Skocz do zawartości


Zdjęcie

"PIERWSZE ZMARTWYCHWSTANIE" JUŻ SIĘ ODBYWA!


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#21 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-08, godz. 15:42

Kochani zauważyłem pewne rozbieżności w zmartwychwstaniu "namaszczonych " ŚJ, oto one, co Wy na to?.

Ze słów Pawła wynika, ze zanim chrześcijanie namaszczeni duchem otrzymają niebiańską nagrodę, musza umrzeć. W chwili śmierci ich ziemskie ciała wracają do prochu (Rodzaju 3:19). Bóg w ustalonym przez siebie czasie wskrzesza ich w ciele odpowiednim do życia w niebie (1 Jana 3:2). Obdarza ich tez nieśmiertelnością. Nie chodzi tu o tak zwana dusze nieśmiertelną, z która człowiek rzekomo się rodzi. "To, co śmiertelne, musi się przyoblec w nieśmiertelność" - napisał Paweł. Nieśmiertelność jest darem Bożym, który niejako 'przyoblekają' ludzie mający udział w pierwszym zmartwychwstaniu (1 Koryntian 15:50, 53; Rodzaju 2:7; 2 Koryntian 5:1, 2, 8).


Pytam się zatem co zmartwychwstanie skoro "stare ciało" leży dwa metry pod ziemią, i CO zostanie "przyobleczone" - zobaczmy zatem dalszą , już inną interpretację możliwości zmartwychwstania...

W miarę trwania tej obecności namaszczeni chrześcijanie, którzy do końca swego ziemskiego biegu zachowują wierność, "w mgnieniu oka" doznają przemiany w potężne stworzenia duchowe (1 Koryntian 15:52).



Owi namaszczeni ŚJ będący świadkami Paruzji będą mieli "swe ziemskie ciała" przemienione, czy jak wolimy przyobleczone w "oka mgnieniu" w Ciała duchowe. Tak więc jedni będą mieli zmienione ciała ziemskie, a dródzy powstaną w "innych" ciałach i nie wiadomo "co" zostanie przyobleczone?.

Widzicie tę kolosalną niekonsekwencję ze strony WTS ?.

#22 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-02-08, godz. 15:48

Cześku.
Zaskoczyłeś mnie.
Nie wiem, jak WTS naucza. - Czy 144 tyś. i 24 starszych to jedno i to samo.
Chyba aż tak niekonsekwentni nie byliby.
Jan Apostoł przedstawia się jako "prezbiter" (starszy).
Lecz "widzę" Go jako jedną z gwiazd. Jednego z dwunastu.
Ap 12:1 Br "A potem ukazał się na niebie znak wielki: Niewiasta obleczona w słońce. Miała pod stopami księżyc, a na głowie koronę z dwunastu gwiazd."
Symbole są - uważam - ważne i nie wolno dowolnie ich "przestawiać".
Skoro w jednym miejscu oznaczją "coś", to konsekwentnie musi oznaczać to samo w innym.
Są, owszem i takie "zmiany" - np. Kobieta (Niewiasta). Raz Kościół prawdziwy, raz odstępczy...
Lecz z tym chyba sobie "radzimy".
Przedstawicieli Chrześcijan, z autorytetem (prezbiterów w naszym, popularnym zrozumieniu), widziałbym w "Aniołach" (Posłańcach) do siedmiu Zborów z Objawienia.
Tak to widzę.
- Wcale nie musisz zgadzać się ze mną.

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-08, godz. 16:36

Kochani zauważyłem pewne rozbieżności w zmartwychwstaniu "namaszczonych " ŚJ, oto one, co Wy na to?.
Pytam się zatem co zmartwychwstanie skoro "stare ciało" leży dwa metry pod ziemią, i CO zostanie "przyobleczone" - zobaczmy zatem dalszą , już inną interpretację możliwości zmartwychwstania...



Owi namaszczeni ŚJ będący świadkami Paruzji będą mieli "swe ziemskie ciała" przemienione, czy jak wolimy przyobleczone w "oka mgnieniu" w Ciała duchowe. Tak więc jedni będą mieli zmienione ciała ziemskie, a dródzy powstaną w "innych" ciałach i nie wiadomo "co" zostanie przyobleczone?.

Widzicie tę kolosalną niekonsekwencję ze strony WTS ?.


Wojtku
"paruzja" trwa od 1914 roku. drugi cytat dotyczy tego samego co pierwszy, czyli osoby należące do ostatka w chwili śmierci zostają "wzbudzone w ciałach duchowych (czyli jako duchy) a ich ziemskie ciało jest chowane do ziemi aby się zmieniło w proch. Nie patrz na to co głoszą śJ przez to, co wiesz z nauczania innych kościołów chrześcijańskich. Tą naukę po prostu trzeba od nowa poznawać, aby nie pogubić się w tym co głosi WTS.
Czesiek

#24 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-08, godz. 16:42

Cześku.
Zaskoczyłeś mnie.
Nie wiem, jak WTS naucza. - Czy 144 tyś. i 24 starszych to jedno i to samo.
Chyba aż tak niekonsekwentni nie byliby.

Henryku
To forum o śJ i ich nauczaniu, więc warto zanim będzie się wypowiadać odnośnie ich nauki cokolwiek wiedzieć w poruszanym temacie.
Jeśli uważasz to zestawienie za niekonsekwencje, to są niekonsekwentni. Najlepiej to widać w rozdziale 14 Księgi Objawienia, gdzie 144000 śpiewa nową pieśń między innymi i przed starszymi, czyli wyglądałoby na to, że w pewnym momencie rozdwajaja się i śpiewają przed sobą.
Czesiek

#25 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-08, godz. 16:43

Zaraz zaraz bracie Czesławie, zauważ że Jezus zmartwychwstając zmartwychwstał w swym ziemskim ciele, które stało się "chwalebne" czy "jak kto woli "duchowe" tak więc nasze stare ciała mają zostać przyobleczone w "nowe -duchowe" a w tym pierwszym przypadku, kiedy namaszczeni SJ zmartwychstają do rządzenia w Niebie, to stare ziemskie ciała spoczywają jeszcze w prochu, więc nie zostały przobleczone w nowe niezniszczalne ciało duchowe. Więc co przyoblecze owe nowe ciało duchowe, biblia na ten temat mówi inaczej.

Przecież to się kupy nie trzyma - dwa rodzaje ciał w niebie?.

i jeszcze z innej paczki - wiecie po co namaszczeni ŚJ zmartwychwstają?.

Ci nowo wskrzeszeni 'odpoczywają', czyli cierpliwie czekają na Boży dzień pomsty. Ich "współniewolnicy" -namaszczeni chrześcijanie wciąż przebywający na ziemi - musza jeszcze dowieść niezłomnej lojalności w obliczu prób. Wspomniany 'odpoczynek' dobiegnie końca, gdy nadejdzie 'pora na wykonanie wyroku Bożego (Objawienie 7:3). Te wskrzeszone osoby wyrusza wówczas u boku Pana Jezusa Chrystusa, by sprowadzić zagładę na niegodziwców, w tym także na tych, którzy przelewali krew niewinnych chrześcijan
(2 Tesaloniczan 1:7-10).


Ja zawsze myślałem iż to będzie domeną Aniołów, więc czyżby namaszczeni ŚJ mieli by stać się Aniołami?. :lol:

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2007-02-08, godz. 16:50


#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-08, godz. 16:46

Zaraz zaraz bracie Czesławie, zauważ że Jezus zmartwychwstając zmartwychwstał w swym ziemskim ciele, które stało się "chwalebne" czy "jak kto woli "duchowe" tak więc nasze stare ciała mają zostać przyobleczone w "nowe -duchowe" a w tym pierwszym przypadku, kiedy namaszczeni \


Wojtek
To, że przedstawiam, co w danym temacie głoszą śJ, to nie oznacza, że będę udowadniał te nauki WTS-u. To niech robią sobie śJ.
Czesiek

#27 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-09, godz. 18:41

:) Prawda nigdy nie ucierpi na tym, że zadaje się pytania mające na celu ustalenie, czy dana nauka nie zawiera w sobie kłamstwa. Prawda zawsze się obroni - badanie jej nie zaszkodzi, a wręcz ją potwierdzi. Zwykle nie uczy się nas, byśmy zdobywali wiedzę poprzez zadawanie pytań, polemikę, wyrażanie swoich wątpliwości czy samodzielne myślenie. Raczej wpaja się nam, że nasi nauczyciele są mistrzami w swoim zawodzie i nie głoszą, ani nie wierzą w nic niewłaściwego. W rezultacie zostaliśmy zaprogramowani jak komputery. Nie nauczono nas samodzielnego myślenia. Po prostu wpojono nam, co należy myśleć.(...) Zamiast ślepo wierzyć każdemu, powinniśmy badać wszelką naukę i odrzucać to, co jest szkodliwe dla naszego duchowego rozwoju oraz nie zgadza się z prawdą i objawieniem Bożego Słowa. :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#28 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-02-09, godz. 18:57

skąd ten cytat ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#29 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-10, godz. 01:51

Czesławie, to było dosyć dawno, ale rozmowa odbywała się ze starszym zboru, i gość był naprawdę dobry w te klocki. Twierdził, że ciało Rasella zostało przemienione i przeniesione do nieba, by królować z Jezusem w Rządzie. Ja zadałem mu pytanie co by się stało, jeśli by ktoś ekschumował Jego grób, a ciało by tam dalej tkwiło. Na co On odpowiedział, że napewno Jego Ciało jest już z Jezusem.

Ot cała historia, i co Ty na to?.

kiedys sam cos takiego slyszalem... olalem to jako glupote. najlepszy argument na to wlasnie tu przeczytalem. zmartwychwstanie odbywa sie w okamgnieniu a grzebie sie po trzech dniach zazwyczaj , wiec????
[font=Tahoma]

#30 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-10, godz. 07:04

kiedys sam cos takiego slyszalem... olalem to jako glupote. najlepszy argument na to wlasnie tu przeczytalem. zmartwychwstanie odbywa sie w okamgnieniu a grzebie sie po trzech dniach zazwyczaj , wiec????

To widać nieuważnie czytasz Strażnicę.
Poza tym czy ta nauka jest zgodna z Biblią? Wątpię. szczególnie z tymi tekstami:

1. I widziałem anioła zstępującego nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2. I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3. I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4. I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
(Obj. 20:1-6 BW)


Pierwsze zmartwychwstanie umieszczone na początku Milenium, a nie na długo przed Armagedonem. A może już Armagrdon był, wszak "pastor" zapowiadał go na 1914 rok? A może też i szatan jest związany, tylko my nic o tym nie wiemy, bo WTS zapomniał o tym napisać?

13. A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei.
14. Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.
15. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.

18. Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.
(1 Tes. 4:13-18 BW)


Ci co zmartwychwstaną razem z tymi co doczekają powrotu Pana Jezusa żywi będą porwani na spotkanie Pana Jezusa. A nie jak to naucza WTS każdy osobno po swojej śmierci

51. Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
52. W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni
.
53. Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.
(1 Kor. 15:51-53 BW)


W jednej chwili odbędzie się zmartwychwstanie i przemienienie tych, którzy żywi doczekali powrotu Pana Jezusa, a nie w ciągu 89 lat i "końca nie widać" (jak u Majewskiego?)

Hubercie na podstawie tego co naucza Biblia po prostu z czystym sumieniem mogę stwierdić, że WTS głosi kłamstwa w temacie pierwszego zmartwychwstania do panowania z Chrystusem. W imieniu Boga oszukuje ludzi, którzy mu zaufali, że Bóg ich posłał do rozdzielania "pokarmu na czas słuszny".
Czesiek

#31 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-02-10, godz. 08:06

Jeśli uważasz to zestawienie za niekonsekwencje, to są niekonsekwentni. Najlepiej to widać w rozdziale 14 Księgi Objawienia, gdzie 144000 śpiewa nową pieśń między innymi i przed starszymi, czyli wyglądałoby na to, że w pewnym momencie rozdwajaja się i śpiewają przed sobą.


"Cześku".
Fakt. Na str.273 par.5 wyrażnie to widać. - Piszę o książce "Wspaniały finał..." A jeszcze lepiej str.201 par.10!
Co dziwne powinno być dla SJ - śpiewają "nową pieśń" ku chwale Baranka a nie Jehowy!
Ot...Odstępcy. Wywyższają Chrystusa. :(
Lecz patrząc na stronę 71 par.16, są tam określeni (nadzorcy) jako "symboliczne gwiazdy". (Także str.50 par.14).
Czy aby to nie była aluzja do korony, którą ma "Niewiasta"?
Gdyby tak, to też nie "pasuje".
Gwiazd jest 12, tyle co apostołów, którzy są koroną Kościoła.
Lecz nawet Oni nie mieli aż takiej władzy:
"Kiedy nadzorcy starannie zbadają tego rodzaju sprawę i wydazą orzeczenie, nie należy dociekać, dlaczego poczyniono takie czy inne kroki. Wszyscy powinni pokornie zaakceptować ich decyzję" (str.51 par.14).
- Pewnie następny dogmat o nieomylności.
I dalej: "Lojalność wobec Jehowy i Jego postanowień organizacyjnych..."
Znaczy chyba - co powie "gwiazda", to jakby Jehowa!
Że też piszącym nie zadrżała ręka, gdy wypisywali takie rzeczy. :angry:
Jestem pewien, że odpowiedzą za swą pychę i butę.

#32 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-11, godz. 18:19

:) w dzisiejszym studium straznicy przyrownano 2 owce do kozłów, a ostatek do ofiarowanego byka. Mam zatem pytanie do wszystkich,,,,,,, kozłów,,,,,, jakie wersety biblijne jasno i dobitnie dopuszczają takie stwierdzenia??

Dlaczego zatem naszego Pana Jezusa porównano do kozła?? :)



Czy my już naprawdę damy sobie wszystko wmówić??
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#33 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-02-11, godz. 20:33

:) w dzisiejszym studium straznicy przyrownano 2 owce do kozłów, a ostatek do ofiarowanego byka. Mam zatem pytanie do wszystkich,,,,,,, kozłów,,,,,, jakie wersety biblijne jasno i dobitnie dopuszczają takie stwierdzenia??
Dlaczego zatem naszego Pana Jezusa porównano do kozła?? :)
Czy my już naprawdę damy sobie wszystko wmówić??

Zdziwiony jestem:
Biblia jest przecież pełna symboli zwierząt a w czym gorszy jest kozioł od baranka ?
Ja widzę wujek taką opcję:
Czytanie Strażnicy cię męczy i oburza, to poczytaj dla odpoczynku ks. Ezechiela :)

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2007-02-11, godz. 20:34


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#34 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-11, godz. 21:05

Zdziwiony jestem:
Biblia jest przecież pełna symboli zwierząt a w czym gorszy jest kozioł od baranka ?
Ja widzę wujek taką opcję:
Czytanie Strażnicy cię męczy i oburza, to poczytaj dla odpoczynku ks. Ezechiela :)


Ja jestem jeszcze bardziej zdziwiony Twoją nie wiedzą w tek sprwaie, bo różnica jest oczywista między Kozłem, a Barankiem, nie czytałeś tego w ST co robiono z kozłem, a co z barankiem?. :lol:

#35 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-11, godz. 21:17

:) widzę przyjacielu,że niezbyt uważnie studiowałeś :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#36 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-11, godz. 21:33

:) Prawda nigdy nie ucierpi na tym, że zadaje się pytania mające na celu ustalenie, czy dana nauka nie zawiera w sobie kłamstwa. Prawda zawsze się obroni - badanie jej nie zaszkodzi, a wręcz ją potwierdzi. Zwykle nie uczy się nas, byśmy zdobywali wiedzę poprzez zadawanie pytań, polemikę, wyrażanie swoich wątpliwości czy samodzielne myślenie. Raczej wpaja się nam, że nasi nauczyciele są mistrzami w swoim zawodzie i nie głoszą, ani nie wierzą w nic niewłaściwego. W rezultacie zostaliśmy zaprogramowani jak komputery. Nie nauczono nas samodzielnego myślenia. Po prostu wpojono nam, co należy myśleć.(...) Zamiast ślepo wierzyć każdemu, powinniśmy badać wszelką naukę i odrzucać to, co jest szkodliwe dla naszego duchowego rozwoju oraz nie zgadza się z prawdą i objawieniem Bożego Słowa. :)


Kloo skąd ten cytat z jedynej słusznej literatury>?
nie potrafiłam uwierzyć.......

#37 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-11, godz. 21:45

:) widzę przyjacielu,że niezbyt uważnie studiowałeś :)


Jeśli to do mnie , to nie wiem o jaki tekst studium chodzi. Ale pierwsze słyszę, ży Jezus miał by być "kozłem"

#38 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-11, godz. 23:16

:) nie,nie to do PKDIcka
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#39 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-13, godz. 12:16

:) Niedzielne studium 1-ego artykułu do st. z str 1/2007 porównało dzisiejsze 2 owce do 2 kozłów ofiarowanych z Ks. Kapł. 16:3-16,21,22. Klasa niebiańska 144.000. to w/g tychże wyjaśnień cielec-byk ofiarowany przez Aarona za siebie i swoją rodzinę jest cieniem tejże klasy.

Natomiast najciekawsze zaczyna się pod koniec akapitu 13-ego posłuchajcie:

,,podobnie jak żywy kozioł w sensie symbolicznym zanosił grzechy Izraelitów na pustkowie, tak też Jezus na podstwie swej przelanej krwi bierze na siebie grzechy ludzkości(Izajasza 53:4,5).

Co Wy kochani na to?? Dołączona grafika Dołączona grafika

:) c.d....



Dołączona grafika dla mnie Chrystus to baranek a nie kozioł, to po pierwsze, po drugie skoro kozły obrazują drugie owce to już pełen Matrix, ale że i Jezus się do nich zalicza to ......szkoda,że tylko zapomniano dodać komu ten wypędzany na pustkowie kozioł (Jezus) był przeznaczony...mowi o tym werset

8 Następnie Aaron rzuci losy o dwa kozły, jeden los dla Pana, drugi dla Azazela2.

Wlg za LXX: "Dla kozła wypuszczonego". "Azazel" oznacza prawdopodobnie demona pustyni (por. Iz 13,21; Iz 13,14; Mt 12,43 par.). Wypędzenie kozła na pustynię oznaczało oddalenie grzechów od Izraela. Por. podobny obrzęd podczas oczyszczenia trędowatego: Kpł 14,7. B)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#40 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-02-13, godz. 14:14

8 Następnie Aaron rzuci losy o dwa kozły, jeden los dla Pana, drugi dla Azazela2.

Wlg za LXX: "Dla kozła wypuszczonego". "Azazel" oznacza prawdopodobnie demona pustyni (por. Iz 13,21; Iz 13,14; Mt 12,43 par.). Wypędzenie kozła na pustynię oznaczało oddalenie grzechów od Izraela. Por. podobny obrzęd podczas oczyszczenia trędowatego: Kpł 14,7. B)


mam pytanie : jeżeli jeden kozioł był składany w ofierze Bogu! to czym był kozioł składany w ofierze demonowi ? czyżby Izrelici uprawiali satanizm?

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-02-13, godz. 14:14

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych