Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Iam

Odnotowano 622 pozycji dodanych przez Iam (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-27 )



Sort by                Order  

#135385 Jak dzieci reagują na konwersję?

Napisano przez Iam on 2010-08-10, godz. 16:04 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Podsumowując rodzice dają wzór i wychowanie dzieciom i to jest główny motor napędowy. Każde dziecko jednak reaguje indywidualnie na perspektywę poznawania religii ŚJ, również te urodzone już w rodzinie ŚJ.


Podpisuję się pod tym dwoma rękami.

Ja też byłem na takim studium i powiedziałem temu starszemu że chodzenie tam jest bez sensu, "czy ty w ogóle jesteś pewien że On tego chce" . No i byłem po raz ostatni. Niestety czas pokazał że miałem rację. Są tez sytuacje dokładnie odwrotne.



#134229 Nowa Zelandia: Status uchodźcy dla zagrożonego karą śmierci za porzucenie isl...

Napisano przez Iam on 2010-07-17, godz. 16:55 w Nowości z kraju i zagranicy

Facet uciekł aby ratować życie, może sprowadzi żonę i dzieci, albo już sprowadził.

Ciekawe że na śmierć "skazał by" go jego własny ojciec. Jakże wielką wiarę mają niektórzy islamiści.

Różnica jest zasadnicza między śmiercią a wykluczeniem - możliwość cofnięcia wyroku. Ponadto przeżycia wielu z was zadają kłam twierdzeniom że wykluczonych aż tak źle traktuje rodzina.

Zapominacie też o drugiej stronie medalu. Wydaje się wam że odejście ze zboru jest obojętne uczuciowo tym co pozostają, nie tylko przyjaciołom ale i rodzinie.

Wierzcie mi - oni też cierpią, też im ciężko.



#134389 Nowa Zelandia: Status uchodźcy dla zagrożonego karą śmierci za porzucenie isl...

Napisano przez Iam on 2010-07-19, godz. 20:02 w Nowości z kraju i zagranicy

Odnośnie Islamu, zamykam usta na kłódkę a na drugą drzwi. A nuż przyjdą.

db - ludzie są inni i możemy ty gadać o tym długo podając przykłady raz takie raz inne i nic z tego nie wyjdzie.



#134333 Nowa Zelandia: Status uchodźcy dla zagrożonego karą śmierci za porzucenie isl...

Napisano przez Iam on 2010-07-18, godz. 22:11 w Nowości z kraju i zagranicy

A mam wrażenie że KK i Prawosławie są bardzo podobne do Islamu.

Nie tylko w wierzeniach. Islam nie jest religią chrześcijańską co prawda ale wraz z Judaizmem i Chrześcijaństwem należy do tz. religii objawionych.

Kto jak kto ale ty to powinieneś wiedzieć. Powinieneś wiedzieć o tym że nie ma przepaści ideowej między Islamem a Chrześcijaństwem.



#134248 Nowa Zelandia: Status uchodźcy dla zagrożonego karą śmierci za porzucenie isl...

Napisano przez Iam on 2010-07-17, godz. 21:34 w Nowości z kraju i zagranicy

1J 5:3



#134289 Nowa Zelandia: Status uchodźcy dla zagrożonego karą śmierci za porzucenie isl...

Napisano przez Iam on 2010-07-18, godz. 13:08 w Nowości z kraju i zagranicy

A jakie są źródła Islamu?

Czy podobnej tabelki nie można zrobić zestawiając Islam z KK albo Prawosławiem.



#141407 shunning po nie-świadkowemu

Napisano przez Iam on 2010-12-02, godz. 18:28 w Ogólne

A czy są jakieś "oficjalne" teoretyczne p[rzepisy odnośnie ekskomuniki, jak traktowac taka osobę?



#141370 shunning po nie-świadkowemu

Napisano przez Iam on 2010-12-01, godz. 20:14 w Ogólne

Wykluczenie Sebastianie musiałbyś porównywać raczej z ekskomuniką. Ale zasad tych nie znam więc nie pomogę.:)



#137165 Czy Jb, mogłaby wytłumaczyć o co chodzi, bo ja się gubię.

Napisano przez Iam on 2010-09-20, godz. 21:23 w Do administratorów...

Czy nie uważasz J. że ocena tego co w danym wątku jest związane z tematem a co nie jest bardzo subiektywne.

Przecież w temacie o krwi pozwoliłaś wielu na odejście od tematu. Można by rzec że jeździli po mnie równo. Natomiast mój post nie zamieściłaś i nie dałaś mi go do "zredagowania" tylko powiedziała że go nie zamieścisz a ja musiałbym go pisać na nowo licząc że tym razem trafię w twoje gusta. A przecież nie odpowiadało ci tylko jedno zdanie.

Gdybym go nie skopiował przed wysłaniem to "umarł w butach".

Nie mam zamiaru wywoływać burzy ale taka "opieka" z twojej strony trwa już dość długo i nie jeden mój post trafił do kosza.
Nie wiem jak nazwać takie działania gdy to ty decydujesz co mi wolno powiedzieć a co nie wolno.
W jaki sposób dyskutować gdy ma sie tak związane ręce?
A zwłaszcza że mam wrażenie że tylko ja mam takie ograniczenia.



#137276 Czy Jb, mogłaby wytłumaczyć o co chodzi, bo ja się gubię.

Napisano przez Iam on 2010-09-22, godz. 14:10 w Do administratorów...

[quote name='jb' timestamp='1285102930' post='137261']
Zamieściłeś wiele polemicznych postów, po których jasno można ocenić, że Twoje poglądy oraz oceny są bardzo niechętne odstępcom, zdecydowanie pozytywne w odniesieniu do świadków Jehowy oraz ich Organizacji i treści te mało mają wspólnego z poglądami reprezentowanymi na forum przez większość czy administrację. To jednoznaczny dowód na możliwość prezentowania przez Ciebie swojego stanowiska.
[/quote]

Tak, z tym to się zgodzę, też tak myślałem. MOJE POGLĄDY MAŁO MAJĄ WSPÓLNEGO Z POGLĄDAMI REPREZENTOWANYMI PRZEZ ADMINISTRACJĘ.
I to jest głównym powodem problemów.

Więc ta piękna deklaracja jest tylko zwykłym blefem:
[guote name=' ']

Moim celem nie jest pozbawiać Świadka Jehowy wiary w Boga ani wyrywać go na siłę z jego religii. W tym serwisie nie ma też miejsca na artykuły niszczące wiarę w Boga czy wiarygodność Biblii.




Niniejszym rzucam wyzwanie każdemu Świadkowi Jehowy, aby spróbował odeprzeć prezentowane tu fakty i opinie na temat ich organizacji. Jarosław Zabiełło




Forum to jest dostępne dla każdej osoby, którą ten temat interesuje. Zarówno zwolenników jak i przeciwników nauk Świadków Jehowy.


[/quote]

Najzwyklejsza moralność Kalego?



[quote name='jb' timestamp='1285102930' post='137261']
Co do ŚJ "przewijających się" przez forum, to ich intencją zwykle nie było dłuższe pozostawanie na tej samej przestrzeni z odstępcami, dzielenie się z nimi obserwacjami czy dochodzenie do wspólnych wniosków, a często mieli do zaoferowania jedynie swoje słowa pogardy i werset z 2 Piotra 2:22.

[/quote]


Ciekawa sprawa, poznałem na tym forum dwóch ŚJ i nikt z nich tak się nie zachował. No cóż pamiętasz i widzisz to co chcesz, tylko to co chcesz albo musisz.

Ciekawe czy wystarczy ci odwagi aby ten post zamieścić.
A tak nawiasem mówiąc to personalnie nic do ciebie nie mam J.

Trzymaj się ciepło i gylyndra.



#137247 Czy Jb, mogłaby wytłumaczyć o co chodzi, bo ja się gubię.

Napisano przez Iam on 2010-09-21, godz. 18:49 w Do administratorów...

Często oddalasz się od tematu, co zwykle od razu rzuca się to w oczy.


Tak jak w tym poście o krwi co mi nie opublikowałaś?

Mam Ci Twoje własne posty "dawać do zredagowania"? Nie przesadzaj.


Ależ nie skądże. Jeśli ci się nie spodoba jakieś zdanie to do kosza i po sprawie. A niech inni mnie obmawiają że unikam odpowiedzi na ich pytania. Wszak jestem ŚJ więc należy ze mnie szydzić i wyśmiewać.

Naprawdę miałbyś problem z powtórzeniem tych kilku zdań, które praktycznie konkretnych odpowiedzi nie niosą, a mówią o dalszym poszukiwaniu odpowiedzi i zawieszeniu dyskusji z powodu limitu transferu? Przecież to nic takiego.


Ależ skądże, mam pamięć fotograficzną i doskonale pamiętam wszystkie swoje wypowiedzi z ostatnich 24 godzin, bo w tym czasie się mieścisz z publikacją moich postów po dokonaniu "cenzury".

Zdecydowana większość Twoich postów została zaakceptowana. Zawsze też możesz napisać ponownie. Nie widzę problemu. Jesteśmy w kontakcie.


Dzięki, na prawdę jesteś łaskawa.

Nie, ja jedynie (i to dość elastycznie) oceniam zgodność wypowiedzi z zagadnieniami tematu. Już o tym rozmawialiśmy, więc masz tego świadomość.


Ależ tak jesteś bardzo elastyczna zwłaszcza względem moich wypowiedzi. Przykład tematu o krwi w którym Dosia upomniała się o odpowiedź której ty nie zamieściłaś a pozwoliłaś innym na "merytoryczne i ściśle związane z tematem" obsmarowywanie mnie za milczenie.

Nie gniewam się. Wśród tych wszystkich świadków Jehowy (tzn. tych uważających się za "wiernych"), którzy przewinęli się przez forum, nie mogę powiedzieć, byś był szczególnie złym dyskutantem. Oczywiście, to wcale nie oznacza, że się zgadzam z Twoimi opiniami czy poglądami lub też nie widzę różnych Twoich uników, które w dyskusjach bywają Twoim udziałem. Niemniej, to już inna sprawa.


Dzięki, podobna jesteś do mojej teściowej. Ona też jest bardzo tolerancyjna względem tych co mają takie same poglądy jak ona.

Nie dziwie się że wielu ŚJ "przewinęło się" przez to forum nie zostając dłużej, nikt nie lubi "cenzury" a ja chyba wyjątkiem tutaj nie jestem.

Pozdrawiam cię cieplutko moja sąsiadko.



#134643 Krytyka Biblii

Napisano przez Iam on 2010-07-25, godz. 11:05 w Sola Scriptura

Historia krytyki Biblii ma już ponad 100 lat. Istnieje wiele dzieł i wielu autorów. Zależy czego szukasz i w jakim celu.

Sebastian, piątka :D



#141975 Prosze o wyjasnienie kilku wersetów

Napisano przez Iam on 2010-12-20, godz. 22:43 w Ogólne

Hiob na pewno nie zapomniał. Może troszkę go pocieszała wiara w zmartwychwstanie bo w słowach do Boga dał jej wyraz.



#139340 Rosja: Zgoda sądu na transfuzję u dziesięciolatka

Napisano przez Iam on 2010-10-23, godz. 18:22 w Kwestia krwi

Moim zdanie i pewnie wielu się ze mną zgodzi,powinny wreszcie wszystkie sądy na świecie (Sądy Najwyższe) uregulowac prawnie obowiązek przetaczania krwi dzieciom.Jeżeli lekarze i grono konsylium zadecydują,że w razie ratowania życia mogą miec swobodę tą krew podac,to tak powinno byc! .. ile to dzieci można by było uratowac!!!:( :( :(


A na co wskazuje fakt że wiele sądów nie uważa za dobre aby był "obowiązek przetaczania krwi dzieciom"?
A pokusiłbym sie nawet na stwierdzenia że wszystkie.



#139232 Rosja: Zgoda sądu na transfuzję u dziesięciolatka

Napisano przez Iam on 2010-10-22, godz. 08:51 w Kwestia krwi

Reguluje to prawo państwowe i kodeks karny..

A co do "wymuszonego wyboru" to chrzest nie zabija, lecz
bezsilność lekarza w przypadku odmowy transfuzji już TAK


No może nie ten kodeks ale to pryszcz.

"Bezsilność lekarzy zabija" - o tym w inny wątku dyskutowaliśmy. Niestety niekiedy tak jest.

A jeśli prawo to reguluje to może przestańmy udawać sędziów i skończmy z ferowaniem wyroków na podstawie tego co się komu wydaje. Bo najgorzej jest gdy komuś cos sie wydaje.



#139190 Rosja: Zgoda sądu na transfuzję u dziesięciolatka

Napisano przez Iam on 2010-10-21, godz. 20:36 w Kwestia krwi

Nasuwa się na myśl koronny argument ŚJ w rozmowach, że katolicy zmuszają dzieci do przyjęcia religii katolickiej, nie dają możliwości swobodnego wyboru, tylko chrzczą niemowlaka. Hipokryzja jest to przeogromna, ganić katolików, że chrzczą jeszcze niczego nieświadome dzieci, a nie dawać możliwości osobistego wyboru własnym dzieciom, no ale cóż, każdy chwali swoje :)


Odpowiedz mi Jozek kiedy "dawać możliwości osobistego wyboru własnym dzieciom" i w jakich sprawach. Ile lat może mieć dziecko aby było w pełni świadome podejmowanych decyzji.

[...]



#134236 Włochy: Morderstwo i samobójstwo w rodzinie świadków Jehowy

Napisano przez Iam on 2010-07-17, godz. 19:26 w Nowości z kraju i zagranicy

Dużo osób choruje, wielu popełnia samobójstwa,. W ubiegłym tygodniu elektryk z mojego zakładu. Koledzy zdziwieni, nikt nic nie wie, nikt nic nie podejrzewał, szok totalny.

W zborze są osoby chore na depresję, znam jednego, sorry dwóch ze schizofrenią.

Znam ludzi dziedzicznie obciążonych chorobami psychicznymi.

Mój przyjaciel ze zboru obok po wielu przejściach uciekł ze szpitala i prawdopodobnie powiesił się. Było to w gazecie. Nie istotne kiedy i gdzie, ale niestety tragedie sie zdarzają. Bardzo to smutne.



#141043 W jaki sposób następuje wykluczenie

Napisano przez Iam on 2010-11-23, godz. 16:36 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak ojciec jest niezrównowazony. Jego obecna żona (też św jehowy) podaje mu wskazówki co ma robić. Ten bez zastanowienia je wykonuje. Zadzwoniłem do Nadarzyna i zapytałem sie czy istnieje mozliwość kierowania przez zbór św jehowy na badania psychiatryczne, nic mi nie odpowiedzieli .


Nie ma możliwości skierowania nikogo na badania, to może jak już tylko sąd.

Odnośnie przemocy i komitetu to poruszyłeś temat rzeka. Ale zastanawiam się do czego ci te informacje są potrzebne.
Czy chcesz "załatwić łobuza" czy chcesz aby ojciec się poprawił?
Czy go kochasz czy tylko nienawidzisz?
A ponadto czy z nimi mieszkasz?

Jeśli krępujesz się pisać na forum to napisz mi na maila forumowego. Jeśli chodzi o tego typu problemy to mam dość spore doświadczenie.
Powodzenia.



#137167 Myśl przewodnia na 2011

Napisano przez Iam on 2010-09-20, godz. 21:39 w Obowiązki teokratyczne

Jak się nie myle to właśnie chodzi o to 0.

0% wzrostu, troszkę dziwne, lepiej po prostu nic czyli "nie ma wzrostu".

A co do sprawozdań to nie będą juz publikowane w Strażnicach, i chyba tak było juz w ubiegłym roku. I słusznie bo w jakiej "wersji" Strażnicy by to miało być? Do rozpowszechniania? A po co to komu? Chyba żadko kogo to interesowało. W Strażnicy do studium,? Komu to potrzebne jest przecież w roczniku. Jak ktoś lubi dogłębne analizy cyferek to może zajrzeć do rocznika.
Ta zmiana mi sie podoba.
Wiele zmian zachodzących w ostatnim okresie mi sie podoba. Pokazuje to że forma nie jest najważniejsza a treść sie liczy.



#138493 Termin 'teokracja' ma pogańskie konotacje

Napisano przez Iam on 2010-10-12, godz. 11:33 w Tematyka ogólna

Pierwszy raz terminu teokracja użył Józef Flawiusz: "Jedni powierzyli władzę polityczną monarchiom, drudzy – oligarchiom, inni wreszcie ludowi. Nasz prawodawca Mojżesz jednak nie skłaniał się do żadnej z tych form rządzenia, ale wprowadził ustrój, jeśli posłużyć się takim sztucznym terminem, teokratyczny, składając w ręce Boga najwyższe zwierzchnictwo i władzę" (Przeciw Apionowi,II,164 w przekładzie Radożyckiego).

Teokracja zrodziła się w starożytności (na przykład w Izraelu czasów proroków – Saul, Dawid, SamuelEgipcie czy Rzymie epoki cesarskiej).

„(19) Teraz posłuchaj rady, jaką ci daję, a Bóg niechaj będzie z tobą: Sam bądź przedstawicielem swego ludu przed Bogiem i przedstawiaj Bogu jego sprawy. (20) Pouczaj lud dokładnie o przepisach i prawach, i pouczaj go o drodze, jaką winien chodzić, i o uczynkach, jakie winien spełniać. (21) A wyszukaj sobie z całego ludu dzielnych, bojących się Boga i nieprzekupnych mężów, którzy się brzydzą niesprawiedliwym zyskiem, i ustanów ich przełożonymi już to nad tysiącem, już to nad setką, już to nad pięćdziesiątką i nad dziesiątką, (22) aby mogli sądzić lud w każdym czasie. Ważniejsze sprawy winni tobie przedkładać, sprawy jednak mniejszej wagi sami winni załatwiać. Odciążysz się w ten sposób, gdyż z tobą poniosą ciężar. (23) Jeśli tak uczynisz, a Bóg cię do tego skłoni, podołasz, a także lud ten zadowolony powróci do siebie.”— Wj 18,19-23 Biblia TysiącleciaW średniowieczu państwem teokratycznym (kalifat) było Imperium Arabskie.

Źródło wikipedia. http://pl.wikipedia.org/wiki/Teokracja

##########

Teokracja (z greckiego theos - bóg i kratos - władza), ustrój państwowy, w którym najwyższą władzę sprawują kapłani. Podstawą tej władzy jest doktryna religijna, według której suwerenna władza należy do bóstwa, a kapłani, jako najbliżsi bóstwu, są jej wykonawcami. Terminu teokracja użył po raz pierwszy historyk żydowski Józef Flawiusz (ok. 37 - ok. 103) na określenie ustroju starożytnego państwa żydowskiego. Istniała m.in w starożytnym Egipcie, państwie krzyżackim, współcześnie w Iranie.

http://portalwiedzy....acja,haslo.html



#138549 Termin 'teokracja' ma pogańskie konotacje

Napisano przez Iam on 2010-10-13, godz. 11:33 w Tematyka ogólna

No to podaje większą rewelację:

Bóg jest rzeczownikiem rodzimym, ogólnosłowiańskim, kontynuującym prasłowiańską formę *bogъ, która jest spokrewniona ze staroindyjskim słowem bhága ‘dobro, szczęście’ oraz ‘udzielający dobra, pan’. W okresie prasłowiańskim wyraz ten oznaczał początkowo ‘szczęście, pomyślność, powodzenie’ (z tego względu człowiek mógł być nazywany bogatym – *bogatъ lub ubogim – *ubogъ), potem zaś *bogъ skonkretyzowało się w znaczeniu ‘ten, który udziela, daje szczęście’. Przełomowym momentem w rozwoju znaczenia tego wyrazu był kontakt ludów słowiańskich z monoteistycznym chrześcijaństwem, kiedy pierwotnych pogańskich bogów zastąpił chrześcijański Bóg (por. K. Długosz-Kurczabowa Nowy słownik etymologiczny języka polskiego, A. Brückner Słownik etymologiczny języka polskiego).

http://www.poradniaj...kie&NZP=&WYRAZ=

Termin "Bóg" na pogańskie konotacje.


*Nigdy w życiu jeszcze takich głupot nie pisałem ale są one ściśle związane z tematem tego wątku i na tym samym poziomie.



#142021 Dlaczego ewolucja jest głupia

Napisano przez Iam on 2011-01-02, godz. 14:59 w Tematyka ogólna

A po polsku nie ma gdzieś tego?



#134595 USA: Starzec aresztowany za molestowanie na terenie Sali Królestwa

Napisano przez Iam on 2010-07-23, godz. 21:09 w Seksualność

Nie rozumie o czym ty mówisz, jakby nie na temat lub jakbyś w ogóle mnie nie rozumiał albo źle rozumiał.

A co do ilości postów, nie wypada nie odpowiadać gdy ktoś do mnie mówi, było by to niegrzeczne. :)



#134399 USA: Starzec aresztowany za molestowanie na terenie Sali Królestwa

Napisano przez Iam on 2010-07-19, godz. 21:05 w Seksualność

No to przyjmij przeprosiny i życzenia: abyś plenił zło z całą konsekwencją i powodzeniem.

Malutka tylko przestroga - abyś czasem nie wylał dziecka z kąpielą.



#139037 USA: Starzec aresztowany za molestowanie na terenie Sali Królestwa

Napisano przez Iam on 2010-10-20, godz. 07:47 w Seksualność

Szybko i skutecznie,ja współczuję pedofilom,bo to poważnie chorzy ludzie,ale nie może byc tak,że oni mogą byc bez nadzoru,albo eloktroniczna obroża (na ręce czy nodze),albo chemiczna kastracja.


A ja im nie współczuje. Można być chorym ale to w niczym nie usprawiedliwia krzywdzenia innych. Jeśli są chorzy psychicznie to do zamkniętego zakładu do końca ich dni. A jeśli nie to tak jak sie robi, więzienie i nadzór.

Nie jesteśmy bezrozumnymi istotami, możemy nad swoimi pragnieniami i ciągotami panować.