Skocz do zawartości


Zdjęcie

Armagedon zaczął się w roku 1997


  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#21 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-21, godz. 06:45

Ja jednak jestem szczerze ciekaw, co Artur ma w zanadrzu. Jeśli wspaniała organizacja ze swym kryształowym kierownictwem złamała prawo, niech za to odpowie. Nie ma w tym żadnego krzywdzenia bliźniego. To tak jakby przymykać oko na sąsiada, który wprawdzie okrada piwnice, "ale to swój chłop". Względem prawa wszyscy są równi, a przynajmniej powinni być.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#22 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-21, godz. 07:29

O to, że już wiem kto donosi do Nadarzyna!

Powiedz tylko lIberał, twoich kolegów na AJWRB którzy zostali znalezieni i wywaleni z WTS też zakablowałeś czy to był czysty przypadek?

Na mnie w każdym razie nie licz jak znowu zaczniesz się nad sobą użalac.....
Masz przecież przyjaciół w zarządzie Nadarzyna!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#23 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-03-21, godz. 10:27

widzę że wracaja dawne czasy... albo jeszcze nie przeminęły... zagrywka Artura rodem z aparatczykowskiego UB... zero szacunku za konfidenctwo!
destination: ..::SALSERO::..

#24 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-21, godz. 10:52

Ja jednak jestem szczerze ciekaw, co Artur ma w zanadrzu. Jeśli wspaniała organizacja ze swym kryształowym kierownictwem złamała prawo, niech za to odpowie. Nie ma w tym żadnego krzywdzenia bliźniego. To tak jakby przymykać oko na sąsiada, który wprawdzie okrada piwnice, "ale to swój chłop". Względem prawa wszyscy są równi, a przynajmniej powinni być.

hmm nawet jak coś z tego będzie, to wątpie - WTS jednak ma dośc dobrych prawników a jak ich nie ma to ich stać na najlepszych i to nie koniecznie z Polski ! w końcu to brooklynska Rada Żydów ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#25 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-03-21, godz. 17:03

widzę że wracaja dawne czasy... albo jeszcze nie przeminęły... zagrywka Artura rodem z aparatczykowskiego UB... zero szacunku za konfidenctwo!

Nie do końca rozumiem sens twojej wypowiedzi. Wiem jednak, że jakieś tam kokeks wyrażnie stwierdza, iż o znanych przypadkach popełnienia przestępstwa należy informować pod groźbą karnej opowiedzialności, nie mówiąc już o zwykłej ludzkiej trosce o praworządność, poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości.
Tą zasadę stosuję jak tylko pamiętam. I nie wyobrażam sobie innej postawy.
W przeciwnym wypadku nie mógłbym patrzeć na siebie w lustrze.
Mój szacunek zawsze uzyska osoba, która o każdym znanym przestępstwie powiadomi odpowiednie organy.
Najzwyczajniej w świecie uważam, że przestępcom wszelkiej maści najbardziej do twarzy jest w ubraniach z napisem ZK (zakład karny)
W takim kontekście szokujące są wypowiedzi jak wyżej, autorstwa Liberala.
Na razie mnie zatkało.
Można by zapytać o moralne wzorce, o zdolność rozróżnienia dobra od zła.

#26 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-21, godz. 19:28

Jakie wzorce?
Kto publicznie zapowiada, ze nie chce widzieć złodzieji, oszustów, bandytów, łobuzów itp za kratkami sam jest złodziejem, oszustem,, bandytą, łobuzem itp.


Ja w każdym razie się trzymam od liberala z daleka, bo za bardzo od niego zgnilizną moralną jedzie!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#27 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-21, godz. 19:57

Powiedzcie mi o co w końcu Wam chodzi?...

Kiedyś najeżdżaliście na organizację promującą donosicielstwo. Teraz piszecie, że ten kto nie donosi władzom, jest człowiekiem o niskiej moralności.

To w końcu pochwalacie donosicielstwo czy je potępiacie, bo już się pogubiłem...

A może jak się donosi świadkom Jehowy to jest źle, a jak się donosi NA świadków Jehowy, to jest dobrze?

Czym innym jest powiadomienie władz o przypadku morderstwa czy o gwałcie lub pedofilii, a czym innym jest latanie z tym, że jakieś dane w kwitkach nie pasują...

I proszę mi nic nie pisać o żadnej zgniliźnie. Wszelkie emocje i wątki zapachowe na bok. Ja się pytam o konsekwencję tych, którzy krytykują organizację, a sami postępują podobnie.

#28 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-21, godz. 20:00

Jakie wzorce?

Dawno , dawno temu ...................................

Dz2:12 Zdumiewali się wszyscy i nie wiedzieli, co myśleć: «Co ma znaczyć?» - mówili jeden do drugiego. 13 «Upili się młodym winem» - drwili inni.


Dz4:17 Aby jednak nie rozpowszechniało się to wśród ludu, zabrońmy im surowo przemawiać do kogokolwiek w to imię!».

Dz4:21 Oni zaś ponowili groźby,.......................................

Dz5:33 Gdy to usłyszeli, wpadli w gniew i chcieli ich zabić...................

Dz6:11 Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: «Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu». 12 W ten sposób podburzyli lud, starszych i uczonych w Piśmie. Przybiegli, porwali go i zaprowadzili przed Sanhedryn. 13 Tam postawili fałszywych świadków, którzy zeznali: «Ten człowiek nie przestaje mówić przeciwko temu świętemu miejscu i przeciwko Prawu. 14 Bo słyszeliśmy, jak mówił, że Jezus Nazarejczyk zburzy to miejsce i pozmienia zwyczaje, które nam Mojżesz przekazał»

itd itd

a historia lubi sie powtarzac :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#29 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-21, godz. 20:11

Stefan jak zwykle bredzi nie na temat. Mówiliśmy o zgłoszeniu władzom rzeczywiście popełnionego przestępstwa. Liberał uznał, że sprawa jest ważna i poważna, bo on nie chce widzieć kogoś tam za kratkami.

A Stefan bredzi coś o fałszywych zarzutach przeciwko Szczepanowi

#30 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-21, godz. 20:11

Sebastian,
myślę, że wiesz, o co chodzi... Ale gdybyś zapomniał: trzeba odróżnić dwie odmienne rzeczy — kapownictwo i poczucie obowiązku. To po pierwsze. Po drugie chyba jest jednak różnica między przestrzeganiem WYMYSŁÓW w ramach jakiejś organizacji a podporządkowaniem literze ogólnie obowiązującego prawa... Różnica zbyt ewidentna, żeby o niej pisać. Osobiście potępię każdego, kto nie przestrzega prawa, niezależnie od wyznawanej religii. I to chyba jest normalne...? Chyba, bo już wszystko można zrelatywizować...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#31 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-21, godz. 20:14

Bracie Jaraczu, akurat w naszej polskiej mentalności odróżnia się legalizm od moralności.

Np. nakapowanie na sąsiada, że pędzi bimber jest legalne, ale dostaje się etykietkę "kapusia" i wszyscy się taką osobą brzydzą.

#32 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-03-21, godz. 20:30

Jeśli dobrze odczytuję treść postów Artura, to tym razem nie chodzi o sprawę kalibru 'pędzenia bimbru'. I nie o dokopanie świadkom, a owarzystwu, które prawa nie przestrzega.
A procesy amerykańskie wszyscy popierali, o ile się nie mylę?...
Ja w każdym razie z opinią poczekam, aż Artur wyjaśni, o co chodzi :)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#33 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-21, godz. 20:53

a ja generalnie nie wiem o co chodzi, ten kapuje, ten pachnie zgnilizną pomieszanie z poplataniem, chyba naprawde blondi jestem ;-(
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#34 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-21, godz. 20:55

Bracie Jaraczu, akurat w naszej polskiej mentalności odróżnia się legalizm od moralności.

Np. nakapowanie na sąsiada, że pędzi bimber jest legalne, ale dostaje się etykietkę "kapusia" i wszyscy się taką osobą brzydzą.

Zgadza się, co oczywiście do końca nie jest słuszne... Tym razem chodzi mi jednak o kapownictwo w strukturach organizacji, które nijak ma się do legalizmu, bowiem... nie odnosi się do przepisów prawa.
A jeśli chodzi o przestrzeganie prawa (lub nie) przez SJ, to chyba znów trzeba się odwołać do ich propagandy. Przecież to niemożliwe, żeby swiadek złamał prawo ;) . I właśnie dlatego warto się temu przyjrzeć.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#35 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-21, godz. 20:57

Wielkim sukcesem współczesnych przestępców jest wmówienie ludziom, że donosząc na nich czynią źle. A ja uważam, że można mieć gdzieś zdanie tego czy owego rzezimieszka, że będzie mnie nazywał kapusiem. Pomyśl lepiej o tych, których ci łamiący prawo skrzywdzili. (Przypomina się historia gangstera Niemczyka, który został złapany dopiero w Niemczech, bo tam ktoś widział jak obrabia bankomat i zadzwonił na policję. W Polsce nikt by tak nie zrobił.)

Nie wiem, na czym polega to rzekome przestępstwo Nadarzyna, może chodzi o jakieś przekręty podatkowe? Ale jeżeli złamali prawo, to powinni ponieść konsekwencje, obojętnie czy to Świadkowie czy nie.

#36 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-03-22, godz. 00:00

Jakie wzorce?
Kto publicznie zapowiada, ze nie chce widzieć złodzieji, oszustów, bandytów, łobuzów itp za kratkami sam jest złodziejem, oszustem,, bandytą, łobuzem itp.

Ja w każdym razie się trzymam od liberala z daleka, bo za bardzo od niego zgnilizną moralną jedzie!

No patrzcie... jestem złodziejem, oszustą, bandytą i łobuzem w jednym :)
A ciekawy jestem czy pan Artyr potórzy to przed sądem w procesie o zniesławienie; pewnie jest dobry w te klocki [chociaż moja przyjaciółka studiująca zaledwie na 2 roku prawa wyśmiała się z każdej jego akcji niby "prawnej"], niemniej mam ochotę wszcząć przeciw panu Arturowi proces o obrazę, groźby karalne, oszczerstwo i szarganie mojego imiemia w środkach masowgo przekazu.
Zapowiada się dobra zabawa.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#37 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-03-22, godz. 00:52

I kto to mówi :P :P :P

Sama wiesz bejbe na jakim poziomie "prawniczym" jest pan Artur; dla mnie -laika - to żenada, a co dopiero dla kogoś niby profesjonalnie zjmującego się prawem...
Ja jestem za ukaraniem WTS za jego zbrodnie, ale to co robi "znawca" ŚJ, pan Artur jest śmieszne. Nie ma on ani żadnej wiedzy, ani żadnego przygotowania, ani nie ma pojęcia kim są ŚJ - i dlatego jestem anty wszelkim jego posunięciom.
Rozumiem, że ma żal, bo jego laska go zostawiła, ale czy to jet powód plucia na wszystko co robi WTS?
Każdy z nas może powołać się na mnóstwo kontrowersyjnych kwestii. ale chyba nikt nie posunie sie do szkodzenia braciom, bo po co? Chyba że się mylę...

APEL:
Panie Arturze, jeżeli jesteś w stanie uzasadnić swoje roszczenia wobec WTS [pomijając wątek romantyczny], to zrób to, ale chyba zapomniałeś o Dziejach 5:38,39.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#38 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-22, godz. 04:31

no Artur chce rozpocząc krucjate prawną, ale czy to ma sens!? nie szkoda czasu, a o pieniądzach już nie wspomne. Czy nie wystarczy samo doniesienie do prokuratury - gdzie stwierdza czy popełniono przestępstwo. Prawna batalia moze trwac wieki zwłaszcza w polskim sadownictwie ;-) generalnie czytałem ten ich statut to tam nic nie ma co by mogło łamać prawo ! takie nic !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#39 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-22, godz. 07:09

OK.

To może tak jeszcze pan Liberał, przypomni nam wszystkie moje wpadki prawnicze, tak ,zebym wiedział gdzie mam nabyć wiedzę, co?
Bo ja sobie nie przypominam "akcji". Owszem podałem dwa pomysły, lecz skoro nuikt w czyim interesie nie zechciał skorzystać to już nie mój problem. Poza tym, zadnej kampani nie było.

Ja nie wiem nic o SJ? A ty co wiesz? Przez dwa lata istnienia forum, nikt nie pofatygował się aby sprawdzić i omówic statut i sytuacje SJ w Polsce.
To co piszą SJ w swoim książeczkach a to co zajestrowali to dwie odrębne histoire. I nie ma podziału na zadne korporacje, spółki itd. Jest jeden, jedyny związek wyznaniowy i kropka. On i tylko On ma prawo do korzystania ze wszelkich przywilejów przynależnych przez polskie prawo związką wyznaniowym. Kropka.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#40 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-03-22, godz. 12:36

cara napisano 2006-03-21 22:30
  Jeśli dobrze odczytuję treść postów Artura, to tym razem nie chodzi o sprawę kalibru 'pędzenia bimbru'. I nie o dokopanie świadkom, a owarzystwu, które prawa nie przestrzega.
A procesy amerykańskie wszyscy popierali, o ile się nie mylę?...


caro ale w Ameryce to chyba po prostu nie mieli tylu "dobrych" znajomych ;)

A jeśli juz mowa o ludziach z kierownictwa Nadarzyna, to tam też mam kilku znajomych i jakoś nie uśmiecha mi się widzieć ich w więzieniu.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych