Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kim są II owce ??


  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#81 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-11, godz. 18:43

7. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.
(...)
10. A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.
11. Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimiż powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności,
12. Jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się?
13. Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość.
(2 Piotr. 3:7.10-13 BW)


Pan uczy ze zginą ci co niszczą ziemię, a sam miał by ją zniszczyć? Ap 11:18 NS "Ale narody srodze się rozgniewały i nadszedł twój srogi gniew i wyznaczony czas na sądzenie umarłych i danie nagrody twym niewolnikom, prorokom, i świętym, i bojącym się twego imienia, małym i wielkim, oraz na doprowadzenie do ruiny tych, którzy rujnują ziemię"."W Piotra który podałeś drogi bracie zobacz na kontekst. Zniszczenie dotyczy sądu ludzi bezboznych . Jeżeli niebo miałoby z trzaskiem przeminąć w sensie dosłownym to i wszystko co w nim. Jak zniszczy sie niebo? Chmury? gwiazdy na niebie też? A moze sama atmosfera?. Dlaczego Bóg miałby ja niszczyć? Kontekst wyraźnie mówi o zniszczeniu starego nieba i ziemii gdzie jest nieprawość. Stąd tekst Izajasz 24:20-23. Napisano takze że dzieła ludzkie na ziemii spłoną, a nie planeta. Wyraźnie mowa o podłozu naszej planety i spłonięciu w ten sposób ziemii. A jak dokładnie w szczególe to będzie to sam Pan wie.

Chakmach
chyba już zwróciłem ci uwagę, że nie jestem twoim bratem.
Poza tym fajnie zrobiłeś wytłuszczenie tekstu, sprytnie zapominając o wytłuszczeniu w tym fragmencie z Piotra słowa ziemia.
Dlaczego Bóg miałby niszczyć ziemię i niebiosa? Wystarczającą odpowiedzią na to jest stwierdzenie, że widać taka jest Jego wola skoro to zostało napisane pod natchnieniem Ducha Świętego.
Czesiek

#82 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-11, godz. 18:53

Chakmach
chyba już zwróciłem ci uwagę, że nie jestem twoim bratem.
Poza tym fajnie zrobiłeś wytłuszczenie tekstu, sprytnie zapominając o wytłuszczeniu w tym fragmencie z Piotra słowa ziemia.
Dlaczego Bóg miałby niszczyć ziemię i niebiosa? Wystarczającą odpowiedzią na to jest stwierdzenie, że widać taka jest Jego wola skoro to zostało napisane pod natchnieniem Ducha Świętego.


To wytłuszcz słowo ziemia. To nic nie zmienia.Piszesz 'Taka jest Jego wola'. Podaj tekst ze wolą Boga jest by ziemia jako planeta została zniszczona. Jak narazie wole jaką widze to wola Boga by nie niszczono ziemii. A moze Bóg ma dwie różne wole?Ap 11:18 NS "Ale narody srodze się rozgniewały i nadszedł twój srogi gniew i wyznaczony czas na sądzenie umarłych i danie nagrody twym niewolnikom, prorokom, i świętym, i bojącym się twego imienia, małym i wielkim, oraz na doprowadzenie do ruiny tych, którzy rujnują ziemię"." W Piotra czytasz o spłonięciu ziemii i dzieł ludzkich a nie planety.Czytaj uważnie takze

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-11, godz. 18:59


#83 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-11, godz. 18:58

To wytłuszcz słowo ziemia. To nic nie zmienia.Piszesz 'Taka jest Jego wola'. Podaj tekst ze wolą Boga jest by ziemia jako planeta została zniszczona. Jak narazie wole jaką widze to wola Boga by nie niszczono ziemii. A moze Bóg ma dwie różne wole?

Na duchową ślepotę mogę ci jedynie poradzić, abyś zastosował się do tej rady z Pisma:

5. A jeśli komu z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana.
6. Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania; kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej.
7. Przeto niechaj nie mniema taki człowiek, że coś od Pana otrzyma,
8. Człowiek o rozdwojonej duszy, chwiejny w całym swoim postępowaniu.
(Jak. 1:5-8 BW)


Czesiek

#84 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-11, godz. 19:10

Na duchową ślepotę mogę ci jedynie poradzić, abyś zastosował się do tej rady z Pisma:


No tak faktycznie jestem ślepy bo nie podałes żadnego argumentu Pisma. Co do ziemii zapraszam do Jeremiasza 4:23-29; 27:8,10. Ci co maja byc uratowani to będa uratowani. Czy to porwani w chmury czy wyniesieni w chmury na góry. Bóg wie jak to zrobic Jer. 27:5-.Potem nastapi zmartwychwstanie Izajasz 27:19-21.Nie chodzi tu o zniszczenie planety tylko o pewne pustki , spalenie jej . Wzór mamy w Jerozlimie.Ziemia sie paliła a nie planeta. Jesli kogo Pan pochwyci w chmury to pochwyci a jak to juz zobaczymy.Kiedy on przyjdzie wiemy ze liczyc sie będzie tylko tron Boży i nasze uczynki Mat. 25 rozdz.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-11, godz. 19:15


#85 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-02-11, godz. 19:12

Gdyby ewangelista miał przekonanie że to miało znaczenie powszechne to byłby jednym z 2 Tym. 2:17,18:
"a ich nauka jak gangrena będzie się szerzyć wokoło. Do nich należą Hymenajos i Filetos, którzy odpadli od prawdy, mówiąc , ze zmartwychwstanie juz nastapiło, i wywracją wiarę niektórych"(BT). Tekst generalnie drogi bracie który podałes jest pomieszaniem z poplataniem., ale uztosunkuje sie jeszcze do Piotra 3:19. Wyraźnie napisano że poszedł głosić 'duchom' a nie 'duszom'.Duszom głosił Noe. Duchy- to aniołowie są duchami.


Problem w tym, iż nie rozumiesz tekstu pisanego.
Ta Twoja nauka to jak gangrena...

#86 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-11, godz. 19:14

Problem w tym, iż nie rozumiesz tekstu pisanego.
Ta Twoja nauka to jak gangrena...

No tak. Znowu poczucie humoru :)
Moze powiesz mi czego nie rozumiem?
Słowo Boga wyraźnie mówi ze zmartwychwstanie dopiero nastapi 1 Tes. 4:16,17 więc co tekst który podałes w fotokopii chce powiedzieć?Rozumiem ze wg. katolickiej nauki juz ida niektórzy do nieba. To bardzo ciekawe bo z tym nie zgadza się apostoł Paweł.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-11, godz. 19:18


#87 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-02-11, godz. 20:02

No tak. Znowu poczucie humoru :)
Moze powiesz mi czego nie rozumiem?
Słowo Boga wyraźnie mówi ze zmartwychwstanie dopiero nastapi 1 Tes. 4:16,17 więc co tekst który podałes w fotokopii chce powiedzieć?Rozumiem ze wg. katolickiej nauki juz ida niektórzy do nieba. To bardzo ciekawe bo z tym nie zgadza się apostoł Paweł.


Naprawdę jestem bezradny. Przeczytaj kilka razy tekst, który podałem. Przecież Kościół uczy, że nastąpi zmartwychwstanie. A do nieba idą dusze, które nie umierają, a ciała natomiast odprowadza na cmentarze do grobów.
A słowo "zmartwychwstanie" mówi samo za siebie. Wstanie to, co było martwe, a martwe są ciała i to właśnie ciała, które chowa się do grobu wstaną, kiedy Chrystus powróci w chwale.
Mt 10, 28 mówi o zabiciu ciała, natomiast duszy nie. Ponieważ dusza jest nieśmiertelna i duszą w chwili śmierci "zarządza" Bóg.

Jesli kogo Pan pochwyci w chmury to pochwyci a jak to juz zobaczymy.


A jak będzie bezchmurne niebo?

Użytkownik hi fi edytował ten post 2008-02-11, godz. 20:01


#88 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-11, godz. 20:17

Naprawdę jestem bezradny. Przeczytaj kilka razy tekst, który podałem. Przecież Kościół uczy, że nastąpi zmartwychwstanie. A do nieba idą dusze, które nie umierają, a ciała natomiast odprowadza na cmentarze do grobów.
A słowo "zmartwychwstanie" mówi samo za siebie. Wstanie to, co było martwe, a martwe są ciała i to właśnie ciała, które chowa się do grobu wstaną, kiedy Chrystus powróci w chwale.
Mt 10, 28 mówi o zabiciu ciała, natomiast duszy nie. Ponieważ dusza jest nieśmiertelna i duszą w chwili śmierci "zarządza" Bóg.



A jak będzie bezchmurne niebo?


Przeczytaj prosze uważnie. Dusza jest śmiertelna. Mat. 10:28, BT: "dusze i ciało moze zniszczyc w ge-hennie"(z greki).
Paweł uczy 1 Kor. 15:23 Chrystus jako pierwszy. Wiemy jak Chrystus zmartwychwstał czyż nie tak?
Inni kiedy w ten sam sposób? 1 Kor. 15:23 w czasie jego przyjscia. Pan Jezus jeszcze ostatecznie nie przyszedł. To będzie podczas trąby 1 Tes. 4:16,17. Żadne dusze teraz nie idą do nieba. Czekają na takie same zmartwychwstanie jak Pan Jezus ale w dniu Jego przyjścia.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-11, godz. 20:18


#89 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-02-11, godz. 21:26

Przeczytaj prosze uważnie. Dusza jest śmiertelna. Mat. 10:28, BT: "dusze i ciało moze zniszczyc w ge-hennie"(z greki).
Paweł uczy 1 Kor. 15:23 Chrystus jako pierwszy. Wiemy jak Chrystus zmartwychwstał czyż nie tak?
Inni kiedy w ten sam sposób? 1 Kor. 15:23 w czasie jego przyjscia. Pan Jezus jeszcze ostatecznie nie przyszedł. To będzie podczas trąby 1 Tes. 4:16,17. Żadne dusze teraz nie idą do nieba. Czekają na takie same zmartwychwstanie jak Pan Jezus ale w dniu Jego przyjścia.


Dusza jest nieśmiertelna, ponieważ tak uczy Pan Jezus, który mówi, że ciało można zabić, duży zaś nie.
Jak rozumieć w Mt 10,28 "zatracenie"?
"Zatracenie" dotyczy całego człowieka a jest w swej istocie, zgodnie z idiomatycznym zwrotem semickim o "traceniu duszy", po prostu zaprzeczeniem życia, nie w sensie unicestwienia, lecz rozminięcia się z tym, co jest "życiem wiecznym", przedmiotem nauczania Jezusa i chrześcijańskiej nadziei.
To "zatracenie" nastąpi przy powtórnym przyjściu Chrystusa, kiedy nastąpi zmartwychwstanie ciał i będzie dotyczyć zarówno duszy jak i ciała.
Obecnie dusze idą albo do nieba, albo do piekła lub do czyśćca.
Dusze są obecne już teraz w niebie, jeszcze przed zmartwychwstaniem, o czym mówi św. Jan w Apokalipsie:

"A gdy otworzył pieczęć piątą,
ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego
i dla świadectwa, jakie mieli.
I głosem donośnym tak zawołały:
Dokądże, Władco święty i prawdziwy,
nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?" (Ap 6,9-10)

Natomiast dusze grzeszników idą do piekła (gehenna):

"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą.
Pokażę wam, kogo się macie obawiać:
bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła.
Tak, mówię wam: Tego się bójcie!" (Łk 12,4-5)

Po zabiciu (śmierci ciała) Bóg wtrąca duszę do piekła i to Boga mamy się bać, a nie tych, którzy życia pozbawiają (mordując), albo grabarzy, którzy chowają ciało do grobu.

"Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła (geennam) w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie" (Mk 9,43-48)

"Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata" Mt (25, 34)

"Idźcie precz ode Mnie, przeklęci w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom" (Mt 25, 41)

"I pójdą ci na mękę (kolasin) wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego" (Mt 25, 46)

Termin grecki (kolasin) ma trzy znaczenia tzn. odcięcie, ograniczanie (krępowanie) i karcenie. Męka wieczna jest więc wiecznym karceniem (Mt 13, 42), wiecznym skrępowaniem (Mt 22, 13) i wiecznym odcięciem od oblicza Pana (2Tes 1, 9). Tę interpretację słowa kolasin potwierdza też kontekst tzn. Mt 25, 41 "Idźcie precz ode Mnie przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!".

"Męka", a ściślej "kara", są równoległe do "ognia". Innymi słowy: karą jest ogień, rozumiany w konwencji gatunku literackiego, z jakiego cały obraz bierze początek. Jest zasadniczo metaforyczny. Takie są "plewy" (Mt 3, 12 par.), taki "chwast" (Mt 13,30. 40-42) i taka "uschła latorośl" (J 15, 6), a wszędzie tam jest kara "ognia".

Użytkownik hi fi edytował ten post 2008-02-11, godz. 21:28


#90 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-11, godz. 22:11

Dusza jest nieśmiertelna, ponieważ tak uczy Pan Jezus, który mówi, że ciało można zabić, duży zaś nie.
Jak rozumieć w Mt 10,28 "zatracenie"?

Napisano 'duszę i ciało moze zatracić(apolesai) w piekle'.(BT). Strong tłumaczy na perish czyli (ginąć), destroy(zniszczyć).W niektórych fragmentach wręcz to wynika z kontekstu.Łuk. 6:9 W kontekście czy zycie uratowac czy zgubić.Przeciwienstwem uratowania jest smierc.

"Zatracenie" dotyczy całego człowieka a jest w swej istocie, zgodnie z idiomatycznym zwrotem semickim o "traceniu duszy", po prostu zaprzeczeniem życia, nie w sensie unicestwienia, lecz rozminięcia się z tym, co jest "życiem wiecznym", przedmiotem nauczania Jezusa i chrześcijańskiej nadziei.

Tak to prawda bo cały człowiek jest ważny Ezechiela 18:4 'dusza' moze umrzeć.


To "zatracenie" nastąpi przy powtórnym przyjściu Chrystusa, kiedy nastąpi zmartwychwstanie ciał i będzie dotyczyć zarówno duszy jak i ciała.

1 Tes. 4:16,17 uczy wyraźnie. Nigdzie nie poszli . Dz 2:34 BT "jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba...". Według twojej wykładni powinna tam pójść jego dusza. Adam stał się duszą zyjaca 'ha adam nefesz hajah'(Rodz. 2:7)

Obecnie dusze idą albo do nieba, albo do piekła lub do czyśćca.


Czyli Pana Jezusa ofiara nie była pełna. Potrzebny jest jeszcze czyściec i pieniądze i modlitwy za zmarłych? Pan Jezus powiedziął 'wykonało się' To on jest ofiara przebłagalną.Macie jeszcze odpusty :)?
Dusze są obecne już teraz w niebie, jeszcze przed zmartwychwstaniem, o czym mówi św. Jan w Apokalipsie:

"A gdy otworzył pieczęć piątą,
ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego
i dla świadectwa, jakie mieli.
I głosem donośnym tak zawołały:
Dokądże, Władco święty i prawdziwy,
nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?" (Ap 6,9-10)

W kontekście oni mają nadal odpocząć czyli powrócic do stanu w jakim byli czyli martwi. Jan ma wizje. To nie jest rzeczywistość.Czytaj uważnie kontekst.




"gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie[/b]" (Mk 9,43-48)

w Iz. 34:9,10 też płonie wiecznie a czy nadal płonie?. Wieczny ogien to symbol .To znaczy -Pali sie jednak jakis czas tylko, ale jego skótki są wieczne Judy 7.





"I pójdą ci na mękę (kolasin) wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego" (Mt 25, 46)


Kolasin to 'kara' wieczna



#91 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-12, godz. 12:37

No tak faktycznie jestem ślepy bo nie podałes żadnego argumentu Pisma. (...)

Podałem ci fragmenty z 2Piotra, z Objawienia, ale ty wolałeś tego nie zauważyć lub w swój sposób przeinaczyć to co tam napisano. Więc po co się wysilać i powtarzać osobie która jest zaślepiona swoją filozofią? Adres gdzie uzyskasz pomoc podałem, nic więcej dla ciebie nie jestem w stanie zrobić.
Czesiek

#92 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-12, godz. 16:00

Podałem ci fragmenty z 2Piotra, z Objawienia, ale ty wolałeś tego nie zauważyć lub w swój sposób przeinaczyć to co tam napisano. Więc po co się wysilać i powtarzać osobie która jest zaślepiona swoją filozofią? Adres gdzie uzyskasz pomoc podałem, nic więcej dla ciebie nie jestem w stanie zrobić.


2 Piotra 3:5-10 jest ważne z kontekstem. Warto to przeanalizowac.

W wierszu 5,6 czytamy że przez wodę niebo i ziemia stworzone i że przez nią ówczeny świat zginął. Wiemy ze ludzie i troche planeta ucierpiała(Potop). Wiersze zaś 7 i 8 podają że teraźniejszy zaś świat jest zachowany dla ognia znowu dla ludzi . Napisano 'ludzi bezboznych'. Czyli teraz zostaną nie przez wodę ale ognien zniszczeni. Swiat w sensie ludzi jak zauwazyłeś z kontekstu. Napisano ze ziemia i dzieła na niej spłoną wg. 2 Piotra 3:10. W jaki sposób?. Odpowiedź mamy w Łukasza 17:29,30 gdzie podano przyrównanie przyjścia dnia Pańskiego przez ogień.Przyrównano to do zagłady Sodomy i Gomory ale prawi ocaleli. Zostali pochwyceni przez Anioły np. Lot. I zaniesieni w góry. W powietrze . W tamtych rejonach spotkał wczesniej Abraham Pana (księga Rodzaju). My tez będziemy pochwyceni na spotkanie Pana. W jaki sposób? . Napisano w 'w obłoku' 1Tes. 4:16,17 .Jak dokładnie to sie okaże. Wiemy jednak że 'i tak będziemy zawsze z Panem'(1 Tes. 4:17).Warto jednak zaznaczyc ze po przyjściu Pana nie będziemy pochwyceni do nieba ponieważ nie napisano ze do nieba wg. 1 Tes. 4:16,17. Napisano tam ze Pan zstapi. Podobnie zstapił Bóg na Horebie w Wyjścia 19:18. Stamtąd Bóg sądził i uczył Izraela potem bedac jako namiot namiot czyli 'zamieszkanie' był w obłoku'.Pan tez przyjdzie w obłoku. Zanim jednak namiot został postawiony Bóg sądził z Horebu. To przypomina Mateusza 25 rozdział wiersze 31-46. Czyli całe 1000 lat(moze symboliczne patrz. Izajasz 24:22-23). Pan wtedy oddzieli jednych od drugich(mamy to tylko w zarysie).Po tym jeszcze niektórzy zaatakują Jerozlimę(zmartwychwstali nieprawi). Zostaną jednak zniszczeni ogniem.Bóg będzie z nami w swym namiocie , swą chwałą na ziemii(Obj, 21:1-5).

Niech łaska Pana Jezusa i miłośc Boga Ojca będzie z tobą.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-12, godz. 16:13


#93 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-12, godz. 18:01

2 Piotra 3:5-10 jest ważne z kontekstem. Warto to przeanalizowac.

W wierszu 5,6 czytamy że przez wodę niebo i ziemia stworzone i że przez nią ówczeny świat zginął. Wiemy ze ludzie i troche planeta ucierpiała(Potop). Wiersze zaś 7 i 8 podają że teraźniejszy zaś świat jest zachowany dla ognia znowu dla ludzi . Napisano 'ludzi bezboznych'. Czyli teraz zostaną nie przez wodę ale ognien zniszczeni. Swiat w sensie ludzi jak zauwazyłeś z kontekstu. Napisano ze ziemia i dzieła na niej spłoną wg. 2 Piotra 3:10. W jaki sposób?. Odpowiedź mamy w Łukasza 17:29,30 gdzie podano przyrównanie przyjścia dnia Pańskiego przez ogień.Przyrównano to do zagłady Sodomy i Gomory ale prawi ocaleli. Zostali pochwyceni przez Anioły np. Lot. I zaniesieni w góry. W powietrze . W tamtych rejonach spotkał wczesniej Abraham Pana (księga Rodzaju). My tez będziemy pochwyceni na spotkanie Pana. W jaki sposób? . Napisano w 'w obłoku' 1Tes. 4:16,17 .Jak dokładnie to sie okaże. Wiemy jednak że 'i tak będziemy zawsze z Panem'(1 Tes. 4:17).Warto jednak zaznaczyc ze po przyjściu Pana nie będziemy pochwyceni do nieba ponieważ nie napisano ze do nieba wg. 1 Tes. 4:16,17. Napisano tam ze Pan zstapi. Podobnie zstapił Bóg na Horebie w Wyjścia 19:18. Stamtąd Bóg sądził i uczył Izraela potem bedac jako namiot namiot czyli 'zamieszkanie' był w obłoku'.Pan tez przyjdzie w obłoku. Zanim jednak namiot został postawiony Bóg sądził z Horebu. To przypomina Mateusza 25 rozdział wiersze 31-46. Czyli całe 1000 lat(moze symboliczne patrz. Izajasz 24:22-23). Pan wtedy oddzieli jednych od drugich(mamy to tylko w zarysie).Po tym jeszcze niektórzy zaatakują Jerozlimę(zmartwychwstali nieprawi). Zostaną jednak zniszczeni ogniem.Bóg będzie z nami w swym namiocie , swą chwałą na ziemii(Obj, 21:1-5).

Niech łaska Pana Jezusa i miłośc Boga Ojca będzie z tobą.

Skąd tyle pokrętnego fałszowania prostego tekstu Biblii? Dlaczego nie uwierzyć w prostotę proroctwa, że Bóg zniszczy tą ziemię i dla swoich wybranych stworzy nową? Dlaczego u ciebie tyle oporu aby zaufać Bogu zamiast ludzkiemu nauczaniu.
Czesiek

#94 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-13, godz. 08:29

Skąd tyle pokrętnego fałszowania prostego tekstu Biblii? Dlaczego nie uwierzyć w prostotę proroctwa, że Bóg zniszczy tą ziemię i dla swoich wybranych stworzy nową? Dlaczego u ciebie tyle oporu aby zaufać Bogu zamiast ludzkiemu nauczaniu.


Drogi Cześku. Podałem tobie cały kontekst fragmentu listu 2 Piotra jak i odwołanie się do Łukasza jako samego przyjscia Pana w ogniu. Bez kontekstu nie ma co studiowac Słowa Boga Żywego.Drogi Cześku kontekst jak i Całe Słowo Boga uczy wyraźnie że ziemia będzie na zawsze a po katakliźmie i opustoszeniu z niegodziwych będzie odnowiona a nie zniszczona . Bardzo przywiązałeś się do swojej dotychczasowej opini ze ziemia zostanie zniszczona, i to rozumiem. Chcesz pozostac przy takiej wierze-nikt ci nie broni. Jednakze Całe Pismo natchnione przez Boga wyraźnie mówi o odnowionej ziemi a nie nowej w sensie planety. Nowa ziemia jest rezultatem odnowy. Wyraźnie to widać w Objawienia 21:5. Powodem odnowienia będzie nowa Jerozolima z nieba- 'Oto czynię wszystko nowe'. Czyli kolejno nowe niebo a potem nowa ziemia.W Objawieniu zaś 22:2 czytasz w języku greckim o 'terapii narodów'. Czy koniecznie Cześku zalezy ci żeby ziemia sie zapadła ? Tak bardzo nie lubisz naszej ziemii? Ona jest podnózkiem Boga Iz. 66:1. czy Bóg miałby ją wysadzić w powietrze? Jeśli tak to i niebo i swój tron tez musiałby wysadzić w powietrze.A czy nie chodzi o odnowienie nieba w sensie zniszczenie diabła i jego aniołów?

Pozdrawiam

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-13, godz. 08:31


#95 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-13, godz. 13:02

Drogi Cześku. Podałem tobie cały kontekst fragmentu listu 2 Piotra jak i odwołanie się do Łukasza jako samego przyjscia Pana w ogniu. Bez kontekstu nie ma co studiowac Słowa Boga Żywego.Drogi Cześku kontekst jak i Całe Słowo Boga uczy wyraźnie że ziemia będzie na zawsze a po katakliźmie i opustoszeniu z niegodziwych będzie odnowiona a nie zniszczona . Bardzo przywiązałeś się do swojej dotychczasowej opini ze ziemia zostanie zniszczona, i to rozumiem. Chcesz pozostac przy takiej wierze-nikt ci nie broni. Jednakze Całe Pismo natchnione przez Boga wyraźnie mówi o odnowionej ziemi a nie nowej w sensie planety. Nowa ziemia jest rezultatem odnowy. Wyraźnie to widać w Objawienia 21:5. Powodem odnowienia będzie nowa Jerozolima z nieba- 'Oto czynię wszystko nowe'. Czyli kolejno nowe niebo a potem nowa ziemia.W Objawieniu zaś 22:2 czytasz w języku greckim o 'terapii narodów'. Czy koniecznie Cześku zalezy ci żeby ziemia sie zapadła ? Tak bardzo nie lubisz naszej ziemii? Ona jest podnózkiem Boga Iz. 66:1. czy Bóg miałby ją wysadzić w powietrze? Jeśli tak to i niebo i swój tron tez musiałby wysadzić w powietrze.A czy nie chodzi o odnowienie nieba w sensie zniszczenie diabła i jego aniołów?

Pozdrawiam

Nigdzie Pismo nie mówi, że po sądzie ostatecznym nastąpi odnowienie ziemi. Jeśli się mylę to poproszę o odpowiedni cytat mówiący o tym, że kiedy dokona się sąd nad wszystkimi ludźmi to ziemia zostanie odnowiona. Inaczej to po prostu wciskasz mi kłamstwa oparte na zręcznej manipulacji Pismem, a nie nauką opartą na samym Piśmie.
Poza tym jakbyś nauczył się rozumieć to co czytasz, to zauważyłbyś taką drobną różnicę, kiedy cytujesz Objawienia 21,5, że Bóg mówi, "oto wszystko nowym czynię". NOWYM a nie ODNOWIONYM. Widzisz to, czy też chęć za wszelką cenę udowodnienia tej bzdurnej niebiblijnej nauki zaślepia ci umysł? Poza tym czy nie spostrzegłeś już tego, że mi nie zależy na tym co ja myślę, czy co ty myślisz, ale na tym co jest napisane?
A to, że nie wszystko co piszesz komentuję, to uznaj za akt mojego miłosierdzia i tego, że nie bawi mnie ośmieszanie i dokopywanie samozwańczym interpretatorom Biblii. Ale też weź pod uwagę to, że jestem uczulony na kłamstwa w imieniu Boga i nie zawsze będę milczał.
Czesiek

#96 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-13, godz. 13:29

Nigdzie Pismo nie mówi, że po sądzie ostatecznym nastąpi odnowienie ziemi. Jeśli się mylę to poproszę o odpowiedni cytat mówiący o tym, że kiedy dokona się sąd nad wszystkimi ludźmi to ziemia zostanie odnowiona. Inaczej to po prostu wciskasz mi kłamstwa oparte na zręcznej manipulacji Pismem, a nie nauką opartą na samym Piśmie.
Poza tym jakbyś nauczył się rozumieć to co czytasz, to zauważyłbyś taką drobną różnicę, kiedy cytujesz Objawienia 21,5, że Bóg mówi, "oto wszystko nowym czynię". NOWYM a nie ODNOWIONYM. Widzisz to, czy też chęć za wszelką cenę udowodnienia tej bzdurnej niebiblijnej nauki zaślepia ci umysł? Poza tym czy nie spostrzegłeś już tego, że mi nie zależy na tym co ja myślę, czy co ty myślisz, ale na tym co jest napisane?
A to, że nie wszystko co piszesz komentuję, to uznaj za akt mojego miłosierdzia i tego, że nie bawi mnie ośmieszanie i dokopywanie samozwańczym interpretatorom Biblii. Ale też weź pod uwagę to, że jestem uczulony na kłamstwa w imieniu Boga i nie zawsze będę milczał.



Objawienie 21:22 mówi o obecności Boga wśród ludzi. Czy to w obłoku czy inaczej. Widac ze Jerozlima już zstąpiła na ziemię Obj. 21:23. MIasto juz żyje na tej ziemii a dalej jeszcze jest napisane że dopiero narody ulegają terapii(Obj. 22:2). jak widac równiez wobec Objawienia 21:1-3 -Jerozolima zstapiła na ziemię. Zas dopiero w Obj. 21:3,4 jest mowa że dopiero w tym momencie otrze łzy i mówi "Oto czynię wszystko nowe". Koresponduje to z Za 14:10 NS ""Cała ta ziemia będzie przemieniona(odbudowana) niczym Araba, od Geby po Rimmon na południe od Jerozolimy; a ona się podźwignie i będzie zamieszkana na swoim miejscu, od Bramy Beniamina aż do miejsca Bramy Pierwszej, aż do Bramy Narożnej, i od Wieży Chananela aż po królewskie kadzie tłoczni.". Na koniec w Zachariasza 14:12 czytasz to samo co w Obj. 20:9.

Pozdrawiam

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-13, godz. 13:31


#97 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-13, godz. 14:47

Objawienie 21:22 mówi o obecności Boga wśród ludzi. Czy to w obłoku czy inaczej. Widac ze Jerozlima już zstąpiła na ziemię Obj. 21:23. MIasto juz żyje na tej ziemii a dalej jeszcze jest napisane że dopiero narody ulegają terapii(Obj. 22:2). jak widac równiez wobec Objawienia 21:1-3 -Jerozolima zstapiła na ziemię. Zas dopiero w Obj. 21:3,4 jest mowa że dopiero w tym momencie otrze łzy i mówi "Oto czynię wszystko nowe". Koresponduje to z Za 14:10 NS ""Cała ta ziemia będzie przemieniona(odbudowana) niczym Araba, od Geby po Rimmon na południe od Jerozolimy; a ona się podźwignie i będzie zamieszkana na swoim miejscu, od Bramy Beniamina aż do miejsca Bramy Pierwszej, aż do Bramy Narożnej, i od Wieży Chananela aż po królewskie kadzie tłoczni.". Na koniec w Zachariasza 14:12 czytasz to samo co w Obj. 20:9.

Pozdrawiam

Zachariasza 14,10 dotyczy panowania Mesjasza nad Izraelem po Aramgedonie. Ale jak to tobie koresponduje z okresem jaki nastanie dopiero po milenium, tego zdajsie najstarsi górale niewiedzą.
Słowa : "Oto czynię wszystko nowe" odnoszą się do tego wszystkiego, co Bóg czyni po sądzie i zniszczeniu starej ziemi, a nie jak to sobie w dowoln sposób interpretujesz do jakiegoś wyrywka tego, co będzie się dziać w tym czasie.
A tak na marginesie, to km jest ten twój Bóg, który w twoich wypowiedziach jawi się na podobieństwo człowieka, wykonującego pracę po kolei a nie stwarzajacego wszystko od razu mocą swego słowa, w jakiego Boga ty wierzysz?

--
Wyodrębniono nowy wątek: link | Moderator

Czesiek

#98 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-13, godz. 18:27

A tak na marginesie, to km jest ten twój Bóg, który w twoich wypowiedziach jawi się na podobieństwo człowieka, wykonującego pracę po kolei a nie stwarzajacego wszystko od razu mocą swego słowa, w jakiego Boga ty wierzysz?

--
Wyodrębniono nowy wątek: link | Moderator


Widzisz Cześku. Bóg po kolei stwarzał np. w księdze Rodzaju 1 rozdział a potem jeszcze dał słowo Adamowi by ją uprawiali i jej granice rozszerzali, budowali. Co do ziemii zaś masz wyraźnie napisane że będzie opustoszała i zniszczona ale nie jako planteta. Jeremiasza 4:23. Ziemia urodzajna stała się pustynią Jer. 4:26,BT. To ziemia Jerozolimy. Wzór zniszczenia ludzi którzy odeszli od Boga.Jednakze najlepiej całą sytuacje opisuje Apokalipsa Izajasza w Izajasza 24 rozdział do 27 rozdziału. Izajasz pisze że po 'pochłonięciu ziemii' niewiele ludzi zostało (Izaj. 24:6).Dalej jest opis zniszczenia na ziemii. W Izajasza 24:13,14 masz mowe o 'ostatkach ludzi' o swoistej resztce w odniesieniu do całej planety(por. Obj. 12:17). Będą czcic za to Boga Izajasz 24:15.Potem nastepuje retrospekcja i powrót do tego co było przed zniszczeniem ludzi bezbożnych i jak do niego doszło .Czytamy o trzęsieniu ziemii i w Iz. 24:18-21. Potem wielu martwych zostanie w tej samej ziemii zamkniętych niczym w lochu az przyjdzie ich kolej na sąd -Izajasz 24:22 por. 2 Piotr 2 :17 i Obj. 20:5.Nie bez powodu nastąpi Jan 5:28,29 i Dan 12:2. Byc moze wtedy w pełni dokona się Mat. 25 który ma swój prolog i epilog.

Pozdrawiam

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-13, godz. 18:29


#99 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-13, godz. 19:08

Widzisz Cześku. Bóg po kolei stwarzał np. w księdze Rodzaju 1 rozdział a potem jeszcze dał słowo Adamowi by ją uprawiali i jej granice rozszerzali, budowali. Co do ziemii zaś masz wyraźnie napisane że będzie opustoszała i zniszczona ale nie jako planteta. Jeremiasza 4:23. Ziemia urodzajna stała się pustynią Jer. 4:26,BT. To ziemia Jerozolimy. Wzór zniszczenia ludzi którzy odeszli od Boga.Jednakze najlepiej całą sytuacje opisuje Apokalipsa Izajasza w Izajasza 24 rozdział do 27 rozdziału. Izajasz pisze że po 'pochłonięciu ziemii' niewiele ludzi zostało (Izaj. 24:6).Dalej jest opis zniszczenia na ziemii. W Izajasza 24:13,14 masz mowe o 'ostatkach ludzi' o swoistej resztce w odniesieniu do całej planety(por. Obj. 12:17). Będą czcic za to Boga Izajasz 24:15.Potem nastepuje retrospekcja i powrót do tego co było przed zniszczeniem ludzi bezbożnych i jak do niego doszło .Czytamy o trzęsieniu ziemii i w Iz. 24:18-21. Potem wielu martwych zostanie w tej samej ziemii zamkniętych niczym w lochu az przyjdzie ich kolej na sąd -Izajasz 24:22 por. 2 Piotr 2 :17 i Obj. 20:5.Nie bez powodu nastąpi Jan 5:28,29 i Dan 12:2. Byc moze wtedy w pełni dokona się Mat. 25 który ma swój prolog i epilog.

Pozdrawiam

A ktoś mnie tu pouczał o czytaniu w kontekście i nie wyrywaniu fragmentów z Biblii, czyż to nie byłeś ty Chakmachu?
Więc wypada po czymś takim powiedzieć: nauczycielu poucz siebie sam.
Czesiek

#100 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-14, godz. 16:57

A ktoś mnie tu pouczał o czytaniu w kontekście i nie wyrywaniu fragmentów z Biblii, czyż to nie byłeś ty Chakmachu?
Więc wypada po czymś takim powiedzieć: nauczycielu poucz siebie sam.


Witaj Cześku

Nie wiem dokładnie o co tobie chodzi, ale przy wczorajszym czytaniu słowa -przebadałem jak się rzeczy mają dokładniej(Dzieje 17:11). Kiedy zwrócisz uwagę na Apokalipsę Izajasza tj. Izajasza 24 rozdział do chociażby 27 rozdziału, to masz piękny przekrój tego co się będzie działo. Izajasz 24:1 mówi o pustoszeniu ziemii, o przewracaniu jej powierzchni. Dalej w Izajasza 24:3 jest mowa o spustoszeniu i rozdrapaniu ziemii. W Izajasza 24:4 jest mowa o tym że niszczeje niebo wraz z ziemią i ze się wyczerpały. I Dalej w Izajasza 24:6 "Dlatego ziemię pochłania przekleństwo a jej mieszkańcy odpokutują , dlatego się przerzedzają mieszkancy ziemii i mało ludzi zostało"(BT). W Izajasza 24:10 czytasz co zostało na tej naszej ziemii. Czyli zburzone miasto i chaos. To jest ciągle ta sama ziemia. A na niej w Izajasz 24:13,14 pozostała 'resztka' ludu który ocalał i wychwala Boga za wybawienie (na tej samej ziemi). To resztka w porównaniu do 6 miliardów ludzi. Jak widzisz Izajasz 24:4 ma w kontekscie co innego gdy mówi w Iz. 24:4: "niszczeje niebo wraz z ziemią" lub w 24:1 że ziemia jest rozdrapana. Nie oznacza to zniszczenia planety w sensie wybuchu i ze bedzie całkowicie nowa planeta. Pamiętajmy że Słowo Izajasza to objawione słowo. To samo ma się z Izajasza 66 rozdziałem W Iz. 66:16 czytasz o sądzie przez ogień. Po całym zdarzeniu osoby ocalałe będą jeszcze głosic innym Izajasz 66:19(por. Iz.27:12,13). Wielu zmartwychwstanie takich co nie słyszeli o Bogu .To się dzieje na tej samej ziemii na której zmartwychwstają. Ze studium Izajasza także wiemy, że tylko niektórzy przyjmą ewangelię łaski . Zobaczmy do Iz. 26:10. Dlatego potem ich pożre ogień w Iz. 26:11(por. Obj. 20:9).Niektórzy jednak zrezygnują z ataku na Jerozlime na ziemii i nawrócą się o czym podaje Zachariasz 14:16(por. Obj. 20:9). Ten czas tysiaclecia będzie to czas gdy pieszchnie niebo i ziemia a Niebo i ziemia będą jednym w sensie otwarcia się drogi (Jan 1:51). Proroctwa mówią o niebiańskim Jeruzalem który będzie widoczny jak Słońce czyli dla wszystkich na ziemii i na 'górze' gdzie niektórzy będą pochwyceni(Malachiasz 3:20;Obj. 21:22; Iz. 28:6; Iz. 31:1 Mat. 25:31-... ). Pochwycenie moze tez dotyczyć wejscia w niebiańską chwałę(obecnosc świątyni czyli samego Boga) bo napisano ze w obłoku w powietrze pochwyceni będa(1 Tes. 4:16,17- por. Rodz. 19:15-17 i Łuk. 9:34-37)). Skoro ziemia jest podnózkiem tronu Boga a Pan zstapi swoimi stopami na ziemię to niebo i ziemia będa jednym(Iz. 66:1; Obj. 21:1-5; Obj. 21:22-25; Zach. 14:4). Istnieje możliwość ze nie bez powodu ziemia tam gdzie jest teraz Jerozolima była wybrana niegdys przez Boga. To własnie tam na górze i w okolicy jest 'rzesza' ludzi która sie pomieści(Obj. 7:9) i moze zjeżdźać na pielgrzymki. A starsi z Obj. 4:10 będą przed tronem Boga-Obj. 14:1-4 mówi ze na górze Syjon. To samo mówi Izajasz 24:23. To będzie w Jerozolimie która na tysiąc lat a potem na wieczność zostanie na ziemii(Obj. 21:1-5).A pielgrzmowac będa do niej ludy(Izaj. 28:12,13).

Niech łaska Pana Jezusa
i miłość Boga Ojca będą z tobą

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-14, godz. 17:13





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych