Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie macie alternatywy


  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#21 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-24, godz. 09:54

Przeglądam te forum od dość dawna i przyszła mi jedna myśl do głowy:
Powinno się to miejsce nazywać nie "forum o świadkach Jehowy" a bardziej "kpiny ze świadków Jehowy".
Bardzo szczegółowo umiecie wyłuskać wszystkie potknięcia i braki WTS, rozpisujecie się jakie to krzywdy doznaliście i porażki.
Na niczym nie zostawicie suchej nitki.

White Death piszemy tak jak widzimy naszą rzeczywistość. Organizacja śJ sama o sobie niczego krytykanckiego nie napisze. Wręcz przeciwnie. Wciąż idealizuje samą siebie oraz społeczność, która jej służy.

Ale już o wiele gorzej jest, gdy dochodzi do podania rozsądnej alternatywy.

Nie widzę tu żadnego nowego Russela który pchnąłby wielbienie Boga na wyższe jakościowo niż świadkowie Jehowy tory, ani nowego światła doktrynalnego dającego lepszą,  konkretną nadzieję.
Skąd taka słabość u tak wybitnych specjalistów ?
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Znakomita większość z was nie wierzy w sens powrotu na łono Wielkiej Nierządnicy, choć jako ludzie z przymusu tolerancyjni uznajecie tu wszelkie możliwe dewiacje.
Których pewnie nigdy byście wcześniej nie tolerowali jako świadkowie.

Ok. Mówisz nam, że nie mamy żadnej perspektywy. Ale spójrz na to z innej strony. Jaką perspektywę mieli Ci, którzy opuszczali Krk w średniowieczu? Żadnej. Mogli co prawda zakładać jakieś małe społeczności chrześcijańskie (i niektórym się to udawało) ale najczęściej kończyli na wygnaniu, a czasem nawet i na stosie. Jednak mimo tego, tak dużego ryzyka, ludzie Ci kroczyli własną drogą. Gdy widzieli kłamstwo, nie mieli ani chwili zawahania w sobie, aby odejść. Mimo, że groziło im "wykluczenie ze społeczności", czy "ówczesnego życia kulturalnego, a nawet i politycznego". I wiesz, co? To byli WIELCY LUDZIE. Ponieważ mimo, że nie mieli innej drogi, nie bali zaufać się Bogu i Jezusowi. Wiara ich nie opuszczała nawet gdy płonęli na stosie. Nie wierzysz? Obejrzyj sobie filmy WTS na temat Biblii.

Dziś, jak pewnie zauważasz, nie grozi nam stos. Ale w zamian za to, wielu stąd ludzi, ma zszarganą opinię, choć w rzeczywistości nic takiego nie zrobili. Mieli po prostu inne zdanie niż niewolnik. To wszystko.
Wiele osób, faktycznie musi borykać się z pozorną samotnością, gdy nagle zostało odciętych od swoich przyjaciół. Ale wiesz, co? Co bym Tobie nie napisał, to i tak pewnie Ciebie nie przekona. Ale w moim życiu na nowo pojawił się Bóg oraz "nowy" Jezus Chrystus. Dlaczego nowy? Ponieważ nie utożsamiam już Go z batem strażnicy, ale z miłością.
Wydaje mi się, że za bardzo nas tutaj wszystkich uogólniasz. Jeśli dobrze obserwujesz to forum, to z pewnością jesteś w stanie zauważyć, że wielu z nas pozytywnie wyraża się o samych świadkach Jehowy. Oczywiście znacznie trudniej o tą opinię jeśli chodzi o WTS.

Więc po co jest to miejsce ?
Jest to ośrodek w którym nie tylko możecie się wyżyć i odreagować, ale również zostać pogłaskani przez myślących podobnie.
W kupie lżej się znosi pustkę jaka zostaje po  opuszczeniu WTS.

Jest to nieuczciwe to co tutaj napisałeś White Death. Nie uogólniaj.

Świat jest niedoskonały, świadkom Jehowy też się zdarzały pomyłki i rozterki ( Przysłow 24:16 ), ale jakże trafne jest powiedzenie Piotra:
Panie, dokąd pójdziemy ?

To powiedzenie Piotra trzymało mnie w organizacji przez wiele lat. Po prostu nie miałem dokąd pójść. I to prawda. Ale oprócz organizacji, Pisma Świętego, jest jeden taki pewien dar, dar modlitwy. Modliłem się do Boga, aż w końcu dał mi odpowiedź. Odnalazłem Go i Jego Syna. Za to mu dziękuję.

Jezus nas kocha, pytanie tylko: kogo będzie kochał jak już  przeczyta całą zawartość tego forum ?


Sprawdź w Biblii. Pisze w niej, że Jezus oddał życie za cały świat. Twoim zdaniem za mnie nie? Skoro jest taki surowy, karzący innych, zsyłający gromy, to dlaczego wisząc na krzyżu zawołał: "Przebacz im Ojcze bo nie wiedzą co czynią"? Dlaczego gdy był na ziemi, mówił o ludziach, że są jak owieczki bez pasterza. O tych samych ludziach, o których przedstawiciele Organizacji Żydowskiej wyrażali się, że są ludem prostym, bez wykształcenia (teologicznego zapewne), przeklętym. I najważniejsze, gdzie w Biblii pisze, że musi byś jakiś pośrednik pomiędzy Bogiem a ludźmi oprócz samego Jezusa, skoro Pismo Święte podaje, że jest tylko nim Jezus?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#22 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-01-24, godz. 19:07

White, niepotrzebnie podjąłeś ten wątek. Każdy będzie tutaj robił co zechce i niczego nie zmienisz. A już na pewno niczym się tutaj nie podbudujesz, bo nie od tego jest to forum. Trzeba odpuścić, bo takie jest życie i wszyscy tak samo nie będą myśleć jak Ty. Najważniejsze jest to żebyś Ty się budował, a takimi postami nie zbudujesz ani siebie ani innych. Co ciekawsze, Twoje argumenty bazują na Twoich własnych odczuciach, które łatwo obalić przez innych, a inni łatwo je rozdrobniając poczują się podbudowani we własnym świecie. Dać komuś przykład jest o wiele trudniej.

Ok Yoogi, masz troche racji, może nie zmienię nic u was, ale zauważ że takie listy czyta po kilkaset osób. Myślisz że wszyscy to twardzi, jednomyślni odstępcy ?
Przecież nie tylko.
Już tylko z tego powodu ma to sens. Nie myśle się tu budować, no taki naiwny nie jestem ;)
A dobrym przykladem faktycznie trudno świecić.

#23 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-01-24, godz. 19:18

Chyba trochę przesadziłeś z tytułem tego wątku (napisanego z błędem zresztą <_< ). Te parę banalnych zwrotów nazywasz miażdżącą krytyką? Śmiechu warte!
Zakładanie takich wątków to woda na młyn uczestników tego forum. Twój głos niczego  nie zmieni.  Mam nadzieję, że nie  jesteś aż tak naiwny, żeby w to wierzyć. Chciaż mogę się mylić, ktoś, kto zatytułował wątek w ten sposób, ma chyba słaby kontakt z rzeczywistością :P

Ada, nie ukrywam że to jest kolejna lekka prowokacja z mojej strony, wyrywająca ludzi z samozadowolenia, może to i banały dla ciebie.. no bo czym cię mogę zaskoczyć siostro, skoro siedzisz co wieczór na czacie u Liba smiejąc się słodko?
Gdyby nic nigdy nie można byłoby zmienić, Jehowa nie posyłałby Jezusa na ziemię, ludzie nie oddawali by życia dla różnych idei...
Zawsze można coś zmienić i komuś pomóc, zawsze.. chyba ze się poddasz.

#24 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-01-24, godz. 19:28

Adriana, ty chyba nie byłaś ŚJ.
Przecież to, co pisze Biała Śmierć, jest normalnym i nieuniknionym etapem postrzegania rzeczywistości na wylocie z organizacji. Prawie każdy z nas dzień przed albo dzień po odejściu pogardzał odstępcami, a sprzeczność tłumaczył sobie, że inni odstepcy są niedobrzy a on jest akurat tym jedynym wyjątkowym, który ma rację.

Iluż z nas, "z przyzwyczajenia", odwracało głowę, widząc kogoś wykluczonego?

Przecież my, ex-y, też kiedyś rozumowaliśmy tak jak dzisiaj mówi nasz kolega znad jeziora.

A teraz komu na złość Sebastianie zrobiłeś idąc do KrK ?
Bo mi nie :)
Serio powiedz.. będziesz walił na kolanach pielgrzymki do rzeżb Matki Boskiej?
Niedaleko mnie jest taki jeden ośrodek Maryjny, kilkanaście stacji na kolanach.. Przyjedź i czołgaj się, bo tak robią twoi nowi przjaciele.. naprawdę chcę to zobaczyć. Nie sądzisz że Maria tego może zażądac od ciebie ?
WD

#25 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-01-24, godz. 19:32

ba Sebastian, nie wiedzieć czemu taka osoba była uważana za coś szczególnie wstrętnego, gorszego, "trędowatego" i tak się zastanawiam gdzie podziewa się ta miłość obrazkowa? wzamian NAMAWIA się do nienawiści ? ! nawet rodziny takiego deliwenta bedace SJ uważa się już za coś gorszego!

Opisujesz skrajne przypadki lokalnych zwyrodnień, wyjątków potwierdzających jednak dobrą regułę.
WD

#26 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-01-24, godz. 19:44

Szczerze mówiąc ja nie miałem nienawiści do odstępców. Raczej mnie intrygowali, ciekawili, dlaczego odeszli od jedynej prawdziwej religii skoro wiedzieli, że "u nas" jest "prawda". Co nimi kierowało? Czyżby zaparli się Boga i nie mieli ochoty na życie wieczne? Dlaczego będąc kilkanaście lat w organizacji postanowili z niej odejść? Jeszcze bardziej mnie ciekawiło dlaczego "niewolnik" zabrania czytania publikacji "odstępczych".  Byłem zawsze zdania, że skoro u nas jest prawda to z łatwością się obroni, a czytając "wypociny" ludzi, którzy są przeciwko niewolnikowi i organizacji, można lepiej przygotować się do rozmowy z nimi i tym bardziej utwierdzić się w prawdzie.

Aczkolwiek, nawet po odejściu od śJ, byłem bardzo ostrożny jeśli chodzi o opinnie innych osób na temat WTS. Co prawda ciekawy, ale ostrożny. Zanim zacząłem tutaj pisać, przez jakiś czas obserwowałem to forum. Przeczytałem wszystkie posty Liberala, Iszbina, Arka Wiśniewskiego, trochę Olo, jb, brata jaracza, janka lewandowskiego i może tam jeszcze kogoś. Przeczytałem mnówstwo artykułów za mieszczonych na brooklyn spółka bez odpowiedzialności oraz słowa nadziei. Dopiero gdy się upewniłem, że coś jest faktycznie na rzeczy zacząłem pisać.

pzdr. :)

Po prostu szukałeś potwierdzenia dla swych wątpliwości. Ja wasze posty też przeczytalem w dużej masie, choć cytować ich nie będę, bo nie są tego warte, zresztą .. po co ?
W końcu jak dojrzałeś do tej decyzji to i wydałeś owoc :)
A zauważyłeś kto np. sponsoruje finansowo te drukowane publikacje byłych braci ?
Zastanowiło cię to przez chwilę ?
Kto ma z tego korzyść ?
I proszę, jakie paradoksy:
Jak dowalić w WTS to są zgodni katolicy i odstępcy i nowoapostolcy i wszyscy inni..
Ciekawe dlaczego ?

#27 Guest_Guest_white death_*

Guest_Guest_white death_*
  • Goście

Napisano 2006-01-24, godz. 20:19

[quote name='Terebint' date='2006-01-24 11:54']
piszemy tak jak widzimy naszą rzeczywistość. Organizacja śJ sama o sobie niczego krytykanckiego nie napisze. Wręcz przeciwnie. Wciąż idealizuje samą siebie oraz społeczność, która jej służy.
ciach
Ok. Mówisz nam, że nie mamy żadnej perspektywy.
pzdr. :)

Nie żyjemy jednak w średniowieczu, choc moralnie wcale nie wydaje się być daleko :(
No to szlachetne, że jak zobaczyłeś zło w Izraelu, to sie od niego odciałeś :)
Ja też piszę co widzę bez przekłamań. Tak jak mi serce podpowiada, naprawdę uczciwie.
Szczerość przekazu jest u mnie priorytetem.
Skoro uważasz że odnalazleś Ojca i Syna, i dar modlitwy ( po raz który ? ) to ci się chwali. Moje ostre słowa nie są krytyką personalną poszczególnych ex-braci li tylko odstępczego systemu. Nie piętnuje ciebie, nawet widzę ten rozsądek i umiar w twoich postach, tylko chorą tendencję do negacji wszystkiego co ma związek z WTS. Jest to niezbędne do zachowania równowagi w dalszym życiu ?
Sorry, ale poruszyleś za wiele spraw aby odpowiedzieć na nie w jednym poście Terebinie.
WD

#28 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-01-24, godz. 21:37

Serio powiedz.. będziesz walił na kolanach pielgrzymki do rzeżb Matki Boskiej?

Oczywiście.

Przy okazji pomodlę się o rozum dla tych, którzy głoszą bajki o raju na ziemi :unsure:


Pozdr;

#29 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-01-24, godz. 21:44

Serio powiedz.. będziesz walił na kolanach pielgrzymki do rzeżb Matki Boskiej?

Oczywiście.

Przy okazji pomodlę się o rozum dla tych, którzy głoszą bajki o raju na ziemi :unsure:


Pozdr;

Nie pomiń żadnego schodka ;)

#30 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-01-24, godz. 21:51

Serio powiedz.. będziesz walił na kolanach pielgrzymki do rzeżb Matki Boskiej?

Oczywiście.

Przy okazji pomodlę się o rozum dla tych, którzy głoszą bajki o raju na ziemi :unsure:


Pozdr;

Nie pomiń żadnego schodka ;)


W twojej intencji mogę się nawet przejśc dwa razy :) A nawet się poświęcę i zmówię litanię do wszystkich świetych :P


:rolleyes:

#31 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-24, godz. 22:55

WD nie obrazaj ludzi, bo widze ze argumentow ci brakuje i krzykiem chcesz je pokryc.............. Nikt ci nie kaze tu byc czytac itd. jestes szczesliwy jako Swiadek badz swiadkiem...... ale TROCHE TOLERANCJI DLA INNYCH!!!!!! ze o miłosci nie wspomne ;)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#32 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-01-25, godz. 07:58

WD nie obrazaj ludzi, bo widze ze argumentow ci brakuje i krzykiem chcesz je pokryc.............. Nikt ci nie kaze tu byc czytac itd. jestes szczesliwy jako Swiadek badz swiadkiem...... ale TROCHE TOLERANCJI DLA INNYCH!!!!!! ze o miłosci nie wspomne ;)

Żartujesz ze mnie, czy o drogę pytasz ?
Przecież całe to forum to jedno wielkie obrażanie społeczności świadków Jehowy. Znaczy się ich można do woli, a już w drugą stronę nie ?
To jaka ta sprawiedliwość u was ?
Ja to tu czytam że u sJ nie wolno nic krytykować, okazuje się jednak że nie tylko u nich.....

#33 ariadna

ariadna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2006-01-25, godz. 09:36

..no bo czym cię mogę zaskoczyć siostro, skoro siedzisz co wieczór na czacie u Liba smiejąc się słodko?
Gdyby nic nigdy nie można byłoby zmienić, Jehowa nie posyłałby Jezusa na ziemię, ludzie nie oddawali by życia dla różnych idei...
Zawsze można coś zmienić i komuś pomóc, zawsze.. chyba ze się poddasz.

Trafiłeś kulą w płot, bracie. Nigdy nie wchodziłam na czat u Liba (ani jakikolwiek inny). Nie interesuje mnie ta forma komunikowania się w sieci, cóż...
Co do dalszej części Twojej wypowiedzi... Zabrzmiało to jakbyś miał poczucie misji. Oto White Dead – ostatni sprawiedliwy – wkracza do jaskini lwa i walczy samotnie ;) Uwierz mi, przynajmniej raz na kwartał (a może częściej?) wpada tu ktoś taki i próbuje coś zdziałać. Tylko nie do końca wiadomo o co delikwentowi chodzi. Miota się, krzyczy, czasem obraża, stosuje oklepane chwyty w rodzaju „a u katolików/ protestantów to...” i oczywiście pała świętym oburzeniem, że jak tak można czepiać się ŚJ. I wtedy niezmiennie przypomina się takiemu gościowi, że to przecież forum o ŚJ, ale to do niego nie dociera i cała zabawa zaczyna się na nowo. Posiedzisz tu dłużej to się przekonasz. Ale i tak plus dla Ciebie, że w ogóle tu trafiłeś (chyba nieprzypadkowo?) Znam ŚJ, którzy mając świadomość istnienia takich stron w necie, twierdzą, że nigdy tam nie zajrzą. A może tylko tak mówią...

#34 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-01-25, godz. 10:00

White po pierwsze rejestruj się bo to nie ładnie tak anonimowo pisać.

Po drugie: Zachowujesz się jak człowiek z WW (WatchtowerWatcher) po polsku w wolnym tłumaczeniu Strażnik Strażnicy (nie podam skrótu). Określam tak aktywnych Sj którzy bronią Towarzystwa Strażnica rękami i nogami, w rzeczywistości służąc systemowi. jesli masz wątpliwość i chcesz zmian to jak już raz prosiłem podaj co ci się nie podoba i co chciałbyś zmienić.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#35 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-25, godz. 10:35

Przecież całe to forum to jedno wielkie obrażanie społeczności świadków Jehowy.
Znaczy się ich można do woli, a już w drugą stronę nie ?
To jaka ta sprawiedliwość u was ?
Ja to tu czytam że u sJ nie wolno nic krytykować, okazuje się jednak że nie tylko u nich.....

Ech WD, odejdź z godnością, tutaj nikogo nie przekonasz o wspaniałości swojej religii, nikt tutaj nikogo nie obraża oprócz tego , że Ty obrażasz wszystkich...... Taki z Ciebie SJ? Tak okazujesz miłośc bliźniego? A stare przysłowie mówi uderz w stół......... Dlaczego tak bardzo boli Cię to forum? Bo gdzieś w głebi swojego zindoktrynowanego umysłu świta Ci myśl że jednak cos jest nie tak????????? Nie krzycz, zabierz zabawki i idz się dalej bawić z WTSem....... A jeśli kiedys Twoje wątpliwości bardziej dojdą w Tobie do głosu wróc i porozmawiaj :) PS: Mam jakąś słabośc do Ciebie :) Ja podobnie jak Ty, kiedyś broniąc SJ chciałam isc sie BIĆ :) z innowiercami :) Nie wyobrażałam sobie że MY możemy nie miec racji :) no ale na szczęscie te czasy już poza mną :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#36 Guest_WD_*

Guest_WD_*
  • Goście

Napisano 2006-02-03, godz. 09:05

Przecież całe to forum to jedno wielkie obrażanie społeczności świadków Jehowy.
Znaczy się ich można do woli, a już w drugą stronę nie ?
To jaka ta sprawiedliwość u was ?
Ja to tu czytam że u sJ nie wolno nic krytykować, okazuje się jednak że nie tylko u nich.....

Ech WD, odejdź z godnością, tutaj nikogo nie przekonasz o wspaniałości swojej religii, nikt tutaj nikogo nie obraża oprócz tego , że Ty obrażasz wszystkich...... Taki z Ciebie SJ? Tak okazujesz miłośc bliźniego? A stare przysłowie mówi uderz w stół......... Dlaczego tak bardzo boli Cię to forum? Bo gdzieś w głebi swojego zindoktrynowanego umysłu świta Ci myśl że jednak cos jest nie tak????????? Nie krzycz, zabierz zabawki i idz się dalej bawić z WTSem....... A jeśli kiedys Twoje wątpliwości bardziej dojdą w Tobie do głosu wróc i porozmawiaj :) PS: Mam jakąś słabośc do Ciebie :) Ja podobnie jak Ty, kiedyś broniąc SJ chciałam isc sie BIĆ :) z innowiercami :) Nie wyobrażałam sobie że MY możemy nie miec racji :) no ale na szczęscie te czasy już poza mną :)

Miałem już nie pisać, ale skoro tak żarliwie dyskutujesz.. ;)
Widzisz, ludzie to wszędzie myślą i reagują podobnie.

Jakakolwiek krytyka pod adresem WTS powoduje błyskawiczne wykluczenie.
Odcięcie człowieka od reszty zboru ( tu wszyscy gorliwie przytakniecie głowami: tak jest, właśnie tak nas skrzywdzono i potraktowano).

Jakakolwiek krytyka pod WASZYM adresem powoduje również szybki atak personalny mający na celu zniechęcenie oponenta - aby sobie poszedł lub mówił tylko tak, jak nam pasuje.

To czym się tak naprawdę róznicie na lepsze od tych co ich tu tak zawzięcie krytykujecie i ośmieszacie?
Chyba .. niczym !

Ja nie mam klapek na oczach, ale nie popadam też w skrajności.
A widzę po tak zwanych "świadectwach" osób upuszczających WTS że jak już im puszczają zawory, to na całego, muszą obrzygać w swojej byłej wierze co się da.
Jakaś to forma katharsis, ale jej publiczne wyrazy świadczą głównie o tym że to przede wszystkim odchodzący jest w głębokiej depresji i potrzebuje pomocy.

A z drugiej strony to paradoks: odeszli od sJ bo "to zła religia była", a czekają z wielką uwagą na każdą nową publikację, i cały czas je przeżywają.
To ciekawy argument: jak się odchodzi od czegoś złego, to się odcina od tego, a tu
nie sposób się oderwać ... jak to wytłumaczyć?
Widać że wydawnictwa TS mają wielki wpływ na oba światy.
Nową książką jakiegoś księdza mało kto się przejmuje, o nowych publikacjach śJ bedzie zawsze głośno.
Wniosek: bo tu - w organizacji świadków Jehowy jest prawda, wobec prawdy nie sposób przejść obojętnie.
Niezależnie czy jest ona na etapie korekcji swoich błędów czy przed :)
WD

#37 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-03, godz. 09:15

WD chyba przyznasz, że prawda powinna się obronić sama! więc spróbuj dowieść prawy, spróbuj wytłumaczyć nam, że postępujemy źle krytykując WTS!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#38 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-03, godz. 09:31

Alez jego zdaniem postepujecie zle bo... postepujecie zle i koniec :)
Nie dajcie sie podpuszczac byle komu, szkoda klawiatury :) przychodza tu tacy co szukaja alternetywy i lepiej im opisywac co was/nas konkretnie spotkalo niz polemizowac z kims kto i tak wie lepiej :)

#39 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-02-03, godz. 10:17

Alez jego zdaniem postepujecie zle bo... postepujecie zle i koniec :)
Nie dajcie sie podpuszczac byle komu, szkoda klawiatury :) przychodza tu tacy co szukaja alternetywy i lepiej im opisywac co was/nas konkretnie spotkalo niz polemizowac z kims kto i tak wie lepiej :)

"byle komu"... a ktoś mi tu pisał niedawno "nie obrażaj ludzi"
ok.. wybaczam ci VOLD ten przejaw postchrześciajńskiej "miłości"
szkoda tylko że nie mogę z tobą podyskutowac konstruktywnie..

#40 Guest_WD_*

Guest_WD_*
  • Goście

Napisano 2006-02-03, godz. 10:19

WD chyba przyznasz, że prawda powinna się obronić sama! więc spróbuj dowieść prawy, spróbuj wytłumaczyć nam, że postępujemy źle krytykując WTS!

Jak sumienie ci tego nie podpowie, to co ja nędzny robak ?
WD




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych