Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duma narodowa, patriotyzm kibiców, służba ojczyźnie


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#21 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-01-03, godz. 20:18

Data powstania: (1831-41). Ja wiem jak pisano historie w tym okresie (jest to okres romantyzmu nie tylko w literaturze a do tego napisał to Niemiec a wiec romantyzm historyczny w pełnej krasie. Ale poczytajmy sobie to dzieło). A nie ma może czasem czegoś nowszego?

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-01-03, godz. 20:26

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#22 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-01-03, godz. 20:28

No jeszcze strona przestała działac. Czyżby bibloteki internetowe były zamykane?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-03, godz. 23:47

Wyjaśnijcie mi, proszę, co ma wspólnego nie-kibicowanie Małyszowi z zakazem prowadzenia wojen?

Bo ŚJ jak mówią o "neutralności" to ciurkiem wymieniają zakaz głosowania na burmistrza, zakaz strzelania z karabinu i zakaz kibicowania sportowcom...

#24 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 07:15

nie Pawle nie mogą. Polskość, patriotyzm, ojczyzna to rzeczy związane z bałwochwalstwem


"patriota - ten, kto kocha swoją ojczyznę i swój naród, kto jest dbały o dobro ojczyzny"
"patriotyzm - miłość ojczyzny, przywiązanie do swojego narodu"

no rzeczywiście, czyste bałwochwalstwo. :D A może Macieju więcej poczytaj sobie Strażnic, to może napiszesz, że to służenie samemu diabłu.

A jakbyś sobie zajrzał do pierwszych apologetów, wtedy może byś zauważył, że pomimo tego, iż chrześcijanie nie oddawali pokłonu cesarzowi jako Panu, to jednak byli znani z tego, że troszczą się o dobro państwa w którym mieszkali i byli dobrymi obywatelami. O miłości do ludzi którzy wkoło nich mieszkali już chyba nie trzeba ci pisać.
Czesiek

#25 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-04, godz. 08:22

Z uczniów Schleiermachera nie wszyscy zachowali jego krytycyzm, a niektórzy związani z romantyzmem i pietyzmem uprawiali teologię przebudzenia, która łączyła nowy pietystyczny supernaturalizm z ujęciem dziejów ludzkości według interpretacji romantyzmu.

Przedstawicielem tego kierunku stał się Johann August Neander (zm. 1850), z pochodzenia Żyd, ewangelik, konwertyta od 1806 roku, profesor historii Kościoła na uniwersytecie berlińskim, bardzo pobożny, lecz mało krytyczny. W rozprawie o powszechnych dziejach religii chrześcijańskiej i Kościoła (Allgemeine Geschichte der christlichen Religion und Kirche) wystąpił jak typowy przedstawiciel teologii serca (Pektoraltheologie), bo szedł za opinią romantyków, że serce (przeżycie) kształtuje teologa (pectus est quod theologum facit). Widział zaś dzieje chrześcijaństwa nie jako wynik działania człowieka, lecz jako objaw siły działającej z nieba, dlatego historia Kościoła powinna mniej zajmować się jego wkładem w kulturę i cywilizację, a więcej ukazywać zmiany dokonywające się we wnętrzu człowieka.

Cytat:
Historia Kościoła Katolicka
Ks. prof. dr hab. Marian Banaszak
Tom III: CZASY NOWOŻYTNE (1517 - 1914)
Część 4: WSTRZĄSY REWOLUCYJNE (1758 - 1850)
Rozdział 7: KATOLICY I INNOWIERCY


Biorąc pod uwagę osobiste poglądy Augusta Neandera i to co napisał o pierwszych chrześcijanach, to co możesz powiedzieć o ich życiu codziennym?
Państwowość łączyła się ściśle z wojskiem, wojną i przemocą. Do czego mieli się przyłączać naśladowcy Chrystusa? A co robili Ci chrześcijanie którzy udali się do innych prowincji nie poddanych hegemonii Rzymu? Jak się tam zachowywali?
Maciej - walisz cytatami nie do końca związanymi z tematem. Ciekawe czy przyjął byś poglądy religijne Augusta Neandera, skoro tak mu wierzysz. Moze inaczej, skoro uważasz, że merytorycznie i obiektywnie opisał życie pierwszych chrześcijan.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-01-04, godz. 08:28

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#26 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 12:24

no tak tego się mogłem spodziewać. chcesz jakiś przykładów, podaję. za chwilę wnikasz w strukturę autora starając się wskazać, że nie należy go brać poważnie. znajdę kolejnych sześciu o podobnych wypowiedziach i dalej będzie to samo.
to tak jakbyśmy mieli rozpatrywać Franza autora "Kryzysu sumienia" pod kątem jego charakteru emocji itd. naprawdę, daj spokój Padre.

#27 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 12:35

A jakbyś sobie zajrzał do pierwszych apologetów, wtedy może byś zauważył, że pomimo tego, iż chrześcijanie nie oddawali pokłonu cesarzowi jako Panu, to jednak byli znani z tego, że troszczą się o dobro państwa w którym mieszkali i byli dobrymi obywatelami. O miłości do ludzi którzy wkoło nich mieszkali już chyba nie trzeba ci pisać.

a co rozumiesz Czesławie poprzez troszczenie się o dobro państwa. czyż przestrzeganie prawa, płacenie podatków, dokładanie starań, aby nie wchodzić w konflikt z zasadami nie jest troszczeniem się o "dobro państwa" ? czyż ogólna opinia o ŚJ nie mówi, że z pewnością zasługują na to, aby określić ich mianem "dobrych obywateli" ? czy to czasem nie ludzie z "zewnątrz" mówią o nich, że starają się żyć wg. wysokich norm moralnych ? A tak właśnie na marginesie (chociaż nie na temat). bardzo chętnie popatrzę jak się rozwinie sprawa "Wielgusa", bo jakoś wygląda na to, że szykuje się niezły zgrzyt. Tylu ludzi było "święcie" przekonanych, że to nic wielkiego, a tu taka bomba. nawet sama "góra" w całej rozciągłości zaufała swemu "bratu w wierze". poczekamy zobaczymy. miłego dnia

#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-04, godz. 12:39

Co do wysokich norm moralnych i przestrzegania prawa to nie raz byłem świadkiem jak podczas "głoszenia" na mieście śJ przechodzili na czerwonym świetle w czasie szczytu ruchu. :P To tak na marginesie co do przestrzegania prawa :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 12:47

Pawełku nie przeczę mnie się to też zdarza chociaż nie jestem świadkiem. ok mojej żonie też. chciałbym jednak, aby wziąć pod uwagę ogół opinii na ich temat, a nie jednostkowe przypadki. jak juz wspomniałem opinia 100 czy 200 osób np. na forum jest niewspółmierna do blisko 130 000 głosicieli tylko w Polsce, że o takich jak ja czyli jeszcze niezrzeszonych nie wspomnę :)

#30 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-04, godz. 13:00

Pawełku nie przeczę mnie się to też zdarza chociaż nie jestem świadkiem. ok mojej żonie też. chciałbym jednak, aby wziąć pod uwagę ogół opinii na ich temat, a nie jednostkowe przypadki. jak juz wspomniałem opinia 100 czy 200 osób np. na forum jest niewspółmierna do blisko 130 000 głosicieli tylko w Polsce, że o takich jak ja czyli jeszcze niezrzeszonych nie wspomnę :)


To nie jest opinia 100-200 osób na TYM FORUM, lecz my reprezentujemy OGÓLNĄ opinię, powołując się na znane nam (i nie tylko) fakty. Widzę Macieju, że wijesz się jak wąż, żeby pomniejszyć wartość prezentowanej tutaj krytyki SJ. Mógłbym w zasadzie powiedzieć: "Daruj sobie", ale i tak mnie nie posłuchasz... A czytelnicy i tak wiedzą swoje :rolleyes: .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-04, godz. 13:07

Macieju ja piszę to co widzę i to co słyszę z różnych źródeł. Natomiast o wysokich miernikach moralnych które jakoby stosują śJ TYLKO słyszę od śJ i jak na razie na słuchaniu takich pięknych rzeczy jak dotychczas się kończy bo jakos nie mogę przykładu z życia znaleźć z dnia codziennego. B)

Np. dziś :) Stoją sobie dwie starsze babki na tzw pl Kołłątaja w Szczecinie i się kręcą to w prawo to w lewo. Jedna sobie co chwila zagląda na paznokcie, poza tym przemieszczają co kilka kroków albo stoją a omijają je dosłownie tłumy ludzi. A one co robią? Nic, po prostu stoją jak stojaki z wystawioną w dłoniach literaturą na wysokości klatki piersiowej jakby robiły za bilboard. W pewnym momencie nawet podeszły sobie do witryny w sklepie zobaczyć co jest w sklepie, a po chwili znów stały jak wcześniej aż w końcu popatrzały sobie na apteke i poszły na zakupy i przeglądanie uloteg z lekami i znowu wróciły do stania z literaturą... :D Tak się prezentują śJ? A to nie jest odosobniony przypadek bo jestem wstanie podać kilka-kilkadziesiąt takich sytuacji z samego tylko Szczecina. Oczywiście podana przeze mnie dzisiejsza sytuacja (z godz 12:30-12:50) jest w wersji light a są o wiele "ciekawsze" zdażenia :P

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-01-04, godz. 13:17

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#32 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 13:11

a co rozumiesz Czesławie poprzez troszczenie się o dobro państwa. czyż przestrzeganie prawa, płacenie podatków, dokładanie starań, aby nie wchodzić w konflikt z zasadami nie jest troszczeniem się o "dobro państwa" ? czyż ogólna opinia o ŚJ nie mówi, że z pewnością zasługują na to, aby określić ich mianem "dobrych obywateli" ? czy to czasem nie ludzie z "zewnątrz" mówią o nich, że starają się żyć wg. wysokich norm moralnych ?


Czyli Macieju śJ są na ogół patriotami, a według tego co tam wcześniej napisałeś, to mają oni związek z bałwochwalstwem.
A następnym razem jak coś takiego będziesz pisał, to się zastanów nad terminologią jakiej używasz, aby nie wyszło, że wydajesz złe świadectwo o śJ. Tylko uważaj, myślenie jest początkiem zadawania sobie pytań i może prowadzić do odstępstwa od "organizacji" w której wszystko jest podane w publikacjach CK.

A tak właśnie na marginesie (chociaż nie na temat). bardzo chętnie popatrzę jak się rozwinie sprawa "Wielgusa", bo jakoś wygląda na to, że szykuje się niezły zgrzyt. Tylu ludzi było "święcie" przekonanych, że to nic wielkiego, a tu taka bomba. nawet sama "góra" w całej rozciągłości zaufała swemu "bratu w wierze". poczekamy zobaczymy. miłego dnia


Pewnie nie byłbyś dobrym uczniem WTS-u jakbyś nie zrobił wycieczki w stronę KK.
Czesiek

#33 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 13:21

czyją opinię reprezentujecie bracie_jaraczu ? OGÓLNĄ ? stary. proszę cię nie rozwalaj mnie. czy z Twojej sugestii mam np. wywnioskować, że to co pisze np. czasopismo Fakty i Mity na temat Kościoła jest odzwierciedleniem OGÓLNEJ opinii na jego temat ? właśnie bracie. na całe szczęście "czytelnicy wiedzą swoje" i liczę również na to, że ich opinia jako OGÓŁU nie będzie stronnicza, lecz obiektywna w świetle różnych dostepnych faktów, a nie tylko oparta o stronę watchtower. org.pl jako nie REPREZENTATYWNĄ część OGÓŁU

#34 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 13:27

Macieju ja piszę to co widzę i to co słyszę z różnych źródeł. Natomiast o wysokich miernikach moralnych które jakoby stosują śJ TYLKO słyszę od śJ i jak na razie na słuchaniu takich pięknych rzeczy jak dotychczas się kończy bo jakos nie mogę przykładu z życia znaleźć z dnia codziennego. B)


Ja kiedy słyszę o wysokich miernikach jakimi się kierują śJ, to przeawżnie mam wrażenie jakby mowa była o jakichś innych śJ niż tych których spotykam.
A szczególnie przypominają mi się te osoby, które obiecały mnie odwiedzić i wyjaśnić w oparciu o Biblię nauki WTS-u, i nie przyszły, ani nawet nie zadzwoniły, mimo, że dałem im swój telefon.
Tak jakby zapomniały te osoby, co pisze w Psalmach:

1. Psalm Dawidowy. Panie! Kto przebywać będzie w namiocie twoim? Kto zamieszka na twej górze świętej?
2. Ten, kto żyje nienagannie I pełni to, co prawe, I mówi prawdę w sercu swoim.
3. Nie obmawia językiem swoim, Nie czyni zła bliźniemu swemu Ani nie znieważa sąsiada swego.
4. Sam czuje się wzgardzony i niegodny, A czci tych, którzy boją się Pana. Choćby złożył przysięgę na własną szkodę, nie zmieni jej.
5. Pieniędzy swych nie pożycza na lichwę I nie daje się przekupić przeciw niewinnemu. Kto tak czyni, nie zachwieje się nigdy.
(Ps. 15 BW)


Wysokie mierniki moralne, to także dotrzymywanie słowa, jakie się dało, a z tym u śJ jakoś ciężko. A biorąc pod uwagę nauczanie WTS-u o "teokratycznej strategii walki" to kiedy obecnie zapraszam do siebie śJ i ci obiecują mi, że przyjdą, jakoś nie wierzę im. Tak z doświadczenia jakie mnie ze strony śJ spotkało.
Czesiek

#35 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-04, godz. 13:42

Ja też na to czekam Macieju i tak jak w kiosku mogę kupić Fakty i Mity to mogę też kupić Tygodnik Powszechny. Natomiast słuchając śJ usłysze tylko o wysokim poziomie moralnym śJ kiedy natomiast chce to zweryfikować sami śJ przeczą temu co mówią o sobie :D Trzeba mi czegoś jeszcze? Dla mnie sa to normalni ludzie tak samo jak i inni pod tym względem. B)

A szczególnie przypominają mi się te osoby, które obiecały mnie odwiedzić i wyjaśnić w oparciu o Biblię nauki WTS-u, i nie przyszły, ani nawet nie zadzwoniły, mimo, że dałem im swój telefon.

A też mi się cos takiego przytrafiło że mieli zadzwonić i się umówić juz na kolejne spotkanie i czekam już kilka lat na ten telefon :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#36 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 13:44

Czesławie w tym kraju mieszka ponad 30 mln ludzi. wielu z nich miało sposobność poznać ŚJ nie tylko podczas otwarcia drzwi swojego domu lub mieszkania, albo na ulicy, ale również w pracy, szkole lub w okolicy zamieszkania. dajmy na to moja żona pracuje w mediach. jest jedynym ŚJ w zakładzie pracy w której jest może jeszcze jakieś 100 osób. z pewnością nie wszyscy, ale większość zatrudnionych w jej zakładzie osób wie, że jest świadkiem, wie jak się zachowuje, jakie reprezentuje poglądy, jaki ma stosunek do pracy i wielu innych dziedzin codziennego życia. dzięki temu te osoby moga sobie wyrabiać opinię na jej temat, a co za tym idzie również na temat ŚJ. Czesiu, a te różnice są naprawdę widoczne. jeśli nie świętujesz z kolegami w pracy, jeśli nie bierzesz udziału w np. sprośnych żartach, albo obgadywaniu szefa, jeżeli wyrażasz otwarcie swój stosunek do pewnych rzeczy np. lewych zwolnień, albo szacunku dla moralnego prowadzenia się. żadnych skoków w bok itd. wtedy te rzeczy są widoczne. można mówić co się chce. jest to szczególnie widoczne w przypadku osób, które czasem diametralnie zmieniają swoje postępowanie. i z całym szacunkiem nie zamierzam, ani podważać opinii forumowiczów, ani upierać się przy twierdzeniu, że ŚJ są czyści jak łza. wspomniałem tylko, że to właśnie ogół społeczności wystawia im opinię. i tyle

#37 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 13:47

A może to jest tak, że śJ kierują się wysokimi miernikami moralnymi, tylko im nie wychodzi, bo są niedoskonałymi ludźmi. Natomiast wszyscy inni ludzie nie kierują się tymi miernikami, i wychodzi im tak samo jak śJ, bo są tylko niedoskonałymi ludźmi.
Czesiek

#38 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-04, godz. 13:52

Czesiu, a te różnice są naprawdę widoczne. jeśli nie świętujesz z kolegami w pracy,

No tak przeciez to bałwohwalstwo, sodoma i gomora :D

jeśli nie bierzesz udziału w np. sprośnych żartach, albo obgadywaniu szefa,

Ja też nie robie czegoś takiego bo wynika to z mojej wiary, a jestem katolikiem, a Czesiek protestantem i też tego nie czyni bo wynika to z Jego wiary i co?

jeżeli wyrażasz otwarcie swój stosunek do pewnych rzeczy np. lewych zwolnień, albo szacunku dla moralnego prowadzenia się. żadnych skoków w bok itd. wtedy te rzeczy są widoczne.

A my to co gips? Czesiu zaraz wyjdzie że propagujemy rozwiązłość a monogamia się tylko trzyma u śJ :D

wspomniałem tylko, że to właśnie ogół społeczności wystawia im opinię. i tyle

Nie nie ogół tylko doświadczenia z naszego życia. ;) Są tacy jak inni nic nowego.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#39 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-04, godz. 13:54

Czesławie w tym kraju mieszka ponad 30 mln ludzi. wielu z nich miało sposobność poznać ŚJ nie tylko podczas otwarcia drzwi swojego domu lub mieszkania, albo na ulicy, ale również w pracy, szkole lub w okolicy zamieszkania. dajmy na to moja żona pracuje w mediach. jest jedynym ŚJ w zakładzie pracy w której jest może jeszcze jakieś 100 osób. z pewnością nie wszyscy, ale większość zatrudnionych w jej zakładzie osób wie, że jest świadkiem, wie jak się zachowuje, jakie reprezentuje poglądy, jaki ma stosunek do pracy i wielu innych dziedzin codziennego życia. dzięki temu te osoby moga sobie wyrabiać opinię na jej temat, a co za tym idzie również na temat ŚJ. Czesiu, a te różnice są naprawdę widoczne. jeśli nie świętujesz z kolegami w pracy, jeśli nie bierzesz udziału w np. sprośnych żartach, albo obgadywaniu szefa, jeżeli wyrażasz otwarcie swój stosunek do pewnych rzeczy np. lewych zwolnień, albo szacunku dla moralnego prowadzenia się. żadnych skoków w bok itd. wtedy te rzeczy są widoczne. można mówić co się chce. jest to szczególnie widoczne w przypadku osób, które czasem diametralnie zmieniają swoje postępowanie. i z całym szacunkiem nie zamierzam, ani podważać opinii forumowiczów, ani upierać się przy twierdzeniu, że ŚJ są czyści jak łza. wspomniałem tylko, że to właśnie ogół społeczności wystawia im opinię. i tyle


Macieju
Sytuacja się zmienia, jak śJ w zakładzie pracy jest więcej. W pewnej firmie znana mi osoba, katoliczka pracowała ze śJ. Na początku mili i uprzejmi dla niej, ale to się zmieniło, jak wyszło na jaw, że nie jest śJ. Zaczęto ją tam traktować z góry i wyniośle pokazując co śJ myślą o katolikach. A już naprawdę dla niej gorszący był ich stosunek do szefa (śJ) i do pracy, szczególnie jak zblizał się czas pójścia na spotkanie.
Czesiek

#40 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 14:02

Czesiu, gdyby tak było, to nie było by aż tak pozytywnej opinii na temat ŚJ. Podobnie Czesławie jak z duchownymi Kościoła. Czesiu zapewniam Cię, że w normalnym codziennym życiu staram sie nie wypowiadać żadnych komentarzy na temat Kościoła i jego hierarchów. podam tobie tylko przykład z dzisiaj z naszej firmy w związku Abp. Wielgusem. jeden kolega mówi: "wiecie wszystko by było do zrozumienia, ale najgorsze jest to, że Ci właśnie ludzie przedstawiają siebie w takim nieskazietelnym świetle. o taki Solorz z Polsatu. współpracował może coś tam było i już. nie zaprzecza nie wnika. sprawa ucichła. u Wielgusa prosżę w żywe oczy się zapierali, że owszem coś tam było, ale to nieistotne, a tu proszę taki strzał"
właśnie Czesiu. zwróć uwagę na to, że nie problem leży w tym, że ktoś zrobi czy zrobił coś haniebnego. ludzi najbarzdiej rozwala to, kiedy w przypadku podejrzeń ludzie zaczynają się wybielać, zaprzeczać w tzw. żywe oczy. chociażby taka ostatnio sprawa z Łyżwińskim. on nie, ale skąd. przyszło co do czego okazało się, że jednak nie jest czysty. w tym tkwi sedno sprawy. wiesz dlaczego takie sprawy są nagłaśniane w przypadku duchownych, bo oni się jawią ludziom jako "lekarze dusz i wzorce do naśladowania". problem zaczyna się wtedy, kiedy taki wzorzec upada, bo jego uczynki mówią za niego




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych