Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół Katolicki, a Świadkowie Jehowy - czyli chłopiec do bicia


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#21 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-08, godz. 22:05

Szkoda że nikt w tym nie pamięta że po zakończeniu bodaj pierwszej czy drugiej wyprawy krzyżowej papież osobiście zganił krzyżowców... no ale cóż może dane ma nam żyć w świecie mitów...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#22 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 23:36

Na stronce są fakty historyczne.

Wszystkie inne wyznania, które nie są KK są sektą. I dlatego te sekty (KK ma 2 mld wiernych) pragną uświadomić tej wielkiej rzeszy jak zbrukana jest krwią. Masz rację, to są fakty, do których się odwołują.

#23 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 23:47

Krk ma 2 miliardy wiernych? :blink: Anowi, to chyba tylu chrześcijan jest razem z prawosławnymi i protestantami.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#24 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 00:46

Krk ma 2 miliardy wiernych? :blink: Anowi, to chyba tylu chrześcijan jest razem z prawosławnymi i protestantami.

jakiś ksiądz w "Trwam" tak się szczycił. To jest katolicki program?

#25 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-09, godz. 07:19

Wszystkie inne wyznania, które nie są KK są sektą.

a skąd takie stwierdzenie ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#26 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 07:44

a skąd takie stwierdzenie ?

Nie ja to wymyśliłam. tylko Ktoś kto uważa, że reprezentuje jedyną prawdziwą wiarę na ziemi

#27 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-09, godz. 07:52

Nie ja to wymyśliłam. tylko Ktoś kto uważa, że reprezentuje jedyną prawdziwą wiarę na ziemi


To ze jakis fanatyk z "RM" lub "TRWAM" tak twierdzi nie znaczy ze jest to prawda. Rydzyk i jego media to jedna wielka propaganda nie nauczylas sie jeszcze tego?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-09, godz. 08:01

Katolików jest około 1,1 miliarda a wszystkich chrześcijan jest około 2 miliardów.

Co do stwierdzenia słowa "sekta" to chyba powinniśmy zacząć od etymologi tego słowa i znów kieruje nas to w kierunku Izraela - bo stąd się wywodzi owe słowo ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-09, godz. 08:30

Nie ja to wymyśliłam. tylko Ktoś kto uważa, że reprezentuje jedyną prawdziwą wiarę na ziemi

kto? i kiedy ? podaj cytat !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#30 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 09:11

Hmmm....

Zna ktoś 1 "prawdziwego" katolika który uważa że wyprawy krzyżowe były słuszne ??


Myślę, że jakbyś w rodzinie wicepremiera na G. popytał to byś się mógł zdziwić ;) Tyle, że nie wiem jakie są kryteria "prawdziwości" (w cudzysłowiu) katolicyzmu, a skoro nie wiem to nie wiem czy panowie G. w nie wpadają.
[db]

#31 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 09:51

kto? i kiedy ? podaj cytat !

Dz 5:17 NS „Arcykapłan zaś oraz wszyscy, którzy byli z nim, istniejąca wtedy sekta saduceuszy powstali, napełnieni zazdrością”
Dz 24:14 NS „Lecz wyznaję przed tobą, że zgodnie z drogą, którą oni nazywają 'sektą', ja tak właśnie pełnię świętą służbę dla Boga moich praojców, wierząc we wszystko, co ujęto w Prawie i napisano u Proroków;”
Dla Kogo i odłam saduceuszy i ta "Droga" był "sektą"? Pod moim adresem też już skierowano to określenie. Bo nie chcę wierzyć tak jak wszyscy tylko tak jak mnie uczy Słowo.

#32 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-09, godz. 09:54

Wszystkie inne wyznania, które nie są KK są sektą.

ale ja się pytałem kto tak mówi z członkow KK? a Ty wyskakujesz z wersetami !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#33 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 11:45

Odkąd czytam artykuły gazetek WTS, zawsze zastanawiało mnie: dlaczego w momencie omawiania problemów religii szeroko rozumianej, najczęściej przywołuje się przykład KK! Zastanawiające jest to, ze nie jest to ani religia dominująca na świecie, ani też dominująca w większości krajach w których głoszą SJ !! Podałem już przykład nieczystej gry WTS-u i anipulowania słowem w wątku nowomowa
a teraz kolejny ;-)
Przebudźcie się! luty 2007 nr 2 s. 4 art.: „Co się dzieje z religią?”


Dalej w cytowanym artykule napomknięto coś o jakiś grupach klaszczących w dłonie ...o odpływie wiernych i pustych kościołach – chciało by się powiedzieć ALE TO JUŻ BYŁO! ;-)
Oczywiście pod koniec wywodów odnieśli się do swojej społeczności siebie słowami: „prawdziwi chrześcijanie jaśniejący”, którzy cieszą się ogromnym wzrostem (phi 1,6% w skali świata – oczywiście tajemnicą poliszynela jest jakie mierniki statystyczne zastosowano)

Więc, pytam się dlaczego Kościół Katolicki tak ważne miejsce zajmuje w artykułach WTS?

Ps. chciałbym zaznaczyć, ze nie jestem nawiedzonym katolikiem, nie należę do żadnego zakonu ani nie jestem członkiem Rodziny Radia Maryja ;-) )

Do moderatorów: Proszę o umieszczenie tego postu w dziale moderowanym, bo nie chcę być znów zaatakowany przez niektóre indywidua !

Jeśli ilość wyznawców jakiejś religii /szczególnie chrześcijanskiej ma świadczyć o jej prawdziwości to się glęboko mylisz. Takie twierdzenie jest sprzeczne z Pismem Świętym. Mat.7;13-14 przytacza słowa Jezusa:" Wchodzcie przez ciasną bramę.Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują". Odpowiedz na pytanie, dlaczego KK cieszy się tak dużym zainteresowaniem ŚJ jest bardzo proste. Z tego samego powodu co bardzo duże zainteresowanie KK ŚJ. Oba wyznania są chrześcijańskie, oba mają swje nauki i z tego powodu prowadzą spory.

#34 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 11:48

Dla Kogo i odłam saduceuszy i ta "Droga" był "sektą"?


W judaiźmie słowo "sekta" nie oznaczało grupy stojącej poza daną religią, tylko grupę w obrębie religii. Judaizm składał się z sekt.

Saduceusze mieli się do judaizmu tak jak protestanci do chrześcijaństwa a nie jak protestanci do katolicyzmu.
[db]

#35 mak

mak

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 11:59

Odpowiedz na pytanie, dlaczego KK cieszy się tak dużym zainteresowaniem ŚJ jest bardzo proste. Z tego samego powodu co bardzo duże zainteresowanie KK ŚJ.
[/quote]

Nie wydaje mi się, żeby członkowie KK przejawiali bardzo duże zainteresowanie naukami ŚJ. Interesują się ci, którzy mają w bliskiej rodzinie ŚJ lub w inny sposób zainteresowali się ich naukami. Wydaje mi się jednak, że nie jest ich dużo. Każdy świadek, którego spotkałam do każdej rozmowy na temat religii wtrącał w pewnym momencie stwierdzenie: a w KK to.... na poparcie, że u świadków jest inaczej. Moi znajomi katolicy nie przejawiają natomiast chęci rozmów o ŚJ i niewiele o nich wiedzą. Czasami tylko to, że chodzą po domach i może powiedzą też, że to "kociarze" (co bardziej zaciekli). I tyle.

Pozdr.

#36 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 12:34

Z tego samego powodu co bardzo duże zainteresowanie KK ŚJ. Oba wyznania są chrześcijańskie, oba mają swje nauki i z tego powodu prowadzą spory.

Nie sądzę, nie zauważam tego, aby Krk, czy to jako organizacja, czy też jako poszczególni członkowie, jakoś specjalnie interesował się śJ. Ta informacja została po prostu wmówiona śJ na zebraniach, że są oczkiem w głowie innych wyznań chrześcijańskich.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#37 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 13:33

' date='2007-03-09 12:48' post='55357']
W judaiźmie słowo "sekta" nie oznaczało grupy stojącej poza daną religią, tylko grupę w obrębie religii. Judaizm składał się z sekt.
Saduceusze mieli się do judaizmu tak jak protestanci do chrześcijaństwa a nie jak protestanci do katolicyzmu.

Bo jedni i drudzy są sektą?

#38 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-09, godz. 13:35

Bo jedni i drudzy są sektą?

a SJ kim sa ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#39 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 13:43

ale ja się pytałem kto tak mówi z członkow KK? a Ty wyskakujesz z wersetami !

Chciałeś cytaty a werset to też cytat. Czy członkowie KK nie uważają ŚJ za sektę? Bo adwentyści nie uważają.

#40 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 13:56

1Kor 3:11-15 NS „Bo nikt nie może założyć żadnego innego fundamentu oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.(12) A jeśli ktoś na tym fundamencie buduje ze złota, srebra, drogocennych kamieni, drewna, siana, ścierni ?(13) dzieło każdego stanie się jawne, gdyż dzień to pokaże, zostanie bowiem objawione poprzez ogień; i sam ogień wypróbuje, jakie jest dzieło każdego.(14) Jeżeli czyjeś dzieło, które na tym zbudował, ostoi się, taki otrzyma zapłatę:(15) jeśli czyjeś dzieło spłonie, taki poniesie stratę, lecz sam zostanie wybawiony, ale jeśli tak będzie, to jakby poprzez ogień.”




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych