Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚJ kontra argumenty ex'ów


  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#41 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-10-03, godz. 08:44

Ilustracja, którą zamieścił BROOKLYN HUNTER, jest nad wyraz wymowna. Czy oznacza, że ONZ jest "szatańską bestią". Nie, skądże ;) . Budynek siedziby Organizacji Narodów Zjednoczonych jest na niej li tylko sielankowym tłem :D :P :lol:


Dobrze, zastanówmy się nad tym na co ilustracja wskazuje, a na co NIE wskazuje.

1.Wskazuje na to, ze ONZ jest bestią z księgi Objawienia - nie pokazuje jednak, ze jest "Szatańską bestią" - bo takie pojęcie ani w Biblii, ani w literaturze Świadków Jehowy w stosunku do tej bestii nie wystąpiło.

2.Wskazuje na to, że Babilon Wielki "dopuszcza się nierządu z królami ziemi" ('którzy dają moc bestii'). Po raz kolejny nie upowaznia to do nazwania bestii szatańską. No, chyba, ze pojdziemy takim tropem, ze cały swiat podlega mocy niegodziwca, ale w takim razie same rejestrowanie naszej dzialalnosci w poszczególnych krajach powinno budzic Wasze zdumienie i zgorszenie niegodziwoscia Organizacji...

Czy tak trudno przyznac, ze daliscie się wkręcic jesli chodzi o ONZ?

Użytkownik azariasz edytował ten post 2006-10-03, godz. 08:46

Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#42 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-03, godz. 09:17

uuu i mamy teraz nowe swiatła ;-) ONZ już nie jest szatanskim wymysłem ;-)

azariasz odpowiedz mi na pytanie:

czyje są obecnie królestwa ziemi (czyt.: państwa) wg ksiązki Zyc wiecznie?

a skoro te państwa są czyjeś, więc czyja jest organizacja, która została powołana przez własnie te panstwa ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#43 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-03, godz. 09:39

Czyli bestyjka nam złagodniała, bowiem już nie jest szatańska :P :D . Jeszcze trochę, a na rycinach dorobią jej wełnę, dzwoneczek na szyję i będzie owieczka jak się patrzy :lol: :D .
Żal się robi, czytając te pokrętne wypowiedzi, które przede wszystkim są zarżnięciem i totalnym spłaszczeniem interpretacji Apokalipsy... Z drugiej strony współczuję takim ludziom, jak Azariasz. Trudno brać odpowiedzialność za kilkadziesiąt lat bełkotu. Choć popieranie go to już inna sprawa.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#44 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-10-03, godz. 16:58

Iszbinie: Ilustracja nie mówi, że ONZ to "szatańska bestia". To jest nadużycie.


Hmm, a czy ja wkleiłem tę ilustrację? Wypowiedziałem sie tylko o naiwności anty-argumentów, ktore przetłumaczył uczestnik Forum.
pzdr

#45 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-07, godz. 15:24

ok, azariaszu, nie czepiajmy się słówek, przeformułuję swoją wypowiedź...

Czy kwestia dostępu do bibliotek ONZ zmienia moralną kwalifikację współpracy z apokaliptyczną Bestią?
Pytanie pomocnicze: czy dostęp do bibliotek watykańskich byłby rozgrzeszeniem dla ŚJ który w tym celu zapisałby się np. do jakiegoś stowarzyszenia katolickiego i chodziłby regularnie na mszę świętą, będąc przekonanym iż popełnia balwochwalstwo?

A teraz proszę o konkretną i nie klucząca odpowiedź.

#46 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-10-13, godz. 11:36

ok, azariaszu, nie czepiajmy się słówek, przeformułuję swoją wypowiedź...

Czy kwestia dostępu do bibliotek ONZ zmienia moralną kwalifikację współpracy z apokaliptyczną Bestią?
Pytanie pomocnicze: czy dostęp do bibliotek watykańskich byłby rozgrzeszeniem dla ŚJ który w tym celu zapisałby się np. do jakiegoś stowarzyszenia katolickiego i chodziłby regularnie na mszę świętą, będąc przekonanym iż popełnia balwochwalstwo?

A teraz proszę o konkretną i nie klucząca odpowiedź.


Odpowiedz konkretna i nie klucząca:

Kwestia dostępu do bibliotek ONZ nie zmienia moralnej kwalifikacji bycia NGO.

Tyle w temacie narazie.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#47 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-13, godz. 12:38

Sebastianie, w jakim zakresie doszło do ze strony Strażnicy do "współpracy z apokaliptyczną Bestią"?

#48 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-13, godz. 17:05

organizacja propaguje że chrześcijanin nie może należeć do świata. ŚJ Nie może należeć do związków zawodowych ani do partii politycznych. A sama strażnica należała do NGO, ja tutaj widzę niekonsekwencję. Dostrzegła ją również sama organizacja, skoro pod wpływem skandalu zrezygnowała z członkostwa

#49 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-13, godz. 18:53

organizacja propaguje że chrześcijanin nie może należeć do świata.


W jaki sposób więc Strażnica "należała do świata"? Posiadając kartę w bibliotece oenzetowskiej?

A sama strażnica należała do NGO, ja tutaj widzę niekonsekwencję.


NGO znaczy tyle co Non-Goverment Organization, czyli organizacja pozarządowa. Strażnica nie "należała do" NGO. Ona jest pozarządową organizacją. Pytanie - jaki był jej "związek" z ONZ jako pozarządowa organizacja?

Dostrzegła ją również sama organizacja, skoro pod wpływem skandalu zrezygnowała z członkostwa


Powód z jakiego zrezygnowała jest prosty. Warunki rejestracji na które zwrócono uwagę w 2001 roku nie były do przyjęcia.

Napisałeś wcześniej o "współpracy" Strażnicy "z apokaliptyczną Bestią". Wracam więc do pytania - na czym polegała ta współpraca?

Pytanie drugie: czy widziałeś dokument "rejestracyjny" Strażnicy z 1991? Co się Ci w nim nie podoba?

#50 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-10-13, godz. 19:24

2Kor 6:14-17 NS „Nie wprzęgajcie się nierówno w jarzmo z niewierzącymi. Bo cóż wspólnego ma prawość z bezprawiem? Albo jakaż jest wspólnota światła z ciemnością?(15) Ponadto jakaż jest zgoda między Chrystusem a Belialem? Albo jakiż dział ma wierny z niewierzącym?(16) I jakąż ugodę ma świątynia Boża z bożkami? My bowiem jesteśmy świątynią Boga żywego, jak to Bóg powiedział: "Będę wśród nich przebywał i się przechadzał, i ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem".(17) " 'Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie ? mówi Jehowa ? i przestańcie dotykać tego, co nieczyste"; " 'a ja was przyjmę' ".”

#51 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-13, godz. 21:00

W jaki sposób więc Strażnica "należała do świata"? Posiadając kartę w bibliotece oenzetowskiej?
NGO znaczy tyle co Non-Goverment Organization, czyli organizacja pozarządowa. Strażnica nie "należała do" NGO. Ona jest pozarządową organizacją. Pytanie - jaki był jej "związek" z ONZ jako pozarządowa organizacja?
Powód z jakiego zrezygnowała jest prosty. Warunki rejestracji na które zwrócono uwagę w 2001 roku nie były do przyjęcia.

Napisałeś wcześniej o "współpracy" Strażnicy "z apokaliptyczną Bestią". Wracam więc do pytania - na czym polegała ta współpraca?

Pytanie drugie: czy widziałeś dokument "rejestracyjny" Strażnicy z 1991? Co się Ci w nim nie podoba?


Matuzalemie, ten temat był już gdzieś wałkowany i to nie raz. Warunki przy wstąpieniu do ONZ jako NGO nie uległy zmianie i były takie, jak w 2001 roku. WTS między innymi zobowiązał się wspierać działalność ONZ i propagować to, co robi ONZ. Już samo przystąpienie WTS do ONZ jako do szkarłatnej bestii jest trochę dziwne, żeby tego nie określić dosadniej.
Czesiek

#52 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-10-13, godz. 21:40

WTS między innymi zobowiązał się wspierać działalność ONZ i propagować to, co robi ONZ. Już samo przystąpienie WTS do ONZ jako do szkarłatnej bestii jest trochę dziwne, żeby tego nie określić dosadniej.


Pierwsze zdanie to całkiem zwyczajne kłamstwo. Drugie budzi litość. Nie rozumiem jak mozna wypowiadać się z taką pewnością siebie w temacie, w ktorym nie posiada sie nawet elementarnej wiedzy. Tak jak poprzedni "ekspert", co to napisał, że "strażnica nalezala do NGO". I tak najsmieszniejsi są Ci, co piszą, ze "WTS ukrywało CZŁONKOSTWO W ONZ".

Który z panow krytykujących zadał sobie trud, zeby chociaz przejrzec (nie mowie o czytaniu) akty prawne regulujące działanie struktur Organizacji Narodów Zjednoczonych?

Fachowcy od siedmiu boleści. Najbardziej żałosna jest pewność siebie, z którą głosicie bzdury...
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#53 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-13, godz. 22:32

Oki.

Spokojnie, teraz expert od ONZ (Azariasz), przedstawi nam jakie są zasady działania tej instytucji.
Z chęcia posłuchamy, bo rozumiem, ze kolega czytał.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#54 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-13, godz. 22:41

Do wszystkich zainteresowanych.

Ostatnio sekcja d/s organizacji pozarządowych otrzymywała liczne zapytania w sprawie przynależności Strażnicy, Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego z siedzibą w Nowym Jorku do Departamentu Informacji Publicznej (DPI). Organizacja ta złożyła wniosek o przystąpienie do DPI w roku 1991 i została przyjęta w roku 1992. Akceptując swoją przynależność do DPI, organizacja zgodziła się akceptować wymagane do tego kryteria, włącznie ze wsparciem i okazywaniem szacunku dla zasad Karty Narodów Zjednoczonych, akceptowaniem zobowiązań i środków jakimi prowadzone są efektywne programy informacyjne w okręgach wyborczych i dla szerokiej publiczności na temat działań ONZ.

W październiku 2001 Strażnica, Towarzystwo Biblijne i Traktatowe zgłosiło wniosek o przerwanie swej przynależności do DPI. Zgodnie z tym wnioskiem, dnia dnia 9 października 2001 podjęła DPI decyzję o wykluczeniu Strażnicy, Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego ze swych szeregów.

Z uszanowaniem
Paul Hoeffel
szef biura prasowego Sekcji
d/s organizacji pozarządowych ONZ



A ten list to z sufitu się wziął?


I druga sprawa: Dlaczego Strażnica łże twierdząc iz było to potrzebne ,zeby miec dostep do materiałów z biblioteki?
Zwłaszcza iż sama stwierdza iż: przynależność NGO do DPI nie oznacza włączenia jej do systemu Organizacji Narodów Zjednoczonych, ani nie daje stowarzyszonym organizacjom lub ich pracownikom specjalnego statusu, przywilei czy immunitetów."

A juz kompletnym samobójstwem jest twierdzenie:

Papiery rejestracyjne ONZ, które wypełniliśmy i które posiadamy w swych plikach, nie posiadają żadnych stwierdzeń, które by wchodziły w konflikt z naszymi chrześcijańskimi wierzeniami.

Kryteria jakie musi spełniać organizacja pozarządowa ONZ, przynajmniej w swojej ostatniej wersji - wciąż (sic!) zawiera język pod którym nie możemy się podpisać. Gdy sobie z tego zdaliśmy sprawę, natychmiast wystąpiliśmy o wyrejestrowanie. Jesteśmy wdzięczni za zwrócenie nam że uwagi na tą sprawę.

Cytaty z Okólnik wydanego w 2001 roku.

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2006-10-13, godz. 22:49

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#55 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-14, godz. 06:45

Pierwsze zdanie to całkiem zwyczajne kłamstwo. Drugie budzi litość. Nie rozumiem jak mozna wypowiadać się z taką pewnością siebie w temacie, w ktorym nie posiada sie nawet elementarnej wiedzy. Tak jak poprzedni "ekspert", co to napisał, że "strażnica nalezala do NGO". I tak najsmieszniejsi są Ci, co piszą, ze "WTS ukrywało CZŁONKOSTWO W ONZ".

Który z panow krytykujących zadał sobie trud, zeby chociaz przejrzec (nie mowie o czytaniu) akty prawne regulujące działanie struktur Organizacji Narodów Zjednoczonych?

Fachowcy od siedmiu boleści. Najbardziej żałosna jest pewność siebie, z którą głosicie bzdury...


Gdyby to było takie czyste moralnie jak sugerujesz Azariaszu, to WTS nie ukrywałby tego, co zrobił, a kiedy to wyszło na jaw, to tak szybko nie występowałby z DPI. I też nie uciekałby się do kłamstwa, że zmieniły się warunki przynależności do DPI.
Po co tacy "prawi ludzie" których "używa" Bóg mieli by w tak czystej moralnie sprawie kłamać.

Niech twojej litości nie budzi to co piszę, bo kłamstwo można zawsze udowodnić i wtedy to ja wyjdę na kłamcę.
Niech twoją litość budzi zachowanie osób podających się za jedyny kanał między Bogiem a ludzmi, którzy uciekają się do kłamstwa, aby zachować twarz.
Czesiek

#56 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-14, godz. 08:36

A ja z przyjemnością teraz przeczytam odpowiedź Azariasza na list, który zamieścił Artur :rolleyes: . To jak z tym kłamstwem? Kto tym razem mija się z prawdą? WTS popierała polityczne działania ONZ czy nie? Czekamy u utęsknieniem na odzew B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#57 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-14, godz. 09:21

Ciekawe jak to się usprawiedliwia przynależność WTSu do ONZ na wszelkie możliwe sposoby lecz jak rozumieć przeczenia większości SJ, że nie przynależeli prze-nigdy do ONZ?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#58 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-10-14, godz. 10:29

Ciekawe jak to się usprawiedliwia przynależność WTSu do ONZ na wszelkie możliwe sposoby lecz jak rozumieć przeczenia większości SJ, że nie przynależeli prze-nigdy do ONZ?

Ach, oni się tylko zamyślili i są prześlicznie zasugerowani...hahaha.
Biedne, kochane kotki spią jak susełki....hahaha...stan ,,Standby"
Pozdrawiam ;)

#59 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-14, godz. 12:45

Ciekawe jak to się usprawiedliwia przynależność WTSu do ONZ na wszelkie możliwe sposoby lecz jak rozumieć przeczenia większości SJ, że nie przynależeli prze-nigdy do ONZ?


Pawle
To takie proste. Przecież to odstępcy i świadkożercy nagłaśniają sprawę przynależności WTS jako NGO do ONZ, a im nie należy wierzyć. WTS coś tam kiedyś napisało dla spokoju sumienia i uważa, że jest dobrze. A obecnie milczy, bo przecież już zabrało głos, a że nie do wszystkich śJ to dotarło to i lepiej dla WTS. Więc nie dziw się, że większość śJ w Polsce będzie z przekonaniem twierdzić, że przynależność WTS do ONZ to wymysł oszczerców.
Czesiek

#60 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-14, godz. 12:51

A ja z przyjemnością teraz przeczytam odpowiedź Azariasza na list, który zamieścił Artur :rolleyes: . To jak z tym kłamstwem? Kto tym razem mija się z prawdą? WTS popierała polityczne działania ONZ czy nie? Czekamy u utęsknieniem na odzew B)


Bracie Jaraczu
Przecież Azariasz już wcześniej mógł się zapoznać z tym listem, bo już na niejednym forum był wałkowany. Nie chce mi się szukać, czy Azariasz czasami już nie uczestniczył na którymś z for w tym temacie, bo szkoda mojego czasu. Więc nie czekaj na inną odpowiedź jak tą co już napisał do mnie, że to wszystko kłamstwo.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych