.

:)



#7347 ŚJ a ROK 1984

Napisano przez ehomo on 2005-06-18, godz. 16:54 w Tematyka ogólna

i nie tylko ??? tak oczywiście

:)



#4763 Zromadzenie obwodowe 2004-2005

Napisano przez ehomo on 2005-03-19, godz. 20:35 w Obowiązki teokratyczne

ZGROMADZENIE OBWODOWE ŚJ 2004-2005
Myśl przewodnia: Kieruj się „mądrością z góry” (Jakuba 3:17)

SOBOTA

Przed południem
9.40 Muzyka
9.50 Pieśń nr 41 i modlitwa
10.00 "Bojaźń przed Jehową jest początkiem mądrości"
10.15 Teokratyczna szkoła służby kaznodziejskiej
11.00 Pieśń nr 42 i ogłoszenia
11.10 Prawdziwa mądrość wydaje swój głos
11.35 Oddanie się Bogu i chrzest
12.05 Pieśń nr 202

Po południu
13.20 Muzyka
13.30 Pieśń nr 88
13.35 Doświadczenia
13.45 Przejawiajmy w swym życiu "mądrość z góry"
- Mądrość z góry jest przede wszystkim nieskalanie czysta
- Pielęgnując pokojowe usposobienie
- Rozsądnie podejmując decyzje
- Bądźmy 'gotowi okazywać posłuszeństwo' postanowieniom organizacyjnym
14.45 Pieśń nr 73 i ogłoszenia
14.55 Czym jeszcze odznacza się mądrość z góry
15.25 Wzorem Pawła głoś mądrość Bożą
15.55 Pieśń nr 34 i modlitwa

NIEDZIELA

Przed południem
9.40 Muzyka
9.50 Pieśń nr 158 i modlitwa
10.00 Nabywanie prawdziwej mądrości przez codzienne badanie Pism
10.15 Zabiegaj o to, co buduje
- Nie wszystko buduje
- Na zebraniach zborowych
- W służbie kaznodziejskiej
- W rodzinie
11.00 Pieśń nr 65 i ogłoszenia
11.10 Streszczenie Strażnicy
11.40 Omówienie potrzeb obwodu
12.05 Pieśń nr 25

Po południu
13.20 Muzyka
13.30 Pieśń nr 100 i modlitwa
Wykład publiczny:
"Jakie korzyści przynosi zbożna mądrość"
14.25 Pieśń nr 97 i ogłoszenia
14.35 "Nie stawaj się mądry we własnych oczach"
15.05 Kierowanie się zbożną mądrością stanowi ochronę
15.35 Pieśń nr 45 i modlitwa

ps: oczywiście wstęp wolny :)



#5563 Zgromadzenie Specjalne

Napisano przez ehomo on 2005-04-20, godz. 18:10 w Obowiązki teokratyczne

Na prawo od uciekających kobiet, to też kobieta trzyma się za głowę, cień układa sie na "barana" :D :D



#5950 Zgromadzenia okregowe 2005

Napisano przez ehomo on 2005-05-04, godz. 21:35 w Obowiązki teokratyczne

Planowane terminy zgromadzeń okręgowych w Polsce w roku 2005

01-03 lipca - Czestochowa (w Sosnowcu), Legnica, Olsztyn, Rzeszów, Warszawa

08-10 lipca - Białystok, Katowice (w Sosnowcu), Koszalin, Lublin, Ostrów Wielkopolski, Szczecin

15-17 lipca - Gdańsk, Jastrzębie (w Sosnowcu), Łódź, Zamość, Zielona Góra

22-24 lipca - Bydgoszcz, Kraków (w Sosnowcu), Poznań, Starachowice, Wrocław

29-31 lipca - Zabrze (w Sosnowcu)

:)



#7904 Zgromadzenia okregowe 2005

Napisano przez ehomo on 2005-07-02, godz. 18:55 w Obowiązki teokratyczne

JAK ktos byl na zgromadzeniu to moze powie co sie dzieje (jakas broszura była) i moze PROGRAM niech wklei

:)



#6992 Zgromadzenia okregowe 2005

Napisano przez ehomo on 2005-06-02, godz. 18:40 w Obowiązki teokratyczne

plakietki???

:)



#23869 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 10:05 w Obowiązki teokratyczne

Podałeś przykład Hitlera, Stalina, szatana - to śliskie przykłady. Bardzo skrajne. Myśle że nijak nie można ich zastosować do sytuacji.

Podałeś przykład starszych rodziców to jest trochę lepszy przykład.

Ale! Ja osobiście gdybym spotkał Hitlera, Stalina to moje zdanie o nich jest jasne - To zbrodniarze. Ale to nie oznacza że będę ich traktował poniżej dobrego wychowania, taki jest mój wniosek. Jeżeli ktoś postąpi inaczej jego sprawa. Ale to przykłady nieadekwatne wogóle. Więc zostawmy je.

Wiekowi rodzice - zgadza się czasem w wyniku starości nie podejmują właściwych decyzji, ale czy to oznacza że syn, córka ma się psychicznie wyżywać na rodzicu? Czy to usprawiedliwia, lekceważący ton głosu? Owszem to się czasem zdarza i mi też się to zdarza ale zawsze potem mam wyrzuty sumienia i wiem że to złe.

Więc nic nie usprawiedliwia postępowania lekceważącego wobec osób starszych od nas.

:unsure:



#23858 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 09:27 w Obowiązki teokratyczne

Dopiszę w oddzielnym poście:

WD w innym miejscu napisał:

Co do pewnych głosów w kwestii wieku: Nie sądzę aby było to najważniejszym argumentem na rzecz prawdziwości lub nie danych poglądów. Zasada: "im starszy tym mądrzejszy" nie zawsze ma rację bytu ( Patrz przykład Salomona ).


Ja osobiście twierdzę że szacunek wobec wieku należy się ze względu na wiek a nie ze wzgledu na domniemaną mądrość idącą z wiekiem.

:huh:



#23839 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 00:34 w Obowiązki teokratyczne

Ja też coś dorzucę.

Ja rozumiem że ktoś może się niezgadzać, rozumiem że ktoś broni organizacji, rozumiem że komuś może się nie podobać postawa osób, które krytykują organizację.

Ale nie zrozumiem cwaniactwa, braku taktu, szacunku dla starszych osób. Czasami można pomylić się bo nie wiemy na forum kto ile ma lat, ale ile Kloo ma lat to wiemy wszyscy. Ja mogę się niezgadzać z Kloo, mogę uważać że można inaczej wyrażać swoje myśli ale "przed siwym włosem wstaniesz", i chodzby nie wiem co to nic, powtarzam nic nie usprawiedliwia braku poważania dla wieku. Ale tego jak się nie nauczy ktoś w domu, albo sam swoją ludzką mądrością do tego nie dojdzie będzie wykazywał elementarne braki w zrozumieniu istoty Chrystianizmu.

Warto rozważyć postawę Elihu z księgi Hioba.

pozdrawiam

------------------------------

ps. nasuneła mi się refleksja jeszcze myślę że jest też okoliczność łagodząca. Jaka? Otórz jest to normalna reakcja psychologiczna, często niezależna od osoby która została poddana konfrontacji z poglądem innych. Chodzi o to że mamy do czynienia z dwoma biegunami opinni i ktoś kto jest na pozycji przeciwległej skrajnej zderza się z tym co jest dla jego umysłu bardzo odległe, przez co zatraca poczucie wyczucia, rozwagi. Uruchamiają się mechanizmy obronne, bo jego "tożsamość" jest atakowana, jego "bezpieczne schronienie" ktoś podważa. W takich okolicznościach następuje totalna negacja i tutaj nie ma mowy o logicznym, metodycznym myśleniu i rozważeniu argumentów. Emocjonalne podejście, blokada nie pozwala rozważyć i w następstwie czego przyjąć lub odrzucić czyjeś wnioski. Zauważcie że SJ którzy tu się pojawiają często bardzo emocjonalnie reagują na zawartość forum po czym znikają. Inni w wyniku pewnych przeżyć, wątpliwości podchodzą bardziej bez tych emocji. Są też tacy co też podchodzą emocjonalnie ale w drugą stronę, zrażeni do SJ przyjmują wszystko co tylko wpadnie im do ręki, zmieniają pogląd szybko i radykalnie to też jest postawa niebezpieczna. Ja osobiście polecam to co mówiłem wcześniej. Przykład Elihu z księgi Hioba. On posiedział, posłuchał, rozważył a dopiero wtedy zabrał głos.



#23694 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez ehomo on 2006-04-07, godz. 18:39 w Obowiązki teokratyczne

Pierwsze kongresy według tej strony:

http://www.jw-media....usa_e060406.htm

wypadają:

Jehovah's Witnesses are inviting the public to attend their 2006 "Deliverance at Hand!" conventions, which will be held worldwide. This series of three-day events will begin in the United States of America on May 26, 2006, and will continue through early September.


Czekamy wiec na informacje o nowych publikacjach. Zapewne pojawią się zaraz po zgromadzeniach na zagranicznych forach. :)



#9292 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-08-09, godz. 21:31 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Przydałoby się opracowanie rodzime, ściśle naukowe bez religijnych odniesień.

:)



#10266 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-09-10, godz. 20:29 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Może

:)



#9302 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-08-10, godz. 18:40 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Trzeba poczytać coś na ten temat

:)



#9309 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-08-11, godz. 05:52 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Misiek co ty na temat tego możesz powiedzieć.

:)



#10263 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-09-10, godz. 20:18 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

No nic, doceniam twoje szczere intencje, chociaż nie zawsze według mnie właściwie wyrażane, ale wszyscy popełniamy błędy.

Pozdrawiam.

:)



#9239 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-08-08, godz. 05:44 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Dziękuję

:)



#10496 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-09-14, godz. 22:53 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

?

:)



#10174 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-09-09, godz. 06:16 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Misiek nie martw się

:)



#9414 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-08-15, godz. 13:28 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

No no

:)



#9257 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-08-08, godz. 16:30 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Najlepsze byłyby dowody z Biblii.

:) :) :)



#9273 Zburzenie Jerozolimy w dowodach naukowych

Napisano przez ehomo on 2005-08-09, godz. 05:28 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

twój post jest nieco niezrozumiały :)

:)