Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do S.J. obecnych na tej grupie!


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#61 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-16, godz. 18:01

I znowu powtórze; i ty wierzysz nauce? Koń parsknął smiechem. Idx lepiej w służbe na jakąs wioche ze ściany wschodniej i oświecaj ich swoją ''NAUKOWOŚCIĄ''


:lol: :lol: :lol:
Wiem,że to "nieładnie" tak, ale bardzo mnie rozbawiło i ...niestety muszę zgodzić z powyższym.

Użytkownik malinowa7 edytował ten post 2008-08-16, godz. 18:01


#62 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-08-16, godz. 19:38

(...)


Jest mowa ze nie masz spozywac krwi... Wiec krew w swojej podstawowej postaci kompletnie odpada.. tu nie ma o czym mowic...

Jednak czy czesci krwi to juz krew? Biblia jasno nie mowi, tak wiec to juz kwestia Twojego sumienia. Niestety niektorzy ( znalem takich calkiem sporo ) wsrod SJ oczywiscie, uwazaja ze jesli oni cos robia tak .. to Ci ktorych ucza maja robic wlasnie tak bo tak jest wlasciwie...

(...)



wts nie wycofuje sie z zakazu przyjmowania krwi. Z tego co powszechnie wiadomo zmienia polityke definicji krwi, jednak sama kraw JEST ZAKAZANA...


W chwili obecnej medycyna jest na takim poziomie gdzie rzeczywiscie bez krwi oraz jej czesci spokojnie mozna dzialac a efekty sa lepsze niz przy transfuzji obcej tkanki plynnej... To sa niestety fakty. Nie znam Twojej sytuacji, jednak jesli rzeczywiscie uwazasz ze zycie Twoje ojca jest zagrozone przez to ze nie chce transfuzji to radzilbym poszukac alternatywy najlepszej dla niego, badz przynajmniej skupic sie nad tym jaka czesc krwi bylaby mu w tej chwili najbardziej potrzebna, czy jest jakis zamiennik, co jest lepsze i dopiero wtedy z dokladnymi informacjami i dowodami pojsc do swojego ojca i postarac mu sie to wytlumaczyc. Jesli nie wiesz dokladnie jak to zrobic przydalaby sie pomoc dla przykladu starszych z jego zboru ktorzy z pewnoscia byliby w tej kwesti dla niego jakims autorytetem.

Tak wiec dzialaj, zdobywaj wiedze o krwi i przekazuj ojcu. Pozdrawiam

Sensej
nawet najdrobniejsza frakcja otrzymana z krwi nadal pozostaje częścią tejże krwi. Jeśli więc traktować Dz. 15,29 jako zakaz transfuzji (z czym się nie zgadzam), to obejmować on powinien tak całą krew jak i najdrobniejsze jej frakcje. A to co robi WTS jest po prostu ochydnym krentactwem i oszukiwaniem tych, którzy im zaufali.
Odnośnie medycyny i potrzeby stosowania pełnej krwi, czy też jakiś jej frakcji, to jakoś nikt nie wymyślił do tej pory jakichkolwiek zamienników, które mogłyby zastąpić je, kiedy jest taka potrzeba przetoczenia pełnej krwi, czy też jej poszczególnych frakcji. I to są te fakty, o których WTS nie informuje swoich wiernych.
I człowieku, jeśli rzucasz jakieś swoje przemyślenia, to zaznacz to od razu, że to tylko twoje przypuszczenia, bo najpierw coś piszesz, co wygląda jakbyś wiedział jaka jest prawda, a jak wychodzi, że jest inaczej, to zasłaniasz się tym, że to były tylko twoje przypuszczenia. Pokazuje to jedynie to, że jednak Iszbin mimo niezbyt miłej formy przekazu, to jednak ma rację odsyłając ciebie z taką nauką do osób, które nie mają pojęcia o czym jest mowa, abyś im głosił "swoje prawdziwe fakty". Bo tu już niejednokrotnie był ten temat wałkowany i możesz liczyć na to, że jednak znajdą się osoby, które wytkną ci brak wiedzy o rzeczach, o których dyskutujesz. A czasami jak ktoś się tego typu postami zdenerwuje, to ci nawtyka, bo nie wszyscy są w stanie trawić jak ktoś im znowu po raz kolejny wciska kit jako prawdę.
Czesiek

#63 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-08-20, godz. 15:16

głoszenie nie jest zabronione , NA WIOSCE RÓWNIEŻ....ale zabronione jest ośmieszanie kogoś, wyrażanie się o czyichś wierzeniach w sposób obraźliwy...wg. mnie tak się właśnie wyraziłeś....i nie odwracaj teraz kota ogonem ISZBINIE....to nie ładne. przeproś Senseja i nie wracajmy do tego więcej ;)szkoda czasu.

#64 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-08-20, godz. 18:33

ale zabronione jest ośmieszanie kogoś, wyrażanie się o czyichś wierzeniach w sposób obraźliwy...wg. mnie tak się właśnie wyraziłeś...


Masz rację: wg Ciebie. Eot. 

#65 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-20, godz. 21:45

Moje pytania to:

1.Czy to prawda ze S.J. nalezeli do O.N.Z. I czy w odtlumaczaniu tego faktu Towarzystwo Straznica posuwalo sie do matactw?
2.Czy to prawda ze S.J. popierali Musoliniego i Hitlerowska polityke antyzydowska przynajmniej w poczatkowych fazach rzadow Hitlera.
2.Co S.J. sadza o nowych rozwodnionych pogladach na wczesniejsze radykalne poglady w kwestii krwi.


Bartek zadał te pytania w roku 2003. Do tej pory żaden ze świadków ani sympatyków na nie konkretnie nie odpowiedział w tym wątku (a przecież tu są - od czasu do czasu wtrącą trzy grosze o złych katolikach). I jak tu prowadzić rzeczową polemikę ze świadkami Jehowy?

#66 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-08-20, godz. 22:00

Bartek zadał te pytania w roku 2003. Do tej pory żaden ze świadków ani sympatyków na nie konkretnie nie odpowiedział w tym wątku (a przecież tu są - od czasu do czasu wtrącą trzy grosze o złych katolikach). I jak tu prowadzić rzeczową polemikę ze świadkami Jehowy?

Jak? O katolikach :lol:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#67 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-20, godz. 22:23

Jak? O katolikach :lol:


u... :unsure: nie rozumiem. No dobra: o złych ludziach ze świata, żeby nikt nie poczuł się pominięty.

#68 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-08-21, godz. 14:51

Bartek zadał te pytania w roku 2003. Do tej pory żaden ze świadków ani sympatyków na nie konkretnie nie odpowiedział w tym wątku (a przecież tu są - od czasu do czasu wtrącą trzy grosze o złych katolikach). I jak tu prowadzić rzeczową polemikę ze świadkami Jehowy?

Jakby trochę poszperał na tym forum, to znalazłby odp np. na pytanie pierwsze. Na pytanie drugie to nie wiem, bo ja jeszcze nic nie znalazłam i prawde mówiąc nie wiem, gdzie szukać. A na pytanie trzecie wystarczy poszukać w temacie krwi. Ale chyba nie trzeba Tobie ani nikomu innemu pokazywać palcem, prawda? No i prośba do Ciebie: nie generalizuj znowu ani nie posługuj się stereotypami. Wiesz, o co chodzi.

#69 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-21, godz. 16:15

No i prośba do Ciebie: nie generalizuj znowu ani nie posługuj się stereotypami.


Które wyrażenie w mojej wypowiedzi to stereotyp?

Wiesz, o co chodzi.


Nie wiem.

#70 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-21, godz. 16:47

Na pytanie drugie to nie wiem, bo ja jeszcze nic nie znalazłam i prawde mówiąc nie wiem, gdzie szukać.

W tych artykułach możesz znaleźć nieco informacji: link1 (wspomniano o wzmiance w "Złotym Wieku" na temat Mussoliniego), link2, link3, link4 (ŚJ i hitleryzm, "Deklaracja Faktów")
.jb

#71 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-08-21, godz. 17:24

Jakby trochę poszperał na tym forum, to znalazłby odp np. na pytanie pierwsze.


No fakt, pisałam na ten temat i to dużo ;)

#72 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-08-21, godz. 20:28

No fakt, pisałam na ten temat i to dużo ;)


Ale tak między Bogiem a prawdą uważam, że ich przynależność do DPI była moralnie dwuznaczna, tak samo jak udział w konferencji KBWE, tak samo jak - z innego podwórka - posiadanie przez KK akcji w jakiejś spółce produkującej prezerwatywy ;)

#73 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-08-21, godz. 21:43

Bartek zadał te pytania w roku 2003. Do tej pory żaden ze świadków ani sympatyków na nie konkretnie nie odpowiedział w tym wątku (a przecież tu są - od czasu do czasu wtrącą trzy grosze o złych katolikach).

Powielasz stereotyp, który się tutaj na forum zadomowił na dobre. Niestety, jest to obraz uproszczony i zdeformowany, a przez to krzywdzący dla tej grupy ludzi. Nawet nie wiesz, jakie pranie mózgu robisz w ten sposób. Ile osób to przeczyta i nawet się nad tym nie zastanowi, tak, jak Ty sie nie zastanowiłaś, tylko napisałaś, ze sJ piszą i mówią źle o katolikach. I jeszcze podciągasz to na sympatyków. Porażka.

jb
Dzieki za podanie linków...

#74 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-21, godz. 22:28

Powielasz stereotyp, który się tutaj na forum zadomowił na dobre. Niestety, jest to obraz uproszczony i zdeformowany, a przez to krzywdzący dla tej grupy ludzi. Nawet nie wiesz, jakie pranie mózgu robisz w ten sposób. Ile osób to przeczyta i nawet się nad tym nie zastanowi, tak, jak Ty sie nie zastanowiłaś, tylko napisałaś, ze sJ piszą i mówią źle o katolikach. I jeszcze podciągasz to na sympatyków. Porażka.


Wątek ma tytuł: 'Do S.J. obecnych na tej grupie!'. Bezpośredni zwrot do adresata i konkretne pytania. Po prostu zastanowił mnie brak odpowiedzi z ich strony (no, może z wyjątkiem podjęcia tematu przez Senseja), bo to dobra okazja do obrony swojego stanowiska i obalenia zarzutów.
Używasz zwrotów, których znaczenia nie rozumiesz (np. pranie mózgu). Pisanie: 'Ty sie nie zastanowiłaś, tylko napisałaś, ze sJ piszą i mówią źle o katolikach' jest nie na miejscu, bo wyobraź sobie, że się zastanowiłam, ale to nie jest temat tego wątku. Eot

#75 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-08-22, godz. 15:26

Używasz zwrotów, których znaczenia nie rozumiesz (np. pranie mózgu). Pisanie: 'Ty sie nie zastanowiłaś, tylko napisałaś, ze sJ piszą i mówią źle o katolikach' jest nie na miejscu, bo wyobraź sobie, że się zastanowiłam, ale to nie jest temat tego wątku. Eot

Jeżeli to wszystkie Twoje argumenty (dla mnie to żadne), to nie dziwię się, że eot.

#76 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-22, godz. 15:53

Jeżeli to wszystkie Twoje argumenty (dla mnie to żadne), to nie dziwię się, że eot.


Ale argumenty na co? :unsure: Na to, że polemizujesz ze swoją nadinterpretacją i projekcją, a nie z moim postem?

Ok. Skoro odczuwasz niedosyt, to Ci to wytłumaczę. Zarzucasz mi posługiwanie się stereotypem, generalizowanie i robienie ludziom prania mózgu( :ph34r: ) (a wszystko przez mój tekst "od czasu do czasu wtrącą trzy grosze o złych katolikach").

Wiesz, co to jest stereotyp? Podam przykład:
- kobiety są mniej zdolne intelektualnie od mężczyzn - > stereotyp
- większość noblistów to mężczyźni - > fakt

a teraz dopasujmy do naszego kontekstu:
- wszyscy świadkowie Jehowy mówią źle o katolikach - > stereotyp (i paskudna generalizacja)
- zdarzają się na forum wtrącenia niepochlebne o katolikach -> fakt

Już rozumiesz?
Nie masz pojęcia, co to jest generalizacja, stereotyp, pranie mózgu. Dla Ciebie to słowa-wytrychy do użycia za każdym razem, gdy ktoś nie zgadza się z Twoim obrazem śJ.

#77 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-08-22, godz. 16:39

kantata
Twierdzisz, ze to wszystko przez jedno tylko Twoje zdanie...
Napisałas to zdanie w jakimś celu, sama twierdzisz, że było przemyslane i ze się nad nim zastanawiałaś. Pytanie: co oznacza? Konstrukcja zdania świadczy o tym, że stwierdzasz fakt...fakt jest taki, że śJ i ich sympatycy obecni na forum odzywają się czasem, a jak sie już odezwą, to żeby sobie poużywać na złych katolikch, lub ewentualnie na innych złych ludziach. Ogólnie panuje już tutaj taki pogląd, że śJ atakują katolików. Więc Ty ten stereotyp tylko powieliłaś. Nie musisz mi tłumaczyć, co oznacza ten wyraz ;)
Co do prania mózgu...mozna to zrobić każdemu, nie tylko śJ lub innemu sekciarzowi. Trzeba tylko zręcznie posługiwać sę psychomanipulacją.

#78 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-22, godz. 16:53

Więc Ty ten stereotyp tylko powieliłaś.


a jednak... nie zrozumiałaś <_<

Co do prania mózgu...mozna to zrobić każdemu, nie tylko śJ lub innemu sekciarzowi. Trzeba tylko zręcznie posługiwać sę psychomanipulacją.


Pranie mózgu można zrobić absolutnie każdemu - dobrze, że to wiesz. Niedobrze, że nie wiesz, co to pranie mózgu.

#79 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-08-22, godz. 17:36

a jednak... nie zrozumiałaś <_<

No chyba nie, bo Ty na pewno pisałaś o kosmitach a nie o śJ, tylko ja nie zajarzyłam.



Pranie mózgu można zrobić absolutnie każdemu - dobrze, że to wiesz. Niedobrze, że nie wiesz, co to pranie mózgu.

Niedobrze to mi się robi po zbyt duzej ilości lub przemieszaniu alkoholi.

#80 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-08-22, godz. 17:42

dziewczynki nie bijcie się ! a jak już musicie ;-) to w kiślu ;-) he he he
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych