Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ŚJ bardzo RZADKO przyjmują katolicyzm?


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#101 Marek_ka

Marek_ka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów

Napisano 2008-10-28, godz. 00:05

Mówię ZAWSZE o katolikach = praktykujący, wierzący, gorący, miłosierny itd

Jakoś z moich obserwacji to katolik czyli powszechny jest
1. praktykujący ???? Najwięcej praktykujących jest na pogrzebie lub pasterce ewentualnie inne święta.
2. wierzący ??? Jakoś uczynki nie idą w parze z wiarą, a ci co chodzą regularnie do kościoła często nie wierzą w to co robią.
miłosierdzie zostawiam bez komentarza.
Rzeczywistą liczbę wierzących mogli byśmy poznać gdyby każdy kto uważa się za katolika musiał oddać część swoich dochodów na kościół. W innych religiach na pewno też znalazły by się jednostki które wobec ekonomii ujawniłyby swoje oblicze ale z moich obserwacji wynika że najwięcej niewierzących jest w śród katolików. Mieszkałem w różnych rejonach Polski i dziwnym trafem wszędzie miałem podobne spostrzeżenia.
Jeżeli mówimy o "praktykujący, wierzący, gorący, miłosierny itd " to musisz poszukać innej religii aby te postulaty były spełnione bo to na pewno nie katolik. Powszechny to taki który występuje powszechnie a cechy które wymieniłeś nie są powszechne. Podobno w Polsce 94% to katolicy popatrz na około czy ci ludzie co nas otaczają są miłosierni? Czy ich czyny świadczą o wierze propagowanej przez KK? Oczywiście możesz dalej się oszukiwać ale fakty są bezwzględne i nie jesteś w stanie ich zmienić.

#102 Marek_ka

Marek_ka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów

Napisano 2008-10-28, godz. 00:15

Mówię ZAWSZE o katolikach = praktykujący, wierzący, gorący, miłosierny itd Np. nie powiedziałbym o takim Panu Rydzyku, że jest katolikiem ponieważ miałbym wątpliwości.

Kogo? Bo jeśli Lutra to chyba coś przeoczyłeś ;)

No to jestem ciekaw czy Judaizm z czasów Dawida do pięt dorasta do Twojego "ideału" ;)

Ja bardzo cenię wkład Lutra, ale Boże chroń nas przed końcowymi Jego wnioskami!!! Widać, że nawet tego tematu nie liznąłeś pisząc takie dyrdymały :rolleyes: A historia KK widzę, też pozostawia sporo do życzenia u kolegi... ;)

Eh kolejny amator pojęcia czym jest ekumenizm. Zabierasz sie do kopania rowu nie po tej stronie globu co trzeba a chcesz mądrzyć się na temat tego jak kanał ma wyglądać. Porażka. :P

Widać że nie bardzo masz pojęcie o reformacji. Co leżało u jej podłoża i próbujesz kpiącym tonem załatwić braki w wiedzy. Skoro nie bardzo rozumiesz reformację to tym bardziej nie ma sensu pisania o wnioskach do jakich doszli bibliści np. 200lat temu.
Czy przeczytałeś książkę "Kryzys sumienia" R. Franza? Powołał się w niej na niektórych.

#103 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-29, godz. 07:37

Jakoś z moich obserwacji to katolik czyli powszechny jest

A wydawało mi się że się pytałeś o to o kim mówię, jak widać nie zauważyłem, że dla Ciebie to pytanie retoryczne...

1. praktykujący ???? Najwięcej praktykujących jest na pogrzebie lub pasterce ewentualnie inne święta.

A skąd te informacje? Owszem tak się składa, że w każdej religii podczas świąt przychodzi więcej wyznawców. Świadkowie w żaden sposób tu nie odstają od katolików czy innych religii.

2. wierzący ??? Jakoś uczynki nie idą w parze z wiarą, a ci co chodzą regularnie do kościoła często nie wierzą w to co robią.
miłosierdzie zostawiam bez komentarza.

A to po kiego grzyba się pytasz o czym piszę???

Poza tym to tak samo pasuje co opisujesz do świadków, niczym specjalnie to się nie różni z moich obserwacji.

Rzeczywistą liczbę wierzących mogli byśmy poznać gdyby każdy kto uważa się za katolika musiał oddać część swoich dochodów na kościół.

Hoho no bardzo ciekawy sposób sprawdzania. Z tym by sobie nawet chrześcijanie z pierwszego wieku nie poradzili (Dz 5:1-10), no ale zapewne świadkowie jak najbardziej ;)

W innych religiach na pewno też znalazły by się jednostki które wobec ekonomii ujawniłyby swoje oblicze ale z moich obserwacji wynika że najwięcej niewierzących jest w śród katolików.

A z moich obserwacji wynika, że różnica pod tym względem między religiami polega w tej kwestii jedynie na hipokryzji, ot i tyle.

Jeżeli mówimy o "praktykujący, wierzący, gorący, miłosierny itd " to musisz poszukać innej religii aby te postulaty były spełnione bo to na pewno nie katolik.

Nie? A na jakiej podstawie chcesz to kwestionować? :D Bo co? Bo Ty mi powiesz? Takimi "kryteriami" musiałbym odrzucić wszystkie religie jakie znam ze świadkami na czele.

Podobno w Polsce 94% to katolicy popatrz na około czy ci ludzie co nas otaczają są miłosierni?

Podobno, podobno, podobno... Wiesz faktycznie jest "podobno tyle katolików" tyle, że w tej liczbie mieszczą, się zarówno katolicy, świadkowie Jehowy, agnostycy, ateiści, protestanci etc. Ale TAK jest ich podobno 94% :D. A poważniej pisząc to w Polsce jest od 20-80% katolików w zależności od regionu i to wg corocznych obliczeń Kościoła Katolickiego...

Czy ich czyny świadczą o wierze propagowanej przez KK? Oczywiście możesz dalej się oszukiwać ale fakty są bezwzględne i nie jesteś w stanie ich zmienić.

Taaak miszczu...

Widać że nie bardzo masz pojęcie o reformacji.

Nie wiem czy nadążasz ale nie pisaliśmy o reformacji tylko o końcowym efekcie "reform" Lutra. Reformacja to pojęcie o wiele szersze niż sam Luter.

Co leżało u jej podłoża i próbujesz kpiącym tonem załatwić braki w wiedzy. Skoro nie bardzo rozumiesz reformację to tym bardziej nie ma sensu pisania o wnioskach do jakich doszli bibliści np. 200lat temu.

Nie moja wina, że co chwile dyskutujesz o czym innym i masz pretensionen że ktoś nie czyta w Twoich myślach... Przypomnę Ci bo pamięć bywa ulotna - odniosłeś się do:

Początki zawsze są ciężkie a liczy się finał. Ważne jest jakie są poglądy ostateczne. Jeżeli ktoś zatrzymuje się na początku drogi to nigdzie nie dojdzie. Skoro KK doszedł po 500 latach do początków rozumowania M. Lutra to jest baaardzo daleko od jego końcowych wniosków.

(podkreślenia moje)

:lol: Najpierw przypomnij sobie o czym dyskutowaliśmy, a przynajmniej o czym pisałeś na przyszłość ok???

Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-10-29, godz. 07:40

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych