Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Strażnica pomniejsza rolę Jezusa?


  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#41 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-25, godz. 11:18

a ja mysle ze WTS nie pomniejsza roli Jezusa tylko jej nie wywyzsza do stanu , ktory mu sie nie nalezy....
powiem szczerze ze jak czytam dwie osoby tu : ** nasz ukochany wybawcza Jezus ** to mnie sory ale pusty smiech ogarnia.
moje prywatne zdanie:
Ja jestem w sposob nie do wyslowienia wdzieczny Jezusowi za ofiare na jaka sie zdobym by nas wybawic.. mam te jednak swiadomosc ze bez Jego Ojca na nic by to bylo. To Jehoy opracowal plan zbawienia i to Jemu wszystko i przede wszystkim zaslugujemy. Kiedy mysle o konajacym Chrystusie, ktory umieral hanbionca smiercia na **drzewie** nie umiem zabrac mysli. gdy jednak pomysle o Uczuciach , ktore mial w sercu sam Jehowy patrzac jak umiera Jego jednorodzony syn , jak go hanbia i opluwaja.. ilez razy bardziej cierpial w swym sercu nizli byloby to w przypadku czlowieczego ojca.
mysle zeStraznica nie idzie za przykladem odstepczych nauk , ktore skupiaja sie prawie ylko na osobie Jezusa, redaktorzy straznicy skupija sie na slowach Jezusa.. nie moja wola ale twoja niech sie stanie... on sam podkreslil kto jest sprawca zbawienia..

ps. A jesli chodzi o Janusza to ja bylbym za okresleniem ** byly pomazaniec** pozdrawiam
[font=Tahoma]

#42 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-25, godz. 11:23

Dobrze Hubercie. To powiedz mi w czym imieniu mamy zbawienie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#43 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-25, godz. 11:45

Dobrze Hubercie. To powiedz mi w czym imieniu mamy zbawienie.

oczywiscie ze w imieniu Jezusa, ktory jest synem bozym i podlega wladzy Jehowy
[font=Tahoma]

#44 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-04-25, godz. 15:33

oczywiscie ze w imieniu Jezusa, ktory jest synem bozym i podlega wladzy Jehowy


Dz 4:12 BT
"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni."


Ciekawe, czy Biblia kłamie To imię JHWH nie jest większe, skoro Jezus jest tylko stworzeniem?. :lol:

#45 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-25, godz. 15:49

Dz 4:12 BT
"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni."


Ciekawe, czy Biblia kłamie To imię JHWH nie jest większe, skoro Jezus jest tylko stworzeniem?. :lol:

to niby gdzie nie ma tego niby innego imienia???? pod niebem!!!!! a no to wszystko jasne.... nie dano ludziom zyjacym pod niebem innego imienia w ktorym mogliby byc zbawieni. Pytam sie jeszcze KTO nie dal ludziom zadnego innego imienia oprocz imienia Jezusa przez ktore mozna bc zbawionym????? Sam Jezus nie dal innego imienia??? czy moze ktos wyzszy od Jezusa nie dal ludziom innego imienia niz tylko imie Jezusa????? wers 10-ty tez podkresla co niezwykle wielkiego uczynil Jehowa dla tego Jezusa, przez ktorego wielkie imie mozemy byc zbawieni... mianowicie zmartwychwzbudzil go!!
A skad Jezus dostal taaakie imie????
zastanawiam sie ... skoro Jezusowi Dano taaaaakie imie to ja sie pytam : kto mu dal taaaaakie imie????
no bo nie pisze ze sam sobie wziol tylko ze mu dano (Filipian 2:9-11) A wiec to bog wyniosl go....i zyczliwie dal mu imie...
ciekawa mysl zyczliwie dal mu imie... (BG ..darowal mu imie) i podobnie (BT)
i co najciekawsze zacytuje za BT wers 11.** I aby wszelki jezyk wyznal, ze Jezus jest PANEM- (i uwaga!!!) ku chwale Boga ojca**.
dla mnie temat jest jasny..
nie tylko mamy tu ciekawy werset o istnieniu dwoch roznych istot, mianowicie istoty najwyzszej, Ojca , ktoremu postawa i rola Jeusa w kwestii zbawienia przynosci bedzie chwalena ziemi ale i w niebie.
Role taka ku swej chwale wyznaczyl mu Jehowa a On te role z wdziecznoscia i radoscia na chwale swego ojca wykonal
[font=Tahoma]

#46 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-25, godz. 17:10

To powiedz jakie imię jest najważniejsze w tym zyciu i przyszłym
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#47 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-04-26, godz. 15:21

to niby gdzie nie ma tego niby innego imienia????



Flp 2:9-10 BT
"Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych."


Pod niebem, chyba nie egzystują aniołowie więc i Te Imię jest w niebie również najwyższe. To logoczne jak budowa cepa !. Tak czy inaczej Jezus jest Pankratorem !.

#48 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-26, godz. 20:46

sprobujmy znalezc odpowiedz na pytanie: czy bog ktory Jezusa tak wywyzszyl i dal mu takie imie zezgina sie kazde kolano w niebie i na ziemi... czy wywyzszyl go tez ponad siebie??? czy kolano Jehowy tez sie zgina przed jezusem???
poprosze o jasne odpowiedzi. tak lub nie
[font=Tahoma]

#49 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-26, godz. 21:21

hubert a moze odpowiesz na ten temat biblijnie?

Zagmatwam trochę sprawę i dorzucę znowu coś o Jezusie...

Dz 4:12 Bw „I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.”

Widzisz hubercie Ty będziesz miał problem z tym by biblijnie to rozwiązać bo nie da się tego rozwiązać poniewaz dla Ciebie Jezus nie jest Bogiem i w tym tkwi problem. Gdybyś założył choćby że Nim jest to sprawa wygląda zupełnie prosto.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#50 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-04-26, godz. 22:35

Tak się nieuprzejmie wtrącę między "wódkę a zakąskę" :P

Jan 10 : 28-31
"I Ja daję im życie wieczne, i nie zginą na wieki, nikt ich też nie wyrwie z mojej ręki.
Ojciec mój, który mi je dał, jest większy od wszystkich i nikt ich nie zdoła wydrzeć z ręki Ojca.
Ja i Ojciec jesteśmy jedno."


No a potem to wiadomo....

"Żydzi znów chwycili za kamienie, aby Go ukamienować."

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2007-04-26, godz. 22:37

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#51 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-27, godz. 00:21

Jak i:

J 14:7-9 Bw „Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go. Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?”
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#52 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-27, godz. 06:31

Nie gmatwajmy sprawy, bo gubimy istotę. Nie ma znaczenia kim jest Jezus Nie ma znaczenia czy jest Bogiem czy inną istotą. Ma znaczenie, ze dla Chrzescijanina jest on NAJWAŻNIEJSZY! W nim jest zbawienie, jego imie jest największe, i w tym i w przyszłym życiu. TAKA JEST wola Boga Ojca JHWH. I kto tego nie widzi (a SJ tego nie widzą, bo sprowadzają często Jezusa do formułki przy modlitwie: te modlitwe zanosimy przez twojego syna Jezusa Chrystusa naszego Pana) nie wypełnia woli Ojca, który nakazał oddawać taką samą część i szacunek Synowi jak OJCu. Tym samym postawił go na równi sobie, o czym równiez mówi Apokalipsa, umieszczająć obu na jednym tronie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#53 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-27, godz. 19:00

czy ktos odpowie na moje pytanie???? czy kolano Jehowy zgina sie przed imieniem Jezusa???
poprosze o tak lub nie


mysle ze to nie trudne
[font=Tahoma]

#54 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-04-27, godz. 19:09

czy ktos odpowie na moje pytanie???? czy kolano Jehowy zgina sie przed imieniem Jezusa???
poprosze o tak lub nie
mysle ze to nie trudne

nie jest trudne, to czy Bóg może stworzyć kamień tak wieli i ciężki że sam go nie uniesie?
pozdrawiam
pozdrawiam Andrzej

#55 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-04-27, godz. 19:28

czy ktos odpowie na moje pytanie???? czy kolano Jehowy zgina sie przed imieniem Jezusa???
poprosze o tak lub nie
mysle ze to nie trudne


To jest co najmniej paradoksalne. Nie da się tego wytłumaczyć, jeśli dyskutują dwie takie osoby jak :
Jedna uważa że Jezus i Ojciec są jednym,
a druga osoba uważa że Jezus i Ojciec są dwoma odrębnymi.

Może tak :

czy kolano Jehowy zgina sie przed imieniem Jezusa???


Czy twoje kolano zgina się przed Hubertem684 ?

No bo przecież tu na forum to nie twoje ciało jest przyklejone na karty tego tematu i postów. A jednak Hubert684 to jesteś TY. Wszystkie myśli, poglądy etc. huberta684 świadczą o tobie - to TY nim jesteś.

Pozdrawiam.
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#56 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-27, godz. 19:38

to ja juz nic nie rozumiem... czy to znaczy ze Jezus sam sobie nadal to przeswietne imie i on sam przed soba nie zgina kolana??? czytamy w filipian ze on to imie otrzymal w darze... czyli ze sam sobie prezent zrobil?? no to troche dziwne.. nie, chociaz wcale nie..
bo ja jak sobie chce humor poprawic to tez lece na ciuchy i nakupuje sobie... ale nigdy tego nie traktuje jak prezen dla siebie... no bo nie pakuje i nie pisze ladnej karty... ze niby wz okazji takiej a takiej daruje ci (sobie) drogi hubercie nowe skarpetki od Bossa

no aleja taaaki intelignetny nie jestem, przeciez
i dla mnie prostego czlowieka , ktory nie wychodzi z zalozenia trojcy lub nietrojcy..... dla mnie prostaczka jest jasne ze jak ktos komus cos w darze daje to zazwyczaj sa to co najmniej dwie osoby..... no ale ja sie tam nirznam na swietych tajemnicach wiary

Użytkownik hubert684 edytował ten post 2007-04-27, godz. 19:39

[font=Tahoma]

#57 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-27, godz. 19:43

nie jest trudne, to czy Bóg może stworzyć kamień tak wieli i ciężki że sam go nie uniesie?
pozdrawiam

tak znamy to .. czy jesli nie umie stworzyc takiego kamienia to nie jest wrzechmocny a jesli umie go stworzyc ale nie umie podniesc to i tak nie jest wrzechmocny... czyli tak czy tak ..d..pa zawsze z tylu. co ma oznaczac co kolwiek nie odpowiesz stawia to boga w zlym o ile nie w smiesznym swietle
[font=Tahoma]

#58 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-04-27, godz. 20:29

to ja juz nic nie rozumiem... czy to znaczy ze Jezus sam sobie nadal to przeswietne imie i on sam przed soba nie zgina kolana??? czytamy w filipian ze on to imie otrzymal w darze...


Czy to Hubert684 sam sobie nadał to imię ? B)
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#59 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-27, godz. 20:36

huberta nazwal jego ojciec.. chlop wiekszy i madrzejszy od niego samego. dla ktorego hubert mial zawsze wielki respekt i milosc.
o to ci chodzilo????
[font=Tahoma]

#60 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-04-27, godz. 20:52

huberta nazwal jego ojciec.. chlop wiekszy i madrzejszy od niego samego. dla ktorego hubert mial zawsze wielki respekt i milosc.
o to ci chodzilo????



Nie nie o to. B)
Jak mniemam Hubert to imię które masz wpisane w dowodzie osobistym. A Hubert684 t to twoje (które sobie nadałeś) "imię" w wirtualnej rzeczywistości.

[ Tylko bez porównań Boga Ojca i Jezusa z wirtualną rzeczywistością, pleaseee. To takie na gorąco porównanie.]

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2007-04-27, godz. 21:12

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych