Skocz do zawartości


Zdjęcie

Życie w raju na Ziemi


  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#61 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 21:42

a z czego Wojtku sugerujesz, że raj istnieje obecnie nie mówiąc już o tym, że w Niebie ?



hi fi: Raj istnieje już teraz:

"Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!" (Mt 25,34)

Czyli Królestwo jest już od założenia świata, a nie dopiero łaskawie się pojawi. Ono już jest!

"Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz" (Ap 14,13)

Chrystus poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie otworzył nam raj.

"Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów.
Zwycięzcy dam spożyć owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga" (Ap 2,7)

#62 rmx

rmx

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 65 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 01:41

pytanie jest proste i brzmi: gdzie wylądował "łotrzyk" zgodnie z obietnicą "zaprawdę powiadam Ci dziś..."



jak to gdzie spał przez ponad 2000 lat i obudził się w raju, to tak jak operacja lub śpiączka, człowiek zasypia a gdy się budzi, wydaje mu się że mineło kilka minut a na przykład był w śpiączce kilka miesięcy;

"jeszcze dziś" czyli ten łotr zaraz po śmierci się obudził (dla nas obudzi), jak dla niego to był taki że tak powiem szybki przeskok w czasie :P
Nauka Świadków Jehowy jest dla mnie prawidłowa i tak pozostanie :)

#63 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 06:56

jak to gdzie spał przez ponad 2000 lat i obudził się w raju, to tak jak operacja lub śpiączka, człowiek zasypia a gdy się budzi, wydaje mu się że mineło kilka minut a na przykład był w śpiączce kilka miesięcy;

"jeszcze dziś" czyli ten łotr zaraz po śmierci się obudził (dla nas obudzi), jak dla niego to był taki że tak powiem szybki przeskok w czasie :P


rmx
A może tak jakiś malutki cytacik na potwierdzenie tej nauki?
Czesiek

#64 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-04, godz. 08:00

rmx
A może tak jakiś malutki cytacik na potwierdzenie tej nauki?


Zaraz coś dostaneisz ze Strażnicy :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#65 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 08:06

Zaraz coś dostaneisz ze Strażnicy :)

Wolałbym z Biblii.
Czesiek

#66 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 13:12

aha. czyli wszyscy nie uznający Jezusa, czy też nie wierzący w Niego... do kosza. no no będzie tego parę miliardów

#67 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 13:35

aha. czyli wszyscy nie uznający Jezusa, czy też nie wierzący w Niego... do kosza. no no będzie tego parę miliardów


Dlaczego do kosza Macieju?
A poza tym, to co Bóg ma uczynić z tymi ludźmi, którzy odrzucają miłość Boga okazaną poprzez śmierć Jego Jednorodzonego Syna i dostępną z łaski poprzez wiarę w Pana Jezusa Chrystusa?
Co Bóg ma zrobić z tymi, którzy odrzucają dar zbawienia za który zapłacił Pan Jezus Swoją własną krwią?
Czesiek

#68 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 13:49

Czesiu to chyba oczywiste. każdy, kto "nie przyjmuje tej nauki" zostanie wycięty i spalony w ogniu. tylko, że od setek lat toczy się batalia, kto odrzuca ten dar, a kto nie.

#69 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-01-04, godz. 13:54

Czesiu to chyba oczywiste. każdy, kto "nie przyjmuje tej nauki" zostanie wycięty i spalony w ogniu. tylko, że od setek lat toczy się batalia, kto odrzuca ten dar, a kto nie.

…a katolikom zarzucacie, ze wierzą w piekło ! a sami wierzycie w tak sadystycznego samolubnego boga !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#70 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 14:02

Czesiu to chyba oczywiste. każdy, kto "nie przyjmuje tej nauki" zostanie wycięty i spalony w ogniu. tylko, że od setek lat toczy się batalia, kto odrzuca ten dar, a kto nie.


A ty Macieju, czy przyjąłeś dar zbawienia? Czy narodziłeś się z wody i Ducha, czy też chcesz sobie zasłużyć na Bożą łaskę spełniając dobre uczynki?
Czesiek

#71 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-04, godz. 15:18

Bracie Czesławie nie sądzisz, że ŚJ jakoś bardzo chcą być przywiązani do doczesności ziemskiej?. Przecież wiadomym jest, iż kto naprawdę spotkał Jezusa Zmartwychwstałego to podąża za Nim do Jego Królestwa, a tu nawet na siłę nie da się wysłać ŚJ do nieba :D

#72 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 18:15

A ty Macieju, czy przyjąłeś dar zbawienia? Czy narodziłeś się z wody i Ducha, czy też chcesz sobie zasłużyć na Bożą łaskę spełniając dobre uczynki?

drogi Czesiu oczywiście, że doceniam ofiarę jaką za nas złożył Pan Jezus w związku z wyrównaniem "rachunków" za Adama. jestem jednak świadom, że również swoim postępowaniem mogę dać dowód czy dostrzegam wartość tego okupu, a przede wszystkim czy uznaję prawo Boga Najwyższego do sprawowania zwierzchnictwa nad całym Wszechświatem
Wojtku jak zapewne wiesz w modlitwie tzw. wzorcowej jest mowa o to aby działa się wola Boga tak w niebie jak i na ziemi. chociaż w tej chwili wola Najwyższego spełnia się w niebie nie ulega wątpliwości, że w przyszłości będzie się "działa" także na ziemi :) i ja głęboko wierzę, że doczekam właśnie tego "ziemskiego momentu"

Użytkownik Maciej edytował ten post 2007-01-04, godz. 18:16


#73 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-04, godz. 19:25

Wojtku jak zapewne wiesz w modlitwie tzw. wzorcowej jest mowa o to aby działa się wola Boga tak w niebie jak i na ziemi. chociaż w tej chwili wola Najwyższego spełnia się w niebie nie ulega wątpliwości, że w przyszłości będzie się "działa" także na ziemi :) i ja głęboko wierzę, że doczekam właśnie tego "ziemskiego momentu"


A czy w niebie kiedykolwiek nie działa się Wola Boża?.

#74 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 19:31

A ty Macieju, czy przyjąłeś dar zbawienia? Czy narodziłeś się z wody i Ducha, czy też chcesz sobie zasłużyć na Bożą łaskę spełniając dobre uczynki?



drogi Czesiu oczywiście, że doceniam ofiarę jaką za nas złożył Pan Jezus w związku z wyrównaniem "rachunków" za Adama. jestem jednak świadom, że również swoim postępowaniem mogę dać dowód czy dostrzegam wartość tego okupu, a przede wszystkim czy uznaję prawo Boga Najwyższego do sprawowania zwierzchnictwa nad całym Wszechświatem


Czyli doceniasz ofiarę Pana Jezusa, ale z niej nie korzystasz. Czy dobrze zrozumiałem twój wywód?
Czesiek

#75 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 19:33

Czyli doceniasz ofiarę Pana Jezusa, ale z niej nie korzystasz. Czy dobrze zrozumiałem twój wywód?

nie wiem Czesławie co rozumiesz poprzez "korzystanie" ?

#76 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 20:01

nie wiem Czesławie co rozumiesz poprzez "korzystanie" ?


Macieju
Przecież już to gdzieś przerabialiśmy.
Pan Jezus poprzez swoją śmierć na krzyżu wyjednał dla grzeszników dar zbawienia, czyli także dar nowego narodzenia z wody i Ducha, aby grzeszny człowiek martwy z powodu swoich grzechów mógł dostąpić ożywienia poprzez Ducha Świętego, aby mógł prowadzić nowe życie podobające się Bogu.
"korzystanie" to po prostu w pokorze przyjęcie tego, co Bóg w swojaj łaskawości i miłości chce dać grzescnikowi, aby ten mógł mieć społeczność ze Świętym Bogiem.

A z twoich wypowiedzi wynika, że doceniasz ofiarę Pana Jezusa, ale odrzucasz dar łaski Boga i chcesz sobie zasłużyć na przychylność Boga.
Piszesz, że uznajesz "prawo Boga Najwyższego do sprawowania zwierzchnictwa nad całym Wszechświatem" a jednocześnie odrzucasz prawo Boga do decydowania na jakich warunkach grzesznik dostępuje zbawienia i sam dla siebie ustalasz, na jakich warunkach Bóg ma okazać tobie swoją przychylność i na jakich warunkach ma ci dać swoją łaskę. Ciekawy sposób do uznawania prawa Boga do sprawowania zwierzchnictwa nad całym wszechświatem.
Czesiek

#77 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 08:44

Czesiu. może inaczej.
powiedz co miał na myśli Jezus mówiąc: "nie każdy kto do mnie mówi Panie Panie (...) lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mojego Ojca"
albo ten: "Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj Jego przykazań" ?

#78 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 12:12

Czesiu. może inaczej.
powiedz co miał na myśli Jezus mówiąc: "nie każdy kto do mnie mówi Panie Panie (...) lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mojego Ojca"


Może to Macieju:

A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
(Jan. 6:40 BW)

To jak Macieju z tym twoim "docenianiem" ofiary Chrystusa? To przecież ty mówisz do Jezusa "Panie, panie", ale jakoś w swoim życiu bronisz się przed tym, żeby On zbawił ciebie i ożywił do nowego życia w Duchu Świętym. Czyż to właśnie nie jest postawa która prowadzi do tego, że wykonuje się swoją wolę lub wolę jakichś nauczycieli, ale nie wolę Boga?

albo ten: "Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj Jego przykazań" ?

A ten werset to skąd? To chyba nie są słowa Pana Jezusa, tylko któregoś z proroków.
Czesiek

#79 Adams

Adams

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śrem

Napisano 2007-01-05, godz. 19:37

Witajcie! Nie sądziłem, że zaproponowana przez mnie dyskusja będzie cieszyć się aż taką popularnością. Uważnie czytam wszystkie posty i Wasze opinie, przemyslenia. Wydaje mi się, że dla wszystkich nas (tych, którzy wierzą w Boga ) raj na Ziemi jest jak najbardziej realny. Cieszę się, że spotykają się tutaj ludzie o skrajnie różnych poglądach i wyrażają swoje przemyslenia. Szanuję Was wszystkich za to, że podjęliście ten temat. Tak naprawdę nie interesuje mnie stanowisko WTSu, ponieważ nikt z nas by się w rzeczonym raju nie znalazł wg ich interpretacji Biblii, zatem nie podejmuję się w ogóle tego tematu. Interesuje mnie tylko to co w Biblii napisane....a zatem DO ZOBACZENIA W RAJU!!!

#80 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-05, godz. 19:44

Wierzę w raj ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych