Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ^f0rm@c!k_?

Odnotowano 48 pozycji dodanych przez ^f0rm@c!k_? (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-19 )



Sort by                Order  

#10005 wznoszenie toastów

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 15:43 w Boże Narodzenie & Sylwester

(...) Co innego "trykanie" się kieliszkami.

Są kraje, w których obecnie Świadkowie trącają się kieliszkami i nikt nie robi z tego żadnego problemu.

Hmmmm... Trykanie się kieliszkami oznacza wypędzanie demonów ze środka i jest to pogański zwyczaj. Ale sprawdze to co. mówisz...



#10017 wznoszenie toastów

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 17:16 w Boże Narodzenie & Sylwester

I sprawdziłem... Miałem racje - to nie jest tylko sam nieszkodliwy zwyczaj. Jest to po prostu zabobon. Kiedyś ludzie wierzyli, że w czasie picia alkoholu może wejść im do środka przez otwarte usta diabeł! Dlatego sądzili, że można złe duch odstraszać hałasem. Z wypędzaniem demonów wiąże się też robienie znaku krzyża, czy brzęczenie różnymi dzwoneczkami. Zatem to nie tylko taki sobie zwyczaj kulturowy, ale pogańskie działanie!



#9911 wznoszenie toastów

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 18:59 w Boże Narodzenie & Sylwester

Wznoszenie toastów samo w sobie nie jest niczym złym...

Zależy kiedy, jak i po co... Co innego "trykanie" się kieliszkami.



#9999 Krwawa wojna

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 15:02 w Kwestia krwi

A czy zwierzęta potrzebują szpitali?

Nie - ale ludzie potrzebują. :) Więc proszę odpowiedz.

Kiedy będziemy doskonali z pewnością każda kobieta nie będzie miała problemu z rodzeniem dzieci...

Do niewiasty powiedział: "Wielce pomnożę boleść twej brzemienności; w bólach będziesz rodzić dzieci(...)

Ten problem również przestanie istnieć...



#10002 Niewolnik wierny i roztropny.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 15:16 w Tematyka ogólna

Kobieta ma być podporządkowana mężczyźnie, jako naczynie słabsze, z którego wyszła. Poza tym, ze względu na szacunek przed Bogiem, Jezusem i aniołami...



#10018 Krwawa wojna

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 17:19 w Kwestia krwi

No nie, ja mialabym w ziemskim raju rodzic dzieci?!?! Lekko, latwo i przyjemnie, tak??
Dziekuje bardzo!! :P
Ja tam wole niebo, spotkanie z Jezusem i Boza milosc bez ograniczen :D

Jeśli należysz do grona 144000 tys. to proszę bardzo! W takim razie - co oznaczają te słowa?

 Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: "Jam Jest Jehowa i nie ma nikogo innego."  



#9965 Krwawa wojna

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-04, godz. 19:16 w Kwestia krwi

A czy zwierzęta potrzebują szpitali?



#10007 Niewolnik wierny i roztropny.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 15:54 w Tematyka ogólna

Mężczyzna ma traktować żonę jak własne ciało...



#9963 Krwawa wojna

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-04, godz. 19:09 w Kwestia krwi

W momencie, kiedy cała ludzkość będzie "świadkami", to nie będzie potrzeba już szpitali :rolleyes:



#10027 Skad wy zwialiscie?

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 18:07 w Do administratorów...

Logo jest logiem, zostało ukradzione, ale Świadkowie Jehowy stosują się do złotej reguły, toteż nie będą się sądzić!!!



#10032 Skad wy zwialiscie?

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 18:28 w Do administratorów...

a znalazłszy go, przyprowadził go do Antiochii. Tak doszło do tego, że przez cały rok zgromadzali się z nimi w zborze i nauczali sporą rzeszę; i po raz pierwszy właśnie w Antiochii dzięki Boskiej opatrzności nazwano uczniów chrześcijanami.

Dzieje 11:26

"Wy jesteście moimi świadkami - brzmi wypowiedź Jehowy - moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego.

Izajasza 43:10



#10046 Skad wy zwialiscie?

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 20:05 w Do administratorów...

A co... może lepiej babptystami, adwentystami, epafinistami... :angry:



#13102 Marcowa NSK podaje

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-11-04, godz. 09:34 w Obowiązki teokratyczne

Jeżeli już jestesmy przy tym temacie, to warto przypomnieć, co na temat praw autorskich mówi ustawodawca:

USTAWA
z dnia 4 lutego 1994 r
o prawie autorskim i prawach pokrewnych
DZIENNIK USTAW Nr 24, poz. 83

Rozdział 3

Treść prawa autorskiego

Oddział 3

Dozwolony użytek chronionych utworów

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego.

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostałych w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Zatem w świetle powyższego można udostępniać utwory lub materiały osobom związanym z nami "stosunkiem towarzyskim", czyli kumplom i znajomym, oczywiście bez zarabiania na tym. :)

Temat uważam za zamkniety.

Pzdr.

ART 2

1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja,
jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.
2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu
pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu
pierwotnego wygasły.

3. Twórca utworu pierwotnego może cofnąć zezwolenie, jeżeli w ciągu pięciu lat od
jego udzielenia opracowanie nie zostało rozpowszechnione. Wypłacone twórcy
wynagrodzenie nie podlega zwrotowi.
4. Za opracowanie nie uważa się utworu, który powstał w wyniku inspiracji cudzym
utworem.
5. Na egzemplarzach opracowania należy wymienić twórcę i tytuł utworu pierwotnego.



3) utworem rozpowszechnionym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został
udostępniony publicznie.


Twój cytat o rozpowszechnieniu nie ma tu nic do rzeczy...


Art 115

2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu
twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne
wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie,
fonogram, wideogram lub nadanie.

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w
wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram,
wideogram lub nadanie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 2 .

art 117

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia
utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania,
artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 2.



#10025 Jest potrzebne.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 17:59 w Oceń forum

Czy Świadkowie Jehowy wydali kiedykolwiek książkę szkalującą inne wyznania? Nie!!! Inne wyznania to zrobiły i opisały "dokładnie" religie ŚJ. Prawda jaka jest taka jest i głosimy to, co mówi Biblia...



#10030 Jest potrzebne.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 18:21 w Oceń forum

Oczywiście... Skoro niewolnik jest sługą Pana...

Poza tym...

Bo tak powiedział Jehowa Zastępów: 'Po chwale posłał mnie do narodów, które was łupiły; gdyż kto dotyka was, dotyka źrenicy mego oka.



#10012 Jest potrzebne.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 16:39 w Oceń forum

Spokojnie... W weekend pomyślę nad tymi kwestiami. Jak powiedziałem, że odpisze to odpisze... :)

A jeśli chodzi o szkalowanie to miałem na myśli wyznanie ŚJ, podwarzanie autorytetu niewolnika i wiele innych...



#10009 Jest potrzebne.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 16:02 w Oceń forum

"stertę śmieci"

I była to osoba, która miała rację... Ja chyba też mykne z tego forum... W tym czasie można dużo zrobić dla innych, by poznali prawdę o Jehowie i Jego zamierzeniu.

Dlaczego mam być na forum, którego głownym celem jest szkalowanie imienia Stwórcy?

Dlatego raczej je opuszczę...



#10045 Jest potrzebne.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 20:02 w Oceń forum

Mówcie ci chcecie ja zostaję jego fanem.

"Na kłopoty Formacik"
"Formacik jest the best"
"Więcej Formacika na co dzień"
"We want Formacik"

Sto lat, sto lat, sto lat, sto lat niechaj żyje nam...

:D :D :D



#9912 W obronie Świadków Jehowy

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 19:35 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Oczywistym jest, że na tym forum piszą w większości odstępcy, adwentyści, etc. Nie ma co się dziwić.



#10000 Prawdziwe chrześcijaństwo

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 15:11 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

A czy ktoś pomyślał, że Bóg nie pozwolił by na to? Poza tym, skoro Biblia jest dokładna w 100% i nie przeczy sobie, to dlaczego teksty miałyby być powybierane?



#10026 Prawdziwe chrześcijaństwo

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 18:02 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Pascha to pascha... Jezus zniósł pasche!!!



#9909 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 18:52 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Stringi można nosić, o ile ich nie widać...

Wtedy to nie było by zgodne z listem 1 Piotra 3:3

 A waszą ozdobą niech nie będzie zewnętrzne splatanie włosów i wkładanie złotych przystrojeń albo noszenie szat wierzchnich,  



#9915 Imię Boże po raz kolejny

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 19:44 w Imię Boże

Chcecie sprawdzić?

Weźcie jedźcie do muzeum i wypożyczcie Septuaginte, czy inne greckie lub aramejskie manuskrypty i sprawdźcie... Wasze wywody to jeden wielki chłam!



#9918 Imię Boże po raz kolejny

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 20:24 w Imię Boże

I nie jest to moja wiedza...



#9917 Imię Boże po raz kolejny

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 20:22 w Imię Boże

swoja wielka wiedza

Jest ona zawarta w Biblii