Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika polarm

Odnotowano 371 pozycji dodanych przez polarm (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-01 )



Sort by                Order  

#98999 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez polarm on 2008-08-14, godz. 20:32 w Trójca

Tak więc legła trójgłowa bestia ugodzona raną śmiertelną.

Czy Ty kolego, aby nie bredzisz ? A może naoglądałeś się fantasy ?
Bestia "...ugodzona raną..." ?
Ja słyszałem, że można być ugodzonym np. przez strzałę, która zadać może "...ranę śmiertelną..."
Strzel Ty sobie coś mocniejszego i tak ugodzony, zdrzemnij... ku dobru ogólnemu.



#99070 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez polarm on 2008-08-15, godz. 19:02 w Trójca

Czy sądzisz że tę część twojej wypowiedzi dało by się sklasyfikować w kategorii chrześcijańskich?
pozdrawiam

Ot i się pokazało.
Pan profesor od chrześcijaństwa ?!



#82796 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez polarm on 2008-01-17, godz. 17:29 w Nowości z kraju i zagranicy

Próbka filmu wydaje się być wielce zachęcająca.
Widać przejęcie się losami ludzkimi, uwikłanymi w "obłęd".
Im bardziej pokaże prawdę o strażnicy, tym będzie bardziej potępiany i krytykowany przez prawdziwych chwalców i wiernych sług, przenajświętszej cielesności k'analnej.



#32597 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez polarm on 2006-08-18, godz. 19:07 w Nowości z kraju i zagranicy

Niniejszym przyłączam się do bojkotu produktów pochodzących z firmy jak wyżej, z powodów, o których poniżej

Mówiąc, że nie kupiłbym jego mebli nie robie tego z pobudek personalnych. Otóż widzę to tak (w najprostszym ujęciu): potępiam i pogardzam naukami (a przede wszystkim sposobem indoktrynowania) serwowanymi przez WT; pan Chmiel jest reprezentantem opcji wedle mnie sprzecznej nie tylko ze zdrowym rozsądkiem ale też o nieludzkim obliczu. Kupując meble Chmiela pośrednio wspieram system, który on reprezentuje. Wspomagam moimi pieniędzmi interes, ktory być może zasila ich machine propagandową (za sprawą dotacji, pomocy materialnej czy jakiejkolwiek). Nawet jeśli tak nie jest, to nie leży w moim interesie, aby moje pieniądze trafiały do człowieka, który reprezentuje opcję skrajnie sprzeczną z moimi poglądami. Nazwiecie to podejście niepoważnym? Być może. Ja porównam to do nie chodzenia do kina w czasie okupacji, do bojkotu MacDonalda, Coca Coli czy co tam ludzie jeszcze bojkotują.

Natomiast z grubej rury: nie kupię niczego od faceta, który uśmierciłby swoje dziecko odmawiając mu transfuzji krwi, gdyby owo dziecko np. spadło z roweru i rozcięło sobie tętnicę. Nie jestem liberalny gdy chodzi o sprawy - dla mnie - fundamentalne.




#60793 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez polarm on 2007-04-17, godz. 19:13 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Poprawcie mnie jeśli mówię coś nie tak.
Czy to tak (mniej więcej) ma być po kharmmaggieddonie ?
Te kwiatki. ta harmonia, ten "luzik"
A jeśli tak, to czyżby już było po wszystkim?
I to w ... Skarbimierzu ?



#18987 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez polarm on 2006-02-17, godz. 22:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Mam pytanie, kto zna warszawski adres sali królestwa dla obcokrjawców, z językiem "wykładowym" angielskim.
dziękuję z góry za odpowiedź.



#26658 Studium I.

Napisano przez polarm on 2006-05-04, godz. 19:00 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dla Kloo.
Na końcu ścieżki Onet-wiadomości-kiosk-religia, jest artykuł pt. Biblia; prawda i fałsz. Oto fragment z niego:
" ...Jednak trzeba było czasu, zanim Pismo Święte  ukazało się oczom egzegetów (interpretatorów). W Średniowieczu wierni znali z Biblii tylko to, co chcieli im powiedzieć księża z ambony. Witraże, tympanony katedr - owe „kamienne biblie” uzupełniały tę pobieżna katechezę. ..."
Pewnie o taką biblię ci chodzi. :)

Już Pan, panie spokojny wiesz, że było średnowiecze. To bardzo dobrze, to się chwali.
Jeśli ja, mógłbym coś doradzć ... bez wielkiej nadziei na wysłuchanie, to dobrze by było, poruszając problem, problemy tamtej epoki, (za co jak rozumiem, pan się zabrał) mieć za sobą gruntowne studia na temat średniowiecza w aspekcie: geografii, socjologii, politologii, stosunków społeczno-gospodarczych itd. itp. W przeciwnym wypadku cała pańska wiedza o średnowieczu będzie stwierdzać tak jak pan przytoczyłeś w swoim poście, z drobną oczywiście uwagą, że jakieś trzysta -czterysta lat póżniej to w Ameryce okropnie lali murzynów.



#27262 Studium I.

Napisano przez polarm on 2006-05-09, godz. 13:21 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Idea takiego przekładu (a co najmniej opracowania porównawczego) bardzo dobra.
Marketingowy sukces pewny, z uwagi na to chociażby, iż byłby "wyklęty" przez Strażnicę jako "odstrępczy" i z bezpośredniej inspiracji szatana. Taka "etykietka" byłaby najlepszą reklamą.
Już widzę krytykę Straż(nierząd)nicy, jacy to ignoranci się do tego zabrali, jaka to amatorszczyzna.
A jak zaczęliby wychwalać dotychczasowe (nominalnego Chrześcijaństwa) przekłady?
To byłaby dobra dla nich nauczka.

"Dobre wasze, dobre i nasze"



#22353 Studium I.

Napisano przez polarm on 2006-03-27, godz. 18:46 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Powinno się wstydzić.. ale czy znasz jakieś lepsze CK ?

Twoja mowa jest jak skarga rażonego błyskawicą ślepca.
Czyżbyś nie zauważył tego który był i żył dla Chrystusa ?



#21896 Studium I.

Napisano przez polarm on 2006-03-22, godz. 19:07 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chodzi mi o to, ze jak się kloo odłączy, to będzie chyba lepiej i dla niego i dla organizacji. Bo jak nie, to pójdzie znów opowiadać w zborze jak to w "Proroctwie Daniela" napisano, ze Nabonid 17 lat panował i ludziom będzie mieszał w głowach.

A jak w tych biednych głowach cokolwiek rozjaśni to co będzie?
Podziękują tobie czy jemu.



#22266 Studium I.

Napisano przez polarm on 2006-03-26, godz. 21:19 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Tak bardzo Cię pokochałem Panie Kloo, że nie mogę nie wyrazić moich obaw o twoje bezpieczeństwo. Czy jesteś w stu procentach pewien, że pozostajesz in cognito ?
Daleki jestem od zahaczania o tzw. spiskową teorię dziejów, musisz jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż biały wywiad w Nadarzynie działa.
Ja nie chcę (broń mnie Panie Boże) twierdzić, że ktoś tam już wydał na Ciebie wyrok.
Im jednak cenniejsze są dla nas twoje trafne i mądre stwierdzenia, tym większym są zagrożeniem dla moralnych zwyrodnialców i po prostu kłamców, wiadomego autoramentu.
Pokreślam (choć głowy za to nie dam), to nie stamtąd musi przyjść zagrożenie. To może być osobnik typu tego, który dokonał udanej siekierezady na drewniany krzyż gdzieś tam w Polce, czyli po prostu szaleniec.
Trzeba, moim zdaniem również zaznaczyć, że ta (przeczysta) organizacja to obecnie świetny interes, już nie tylko dla niej samej, ale i dla jej gospodarczych zlaceniobiorców. To jak na razie wydajny i wypłacalny podmiot gospodarczy i nadszarpnięcie jego reputacji nie byłoby na rękę, partnerom biznesowym tegoż.
To gospodarczy Moloch.
Dbaj zatem o Siebie, już w interesie nie tylko swoim, ale i nas wszystkich, w imię jedynej i najwyższej prawdy.
Bóg z Tobą



#21907 Studium I.

Napisano przez polarm on 2006-03-22, godz. 20:11 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Sorry polarm, ale nie sądzę, zeby on rozjasnil.

A ciekaw jestem dlaczego ? Jak tak twierdzisz to koniecznie uzasadnij. Napisz troszkę dłuższą wypowiedź, żeby nie wyszło że chat'ujemy.
A i jeszcze jedno, nie znoszę niegodnego traktowania ludzi w wieku nazwijmy go - szacownym. Pamiętaj o tym proszę.



#22208 Studium I.

Napisano przez polarm on 2006-03-26, godz. 09:57 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

By rozum był przy młodości...



#18834 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez polarm on 2006-02-15, godz. 23:23 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

polarm Posted: 2006-02-15 22:41

homme_curieux Posted on 2006-02-15 21:30

Powinienem sie wyrazac jasniej gdyz niektorzy moga miec problemy ze zrozumieniem pewnych zasad ogolnie zrozumialych przez ogol uczestnikow i czytelnikow tego forum


Ogóle czytelników i uczestników tego forum... zazdroszczę ci. To duży komplement dla was.
Pozostaje mieć nadzieję, że obietnica wyrażania sie jaśniej nie odwróci sytuacji, na waszą niekorzyść.
Niekorzyść ???
polarm




#18829 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez polarm on 2006-02-15, godz. 22:27 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Panie CH, przypomnę Panu, że właśnie przez zawiedzione nadzieje co do armageonu odeszło od was najwięcej ludzi.

To smutne ze sluzyli dla nadziei o rychlym armagedonie :(

to fakt ze byli liczni , ale pozostali ci ktorzy jednak pragneli sluzyc Jehowie bez ogladania sie na daty o ktorych nawet Syn nie ma pojecia .............. :rolleyes:

Nie smuć sie pan więcej niż ukochane ciałeczko kierownicze. Innymi słowy nie bądż pan świętszy od papieża. Ciałko i tak z każdej takiej opresji wychodzi zwycięsko. Nie czytałeś pan o tym w strażnicy?
Ci którzy jak pisze brat jaracz "...przez zawiedzione nadzieje co do armageonu odeszło od was..." uzyskali dzięki (krytycznemu umysłowi) łaskę i nadzieję na służenie Bogu. Cała reszta, właśnie bezkrytycznie służy bożkom na brooklyn'ie i temu co wydalają regularnie, zawsze we właściwym czasie. Nazywają to przeuroczo pokarmem duchowym, który żeby został strawiony, trzeba najpierw wciskać na ulicach i po domach. A kiedy już przebrnie przez wątrobę, z mózgu czyni otręby, które z kolei dobrze działają na przeczyszczenie i chyba dlatego tylko, nie dochodzi do zatwardzenia w tym teokratycznym układzie przemiany materii.



#97380 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez polarm on 2008-07-23, godz. 14:27 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Temat dawno dyskutowany,ale istotny.

Martwi mnie ,ze wielu młodych zdolnych i inteligentnych braci wierzy w te brednie o wyższości edukacji teokratycznej nad świecka.

ps Przykre to wszytko.

Czy to możliwe, żeby inteligentny człowiek wierzył we wszystkie te brednie, o kórych wspominasz ?



#22971 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez polarm on 2006-04-02, godz. 09:16 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

W najnowszej 8-semce mamy c.d. że wykształcenie jest bleeeeee.......

w pierwszym artykule do studium :D  :angry:

Uczmy sie ile wlezie :D

Z tego co widać sławetne "cielsko" zaczyna już przypominać ostatni okres życia Ilicza Breżniewa, kiwającego rączką już tylko na komendę przesyłaną radiem.
Przecież w kwestii wykształcenia nikt ich już prawie nie słucha.
No i dobrze, nie ma głupich



#70882 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez polarm on 2007-07-23, godz. 15:48 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dziękuję. Odwzajemniam życzenia. :) Przykro mi, że to piszę, ale prawda jest taka, że wyksztalceni świadkowie Jehowy sa zbyt dociekliwi, pragna poznac całą prawde i tylko prawdę i nie wystarczy kiedy im mowią: to co ci Straznica podaje do wierzenia jest wystarczające i więcej wiedziec nie musisz. Ja tylko żaluję, że moja dociekliwość zaczęła się po chrzcie a nie przed. Pozdrawiam

Lepiej późno niż wcale.
Nie ten blądzi kto popełnia błędy, lecz ten, kto nie wyciąga z tego wniosków.
Miło się Ciebie słucha. Z twoich słów przebija spokój, skromność i pokora.
Osobie takiej jak Ty, dobrej i uczciwej z pewnością żle było w takiej organizacji.
Życzę Ci wszystkiego najlepszego.
P.S.
Ale ja, nie jestem miły ani pokorny, wobec pełzającej jak gad, lumpen-doktrynizny i powiem tak:
Co poniektóre matoły z wierchuszki, po prostu zadroszczą wyższego wykształcenia innym.
To co im pozostaje to "najlepsze wykształcenie na świecie", tłuczone do pustych łbów, kilka razy w tygodniu.

"Nie matura lecz chęć szczera...



#49881 Imię Boże Jahwe. Czy na pewno nie było go w NT?

Napisano przez polarm on 2007-01-16, godz. 20:49 w Imię Boże

Wcale mnie to nie dziwi, te imię katolikom.. "źle się kojarzy"

I trudno się dziwić szanowny P.K Dicku. Dla twojego być może... uspokojenia dodać można tylko, że nie dotyczy to wyłącznie katolików.
Największy zaś dowcip jest w tym, iż imię to źle się ludziom kojarzy, właśnie za sprawą "najwspanialszych" jego piewców.



#86993 Imię Boże Jahwe. Czy na pewno nie było go w NT?

Napisano przez polarm on 2008-03-29, godz. 18:42 w Imię Boże

Dołączona grafika
Olo nie gniewaj się, ale taki właśnie jesteś. Tego typu "rewelacje" są osią twoich peregrynacji i exploracji ...biblijnych. Takim Cię właśnie lubię i cenię. Niech zatem ciąg dalszy nastąpi.
Duża buźka.



#101215 Obrazy a KK

Napisano przez polarm on 2008-09-13, godz. 13:30 w Ogólne

Chyba zbaczacie z tematu zbaczańcy ?



#100608 Obrazy a KK

Napisano przez polarm on 2008-09-05, godz. 20:34 w Ogólne

oj nie udowadniaj nikomu wiecej , jakim jestes to juz wiemy... jesli juz to powalcz o "honor autorytetu" moim zdaniem miernego zreszta....

no taki podly klakier jestem i nie ukrywam ze sie ciesze z tej rozgrywki, bo choc nie dorownuje merytorycznie takim jak Olo czy Sebek to jednak swoj rozum mam i potrafie rozroznic kiedy WTS sie myli a kiedy ma racje , co za tym idzie potrafie rozpoznac skonczone autorytety....
pozdrawiam cieplutko

To Ty już jesteś najmądrzejszy z całej wsi.
Wiesz już wszystko i więcej nic Cie już czekać nie może.
Skończony z ciebie autorytet.
Oj skończony



#100230 Obrazy a KK

Napisano przez polarm on 2008-08-31, godz. 18:20 w Ogólne

Babci dolegała choroba Alzheimera. Jej braku wiedzy nie nazwałbym głupotą, tylko brakiem wiedzy, no ale widzę że łatwo ci przychodzi obrażać nieboszczyków personalnie. Ciekaw jestem czy jakiś admin zwróci na to uwagę. Strzeliłeś sam sobie kosza nazywając głupią katoliczkę.
Nie uważam się za mądrego, prędzej za poszukiwacza.

Ty jednak jesteś beznadziejny i nieuleczalny przypadek.



#100226 Obrazy a KK

Napisano przez polarm on 2008-08-31, godz. 17:49 w Ogólne

Moja babcia umarła mając 94 lata, jako bardzo gorliwa katoliczka.
Pamiętam jej ostatnie lata, gdy całymi dniami modliła się głośno, co rusz mieląc w rękach różaniec i całując wizerunek Jezusa ukrzyżowanego na drewnianym piedestale. Mało to było higieniczne, te całowanie a i mantra płynąca z ust nie brzmiała zbyt mądrze.
No, ale kochałem swoją babcię więc nie miałem serca jej przed grobem prostować.
Nikt mi nie powie że to była właściwa i rozumna forma wielbienia.

Widzisz jaką to głupią babcię miałeś. A jaki ty mądry jesteś.



#100540 Obrazy a KK

Napisano przez polarm on 2008-09-04, godz. 20:20 w Ogólne

Fakt!
Pismo nie może tego zabraniać, ponieważ TO "chrześcijaństwo" wyłoniło się później...
Jeśli nie umiesz modlić się "w Duchu i w prawdzie", módl się przy obrazie lub rzeźbie...

- Miałem już nic nie pisać w tym temacie...
Pozdrawiam.

Ależ kolego, mówiąc najprostszym tekstem; w czym przeszkadzać ma obraz, aby modlić się w duchu i w prawdzie, w uczciwości, bogobojności, prostoduszności ?
Zastanów się, czy aby nie tym razem własnie, stało się z tobą to, co polskie przysłowie kwituje, iż "Bóg jak chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera".