Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie macie alternatywy


  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#41 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-02-03, godz. 10:23

Nową książką jakiegoś księdza mało kto się przejmuje, o nowych publikacjach śJ bedzie zawsze głośno.
Wniosek: bo tu - w organizacji świadków Jehowy jest prawda, wobec prawdy nie sposób przejść obojętnie.
Niezależnie czy jest ona na etapie korekcji swoich błędów czy przed smile.gif


Jeden z wielu objawow sekciarskiego zniewolenia :P

Przeswiadczenie, ze WTS i SJ sa w centrum uwagi calego szatanskiego swiata
:)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#42 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-02-03, godz. 10:31

Nową książką jakiegoś księdza mało kto się przejmuje, o nowych publikacjach śJ bedzie zawsze głośno.
Wniosek: bo tu - w organizacji świadków Jehowy jest prawda, wobec prawdy nie sposób przejść obojętnie.
Niezależnie czy jest ona na etapie korekcji swoich błędów czy przed smile.gif


Jeden z wielu objawow sekciarskiego zniewolenia :P

Przeswiadczenie, ze WTS i SJ sa w centrum uwagi calego szatanskiego swiata
:)

99 % waszych listów daje o tym świadectwo, gdyby było inaczej nie napisałabyś tych słow tylko robiła w tym czasie coś innego

#43 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-03, godz. 11:34

WD chyba przyznasz, że prawda powinna się obronić sama! więc spróbuj dowieść prawy, spróbuj wytłumaczyć nam, że postępujemy źle krytykując WTS!

Jak sumienie ci tego nie podpowie, to co ja nędzny robak ?
WD

SUMIENIE? czym jest wg Ciebie sumienie? czy mam mieć takie sumienie jak jehowici ? jeżeli tak hmm to wiesz wolałbym nie mieć takiego sumienia zbrukanego łzami i krwią !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#44 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-02-03, godz. 12:25

WD chyba przyznasz, że prawda powinna się obronić sama! więc spróbuj dowieść prawy, spróbuj wytłumaczyć nam, że postępujemy źle krytykując WTS!

Jak sumienie ci tego nie podpowie, to co ja nędzny robak ?
WD

SUMIENIE? czym jest wg Ciebie sumienie? czy mam mieć takie sumienie jak jehowici ? jeżeli tak hmm to wiesz wolałbym nie mieć takiego sumienia zbrukanego łzami i krwią !

Ja nie jestem sumieniem innych ludzi.
Moje może nie jest czyste, ale nie biorę na siebie grzechów całego świata.
Nikt tego nie wymaga.
Ale skrajnosci, a mówią że to my takie głosimy ;)

#45 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-03, godz. 13:26

Ja nie jestem sumieniem innych ludzi.
Moje może nie jest czyste, ale nie biorę na siebie grzechów całego świata.

no widzisz pozytywne myślenie, jeszcze troszke tu popiszesz i bedziesz elegancki odstępca;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#46 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-03, godz. 13:31

Czego z serca życzę i podrawiam.
Odstępca wiecznie nienasycony.
Polarm

#47 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-03, godz. 14:06

Jakakolwiek krytyka pod WASZYM adresem powoduje również szybki atak personalny mający na celu zniechęcenie oponenta - aby sobie poszedł lub mówił tylko tak, jak nam pasuje.

To czym się tak naprawdę róznicie na lepsze od tych co ich tu tak zawzięcie krytykujecie i ośmieszacie?
Chyba .. niczym !

Różnic jest tak wiele, że można się w nich pogubić. Znacznie łatwiej mówić o podobieństwach, bo te są nieliczne. Czytaj z rozwagą nasze posty, a dostrzeżesz w nich dystans i obiektywizm — również w stosunku do nas samych. Zarówno ja, jak i inni forumowicze, często przyznawaliśmy się do własnych uchybień, bez bicia piany. Czy potrafisz wskazać, kiedy w podobny sposób zachowało się CK?

Krytykujemy WTS, bo mamy do tego prawo. Również ze względów osobistych. Myślę, że to forum powstało jako platforma wymiany doświadczeń wśród osób w jakikolwiek związanych z SJ, a nie jako miejsce kadzenia Brooklynowi. Skoro sami SJ nie chcą mówić o swoich błędach, chętnie ich wyręczymy :) .

I jeszcze jeden "mały szczegół" — nie jesteśmy żadną organizacją, związkiem wyznaniowym czy sektą. Spotykamy się, bo czujemy taką potrzebę. Nikt nas do niczego nie zmusza i niczego nam nie zabrania. A zatem faktycznie NICZYM nie różnimy się od SJ :P :D :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#48 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-02-03, godz. 19:31

99 % waszych listów daje o tym świadectwo, gdyby było inaczej nie napisałabyś tych słow tylko robiła w tym czasie coś innego


Nie wiedzialam, ze jestesmy (tzn. my- forumowicze) traktowani jako caly szatanski swiat :D Jacys przedstawiciele z nas czy co, naprawde nie wiem, jak to potraktowac:lol:

Ja moge powiedziec od siebie, ze gdyby nie praca magisterska z religioznawstwa, ktora staram sie napisac, a ktora ma na celu udowodnic, ze WTS to sekta, to by mnie tu rzadko mozna bylo spotkac. A ze akurat SJ sami do mnie przychodza i wpychaja mi materialy dowodowe, to juz inna sprawa.. :P
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#49 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-03, godz. 20:57

A widzę po tak zwanych "świadectwach" osób upuszczających WTS że jak już im puszczają zawory, to na całego, muszą obrzygać w swojej byłej wierze co się da.
Jakaś to forma katharsis, ale jej publiczne wyrazy świadczą głównie o tym że to przede wszystkim odchodzący jest w głębokiej depresji i potrzebuje pomocy.

A z drugiej strony to paradoks: odeszli od sJ bo "to zła religia była", a czekają z wielką uwagą na każdą nową publikację, i cały czas je przeżywają.
To ciekawy argument: jak się odchodzi od czegoś złego, to się odcina od tego, a tu
nie sposób się oderwać ... jak to wytłumaczyć?
Widać że wydawnictwa TS mają wielki wpływ na oba światy.
Nową książką jakiegoś księdza mało kto się przejmuje, o nowych publikacjach śJ bedzie zawsze głośno.
Wniosek: bo tu - w organizacji świadków Jehowy jest prawda, wobec prawdy nie sposób przejść obojętnie.
Niezależnie czy jest ona na etapie korekcji swoich błędów czy przed :)
WD

a wiesz dlaczego? Bo po TRAUMATYCZNYM przezyciu trzeba o tym duzo gadać żeby na zdrowiu psychicznym nie zapaść..... spytaj pierwszego napotkanego psychologa lub psychiatre...... dlatego wszyscy którzy doznali krzywdy od WTS ( i mają poczucie niesprawiedliwości , czyli, że niezasłużenie im się oberwało ) muszą sobie pogadać.......... A WTS niestety naznacza, naznacza umysł bardzo głęboko i nie da się tak odciąc od razu , i nie uogólniaj, ja nie czytam już jedynego słusznego pokarmu..... wolę posiedzieć na forum i poczytać Ciebie :) A o korekcji błędów....... wynika z tego że Bóg jest omylny? skoro jego jedyna słuszna wciąż koryguje błedy i zmienia światło? A jeśli Bóg jest nieomylny to znaczy że organizacja jest omylna???? A może omylna organizacja jest fałszywym prorokiem? pozdrawiam
nie potrafiłam uwierzyć.......

#50 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Goście

Napisano 2006-02-03, godz. 21:34


WD

a wiesz dlaczego? Bo po TRAUMATYCZNYM przezyciu trzeba o tym duzo gadać żeby na zdrowiu psychicznym nie zapaść..... spytaj pierwszego napotkanego psychologa lub psychiatre...... dlatego wszyscy którzy doznali krzywdy od WTS ( i mają poczucie niesprawiedliwości , czyli, że niezasłużenie im się oberwało ) muszą sobie pogadać.......... A WTS niestety naznacza, naznacza umysł bardzo głęboko i nie da się tak odciąc od razu , i nie uogólniaj, ja nie czytam już jedynego słusznego pokarmu..... wolę posiedzieć na forum i poczytać Ciebie :) A o korekcji błędów....... wynika z tego że Bóg jest omylny? skoro jego jedyna słuszna wciąż koryguje błedy i zmienia światło? A jeśli Bóg jest nieomylny to znaczy że organizacja jest omylna???? A może omylna organizacja jest fałszywym prorokiem? pozdrawiam

Ja myśle ze Bogiem to po obu stronach barykady już dosyć sobie powycierali buzie...
Nie, to ludzie blądza, nie Bóg.

#51 Guest_Guest_rikibaka_*

Guest_Guest_rikibaka_*
  • Goście

Napisano 2006-02-03, godz. 21:45

A z drugiej strony to paradoks: odeszli od sJ bo "to zła religia była", a czekają z wielką uwagą na każdą nową publikację, i cały czas je przeżywają.
To ciekawy argument: jak się odchodzi od czegoś złego, to się odcina od tego, a tu
nie sposób się oderwać ... jak to wytłumaczyć?


A jak wytłumaczysz ciągłe porównywanie przez świadków swoich wierzeń do tego w co wierza katolicy? Czemu nie moga sie od tego oderwać? Czemu świadkowie są zawsze zainteresowani wszelkimi skandalami w kosciołach? Czyżby wniosek brzmiał: w kosciele katolickim jest prawda, wobec prawdy nie sposób przejść obojętnie?
Absurd, nieprawdaż?

#52 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-04, godz. 08:35

jak wpadnie tu jakiś jehowita lub przyjaciel tej sekty, podnosi alarm, że nie widzimy błedów i wypaczeń np. KK a czepiamy sie WTS, ale czyż to forum omawia błedy KK? oczywiście każdy z nas ma jakies wyrobione zdanie o KK. Osobiście mnie też wiele rzeczy denerwuje i nie podoba się - no choćby ostatnia sprawa z powiązaniami politycznymi nowo powstajacej sekty (może już jest!) Wielebnego Rydzyka i jego bandy. Przykre to jest, że wielu ocenia kościół jako całość przez pryzmat moherów! no ale nie o tym to rozważamy !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#53 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-04, godz. 11:49

Nie, to ludzie blądza, nie Bóg.

Tak WD, świete słowa, to ludzie błądzą! Więc może czas poszukać swojej drogi do Boga, wziąźć za to odpowiedzialność, i nie wciągac w tą Twoją drogę nikogo innego, bo a nuż się mylisz??????
nie potrafiłam uwierzyć.......

#54 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 20:53


Nie, to ludzie blądza, nie Bóg.

Tak WD, świete słowa, to ludzie błądzą! Więc może czas poszukać swojej drogi do Boga, wziąźć za to odpowiedzialność, i nie wciągac w tą Twoją drogę nikogo innego, bo a nuż się mylisz??????

Badam, szukam już od lat, niezależnie w jakiej religii obecnie jestem..
Myślę że ci mają rację co umieją przybliżyć Boga ludziom, którzy umięjętnie pociągają do Niego, ci którzy są ponad podziały i brak im jadu.
Ludzie którzy procentowo więcej się wysilają mówiąc o wspaniałych cechach Bożych niż tacy co koncentrują się na wyłuskiwaniu potknięć drugich.
Teoria że wąska droga to indywidualna scieżka każdego człowieka ( bardzo tu lansowany) nijak się ma do szerokiej drogi.
Odpowiedzialność mogę wziąść tylko za swoje czyny i błędy, a któż jest od nich wolny ?
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#55 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-09, godz. 22:27

Piszesz, DiKey, że utożsamianie wąskiej drogi z życiem człowieka, ma się nijak do określenia szerokiej drogi...

A może wąska droga, to wytrwała praca nad sobą i własnym charakterem, mężne pielęgnowanie cnót, a szeroka droga to łatwizna życiowa i szukanie poklasku?

#56 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 23:48

Po drugie nie w tym miejscu ten wątek.

A dlaczego nie wtym miejscu , przeciez tu o Sj sie pisze .....................
i nie tylko zle podobno :D
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#57 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 23:53

Jezus kocha wszystkich ludzi - poczytaj Biblię to się przekonasz.

Oto przyklady jak Jezus kochal wszystkich ludzi (wedlug ciebie )

Mt 3:7 Br "A kiedy widział, że przychodziło także wielu faryzeuszy i saduceuszy, żeby się ochrzcić, począł wołać do nich: Plemię żmijowe, kto wam powiedział, że zdołacie uniknąć zbliżającego się gniewu?"

Mt 12:39 Br "A On im odpowiedział: To plemię złe i wiarołomne żąda znaku, lecz nie będzie mu dany inny, jak tylko znak proroka Jonasza."

Mt 23:33 Br "Węże, plemię żmijowe! Jakże wy będziecie mogli uniknąć potępienia piekielnego?"

Mk 8:38 Br "Kto tedy zaprze się Mnie i nauki mojej przed tym plemieniem wiarołomnym i grzesznym, tego również Syn Człowieczy wyrzeknie się, gdy przyjdzie w chwale swego Ojca wespół z aniołami świętymi."

Łk 3:7 Br "A do tłumów, które przyszły, by przyjąć chrzest od niego, wołał: Plemię żmijowe, kto wam powiedział, że zdołacie uniknąć zbliżającego się gniewu?"


Oj cukruja sobie niektorzy, cukruja ......................................................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#58 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-10, godz. 00:01

Każdy będzie tutaj robił co zechce i niczego nie zmienisz.

SJ nie powoluja Sadow kapturowych do osadzania tych ktorzy krocza wlasna sciezka ... wiec nie ma sie czego obawiac z tej strony .
Bog jehowa w swojej wspanialomyslnosci nie uczynil nas robotami zaprogramowanymi na posluszenstwo , lecz Istotami majacym wlasna wole .....
Adam i Ewa z niej skoryztali rowniez .....................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#59 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-10, godz. 14:19

Hehehehe, Homme, może sprawdzimy margines Twojej "teokratycznej wolności"? :D . Chyba sam za bardzo nie wierzysz w to, co mówisz. Idź do starszych i pochwal się dyskusjami z odstępcami. Z pewnością będą zachwyceni :D . A później możesz się szykować do powtórki z rozrywki, czyli ponownego wykluczenia B) .

Naprawdę, te teksty o wolności SJ możesz opowiadać ludziom, którzy z tą organizacją nigdy nie mieli do czynienia. Ale na tym forum jest wielu zapiekłych odstępców plujących jadem i świadkożerców :) , więc daruj sobie, plisss...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#60 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-10, godz. 15:37

Hehehehe, Homme, może sprawdzimy margines Twojej "teokratycznej wolności"? :D . Chyba sam za bardzo nie wierzysz w to, co mówisz. Idź do starszych i pochwal się dyskusjami z odstępcami. Z pewnością będą zachwyceni :D . A później możesz się szykować do powtórki z rozrywki, czyli ponownego wykluczenia B) .

Naprawdę, te teksty o wolności SJ możesz opowiadać ludziom, którzy z tą organizacją nigdy nie mieli do czynienia. Ale na tym forum jest wielu zapiekłych odstępców plujących jadem i świadkożerców :) , więc daruj sobie, plisss...

Ha ha ha oni doskonale wiedza tylko wy o czyms chyba nie wiecie i nie zauwazyliscie , a o czym pisalem juz wielokrotnie ...
Ja nie dyskutuje z wami , ja pisze na tym forum zwracajac sie do gosci na tym forum i tych wszystkich ktorzy skolnni sa przeczytac cos widziane od drugiej strony medalu .....
A wiec ?
pozatym ja sie wcale nie chce nazywac exswiadkozerca , ani nie chce pluc jadem na odstepcow , ja ich w jakis sposob rozumie , sam sie kiedys odlaczylem i sam mialem momenty w ktorych sataralem sie znalezc sobie usprawiedliwienie , ale na szczescie potrafilem sobie pewne rzeczy wytlumaczyc i nie mialem nigdy pretensji do korzenia ze rosnie w taki sposob ze sie o niego potknalem

Dyskusje z wami moga byc niebezpieczne dla slabych duchowo i niedoswiadczonych , znacie wiele z prawdy i potraficie grac na slabych punktach psychiki , potraficie wykorzystac slabosci SJ (to tylko ludzie ) aby zochydzic im diament , jedna rysa na jego powierzchni , a wtym samym czasie ( niektorzy z was ) tarzaja sie w przyslowiowym blocie ( gloryfikuja Inkwizycje dla przykladu )

Nie boje sie dyskusji z wamibo to nie sa dyskusje z wami , ja po prostu pisze aby slowa te znalazly sie w sieci i aby ktos tak jak moze was znalezc przypadkowo w Googlu , mogl i znalezc odpowiedz w tej wyszukiwarce .

Roznica w naszych pisaniach polega na tym ze wasze mysli i przemyslenia podpieracie wlasnymi myslami , zarzucajac mi a nawet niektorzy zniechecajac mnie do korzystania z Pisma w moich odpowiedziach

Kiedy czytam posty tryumfalne od was o znalezieniu haka na SJ wersetem takim jak 1 Krolow 7: 23 to mi sie przykro robi ze nie uwazaliscie w czasie studiowania tej ksiegi i niedoslyszeliscie o roznych miarach dlugosci lokcia jeden mial bodajze 38 cm a wiekszy 51 czy 52 albo cos takiego ....... i co ??

Zreszta zyje w kraju wktorym jeszcze niedawno przecietny Francuz narzekal w nastepujacy sposob

" Jak tu wyzyc ? zarabiam 5 000 pileczek miesiecznie a nasamo mieszkanie wydaje miesiecznie 100 000 pileczek ! "

Jak to mozliwe ??

oto slowniczek :

1/ pileczka ( balle ) oznaczala franka francuskiego
2/ W latach bodajze 60-tych dokonano wymiany pieniadza z przelicznikiem 1 : 100
3/ Francuzi kontynuowali nazewnictwo swoich kosztow w "starych frankach "
4/ To co zarabiali podawali w "nowych"

Zycze przyjemnego czytania czytelnikom tego postu i wyciagniecia odpowiednich wnioskow
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych