Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowe zawody wykonywane przez ŚJ


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#21 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2008-09-16, godz. 17:51

Pewnie drzeworyt z głową kozła też ujdzie. ;)

Pozdrawiam! :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#22 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-09-19, godz. 09:04

a ja znałam siostrę, która była ( a może jeszcze jest -nie wiem) śpiewaczką operową...diwą...chyba tak się na taką mówi ;)
żebyście wiedzieli, jak specyficznie :lol: wyglądąło śpiewanie pieśni w jej wykonaniu przy jednoczesnym "burczeniu' ogółu

#23 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-19, godz. 09:13

a ja znałam siostrę, która była ( a może jeszcze jest -nie wiem) śpiewaczką operową...diwą...chyba tak się na taką mówi ;)
żebyście wiedzieli, jak specyficznie :lol: wyglądąło śpiewanie pieśni w jej wykonaniu przy jednoczesnym "burczeniu' ogółu

Tak, ja tez taka znam. A jej maz jest drygentem.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#24 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-19, godz. 14:07

Znałam brata malarza artystę, który malował obrazy i sprzedawał je we własnej małej galerii. Robił też kopie obrazów (oczywiście nie tych "bałwochwalczych") znanych malarzy na zamówienie . Tłumaczył nam kiedyś,że w oczach Boga nowoczesna sztuka nie zawsze jest grzeszna i że ŚJ może powiesić sobie w domu nie tylko jelonki na rykowisku ale także abstrakcję :lol:



Takowy "artysta" mieszka w Ciechocinku, a jego "dzieła" wiszą w tamtejszej pijalni wód mineralnych :) Naprawdę, warto zobaczyć. Wydawało mi się, że nie można wciskać ludziom gorszego kiczu niż na Floriańskiej w Krakowie i na Monciaku w Sopocie, a jednak :)
Znam siostrę główną księgową w dużej firmie i braciszka, który szkoli się na radcę prawnego. Też ładnie.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#25 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-09-19, godz. 14:25

jak napisałes o Ciechocinku to sobie przypomniałam o siostrze, która miała w Cichocinku prywatny gabinet irydologiczny.
też nietypowe zajecie wśród ś. j. dodatkowo pisała książeczki z bajkami dla dzieci, ale nie wiem w końcu czy je wydała, czy nie.

#26 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-22, godz. 07:55

jak napisałes o Ciechocinku to sobie przypomniałam o siostrze, która miała w Cichocinku prywatny gabinet irydologiczny.

Jak rozumiem i irydologia wśród śJ nie jest traktowana jako okultyzm? Już o kilku innych rzeczach też słyszałem że śJ je traktują jako ok a wśród wielu chrześcijańskich kościołów są traktowane jako okultystyczne.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#27 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-09-22, godz. 09:23

A co moze mieć irydologia wspólnego z okultyzmem?
I jakie to są te "inne rzeczy"?

Użytkownik Brie edytował ten post 2008-09-22, godz. 09:24


#28 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-09-22, godz. 09:59

Już o kilku innych rzeczach też słyszałem że śJ je traktują jako ok a wśród wielu chrześcijańskich kościołów są traktowane jako okultystyczne.

Dlaczego okultystyczne? Każda pseudonauka to od razu okultyzm?
[db]

#29 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-22, godz. 10:15

Dlaczego okultystyczne? Każda pseudonauka to od razu okultyzm?

db zauważ, że napisałem to w kontekście jakiegoś konkretnego światopoglądu, a nie jakiegoś innego.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#30 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-09-22, godz. 11:08

db zauważ, że napisałem to w kontekście jakiegoś konkretnego światopoglądu, a nie jakiegoś innego.

Takoż moje pytanie dotyczyło tego konkretnego światopoglądu.
[db]

#31 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-09-22, godz. 11:13

Moim zdaniem to ten kontekst był zupełnie niepotrzebny. Ale to tylko moje zdanie...

#32 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2008-09-24, godz. 10:59

A ja znam brata który ma zakład wyrobu rzeźb i rzeźbi m.in. figurki różnych zwierzątek w trakcie kopulacji :) Niby w sumie nic ale gdy zobaczyłem jak do niego w odwiedziny przyszła siostra z małą córką i ta córka bawiła się tymi figurkami to byłem trochę zniesmaczony :)

#33 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-09-24, godz. 11:18

A ja znam brata który ma zakład wyrobu rzeźb i rzeźbi m.in. figurki różnych zwierzątek w trakcie kopulacji :) Niby w sumie nic ale gdy zobaczyłem jak do niego w odwiedziny przyszła siostra z małą córką i ta córka bawiła się tymi figurkami to byłem trochę zniesmaczony :)

...i nikt się go nie "czepiał"?

#34 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2008-09-24, godz. 14:48

...i nikt się go nie "czepiał"?


Najwidoczniej nie, skoro dalej to robił, a może po prostu do starszych nie doszła informacja o tym. Zresztą u nich w zborze jest chyba większa tolerancja. Osobiście znam różne zbory, w jednych tolerowano różne wybryki (o ile nie kwalifikowały się one do napomnienia), w innych zaś nie zwracano na to uwagi. W jednym ze zborów jest taki brat i kiedyś się zdziwiłem bo zobaczyłem go na ulicy w policyjnym ubraniu tylko nie zwróciłem uwagi czy miał przy sobie broń czy nie bo jeśli miał to chyba nie powinien jako ŚJ pracować w tym zawodzie. Domyślam się, że starsi wiedzieli o tym a mimo to nie reagowali (czyżby nie chcieli się narazić Policji? ;)) Co zbór to inaczej. Ale kiedyś to jednak był rygor - można było zostać napomnianym za byle przewinienie.

Użytkownik ble edytował ten post 2008-09-24, godz. 15:08


#35 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-09-24, godz. 17:23

Świadek - policjant? Nie moż li we.

#36 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-24, godz. 18:30

W jednym ze zborów jest taki brat i kiedyś się zdziwiłem bo zobaczyłem go na ulicy w policyjnym ubraniu tylko nie zwróciłem uwagi czy miał przy sobie broń czy nie bo jeśli miał to chyba nie powinien jako ŚJ pracować w tym zawodzie. Domyślam się, że starsi wiedzieli o tym a mimo to nie reagowali (czyżby nie chcieli się narazić Policji? ;)

Świadek - policjant? Nie moż li we.

Właśnie sobie przypomniałem, że... jeśli nic nie przekręciłem to pewna bardzo fajna Pani świadkówna J. w Szczecinie na ulicy Jagiełły Władysława kilka lat temu opowiedziała mi o osobie świadka który pracuje w komendzie Policji (jako oficer?)... więc nie wiem czy to (też) bzdura (czy też moja pamięć szwankuje) czy jednak są wyjątki... :blink:

Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-09-24, godz. 18:30

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#37 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-09-24, godz. 19:09

Świadek - policjant? Nie moż li we.

W wojsku niemożliwe nawet bez munduru za sprzątaczkę, praczkę itp. , ze względu na wspieranie formacji militarnej. Natomiast w policji funkcje, gdzie niema wymogu noszenia broni np. sekretarka i nie wiem jeszcze jakie stanowiska bez broni, to co biblijnie można zarzucić? Mieści się przecież w ramach porządku publicznego. (Rz.13:1-10) Chyba, że może taki ,,pokarm" gorszyć innych. No właśnie, nie o to że niewolno, tylko niewolno bo gorszy innych. (1Kor.8:13) Ale jak zakwalifikować, gdy Jezus zgorszył faryzeuszy? (Mat.15:12) Czy miał zrezygnować z głoszenia o królestwie? Czy same zdziwienia na tym forum można zakwalifikować do zgorszeń?
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-09-24, godz. 19:46

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#38 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-09-24, godz. 19:34

Boże, jaka kosmiczna bzdura. Gdyby nie gorszyło, można by było...

A stąd już o krok od zasady, że można, byle z cicha i z ostrożna :P

mnie np. gorszy praca w urzędzie skarbowym. Bo to aparat represji i torturowania obywateli.
I co? Z mego powodu ktokolwiek straci pracę w skarbówce?

Chociaż jakby się uprzeć to akurat do niepracowania w skarbówce znalazłaby się podstawa biblijna.
Ot choćby Mateusz przykładnie porzucił pracę na rzecz urzędu celnego (organu podatkowego).

#39 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-25, godz. 06:29

Świadek - policjant? Nie moż li we.

Mozliwe.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#40 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-09-25, godz. 16:03

Wkręcacie mnie, albo ominęło mnie jakieś nowe światło. Tymczasem nie uwierzę, dopóki nie zobaczę Świadka-policjanta. Aha, sekretarka pracująca w policji nie jest policjantem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych