Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mt 1:23


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2008-12-01, godz. 11:49

name=]']]
To znaczy Mirek, że powinniśmy wyrwać z Biblii kartkę z piątym rozdziałem drugiego listu do Koryntian, gdzie Pismo mówi iż Bóg był w Chrystusie, a nie że Chrystus (Jezus) był Bogiem.
"2Co 5:19 Ponieważ Bóg był w Chrystusie, świat z samym sobą jednając, nie przyczytując im upadków ich, i położył w nas to słowo pojednania:"
pozdrawiam

#22 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-12-01, godz. 16:53

Właśnie to, iż Bóg był w Chrystusie jest dowodem, iż jest on tożsamy z samym Bogiem. Na przykład Bóg był w aniele czy w obłoku i oznaczało to, iż to był sam Bóg. Do takiego anioła zwracano się jako do samego Jahwe (na przykład Mojżesz przy krzaku gorejącym) i nazywano go Jehową. Dlaczego więc Jezusa nie nazywasz Jehową, skoro sam przytoczyłeś werset, który potwierdza takie stanowisko?

Pisałem o tym też tutaj:

http://watchtower.or...?showtopic=4570

http://watchtower.or...?showtopic=5063
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#23 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2008-12-02, godz. 12:13

Właśnie to, iż Bóg był w Chrystusie jest dowodem, iż jest on tożsamy z samym Bogiem. Na przykład Bóg był w aniele czy w obłoku i oznaczało to, iż to był sam Bóg. Do takiego anioła zwracano się jako do samego Jahwe (na przykład Mojżesz przy krzaku gorejącym) i nazywano go Jehową. Dlaczego więc Jezusa nie nazywasz Jehową, skoro sam przytoczyłeś werset, który potwierdza takie stanowisko?

Pisałem o tym też tutaj:

http://watchtower.or...?showtopic=4570

http://watchtower.or...?showtopic=5063

Gdybyś rozumiał kto to jest Bóg, to byś takich niedorzeczności nie pisał.
A ponieważ nie wiesz co mówisz to wmawiasz nam wszystkim że z tego iż Bóg był w Chrystusie wynika że Chrystus jest Bogiem oraz równie ciekawie, że jeśli Bóg był w obłoku to .......obłok jest Bogiem!
Prawdziwie głębokie są te twoje przemyślenia.
pozdrawiam

#24 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-12-02, godz. 13:12

Odpowiedz sobie sam, kim jest Bóg, że rozmawiając z aniołem w którym była osoba Boga, rozmawia się z samym Bogiem:

Wj 3:2-4 Bw „Wtem ukazał mu się anioł Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął.(3) Wtedy rzekł Mojżesz: Podejdę, aby zobaczyć to wielkie zjawisko, dlaczego krzew się nie spala.(4) Gdy Pan widział, że podchodzi, aby zobaczyć, zawołał nań Bóg spośród krzewu i rzekł: Mojżeszu! Mojżeszu! A on odpowiedział: Oto jestem!”

Wj 23:20-21 Bw „Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w drodze i zaprowadził cię na miejsce, które przygotowałem.(21) Miej się przed nim na baczności, słuchaj głosu jego i nie przeciwstawiaj mu się, bo nie przebaczy występków waszych, gdyż imię moje jest w nim.”

Wj 33:11 Bw „I rozmawiał Pan z Mojżeszem twarzą w twarz, tak jak człowiek rozmawia ze swoim przyjacielem, po czym wracał Mojżesz do obozu, podczas gdy młody sługa jego, Jozue, syn Nuna, nie oddalał się z Namiotu.”


"Imię moje jest w nim" oznacza - "moja osoba jest w nim". Spójrz do wątku, gdzie zostało to wyjaśnione:

http://watchtower.or...?showtopic=4124

A zatem anioł Jahwe, w którym była osoba Boga był tożsamy z samym Bogiem. Podobnie w Jezusie jako człowieku przebywa Bóg, a więc jest on tożsamy z nim. Dlatego napisane jest, iż:

Kol 2:9 Bw „gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości

Słowo "cieleśnie" odnosi się do człowieczej natury Jezusa, natomiast "pełnia boskości" do jego boskiej natury. Werset ten więc wyraźnie uczy o dwóch naturach w Chrystusie. Oczywiście wersetów jest więcej, i o tym też rozmawialismy, ale ty do dzisiaj nie odniosłeś się do argumentacji biblijnej. Słyszę tylko od ciebie, iż jest to dla ciebie niemożliwe. Jednak mierzysz Boga, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, na sposób ludzki. :P
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#25 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-12-02, godz. 18:01

Mirku, a jak to rozumiesz?
>>> 1 Kor 6:19 (BT)

19. Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? <<<
- - - Czy by to wskazywało, na to, że jesteśmy bogami, bo Duch Święty w nas jest?

A tak poza tym, to ja nie widzę różnicy między sformuowaniem "Bóg z wami" a z sformuowaniem: "Bóg jest z wami" poza tym, że jest wstawiony czasownik "jest".
W naszym języku, może i w innych, tego nie wiem, nie trzeba wstawiać czasownika "jest" w oczywistych sytuacjach, jeśli chodzi o to, że coś/ktoś jest.
Tak, więc gdy anioł powiedział: Bóg z wami, i imię Emanuel to właśnie znaczy, to nie widzę problemu, żeby powiedzieć też "jest" z wami.
Nie pamiętam z j.polskiego jak takie zdanie się nazywa, ale ono bez czasownika ma swoją nazwę.
Np.:
Gdzie tata? zapytałam, dziecko odpowiedziało: Chyba w łazience.
Jak widać oznaczają te zdania:
Gdzie jest tata? Odpowiedź dziecka: Chyba jest w łazięce.
- - - Czy treść przesłania naszych wypowiedzi została zmieniona?
No chyba Mirku nie powiesz, że została, tak i w tych przytoczonych przez Ciebie wersetach moim zdaniem ŚJ też nie zmienili treści, a jedynie dodali czasownik teraźniejszości, nie przeszłości, nie przyszłości, ale teraźniejszości.
I chyba ich treść nie jest niezgodna z przesłaniem Biblijnym, bo Bóg jest. Powiedział: "Jestem, który jestem."

Inny problem bym widziała, a mianowicie taki, że:
- - - 1. Emanuel było pospolitym imieniem u Żydów, czyli wszyscy Emanuelowie byli Bogiem JHWH?
- - - 2. Też, dlaczego Jezus nie został nazwany, tak jak było przepowiedziane: Emanuel?
- - - 3. Także i Jezusów było dużo, to wszyscy byli Mesjaszami?
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#26 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-12-02, godz. 18:43

A tak poza tym, to ja nie widzę różnicy między sformuowaniem "Bóg z wami" a z sformuowaniem: "Bóg jest z wami" poza tym, że jest wstawiony czasownik "jest".

A odróżniasz sformułowanie Bóg z nami od Duch Święty w was?


- - - 2. Też, dlaczego Jezus nie został nazwany, tak jak było przepowiedziane: Emanuel?

Jak to nie? Nie wiem do jakiego wyznania należysz, ale w moim Kościele jak i w Kościele Katolickim mówi się często "Pan z Tobą". Ten Pan to oczywiście Jezus Chrystus, który jest także naszym Bogiem. Na pewno powtórzysz za niewiernym Tomaszem "Pan mój i Bóg mój"? I wtedy właśnie kiedy używamy tego powiedzenia, mając na myśli, iż Jezus jest Panem i Bogiem, to spełniamy tym sposobem proroctwo o nazwaniu Jezusa Emmanuelem. Przecież to takie proste. <_<


No chyba Mirku nie powiesz, że została, tak i w tych przytoczonych przez Ciebie wersetach moim zdaniem ŚJ też nie zmienili treści, a jedynie dodali czasownik teraźniejszości, nie przeszłości, nie przyszłości, ale teraźniejszości.

Dla Świadków Jehowy jednak Jezus nie jest nawet ich Panem, nie mówiąc już, iż nazywają go bogiem takim samym jakim jest diabeł. Musieli więc zmienić werset, aby nikt nie skojarzył powiedzenia "Pan z Tobą" z samym Bogiem. Dlatego mają w swojej Biblii "Z nami jest Bóg" a przecież nikt nie mówi "Z tobą jest Pan". Teraz rozumiesz dlaczego zmiana szyku wyrazów oraz dodanie słowa "jest" tak drastycznie zmienia sens wersetu?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#27 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-12-02, godz. 22:01

A odróżniasz sformułowanie Bóg z nami od Duch Święty w was?

Mirek, a Duch Święty nie jest Bogiem?, Jeżeli jest Bogiem, to to, że jest w nas powinno świadczyć, że jesteśmy Ojcem JHWH. Jest to Twoja analogia wcześniejszych wypowiedzi, bo moje zdanie jest narazie nikłe co do Boskości Jezusa, jako samego JHWH, Syn to Syn, Ojciec to Ojciec, no i jeszcze Ojciec to Duch Święty, z resztą Jezus też może być Duchem Świętym, bo jest w postaci ducha, a nie ciała i jest Święty, więc Jezus jak i Ojciec jest Duchem Świętym, przeciwko, któremu nie można zgrzeszyć. Jezus będąc na ziemi nie był Duchem Świętym, bo był człowiekiem.

- - - 2. Też, dlaczego Jezus nie został nazwany, tak jak było przepowiedziane: Emanuel?

Jak to nie? Nie wiem do jakiego wyznania należysz, ale w moim Kościele jak i w Kościele Katolickim mówi się często "Pan z Tobą". Ten Pan to oczywiście Jezus Chrystus, który jest także naszym Bogiem.

Tak, ale, to Maria miała nazwać swego syna Emanuel, a nie inni ludzie.

Na pewno powtórzysz za niewiernym Tomaszem "Pan mój i Bóg mój"?

Staram się wierzyć, że Jezus jest Bogiem (Synem), ale nie tym samym Bogiem co Jego Ojciec JHWH. Chyba wierzę w dwójcę w Ojca i Syna.

I wtedy właśnie kiedy używamy tego powiedzenia, mając na myśli, iż Jezus jest Panem i Bogiem, to spełniamy tym sposobem proroctwo o nazwaniu Jezusa Emmanuelem. Przecież to takie proste. <_<

Ja nazwałam swojego syna Emanuel, bo wierzyłam, że Bóg jest z nami, i nadal w to wierzę, a raczej nie wierzę, tylko to wiem, jestem tego przekonana. Jednak mój syn nie jest Bogiem. I inni Emanuelowie też nie są Bogami.
- - - A powiedzenie samo: "Pan z tobą", to co miałoby znaczyć jeżeli nie opowiadanie szczęścia - radosnej nowiny, że mamy Zbawiciela, że Zbawiciel już jest na świecie, że wybawienie od grzechów jest blisko?,
- - - A może po prostu tym powiedzeniem wzywacie Boga JHWH - Emanuela?
- - - A co miało oznaczać, gdy anioł Marii tak powiedział, że wzywa Boga JHWH, czy raczej, że zbawienie jest bliskie i, że ona znalazła łaskę u Boga, że to właśnie ją wybrał?
- - - Czy jeżeli powiecie komuś Pan z tobą, to może świadczyć, że życzycie mu żeby był ten ktoś zbawiony, czy nie o to chodzi?
Pytam, bo nie rozumiem celowości wypowiadania "Pan z tobą" którą podałeś.

Dla Świadków Jehowy jednak Jezus nie jest nawet ich Panem, nie mówiąc już, iż nazywają go bogiem takim samym jakim jest diabeł. Musieli więc zmienić werset, aby nikt nie skojarzył powiedzenia "Pan z Tobą" z samym Bogiem. Dlatego mają w swojej Biblii "Z nami jest Bóg" a przecież nikt nie mówi "Z tobą jest Pan". Teraz rozumiesz dlaczego zmiana szyku wyrazów oraz dodanie słowa "jest" tak drastycznie zmienia sens wersetu?

Nie tego zupełnie nie rozumiem, nie rozumiem celowości wypowiadania ciągle Imienia Bożego
(z Waszego toku rozumowania "Pan z tobą" byłoby Imieniem Bożym - Emanuel), to tak jak ŚJ ciągle powtażają Jehowa.
Czyli wzywanie Imienia Bożego na daremne.
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych