Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duma narodowa, patriotyzm kibiców, służba ojczyźnie


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#61 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 12:39

Skąd masz pewność, że jest prawdziwa?



Bog jest jeden ! I jeden sposob jest jego wielbienia !

Co to znaczy dla mnie ?

Wszystkie religie ktore wspolpracuja z innymi zaprzeczaja tezie iz jest JEDEN sposob wielbienia Boga

Wszystkie znane mi religie wspolpracuja ze soba mniej lub bardziej scisle i otwarcie chociaz wiekszosc z nich oswiadcza publicznie ze "tylko oni ................"

Istnieje dla mnie jedyna znana mi religia ktora glosi nauki wedlug mnie zgodne z wlasnym wzorcem ( Bblia )

Istnieje dla mnie jedyna znana mi religia ktora sama sobie nie zaprzecza .

Tylko w lonie tej jedynej znanej mi religi dostrzeglem konsekwentne dazenie do ksztalcenia ludzi w duchu milosci itp .



Jesli ktos z was oprocz gloszenia ewangelii o zlym WTS-ie potrafi mi przedstawic jego wersje ewangelii to zapraszam :)



Myślałem sobie, "Jak to jest, bo przecież każdy, kto zostaje świadkiem, JUŻ MUSI przestrzegać tych nakazów.





To byl blad :( , rowniez moj w pewnym okresie :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#62 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 12:39

Padre powiem tylko w kilku słowach. bardzo pobieżnie przeczytałem list nowych użytkowników forum, którzy pojawili się tu wczoraj. pomijając wszelkie przez nich opisywane kwestie podoba mi się stwierdzenie, że wierzą w jedynego Boga Jehowę, a nie trójcę. nie wierzą w duszę nieśmiertelną ani piekło. to co najwyżej daje mi też pewien obraz. mogą się nie zgadzać z różnymi interpretacjami Towarzystwa, ale przekonanie połaczone wręcz z pewnością o tych kilku fundamentalnych naukach daje do myślenia. bo jeżeli dajmy na to Trójcy nie ma i nie jest to nauka biblijna, to można z gruntu odrzucić wszelkie wyznania, które w tę naukę wierzą. a jak zapewne wiesz mógłby to być prawie cały obecnie istniejący chrześcijanizm. co wtedy ?

#63 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 12:45

I co zobaczyłem? Zakłamanie i obłudę, fałsz i stwarzanie pozorów. Zacząłem sobie przypominać te liczne przypadki "zgorszeń", wykluczeń, odłączeń, rozczarowań... Tak, łatwo ulec pięknym pozorom, ale... im dalej w las, tym więcej drzew.





Postepujac w ten sposob, powinni opuscic szeregi pierwszego zboru chrzescijanskiego wszyscy pierwsi chrzescijanie :) .

Stawalo sie to rowniez dla wielu wymowka powodujaca samousprawiedliwienie sie .

Ale ci ludzie zapominali ze nawet gdy wszyscy wokolo zlorzeczyli Hiobowi , on pozostal sprawiedliwy :)

Ale oczywiscie ten przyklad jest dobry dla tych tylko i wylacznie ktorzy wierza w ta opowiesc biblijna .



Dobra, nie będę się już znęcał, bo nie kopie się leżącego B) .



No coz jesli to komus sprawi radosc to bede pisal "na lezaco" :) :P
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#64 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 12:51

No cóż Homme Curieux nie umiem tego inaczej skomentować jak:
Dołączona grafika

A nie przyszło ci do głowy, że mogli ją wziąć za osobę z innego miasta lub z innego zboru.
A może zastosujesz sposób Kubusia Puchatka na myślenie:

Dołączona grafika



Oprocz bardzo expesyjnych i "niekatolickich" obrazkow za ktore ci dziekuje :) . Pragne stosujac sposob Kubusia puchatka dodac iz nawet jesli byla z innego kraju to by jej "nie uwazano na poczatku" za SJ bez zadania jej tego pytania

A wiec Kubusiu Puchatku , znowu pudelko :) , my nikogo przy poznaniu go nie uznajemy za SJ tak jak niektorzy katolicy uznaja wszystkich innych za katolikow i dziwia sie jesli tak nie jest .

Uwazasz sie za speca od SJ a nie wiesz takich podstawowych rzeczy ?

HC
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#65 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 13:08

Bog jest jeden ! I jeden sposob jest jego wielbienia !

Co to znaczy dla mnie ?

Wszystkie religie ktore wspolpracuja z innymi zaprzeczaja tezie iz jest JEDEN sposob wielbienia Boga

Wszystkie znane mi religie wspolpracuja ze soba mniej lub bardziej scisle i otwarcie chociaz wiekszosc z nich oswiadcza publicznie ze "tylko oni ................"

Istnieje dla mnie jedyna znana mi religia ktora glosi nauki wedlug mnie zgodne z wlasnym wzorcem ( Bblia )

Istnieje dla mnie jedyna znana mi religia ktora sama sobie nie zaprzecza .

Tylko w lonie tej jedynej znanej mi religi dostrzeglem konsekwentne dazenie do ksztalcenia ludzi w duchu milosci itp .



Jesli ktos z was oprocz gloszenia ewangelii o zlym WTS-ie potrafi mi przedstawic jego wersje ewangelii to zapraszam :)

Podziwiam samopoczucie Homme Curieux

"Jeden sposób wielbienia Boga" niezły slogan, tylko jakże niewykonalny, tak, że i śJ w różny sposób wielbią Boga nie mówiąc już o tym, że z "pokarmu" jaki dostarcza im WTS tworzą sobie swoje systemy wierzeń często niespójne z tym w co wierzą inni śJ.

"Istnieje dla mnie jedyna znana mi religia ktora sama sobie nie zaprzecza" - ale to chyba nie o "organizacji"? Bo przecież stare nauki tak naprawdę nigdy nie zostały odwołane a tylko cichaczem zamienione nowymi, a kiedy to wyszło na jaw zostało usprawiedliwione "jaśniejszym światłem" Przykładem może być książka "Będziesz żył wiecznie w raju na ziemi" gdzie jeden egzemplarz posiadany przeze mnie naucza, że mieszkańcy Sodomy dostąpią zmartwychwstania, a drugi w tym samym miejscu naucza, że nie dostąpią zmartwychwstania. A wszystko bez najmniejszego wyjaśnienia, że właśnie zmieniła się interpretacja tych samych fragmentów Biblii, na które obie książki się powołują.

"Tylko w lonie tej jedynej znanej mi religi dostrzeglem konsekwentne dazenie do ksztalcenia ludzi w duchu milosci itp " - Ciekawe, jak trupy można nauczyć kochać tą miłością, jaką wlewa do serca Duch Święty? Ciekawe, jak można Bogu podsuwać pod nos "dobre uczynki" śmierdzące grzechem i twierdzić, że to podoba się Bogu? Bo przecież WTS dba o to, aby śJ nie chcieli korzystać z daru łaski jakim jest zbawienie ofiarowane grzesznikom przez Boga dzięki ofierze okupu złożonej przez Pana Jezusa. Mało tego wmawia ludziom, że głoszenie Ewangelii o zbawieniu człowieka jest samolubstwem i powinno się głosić o potrzebie usprawiedliwienia imienia Bożego i Jego prawa do panowania nad wszechświatem.
Czesiek

#66 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 13:22

Oprocz bardzo expesyjnych i "niekatolickich" obrazkow za ktore ci dziekuje :) . Pragne stosujac sposob Kubusia puchatka dodac iz nawet jesli byla z innego kraju to by jej "nie uwazano na poczatku" za SJ bez zadania jej tego pytania

A wiec Kubusiu Puchatku , znowu pudelko :) , my nikogo przy poznaniu go nie uznajemy za SJ tak jak niektorzy katolicy uznaja wszystkich innych za katolikow i dziwia sie jesli tak nie jest .

Uwazasz sie za speca od SJ a nie wiesz takich podstawowych rzeczy ?

HC


Homme Curieux
Ja na twoim miejscu nie byłbym takim pewnym. Jak widać z twoich postów masz jednak nierealistyczne podejście do śJ i "organizacji", chyba, że tak specjalnie piszesz, aby otumanić czytelników wizją wspaniałej "organizacji" śJ.
Jeśli z założenia ktoś przyjmuje tylo do firmy śJ, a na jakieś stanowisko nie ma wykwalfikowanego śJ i jest zmuszony przyjąć kogoś spoza "organizacji", to jaka według ciebie rodzi się pierwsza myśl o przyjętej osobie, czy nie ta, że jest też śJ jak wszyscy pozostali?
I jeszcze jedno, jednak zastosuj sobie sposób muślenia Kubusia Puchatka, może coś do ciebie w końcu zacznie docierać.
Czesiek

#67 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 13:26

"Jeden sposób wielbienia Boga" niezły slogan, tylko jakże niewykonalny, tak, że i śJ w różny sposób wielbią Boga nie mówiąc już o tym, że z "pokarmu" jaki dostarcza im WTS tworzą sobie swoje systemy wierzeń często niespójne z tym w co wierzą inni śJ.





Jakie sa powody tego ze musisz pisac az taaaaaaaaaaakie glupoty ? :(

Czy nie stac cie na dyskusje majaca jakies argumenty na potwierdzenie tego co glosisz ?

Wszak sami twierdzicie ze SJ sa zaslepieni przez WTS .

czyzby Straznice w jezyku polskim glosily inne swiatlo od wydan angielskich ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#68 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 13:30

Jakie sa powody tego ze musisz pisac az taaaaaaaaaaakie glupoty ? :(

Czy nie stac cie na dyskusje majaca jakies argumenty na potwierdzenie tego co glosisz ?

Wszak sami twierdzicie ze SJ sa zaslepieni przez WTS .

czyzby Straznice w jezyku polskim glosily inne swiatlo od wydan angielskich ?



A może tak poczytasz ze zrozumieniem, a jak coś do ciebie nie dociera, to zapytaj zanim zaczniesz pisać głupoty
Czesiek

#69 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 13:33

"Istnieje dla mnie jedyna znana mi religia ktora sama sobie nie zaprzecza" - ale to chyba nie o "organizacji"? Bo przecież stare nauki tak naprawdę nigdy nie zostały odwołane a tylko cichaczem zamienione nowymi, a kiedy to wyszło na jaw zostało usprawiedliwione "jaśniejszym światłem" Przykładem może być książka "Będziesz żył wiecznie w raju na ziemi" gdzie jeden egzemplarz posiadany przeze mnie naucza, że mieszkańcy Sodomy dostąpią zmartwychwstania, a drugi w tym samym miejscu naucza, że nie dostąpią zmartwychwstania. A wszystko bez najmniejszego wyjaśnienia, że właśnie zmieniła się interpretacja tych samych fragmentów Biblii, na które obie książki się powołują.





Swiatlo jest wciaz to samo :

Jehowa jest jedynym Bogiem , Jezus jego pierwszym stworzonym Synem , Krolestwo obejmie rzady i przywroci Raj na Ziemi ..............itd

Czy mieszkancy Sodomy beda zyc , czy nie zostawiamy do decyzji Jehowy i mozemy jedynie podejrzewac ze tak lub nie ...................... Natomiast kazda zmiana spojrzenia na detale nie majace znaczenia z tym co dla nas najistotniejsze i o czym napisalem powyzej jest oglaszana na glos wszem i wobec . Tak jak w przypadku zmian do ksiazki Objawienie :) .

Zyczac lepszego zorientowania sie w naszym temacie

pozdrawiam

HC





- Ciekawe, jak trupy można nauczyć kochać tą miłością, jaką wlewa do serca Duch Święty?



Wybacz dawno nie bylem w Polsce i nie rozumie o co ci chodzi ? Wszak w naszych szeregach nie ma trupow ? Chyba ze w polskich zborach dopatrzyles sie jakichs zombi ? Masz moze jakies fotki tych trupow ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#70 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 13:39

Bo przecież WTS dba o to, aby śJ nie chcieli korzystać z daru łaski jakim jest zbawienie ofiarowane grzesznikom przez Boga dzięki ofierze okupu złożonej przez Pana Jezusa. Mało tego wmawia ludziom, że głoszenie Ewangelii o zbawieniu człowieka jest samolubstwem i powinno się głosić o potrzebie usprawiedliwienia imienia Bożego i Jego prawa do panowania nad wszechświatem.





Wybacz Panie Czeslawie ale to co glosisz musi chyba wynikac z jakichs informacji posiadanych przez ciebie i ukrywanych przed Swiadkami Jehowy .

Glosimy o Bogu Jehowie i o tym ze jest sprawiedliwym Bogiem , glosimy ze w swojej milosci oddal na okup za ludzkosc swojego Syna Jezusa ktory nas wybawil z grzechu nie z przymusu ale z wlasnej nieprzymuszonej woli dajac dowod swojego oddania dla Ojca .

gdziez wiec potwierdzenie tych smiesznych zarzutow ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#71 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 13:44

Swiatlo jest wciaz to samo :

Jehowa jest jedynym Bogiem , Jezus jego pierwszym stworzonym Synem , Krolestwo obejmie rzady i przywroci Raj na Ziemi ..............itd

Czy mieszkancy Sodomy beda zyc , czy nie zostawiamy do decyzji Jehowy i mozemy jedynie podejrzewac ze tak lub nie ...................... Natomiast kazda zmiana spojrzenia na detale nie majace znaczenia z tym co dla nas najistotniejsze i o czym napisalem powyzej jest oglaszana na glos wszem i wobec . Tak jak w przypadku zmian do ksiazki Objawienie :) .

Zyczac lepszego zorientowania sie w naszym temacie

pozdrawiam

HC


A to niezłe, czyli według tego co piszesz, to śJ wystarczy, że wierzy w rzeczy podstawowe, a pozostałe sprawy nauczane przez WTS, to rzeczy drugorzędne i każdy może mieć swoje własne zdanie? To przecież tylko detale co? Tylko dlaczego jak się z tymi detalami w "organizacji" dyskutuje, to takiego dylikwenta za podważanie autorytetu WTS wywala się z szeregów śJ?
A może to ty w swoim wyidealizowanym obrazie "organizacji" nie chcesz dostrzec pewnych rzeczy?


Wybacz dawno nie bylem w Polsce i nie rozumie o co ci chodzi ? Wszak w naszych szeregach nie ma trupow ? Chyba ze w polskich zborach dopatrzyles sie jakichs zombi ? Masz moze jakies fotki tych trupow ?


A tu kłania się Biblia i to co tam jest napisane o grzesznym człowieku. Ale ty tak dobrze zorietowany we wszystkich sprawach chyba nie potrzebjesz aby ciebie w tym pouczano?


Wybacz Panie Czeslawie ale to co glosisz musi chyba wynikac z jakichs informacji posiadanych przez ciebie i ukrywanych przed Swiadkami Jehowy .

Glosimy o Bogu Jehowie i o tym ze jest sprawiedliwym Bogiem , glosimy ze w swojej milosci oddal na okup za ludzkosc swojego Syna Jezusa ktory nas wybawil z grzechu nie z przymusu ale z wlasnej nieprzymuszonej woli dajac dowod swojego oddania dla Ojca .

gdziez wiec potwierdzenie tych smiesznych zarzutow ?


"Człowiek poszukujeBoga" str 355,358
Miłej lektury
Czesiek

#72 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-05, godz. 16:53

Bog jest jeden ! I jeden sposob jest jego wielbienia !

Co to znaczy dla mnie ?

Wszystkie religie ktore wspolpracuja z innymi zaprzeczaja tezie iz jest JEDEN sposob wielbienia Boga

Wszystkie znane mi religie wspolpracuja ze soba mniej lub bardziej scisle i otwarcie chociaz wiekszosc z nich oswiadcza publicznie ze "tylko oni ................"

Istnieje dla mnie jedyna znana mi religia ktora glosi nauki wedlug mnie zgodne z wlasnym wzorcem ( Bblia )

Istnieje dla mnie jedyna znana mi religia ktora sama sobie nie zaprzecza .

Tylko w lonie tej jedynej znanej mi religi dostrzeglem konsekwentne dazenie do ksztalcenia ludzi w duchu milosci itp .


O jakiej religii mówisz HC, bo z opisu wynika że to napewno NIE są Świadkowie Jehowy.
Jeśli jednak masz na myśli ŚJ-wy to jesteś poprostu ślepy.

Padre powiem tylko w kilku słowach. bardzo pobieżnie przeczytałem list nowych użytkowników forum, którzy pojawili się tu wczoraj. pomijając wszelkie przez nich opisywane kwestie podoba mi się stwierdzenie, że wierzą w jedynego Boga Jehowę, a nie trójcę. nie wierzą w duszę nieśmiertelną ani piekło. to co najwyżej daje mi też pewien obraz. mogą się nie zgadzać z różnymi interpretacjami Towarzystwa, ale przekonanie połaczone wręcz z pewnością o tych kilku fundamentalnych naukach daje do myślenia. bo jeżeli dajmy na to Trójcy nie ma i nie jest to nauka biblijna, to można z gruntu odrzucić wszelkie wyznania, które w tę naukę wierzą. a jak zapewne wiesz mógłby to być prawie cały obecnie istniejący chrześcijanizm. co wtedy ?


To przeczytaj ich list uważnie. Więcej z niego zrozumiesz, bo narazie nie wiesz o co im chodziło.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#73 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:07

Padre nie wiem czy uda mi się zrobić to w najbliższym czasie. jak wspomniałem mimo wszystko podoba mi się to stanowisko w pewnych sprawach jakie przedstawiają nowi użytkownicy forum:
1) Jedyny Bóg Jahwe
2) Trójca jako wymysł ludzki
3) nie ma duszy ani piekła.
już tylko z powodu tych kilku rzeczy z niecierpliwością oczekuję ewentualnej polemiki z niektórymi forumowiczami. jak wiesz zapewne wielu uczestników nie zgadza się z tymi w/w przytoczonymi przeze mnie za autorami listu stwierdzeniami :)

#74 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:21

Jeśli z założenia ktoś przyjmuje tylo do firmy śJ, a na jakieś stanowisko nie ma wykwalfikowanego śJ i jest zmuszony przyjąć kogoś spoza "organizacji", to jaka według ciebie rodzi się pierwsza myśl o przyjętej osobie, czy nie ta, że jest też śJ jak wszyscy pozostali?





Odpowiedz na pytanie

czy nie ta, że jest też śJ jak wszyscy pozostali?

brzmi : Nie :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#75 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 17:25

Odpowiedz na pytanie

czy nie ta, że jest też śJ jak wszyscy pozostali?

brzmi : Nie :)

:D :D :D
:lol: :D :lol:
Czesiek

#76 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:27

A może tak poczytasz ze zrozumieniem, a jak coś do ciebie nie dociera, to zapytaj zanim zaczniesz pisać głupoty





Kiepsko cos udokumentowana ta teza o moich glupotach :) , moze tak wzorem "glupca" wyrazalbys sie jasniej i przytaczal jakies dowody na moja glupote ?

W ten sposob to zachowuja sie dzieciaki na podworku krzyczac jeden na drugiego "glupi , glupi , glupi " jesli to wystarcza ci za caly wywod to sorry ja biore swoje zabawki i ......................... :P
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#77 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:32

A to niezłe, czyli według tego co piszesz, to śJ wystarczy, że wierzy w rzeczy podstawowe, a pozostałe sprawy nauczane przez WTS, to rzeczy drugorzędne i każdy może mieć swoje własne zdanie? To przecież tylko detale co? Tylko dlaczego jak się z tymi detalami w "organizacji" dyskutuje, to takiego dylikwenta za podważanie autorytetu WTS wywala się z szeregów śJ?





Jak powiedzial Linda : A co ty wiesz o ............................ wywalaniu z organizacji ?

Organizacja to znaczy cos co jest zorganizowane i w tym czyms nie ma miejsca na "podwazanie autorytetu"

Jak to poczul niedawno pewien polityk PO na swojej osobie ........

Tak rowniez w epoce pierwszych chrzescijan nie bylo miejsca na rozne ewangelie , a kwestie sporne rozsrzygali Apostolowie i starsi z Jerozolimy lub upowaznieni przez nich bracia . Jesli komus sie to nie podobalo wolno im bylo sie bawic w chrzescijanstwo tak jak wielu to dzis robi "na swoj sposob" :( .

Pozdrawiam
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#78 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:42

"Człowiek poszukujeBoga" str 355,358
Miłej lektury




Z przyjemnoscia , ale czy moge prosic o skan tego po polsku ? Niestety nie mam tej pozycji po polsku



Natomiast jesli chodzi o okup to zapraszam do lektury nieco nowszej literatury rowniez dostepnej on-line

http://www.watchtowe...=article_03.htm

. Jezus był człowiekiem doskonałym, takim jak Adam. Jednakże w przeciwieństwie do niego nawet w najtrudniejszej próbie okazał doskonałe posłuszeństwo Bogu. Dlatego mógł ofiarować swe doskonałe życie ludzkie jako zapłatę za grzech Adama. Biblia nazywa to „okupem”. Dzięki temu potomkowie Adama mogli zostać uwolnieni od ciążącego na nich wyroku śmierci. Każdy, kto wierzy w Jezusa, może dostąpić przebaczenia grzechów i otrzymać życie wieczne (1 Tymoteusza 2:5, 6; Jana 3:16; Rzymian 5:18, 19).
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#79 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 17:46

Jak powiedzial Linda : A co ty wiesz o ............................ wywalaniu z organizacji ?

Organizacja to znaczy cos co jest zorganizowane i w tym czyms nie ma miejsca na "podwazanie autorytetu"

Jak to poczul niedawno pewien polityk PO na swojej osobie ........

Tak rowniez w epoce pierwszych chrzescijan nie bylo miejsca na rozne ewangelie , a kwestie sporne rozsrzygali Apostolowie i starsi z Jerozolimy lub upowaznieni przez nich bracia . Jesli komus sie to nie podobalo wolno im bylo sie bawic w chrzescijanstwo tak jak wielu to dzis robi "na swoj sposob" :( .

Pozdrawiam


Jak to powiedział Linda? A od kiedy to on jest dla ciebie autorytetem na który należy się powoływać w religijnych dyskusjach.
A co do pierwszych chrześcijan, to może sobie zrobisz w tym temacie studium Biblii zanim będziesz pisał rzeczy bez pokrycia?
Czesiek

#80 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:46

O jakiej religii mówisz HC, bo z opisu wynika że to napewno NIE są Świadkowie Jehowy.
Jeśli jednak masz na myśli ŚJ-wy to jesteś poprostu ślepy.




O oswiec mnie Panie i ukaz ta prawdziwsza , a wdziecznosc moja bedzie bez granic, lecz jesli nie potrafisz tego uczynic a tylko mnie oskarzac o slepote to zamilcz Wacpan :) .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych