Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Strażnica pomniejsza rolę Jezusa?


  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#101 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-22, godz. 14:09

Tak masz rację , ale świadkowie z którymi rozmawiam u siebie , jak im mówię że Pan Jezus to JHWH, to mówią że to niemożliwe, a gdy pokazuję ich Przekład który zamieściłem, to zaczynają kręcić. Więc powiedziałem że świadkowie jak się pomylą to powiedzą prawdę. Bo dla mnie Pan Jezus jest Jhwh.
Pozdrawiam


Jeśli jesteś o tym przekonany to dobrze.Widać, że poszukujesz prawdy, ale też dobrze jest mieć argumenty na poparcie swoich przekonań.

#102 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-22, godz. 14:18

Jan Chrzciciel według tego przekładu ma poprzedzać Jehowę. I kogo poprzedza? Jezusa Chrystusa.
Stanislawcz masz po prostu ciekawą interpretację tego co naucza Biblia, czyli zrobić wszystko, aby Biblia nie mówiła tego, co mówi i w twojej interpretacji opowiadała to, co naucza WTS.


Mylisz się.Biblia wyrażnie mówi, że Jan Chrzcicie jako prorok Najwyższego Boga ma prostować czyli objaśniać jego drogi/postanowienia/ w stosunku do swoich stworzeń. A czymże jest Jezus Crystus w ekonomii zbawienia jak nie główną drogą prowadzącą do zbawienia? Czy to jest takie trudne do zrozumienia?l

#103 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-22, godz. 15:43

Mylisz się. Biblia wyrażnie mówi, że

„A ty, dziecię, będziesz zwane prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz naprzód przed Jehową, by przygotować jego drogi”

Czy to jest takie trudne do zrozumienia?


Dołączona grafika

#104 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-22, godz. 17:20

Mylisz się.Biblia wyrażnie mówi, że Jan Chrzcicie jako prorok Najwyższego Boga ma prostować czyli objaśniać jego drogi/postanowienia/ w stosunku do swoich stworzeń. A czymże jest Jezus Crystus w ekonomii zbawienia jak nie główną drogą prowadzącą do zbawienia? Czy to jest takie trudne do zrozumienia?l


a więc Apostoł Jan, który o Jezusie pisał "Jednorodzony Bóg" po prostu pisał, że Jezus nie jest Bogiem, ale jedynie synem Boga, dlatego należy tak to pokazać, aby ludzie nie widzieli co napisał apostoł Jan. A wszyscy co upierają się przy dosłownym odczytaniu takich fragmentów po prostu mylą się, bo nie można zaufać słowom Boga przekazanym za pośrednictwem Pisma Świętego, ale trzeba je odpowiednio przetłumaczyć (zinterpretować) tak, aby mówły to, co naucza WTS. Tak też i z tym tekstem z Ewangelii Łukasza.
Wybacz Stanislawcz, ale popatrz w lustro i spytaj się siebie komu warto bardziej zaufać: Bogu i temu co czytasz w Jego Słowie, czy ludziom podającym się za pokorne sługi Jehowy, którzy przez te ponad sto lat istnienia WTS-u pokazali, że nie bardzo wiedzą co naucza Biblia i non stop odkrywają (mają objawione jaśniejsze światło zrozumienia) co ona mówi.
Poza tym jaką mi dasz gwarancję, że ten sposób tłumaczenia tego wersetu z Ewangelii Łukasza który tu prezentujesz bedzie aktualny np. za 10 lat? Czy możesz dać mi gwarancję, że pod wpływem halogenu CK nie dojdzie do wniosku, że jednak Jan Chrzciciel miał poprzedzać Jehowę i tym Jehową jest Pan Jezus, bo przecież Jan poprzedzał Jezusa Chrystusa.
Czesiek

#105 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-27, godz. 00:15

a więc Apostoł Jan, który o Jezusie pisał "Jednorodzony Bóg" po prostu pisał, że Jezus nie jest Bogiem, ale jedynie synem Boga, dlatego należy tak to pokazać, aby ludzie nie widzieli co napisał apostoł Jan. A wszyscy co upierają się przy dosłownym odczytaniu takich fragmentów po prostu mylą się, bo nie można zaufać słowom Boga przekazanym za pośrednictwem Pisma Świętego, ale trzeba je odpowiednio przetłumaczyć (zinterpretować) tak, aby mówły to, co naucza WTS. Tak też i z tym tekstem z Ewangelii Łukasza.
Wybacz Stanislawcz, ale popatrz w lustro i spytaj się siebie komu warto bardziej zaufać: Bogu i temu co czytasz w Jego Słowie, czy ludziom podającym się za pokorne sługi Jehowy, którzy przez te ponad sto lat istnienia WTS-u pokazali, że nie bardzo wiedzą co naucza Biblia i non stop odkrywają (mają objawione jaśniejsze światło zrozumienia) co ona mówi.
Poza tym jaką mi dasz gwarancję, że ten sposób tłumaczenia tego wersetu z Ewangelii Łukasza który tu prezentujesz bedzie aktualny np. za 10 lat? Czy możesz dać mi gwarancję, że pod wpływem halogenu CK nie dojdzie do wniosku, że jednak Jan Chrzciciel miał poprzedzać Jehowę i tym Jehową jest Pan Jezus, bo przecież Jan poprzedzał Jezusa Chrystusa.


Jest oczywistą prawdą, że Apostoł Jan nazwał Jezusa Jednorodzonym Bogiem co w jego wyobrażeniu było prawdą. Jest to wypowiedz odosobniona, jednostkowa i nie może zburzyć całej logiki biblijnej, która od początku do końca mówi, że Bóg jest jeden.

#106 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-27, godz. 00:18

„A ty, dziecię, będziesz zwane prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz naprzód przed Jehową, by przygotować jego drogi”


A czy ten cytat mówi, że Jezus jest Jahwe? Przeczyłoby to logice.

#107 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-27, godz. 06:32

Jest oczywistą prawdą, że Apostoł Jan nazwał Jezusa Jednorodzonym Bogiem co w jego wyobrażeniu było prawdą. Jest to wypowiedz odosobniona, jednostkowa i nie może zburzyć całej logiki biblijnej, która od początku do końca mówi, że Bóg jest jeden.

Logiki Biblijnej, czy twojej i twoich nauczycieli logiki? Bo na przykład logicznym jest, że ten kto popełnił grzech powinien ponieść za to karę, ale jednak według Biblii karę za grzechy ludzi poniusł Pan Jezus, który nigdy grzechu nie popełnił, aby ci, którzy w Niego wierzą już nie musieli ponosić kary za swoje grzechy. Czyli ta Biblijna logika nie zawsze jest zgodna z tą ludzką.
Czesiek

#108 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-27, godz. 06:46

Jest oczywistą prawdą, że Apostoł Jan nazwał Jezusa Jednorodzonym Bogiem co w jego wyobrażeniu było prawdą. Jest to wypowiedz odosobniona, jednostkowa i nie może zburzyć całej logiki biblijnej, która od początku do końca mówi, że Bóg jest jeden.

I co z tego, że to tylko jedna wypowiedź? Wystarczy. natomiast o tym że jest zrodzony i Bogiem jest wiele innych miejsc w Biblii. To też odosobnione przypadki? B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#109 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-06-27, godz. 07:05

To co robi ten fragment w Bibli, skoro burzy jej logikę? Czy to oznacza iż możemy usuwac ,czy ignorowaqc fragmenty Biblijne burzącę logike bo tak nam się podoba? Podobno: "całe pismo jest natchnione".
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#110 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-27, godz. 07:21

To co robi ten fragment w Bibli, skoro burzy jej logikę? Czy to oznacza iż możemy usuwac ,czy ignorowaqc fragmenty Biblijne burzącę logike bo tak nam się podoba? Podobno: "całe pismo jest natchnione".

Pozwól że Cię Artur uzupełnię:

"Czy to oznacza iż możemy usuwac ,czy ignorowaqc fragmenty Biblijne burzącę czyjąś logike bo tak nam się podoba?"
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#111 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-06-27, godz. 07:33

Nie jakąś ale teokratyczną logikę.

Definicja: Teokratyczna logika - zasady logiki poprawione i na nowo zdefiniowane przez Ciało kierownicze Swiadkó Jehowy. Cechują się dużą zmiennoscią aksjomatów i okresowymi zmainami wartości logicznych w odniesieniu do tego samego zdania.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#112 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-27, godz. 08:05

Logiki Biblijnej, czy twojej i twoich nauczycieli logiki? Bo na przykład logicznym jest, że ten kto popełnił grzech powinien ponieść za to karę, ale jednak według Biblii karę za grzechy ludzi poniusł Pan Jezus, który nigdy grzechu nie popełnił, aby ci, którzy w Niego wierzą już nie musieli ponosić kary za swoje grzechy. Czyli ta Biblijna logika nie zawsze jest zgodna z tą ludzką.



Masz rację. Boska logika zawarta w Bibli nie ma nic wspólnego z ludzką. Ale czytając Biblię jako całość /nie posługując się wyrwanymi z kontekstu wersetami/ nieuchronnie dochodzimy do wniosku, że Bóg jest tylko jeden.

Nie jakąś ale teokratyczną logikę.

Definicja: Teokratyczna logika - zasady logiki poprawione i na nowo zdefiniowane przez Ciało kierownicze Swiadkó Jehowy. Cechują się dużą zmiennoscią aksjomatów i okresowymi zmainami wartości logicznych w odniesieniu do tego samego zdania.


Krótko piszesz, ale mętnie.Zważ, że nie każdy uczestnik tego forum jest filozofem. Biblia natomiast uczy: mówcie zawsze tak, tak ;nie , nie.

#113 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-27, godz. 16:24

„A ty, dziecię, będziesz zwane prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz naprzód przed Jehową, by przygotować jego drogi”


Na ten temat wyraziłem już swoje zdanie /bynajmniej nie inspirowany naukamiŚJ/ Upieranie się przy twierdzeniu, żeJahwe to Jezus i odwrotnie jest błędem, któremu zaprzecza załe Pismo Święte a przytaczane wersety są wyjątkami potwierdzającymi regułę.Na dowód mogę przytoczyć wiele wersetów/oczywiście nie wszystkie/które popierają moje zdanie w tej kwestii: Rzym.10:13 " Każdy, bowiem, kto wzywa imienia/ w oryginale greckim JAHWE/ Pańskiego zbawiony będzie.",Ezech.39:6(...) i poznają że Ja jestem/ w oryginale hebrajskim JAHWE/ Pan","Bóg tego świata zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale, Chrystusa, który jest obrazem Boga. Sam Jezus nazwał swego Ojca" jedynym prawdziwym Bogiem/Jan.17:3./ Sam Bóg zaś powiedział/Izaj.44:6/"Oprócz mnie nie ma Boga" Apostoł Paweł napisał, że dla prawdziwych wyznawców religii chrześcijanskiej "istnieje tylko jeden Bóg Ojciec"/1 Kor.8:5,6/ Co prawda o Jezusie powiedziano w Piśmie Świętym, że jest bogiem, a nawet,że jest "Bogiem Mocnym/Jan.1:1, Izaj.9:5/ Nigdzie jednak w Biblii nie ma wzmianki, że Jezus jest Bogiem Wszechmocnym, takim jak jego Ojciec Jahwe/Rodz.17:1/ O Jezusie w Biblii możemy przeczytać, że jest " odblaskiem chwały/czyjej? oczywiście Bożej/ ale żródłem tej chwały jest Ojciec /Hebr.1:3/.Czy Jezus na kartach Pisma Świętego w jakimś miejscu i formie przypisuje sobie pozycję Ojca? Nigdy.Natomiast mówi:Będziesz oddawać cześć Jahwe twemu Bogu i btylko dla Niego będziesz pełnić świętą służbę"/Łuk.4:8/ Jezus istnieje w"kształcie Bożym" według nakazu Ojca" w imieniu Jezusa powinno się zginać każde kolano", lecz wszystko ton dzieje się "ku chwale Boga Ojca /Filp.2:5-11/ Czy to tak trudno zrozumieć?

a więc Apostoł Jan, który o Jezusie pisał "Jednorodzony Bóg" po prostu pisał, że Jezus nie jest Bogiem, ale jedynie synem Boga, dlatego należy tak to pokazać, aby ludzie nie widzieli co napisał apostoł Jan. A wszyscy co upierają się przy dosłownym odczytaniu takich fragmentów po prostu mylą się, bo nie można zaufać słowom Boga przekazanym za pośrednictwem Pisma Świętego, ale trzeba je odpowiednio przetłumaczyć (zinterpretować) tak, aby mówły to, co naucza WTS. Tak też i z tym tekstem z Ewangelii Łukasza.
Wybacz Stanislawcz, ale popatrz w lustro i spytaj się siebie komu warto bardziej zaufać: Bogu i temu co czytasz w Jego Słowie, czy ludziom podającym się za pokorne sługi Jehowy, którzy przez te ponad sto lat istnienia WTS-u pokazali, że nie bardzo wiedzą co naucza Biblia i non stop odkrywają (mają objawione jaśniejsze światło zrozumienia) co ona mówi.
Poza tym jaką mi dasz gwarancję, że ten sposób tłumaczenia tego wersetu z Ewangelii Łukasza który tu prezentujesz bedzie aktualny np. za 10 lat? Czy możesz dać mi gwarancję, że pod wpływem halogenu CK nie dojdzie do wniosku, że jednak Jan Chrzciciel miał poprzedzać Jehowę i tym Jehową jest Pan Jezus, bo przecież Jan poprzedzał Jezusa Chrystusa.


Czy ktoś na tym forum zaprzeczył, czy zaprzecza, że Jezus jest Bogiem? Owszem i ja potwierdzam , że Jezus w przedstawieniu biblijnym jest bogiem i to bogiem potężnym, ale nigdzie nie napisano, że jeat Bogiem Wszechmocnym i w swych atrybutach równym Ojcu.

Logiki Biblijnej, czy twojej i twoich nauczycieli logiki? Bo na przykład logicznym jest, że ten kto popełnił grzech powinien ponieść za to karę, ale jednak według Biblii karę za grzechy ludzi poniusł Pan Jezus, który nigdy grzechu nie popełnił, aby ci, którzy w Niego wierzą już nie musieli ponosić kary za swoje grzechy. Czyli ta Biblijna logika nie zawsze jest zgodna z tą ludzką.



Mnie logiki uczyli marksiści i wbrew pozorom dobrze mi to służy. Nie cierpię natomiast logiki, która ma na celu udowodnieniu czegoś co z logiką ma mało wspólnego.

Logiki Biblijnej, czy twojej i twoich nauczycieli logiki? Bo na przykład logicznym jest, że ten kto popełnił grzech powinien ponieść za to karę, ale jednak według Biblii karę za grzechy ludzi poniusł Pan Jezus, który nigdy grzechu nie popełnił, aby ci, którzy w Niego wierzą już nie musieli ponosić kary za swoje grzechy. Czyli ta Biblijna logika nie zawsze jest zgodna z tą ludzką.


Twoje dowodzenia są słuszne z tym zastrzeżeniem ,iż zapominasz, że Bóg w swojej wspaniałomyślności i niewyobrażalnej miłości do swego stworzenia-człowieka przeznaczył swojego Syna na śmierć mającą odkupić jego grzech.

#114 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-06-27, godz. 16:51

Mnie logiki uczyli marksiści i wbrew pozorom dobrze mi to służy. Nie cierpię natomiast logiki, która ma na celu udowodnieniu czegoś co z logiką ma mało wspólnego.

Więc jaka jest Twa logika, w oparciu o Biblię i to co się tworzyło od 2ooo lat?.

#115 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-06-27, godz. 16:56

Upieranie się przy twierdzeniu, że Jahwe to Jezus i odwrotnie jest błędem, któremu zaprzecza załe Pismo Święte a przytaczane wersety są wyjątkami potwierdzającymi regułę.


BEZ KOMENTARZA!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#116 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-27, godz. 17:26

Czy ktoś na tym forum zaprzeczył, czy zaprzecza, że Jezus jest Bogiem? Owszem i ja potwierdzam , że Jezus w przedstawieniu biblijnym jest bogiem i to bogiem potężnym, ale nigdzie nie napisano, że jeat Bogiem Wszechmocnym i w swych atrybutach równym Ojcu.

Argument sprzeczny w podstawach z Judaizmem. Dla żyda taki pogląd byłby jednym z najwiekszych grzechów - bałwochwalstwem. A co do Jezusa Wszechwładzy:

Ap 22:12-16 Br „Oto już wkrótce przyjdę, a ze mną przyjdzie moja zapłata. Każdemu oddam według jego uczynków. Ja jestem Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty. Ci będą mieli władzę nad drzewem życia i poprzez bramy wejdą do Miasta. Na zewnątrz zaś pozostaną psy, czarownicy, rozpustnicy, mordercy, bałwochwalcy oraz wszyscy, którzy znajdują upodobanie w kłamstwie i nim żyją. Ja, Jezus, posłałem mego anioła, aby wydał świadectwo o tym, co powinny wiedzieć Kościoły. Ja jestem Odroślą i Potomkiem Dawida. Gwiazdą - Jutrzenką.”

Wyraźnie widać że Jezus o sobie mówi m.in. "Alfa i Omega"... a jak czytamy wcześniej w Księdze Objawienia...

Ap 1:8 Br „Ja jestem Alfa i Omega - mówi Pan Bóg - Ja jestem Tym, Który jest, Który był i Który przyjdzie. Ja jestem wszechmocnym.”

Natomiast co mówi Pismo o Bogu i o bogach? Mówi wyraźnie w:

Wj 20:3 Br „Nie będziesz miał, oprócz Mnie, żadnych bogów."

Iz 43:10 Br „To wyście moimi świadkami - zgodnie z wyrokiem Pana- i sługami, w których upodobałem sobie. To wy powinniście Mnie znać i słowom moim wierzyć, wy powinniście być przekonani, że Ja prawdziwie jestem. Nie był przede Mną żaden bóg przedtem stworzony, nie będzie też istniał i żaden bóg po Mnie.”

Więc dlaczego wieeelokrotnie Jezus jest nazywany Bogiem??? Albo mamy tu politeizm (również w kontekście nauk TS skoro jest jakiś "mniejszy bożek" lub ktos "boski") albo Ojciec i Jezus są Jednym Bogiem... co w przypadku wiary żydów pierwsza opcja odpada bo jest to bałwochwalstwo, natomiast druga opcja w żaden sposób nie kłóci się z nią...

Natomiast Jezus jako taki nie może być uznany przez Żyda jako stworzenie ponieważ:
- odpuszczał ludziom grzechy
- nie można do Ojca przyjść poza osobą Jezusa,
- tylko Bóg zbawi człowieka
- kto ujrzał Syna ujrzał i Ojca
itd
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#117 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-27, godz. 19:31

Więc jaka jest Twa logika, w oparciu o Biblię i to co się tworzyło od 2ooo lat?.


Moja logika w pełni zgadza sie z logiką i wymową Biblii.Bez zbędnej filozofii i doszukiwania się faktów,które w istocie rzeczy nie istnieją.

#118 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-27, godz. 21:19

Moja logika w pełni zgadza sie z logiką i wymową Biblii.Bez zbędnej filozofii i doszukiwania się faktów,które w istocie rzeczy nie istnieją.

Czyżbyś odrzucał nauki filozoficzne Ciała Kierowniczego? :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#119 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-27, godz. 23:41

Czy Jezus na kartach Pisma Świętego w jakimś miejscu i formie przypisuje sobie pozycję Ojca?

„I ja daję im życie wieczne, a one na pewno nie zostaną zgładzone i nikt ich nie wyrwie z mojej ręki. To, co mi dał mój Ojciec, jest większe niż wszystko inne i nikt nie może ich wyrwać z ręki Ojca.” (Jana 10,28-9)
Dołączona grafika

#120 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-28, godz. 03:30

Argument sprzeczny w podstawach z Judaizmem. Dla żyda taki pogląd byłby jednym z najwiekszych grzechów - bałwochwalstwem. A co do Jezusa Wszechwładzy:

Ap 22:12-16 Br „Oto już wkrótce przyjdę, a ze mną przyjdzie moja zapłata. Każdemu oddam według jego uczynków. Ja jestem Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty. Ci będą mieli władzę nad drzewem życia i poprzez bramy wejdą do Miasta. Na zewnątrz zaś pozostaną psy, czarownicy, rozpustnicy, mordercy, bałwochwalcy oraz wszyscy, którzy znajdują upodobanie w kłamstwie i nim żyją. Ja, Jezus, posłałem mego anioła, aby wydał świadectwo o tym, co powinny wiedzieć Kościoły. Ja jestem Odroślą i Potomkiem Dawida. Gwiazdą - Jutrzenką.”

Wyraźnie widać że Jezus o sobie mówi m.in. "Alfa i Omega"... a jak czytamy wcześniej w Księdze Objawienia...

Ap 1:8 Br „Ja jestem Alfa i Omega - mówi Pan Bóg - Ja jestem Tym, Który jest, Który był i Który przyjdzie. Ja jestem wszechmocnym.”

Natomiast co mówi Pismo o Bogu i o bogach? Mówi wyraźnie w:

Wj 20:3 Br „Nie będziesz miał, oprócz Mnie, żadnych bogów."

Iz 43:10 Br „To wyście moimi świadkami - zgodnie z wyrokiem Pana- i sługami, w których upodobałem sobie. To wy powinniście Mnie znać i słowom moim wierzyć, wy powinniście być przekonani, że Ja prawdziwie jestem. Nie był przede Mną żaden bóg przedtem stworzony, nie będzie też istniał i żaden bóg po Mnie.”

Więc dlaczego wieeelokrotnie Jezus jest nazywany Bogiem??? Albo mamy tu politeizm (również w kontekście nauk TS skoro jest jakiś "mniejszy bożek" lub ktos "boski") albo Ojciec i Jezus są Jednym Bogiem... co w przypadku wiary żydów pierwsza opcja odpada bo jest to bałwochwalstwo, natomiast druga opcja w żaden sposób nie kłóci się z nią...

Natomiast Jezus jako taki nie może być uznany przez Żyda jako stworzenie ponieważ:
- odpuszczał ludziom grzechy
- nie można do Ojca przyjść poza osobą Jezusa,
- tylko Bóg zbawi człowieka
- kto ujrzał Syna ujrzał i Ojca
itd

Idąc tropem Twoich rozwarzań i argumentacji nieuchronnie musimy dojść do wniosku.że Pismo Święte jest niewiarygodne, ponieważ niektóre wersety są ze sobą sprzeczne.Ja jednak uważam, że tak nie jest, bowiem po przeczytaniu całej Biblii nie odnosze wrażenia, że mówi ona o 2, 3 czy 10 Bogach, ale o jednym.Na podstwie biblijnego tekstu nie mogę też powiedzieć, że Bóg jest jedyny w trzech osobach.Dysputy na ten temat mozemy prowadzić w nieskończoność, co nigdy nie zmieni faktu,ze całe Pismo jest nakierowane na przybliżenie Jedynego Boga Jahwe do człowieka, a główną postacią mającą przybliżyć ludzi do Boga jest Jezus.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych