Skocz do zawartości


Zdjęcie

strona Janusza S.


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#1 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-22, godz. 08:17

Zajrzyjcie koniecznie na stronę naszego kochanego brata z Ostatka :

http://www.janusz1950.republika.pl./

:rolleyes:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#2 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-05-22, godz. 10:40

Ciekawe, ciekawe...
Chociaż jakoś nie specjalnie byłem zaskoczony takim obrotem sprawy. Napisałem do niego maila.

PS: Znasz tego wujka Kloo?

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#3 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-22, godz. 10:43

Telefonicznie :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#4 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-05-23, godz. 09:56

Po wymianie krótkich informacji okazało sie, że znamy sie osobiście.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#5 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-23, godz. 10:11

Strona to zywy dowod na pomylenie z poplataniem nauk doktrynalnych SJ.
No bo w koncu wg hierarchi to "niewolnik" (a czescia skladowa byl Janusz) jest zaraz po Jezusie i to niewolnik naucza a inni sie go sluchaja :)
Choc okazuje sie ze tak naprawde to nauka o niewolniku to bajka :) bo jak sie niewolnik pytal o sluszne sprawy to przegnali "jedny prawdziwy kanal lacznosci" na cztery wiatry :)
Ot i cala Stalinowska nauka:)

Mam nadzieje ze Janusz bedzie wpadal na nasze forum, bo bedac tak blisko "zrodla" zawsze mozna duzo opowiedziec.
A o dowiedzenie sie jak najwiecej wiekszosci nam chodzi. :)

#6 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-23, godz. 10:36

No, no... Jestem pod wrażeniem, choć to przygnębiająca historia... :( Byłoby pięknie, gdyby ten wujek odwiedził nasze forum, jeśli zechce... Na pewno miałby nam wiele ciekawego do przekazania.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-23, godz. 12:20

słowa voldemorta skłaniają do zastanowienia:

kto (wg WTS) jest "niewolnikiem wiernym i rozumnym"? Czy "cały" ostatek czy tylko jego część, zamieszkała w New Yorku i redagująca strażnicę.

im głębiej wnikać w tę naukę, tym więcej widać absurdów...

#8 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-23, godz. 13:01

Zadałem N.O. pytanie kiedys : Ilu z ok 8500 Ostatka redaguje pokarm na czas słuszny?? Jaka była odpowiedź ?? Sami wiecie :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#9 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-23, godz. 13:05

Zadałem N.O. pytanie kiedys : Ilu z ok 8500 Ostatka redaguje pokarm na czas słuszny?? Jaka była odpowiedź ?? Sami wiecie :rolleyes:

z całym szacunkiem dla tej grupy sedziwych ludzi, ale zapewnie większośc z nich już jest nie takiej jak za młodu umiejetności myślenia ! i szczerze watpie, aby mogli sklecic chocby tekscik z Obserwujemy świat !

no i strasznie smutne jest to doświadczenie Janusza i jego żony ! jak nazwac ludzi, którzy tak okrutnie postąpili z barcmi tak oddanymi dla sprawy ! bo mieli czelność miec odmienne zdanie ;-(
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#10 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-23, godz. 13:36

Seb

Stąd własnie pojawiło się moje do niego zapytanie. Powszechną swiadomością jest właśnie ta a nie inna ;)

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#11 Daniel Z.

Daniel Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-25, godz. 20:54

Czyż by 'drugie owce' osądzające brata z ostatka (zgodnie z obowiązującą doktryną) zapomniały o słowach naszego Pana z Ew. Mateusza 25:41-46 i 24:45-51:

”Wtedy powie z kolei do tych po swej lewicy: 'Idźcie ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany dla Diabła i jego aniołów. Bo zgłodniałem, ale nie daliście mi jeść, i odczułem pragnienie, ale nie daliście mi pić. Byłem obcym, ale nie przyjęliście mnie gościnnie; byłem nagi, ale mnie nie odzialiście; chory i w więzieniu, ale się mną nie zaopiekowaliście'. Wtedy i oni odpowiedzą tymi słowy: 'Panie, kiedy widzieliśmy cię głodnym lub spragnionym, lub obcym, lub nagim, lub chorym, lub w więzieniu i ci nie usłużyliśmy?' Wtedy odpowie im tymi słowy: 'Zaprawdę wam mówię: W jakiej mierze nie uczyniliście tego jednemu z tych najmniejszych, w takiej nie uczyniliście tego mnie'. I ci odejdą w wieczne odcięcie, prawi zaś do życia wiecznego.”

„Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie? Szczęśliwy ów niewolnik, jeśli jego pan, przybywszy, zastanie go tak czyniącego! Szczęśliwy ów niewolnik, jeśli jego pan, przybywszy, zastanie go tak czyniącego! Zaprawdę wam mówię: Ustanowi go nad całym swoim mieniem. Ale gdyby ów zły niewolnik rzekł w swoim sercu: 'Mój pan zwleka' i gdyby zaczął bić swych współniewolników oraz jeść i pić z niepoprawnymi pijakami, pan owego niewolnika przyjdzie w dniu, którego ten się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna, i ukarze go z największą surowością, i wyznaczy mu dział z obłudnikami. Tam będzie płakał i zgrzytał zębami.”

Na stronie pojawiają się kolejne listy, które demaskują obłudę, manipulatorstwo i totalitaryzm administracji zboru, nadzorcy obwodu i biura oddziału.

#12 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-05-25, godz. 23:06

List..

Ten szczególnie polecam. Napisany jest krótkim, ostrym, trafnym językiem. Klasyczny ''szach - mat'' w co drugim zdaniu. Trudno byłoby coś tam dodać.

#13 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-26, godz. 05:47

Ładnie to wszystko siostra Grażyna wypunktowała. Ten liścik warto by podetknąć pod nos co niektórym...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#14 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-28, godz. 03:35

Zgadzam sie z tym. List jest bardzo docelowy.

Zaloze sie, ze liczba "ostatka" nadal bedzie sztucznie utrzymywana......no bo jak nie bedzie nikogo....to chyba tylko kulke mogliby sobie w leb dac.

Teraz wiemy czemu w szkole wolali kocia wiara ! (nie obrazajac kota) :D

No, to chyba jednak ten AMWAY jest troche lepszy....ale mimo to, jak znowu trafie na jakiegos blazna, to werbalnego kopniaka dostanie. ;) i zjedzie ze schodow, jak ten ostatni.
Cytat ostatniego AMWAYowca: "Szybujemy z orlami" ..... :D :lol: ...no i poszybowal...

#15 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-28, godz. 08:09

List Grażynki jest esensją w pigułce wiadomości o organizacji i prawami nią rządzących.
Jestem najbardziej ciekawa, co było tym zapalnikiem, który pozwolił Grażynce i Januszowi na "samodzielne" myślenie i dojscie do takich wniosków.
pozdrawiam
nie potrafiłam uwierzyć.......

#16 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-28, godz. 08:21

jak nazwac ludzi, którzy tak okrutnie postąpili z barcmi tak oddanymi dla sprawy ! bo mieli czelność miec odmienne zdanie ;-(

Jest to bardzo ciekawe pytanie
Ja pozwole sobie zadac jeszcze jedno pytanie :

Dla jakiej sprawy oddanymi skoro mieli odmienne zdanie ?

Czy fakt ze jedna lub wiecej osob ( bardzo zasluzonych niegdys dla sprawy ogolu ) ma ( obecnie ) inne zdanie niz cala reszta ma byc powodem aby reszta zmienila swoj punkt widzenia ?

2Piotra rozdzialy 2 i 3 pisze o odstepcach i szydercach ktorzy nalezeli do zboruc chrzescijanskiego ale zadali sobie na przyklad takie pytanie :
2Ppiotra3:4
"i będą mówili: «Gdzie jest obietnica Jego przyjścia? Odkąd bowiem ojcowie zasnęli, wszystko jednakowo trwa od początku świata». "

I dzisiaj wielu "zasluzonych" zadaje sobie rozne pytania, maja do tego dane im przez Jehowe prawo, nie sa automatami za^programowanymi na wiare w Jehowe i w jego obietnice, nie jestesmy sekta ktora bedzie karac za apostazje swoich bylych czlonkow karami cielesnymi lub administracyjnymi, to ze ich unikamy ma kilka powodow :

Jesli natomiast ktos zasluzonych stwierdzi ze to co reprezentuja i wco wierza SJ to dkla nich za malo lub za duzo to my nie bedziemy im przeszkadzac ( ani nie przeszkadzamy ) w tym aby zgromadzali sie z jemu podobnymi ludzli :)

Samemu zdarzalo mi sie "atakowac" KK na tym forum bo jest to tak latwe i powszechne dzisiaj ze skusilem sie na latwizne . Postaram sie nie atakowac wiecej a skupic sie na dyskusji dotyczacej meritum sprawy i conajwyzej porownywac wierzenia z tym co podaje Pismo Swiete ..............

Z powazaniem

1/ Jestesmy przekonani ze ich przyszlosc ( o ile sie nie zreflektuja ) jest krotka i malo radosna w stosunku do tego co obiecuje Biblia ludziom zyjacym pod panowaniem Krolestwa . ( Zostawcie nam to prawo do takiego przekonania :) )
2/ Z powodu powyzszego falszywie by brzmialo nasze pozdrowienie , czyli zyczenie mu wszystkiego najlepszego na jego drodze zycia bo przeciez ten "dzien dobry" moze byc jego ostatnim dniem byc moze ........
3/ Dziwnie by brzmialy w uszach Boga tak rozne modlitwy skladane w rozne intencje gdyby pozwolono wszystkim ,na Sali modlic sie o i nauczac o tym wszystkim co komukolwiek przyjdzie na mysl .....................
4/ Wiem ze organizujecie spotkanie w Warszawie i przypuszczam ze bedzie tam milo, wypijecie soczki, zjecie obiadek, porozmawiacie o kulturze i pogodzie i mam nadzieje :) ze nie znajdzie sie wsrod was ktos kto sprobuje was przekonac do wlasnego toku myslenia i bedzie sie upieral ze ma racje :) Odwrotnie ot tego co wy preferujecie my wolimy przebywac w towarzystwie o ktorym wiemy ze sa oni "bracmi w wierze" natomiast unikamy spozywania posilkow z myslacymi inaczej bo po prostu Jehowa nam tego zakazuje :) a i posilki najlepiej nam smakuja gdy spozywamy je w atmosferze odprezenia a nie przepychanek slownych
5/ Jestesmy w Organizacji ( oprocz wyjatkow potwierdzajacych regule ) nie z powodu milego towarzystwa zasluzonych braci ale po to aby sluzyc Jehowie tak jak uwazamy ze On tego od nas oczekuje !!!!!

Stad uwazam za wysoce nietolerancyjne, podle, a nawet ............ zakazywanie nam tego co uwazacie za dobre i pozyteczne dla was :
1/ Posiadanie prawa do przebywania we wlasnym ( dobranym )towarzystwie
2/ Wiary w to co uwazamy za prawdziwe
3/ Posiadania wlasnego zdania

W demokracji macie prawo do zgromadzania sie , do wypowiadania sie o innych ( o ile nie obraza to ich uczuc religijnych ) i do przekazywania innym wlasnych mysli i spostrzezen o ile nie jest to na nich wymuszane .........

Prosze wiec forumowiczow a szcegolnie moderatorow tego forum o :

- Szacunek na terenie tego forum do odczuc religijnych Swiadkow Jehowy

(...) Z regulaminu rejestracji: "Jeśli któryś użytkownik odczuje, że jakaś wiadomość jest obraźliwa, zachęcamy go do niezwłocznego skontaktowania się z nami." | Moderator
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#17 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-28, godz. 12:09

Cytat wziety z wczesniejszego postu uzytkownika homme_curieux:
"Prosze wiec forumowiczow a szcegolnie moderatorow tego forum o :
- Szacunek na terenie tego forum do odczuc religijnych Swiadkow Jehowy"
Cytac dobiega konca.

Na szacunek trzeba sobie w zyciu niestety jeszcze zasluzyc. I chyba sie to tak szybko nie zmieni.

A tak na marginesie tego postu: Mam nadzieje, choc watpliwe, ze starsi zboru potraktuja pana z szacunkiem, gdy sie panu kiedys noga w zborze podwinie. I miejmy nadzieje, ze nie trzeba bedzie sie klasycznie "odbic od dna" bez szacunku z ich strony. A jesli wszystko sie posypie, to zawsze mozna wrocic....na forum.

#18 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-28, godz. 12:16

Odwrotnie ot tego co wy preferujecie my wolimy przebywac w towarzystwie o ktorym wiemy ze sa oni "bracmi w wierze" natomiast unikamy spozywania posilkow z myslacymi inaczej bo po prostu Jehowa nam tego zakazuje :) a i posilki najlepiej nam smakuja gdy spozywamy je w atmosferze odprezenia a nie przepychanek slownych
5/ Jestesmy w Organizacji ( oprocz wyjatkow potwierdzajacych regule ) nie z powodu milego towarzystwa zasluzonych braci ale po to aby sluzyc Jehowie tak jak uwazamy ze On tego od nas oczekuje !!!!!

Stad uwazam za wysoce nietolerancyjne, podle, a nawet ............ zakazywanie nam tego co uwazacie za dobre i pozyteczne dla was :
1/ Posiadanie prawa do przebywania we wlasnym ( dobranym )towarzystwie
2/ Wiary w to co uwazamy za prawdziwe
3/ Posiadania wlasnego zdania

W demokracji macie prawo do zgromadzania sie , do wypowiadania sie o innych ( o ile nie obraza to ich uczuc religijnych ) i do przekazywania innym wlasnych mysli i spostrzezen o ile nie jest to na nich wymuszane .........

1.
dZIĘKI hc ŻE WYBREAŁEŚ NAS ODSTĘPCÓW NA SWOJE WYBRANE TOWARZYSTWO :) NAPRAWDĘ JEST TO DLA MNIE BARDZO BUDUJĄCE :) oDZYSKUJĘ WIARĘ W sWIADKÓW :))))
2.
wIARY W TO CO UWAŻASZ ZA PRAWDZIWE - DOBRZE POWIEDZIANE, NIE W TO CO PRAWDZIWE ALE W TO CO UWAZASZ ZA PRAWDZIWE - czUjesz roznice?
3.
posiadanie własnego zdania........... no tu także bym się nie zgodziła, bo właśnie Grażyna i Janusz S za posiadanie własnego zdania dostali wylotke, bez uzasadnienia biblijnego, nikt nie pokwapił sie biblijnie wykazac im że źle myślą.......

zaraz przypominają mi się ci co wylecieli za to że nie wierzyli w 1914 rok....... wtedy tez ORGANIZACJA ich wyrzuciła za złe myslenie i własne zdanie w perespektywie czasu okazało się że .... mieli rację, ale już nikt nie pokwapił się przeprosić i przyjąć .......... TAK W ORGANIZACJI RZADZĄ WYRAŹNIE ZASADY MIŁOŚCI I POKORY :)))))) co widac gołym okiem ;)

co o tym myslisz HC?
nie potrafiłam uwierzyć.......

#19 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-28, godz. 19:36

Czy nam SJ wogóle wolno tu przebywać??
Skąd te egzystencjalne problemy ??
Na zbiórkę czas i w teren marsz ;)

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#20 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 10:16

ja się za odstepcę nie uważam ;)
destination: ..::SALSERO::..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych