Skocz do zawartości


Zdjęcie

"sekciarska mentalność"


  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#81 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-26, godz. 21:38

Chcę zauważyć, że "kupienie dla postaci biblijnych" akurat nie ma nic do rzeczy, bo z luksusowej konsumpcji nie korzystał Abraham tylko Rutherford. No cóż, Abraham sam sobie winien, mógł zmartwychwstać i "wylegitymować się" przed przywódcą ŚJ... :D

A poza tym, religia ŚJ, która krytykuje wszystkich innych za przepych i bogactwo powinna zachować elementarną konsekwencję i unikać przepychu.

#82 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-26, godz. 22:39

I w ogóle jak te książęta mogli zrobić taki numer i nie zmartwychwstać :D :lol: . Taki piękny mieliby tu raj na Ziemi :) . A HC dalej konsekwentnie, z uporem maniaka stosuje metodę "bicia Murzynów w KK" B) . Widać brakuje innych argumentów...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#83 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-27, godz. 06:48

bo z luksusowej konsumpcji nie korzystał Abraham tylko Rutherford.

"liedy psa sie chce uderzyc , zawsze kij sie pod reke nawinie" powiadano kiedys

Jesli SJ czcza Boga w pomieszczeniach gustownych , ze smakiem , zbudowanych z dobrych i trwalych materialow z ktorych korzystac moga wszyscy SJ to larum podnosza czlonkowie religii , ktorych przywodcy mieszkaja w prawdziwych palacach , a aby sie do tych przywodcow dostac nalezy uzyskac audiencje ...

Jesli SJ czcza Boga w pomieszczeniach prowizorycznych , a nawet w lasach czy "katakumbach" to mowi sie o nich ze to brudasy ,flejtuchy , niedodarajdy itp

Zauwazylem tu gdzies na forum zdjecia sal krolestwa w tym najbardziej "przepyszna" ta sale zgromadzen bodajze z Kolumbus .

Wiele "biednym" braciom z Ameryki brakuje do fanfaronady z budowy polskich ............

Oprocz tego jak wszyscy zauwazaja te obiekty nie sa palacami jakiegos nadzorcy okregowego czy jeszcze innego , lecz salami uzytecznosci publicznej ....... :lol:

Co do korzystania przez Rutherforda .
Nigdy nie twierdzilem i nie twierdze ze ktokolwiek ze SJ jest , byl lub bedzie nieomylny .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#84 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-02-27, godz. 07:30

bo z luksusowej konsumpcji nie korzystał Abraham tylko Rutherford.

"liedy psa sie chce uderzyc , zawsze kij sie pod reke nawinie" powiadano kiedys

Jesli SJ czcza Boga w pomieszczeniach gustownych , ze smakiem , zbudowanych z dobrych i trwalych materialow z ktorych korzystac moga wszyscy SJ to larum podnosza czlonkowie religii , ktorych przywodcy mieszkaja w prawdziwych palacach , a aby sie do tych przywodcow dostac nalezy uzyskac audiencje ...

Jesli SJ czcza Boga w pomieszczeniach prowizorycznych , a nawet w lasach czy "katakumbach" to mowi sie o nich ze to brudasy ,flejtuchy , niedodarajdy itp

Zauwazylem tu gdzies na forum zdjecia sal krolestwa w tym najbardziej "przepyszna" ta sale zgromadzen bodajze z Kolumbus .

Wiele "biednym" braciom z Ameryki brakuje do fanfaronady z budowy polskich ............

Oprocz tego jak wszyscy zauwazaja te obiekty nie sa palacami jakiegos nadzorcy okregowego czy jeszcze innego , lecz salami uzytecznosci publicznej ....... :lol:

Co do korzystania przez Rutherforda .
Nigdy nie twierdzilem i nie twierdze ze ktokolwiek ze SJ jest , byl lub bedzie nieomylny .

Rekinie,ale jesteś niekonsekwentny,albo dopadła cię pomroczność jasna.Przeczysz głoszonym doktrynom świadków,że CK jest namaszczone Duchem Świętym,więc jest omylne?Wyobrażasz sobie proroka Izajasza mylącego się w wyrokach bożych?Kiedy CK w zawoalowany sposób,po raz kolejny odroczyło nadejście raju,wielu szczerych czcicieli Jehowy,ja także,podziękowało "prorokom".I niestety,zaczął się exodus z sekty ,i chwała BOGU.Jeśli o mnie chodzi,cieszę się,że mogę czytać biblię bez naciąganej interpretacji przez skompromitowanych kłamców.

#85 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-27, godz. 18:27

Stefanie, nie odwracaj kota ogonem.

To nie katolicy zarzucają ŚJ że budują pałace, tylko na odwrót. Wszelkie pretensje do ŚJ i ich sal zgromadzeń, są tylko odbijaniem piłeczki i wołaniem o konsekwencję w słowach i czynach. Mnie tam nie przeszkadza ani skromność ani przepych na salach królestwa. Przeszkadza mi tylko i wyłacznie obłuda i niekonsekwencja.

#86 Janek1

Janek1

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2006-02-28, godz. 13:52

szkoda ze wdajecie sie tu w taką dyskusję.... wydaje mi sie że jeśli ktokolwiek z was odszedł ze zboru to dlatego że dostrzegł coś, zrozumiał i sam do tego dojrzał a nie dlatego ze ktos mu coś przetłumaczył - ta cała dyskusja zakrawa na wzajemne nawracanie się... nie wiem jaki sens wdawania się w taką argumentację jaką podaje Homme - generalnie wiekszość z nas obecnych tu na forum wie skąd sie bierze ta argumentacja i jak płytkie ma fundamenty...

Myśle ze ludziom zmanipulowanym trzeba współczuć i starać sie pomóc a nie atakowac ich wpojone do głowy przekonania - myśle że kwestia otwarcia umysłu SJ nie polega na zalaniu go faktami dlaczego doktryna SJ jest blędna ale na otwarciu jego umysłu. powinniście dobrze wiedziec jak perfekcyjnie opracowane sa kontrargumenty organizacji i że nie ma sensu walczyć z nimi wprost. wydaje mi sie że trzeba sposobem. Walka wrecz i wdawanie sie w taką argumentacje umacnia SJ w ich błednych przekonaniach.

ot tyle komentarza.
krytyczna polemika mile widziana.
J.

#87 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-02-28, godz. 14:46

szkoda ze wdajecie sie tu w taką dyskusję.... wydaje mi sie że jeśli ktokolwiek z was odszedł ze zboru to dlatego że dostrzegł coś, zrozumiał i sam do tego dojrzał a nie dlatego ze ktos mu coś przetłumaczył - ta cała dyskusja zakrawa na wzajemne nawracanie się... nie wiem jaki sens wdawania się w taką argumentację jaką podaje Homme - generalnie wiekszość z nas obecnych tu na forum wie skąd sie bierze ta argumentacja i jak płytkie ma fundamenty...

Myśle ze ludziom zmanipulowanym trzeba współczuć i starać sie pomóc a nie atakowac ich wpojone do głowy przekonania - myśle że kwestia otwarcia umysłu SJ nie polega na zalaniu go faktami dlaczego doktryna SJ jest blędna ale na otwarciu jego umysłu. powinniście dobrze wiedziec jak perfekcyjnie opracowane sa kontrargumenty organizacji i że nie ma sensu walczyć z nimi wprost. wydaje mi sie że trzeba sposobem. Walka wrecz i wdawanie sie w taką argumentacje umacnia SJ w ich błednych przekonaniach.

ot tyle komentarza.
krytyczna polemika mile widziana.
J.

Nikt tego betonu nie rozbije,jeśli BÓG im serca i umysłu nie otworzy,to my tym bardziejTo jest ogromna praca Ducha Świętego,ale ci ludzie Go uważają za coś tam nieokreślonego,więc jak się otworzą na Jego mądrość ,skoro nawet w modlitwach nie uwzględniają prośby.o mądrość?Dlatego jest to destrukcyjna sekta ,bo grzeszy przeciw DUCHOWI SWIETEMU,więc nie będzie im to odpuszczone,tak powiedział PAN JEZUS.

#88 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-02-28, godz. 14:55

To jest ogromna praca Ducha Świętego,ale ci ludzie Go uważają za coś tam nieokreślonego,więc jak się otworzą na Jego mądrość ,skoro nawet w modlitwach nie uwzględniają prośby.o mądrość?Dlatego jest to destrukcyjna sekta ,bo grzeszy przeciw DUCHOWI SWIETEMU,więc nie będzie im to odpuszczone,tak powiedział PAN JEZUS.

Chyba zaczynam sie specjalizowac w polemice z Toba, Sally.
Ja nie chce sie z Toba klocic, ale nie moge czasem przejsc obojetnie wobec tego co piszesz.
Niewiele osob odwazyloby sie wypowiadac w kwestii tego, komu Bog nie odpusci jego grzechow. Ja uznaje, ze tylko jedna osoba w historii miala autorytet aby sie wypowiadac w tej materii.

Kto nie uwzglednia prosby o madrosc? Czy Ty siedzisz w mojej glowie, ze wiesz o co sie modle??

Sally, a jak juz ochloniesz, to mam do Ciebie pytanie: Wydaje sie, ze mieszkasz gdzies w okolicy Wloszczowy. Czy poznalas moze Waldka Jamrozka i wiesz co sie z nim aktualnie dzieje?

#89 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-28, godz. 15:06

Nikt tego betonu nie rozbije,jeśli BÓG im serca i umysłu nie otworzy,to my tym bardziejTo jest ogromna praca Ducha Świętego,ale ci ludzie Go uważają za coś tam nieokreślonego,więc jak się otworzą na Jego mądrość ,skoro nawet w modlitwach nie uwzględniają prośby.o mądrość?Dlatego jest to destrukcyjna sekta ,bo grzeszy przeciw DUCHOWI SWIETEMU,więc nie będzie im to odpuszczone,tak powiedział PAN JEZUS.

Sally11, nigdy nic nie wiadomo. Wielu z nas na tym forum, którzy byli świadkami miało podobny sposób myślenia jak HC. To, że nie jest z nim jeszcze tak najgorzej, jakby się mogło wydawać, niech chociażby zaświadczy fakt, że rozmawia z nami "odstępcami", co jest kategorycznie zabronione przez WTS.

Co do tego komu będzie przebaczone, a komu nie poczekajmy na Jezusa. On zna nasze serca. Nie każdy świadek przecież jest tak zły i okrutny tak jak twój mąż. Ja wielu braci mile wspominam. To, że ze mną nie rozmawiają, jest winą przede wszystkim psychomanipulacji.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#90 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-02-28, godz. 15:40

To jest ogromna praca Ducha Świętego,ale ci ludzie Go uważają za coś tam nieokreślonego,więc jak się otworzą na Jego mądrość ,skoro nawet w modlitwach nie uwzględniają prośby.o mądrość?Dlatego jest to destrukcyjna sekta ,bo grzeszy przeciw DUCHOWI SWIETEMU,więc nie będzie im to odpuszczone,tak powiedział PAN JEZUS.

Chyba zaczynam sie specjalizowac w polemice z Toba, Sally.
Ja nie chce sie z Toba klocic, ale nie moge czasem przejsc obojetnie wobec tego co piszesz.
Niewiele osob odwazyloby sie wypowiadac w kwestii tego, komu Bog nie odpusci jego grzechow. Ja uznaje, ze tylko jedna osoba w historii miala autorytet aby sie wypowiadac w tej materii.

Kto nie uwzglednia prosby o madrosc? Czy Ty siedzisz w mojej glowie, ze wiesz o co sie modle??

Sally, a jak juz ochloniesz, to mam do Ciebie pytanie: Wydaje sie, ze mieszkasz gdzies w okolicy Wloszczowy. Czy poznalas moze Waldka Jamrozka i wiesz co sie z nim aktualnie dzieje?

Waldek już około 10 lat jest poza organizacją,nie wiem co się z nim dzieje.Facet był bardzo inteligentny,ale czasami miał problemy zmoimi pytaniami,powiedziałam mu,że byłby niezłym dyplomatą.Chciałabym się z nim spotkać.Jeśli chodzi o twoje stwierdzenie odnośnie wybaczania,to sorry,organizacja ciągle straszy,że ludzie spoza organizacji będą wytępieni,więc kto tu feruje wyroki?A jeśli chodzi o modlitwę to wiem jak wyglądają,bo sama się modliłam i brałam udział w zebraniach.A tobie dobrze ,życzę ,widzę,że jesteś idealistą,ja też byłam dopóki nie przekonałam się,jak błedne sa nauki SJ ,naciągane i sprzeczne.Jeśli chodzi o wojsko,to może nieprecyzyjnie się wypowiedziałam,jestem pacyfistką i uważam,że wojny sa złe,ale czy to ma być koronny argument na rzecz Swiadków?

#91 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-02-28, godz. 15:49

Nikt tego betonu nie rozbije,jeśli BÓG im serca i umysłu nie otworzy,to my tym bardziejTo jest ogromna praca Ducha Świętego,ale ci ludzie Go uważają za coś tam nieokreślonego,więc jak się otworzą na Jego mądrość ,skoro nawet w modlitwach nie uwzględniają prośby.o mądrość?Dlatego jest to destrukcyjna sekta ,bo grzeszy przeciw DUCHOWI SWIETEMU,więc nie będzie im to odpuszczone,tak powiedział PAN JEZUS.

Sally11, nigdy nic nie wiadomo. Wielu z nas na tym forum, którzy byli świadkami miało podobny sposób myślenia jak HC. To, że nie jest z nim jeszcze tak najgorzej, jakby się mogło wydawać, niech chociażby zaświadczy fakt, że rozmawia z nami "odstępcami", co jest kategorycznie zabronione przez WTS.

Co do tego komu będzie przebaczone, a komu nie poczekajmy na Jezusa. On zna nasze serca. Nie każdy świadek przecież jest tak zły i okrutny tak jak twój mąż. Ja wielu braci mile wspominam. To, że ze mną nie rozmawiają, jest winą przede wszystkim psychomanipulacji.

pzdr. :)

Ja też nie potępiam ludzi wczambuł,bo wielu swiadków to bardzo szczerzy i porządni ludzie,ale co z tego,kiedy dla nich bogiem jest organizacja i trzeba szoku jakiegoś,żeby przejrzeć na oczy.Mój mąż też był kiedyś miłym facetem,rozumieliśmy się,ale organizacja zwyciężyła i mam w domu fanatyka,zamiast ojca i męża.Modlę się,żeby BÓG dotknął jego serca.

#92 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-02-28, godz. 16:19

Waldek już około 10 lat jest poza organizacją,nie wiem co się z nim dzieje.Facet był bardzo inteligentny,ale czasami miał problemy zmoimi pytaniami,powiedziałam mu,że byłby niezłym dyplomatą.Chciałabym się z nim spotkać.Jeśli chodzi o twoje stwierdzenie odnośnie wybaczania,to sorry,organizacja ciągle straszy,że ludzie spoza organizacji będą wytępieni,więc kto tu feruje wyroki?A jeśli chodzi o modlitwę to wiem jak wyglądają,bo sama się modliłam i brałam udział w zebraniach.A tobie dobrze ,życzę ,widzę,że jesteś idealistą,ja też byłam dopóki nie przekonałam się,jak błedne sa nauki SJ ,naciągane i sprzeczne.Jeśli chodzi o wojsko,to może nieprecyzyjnie się wypowiedziałam,jestem pacyfistką i uważam,że wojny sa złe,ale czy to ma być koronny argument na rzecz Swiadków?

Dzieki za odpowiedz. Cieszę się, że zaczynamy się rozumieć. Ale musze sprostowac: nie jestem juz idealista. Dlatego właśnie jestem na tym forum :) Zauwaz, ze nie bronie organizacji, ale ludzi. Tak sie zlozylo w moim przypadku, że wszyscy niemal Świadkowie, których znam, to bardzo poczciwi i dobrzy ludzie. Staram się też prostować nieprawdziwe lub zafałszowane informacje na temat WTS.

#93 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-28, godz. 16:27

FLy to zajrzyj na moją stronke i przejżj moje zarzuty przeciwko WTS-owi i się wypowiedz. www.abwehra.org
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych