Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Noc_spokojna

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Noc_spokojna (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#6432 Pytanie

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-05-17, godz. 14:37 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Mnie interesuje, czy prowadzone są jakieś statystyki ilu do tej pory było "namaszczonych", bo podejrzewam, że liczba 144000 została już przekroczona. Czy w Świadkowie Jehowy tłumaczą to w jakikolwiek sposób?



#6509 Pytanie

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-05-18, godz. 15:22 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

"Na zamianę" kogo? Skąd wiadomo ilu wytrwało, a ilu nie? I Na jakiej podstawie osadzać kogokolwiek...wytrwał czy nie...Poza tym, jak ktoś został "natchniony" to chyba Duch Święty sie nie pomylił i nie "natchnął" słabego człowieka, który odrzuciłby taki dar, jak "zbawienie do życia wiecznego w niebie". Wnioskuje, ze część tych "natchnionych" to pseudonatchnieni oszuści, którzy niczego nie poczuli, oprócz tego, ze chcieli być już tu na ziemi troche ważniejsi, niż wiekszość braci.



#6526 Pytanie

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-05-18, godz. 20:40 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Leszku, dziękuję Ci za odpowiedz. Dla ścisłości chciałam tylko dodać, że Judasz zdradził, zanim Apostołowie zostali "...napełnieni Duchem Świętym..."(Dz 2, 2-4), podobnie Piotr, zaparł się Chrystusa przed zesłaniem Ducha Świętego na Apostołów.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#6714 ban na czacie

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-05-25, godz. 10:34 w Do administratorów...

Epoko, nie bierz bana na czacie, aż tak poważnie ;) , bo gdybym chciała iść za Twoim przykładem, to chyba powinnam juz wyrzucić komputer...chyba nawet przez okno :unsure:

Pozdrawiam cieplutko, i czekam na następne twoje Posty
Dosia



#6808 smierc czolowego przedstawiciela WTS w Polsce

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-05-28, godz. 18:28 w Obowiązki teokratyczne

Ja przepraszam bardzo, że całkiem nie na temat, ale w "ewentualnym programie wyborczym przeczytałam- "4. Zredukowana oraz w pełni dobrowolna służba głoszenia". Jestem trochę zdezorientowana, bo wielokrotnie pytałam świadków Jehowy czy muszą głosić, i czy jest w jakiś sposób określone ile czasu mają na to poświęcić. Zawsze otrzymywałam odpowiedz, że głoszenie jest dobrowolne, a co do czasu, to każdy tyle ile chce.

Pozdrawiam cieplutko

zdezorientowana Dosia



#7094 Praktyki innych religii naruszające prawa ŚJ....

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-06-06, godz. 12:13 w Tematyka ogólna

olo, chciałeś rozwinąć dyskusję na temat ingerencji innych religi w życie i prawa, Świadków Jehowy, podająć za przykład używanie w małżeństwie prezerwatyw. Może warto by popatrzeć na to z innej strony. Jak czuje sie kobieta, której mąż nie zważając na jej przekonania religijne używa prezerwatywy, bo SJ wono. Druga sprawa, to tajemnica spowiedzi. Podałes konkretne przykłady. Ale jeszcze oprócz ksiedza katolickiego jest policja, która zajmuje sie takimi sprawami. Poza tym zawsze kobieta maltretowana może się zgłosić do swojego zboru...a może nie może? Może w sytuacji, gdy wyszła za mąż za męża tyrana - katolika, z tym problemem musi sobie radzić sama, bo "bracia" nie będa sie zajmowali problemem, który sciągnęła sama z własnego wyboru na siebie ?
Reasumująć, wytłumacz mi dlaczego katoliczka nie moze iść do spowiedzi, i pogodzić sie ze swoim sumieniem wyznająć księdzu grzech, który być może popełniła za namową męża SJ, a moze też w obawie przed jego reakcją na odmowe? I dlaczego w sytuacji, kiedy katolik, tyranizuje rodzinę, całą odpowiedzialnością za rozwiązanie tego problemu obarczasz spowiednika, a nie np. policję, prokurature, i "braci"w wierze poszkodowanej. Przecież SJ zawsze podkreślają, ze pomagają sobie nawzajem.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#7497 Pamiętnik ocalałego w Armagedonie

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-06-23, godz. 15:31 w Wizja Raju

Gdyby nie to, że byłaby chyba bardzo zdziwiona jakie ja stronki w necie czytam, poleciłabym ten tekst mojej przyjaciółce, która zawsze jak do mnie dzwoni to najpierw mówi - "Dosia pociesz mnie ". Choć po głębszej refleksji można dojść do wniosku, że byłoby to pocieszenie na zasadzie - inni maja gorzej :(

pozdrawiam cieplutko

Dosia



#7508 watchtower.vodka.at

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-06-24, godz. 06:04 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Lantisq, są :D

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#10290 Czy to również zwyczaj?

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-09-11, godz. 11:55 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nie wiem czy można zaliczyć to do zwyczajów Świadków Jehowy, ale po ostaniej wizycie u mnie głosicieli (poprawcie mnie jeżeli używam nieprawidłowej terminologi, jestem katoliczką), znajomi Świadkowie Jehowy nie kłaniają mi się ani nie odkłaniają. Zostałm tylko poinformowana w bardzo niekonwencjonalny sposób, ze "wciskam" braciom treści odstępcze. A ja przecież tylko mówiłam, w odpowiedzi na ich wersję interpretacji Bibli, jak to się ma w wierze Kościoła Katolickiego, do którego należę.

Pozdrawiam cieplutko


Dosia



#10637 Jelenia Góra

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-09-16, godz. 20:06 w Szukam kontaktu

Zdziwienie Liberała, mnie nie dziwi, zwłaszcza, że miałam okazję poznać jego nastawienie do Kościoła Katolickiego, jak i samych katolików...ale ja nie o tym :).
Chciałam tylko powiedzieć, że również jestem z okolic Jeleniej Góry i gdyby była potrzebna moja pomoc to chętnie się włączę, jeśli - "możnaby w ten sposób zawrócić ze złej drogi jedną osobę na sto... "

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.

GG 8192700



#11708 Nonsensopedia

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-10-06, godz. 13:46 w Humor

A przecież miało być wesoło.....buuuuuuuu:(

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#12223 Abwehra - mamy serwer

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-10-16, godz. 22:01 w Humor

Fajna stronka się nam buduje B) , tylko dlaczego nie udało mi się zrobić wpisu w księdze gości? :angry:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#12266 Abwehra - mamy serwer

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-10-17, godz. 14:26 w Humor

Machabeuszq, ja chciałam się pierwsza wpisac w "Księdze Gości " :angry: nie dość, że mnie ubiegłeś to mnie sie nadal nie udaje wpisać ;) buuuu....

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#12273 Abwehra - mamy serwer

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-10-17, godz. 15:31 w Humor

Hura!!!! Udało mi się :D

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#12352 Chcę napisać książkę o PNŚ

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-10-18, godz. 09:09 w Książki na temat ŚJ

Mirku, czytam wszystkie twoje posty, a taką książkę kupiłabym z pewnością jako jedna z pierwszych zainteresowanych tą tematyką, choć - nie jestem ani byłym świadkiem, ani świadkiem zamierzającym uciec, ani w ogóle świadkiem - nawiązując do postu HATTI.

Życzę Ci wytrwałości.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#12933 Duchy

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-10-29, godz. 13:25 w Dusza nieśmiertelna

Nie doświadczyłam ani złego, ani dobrego oddziaływania duchów...ale gdybym się uparła to mogłaby twierdzić, że 2 razy "coś" takiego widziałam (nie upieram się ;) ). Pierwszy raz w dziecinstwie- mężczyznę, drugi raz całkiem niedawno kobietę. Przypadki bardzo podobne,osoby te ukazały się na kilka sekund, po czym dematerializowały się w drobne kryształki unosząc się w górę. Niestety...obydwa "widzenia" miałam tuż przed zaśnieciem, więc rozum podpowiada mi, ze jednak mi się to śniło :) , choć irracjonalny lęk pozostaje i jakś niepoprawny zwój mózgowy podpowiada - "nie spałaś, nie spałaś przecież wiesz, że nie spałaś". A żeby było na temat to dodam, że wspomniałam o tym mojej koleżance, która jest świadkiem Jehowy. Zapytała mnie czy wierzę w demony...nie wierzę...

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#13232 dlaczego?

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-11-06, godz. 14:45 w Oceń forum

Świadku, a nie masz opcji dla katolików?? Bo ja bardzo chciałabym zagłosować, ale nie potrafię sie nijak dopasować do tej jedynej gotowej odpowiedzi ;) . Nie byłam nigdy świadkiem Jehowy, a i strażnica też nic złego mi nigdy nie zrobiła.
Zainteresowanie organizacja traktuje jako jedno z wielu hobby. A świadków Jehowy, których znam lubię.

Pozdrawiam cieplutko


Dosia



#13246 dlaczego?

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-11-06, godz. 16:19 w Oceń forum

"Nocka, ja już Ci kiedyś na czacie tłumaczyłem, że Ty jesteś Babilon Wielki, więc zapomnij . Można nie być świadkiem, lecz filistynem, światusem, katolem (jak np. nasza Nocka)". - Braciszq czuje sie "prześladowana" !!!:P .

"A tak trochę poważniej — wielokrotnie podkreślałem, że SJ uwielbiają "cierpienia" i "prześladowania". Dlaczego? To bardzo proste! Każde "cierpienie" jeszcze bardziej konsoliduje każdą zamkniętą grupę"

- w zwiazku z tym drogi świadku chcąc, nie chcąc, powinieneś się ze mna solidaryzować :lol: bądź co bądź, na tym forum jesteśmy zamknietą grupą :P

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.
Gdyby się znalazł ktoś uczynny i powiedział mi jak sie umieszcza cytaty w takich ślicznych błękitnych rameczkach to będę dozgonnie wdzięczna, moją szczerą katolicką wdzięcznością.
Od razu przepraszam administratora, że moją prośbę umieszczam tutaj, bo na pewno jest gdzieś odpowiedniejsze miejsce na takie zapytania....tylko gdzie...?

Dosia



#14654 Wywieranie wpływu na ludzi

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-11-27, godz. 17:35 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Ja też poproszę jeśli można :)
[email protected]

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#14689 Wywieranie wpływu na ludzi

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-11-28, godz. 16:08 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Terebintq ślicznie dziękuję, doszło :D

Pozdrawiam cieplutko Dosia



#14934 BROOKLYN Sp. B.O.

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-12-07, godz. 16:10 w Strony polemizujące z Brooklynem

Lotko, z uwagi na naszą znajomość realno-czatową nie brałam udziału w tych dyskusjach. Jednak po przeczytaniu -"ja nie widzę różnicy...ŻADNEJ....między tym jak się traktuje świadków indywidualnie a tym co się czuje do WTS-u. Mam wrażenie, że dzieje się to wg. zasady; jesteś świadkiem- na stos!"- zrobiło mi się po prostu przykro...

I jeszcze tak przy okazji- "przeciętny katolik ma żenująco niską wiedzę na tematy biblijne a tym wszystkim co podtrzymuje jego ,,wiarę" jest poprostu TRADYCJA." Chyba obraziłaś wielu przeciętnych katolików.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#15015 atak na ŚJ: chora psychicznie skazana

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-12-10, godz. 14:57 w Nowości z kraju i zagranicy

"Głosicielka sama sobie winna, po co łazi gdzieś w Boże Narodzenie, co chciała go odwieśc od spozycia kolacji wigilijnej?????"

Ja tylko, jako fanatyczna katoliczka ;) chciałam sprostować, że kolację wigilijną spożywa się w wieczór poprzedzający Boże Narodzenie.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#15051 UFO

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-12-11, godz. 12:03 w Tematyka ogólna

Czytając w necie artykuł o UFO http://www.wandea.org.pl/ufo.html , natknęłam sie na taka wypowiedź- "Rzekomi 'kosmici' wpływali na ludzkość nie tylko w czasach prehistorycznych, ale także w czasach nowożytnych. Przyczynili się do powstania wielu sekt. Najbardziej błędne tezy Świadków Jehowy, takie jak np. zakaz transfuzji krwi, czy posługiwania się krzyżem, zostały przekazane jednemu z przywódców sekty, Josephowi Rutherfordowi przez ducha, który podawał się za Plejadanina. "Czy ktoś mi może przybliżyć ten temat?

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#15274 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-12-17, godz. 09:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

"no to takie dekadenckie ;-) a może jakaś ex-siostra by wydziergała ;-)? jest chętna ? ;) "

Sebolq, czasami próbuję coś dziergać, ale majtasów jeszcze nie dziergałam, podaj wymiary  :P.

"Może faktycznie bawi się dziewczyna naszym kosztem , a sama nie jest SJ już od 15 lat, pali 2 paczki dziennie i właśnie zakłada własny Kościół Lotkolików"
Braciszq ja mogę za"świadczyć", że lotka jest świadkiem, znam ją i nie zauważyłam żeby paliła, a przy 2 paczkach dziennie to byłoby trudne do ukrycia ;) Poza tym chyba jednak trochę przesadzacie, bo w zborze w moim mieście, bracia też są i w ubiorze i w zachowaniu dość liberalni (ja oczywiście patrzę z boku, i nie wiem czy nosza stringi), ale naprawde nie różnią się od reszty małomiasteczkowego społeczeństwa.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



#15357 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez Noc_spokojna on 2005-12-18, godz. 08:53 w Zwyczaje Świadków Jehowy

WTS nie konczy się na Karpaczu (dobrze sobie wydedukowałem?). Istnieją zbory, w których nie wolno wygłaszać punktów, jeśli się nie wyprasuje spodni "w kant".


Braciszq wierzę Ci na słowo, w końcu ja jestem tylko skromnym obserwatorem, Ty organizmem, na którym WST przeprowadzało wiwisekcje. Ech...w tym wszystkim temat o stringach gdzieś nam sie zapodział... :( .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia