Skocz do zawartości


Zdjęcie

"sekciarska mentalność"


  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#61 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-23, godz. 18:01

Nauczenie kogos zeby sie modlił do obrazów, albo
stawiał sobie drzewko w srodku domu, ubierał je i myslał ze to jest piekne i cieszy Boga uwazasz za coś wspaniałego??? Jesli tak to mysle ze masz ten sam problem co świadkowie...

Problem w tym, że ci, co się "modlą do obrazów i stawiają drzewko w srodku domu" nie wciskają swoich poglądów innym w ich własnych domach ... :)


Pozdro :)

Dzisiaj po obejrzeniu programu w Tv Trwam muszę temu zaprzeczyć. Druga strona nie tylko chodzi po domach śJ, ale nawet i pod Sale Królestwa.

Nie mówię, że to źle, czy dobrze, ale jednak. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#62 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-02-24, godz. 19:19

To ze chodza po domach to się im tylko chwali. A to że wciskają kit to nie jest ich wina tylko tych co ich tego nauczyli. I tak zaczynaja niezle, gdyby zaczynali jak inne religie chrzescijanskie to by juz pół swiata wycieli w pień a druga połowa, bez szemrania by wierzyła, nawet jakby nie rozumiała w co.
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#63 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-02-25, godz. 10:11

To ze chodza po domach to się im tylko chwali. A to że wciskają kit to nie jest ich wina tylko tych co ich tego nauczyli. I tak zaczynaja niezle, gdyby zaczynali jak inne religie chrzescijanskie to by juz pół swiata wycieli w pień a druga połowa, bez szemrania by wierzyła, nawet jakby nie rozumiała w co.

taaaa ....

póki co, jakaś część umiera w imię coraz nowych "nauk medycznych", druga część ląduje w psychiatryku, a trzecia część glosi coś w co nie wierzy ... :P i okazuje sie, ze wcale nie trzeba uzywać miecza, żeby zabijać :P

zresztą, nie mówię, ze wszystko u SJ bylo złe, dużo rzeczy bylo dobrych, ale jak to ma byc prawda przez duże "P" i to jeszcze z rodzaju tych, ze jak jej nie przyjmę to zginę ... :rolleyes:


Pozdr :)

#64 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 11:59

Żaden biskup w czasie rekolekcji nie wygłasza wykładu pod tytułem: "jeśli nie ujawnisz heretyckiego sąsiada, będziesz się smażyć w piekle".

dzisiaj juz nie , na cale szczescie , ale do niedawna podobno bylo o "piekjle dosc glosno w pewnej religii slychac" oczywiscie w tej religii ktora NIGDY nie zmienila swoich dogmatow :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#65 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 12:03

Moje "wyszkolone sumienie" ma czasem wyrzuty ze wogle kłocę sie na tym forum lub w realu o Biblię, o wersety itp i to jeszcze z kims kto tez wzywa imienia Jezusa (a świadkom to też czasem zdarza)

Nasladuj wiec Jezusa ktory zawsze znajdowal sposob porozumienia sie z faryzeuszami , sadyceuszami , rzymianami i grekami .
Uczestniczyl w ceremoniach religijnych ku czci
Jowisza i Zeusa ;)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#66 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-26, godz. 12:11

Co? Skąd te radosne informacje?

Nowe Swiatło w sprawie tradycji?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#67 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 12:12

Chodzisz do ludzi, a raczej łazisz za nimi nie proszony, wiedziony chorobą, której na imię wyprany mózg. Ale za to że obraziłeś rodziców i ich dzieci między, którymi oprócz przekazywania poczucia i pojęcia miłości dzieje się milion wspaniałych i pięknych rzeczy, masz ode mnie po twarzy*

Nasladuje w ten sposob tego niczego ( dla wielu ) niewartego Jezusa , jemu tez razow nieskapiono ............. i dogadali sie w tych razach wszyscy jego wrogowie ( co ciekawsze zydzi dogadali sie z rzymianami w tej materii )
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#68 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 12:14

Oni są błędnie bo błędnie, ale szczerze przekonani o słuszności i o szlachetności swojej misji.

No coz przewodnicy innych religii , olali ludzi i musieli ci biedni ludzie szukac prawdy gdzie indziej :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#69 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 12:17

Problem w tym, że ci, co się "modlą do obrazów i stawiają drzewko w srodku domu" nie wciskają swoich poglądów innym w ich własnych domach ... :)


Pozdro :)

Oczywiscie religia panujaca w Polsce zostala zaszepiona : miloscia i dobrym slowem .................... :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#70 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-26, godz. 13:49

Chodzisz do ludzi, a raczej łazisz za nimi nie proszony, wiedziony chorobą, której na imię wyprany mózg. Ale za to że obraziłeś rodziców i ich dzieci między, którymi oprócz przekazywania poczucia i pojęcia miłości dzieje się milion  wspaniałych i pięknych rzeczy, masz ode mnie po twarzy*

Nasladuje w ten sposob tego niczego ( dla wielu ) niewartego Jezusa , jemu tez razow nieskapiono ............. i dogadali sie w tych razach wszyscy jego wrogowie ( co ciekawsze zydzi dogadali sie z rzymianami w tej materii )

Po twarzy, masz u mnie za twoje chamstwo i brak taktu.
Jak śmiesz mieszać twój brak elemetarnej przyzwoitości, z tym jak obchodzono się z Jezusem. Powtarzam, symolicznie już dostałeś, a jak Bóg da, faktycznie również nie pożałuję, za to że obraziłeś drugiego człowieka w tym, że żyje dla Boga i pragnie swoje życie przeżyć sprawiedliwie i w miłości wzajemnej.
Prawdopodobnie nigdy tego nie pojmiesz.
Z życzliwości, na którą nie zasługujesz, powiem Ci tylko, abyś się zastanowil nad rożnicą między, prostaczkiem o którym wspmina pismo a zwykłym prostakiem.

#71 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 14:06

Nie widze sensu prowadzenia dyskusji z przedstawicielem totalitarnego ustroju Straznicokracji. Pan Homm zachowuje się jak fanatyk komunistyczny albo faszystowski i wmawia ludziom, ze lepiej byc niewolnikiem ale w słusznej religi i w silnej masie niż słaba indywidualną jednostką.

Dla mnie takie poglady są nie do przyjecia. Dla każdego wolnego człowieka są nie do przyjecia!

Rodzaju 3:1 A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».

Waz tak bardzo pragnal aby ludzie stali sie wolni od tyranii Boga ze ............ :(

Dzis rowniez wielu ludzi uwaza ze Bog nie ma prawa narzucac nam jakiejkowlwiek woli , lub zabraniac czegokolwiek

Zreszta dla wielu te slowa z przytoczonego cytatu to tylko Basn .............
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#72 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-26, godz. 14:31

Stefanie, a co ma wąż do rzeczy?

Czy ŚJ żyją w raju, a my im wskazujemy inne możliwości, kusząc, że będzie lepiej niż w raju? Nie!

My nie kwestionujemy praw Stwórcy do kierowania swoimi stworzeniami. My krytykujemy tylko samozwańczych przywódców religijnych, którzy w miejsce Boga postawili organizację.

A potem takie węże redagują sssssssssssstrażnicę i ssssssyczą: "my wiemy lepiej od Boga, co jest dobre dla Ciebie... Służcie organizacji, a nigdy nie pomrzecie"

No i wydają, węże, np. w 1920 książkę pod bluźnierczym tytułem: "miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą".

Słowa biblijnego węża okazały się kłamstwem i słowa Rutheforda też.

#73 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-26, godz. 19:04

HC, zaczynam się Ciebie bać :ph34r: . Skoro nie odróżniasz starotestamentowych słów, które zresztą mogą być tylko parabolą, od realnego kieratu Brooklynu, to chyba faktycznie nie mamy ze sobą o czym rozmawiać. Smutne to i żenujące :(
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#74 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 19:15

HC, zaczynam się Ciebie bać :ph34r: . Skoro nie odróżniasz starotestamentowych słów, które zresztą mogą być tylko parabolą, od realnego kieratu Brooklynu, to chyba faktycznie nie mamy ze sobą o czym rozmawiać. Smutne to i żenujące :(

Duzo w tym formy ale tresci ......................... :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#75 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 19:17

"miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą".

A juz nie pozotalo ich tylu ?? sa jakies statystyki ?

Zreszta Apostolowie tez wierzyli ze nie umra ale ......................... zostana przeniesieni........

Do slow weza i Rutherforda , dolaczysz tez slowa Apostolow ??
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#76 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-26, godz. 19:18

Treść i tak jest więcej niz w Twoich postach, aparatczyku, watchfurerku etc. Błaznisz się, rzucasz a i tak z nami nie wygrasz. Odpuść sobie wreście człowieku, znajdz jakąś uczciwą pracę, zajmi rodzina jak masz a nie śmieć na naszym forum.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#77 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-26, godz. 19:23

To fakt. W jakim poście HC by nie napisał to zaraz zaczyna znacznie odbiegać od głównej myśli wątku.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#78 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 20:31

watchfurerku etc.

skad to slownictwo ? :D
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#79 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-26, godz. 20:47

"miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą".

A juz nie pozotalo ich tylu ?? sa jakies statystyki ?
Zreszta Apostolowie tez wierzyli ze nie umra ale .........................  zostana przeniesieni........
Do slow weza i Rutherforda , dolaczysz tez slowa Apostolow ??

Stefanie, kompromitujesz się...

Książka Rufherforda zapowiadała że 1 kwietnia (ROTFL, fajna data) 1925 roku ludzie przestaną umierać, a naszą planetą będą rządzić zmartwychwstałe postacie Starego Testamentu, takie jak Abraham, Izaak, Jakub, Samuel, Król Dawid i inni.

Jakoś prorocy nie zmartwychwstali, pałac w którym mieli mieszkać sprzedano, a sprawę próbowano przemilczeć, bo była zbyt kompromitująca. Ostatnio, są małe wzmianki w literaturze, m.in. mówi o tym książka "ŚJ głosiciele", chociaż przekręca niektóre fakty.

Apostołami sobie gęby nie wycieraj, bo oni sobie nie budowali pałaców z pieniędzy wyłudzonych od współwyznawców, nie kupowali od uzależnionych od siebie owieczek atrakcyjnych działek budowlanych za 10 dolarów i nie wciskali nikomu kitu, że zmartwychwstały król Dawid potrzebuje luksusowej lektyki (a Rutheford dla proroków kupił 2 luksusowe samochody).

#80 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 21:31

Apostołami sobie gęby nie wycieraj, bo oni sobie nie budowali pałaców z pieniędzy wyłudzonych od współwyznawców, nie kupowali od uzależnionych od siebie owieczek atrakcyjnych działek budowlanych za 10 dolarów i nie wciskali nikomu kitu, że zmartwychwstały król Dawid potrzebuje luksusowej lektyki (a Rutheford dla proroków kupił 2 luksusowe samochody).

To fakt ze SJ wywodzacy sie z wielu przeroznych religii sugerowali sie w przeszlosci tym co wyniesli z nauk " starszych braci w wierze" : katolikow , protestantow itp stad te glupie pomysly lektyki :

http://perso.wanadoo...orialChair1.jpg

Fakt "glupota" bylo ze kupiono to dla postaci biblijnych a nie dla siebie :lol: jak to sie zdarza w ...........

a poza tym to ktos kiedys powiedzial

" I kto to mowi ??"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych