Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowe zawody wykonywane przez ŚJ


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2007-07-14, godz. 11:55

Z jakimi nietypowymi zajęciami lub zawodami wykonywanymi przez ŚJ, mieliście okazję słyszeć lub znać ??
Jakie to miało konsekwencje w zborach ?

Zacznę od siebie :rolleyes: trzy lata byłem kierowcą zawodowym na długich trasach w UE. I muszę powiedzieć że baardzo starsi się krzywili ( na zebraniu bywałem raz na kilka tygodni ).
Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!

#2 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-07-14, godz. 12:31

Wiem o bracie który pracował w obsłudze technicznej wędrownego cyrku. Był to swojego rodzaju brat podróżujący... z solidnym zwierzęcym przychówkiem :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#3 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2007-07-15, godz. 16:48

Znam osobiście osobę która jest ŚJ i pracuje w biurze poselskim jednego z bardziej znanych posłów.
Jaki to poseł, w jakim mieście jest to biuro i co ta osoba robi - wiem ale nie powiem :) za bardzo lubię tego człowieka i nie chciałbym aby przez zbyt dokładnego posta miał później problemy w zborze.
Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!

#4 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-15, godz. 18:21

poznalem kiedys siostre, ktora wowczas juz byla zona naszego obwodowego (swierzo poslubiona) a ktora po to by utrzymac sie finansowo w pionierskiej sluzbie byla kominiarzem.. lub kominiarka jak kto woli... dzielna niewiasta trodno o takie!!!!!
[font=Tahoma]

#5 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-16, godz. 07:51

Z jakimi nietypowymi zajęciami lub zawodami wykonywanymi przez ŚJ, mieliście okazję słyszeć lub znać ??
Jakie to miało konsekwencje w zborach ?

Zacznę od siebie :rolleyes: trzy lata byłem kierowcą zawodowym na długich trasach w UE. I muszę powiedzieć że baardzo starsi się krzywili ( na zebraniu bywałem raz na kilka tygodni ).

Osobiście znam ŚJ, który działał gospodarczo i spedzil rok w areszcie jako podejrzany w aferze paliwowej.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#6 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-16, godz. 08:05

Znam dwie osoby ŚJ które dały sobie wcisnąć przez wiecznie zainteresowaną prowadzenie kwiaciarni. Sam pomysł był z gruntu chybiony. Bo skoro wierzyły, że nie mogą popierać komunii, urodzin, imienin, dnia matki, dnia nauczyciela itp. Sam pomysł był z góry na straconej pozycji, bo kwiaciarnie właśnie z tego żyją. A te osoby były święcie wierzące w wymagania zborowe. No i splajtowały po 6 miesiącach. Nie wspominając już o tym że ta wiecznie zainteresowana chciała się pozbyć kuli u nogi, bo i tak jej nie szedł interes w tym miejscu, mimo iż sama nie miała skrupułów co do powyższych "świąt".

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-07-16, godz. 08:06

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-16, godz. 08:09

kjt, czy ten podejrzany po roku aresztu stał się oskarżonym czy został uniewinniony?

#8 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-16, godz. 08:46

kjt, czy ten podejrzany po roku aresztu stał się oskarżonym czy został uniewinniony?

dalej jest podejrzanym. Wg mnie akt oskarżenia w tym roku jeszcze do sądu nie trafi. Areszt wyglądał tak: facet przez 9 miesięcy milczał, potem zaczął wyjaśniać, a więc przesłanka do utrzymywania aresztu upadła, szczególnie, że w jego przypadku wg prokuratora powinna być kara w zawieszeniu.

dalej jest podejrzanym. Wg mnie akt oskarżenia w tym roku jeszcze do sądu nie trafi. Areszt wyglądał tak: facet przez 9 miesięcy milczał, potem zaczął wyjaśniać, a więc przesłanka do utrzymywania aresztu upadła, szczególnie, że w jego przypadku wg prokuratora powinna być kara w zawieszeniu.

jeszcze dodam: zarzucono mu nielegalny obrót komponentami do produkcji paliw. Nielegalny obrót wygladał w ten sposob, że komponenty kupował w Orlenie, natomiast sprzedawał je posługując sie kasa fiskalną, zgodnie z wyjasnieniem urzedu skarbowego, jakie otrzymał. Na dodatek płacił wszystkie nalezne podatki w terminie.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#9 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-16, godz. 08:55

Ja poznałem jednego co dilował samochodami pochodzenia różnorakiego. W międzyczasie go jednak wykluczyli choć nie wiem, czy zdążyli przed odsiadką ;)

Inny ze stolycy dilował dragi, ale nie wiem co się z nim stało.
[db]

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-16, godz. 10:15

kjt, z tego co piszesz wynikałoby, że z tego ŚJ taki bandzior, jak ze mnie anorektyk :P

nawiasem mówiąc, proponowałbym dodanie nowego artykułu w kodeksie karnym skarbowym:

kto będąc podejrzewanym przez ministra sprawiedliwości o bycie członkiem "układu", po przez regularne płacenie podatków i sumienne stosowanie się do przepisów prawa podatkowego, "złośliwie" utrudnia ministrowi sprawiedliwości błyszczenie w państwowych mediach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do dwudziestu pięciu lat. :P



#11 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-16, godz. 10:50

kjt, z tego co piszesz wynikałoby, że z tego ŚJ taki bandzior, jak ze mnie anorektyk :P

nawiasem mówiąc, proponowałbym dodanie nowego artykułu w kodeksie karnym skarbowym:

czy ja napisałem, że to bandzior:-) Swoją drogą, gdyby ludzie wiedzieli, za co mozna w tym kraju stanąć przed sądem, i jakie czyny zarzuca sie ludziom, to byłaby checa po prostu, a kazdy polityk, który by oferował zaostrzenie najbardziej represyjnego kodeksu karnego w Europie, przepadłby raz na zawsze w wyborach.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-16, godz. 11:11

ja wiem, że największych "zbrodni" zaliczane są pomyłki na fakturach VAT oraz korzystanie z nowoczesnej techniki przy ich wystawianiu. Za posiadanie e-faktury (od której uiściliśmy podatek) można dostać większą karę niż za gwałt ze szczególnym okrucieństwem. Zapłacenie podatku z kolei może być dowodem winy w sprawie karnej skarbowej. Niezapłacenie też.

Patrząc pozytywnie, z uwagi na niezatapialność kaczorów i wynikającą z niej niezatapialność kaczej koncepcji reform prawa karnego powoduje większe zapotrzebowanie na doradców podatkowych, a to smucić mnie nie może... ;)

wracając do tematu: spotkałem ŚJ który zajmował się egzekucją długów. Przypuszczam, że dzień po egzekucji nie przychodził ze straznicami do tych samych ludzi.

#13 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2007-07-16, godz. 11:44

Ja znałem Świadków którzy zajmują się produkcją wyrobów z bursztynu.

Ciekawostką jest fakt że legalnie surowca raczej nie kupują, w grę wchodzi przemyt z Rosji ;)
Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!

#14 Adams

Adams

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śrem

Napisano 2007-07-29, godz. 10:16

Ja z zawodu jestem rzeźnikiem, przez cały czas praktykowałem zawód i nikt w zborze nie powiedział mi złego słowa:)

#15 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-29, godz. 14:47

Ja znałem Świadków którzy zajmują się produkcją wyrobów z bursztynu.

Ciekawostką jest fakt że legalnie surowca raczej nie kupują, w grę wchodzi przemyt z Rosji ;)



Jeśli to bracia ze Stogów, to chyba znamy te same osoby ;) .

Swego czasu jeden ze sług pomocniczych był ochroniarzem, który sprawdzał bilety przed wejściem na stadion żużlowy GKS Wybrzeże w Gdańsku. Dzięki temu 2-3 razy wszedłem na żużel na friko :P . Rozmowa była krótka: "Cześć. Chcesz wejść? To właź!". :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#16 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-07-29, godz. 16:03

Czy to jest stadion niedaleko ul Łąkowej ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#17 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-29, godz. 18:12

Czy to jest stadion niedaleko ul Łąkowej ?


Ten sam. Przy ulicy Długie Ogrody.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#18 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-07-29, godz. 18:55

Byłem tam 20 lat temu parę razy, jako "więzień" pobliskiej (już zlikwidowanej ) jednostki wojskowej ....
więc co nieco kojarzę :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#19 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2008-09-16, godz. 12:03

Odświeżam temat. Może jeszcze ktoś cos ciekawego napisze.
Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!

#20 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-09-16, godz. 14:54

Znałam brata malarza artystę, który malował obrazy i sprzedawał je we własnej małej galerii. Robił też kopie obrazów (oczywiście nie tych "bałwochwalczych") znanych malarzy na zamówienie . Tłumaczył nam kiedyś,że w oczach Boga nowoczesna sztuka nie zawsze jest grzeszna i że ŚJ może powiesić sobie w domu nie tylko jelonki na rykowisku ale także abstrakcję :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych