Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Strażnica pomniejsza rolę Jezusa?


  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#81 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-19, godz. 10:40

Kochani czytałem Biblię ŚJ i własnym oczom nie wierzyłem - może ktoś objaśni w jakim kluczu to napisano o Jezusie jako POTĘZNYM i BOGU i WIEKUISTYM OJCU ?.

Iz 9:6 NS
„Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju.”



Czy z tego cytatu biorąc pod uwagę całykontekst biblijny wynika, że pod względemposiadanych atrybutow Jezus jest równyBogu Ojcu.? Albo, że jezus i Jahwe to ta sama osoba?" Potężny Bóg"- wszak Pismo Święte i szatana nazywa bogiem.Czyżby i on był równy Bogu Jedynemu i Najkwyższemu? Konkludując, pokażcie mi w Biblii chociaż jeden werset mówiący o Jezusie jako o Bogu Najwyższym.

#82 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2007-06-19, godz. 11:15

Jeśli nie widzisz różnicy między określeniem "Potężny Bóg" w odniesieniu do Jezusa, a określeniem "bóg" do szatana (zwłaszcza poczytaj sobie w jakim znaczeniu) to bardzo przykre. Czy wyrażenie "wiekuisty Ojciec" także nic dla Ciebie nie znaczy?
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#83 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-19, godz. 13:15

Wg.Mat.4:10/BT/Jezus powiedział"Pana Boga twego czcić /grec.proskyne o/ i Jemu samemu służyć będziesz"Z pewnością Jezus cytował tu VMojż.6:13 gdzie występuje w manuskryptach tetragramJVHV oznaczający imię jedynego prawdziwego Boga. Wynika z tego jednoznacznie,że czczenie /proskyne o/ jest należne tylko Bogu Ojcu i wiąże się ze szczególnym nastawieniem umysłu i serca człowieka.

Czyli to co powiedział Pan Jezus, a co przytacza Ewangelia Jana według twoich wyjaśnień jest po prostu oszustwem? Tam przecież jednoznacznie Jan przytacza słowa, według których Pan Jezus domaga się takiej samej czci jaką oddaje się Bogu Ojcu.
Czesiek

#84 JAKUB

JAKUB

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2007-06-19, godz. 15:38

Witam !

Dobrze się składa bo mam przed sobą ,,Pismo Święte w przekładzie Nowego Świata, ciekawe? świadkowie jak się pomylą to wtedy piszą prawdę.

Proszę przeczytać Ewangelia Łukasza 1/76

http://i7.tinypic.com/4or9q2a.jpg

#85 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-19, godz. 19:35

(76) A ty, dziecię, Będziesz zwane prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz naprzód przed Jehową, by Przygotować jego drogi,

stanislawcz i hubercie, może oświecicie o kim mowa w tym wersecie, kto przed kim ma iść i prostować drogi Pana.
pozdrawiam Andrzej

#86 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-20, godz. 05:29

(76) A ty, dziecię, Będziesz zwane prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz naprzód przed Jehową, by Przygotować jego drogi,

stanislawcz i hubercie, może oświecicie o kim mowa w tym wersecie, kto przed kim ma iść i prostować drogi Pana.

Patrząc na zapis Ewangelii to chodzi o Jana zwanego Chrzcicielem, a szedł on przed Panem Jezusem i przygotowywał Jego przyjście.
Czesiek

#87 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-20, godz. 06:34

Witam !

Dobrze się składa bo mam przed sobą ,,Pismo Święte w przekładzie Nowego Świata, ciekawe? świadkowie jak się pomylą to wtedy piszą prawdę.

Proszę przeczytać Ewangelia Łukasza 1/76

http://i7.tinypic.com/4or9q2a.jpg



Jakubie nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Przecież cytowany przez Ciebie werset nie mówi, że Jezus to Jahwe .Mówi natomiast, że Jan Chrzciciel jest prorokiem, który ma objawiać wolę Najwyższego i objawiać kim i po co został przysłany na ziemię Jezus Chrystus.W przekładzie biblii NS zgodnie ze starożytnymi manuskryptami użyto imienia Boga Najwyższego Jehowa /Jahwe/ a nie Pan jak w przekładach katolickich, aby uniknąć błednej interpretacji .

#88 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-20, godz. 07:04

Jeśli nie widzisz różnicy między określeniem "Potężny Bóg" w odniesieniu do Jezusa, a określeniem "bóg" do szatana (zwłaszcza poczytaj sobie w jakim znaczeniu) to bardzo przykre. Czy wyrażenie "wiekuisty Ojciec" także nic dla Ciebie nie znaczy?



Potężny Bóg i wiekuisty Ojciec to tytuły jak najbardziej należne Jezusowi Chrystusowi. Ale czy pozwalają one stwierdzić, że Jezus jest Jedynym Najwyższym Bogiem?Mateusz w 1:23 pisze"Oto panna pocznie i porodzi syna i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada:Bóg jest z nami.". Czy zapowiadając narodziny Jezusa anioł powiedział,że to dziecko będzie samym Bogiem? Otóż nie. Powiedział bowiem:"Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego/Łuk.1:32,35/ Również sam Jezus nigdy nie twierdził, że jest Bogiem, tylko, że jest Synem Bożym/Jan.10:36/ To Bóg Ojciec posłał Jezusa na ziemię, a więc za jego pośrednictwem Bóg był z ludzmi./Jan.3:17; 17:8/

#89 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-20, godz. 07:30

"Mar 1 (7) I tak głosił: Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów."

to kogo Jan prorokował?
pozdrawiam Andrzej

#90 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-06-20, godz. 08:41

W przekładzie biblii NS zgodnie ze starożytnymi manuskryptami użyto imienia Boga Najwyższego Jehowa /Jahwe/ a nie Pan jak w przekładach katolickich, aby uniknąć błednej interpretacji

.


Których starożytnych manuskryptach? Dokładnie oznaczenie, datacja, nazwisko odkrywcy......



Potężny Bóg i wiekuisty Ojciec to tytuły jak najbardziej należne Jezusowi Chrystusowi. Ale czy pozwalają one stwierdzić, że Jezus jest Jedynym Najwyższym Bogiem?


Takie jak wyżej jest nielogiczne rozumowanie prowadzi do absurdu.Skoro jest jedyny Bóg to nie ma innych Bogów. Biblia mówi wyraźnie: jest jedne Bóg innych Bogów nie ma. Jesli gdzie ktoś lub coś nazywane jest w Bibli Bogiem to oznacza to albo pogańskiego bozka albo rzecz która zastapiła boga ludziom: brzuchy, szatan (stąd stał sie bogiem tego świata). Tylko ,że żaden z tych dwóch opisów nijak mi pasuje do Jezusa Chrystusa.

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-06-20, godz. 08:42

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#91 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-06-20, godz. 09:29

Skoro Biblia w wydaniu WTS sama wyraźnie mówi o Jezusie "Bóg Potężny" - to sami przyznają, że jednak jest jeszcze jakiś Bóg (z dużej litery) . Tak więc ktoś tu kręci.

#92 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-20, godz. 20:21

Jakubie nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi?

Użycie tego Imienia jeszcze bardziej wskazuje na pozycję Jezusa, podobnie jak zastosowanie cytatu z Joela w Rzymian 10 rozdz.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-06-20, godz. 20:26

Dołączona grafika

#93 JAKUB

JAKUB

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2007-06-21, godz. 17:44

Użycie tego Imienia jeszcze bardziej wskazuje na pozycję Jezusa, podobnie jak zastosowanie cytatu z Joela w Rzymian 10 rozdz.


Tak masz rację , ale świadkowie z którymi rozmawiam u siebie , jak im mówię że Pan Jezus to JHWH, to mówią że to niemożliwe, a gdy pokazuję ich Przekład który zamieściłem, to zaczynają kręcić. Więc powiedziałem że świadkowie jak się pomylą to powiedzą prawdę. Bo dla mnie Pan Jezus jest Jhwh.


Pozdrawiam

#94 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-21, godz. 18:35

Tak masz rację , ale świadkowie z którymi rozmawiam u siebie , jak im mówię że Pan Jezus to JHWH, to mówią że to niemożliwe, a gdy pokazuję ich Przekład który zamieściłem, to zaczynają kręcić. Więc powiedziałem że świadkowie jak się pomylą to powiedzą prawdę. Bo dla mnie Pan Jezus jest Jhwh.
Pozdrawiam

Dla Ciebie osoba Jahwe to ta sama co osoba Jezusa?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#95 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-21, godz. 20:33

Jakubie nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Przecież cytowany przez Ciebie werset nie mówi, że Jezus to Jahwe .Mówi natomiast, że Jan Chrzciciel jest prorokiem, który ma objawiać wolę Najwyższego i objawiać kim i po co został przysłany na ziemię Jezus Chrystus.W przekładzie biblii NS zgodnie ze starożytnymi manuskryptami użyto imienia Boga Najwyższego Jehowa /Jahwe/ a nie Pan jak w przekładach katolickich, aby uniknąć błednej interpretacji .

Jan Chrzciciel według tego przekładu ma poprzedzać Jehowę. I kogo poprzedza? Jezusa Chrystusa.
Stanislawcz masz po prostu ciekawą interpretację tego co naucza Biblia, czyli zrobić wszystko, aby Biblia nie mówiła tego, co mówi i w twojej interpretacji opowiadała to, co naucza WTS.
Czesiek

#96 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-21, godz. 20:43

czyli jak mówi WTS jeśli mówi to nie mówi.
pozdrawiam Andrzej

#97 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-21, godz. 22:13

a nie Pan jak w przekładach katolickich

/Jahwe/

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-06-21, godz. 22:20

Dołączona grafika

#98 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2007-06-22, godz. 08:51

stanislawcz,

Tak sie jakoś składa, że mam w posiadaniu (oprócz BT z imieniem Jahwe) także inne katolickie przeklady..np. Christian Community Bible (imię Jahwe w ST) czy najbardziej popularny przekład na "zachodzie" New Jerusalem Bible, gdzie także imię Jahwe występuje ST w każdym miejscu, gdzie było.
Jakoś chyba katolicy nie usunęli tego imienia z Biblii...
Więc powtarzanie w kółko tych samych "herezji' (bo tak naucza Organizacja w każdym rozdziale ze swoich książek, gdzie omawiana jest kwestia Imienia Bożego czy na zebraniach) mija się z prawdą i to dalece.
Nie wierzysz?? Zerknij do "The New Jerusalem Bible" pocket edition i dopiero potem mów, że katolicy usunęli Imię Boże.
pozdr

Użytkownik swiatlo7 edytował ten post 2007-06-22, godz. 09:04

"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#99 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-06-22, godz. 09:13

Witam !

Dobrze się składa bo mam przed sobą ,,Pismo Święte w przekładzie Nowego Świata, ciekawe? świadkowie jak się pomylą to wtedy piszą prawdę.

Proszę przeczytać Ewangelia Łukasza 1/76

http://i7.tinypic.com/4or9q2a.jpg


HEH :lol:

Często się słyszy że ŚJ nie mają zaufania do katolickiej Biblii. A do własnej mają ??? Skoro takowa stwierdza że Jezus To Jehowa :rolleyes: :lol:

No cóż nie ma co się patyczkować, CK będzie już niedługo musiało wdrożyć plan awaryjny i uznać że przyszło nowe światło które uznaję Biblię za nieaktualną :lol:
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#100 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-22, godz. 11:26

Zerknij do "The New Jerusalem Bible" pocket edition i dopiero potem mów, że katolicy usunęli Imię Boże.

W języku polskim pojawiła 1-tomowa edycja Biblii poznańskiej, gdzie w całym ST był i jest obecny Jahwe.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych