Skocz do zawartości


george27's Content

There have been 269 items by george27 (Search limited from 2017-02-03)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#15907 nawracanie się świadków Jehowy na chrześcijaństwo

Napisano przez george27 on 2006-01-05, godz. 14:42 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

zgadzam się z przedmówcą. Chodziło mi o to, że nie ma sensu wzajemnie krytykanctwo, ani tym bardziej licytowanie się w ilości zabitych i rannych, porównywanie ilości ofiar inkwizycji z ilością ofiar bezkrwawego szaleństwa CK ŚJ, itd. itp. Zjawiska negatywne występują w każdej religii.

Jeśli nie ilość grzechów w przeliczeniu na wyznawcę, to co decyduje o prawdziwości? Wg mnie ma sens analizowanie zgodności nauk z Biblią.

Wynik mojej analizy, to powrót do Kościoła Kat.

Niepojmuje jak tos kto byl SJ moze ponownie przylaczyc sie do KK,tlumaczac sobie ze doktryny to niewszystko skoro tak to wszystkie religie sa dobre, a to twierdzenie jak najbardziej nielogiczne dla mnie.



#15917 Pokolenie roku 1914

Napisano przez george27 on 2006-01-05, godz. 15:18 in Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Czy ktoś wie co się stało z pokoleniem roku 1914. Pamiętam, że kiedyś siostra męża próbowała mi to wytłumaczyć ale sama się z tym zaplątała i nie bardzo wiedziała jak to jest. Czy WTS nadal podtrzymuje tezę, że niektórzy ludzie, którzy pamiętają rok 1914 muszą przeżyć aż do Armagedonu.

Cala chronologia biblijna na ktorej SJ opieraja swe wierzenia padla, G Jeffrey mial tu swoj znnamienny udzial.Gdzies czytalem w straznicy ze SJ podaja ze nikt juz nie wie kiedy nadejdzie armagedon,ale w zborze nowych czlonkow ucza proroctwa 1914.Skoro jednak brat Russel poparl proroctwo biblijne dot 1914 w oparciu o wymiary piramid, ja osobiscie czekam az Watchtower na podstawie Biblii dojdzie do wniosku ze 7 pieczec z ks. Objawienia zostanie otwarta w 2012 i tez popra piramidami.



#15958 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez george27 on 2006-01-06, godz. 10:39 in Trójca

Mirek napisał:

Co spowodowało, iż zrozumiałem ideę nauki o Trójcy? Przede wszystkim zacząłem z wiarą czytać bardzo dużo artykułow nie tylko polskich ale także zachodnich. Po za tym dużo zawdzięczam mojej wnikliwości oraz umysłowi ścisłemu. Zauważyłem też, iż Biblia uczy o Trójcy. Uważam osobiście, iż nauki przyrodnicze takie jak matematyka, fizyka czy informatyka potrafią wyjaśnić tę naukę, która dla wielu kojarzy się z nielogicznościa czy sprzecznością. Jednak muszę powiedzieć z całym przekonaniem, iż jest ona bardzo logiczna.




Mirku, jeśli masz troszkę czasu [ myślę, że dla udowodnienia wszelkiej prawdy o Bogu zawsze mamy na to czas] to prosiłbym Cię o syntetyczny wykład i wykazanie, iż Biblia uczy o Trójcy oraz to, że nauka o Trójcy jest bardzo logiczna.
Ciekawi mnie to czy potrafisz dowieść swoich racji nie odwołując się do nauk Ojców Kościoła, a w szczególności dogmatów.

Śmiem twierdzić, ze będzie to wyjątkowy wykład / nauka [ dla czytających na tym forum] z pozycji osoby, która jak sam o sobie piszesz byłeś Świadkiem Jehowy i nie akceptowałeś... nauki o Trójcy, a teraz te naukę o Trójcy propagujesz.

P.s. Mirku mam pytanie z gatunku pytań dociekliwych.
Jak byłeś Świadkiem Jehowy to, które wersety z Biblii utwierdzały Cię w przekonaniu, że nauka o Bogu jako Trójcy jest niebiblijna?

Trojca bardzo logiczna.Dobre :Dobre.Isaac Newton ten ktory przez swoj elastyczny umysl dal poczatek wspolczesnej nauce pol zycia swego zwalczal dogmat trojcy ,jako nielogiczny,wrecz szatanski.Nie opublikowal swych dziel bo napewno splonanal by na stosie jak wielu innych.Poza tym ja mam wrazenie ze tu siedza sami katolicy i maja misje nawrocic na K tak wielu jak to mozliwe idz jeden z drugim spytaj sie Zyda w ilu osobach Bog im sie objawil. bo jak czytamy objawil im sie w pelni.
Jestem gleboko rozczarowany tym forum



#15975 Jak przekonać człowieka, aby uwierzył w Trójcę Św.

Napisano przez george27 on 2006-01-06, godz. 13:01 in Trójca

To gdzie mam szukać pomocy? Sprawiliście że niedowierzam Strażnicy, a teraz mnie zostawiacie samego na zwątpienie.

Przeciez nie tylko SJ nie wierza w trojce,znasz Biblie jej ufaj.I wszyscy owego dnia uklekna i oddadza mi poklon i poznaja moje wielkie imie.Chwalmy Jah



#16201 koncepcja Trójcy - luźne przemyślenia

Napisano przez george27 on 2006-01-09, godz. 15:18 in Trójca

do george27:

czy mam rozumieć, że koncepcja Trójcy Św. narodziła się w 325 r. n.e.?

a więc zalegalizowane przez poganina Konstantyna chrześcijaństwo aż do 324 r.n.e. nie miało nic wspólnego z trynitaryzmem?

Czy określenia erotoman złodziej i rozpustnik mają coś wspólnego z genezą Trójcy Św.? Niech pomyślę: może to było tak: Konstantyn upił, a potem zaprosił antytrynitarnych biskupów do agencji towarzyskiej i powiedział im: "jest interes do ubicia. Wy podpisujecie dekret wprowadzający naukę o Trójcy Św., a ja za pieniądze, które ukradłem komuś tam, przyprowadze wam tyle prostytutek, ile sobie zażyczycie" Tak było, czy inaczej, geniuszu historyczny?

na koniec zdradź mi tajemnicę: czy do 324 r.n.e. chrzczono "w imię Ojca i Syna i Ducha Św." czy też może w czasie chrztu recytowano Szema Israel?

drogi SEBASTIANIE pragne podkreslic ze konstantyn byl wyznawca boga slonca,kaplanem nawet,ale czego sie nie robi dla wi8ekszej wladzy, a dzieki poparciu trojcy chrzescijanskiej UZYSKAL POPARCIE NA USUNIECIE Z KRAJU SWOICH PRZECIWNIKOW, ochszczony na chrzescijanstwo zostal dopiero na lozu smierci a wiec gardzil CH zycie cale.
Trzeba sobie zdac sprawe z tego ze Szatan to niebyle kto skoro zwiodl trzecia czesc aniolow jak wiec niezwiedzie wiekszosci ludzi.Jezus mowil waska jest droga do MNIE
Poza tym czy to encarta czy Britanica *niezalezne zrodla* mowia wporst ze trojca nie ma podstaw o NT, wiec gdzie ma-proste w filozofii ludzkiej
czytamy Objawilem wam calego siebie nie ma innego Boga nizli ja,
Chwalmy Jah
Poza tym ja mysle ze te forum to zle miejsce dla katolikow jest nadzieja.pl radio maryja tam mozna wykazac sie wiedza katolicka i czekac na poklask
cytaty z BT i EN dla zainteresowanych moge przeslac
acha co do tajemnicy o ktora potysz, wiem ze w kk wiele ich,coz ja jestem szczerym czlowiekiem na coz mi tajemnice,kazda religia chrzescijanska chrzci w imie O S D,nawet SJ.Lecz co to ma do TROJCY



#16208 koncepcja Trójcy - luźne przemyślenia

Napisano przez george27 on 2006-01-09, godz. 15:37 in Trójca

Twoja wiedza o Trójcy jest żenująco niska. Nie odniosłeś się do żadnego z argumentów.

Odpowiedz mi na proste pytanie: Jezus Chrystus nakazał chrzcić:

1) w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego
2) w imię Jehowy, Archanioła Michała i prądu elektrycznego
3) w czasie chrztu kazał recytowac Szema Israel

Odpowiedź znajdziesz w ostatnich słowach Ewangelii Mateusza

Pytanie cos jak by na ksztalt pytania zadanego dzieciom na lekcji religii,ja podaje niezalezne zrodla ktore mowia ze trojca nie ma podstaw w nt, a tu jakies prady elektryczne,lepsze przyklady niz u SJ. Prosze o zrodla niekatolickie gdzie jest poparcie trojcy w nt tylko prosze sie zlitowac i nie p;isac nic co ma zrodlo w katolandzie typu PWN,
nie rozumie zarzutu ze sie nie odnioslem,czy drogi Sybastianie nie wiesz ze chwalcy boga slonca lubowali sie w rozpuscie,konstantyn jako kaplan zapewne rozkoszowal sie erotyka jakiej my nieznamy.
Co do znajomolsci tematu proponuje niech osoby trzecie sie wypowiedza kto legendy i basnie opowiada a kto trzyma sie zrodel niezaleznych



#16213 Dyskomfort wynikający z czytania Strażnicy

Napisano przez george27 on 2006-01-09, godz. 16:41 in Tematyka ogólna

ja tam wole poczytac STRAZNICE niz posluchac np radia maryja ,mniej basni w tej pierwszej



#16216 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez george27 on 2006-01-09, godz. 17:00 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Być może kiedyś działały bardziej literalnie ponieważ była większa wiara w życie duchowe


obecnie najwiekszym zwycięstwem szatana jest to, że człowiek w niego nie wierzy, bo wtedy ma wieksze pole do popisu i robi co chce..bo człowiek nie walczy z czymś w co nie wierzy..

zgadzam sie w 100 pr.



#16221 Dyskomfort wynikający z czytania Strażnicy

Napisano przez george27 on 2006-01-09, godz. 18:03 in Tematyka ogólna

fakt



#16225 koncepcja Trójcy - luźne przemyślenia

Napisano przez george27 on 2006-01-09, godz. 21:21 in Trójca

SLUSZNIE dajmy spokoj konstantynowi przeciez jego poczynania byly rowne owczesnym papiezom ktoby nad tym rozprawial,
Natomiast niepojmuje jak mozna negowac zrodla ktore ciesza sie najwiekszym autorytetem encyklop.Nie tylko Britanica ale i ameryk encyklop. w ten sam sposob podchodza do tematu -trojca nauka niebiblijna
Oczekuje na zrodla ktore ciesza sie zaufaniem nie w katolandzie ale na globie wtedy mozna zaczac normalna dyskusje w temacie
ukazalem falsz historycznego powstania trojcy,rzekles dajmy spokoj konstantynowi
Ps ja rozumie ze mozna odrzucac nauki SJ ale twiercic ze britanica jest stronnicza czuje sie tak jak bym zaczal sluchac leppera



#16226 koncepcja Trójcy - luźne przemyślenia

Napisano przez george27 on 2006-01-09, godz. 22:30 in Trójca

Piszesz wyzej ze trojca byla nieformalnie juz przyjeta przez chrzescijanstwo przed nicea
falsz
The New Catholic Encyclopedia, vol. 14, p. 299 czytamy ze przed Nicea ojcom kosciola trojca nawet nie przyszla na mysl,
KTOS TU MIESZA



#16229 Dylemat - Imię Boga a "teoria trójcy"

Napisano przez george27 on 2006-01-09, godz. 22:51 in Imię Boże

Michał, a teraz popatrz na początek strony i przeczytaj sobie napis który znajduje się na banerze:

"Dyskusje o Świadkach Jehowy"

Tak więc, jeśli ten temat nie ma mieć nic wspólnego z ŚJ, to po co on tu jest?


Nie wiedziałem, że są jeszcze ludzie, którzy sądzą, że "Jahwe" jest poprawną wymową imienia Bożego w przeciwieństwie do "Jehowa". A jednak i Sebastian się zdarzył...


"Jahwe" jest na pewno bardziej poprawną formą wymowy tetragramu niż "Jehowa".

Zasadniczo to chyba nikt nie wie jak nalezy wymawiac imie boze ,natomiast bardziej popularna jest zapewne forma Jehowa,jeszcze na poczatku ubieglego wieku imie boze mozna bylo znalesc nawet w niektorych kosciolach ta forma jest tez powszechnie uznawana przez polskich pisarzy roznych epok,zreszta tak jak w calej europie,jest strona polska z fotkami imienia bozego bozego w historii,moge poslac link zainteresowanym



#16231 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez george27 on 2006-01-09, godz. 23:02 in Oceń forum

Witajcie

Nazywam sie Piotr Lubomirski.W moim zyciu zetknalem sie ze swiadkami Jehowy wiec ta sekta nie jest dla mnie czyms nowym.Fajnie, ze tu jestescie.
Pozdrawiam was wszystkich a szczegolnie panu Iszbinowi dziekue za jego prace w sieci pokazujaca prawdziwe oblicze tej sekty.

I co gardzisz SJ ta sekta wiec wolisz zostac w cieplym przytulku Szatana,historia KK ukazuje czyim sluga jest
Przez 20 wiekow
zreszta to sie nie skonczylo jestem ciekaw kto
w katolandzie wie ze Nowy Papa mial miec rozprawe przed sadem w USA,przy okazji zblaznil sie wysylajac list do Buscha z prosba o immunitet a przeciez on jest glowa Panstwa



#16243 koncepcja Trójcy - luźne przemyślenia

Napisano przez george27 on 2006-01-10, godz. 08:21 in Trójca

The formulation ‘one G-d in three Persons’ was not solidly established, certainly not fully assimilated into Christian life and its profession of faith, prior to the end of the 4th century....Among the Apostolic Fathers, there had been nothing even remotely approaching such a mentality or perspective."
WERSJA ANG
natomiast ja czekam na poparcie trojcy,prosilem o jakies zrodla niezalezne,ale milczysz....



#16245 Dylemat - Imię Boga a "teoria trójcy"

Napisano przez george27 on 2006-01-10, godz. 08:33 in Imię Boże

Sebastian

U katolików, jest to przekonanie o tym, że rola Jezusa w historii zbawienia sprawiła, że "w żadnym innym imieniu nie ma zbawienia", przez co imię Jahwe/Jehowa zeszło na drugi plan.


Aha. I pozwala to też na usunięcie imienia Bożego z prawie 7000 miejsc w Biblii? Bo tak, nie podoba nam się już za bardzo (mamy nowe imię Boga)?

Lantis

"Jahwe" jest na pewno bardziej poprawną formą wymowy tetragramu niż "Jehowa".

Ależ na pewno.

Michał, napisałem do Ciebie, mam nadzieję, że doszedł :)

A SKAD TA PEWNOSC ,ZE PISZEZ ALEZ NAPEWNO O JAHWE.
JAK FORMA IMIENIA JEHOWA BYLA UZNAWANA NAWET PRZEZ KATOLIKOW DO XIX W. GDY SJ ZACZELI BYC W POLSCE ZABARDZO AKTYWNI COZ STARA ZAGRYWKA KOSCIOLA I ZMIANA NA JAHWE KTOZ BY SIE PRZEJMOWAL..
W BIBLII TYSIACLECIA MAMY JAHWE LECZ SIEGNAC DO WERSJI HISTORYCZNYCH ZAWSZE WYSTEPUJE JEHOWA W WIELU PRZEKLADACH
I ZNOW CYTAT I ZNOW ZE ZRODEL KATOLICKICH
Wersja Jehowa dominuje w chrześcijaństwie aż do początków XX wieku (zobacz "Encyklopedia Katolicka"[1]
LINK-ZOBACZ WIKIPEDIA
I TO JEST FAKT A NIE CZYJES DOMNIEMYWANIE
NAWET OJCIEC SWIETY,TEN W NIEBIOSACH PISAL
W roku 1940 młody Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) napisał dwa dramaty na motywach biblijnych zatytułowane "Hiob" i "Jeremiasz - drama narodowa", w których wielokrotnie występuje imię Jehowa.



#16250 Dylemat - Imię Boga a "teoria trójcy"

Napisano przez george27 on 2006-01-10, godz. 09:36 in Imię Boże

naturalnie Matuzalem,milo ze sa tu osoby logicznie myslace



#16256 Stowarzyszenie

Napisano przez george27 on 2006-01-10, godz. 10:58 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

co to za dyrdymalki w tym temacie-zamyslil sie



#16269 Dylemat - Imię Boga a "teoria trójcy"

Napisano przez george27 on 2006-01-10, godz. 15:03 in Imię Boże

lantis zmiluj sie
nikt nie wie jak poprawnie wymawiac imie boze sa argumenty za i przeciw JEHOWA, ale skoro do poczatku ubieglego wieku byla to najbardziej popularna forma po co ja zmieniac,
Proste drazni ucho katolikow,ze wzgledu na SJ
Zrekonstruowaną transkrypcję Jahvé, która zyskała popularność mniej więcej w połowie XX wieku ustalił protestancki racjonalista H. Ewald (za podstawę tej rekonstrukcji posłużyła wersja samarytańska). Hipotezę tę w roku 1936 zaatakował katolicki biblista ksiądz Tadeusz Radkowski w wydanej przez siebie publikacji "Hebrajskie Imiona Boże", w której broni formy "Jehowa" (publikacja ta posiada imprimatur).
a wiec jak widzimy i KK swego czasu bronil imienia JEHOWA



#16285 Pedofil-gwałciciel skazany

Napisano przez george27 on 2006-01-10, godz. 21:20 in Seksualność

karmia sie patologia jaka jest u SJ jak by u katolikow bylo lepiej.Powiem jest gorzej 1000 krotnie niz u SJ.
kiedys czytalem ze tak przyjzec sie blizej niektorym okregom w usa to nasuwa sie szokujacy wniosek ze prawie kazda parafia w wyznaczonych rejonach *L.A east np*jest dotknieta jakas dewiazja seksualna.
acha jestem ciekaw kto w katolandzie slyszal ze nowy Papa mial miec rozprawe w Usa,przy okazji zblaznil sie proszac Buscha o immunitet,zapominajac ze jest glowa panstwa



#16288 Pedofil-gwałciciel skazany

Napisano przez george27 on 2006-01-10, godz. 21:48 in Seksualność

napisalem ze kiedys czytalem wiec nie mam ale dla zainteresowanego jakis raporcik bym wyszukal



#16309 Dylemat - Imię Boga a "teoria trójcy"

Napisano przez george27 on 2006-01-11, godz. 08:49 in Imię Boże

bellastar
nie zglebilem Twej mysli,
imie JEHOWA bylo powszechne uznawane czesto wystepowalo w modlitwach i kosciolach natomiast faktem jest ze SJ jako piersi podkreslali waznosc jak najczeszczego wymawiania imienia,chyba na przekor ZYdom.a jesli dla Ciebie imie te pozostaje pusta para samoglosek coz pozostaje tylko modlitwa.



#16313 nawracanie się świadków Jehowy na chrześcijaństwo

Napisano przez george27 on 2006-01-11, godz. 09:56 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

z przeniesienia
PO OWOCACH ICH POZNACIE
Chcialbym skupic uwage osob bedacych na tym forum na bardzo istotna sprawe,
otoz wiele osob stara sie tu wykazac ze SJ to sekta i to samego szatana ,morduja swe dziewci itp.
Niech sie znajdzie madry i napisze mi ile osob zmarlo przez transfuzje czy z powodu chorob psychicznych.
Ja *niezalezny obserwator* dostrzeglem wlasnie to w KK,
przeciez nowy Papa pomijajac jego historie z lat mlodosci*samo to dla mnie powinno go skreslac z listy OJCOW*,jest czlowiekiem bezprawia i powinien siedziec w wiezieniu ,skonczyly sie ostatnio potyczki miedzy watykanem a usa ,otoz Papa ukrywal przed prawem 4 lata temu wazne informacje w sprawie molestowan dzieci przez ksiezy, mieal byc sadzony no ale jest w koncu glowa panstwa wiec uszedl calo,
Wiadomo ze problem molestowania w usa i nie tylko TAM to fakt.Owoce- tysiace niewinnych dzieci dojrzewa z powaznymi urazami psychicznymi, jak to porowac do przypadkow SJ gdzie znajda sie jednostki z zaburzeniami psychicznymi.

http://www.guardian....5498818,00.html

Pojdzmy dalej ,poprzedni Papa ten nasz otoz on nie byl wcale taki swiety.
RZECZ sie dziala ze 3 lata temu ,we Francji chodzili ludzie od domu do domu
i nie byli to SJ tylko realianie namawiajac do poparcia wniosku do trybunalu sprawiedliwosci w strasburgu o zbrodnie przeciw ludzkosci naszego papy.
Otoz on i tylko on byl wladny wydac decyzje czy w Afryce mozna rozdawac prezerwatywy,rzekl nie. tym samym stajac sie winnym smierci milionow osob,jak przenosi sie hiv nie bede tu przeciez pisal.
LINK DOLACZE JAK ZNAJDE
Prosba ten ktory gardzi SJ za to ze morduja postaw sobie liczby dziesiatki ofiar tu a miliony tam.
wysnuj wniosek gdzie mieszka SZATAN



#16314 Dylemat - Imię Boga a "teoria trójcy"

Napisano przez george27 on 2006-01-11, godz. 10:09 in Imię Boże

SWIATLO BEZ URAZY ALE DOPIERO CO PISALEM CHYBA WCZORAJ I WYKAZALEM ZE TROJCA NIE MA PODSTAW BIBLIJNYCH NT I CO WAZNE NIE JA TAK SADZE CYTUJAC BIBLIE TYLKO NIEZALEZNI INTELEKTUALISCI



#16316 Dylemat - Imię Boga a "teoria trójcy"

Napisano przez george27 on 2006-01-11, godz. 10:42 in Imię Boże

swiatlo z calym szacunkiem ale nie bawmy sie w jakies pytania ktore Ci sie nasunely po wlasnych przem,ysleniach sa ludzie madrzejsi od nas stronniczy.Tłumaczylem to juz tutaj komus,zobacz sobie towarzyskie ,szukam kontaktu zabrze,ostatnie posty. tam temat trojcy wytlumaczylem czekam na komentarz
fakt to nie teza trojca nie ma podstaw w nt zreszta to nawet kosciol uznaje ,prawda objawiona G-d



#16318 nawracanie się świadków Jehowy na chrześcijaństwo

Napisano przez george27 on 2006-01-11, godz. 10:55 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

pokolei :)