Skocz do zawartości


Zdjęcie

strona Janusza S.


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#21 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-29, godz. 11:18

no tak, jak się nie było "przystępcą" ;) to nie można być odstępcą...

a swoją drogą, najlepsze co może zrobić młodzieniec "wychowywany w prawdzie", to zwlekać z przyjęciem chrztu do trzydziestki.

#22 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-29, godz. 11:56

a swoją drogą, najlepsze co może zrobić młodzieniec "wychowywany w prawdzie", to zwlekać z przyjęciem chrztu do trzydziestki.

To prawda, z tym że nie zawsze "da się". Często presja jest tak olbrzymia, że oczekiwanie nawet do 18-stki może być udręką. Tym niemniej znam takich, którym się udało. I chwalą swoją decyzję.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#23 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-29, godz. 14:12

Moze moze, ale wtedy studium dodatkowo co tydzień!
Ja poszłam do chrztu zeby sobie zaoszczedzic tej godziny na studium z rodzicami :)
Kazdy powod jest dobry :)))))
nie potrafiłam uwierzyć.......

#24 Janusz S.

Janusz S.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 15:54

Witajcie Kochani!
Nie spodziewałem, że w ten sposób 'będę wywołany do tablicy'.
Ale skoro już to się stało - jestem do Waszej dyspozycji.
Mam świadomość, że pojawią się różne opinie na nasz temat /mój i mojej żony/, zresztą każdy ma prawo do oceny, co wcale nie znaczy, że opinie które wypowiadamy zawsze są prawdziwe /nieznajomość faktów może wpłynąć na zniekształconą ocenę/. Ale tak to już jest i tego nie da się zmienić. Mam świadomość, że i ja w przeszłości - oceniałem pewne sprawy i sytuacje wedle swojej wiedzy /nie zawsze pełnej/. Dlatego, jeśli pozwolicie - mogę coś podpowiedzieć: lepiej zapytać u źródła, a potem formułować wnioski.
Postaram się być obiektywny /choć będzie to trudne/. Jeśli nie będę miał miłości do moich kochanych braci i sióstr /nadal będę ich tak traktował/, to nie byłbym uczniem mojego Pana Jezusa Chrystusa /JESZUI/.
Spróbuję Wam kochani odpowiedzieć na nurtujące Was pytania, choć nie uważajcie mnie za wszystko-wiedzącego.
Jeszcze raz powtórzę, - dziękuję mojemu Ojcu Niebiańskiemu za wszystko dla mnie do tej pory uczynił i co do tej pory mnie spotkało. Oby dalej mnie i moją rodzinę prowadził poprzez naukę swojego umiłowanego Syna, Jeszuę, poprzez swego Ducha.
To mój debiut - proszę o wyrozumiałość.
Janusz S.

#25 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-29, godz. 16:14

Witam Januszu,

czuj sie jak u siebie w domu.

#26 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 16:20

Serdecznie cie witam i bardzo sie ciesze,ze twoje doswiadczenia i milosc do Jezusa bedą służyc ku dobru wszystkim szczerym ludziom,obecnym swiadkom i nam exom.
Niech cie Bog błogoslawi.Pozdrawiam tez twoją Grazynke i do zobaczenia!!!!!!

#27 Janusz S.

Janusz S.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 17:01

DO HOMME CURIEUX!
Może na początku, chciałbym zapytać od kiedy jesteś Świadkiem Jehowy?
Pytam dlatego, bo chciałbym się zorientować jaki jest Twój staż w 'organizacji', a to dlatego abym miał orientację, jak prowadzić z Tobą dialog. Powiem Ci z własnego doświadczenia, że przez lata, to jest od 1972 r. byłem: oddany, wierny; powiem więcej "ŚLEPO POSŁUSZNY I UFAJĄCY", bo tak rozumiałem lojalność wobec 'organizacji jedynej i prawdziwej' - nie wiem czy to możesz zrozumieć. W takim duchu byłem wychowany i tylko ten może to zrozumieć kto od dzieciństwa jest tak wychowywany.
Piszesz między innymi, cytując: "...Gdzie jest Jego przyjście..." - no więc, gdzie to przyjście w roku 1975?. Nie wiem gdzie Ty w tym czasie byłeś /przepraszam za tak odważne pytanie/, ale ja w tym czasie byłem już 'sługą pomocniczym' i przypominam sobie panującą w tym czasie atmosferę. Łatwo komentuje się wydarzenia z przeszłości, jeśli się w tym czasie nie uczestniczyło w tych wydarzeniach, a ja właśnie mogę o tych czasach powiedzieć i nie z zasłyszonych opowieści, tylko z osobistych przeżyć. A to nie jedyna wyznaczana data przez 'organizację' /1914,1925 i inne/. Aby o tym się wypowiadać, trzeba coś przeżyć. Próbuję zrozumieć 'współczesnych' Świadków Jehowy', i ja byłem przekonany o jedynej słusznej, prawdziwej organizacji - broniłem za wszelką cenę dobrego jej imienia. Ale jak doszło do zmiany? - zpraszam na moją stronę:
www.janusz1950.republika.pl.
Z poważaniem i pozdrowieniem - Janusz S.

#28 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-29, godz. 17:02

Witay Nasz Drogi i Kochany Bracie Januszu :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#29 Janusz S.

Janusz S.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 17:04

DZIĘKUJĘ ZA SERDECZNE PRZYJĘCIE.
Będzie mi miło być z Wami, do usłyszenia.
Janusz S.

#30 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-29, godz. 17:17

Januszu i Grażynko, i ja WAS serdecznie witam....... wczoraj jeszcze raz dokładnie czytałam wasze listy..... troche mi to czasu zajęło........ Miło że jesteście z nami! Czujcie się jak u siebie w domu :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#31 Janusz S.

Janusz S.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 17:25

DO VOLDEMORTA!
W tym temacie, który poruszasz, powiem tak, kiedy zapytałem, czy ci z którymi rozmawiam /członkami komitetu specjalnego wyznaczonego przez Biuro Oddziału w Nadarzynie i komitetu specjalnego 'w randze obwodu'/ mają uprawnienia do korekty 'doktryny niewolnika' - oczywiście nie było odpowiedzi. Dlatego zaproponowałem następujące rozwiązanie: poczekajmy, jeśli członek czeladzi pisze do 'centrali', to wszystkim innym, nic do tego. Tylko nie zdawałem sobie sprawy z tego, że Ciało Kierownicze może błyskawcznie się porozumieć z Nadarzynem i wydać odpowiednie dyspozycje jak postąpić z "niesfornym pomazańcem" - co dano mi do zrozumienia w trakcie spotkania z 'komitetem specjalnym'.
To na tyle dzisiaj.
Pozdrowienia.
Janusz S.

#32 Janusz S.

Janusz S.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 17:38

DO GWERTY!
Pytasz o 'zapalnik'?
Jest to trudna odpowiedź, ponieważ składa się na to wiele czynników. Poprzez lata wyłoniły się kwestie i pytania, które powstawały w moim sercu i umyśle. Stawiali je też moi rozmówcy /bracia i osoby napotkane w służbie polowej, na odwiedzinach, czy studiach biblijnych/. Punktem zwrotnym, jak piszę w mojej biografii, to koniec roku 2003 i program E.Drzyzgi w TVN.
Pozdrawiam.
Janusz S.

#33 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 18:08

Janusz S i Grażynko,

cieszę się, że również wam opadły łuski z oczu. Ja również przed paru laty broniłem prawdy biblijnej. Jednak spotkał mnie ten sam los co was. Tutaj możecie przeczytać moją historię i obejrzeć listy, jakie pisałem do biura oddziału w Selters:

http://brooklyn.org.pl/selters000.htm

A co dzisiaj ze mną? Na początku było ciężko, ale dzisiaj wzrastam w wierze. Poznałem na podstawie biblii, że nauka o Trójcy Świętej, czy duszy nieśmiertelnej ma mocne podstawy biblijne. Możecie poczytać sobie troszkę moich postów w dziale o Trójcy i duszy.

http://watchtower.or...?showtopic=1232

http://watchtower.or...hp?showforum=33

Zapraszam również do działu Przekład Nowego Świata, gdzie przedstawiam masę dowodów na sfałszowanie słowa bożego przez CK.

http://watchtower.or...hp?showforum=31

Również z zaciętością walczę z niebiblijną nauką o zburzeniu Jeruzalem w roku 607. Tutaj możecie poczytać sobie moją polemikę z pewnym zagorzałym Świadkiem Jehowy, gdzie podaję duzo dowodów:

http://www.biblia.we...wtopic.php?t=71

http://www.biblia.we...wtopic.php?t=80


Również, jak wy, głęboko wierzę, iż biblia jednoznacznie umiejscawia wielką rzeszę w niebie przed tronem. Możecie poczytać sobie więcej tutaj:

http://www.biblia.we...topic.php?t=185

Pozdrawiam serdecznie i życzę duzo błogosławieństw i wzrostu duchowego :rolleyes:
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#34 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-29, godz. 18:42

Januszu, a czy czujesz sens docierania do SJ z pokazywaniem im skrywanych wiadomosci o organizacji i jej naukach?
Czy teraz utozsamiasz sie z jakas religia?

#35 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-29, godz. 19:26

Januszu,
Bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się odwiedzić to forum i mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#36 Janusz S.

Janusz S.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 20:17

DO VOLDEMORT!
Chcę podać fakty, które miały miejsce, natomiast czytający niech sam z tego wyciągnie dla siebie wnioski. Każdy ma prawo wyboru.
Tylko niech weźmie pod uwagę informacje, które pozwalają na wyciąganie właściwych wniosków, uwzględniające zamierzenie Stwórcy w stosunku do ludzi.
Mam świadomość, że wielu kochanych braci i sióstr potrzebuje pomocy duchowej i jeśli będzie to wolą Boga Jahwe - służę nią.
Na dzień dzisiejszy nie związaliśmy się z żadną denominacją chrześcijańską.
Mamy grupę 6 osób, z którą spotykamy się w miarę możliwości co tydzień.
Aktualnie studiujemy Dzieje apostolskie rozdział 9, korzystamy z przekładu 'grecko-polskiego' i Komentarza Żydowskiego do Nowego Testamentu
Davida H. Sterna.
Pozdrawiam.
Janusz S.

#37 Janusz S.

Janusz S.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów

Napisano 2006-05-29, godz. 22:09

DLA MIRKA !
Mój kochany Mirku!
Zapoznaliśmy się z Twoimi listami i jesteśmy pod wrażeniem tego co piszesz, jednak nie przekonuje mnie to, iż nauka o: "TRÓJCY ŚWIĘTEJ" i 'NIEŚMIERTELNEJ DUSZY" - ma mocne podstawy biblijne.
Od setek lat trwają dyskusje 'trynitarian' i 'antytrynitarian' w tej kwestii, każda ze stron podaje zapisy natchnionych Pism, i pewnie te dyskusje będą trwały dopóki, aż nie przyjdzie PAN i nie zrobi porządku wśród Jego uczniów i ich poglądów na wiele - dziś kontrowersyjnych spraw.
Chciałbym zaprezentować swój stosunek do podnoszonych przez Ciebie kwestii, i powiem tak: ponieważ w zapisach natchnionych Pism, nie występuje pojęcie "TRÓJCA" i "DUSZA NIEŚMIRTELNA" - dlatego nie uznaję tych 'doktryn'. Nie oznacza to jednak, że w temacie: 'PAN JEZUS CHRYSTUS' i 'dusza ludzka' nie dokonałem pewnej weryfikacji.
Moje stanowisko na dzień dzisiejszy - jest następujące. W poruszonych przez Ciebie kwestiach uznaję, że: JEST JEDEN PRAWDZIWY BÓG JAHWE; JEGO UMIŁOWANY SYN JESZUA; ODDZIAŁYWANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - ale to wcale nie jest 'trójca', Od czego odcinają się też inne denominacje chrześcijańskie, jak chociażby 'Wspólnota Kościołów Chrystusowych" /mamy ich statut/.
W kwestii 'duszy ludzkiej' - to ciekawy temat i proponuję rozważenie go później.
Ale, żeby była jasność - nie przyjmuję, jakoby 'dusza ludzka była nieśmiertelna'. To tyle na dzień dzisiejszy.
Pozdrowienia.
Janusz S.

#38 Janusz S.

Janusz S.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów

Napisano 2006-05-30, godz. 08:05

DLA MIRKA!
Drogi Mirku - chciałbym wprowadzić pewną korektę do tego co napisałem, a dotyczy tego fragmentu: "Od czego odcinają się też inne denominacje chrześcijańskie, jak chociażby 'Wspólnota Kościołów Chrystusowych'..."
Przepraszam i proszę o wybaczenie - ponieważ to moje stwierdzenie nie jest prawdziwe, a ja nie chciałbym przyczynić się do zamieszania w tej kwestii.
Pozdrawiam.
Janusz S.

#39 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-30, godz. 09:01

Aktualnie studiujemy Dzieje apostolskie rozdział 9,

Jestem SJ i wierze ze Organizacja WTS przekazuje nam pokarm na czas ...........

Wielokrotnie apelowalem do ex-SJ aby o ile rzeczywiscie im zalezy na Prawdzie nie ograniczali sie tylko i wylacznie do wytykania bledow i potkniec braci (nawet tych z CK ) ale zaproponowali cos co mozna byloby nazwac Slowami Zycia , na wzor wielu ludzi utworzyliscie grupe studiujaca Pismo Swiete .
Jako spozywajacy cialo i krew a wiec nalezacy do Ostatka ( chociaz ja sklaniam sie ku pogladowi iz nie wszyscy ktorzy spozywaja emblematy do Ostatka naleza !! ) masz z pewnoscia pragnienie podzielenia sie swoimi budujacymi a nie tylko destrukcyjnymi w stosunku do WTS przemysleniami :)

Jako czlonkowi Ostatka (?) powinno ci zalezec na zgromadzeniu owiec i zorganizowaniu ich w "jedno"

Nie chce aby ktos uwazal ze szukam nowej Prawdy :) ja wierze ze ja Ja znam .

Ale mam otwarty umysl i czytam i slucham i do tej pory oprocz pomowien i wyciaganiu brzydkich szczegolow z zycia pewnych braci i siostr za ktore to zreszta najczesciej ponosza konsekwencje , nie znalazlem nic co by moglo zbudowac Lud Jehowy .

Zamiast pokarmu niektorzy ex-SJ organizuja spotkania w kawiarniach aby sie napic soczku lub piwka i poplotkowac :)
Niektorzy organizuja sie w liczne 5-10 osobowe niezalezne od siebie wolne grupki .
Niektorzy .........................

Niektorzy na wzor pewnych Badaczy ciesza sie tym co 80-100 lat temu odkryli inni Bracia i nie chca przyjmowac nic nowego do swiadomosci ( z wygody ? )

a Ty ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#40 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-30, godz. 09:14

Jestem SJ i wierze ze Organizacja WTS przekazuje nam pokarm na czas ...........

o jaki ci czas chodzi ? patrząc na działalność Janusza to przez ten okres jego bytności w Organizacji tych świateł było kilkadziesiąt i do tego często to były światła awaryjne !

ja w porównaniu do Janusza jestem g...iarzem teokratycznym no i wiekowym też ! ale podczas mojej bytności sam byłem naocznym świadkiem jak np. trzykrotnie zmieniano światło w książce Zyc wiecznie! więc odpowiedz mi na pytanie: jak możesz głosić tzw. prawdę, która nagle może okazac się kłamstwem ? a wiesz doskonale kto jest Ojcem kłamstwa !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych