Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Adelfos

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Adelfos (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#34504 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-06, godz. 13:40 w Szukam kontaktu

Mile widziani 'odstępcy' z w/w regionu! Leży ci na sercu ewangelizacja? Potrzebujesz relacji z drugim człowiekiem? Masz już takową z Bogiem? Odezwij się! Mam lat 29, a przyjaciół w przedziale od 23 do 73. Tolerancja gwarantowana, przynajmniej z mojej strony;-) Dane kontaktowe to: Krzysztof/Krzysiek Cebula, 58- 300 Wałbrzych 1, Skr. poczt 13. tel. 0509 494 345 [email protected]




#34559 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-07, godz. 11:45 w Szukam kontaktu

wiekszych literek juz nie ma?????????????? to sie nawet zle czyta....
pzdr
asia


skłonności do dyktatury po nowonarodzeniu?????????????? piękne świadectwo....
pzdr
krzyś



#34560 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-07, godz. 11:52 w Szukam kontaktu

jam ci jest codziennie w Wałbrzychu ale te skrytki, kontakty z Bogiem, ewangelizacje juz mnie odstraszyły ;-) !

ps. a i jeszcze jedno dlaczego tylko od 23 lat? kurcze ja się chyba nie sklasyfikuje bo mam 18+VAT ;-)


Na dzień dzisiejszy od 23-73. Każdy może to zmienić! Napisałem, że mam, a nie: preferuję.



#34580 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-07, godz. 15:25 w Szukam kontaktu

sklonnosci do nerwicy?? nie musisz wyciagac wnioskow "na zapas" :P
sam przyznaj, czcionka ktora dales na poczatku, a ktora skorygowal admin, byla straszna... zamiast ladnie zamiescic swoje ogloszenie i tym nas zachecic, ty je poprostu "wykrzyczales"...
teraz jest juz ok wiec sie nie czepiam.. :)

a czemu tylko z walbrzycha i okolic... dyskryminacja?? :)

pzdr
asia

Sam skorygowałem czcionkę z 7 do 2, no a za chwilę zmienię kolor na niebieski.
Poszukuję kontaktu z okolic Wałbrzycha, ponieważ nie jestem wszech- tak jak Pan Jezus.
A poza tym to on polecił, żeby być jego świadkami najpierw w lokalnie (Dzieje 1,8)
Staram się zatem tak to realizować . Tutaj mieszkam, pracuję i uczę się. Chciałbym,
aby w mojej miejscowości jak najwięcej wierzących znało się ze sobą, miało dobry kontakt.
Mam przyjaciół w innych miejscowościach także. 14-go października jadę np. do Szczecina,
gdzie zostałem zaproszony. To tyle, co chciałem wykrzyczeć.



#34673 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-08, godz. 10:20 w Szukam kontaktu

no i widzisz, jak jest spokojnie wyjasnione to od razu sie milej zrobilo... :)

a jesli to nie tajemnica... kim jestes? tzn sJ? ex-sJ? jakas inna "opcja"??
i skad sie wziales tu na forum?.......to nie wscibskosc z mojej strony, poprostu czysta ciekawosc...

pzdr
asia


ŚJ(ehowy) być nie mogę, bo uznaję wszechmoc Pana Jezusa. Zatem ex też nie jestem. Popierałem Towarzystwo Strażnica przez 7 lat, mając kontakt ze zborami w różnych miastach. Odmówiono mi chrztu,
ponieważ odrzuciłem doktrynę rzekomo już trwającej tzw. paruzji Chrystusa. Zostałem ochrzczony dzięki
inicjatywie niejakich Chrystadelfian, ale moje drogi z tą społecznością także się rozeszły. W tym przypadku przyczyną były i są moje relacje z różnymi zborami m.in. badackimi. Mam jednak z poszczególnymi osobami kontakt. Stąd wyjazd do Szczecina. Obiecałem kiedyś mojemu Zbawicielowi, że nie będę brał udziału w podziałach; mam nadzieję otrzymać od niego pochwałę kiedy będzie wizytował naszą planetę.
Czy wytrwam w tym postanowieniu? Sam napewno nie... Z chrześcijańskim pozdrowieniem pozostaje
ŚJ(ezusa)



#34675 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-08, godz. 10:39 w Szukam kontaktu

adelfos:

Pytanie 1. w Wałbrzychu jest dużo kościołów, związków wyznaniowych i sekt. Co Ty reprezentujesz?
Pytanie 2. Dlaczego poszukujesz ludzi wierzących ? wierzących w co? w Jehowe, Budde, Jezusa, Kryszne itd.?
Pytanie 3. O jakiej ewangelizacji piszesz?


Odp. 1) Znam wszystkie wspólnoty wałbrzyskie. Jestem wolontariuszem Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów
Odp. 2) Wierzących w Jezusa, którego posłał Bóg. Głównie odstępców doktrynalnych. Cel już podałem w anonsie.
Odp. 3) Patrz link do MSG w 1-szej odpowiedzi.



#34676 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-08, godz. 10:45 w Szukam kontaktu

i co Jezus do Ciebie przemówił, aby zebrac exów ?


Mam wrażenie, że szydzisz z altruizmu, empatii itd. (?)
W twoim poście pojawia się pewien cytat. Stąd drugie moje wrażenie: rozumiesz jego przesłanie?



#34785 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-09, godz. 12:45 w Szukam kontaktu

jak najbardziej ;-)

ale moje pytanie skierowane do Ciebie jest dalej aktualne! dalej mi nie odpowiedziałeś do jakiej denominacji należysz !? i dalczego swoje przesłanie kierujesz do ex- SJ ? i dlaczego akurat nimi się ineteresujesz skoro nawet sam nim nie byłeś?


Do tej samej, co apostołowie. Szkoda, że tego nie pojmujesz... 7 lat popierania tej organizacji, a jeszcze mam coś wyjaśniać przedstawicielowi innej totaliternej struktury. Droga do wolności jest naprawdę trudna!



#35081 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-12, godz. 10:22 w Szukam kontaktu

hehe a skąd wiesz jaka totalitarna organizację ja prezentuję ?;-)


Poprostu zachowujesz się tak jakbyś do takowej należał...


Adelfos poniekąd ujawniłeś się, kim jesteś podając odnośnik strony na swoim profilu! Czy należysz do Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów?

Gedeonici – zajmują się kolportażem Pisma Świętego w szpitalach, szkołach, hotelach, zakładach karnych itd. . Nazywają siebie chrześcijanami i akcentują swój ekumeniczny charakter pracy chrześcijańskiej hmm? Ludziom należącym do Związku Gedeonitów podczas rozdawania Biblii nie wolno mówić o swojej przynależności kościelnej. Hmm? Gedeonitą może zostać tylko mężczyzna musi prowadzić działalność gospodarczą albo musi należeć do grupy wolnych zawodów nauczyciel, inżynier, lekarz, prawnik, dziennikarz itp.


Historia lubi się powtarzać, a ja nie... W związku z tym, że poprzednio wspomniałem, iż jestem wolontariuszem w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Gedeonitów, dedykuję powyższy cytat z repertuaru kabaretu OTTO;-)



#35180 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-13, godz. 15:36 w Szukam kontaktu

Witam Brata, organizuję Tajny Ośrodek Antypionierski w Nadarzynie i okolicach i chętnie oddeleguję Brata, wolontariusze mile widziani, kontakt ze zborem przez telefonię satelitarną zapewniony (to w obawie przed naziemnymi podsłuchami Towarzystwa). :D


Dziękuję nie skorzystam, ponieważ nie jestem anty- wobec kogokolwiek. Poza tym zostałem już oddelegowany przez "niejakiego Jezusa, który umarł, a o którym Paweł twierdzi, że żyje"*
--------------------
*Dz. 25, 19



#35181 Wałbrzych i okolice

Napisano przez Adelfos on 2006-09-13, godz. 15:41 w Szukam kontaktu

więc może przybliż ten Wasz ruch (sektę? ) bo powiem szczerze po raz pierwszy sie z czyms takim zetknąłem!


Kim są gedeonici?



#36091 Skąd się wzięła wiara w nieśmiertelność duszy?

Napisano przez Adelfos on 2006-09-27, godz. 15:28 w Dusza nieśmiertelna

Jak natomiast przedstawia się kwestia ducha? (1 Tes 5, 23)



#36093 Poszukuję filmu n.t.ŚJ

Napisano przez Adelfos on 2006-09-27, godz. 15:44 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Chciałabym kupić(używany), lub pożyczyć jakiś film o byłych ŚJ.
Dziękuję


Posiadam na kasetach: Świadkowie u twoich drzwi i Świadkowie odchodzą.
Mogę przegrać na jedną VHS i wysłać za darmo. Planuję zrobić trochę kopii na DVD,
ale nie mam odpowiedniego sprzętu... Jestem z Wałbrzycha. Pozdrawiam serdecznie



#36094 Poezja o Bogu

Napisano przez Adelfos on 2006-09-27, godz. 15:50 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Polecam tomik rymowanek ewangelicznych i dydaktycznych Zapach Nieba Jerzego Madeja



#36096 Nowe Testamenty

Napisano przez Adelfos on 2006-09-27, godz. 15:55 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Jeśli ktoś potrzebuje większą ilość NT (jezyki: polski, angielski, niemiecki i rosyjski), proszę o kontakt



#36158 Poszukuję filmu n.t.ŚJ

Napisano przez Adelfos on 2006-09-28, godz. 12:46 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Faktycznie przydałoby się to przekodować na Divx6 (DVD nie ma sensu, za wielkie pliki). Słyszałem o tych filmach, ale nie miałem okazji ich obejrzeć. Może ktoś ma sprzęt aby to przegrać na kompa?


Uważam, że na DVD będzie najlepiej, bo więcej osób sobie obejży.
Jeśli natomiast ktoś będzie chciał przekodować, to jego decyzja.
Jak będę miał gotowe, to dam znać. Narazie tylko kopie HVS
udostępniam, jeśli kogoś nie stać na zakupienie.
Właśnie sprawdziłem, są jeszcze do nabycia w księgarniach.
Wystarczy wpisać w wyszukiwarce tytuły:
Świadkowie u twoich drzwi, Świadkowie odchodzą.


Nie mam odtwarzacza vhs.
Najbardziej interesowałaby mnie pozycja <świadkowie Jehowy odchodzą> czy jakoś tak..
I jakiś demaskatorski dla niewtajemniczonych..
Z vhs można przegrać na płytę.
Mogę też odkupić używany.
Dzięki za odzew.


Uważam, że na DVD będzie najlepiej, bo więcej osób sobie obejży.
Jeśli natomiast ktoś będzie chciał przekodować, to jego decyzja.
Jak będę miał gotowe, to dam znać. Narazie tylko kopie HVS
udostępniam, jeśli kogoś nie stać na zakupienie.
Właśnie sprawdziłem, są jeszcze do nabycia w księgarniach.
Wystarczy wpisać w wyszukiwarce tytuły:
Świadkowie u twoich drzwi, Świadkowie odchodzą.



#36173 Nowe Testamenty

Napisano przez Adelfos on 2006-09-28, godz. 15:50 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

A jakie to wydanie?


Nowy Przekład w jęz. polskim, angielska New King James Version, rosyjska Recovery Version i niemieckie tłumaczenie Marcina Lutra.



#36174 Osnowy Biblii

Napisano przez Adelfos on 2006-09-28, godz. 15:56 w Strony neutralne

www.biblebasicsonline.com/polish



#38215 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez Adelfos on 2006-10-20, godz. 12:52 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

[/quote]
miało być od 16-tego, a w/w ulotki 'fruwały' po chodnikach Wrocławia już 15-tego... W związku z powyższym Armagedon nadejdzie dzień wcześniej;)



#38221 Nowość - "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi" wraca

Napisano przez Adelfos on 2006-10-20, godz. 13:13 w Obowiązki teokratyczne

[/quote]
Mam w domu dwie wersje Żyć wiecznie. Kiedyś chciałem zapytać dlaczego rozpowszechniają nieaktualną informację o tzw. pokoleniu. Otworzyłem więc w/w podręcznik w celu znalezienia akapitu omawiającego to zagadnienie, ale nie znalazłem...
Odwiedzając znajomych sprawdzałem ich egzemplarze i trafiłem pierwszą edycję, gdzie jest to pokolenie wraz ze zdjęciem.
Poźniej dowiedziałem się, że podobny manewr zastosowano w podręczniku Prowadzenie rozmów. Kiedy jeszcze otrzymywałem NSK przeczytalem w jednym z nr, że celem kolejnego wydania jest ujednolicenie z Przekładem Nowego Świata. Niestety takowych różnic nie znalazłem... Natomiast zniknęły wywody nt. owego pokolenia.



#38227 Zmiany obrazków w WT

Napisano przez Adelfos on 2006-10-20, godz. 13:42 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Odnośnie zaporzyczeń, to warto porównać literaturę wydawnictw: Good News, Tomorrow's World, Armor of God, Plain Tuth.



#38228 Piramidy i Epifaniści

Napisano przez Adelfos on 2006-10-20, godz. 13:49 w Tematyka ogólna

Piramidy i Epifaniści



#38231 Biblijne Stowarzyszenie Misyjne

Napisano przez Adelfos on 2006-10-20, godz. 14:04 w Strony neutralne

Biblijne Stowarzysznie Misyjne



#38233 Trójca

Napisano przez Adelfos on 2006-10-20, godz. 14:12 w Trójca

Prawda czy Tradycja?



#38993 Poezja o Bogu

Napisano przez Adelfos on 2006-10-26, godz. 10:23 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Tęsknota moja

Tęskniąc za Tobą spoglądam w Niebo:
'Kimże jest człowiek, że kochasz jego?'
Bratem mi jesteś z powodu Ciała,
którym to niegdyś Słowo się stało;
Panem zaś moim za sprawą Krzyża.
Tęsknota moja Twój powrót zbliża,
by Cię powitać uścisku gestem!
Powiedz więc Jezu jak długo jeszcze...

Krzysztof Cebula