Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antychryst


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#61 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2006-01-24, godz. 14:25

Terebint

Dziękuję za zabranie głosu…
Ja nie rozwodziłem się w moim poście na temat wyższości tradycji KK tylko zwróciłem uwagę na to,że przekreślanie 2000 lat tradycji nie jest poważne. Czy osoby żyjące w pierwszych wiekach n.e. miały gorsze rozumienie słów Jezusa niż mają osoby bardziej nam współczesne?? Dlaczego mam wierzyć śJ pojawiającym się kilkanaście wieków po Chrystusie, bez żadnego śladu w historii jakoby w ogóle istnieli..? I takie osoby biorą się za negowanie dorobku religii, które mają „nieco” dłuższą tradycję…Na jakiej podstawie ich rozumienie Pisma Św. (i ich wyłączność w tej kwestii) może być uznawane za właściwe? Tylko dlatego, że tak mówią? Dlatego, że posiadają nadludzkie zdolności? Bo ogłosili się jedyną organizacją cieszącą się uznaniem Boga?
Jeśli już w pismach z pierwszych wieków występują potwierdzenia nauk głoszonych przez Kościół przez ok.2000 lat (np. nauka o trzech Osobach Boskich, czy nieśmiertelności duszy ludzkiej)-to czego to jest dowodem???Czy tradycja sięgająca I. w n.e. może być odrzucona lekką ręką…? Moim zdanie nie powinna.

pozdrawiam
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#62 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-27, godz. 21:43

swiatlo7 również dziękuję za odpowiedź.

Jeśli już w pismach z pierwszych wieków występują potwierdzenia nauk głoszonych przez Kościół przez ok.2000 lat (np. nauka o trzech Osobach Boskich, czy nieśmiertelności duszy ludzkiej)-to czego to jest dowodem???Czy tradycja sięgająca I. w n.e. może być odrzucona lekką ręką…? Moim zdanie nie powinna.


W Trójcę nie wierzę, tak samo jak w duszę nieśmiertelną, czy piekło. Osobiście "nie widzę" tych nauk w Piśmie Świętym. A pierwsi Ojcowie Kościoła nie mają dla mnie takiego autorytetu (o ile wogóle jakikolwiek mają) jak biblijni Nauczyciele.

I co teraz? (Bez ironi) Pójdę do piekła według nauk Twoich Nauczycieli? Czy może jedynie czyściec?

Dlaczego jedni widzą "coś" w PŚ, a inni tego nie widzą? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#63 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-01-28, godz. 11:52

post skasowałam

#64 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-28, godz. 14:44

Dodam, że pisałem na serio, ale jeśli rozmowa miałaby się przeistoczyć w dysputę o Trójcy, czy o innym dogmacie to dziękuję. Szkoda naszego czasu. ;) Ale zauważyłem, krążąc po różnych religiach, że niektóre są bardzo srogie jeśli chodzi o przestrzeganie dogmatów. Do takich należą z pewnością śJ i chyba Kościół katolicki oraz zielonoświątkowy (tak mi się wydaje). Jak to jest? Jaki wpływ mają dogmaty na zbawienie człowieka? Nie wystarczy proste naśladownictwo Chrystusa?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#65 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2006-01-28, godz. 15:21

Terebint

Oczywiście,że nie jest przeznaczone dla Ciebie piekło..To,że nie uznajesz "autorów pozabiblijnych" oraz dogmatów KK nie kwalifikuje Ciebie ani żadnego człowieka do wiecznego potępienia.
Uważam podobnie jak Ty-wystarczy naśladownictwo Chrystusa. Ono samo w sobie jest bardzo trudne do osiągnięcia..Jezus wskazał nam drogę, którą powinniśmy kroczyć i to On jest jedynym naszym Panem, Mistrzem i Nauczycielem.
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#66 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2007-08-17, godz. 06:03

Dawno widze nikt tu nie pisał.
2Tes2-4 "Ten się przeciwstawia oraz wynosi nad każdego, kto jest zwany "bogiem" lub przedmiotem wielbienia; zasiada też w świątyni Boga, publicznie Podając się za boga."

Zastanówcie się czy nie możne tego inaczej rónież zrozumieć tzn. chodzi mi o człowieka który jest ponad figurkom , obrazkom i rzeżbom o których się mówi że są boskie, że duch a więc bóg jest utkwiony w tych rzeczach. Czy więc można miećby było za złe takiemu człowiekowi że jest ponad boskość martwej materii?

I druga rzecz. Czy można mieć za złe człowiekowi który się wynosi i UCIEKA i jest ponad tym który nazywa się synem bożym przypisując sobie nieomylnosc boża i zasiada w swiatyi np.papiez. Pozostawienie myślenia innym nie jest żecza chwalebna.

Historia rzymu i nie tylko pokazuje że ludzie czynili się bogami więc i antychrysci się wynosili z tamtad, a wołanie jana z apokalipsy "wyjdz z niego ludu mój" trafiało własnie do antychrystów i nie tylko ponieważ nie wszyscy są jednego ducha. Słowianie byli ponad tym dosłownie i w przenośni i była to dzicz antychrystów "słowa NIE " wysłowieńiem jezusowym którzy niesli i wysławiali i sławili słowo i słowa boga.
http://harmagedon1.blox.pl/html

Kij ma dwa końce a medal dwie strony.
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#67 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-13, godz. 19:47

ze co wiki zamknieta? kpiny wiki jest silnie powiazana z google a google jak twierdza niektorzy posluszy antychrystowi do kontroli nad swiatem , a czy antychryst bedzie materialny?

George27, dlaczego niektórzy uważają, że google będzie posłuszne antychrystowi?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych