Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kres religii fałszywej jest bliski!


  • Please log in to reply
317 replies to this topic

#121 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-10-17, godz. 10:21

rzeczywiście wygląda to dość ciekawie. swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego w Polsce i nie tylko przykłada się tyle wagi i wkłada tyle pracy, aby udowodnić, że ŚJ głoszą nauki niezgodne z Pismem Świętym. czy jest jeszce gdzieś na świecie wyznanie, któremu poświęca się również tyle czasu i energii, aby pokazać, że jego nauki są niezgodne z Pismem Świętym i jego Autorem. zaiste bardzo ciekawa myśl mi się tutaj nasuwa.

taaak... spisek... ogolnoswiatowy spisek.... spiskowa teoria dziejow...
to pewnie robota Szatana.

#122 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-17, godz. 11:30

mihauek niczym Kubuś Puchatek czyżby mały "rozumek" czy też pozostałości po WTS - ie w postaci "małej depresyjki" ?


Czy jeśli słyszysz o mordowaniu mnichów z Tybetu to uważasz, że sa gnębieni wyznawcy religii prawdziwej?
Pamiętasz historię Protestantów? Kto głosi prawdę? Katolicy czy Protestanci?
Z rąk zamachowców IRA giną męczennicy religii prawdziwej?

Ty się nad tym nie zastanawiasz, bo ktoś Ci powiedział, że oni sa wyznawcami szatana.

Zastanów się nad swoją nerwicą natręct, czy manią prześladowczą, a nie depresją Świadków Jehowy i exów.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#123 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-17, godz. 11:50

No ja dodam, że zabijanie obecne chrześcijan w Iraku (katolików i prawosławnych) to pewnie betka tak samo w Indiach na filipinach że wspomne tylko teraz o katolikach kiedy podczas rewolucji francuskiej kiedy również zakonnice były gwałcone. Sprzeciwiający się władzy księża, zakonnicy i zakonnice, a także świeccy katolicy byli często zabijani. Przykładem tego typu działań może być rzeź mieszkańców Wandei. W latach 1936-1939 prześladowania dotknęły Kościół katolicki w Hiszpanii, tzw. strona republikańska i komuniści dokonywali ówcześnie masowych morderstw na duchownych i zakonnicach oraz osobach świeckich deklarujących swe przywiązanie do katolicyzmu. Jedną z takich osób był Ceferino Jimenez Malla. Kościół katolicki był prześladowany także w Japonii kiedy to niemal wybito wszystkich chrześcijan tylko za to ze przyznał sie do chrzescijanstwa (głownie katolicy) i innych państwach azjatyckich, w których kilkakrotnie odrzucano katolickie nauki. Wielu katolików zginęło w Kambodży rządzonej przez Czerwonych Khmerów. Dziś Kościół katolicki doznaje prześladowań katolików m.in. w takich krajach jak Chiny (to prawie masowe aresztowania), Somalia, Egipt, wielu stanach Indii w tym najbardziej w stanie Orisa, w Wietnamie, Nigerii, Korea Północna, Erytrei, Libii, Sudanie, Indonezji, Afganistanie, Pakistanie, Arabii Saudyjskiej, Turcji, w krajach tych prześladowani są też chrześcijanie innych wyznań (protestanci i prawosławni).

Jak słysze jak to ŚJ ubolewają jak się im pokazuje w ich własnych materiałach sprzeczności i zaprzeczenie Biblijności i mówi o tym jak o prześladowaniu tak strasznym jak nikt nie doświadczył podobnego tylko ''religia prawdziwa" doświadcza to mnie po prostu krew zalewa... B) Protestanci prawosławni katolicy wszystkich narodów łączcie się przeciw takim głupotom...

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-10-17, godz. 11:52

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#124 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-17, godz. 11:52

Czy jeśli słyszysz o mordowaniu mnichów z Tybetu to uważasz, że sa gnębieni wyznawcy religii prawdziwej?
Pamiętasz historię Protestantów? Kto głosi prawdę? Katolicy czy Protestanci?
Z rąk zamachowców IRA giną męczennicy religii prawdziwej?
Ty się nad tym nie zastanawiasz, bo ktoś Ci powiedział, że oni sa wyznawcami szatana.
Zastanów się nad swoją nerwicą natręct, czy manią prześladowczą, a nie depresją Świadków Jehowy i exów.

a to dobre ja kogoś prześladuję ? a wydawało mnie się, że tutaj się prowadzi spokojne dyskusje. a tak do tematu. moja odpowiedź była jak najbardziej ironią do wcześniejszego postu mihaua.
co do mordowania. mam w tym jednoznaczne zdanie. morderstwo jest poważnym przestępstwem, jak również wykroczeniu przeciw Bożemu prawu. a jeśli do tego robi się to w imię idei lub co gorsza "w imię Boga" to już znasz moją odpowiedź. oczywiście zaraz pojawi się głos pełen oburzenia: no tak może ŚJ nie mordują wprost. oni to robią w "białych rękawiczkach" czyż nie ? pozdrawiam

#125 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-17, godz. 12:23

Jak słysze jak to ŚJ ubolewają jak się im pokazuje w ich własnych materiałach sprzeczności i zaprzeczenie Biblijności i mówi o tym jak o prześladowaniu tak strasznym jak nikt nie doświadczył podobnego tylko ''religia prawdziwa" doświadcza to mnie po prostu krew zalewa... B) Protestanci prawosławni katolicy wszystkich narodów łączcie się przeciw takim głupotom...

tak Pawle ja Ciebie doskonale rozumiem. jest tylko jedno małe, ale... czy Świadkowie Jehowy brali w tych rzeziach czynny udział ? zapewne też w większości w/w wydarzeń w tle stały jakieś lub czyjeś interesy. oczywiście zgadzam się z tym, że w historii nowożytnej i nie tylko zginęło wiele tysięcy ludzi utożsamiających się z jakimś wyznaniem. przyznam również, że to miało miejsce również podczas II wojny światowej. mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia jak to możliwe, że podczas tej II okrutnej wojny tylko ŚJ trafiali do obozów koncentracyjnych i byli szczególnie oznaczeni fioletowym trójkątem. trafiali tam za swoje przekonania religijne. nie za poglądy polityczne nie za narodowość lecz ZA POGLĄDY. czy była jeszcze jakaś społeczność religijna specjalnie oznaczona ? nie przypominam sobie

#126 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-17, godz. 12:40

tak Pawle ja Ciebie doskonale rozumiem. jest tylko jedno małe, ale... czy Świadkowie Jehowy brali w tych rzeziach czynny udział ? zapewne też w większości w/w wydarzeń w tle stały jakieś lub czyjeś interesy. oczywiście zgadzam się z tym, że w historii nowożytnej i nie tylko zginęło wiele tysięcy ludzi utożsamiających się z jakimś wyznaniem. przyznam również, że to miało miejsce również podczas II wojny światowej. mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia jak to możliwe, że podczas tej II okrutnej wojny tylko ŚJ trafiali do obozów koncentracyjnych i byli szczególnie oznaczeni fioletowym trójkątem. trafiali tam za swoje przekonania religijne. nie za poglądy polityczne nie za narodowość lecz ZA POGLĄDY. czy była jeszcze jakaś społeczność religijna specjalnie oznaczona ? nie przypominam sobie

Owszem, byli. Kryminalistów odznaczano zielonym trójkątem, homoseksualistów różowym, a tzw. "jednostki aspołeczne" - czarnym. Poza tym, nie uwłaczając cierpieniom BADACZY PISMA ŚWIĘTEGO (pojęcie trochę inne niż świadkowie Jehowy), rząd nazistowskich Niemiec nie traktował ich jako poważną grupę religijną, a co najwyżej jako grupkę niepokornych fanatyków. Z powodów przekonań trafiali również do obozów KSIĘŻA KATOLICCY, którzy ze względu na WIARĘ nie chcieli współpracować z faszystami. Kto wie, czy tych księży nie było więcej niż "fioletowych trójkątów"...

Użytkownik brat_jaracz edytował ten post 2006-10-17, godz. 12:46

"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#127 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-17, godz. 12:48

Niewielu wie ale np. obóz koncentracyjny w Dachau był stworzony początkowo z myślą o księżach katolickich i chyba protestanckich. Coś jeszcze Macieju?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#128 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-17, godz. 12:52

Na pewno wiecej ich zginęło.

W końcu liczba SJ, któzy poniesili smierc jest dośc niska.

A cierpirli nie za religie tylko za głupotę sędziego Rutka, który postanowił dokopac Adolfowi i napisał mu co o nim mysli a do tego kazał swoim wyznawcą pisać listy grożace zniszczeniem Niemiec i Hitlera przez Jehowę.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#129 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-17, godz. 12:55

A cierpirli nie za religie tylko za głupotę sędziego Rutka, który postanowił dokopac Adolfowi i napisał mu co o nim mysli a do tego kazał swoim wyznawcą pisać listy grożace zniszczeniem Niemiec i Hitlera przez Jehowę.

Czy potwierdzasz istnienie takiego listu Macieju?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#130 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-17, godz. 13:11

Macieju - czy Ty jesteś ślepy czy rozumny inaczej? Przecież nikt nie pisze że Świadkowie Jehowy kogokolwiek mordowali!
Napisałeś, żebyśmy się zastanowili dlaczego na Świadków Jehowy jest taka nagonka.

No to Ci piszemy, że się nad tym zastanawialiśmy nie raz i nie dwa. Wiemy, że na Świadków Jehowy nikt nie urządza nagonki w większej skali, niż na wyznawców innych religii, które z takiego czy innego powodu są niewygodne władzy, ogółowi społeczeństwa, etc.

Ci z nas, którzy przeżyli swoje życie w tej religii wiedzą też, że nikt nie robi takich porównań. Nikt nie powiedział mi osobiście ilu Świadków Jehowy czy Badaczy zginęło w obozach koncentracyjnych, a ilu wyznawców innych religii za swoje przekonania.
Ludzie którzy oglądali za komuny tylko "Kronikę filmową" i Dziennik telewizyjny i nie interesowali się tym jak jest naprawdę, byli przekonani, że towarzysze działali ku chwale ojczyny i ludu pracującego PRL.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#131 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-17, godz. 13:17

tak Panowie. nie powiem czy potwierdzam, bo czytuję bardzo dużo i z różnych źródeł. natomiast co do głupoty nasuwa mi się jeszcze inna sugestia. otóż ŚJ mieli możliwość opuszczania obozów po podpisaniu pewnego glejtu o zaprzestaniu praktykowania swojej religii. zatem może problem był trochę głębszy niż tylko "odegranie" się przez Adolfa. bracie_jaraczu nie neguję, że w obozach hitlerowskich ginęli księża katoliccy i duchowni innych wyznań. również ze względu na swoje przekonania. tysiące ludzi trafiało tak po prostu, bo nie chcieli współpracować z najeźdźcą. ja tylko wskazuję na mały drobiazg. ŚJ byli JEDYNĄ grupą indywidualnie oznaczoną ze względu na swoje przekonania religijne.

#132 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-17, godz. 13:20

A duchowni to z jakiego względu byli oznaczeni? Bo mieli koloratkę? Macieju łapiesz się wszystkiego jak tonący brzytwy.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#133 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-17, godz. 13:22

A wiesz co mogli robić polityczni w komunistyucznych gułagach żeby poprawić swój los? Jak dużo czytasz to się dowiesz.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#134 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-17, godz. 13:23

Zresztą wg tego co piszesz to łatwiej było wyjść z obozu ŚJ niż żydowi katolikowi czy protestantowi :) Zastanów się czasem co piszesz bo strzelasz samobóje.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#135 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-17, godz. 13:23

tak Panowie. nie powiem czy potwierdzam, bo czytuję bardzo dużo i z różnych źródeł. natomiast co do głupoty nasuwa mi się jeszcze inna sugestia. otóż ŚJ mieli możliwość opuszczania obozów po podpisaniu pewnego glejtu o zaprzestaniu praktykowania swojej religii. zatem może problem był trochę głębszy niż tylko "odegranie" się przez Adolfa. bracie_jaraczu nie neguję, że w obozach hitlerowskich ginęli księża katoliccy i duchowni innych wyznań. również ze względu na swoje przekonania. tysiące ludzi trafiało tak po prostu, bo nie chcieli współpracować z najeźdźcą. ja tylko wskazuję na mały drobiazg. ŚJ byli JEDYNĄ grupą indywidualnie oznaczoną ze względu na swoje przekonania religijne.

No i co to zmienia? A ja jeszcze raz powtórzę, bo troszkę znam się na tym temacie: hitlerowców nie interesowała religia SJ, a jedynie potencjalne zagrożenie, które stanowili dla faszystowskiego państwa. Byli po prostu traktowani jak wywrotowcy. I z punktu widzenia faszystów należeli do tej samej podgrupy społecznej (nie religijnej) co kryminaliści.
Glejtu, o którym wspominasz, nie podpisywali również księża; oni również mieli możliwość, by wyrzec się kapłaństwa. Jeśli tak bardzo lubisz porównania z KK...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#136 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-10-17, godz. 13:49

Jaka fascynujaca, owocna dyskusja, a wlasciwie licytacja, w ktorej religii bylo wiecej meczennikow!!!
Gdzies przy tym wszystkim zgubione chyba zostalo meritum sprawy. I o co w ogole w tej dyskusji chodzi?
No, ale tak przy tej okazji, zastanawiam sie, gdzie w tym bilansie umiescic Sokratesa, ktory przeciez wielkim czlowiekiem byl, choc zaden z niego byl Swiadek i zaden katolik.

#137 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-17, godz. 13:53

Ale to filozof był, więc jeszcze gorszy od katolika TFU!
Szatan wcielony.

;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#138 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-17, godz. 13:55

Ja meritum nie zgubiłem :) Maciej chciał pokazać jak to ŚJ są wielce uciśnieni na różnych polach od krytyki po śmierć no więc chłopaka uświadamiamy trochę ale widać woli chodzić po ruchomych piaskach niż po twardym gruncie faktów. Na ogół mihau się nie mam ochoty mówić ile to ludzi ginęło z tego czy innego powodu no ale zrozumiesz pewnie że jak słyszy się takie bajki to czasmi nie przejdzie człowiek obojętnie B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#139 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-17, godz. 14:13

Pewnie, zaraz od Macieja się dowiemy, że to wcale nie Żydzi byli najbardziej prześladowaną społecznością przez Hitlera. :angry:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#140 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-17, godz. 15:55

A duchowni to z jakiego względu byli oznaczeni? Bo mieli koloratkę? Macieju łapiesz się wszystkiego jak tonący brzytwy.

problem w tym Pawełku, że oni nie byli oznaczeni "jakoś szczególnie" :)

Pewnie, zaraz od Macieja się dowiemy, że to wcale nie Żydzi byli najbardziej prześladowaną społecznością przez Hitlera. :angry:

nie terebincie, nie "dowiemy się". jeszcze mnie nie wchłoneła ideologia WTS-u kompletnie. jeszcze resztkami w głowie kojarzę pewne fakty. pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych