Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje Świadectwo


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#21 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 15:44

Ja jestem za opcją zdrowo-rozsądkową:
Widzę tu u ex-w często teksty świadczące o głębokim kryzysie emocjonalnym, co czasami wypacza im światko-pogląd, ale w sumie nie pogardzam - w niektórych kwestiach mają sporo racji.
Czekam na reformy w TS.
Wymiana cięć mieczem mnie nie bardzo interesuje, ważniejsza jest jednak prawda o zyciu i ludziach.

w sumie racja
[font=Tahoma]

#22 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2006-12-09, godz. 21:25

Terebint - SJ z nominalnym chrzescijanstwem maja tyle wspolnego co Kosciol Kat. z pierwontym chrystianizmem...widze ze w tej kwestii sie zgadzamy,

Sebastianie i Czesku - kwestia "nowego swiatla" byla tu poruszana nie raz. Mozna sie wyklocac czy wlasciwe jest stwierdzenie "nowe swiatlo" czy "jasniejsze swiatlo". Ja sie przychylam do drugiego. Ale co do pewnych bledow. Od samego poczatku SJ byli BADACZAMI /zreszta tak sie na poczatku nazywali Badacze Pisma Swietego/. tak wiec badali, studiowali nauki biblijne. Po co?? Zeby zbic majatek?? Russel byl czlowiekieem zamoznym, ale pozbyl sie tego. WIec po co to czynil?? Wierze w to ze ludzie ktorzy ze szczerego serce szukaja Boga ciesza sie Jego uznaniem. Pamietasz przypadek gdy uczniowie Jeuzusa przyszli do niego i zaczeli sie skarzyc ze ktos w jego imie wypedzal demona. Pamietasz odpowiedz Jezusa?? Dla nas bracia z ostatka nie sa PROROKAMI ale BADACZAMI ktorych duch Bozy, pobudza do wnikania w glebokie prawdy Boze. Jezeli czasami popelniaja bledy w rozumieniu pewnych proroctw biblijnych to nie oznacza ze sa klamcami. Bo klamca to ktos kto CELOWO wprowadza w blad znajac prawde. Bledy te sa prostowane z czasem. Wiem ze wiele osob / szczegolnie nam nieprzychylnych/ marzyloby o wielkim biciu sie w piersi i darciu szat z tego powodu przez tych braci, ale taki teatrzyk jest zbedny bo oni zdaja sobie sprawe przed kim odpowiedza. Pamietaj ze braci ci nie sa nieomylni ani sobie nie roszcza do tego pretensji.

Badanie kazdej dziedziny laczy z popelnianiem bledow. Kazda dziedzina nauki - np astrofizyka, astronomia czy nazwiesz klamca naukowca ktora na podstawie dostpnej mu wiedzy oglasza teorie Wielkiego Wybuchu a po jakims czasie ta teoria zostaje zmieniona w swietle koljenych odkryc. Nikt nie nazwie go klamca i nie ma do niego o to pretensji. po prostu wiecej wiedzy daje nowe spojrzenie na pewne sprawy. Pdobnie jest z wiedza biblijna.


A co do niemylnosci papiezy! Sebastianie, jesli jestes znawca powiedz mi czy nieomylni papieze ktorzy strszyli ludzi przez wieki pieklem pelnym ognia siarki i meki, oglaszali krucjaty i doprowadzili do inkwizycji, palili na stosie ludzi ktorzy tlumaczyli Biblie jak mozesz mowic ze ci ludzie byli nieomylni. I chodzi mi to o dogmaty wlasnie. PIEKLO - ten dogmat strasznie sie zmienia z miejsca ognia i siarki stal sie miejsce oddalenia od milosci Bozej /jak powiedzial JP/ a kwestia dusz dzieci nieochrzczonych po smierci, nowy papiez zmienil ten dogmat tez. czyli poprzedni papieze sie mylili czy dalej twierdzisz ze sa nieomylni??

Nie ma ludzi nieomylnch bo wszyscy zgrzeszyli i brak nam chwaly Bozej, ale zostaje nam milosc bo ona potrafi wiele przykryc, wybaczyc i zapomniec. jest dla nas glownym wyznacznikiem. milosc nie raduje sie zlego.


Do chlopakow z Ferajny....kochani nie mam zamiaru sie udzielac poza tym postem na forum. Napisalem ten post tylko z jednego powodu. Czytam tu jak wiele osob sie szczyci ze ta wspaniala wiedza ktora nas demaskuje sprawilaby ze kazdy SJ by odszedlby bo dowiedzialby sie jest manipulowany. OTOZ NIE i o tym jest moje swiadectwo, bo tamte dowody to zadne dowody....a na pewno nie dla tych ktorzy maja zdrowe spojrzenia na to i znaja dobrze nasza organizacje, a ze nie jest ona doskonala ze zdarzaj sie zgrzyty?? czy to naprawde was dziwi?? Przeciez my tez jestesmy ludzmi. Nie uwazamy sie za lepszych od was to wy tak to odbieracie... ale jesli widze ze ktos lamie prawa Boze, morlane i probuje mi wmowic ze ja jestem taki sam jak on, to glosno krzycze NIE! staram sie byc inny..czy lepszy, niech to osadza TEN ktora ma do tego prawo.
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#23 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-09, godz. 21:34

zrobisz jak uważasz Melchizedeku. oczywiście trochę "piachu w tryby" przyda się od czasu do czasu.

#24 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-09, godz. 21:34

Melchizedeku, mógłbym podyskutować z Tobą na różne tematy, ale widzę że ty wolisz żyć w kłamstwie...
znaczy, sorry, jak to się po orwellowsku nazywa, bo zapomniałem?...
Ach, tak, "w prawdzie"... ;) takiej nieprawdziwej, ale czy to ważne?

#25 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-09, godz. 21:40

Melchizedeku, mógłbym podyskutować z Tobą na różne tematy, ale widzę że ty wolisz żyć w kłamstwie...
znaczy, sorry, jak to się po orwellowsku nazywa, bo zapomniałem?...
Ach, tak, "w prawdzie"... ;) takiej nieprawdziwej, ale czy to ważne?

Sebastianie tak jak mówiłem fajny z Ciebie chłopinka i czasem się zastanawiam "co w Ciebie wstąpiło". powiem naprawdę z głębi serca: mógłbym się spodziewać wszystkiego, ale zachodzę w głowę co się stało, zę po odejściu z organizacji nawróciłeś się na "łono Kościoła". ta społeczność tak dalece odeszła od pierwotnego chrześcijaństwa, że nie trzeba wiele "zachodu", aby stwierdzić błędność tego czego nauczają. chciałoby się powiedzieć "dopadła Cię ciemna strona mocy" :(

#26 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-09, godz. 21:49

Melchizedeku z całym szacunkiem coś dostrzegam w Tobie że chcesz podążać za Prawdą, ale w tym wszystkim pogubiłeś buty. Wielu tu ex-SJ podobnie jak Ty stawało w obronie Prawdy Towarzystwa Strażnica... Kolejna sprawa to to jak mieszasz (może niechcący) wiele wątków które przekręcasz - zapewne z braku wiedzy. Wybacz, ale argumenty które poruszasz działają na wręcz odwrotnie do tego co chciałbyś chyba nam przekazać...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-09, godz. 21:55

Ta społeczność tak dalece odeszła od pierwotnego chrześcijaństwa, że nie trzeba wiele "zachodu", aby stwierdzić błędność tego czego nauczają. chciałoby się powiedzieć "dopadła Cię ciemna strona mocy" :(

Takie słowa które piszesz i to co napisał powyżej Melchizedek jak i to co słyszę od wielu ŚJ poprostu mnie rozwala. Nie dlatego że mają/macie zarzuty wobec kk czy innych denominacji, ale dlatego że czesto kompletnie mieszacie wiele faktów wykazując się wiedzą naprawdę w sposób żenujący. Szczerze mówiąc wielokrotnie to udowadniałem i już mnie to nudzi. Co więcej jeśli trafiam na osobę godną dyskusji i otwartą to jestem jej w stanie pokazać 10-100 razy więcej i większych błedów np. kk niż są w stanie mi zasugerować. Tak zasugerować bo często z wiedzą merytoryczną mija się to szerokim łukiem :D

Shalom

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-12-09, godz. 21:56

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#28 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 21:57

Terebint - SJ z nominalnym chrzescijanstwem maja tyle wspolnego co Kosciol Kat. z pierwontym chrystianizmem...widze ze w tej kwestii sie zgadzamy,

Nie, nie zgadzamy się. ;)

Inaczej sformułuję pytanie. Co WTS ma wspólnego z chrystianizmem, z naukami Chrystusa?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#29 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2006-12-09, godz. 22:04

Pawle ktore watki?? Konkretnie prosze, ale nie te powtarzane tu to x czasu. Prosze podaj watki to chetnie podyskutuje....ale konkrety poprosze...

Sebastianie...Jest oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich. to twoj cytat prawda?? dla ciebie zyje w klamstwie...jestes nieomylny? Powiem szczerze jestem rozczarowany twoim splawieniem tematu, ale to uszanuje. Choc naprawde jestem ciekawy twego zdania na temat dogmatu o piekle;)
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#30 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-12-09, godz. 22:05

Melchizedeku,

Owocem dociekań badacza są hipotezy.
A czy to, co publikuje WTS ma status hipotezy? Nie, to ma status pokarmu na czas słuszny.
Hipotez nikt nie musi podzielać, poglądy zawarte w publikacjach WTS-u ŚJ podzielać muszą.
Czy fałszywy prorok jest kłamcą? Niekoniecznie, bo często sam wierzy w to, co głosi. Ale ważne jest nie to, czy sam w to wierzy, lecz to, czy kazał mu przemawiać Bóg, czy też sam się mianował Jego rzecznikiem. WTS twierdzi, że przemawia w imieniu Boga, ba, uznaje się za jedyny kanał łączności.
Jeżeli przemawia w imieniu Boga, to jego słowa nie mogą się nie spełnić, a jeśli się nie spełniają, to nie pochodzą od Boga.
Klasyczny przypadek fałszywego prorokowania opisany w V Mojż 18,20.

Jeśli WTS jest kanałem łączności, to łączy z własnymi hipotezami, nie z Bogiem.

#31 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-09, godz. 22:27

zachodzę w głowę co się stało, zę po odejściu z organizacji nawróciłeś się na "łono Kościoła".

Argumenty które mnie przekonały do katolicyzmu masz podane w linku, który znajdziesz w mojej stopce. Oczywiście (jak napisałem w stopce) rozumiem, że to, co jest oczywiste dla mnie, nie koniecznie będzie oczywiste dla Ciebie.

#32 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-09, godz. 22:36

Melchizedeku, wg mnie, piekło jest biblijne i opisane np. w apokalipsie jako jezioro ognia a w ewangelii przedstawione choćby w przypowieści o Bogaczu i Łazarzu.

Istotą nauki o piekle jest WIECZNOŚĆ kary, a nie to, czy grzesznicy będą smażyć się w smole czy "tylko" cierpieć emocjonalnie z powodu oddalenia od Boga.

Jeżeli kiedykolwiek B16 albo jego następca ogłosi że piekła nie ma albo że czas męki nie jest wieczny a wynosi ileś tam czasu (obojętnie: sekunda czy miliard lat) to ja natychmiast wystąpię z Kościoła Kat. i Ciebie o tym powiadomię.

Jednak, jak narazie, żadna wypowiedź papieska nie zaprzecza wypowiedziom jego poprzedników.

Aha, B16 nie zmienił nauki o limbusie bo takiej nauki nigdy nie było

#33 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-09, godz. 22:56

Melchizedeku poruszę tylko w punktach sprawy, które błednie przedstawiasz - oczywiście w mojej obiektywno-subiektywnej osobie ;)

1) ŚJ badali, studiowali nauki biblijne
2) Wiedza biblijna i popełnianie pomyłek rozróżniając na błędy u ŚJ a później piszesz o błedach kk
3) Nieomylność papieża
4) Dogmat
5) Zmiana dogmatu
6) Sprawa moralności ŚJ i innych

W tej chwili nie chce się mi tego rozwijać, lecz tylko wypunktowałem kilka rzeczy z którymi się całkowicie nie zgadzam w tym co podałeś Melchizedeku ponieważ jest to kogiel mogiel różnych zlepków. Jest też kilka spraw z którym nie zgadzam się po części (czyli po części się też zgadzam). Naprawdę tyle razy się to wałkuje że człowiekowi czasem się już nie chce po prostu tłumaczyć podstawowych kwstii :) Może jeśli będę miał siły i byś chciał to później... B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#34 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-09, godz. 23:12

dobrze w takim razie zapytajmy o chrzest niemowląt. poproszę o biblijne podstawy.aha wrócę jeszcze do korzystania z wizerunków. proszę o uzasadninie biblijne, że jest to zgodne z wolą Najwyższego

#35 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-09, godz. 23:28

Macieju w kilku wątkach sam zamilkłeś więc nie rozbrajaj mnie że teraz chcesz poruszać kolejne tematy :D Może jakies studium sobie na priv zrobimy? Chociaż tak naprawde powinienem do 15 grudnia opuścic forum celem popracowania :P Ale cóż cięzko się stąd wyrwać ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#36 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2006-12-10, godz. 22:45

Pawle:

Co do twoich stwierdzen z ktorymi sie nie zgadzasz, jesli moglbys to rozwinac i podac konkrety wtedy bylbym w stanie sie do tego ustosunkowac....wypunktowales ale bez konkretow. Piszesz ze chce dobrze ale ze bladze. Cenie twoja szczera troske o mnie, ale twoja pewnosc 10 na 100 jest troche smieszna. czy masz moze jakies argumenty ktore sie na tym forum nie pojawily? Jakies nowe? Jesli tak to chetnie poslucham...


Gonzalo:

Jestem w stanie zrozumiec twoj punkt widzenia, ale pamietaj ze niektorzy uczniowie Jezusa tak sie zgorszyli jego naukami ze odeszli, nie poczekali. Ci ktorzy wierzyli ze jest Synem Bozym choc tez nie rozumieli czekali i zostali za to nagrodzeni. Nie chce tu porownywac tych CK do Jezusa, ale na przestrzeni czasu pewne prawdy staja sie coraz jasniejsze i warto na to czekac...i to jest dowod ze ciesza sie tym uznaniem Bozym.

Sebastianie:

Wiecznosc piekla?? Naprawde wierzysz ze Bog ktory jest miloscia, za te 70-80 lat grzesznego zycia skazuje potem ludzi na WIECZNE meki. Jesli te meki sie nigdy nie koncza to jaki jest cel takiej kary Sebastianie? Czy czegos ich nauczy? Biblia mowi ze kara za grzech jest smierc! Prsote i logiczne. doprawdy dogmat o piekle to jedna z najwiekszych pomylek KK. Dogmat ten obraza tez Boga bo czyni z niego bezdusznego sadyste...Nie pojmuje jak mozna w to wierzyc...i to na podst. PRZYPOWIESCI jaka podal Jezus /jak wiadomo przypowiesc ma znaczenie symboliczne/ i na podst. Objawienia ktora jest ks. symboli a jezioro ognia i siarki o ktorym mowisz jest jasno powiedziane ze symbolizuje druga smierc czyli taka z ktorej nie ma zmartwychwstania - ostateczna zaglada.


Macieju:

ile piasku nie wsypiesz machina dalej sie bedzie krecila....szkoda czasu...
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#37 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-10, godz. 23:23

Melchizedeku, zauważ, że Pan Jezus nie układał przypowieści o krasnalach, chochlikach, pegazach ani innych nie istniejących stworkach. W jego przypowieściach występowały realne, naprawdę istniejące i znane słuchaczom przedmioty, postacie i pojęcia (pszenica, moneta, ziarnko gorczycy, zapłata za dzień pracy, król, sługa, itd.) skąd pomysł że ułożył przypowieść o czymś co nie istnieje?

#38 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-10, godz. 23:43

Melchizedeku co do liczb 10-100 to chodziło mi o to o ile więcej moge pokazać błedów np kk niż mi to lubią pokazywać ŚJ, po drugie wypunktowałem rzeczy które uważam że Ty pomieszałeś bądź z którymi się z oczywistych dla mnie powodów nie zgadzam a już być może kiedyś tu te sprawy padły. Ale powtarzam chodzi mi o Twoje pojęcia i zarzuty które podałeś a które merytorycznie i fachowo mijają (lekko mówiąc) się z faktami. Obecnie te tematy trochę mi się już przejadły więc pozwolisz że postaram się je rozwinąć do 17 grudnia.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#39 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-11, godz. 01:35

no jak powiedzal pewien znany pan w Polsce::: *Teraz k.... my!!!!*
sory to bylo chyba nie na miejscu

Mam nadzieję, że kolejny OT zostanie mi wybaczony, ale słowa rozmówcy wydają mi się niestety :( bardzo trafne...

Osobom nieobeznanym z polityką wyjaśnię, że autorem cytatu i słynnego skrótu "TKM" jest obecny premier RP, pan Jarosław Kaczyński, który w 1997 roku krytykował sposób w jaki AWS przygotowuje się do wyborów, m.in. walkę o stołki i miejsca na listach wyborczych oraz stawianie interesu prywatnego ponad interesem państwa polskiego. Szczere oburzenie na takie praktyki oraz celność tej krótkiej wypowiedzi wydają się usprawiedliwiać nawet użycie brzydkiego słowa.

Mój komentarz: minęły lata, minął AWS, potem rządy SLD, obecnie rządzi PiS i niekiedy stosuje praktyki potępione przez Jarosława Kaczyńskiego w 1997 roku.

A teraz nawiązanie do stosunków panujących wśród ŚJ...

Otóż ŚJ lubią skarżyć się, jak to są strasznie "prześladowani"... Niekiedy mają rację, bo nie da się zaprzeczyć, że np. zamykanie kogoś we więzieniu za odmowę służby wojskowej albo wyrzucenie kogoś z domu przez "pobożną ;) katolicką rodzinę" jest godne potępienia. Jednak niestety ZDARZA SIĘ, że ŚJ postępują bardzo podobnie do (słusznie w tym wypadku) krytykowanych katolików.

Na tym forum wiele napisano już na temat prześladowań które spotykają odstępców ze strony dawnych współwyznawców. Wielu z nich musiało wynosić się ze "służącego Jehowie" domu, od wielu z nich poodwracali się ich najbliżsi...

A więc, panie i panowie ŚJ... jak jesteście mniejszością, to oburzacie się (niekiedy słusznie) na prześladowania ze strony państwa oraz ze strony niewierzących krewnych. A kiedy tylko "zdobędziecie władzę" i macie potrzebną do tego większość (np. prawie wszyscy członkowie jakiejś rodziny zostaną ŚJ) wtedy robicie DOKŁADNIE TO SAMO co niedawno krytykowaliście...

A więc nie będzie kłamstwem ani przesadą, jeśli napiszę: "Teraz, k..., my! Teraz, k.., rządzą ŚJ!"

#40 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-11, godz. 06:50

Aha, B16 nie zmienił nauki o limbusie bo takiej nauki nigdy nie było





:lol:

http://www.opoka.org...eci_limbus.html

jednej strony na pewno dzieci te nie zostały potępione, ale z drugiej nie chciano dopuścić możliwości ich pełnego zbawienia, bo przecież były obarczone grzechem pierworodnym. Limbus byłoby więc pewnego rodzaju niebem dla takich dzieci. Można by powiedzieć prosto, że był to przedsionek nieba. Niby niebo, ale takie niepełne. Jest prawdą, że w pewnym okresie historii Kościoła była to także oficjalna jego nauka.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych